Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76451) Tikakukac válasza Fittike92 (#76450) üzenetére


Tikakukac
titán

Alu fedlap, belülre rakott antenna. Pont. Ehhez nem kell atomfizika.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76452) premete válasza Tikakukac (#76451) üzenetére


premete
veterán

Meg az sem mindegy, hogy milyen a wlan kártya, antenna, laptop. Például az Intel 7260 AC az nagyon sokat romlik a távolsággal, az Intel 6205/6300 pedig szinte ugyanolyan, ugyanabban a laptopban. Még az irányt és a fal fajtáját is érdemes megnézni, plusz az sem mindegy, milyen a router, 2.4, vagy 5 Ghz-en megy, stb. ezer ok lehet még.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76453) Tikakukac válasza premete (#76452) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp ezért nem érint nagyon. Router király, saját gépem rendben, asztaliban vezetékes dugasz, ha meg olyan a laptop olyan. Kollega hónapok óta szopja a 7537-es wifit, hogy mikor jó mikor nem. T400-asával sohasem volt gond. Érdemes volt cserélni, na...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76454) premete válasza Tikakukac (#76453) üzenetére


premete
veterán

Ezek mennek sajnos, a sok kamu teszttel.:)
Éppen Alfával beszélgettem az eladó 6430u-mról, azt mondja, hogy a Haswellhez ragaszkodnak a zemberek, Ivy nem kell; közben ahogy az aláírásomban a géphez belinkeltem az Ivy i5 3437-et, ami megeszi reggelire a Haswell i5 4200u-t, az i5 4300u-t, de a Haswell 2 i5 4310u mellett sem látszik különbség. Ugye ha megértené a user, hogy a cpu-k lineárisan fejlődnek, egy sorozat első és utolsó változata között nagyobb különbség lehet, mint 2 különböző (marketing)nevű között......
Az mondjuk igaz, hogy a Haswell kevesebbet fogyaszt, de ennek köszönhetően már több weblap megnyitásával is gondjai vannak, hacsak nincs teljesítményorientáltra állítva; akkor viszont a 4500-as akku kevés benne az Ivy 6200-asához képest, mint Camping sajtban a sátorrúd. :)

Ja, router, az enyém sem rossz, de a Digi mióta sebességet emelt, akadozik és lekapcsolgat; amíg 40 mbps volt, az mindig 42 volt, ha esett, ha fújt; mióta 100 (névleges) néha 90, de gyakran 0.001. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76455) nikisay válasza Wa2x_ (#76421) üzenetére


nikisay
csendes tag

Oké.

(#76456) ModliH


ModliH
tag

-Mikor lenne esedékes a vásárlás? December eleje, de ha lesz valami nagyon best buy, új cucc kicsit drágábban akkor át tudom tolni karácsonyra is, kicsit bővebb kerettel.
-Maximális keretösszeg Ft-ban? 280-320ezer (max 350 ha valami szignifikánsan jobb van akörül)
-Felhasználási kör? játék,renderelés: Cinema4D, Vegas, Premiere, szóval lenne nyúzva (amennyire időm engedi).
-Játékra használnád-e? : Fusson rajta egy közepes grafikával a Witcher 3. De amúgy nem sokat játszom, de azt szeretném ha majd jövőre futna rajta.
-Minőség / teljesítmény? Sokat lesz hordozva, tehát ne essen szét egyből ha lehet.
-Szeretnél bele SSD-t? Mindenképpen
-Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6,Matt,1920x1080 jó lenne
-Notebook tömege? Hordozva lesz hátitáskában, de 3 kiló alatt jó lenne maradni.(ha kicsit több nem baj)
-Operációs rendszerrel vagy nélküle? Lehetőleg vele, egy Debiant úgyis rakok rá, de nem ártana mellé egy Win7/8.1
-HDD / SSD / RAM / optikai meghajtó? HDD 1 TB, SSD 128/256, RAM 8GB, optikai megh: nem kell
-CPU / GPU igényes alkalmazás? Fentebb említettek miatt jó lenne 4 magos i7 bele. Meg egy közepes grafikus kártya is kellene.
-Használt/új: új
-Eddig kinézett notebookok?
A mostani Dell-emmel egész elégedett vagyok, viszont a keresett árkategóriában nagyrészt U-s i7-eket raknak a gépekbe, ami mindjuk fogyasztás, meg hűtés tekintetében jó, de nem tudom hogy mekkora különbség van rendereléskor egy U-s, egy M-es, és egy HQ/MQ-s között, eddig asztali gépen csináltam ezeket.
Eddig nézett pár gép (de abszolút meggyőzhető vagyok)
Lenovo ideapad Y510i
ASUS G551JM
Lenovo Thinkpad E440
A van pár csoporttársamnak Lenovo gépe (Z50, Y50, meg talán egy B50), de mondtak róla rosszakat összeszerelés minőségileg, nem tudom hogy ez mennyire általános a Lenovóknál, bátyámnak is olyan gépe van és egy éve semmi probléma nem volt vele. Az ASUS mennyire megbízható? Vagy melyik márkának vannak ebben az árkategóriában megbízható gépeik?
Köszi a segítséget előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#76457) ZavaBalazs válasza ModliH (#76456) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azért erre ránézhetne a weblapszerkesztő, i7-es y510p van a hirdetésben, a képen egy z510 (?), és alatta a felirat: "negyedik generációs intel core i5 processzorral"...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76458) Wa2x_ válasza maestro_z (#76428) üzenetére


Wa2x_
veterán

Attól függ kihasználnád-e, szükséged van rá?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76459) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Én is gépvásárláson gondolkodom.
A jó öreg asztali PC -t /asus pb5 / kellene lecserélni.
Ez menne a gyerekeknek netezni és a sulis cuccokhoz apának meg lenne egy notebook !:-)

Szóval :
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? december eleje

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180-230k,

(3) Felhasználási kör? Igazából valami olyan gép kellene aminek komoly hangkártyája van mert főleg jó minőségű zenehallgatás a cél , valamint PhotoShop, multmédia ,irodai munka , netezés , office, filmnézés HD- ben

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? talán ha néha a gyerekek használják

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! esetleg igen

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14" vagy fölötte

(8) Notebook tömege? nem fontos

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD --> min 500GB+; RAM 8GB

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, kamera, jó minőségű hangkártya

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? esetleg

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nézegettem de mindjárt megakadtam a hangkártyánál , mert ilyen árfekvésben nem nagyon találtam olyat amelyben komoly hangkártya lenne
Például nem tudom most a piacon mely gépnek lehet a legszebb hangja amit az audió rendszeremhez kapcsolhatnék ? Állítólag az apple macbook szépen szól de konkrét leírást nem találtam róla . No meg az ára ?!! Bár ha tudnám hogy zenében ott van akkor inkább még gyűjtenék !

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új gép

Köszönöm a tippeket.

(#76460) Wa2x_ válasza meszeske (#76459) üzenetére


Wa2x_
veterán

Veszel egy laptopot + külső hangkártya.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76461) Khelben válasza meszeske (#76459) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miután megemlíted az irodai munkát, én Probook felé nézelődnék a helyedben. Ha van külső ips monitorod, akkor a PS sem lesz gond. Filmnézés pipa, office pipa, netezés pipa. A komoly zenehallgatáshoz meg egy külső hangkártya.

(#76462) Wa2x_ : mi a ráknak kellene neki i7 meg dedikált vga? Ráadásul egy nulla minőségű gépben...

[ Szerkesztve ]

(#76462) Wa2x_ válasza meszeske (#76459) üzenetére


Wa2x_
veterán

Itt meg egy gép, csak lejárt a szerkesztési idő.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76463) ModliH válasza ZavaBalazs (#76457) üzenetére


ModliH
tag

Igen, én is furcsálltam, de nem kinézetre, hanem specifikációra választottam, a kinézet igazából rohadtul nem fontos, ha egyben van, és megfelelő a tudása :P

(#76464) Wa2x_ válasza Khelben (#76461) üzenetére


Wa2x_
veterán

(Néha) játék, PS. Am a minőség valóban nem ProBook, de azért nem olyan vészes, meg van a műanyag háznak előnye is. Pont ma nézegettem őket, én nem tudom mi van ASUS-éknál, de az X kategóriában nem sikerült jó billt gyártani, enyhén szólva.

(#76465) Khelben: Jogos, de am a házzal nincs gond, nem olyan gagyi, mint a Pavilionok.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76465) Khelben válasza Wa2x_ (#76464) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát pedig a billentyűzat elég fontos része egy notebooknak, azt mindenhol használod, játéknál, netezésnél, még ps-nél is :)

(#76466) NellielTu


NellielTu
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy lehetőleg megbízható, gyors gépet, ami tovább bírja 2 évnél.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200 000 Ft
(3) Felhasználási kör?
Főleg internetezés, több megnyitott böngészőfület is bírjon, filmnézés, office.
(4) Játékra használnád-e?
Nem igazán, de alap játékok futhatnának rajta ha mégis.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő.
(6) Szeretnél bele SSD-t?
Igen, ha belefér.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6”, mindegy, hogy fényes vagy matt.
(8) Notebook tömege?
Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Legyen hozzá op rendszer.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely min. 250 GB, RAM min. 4GB, igen.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=probook#pid_11049
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Igen, ha van hozzá garancia, de inkább újat vennék.

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#76467) redwhite78 válasza Wa2x_ (#76462) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Asus X esetén minden van, csak minőség nincs. Pedig a kérdező azt (is) keres.

never go full retard

(#76468) Khelben válasza NellielTu (#76466) üzenetére


Khelben
nagyúr

Probook 450, oprendszeres gép nem nagyon lesz ennyiért, ahhoz le kell menned a belépő konzumer kategóriába a 150k-s gépek közé.

[ Szerkesztve ]

(#76469) redwhite78 válasza NellielTu (#76466) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Jó lesz a kinézett típus, de ha tényleg alap játék lesz, akkor arra nem kell dedikált kártya. Elég jók már az integráltak és egyel kevesebb a hibaforrás, valamint erősebb a cpu. Az OS-t külön megvéve talán kifutja a keretből.
Probook 450

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76470) ZavaBalazs válasza ModliH (#76463) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, nem is neked szólt, inkább általános megjegyzés volt.
mondjuk azért a "kinézet rohadtul nem fontos" kezdetűvel óvatosan, engem pl kifejezetten zavarna ez a csicsa gamer design :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76471) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! 100 ezerig keresek UJ laptopot, tudnatok ajanlani mutatni parat? Nem vagyok jartas ebben.

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#76472) szabonagyur válasza Arpi82 (#76415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Inkább SSD-t vegyél a plusz pénzből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76473) redwhite78 válasza szabonagyur (#76472) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Igaz. Bár szerintem ott leginkább azokkal a gpu-kal van probléma.

never go full retard

(#76474) redwhite78 válasza b4sxe (#76471) üzenetére


redwhite78
aktív tag

100k-ig kb. ez az egyetlen ajánlott.
b590

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76475) szabonagyur válasza redwhite78 (#76473) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netezés meg cd írás a cél, ott nem mindegy mi van benne? Meg a hosszú gari volt még kitétel meg az új gép.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76476) redwhite78 válasza szabonagyur (#76475) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Arra elég az integrált. Olcsóbb és -1 hibaforrás.

never go full retard

(#76477) szabonagyur válasza redwhite78 (#76476) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mutass akkor olyat ami szerinted Dell szintű gari consumerként és integrált karija van csak és nem a hiper csods telefon procival fut. ilyet nem fogsz találni ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76478) redwhite78 válasza szabonagyur (#76477) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Dell szintű garija, csak a dell-nek van. :)
De egy A544 teljesíti a követelményeket és alapvetően jó a garanciája. Ha pedig kap egy kiterjesztést, akkor már itt is 3 (esetleg 4 év) év van, mint a dell esetén.
Arról nem beszélve, hogy a HD4600 simán hozza a GT720M szintjét

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76479) szabonagyur válasza redwhite78 (#76478) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha úgy veszed akkor ez a Fuji +garival együtt lesz olyan, mint a kisebbik Dell+SSD kombó. Szerintem még mindig így jár legjobban, hogy 3 év gari + SSD

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76480) redwhite78 válasza szabonagyur (#76479) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Bocs, de nem tudom akkor melyik Dell-ről van konkrétan szó. Amit eredetileg linkelt most nézem szintén integrálttal van, de akkor meg nem tudom honnan jött a dgpu.
Amúgy ez eleve 157k + bele ssd és máris 180k körül vagyunk. (3 év gari,ulv cpu, HD 4400)

Az A544 122k +1 év gari 10k + ssd =150k körül megáll. (3 év gari, erősebb cpu, HD 4600)
Emellett a fuji háza és billentyűzete szerintem jobb mint az inspironé.

never go full retard

(#76481) zlndot válasza Khelben (#76420) üzenetére


zlndot
újonc

Köszönöm szépen! Kerestem pár tesztet, és tényleg körülbelül ez lenne az, amivel már ki lennék békülve. i3-asok felett teljesen elsiklottam, amikor nézelődtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#76482) szabonagyur válasza redwhite78 (#76480) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért kéne végig olvasni a beszélgetést. Igen arról indult az 5748-ról, csak más nem megbízható forrásból... Aztán megnézte élőben és elég neki a 15-ös gép is, így jöttek a 3542-es dellek, és ott a kisebb verziós az 130e körül van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76483) Arpi82 válasza redwhite78 (#76480) üzenetére


Arpi82
csendes tag

Köszi,hogy így foglalkoztok a kérdésemmel.:-)

Amit utoljára néztem:
[link]
[link]

Bár nem tudom ez mennyivel rosszabb.
[link]

Bár ennek más a képernyője is...
Bele lehet keveredni ebbe a sok tényezőbe,az egyszer biztos.

Akkor lehet a 3542-ő lenne a befutó i3 4005u procival,talán ssd-vel.Melyik SSD-t kell nézni ODD vagy HDD box?

[ Szerkesztve ]

(#76484) szabonagyur válasza Arpi82 (#76483) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 3521 2 éves modell, annak utódja a 3537 majd annak a 3542. Kijelzőben ugyanolyanok.

SSD-t megoldanám otthon, olcsóbb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76485) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Körbenéztem, és az X550JK, valamint az N551JM közötti "résben" kéne megtalálnom az arany középutat teljesítmény terén. Jól sejtem, hogy nincs ilyen? :(

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#76486) szabolcs1975


szabolcs1975
aktív tag

Az alábbiról mi a véleményetek ?

http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=H5G42EA%23AKC_16GBS120SSD_S (igaz csak 8Gb RAM-mal).

Mit várhat mondjuk teljesítmény terén egy ilyentől az ember ?

megj: szerintem az ASUS beugró szériái nem szarok !

(#76487) redwhite78 válasza szabonagyur (#76484) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszi, így már érthető.
A Dell 3542-t nemrég telepítettem egyik munkatársamnak, egyik hétvégén nálam volt. Engem nem győzött meg, bár ár/érték arányban nem rossz. A minősége olyan amilyen ennyiért lehet, cserébe van 3 év gari + könnyen cserélhető a memória és a HDD. De csak 1 slot van, tehát a RAM bővítés az egyben csere is. Aztán ezzel el is mondtunk minden előnyét. Amit még észrevettem, hogy a tapipad olykor pontatlan volt. Nálam a GT 820M megléte inkább hátrány.
Szóval nekem inkább akkor a Fuji A544. (erősebb cpu, erősebb igpu, jobb házban 10k-val olcsóbban). A különbségből a gari ugyanannyi ideig kiterjeszthető.

De ez csak a személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76488) Wentz


Wentz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni Notebook vásárlásban :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most karácsonykor
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200.000 környéke
(3) Felhasználási kör? Filmezés, Office, alap dolgok :)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem valószínű.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség inkább.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Akár.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mérete, ne túl nagy a szállítás miatt, felbontása viszont legyen jó.
(8) Notebook tömege?A lehető legkönnyebb és legvéknyabb, mert utazáskor fogom magammal hordani.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Rendszerrel.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Bírja azt, amire használni szeretném, ne akadjon, gyors és megbízható legyen, ennyi a lényeg.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Tudtommal nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új!

(#76489) redwhite78 válasza Wentz (#76488) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A kijelző métertét/felbontást kicsit pontosíthatnád, de ez egynek jó probook 430. Keretbe belefér még egy SSD vagy OS.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76490) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

i3 4005u -HD4400 vagy Pentium - 820m? Régebbi játékokhoz lenne maximum.

(#76491) Khelben válasza szabolcs1975 (#76486) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó gép, bár kicsit már elkezdett konzumeresedni az elitebook. Az "igazi" elitebookok most zbook néven futnak. Ettől függetlenül kategóriájában megállja a helyét (miután a thinkpadek még nagyobbat zuhantak). Teljesítmény terén egyértelmű a hardver leírása. Valószínűleg nem fog throttlingolni az i7-es cpu sem benne. Az i7 4600u a régebbi i5 3320m teljesítményét hozza. A 8750m meg csak úgy benne van, sok értelme nincs, régebbi játékokat talán elfuttat.

[ Szerkesztve ]

(#76492) demars


demars
addikt

Picit lehet, hogy off...
Milyen oprendszerrel érdemes gépet venni?
Azt honnan lehet kideríteni, hogy win7 vagy win8 kompatibilis e a laptop?
Ahogy néztem, általában a ha oprendszerrel kérném, win8 at ajánl a weboldal (laptopszalon)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#76493) Wa2x_ válasza demars (#76492) üzenetére


Wa2x_
veterán

Új gépet Win7-tel már nem nagyon kapsz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76494) redwhite78 válasza demars (#76492) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A gyártó oldalán meg kell nézni, hogy az adott géptípushoz milyen driverek vannak fenn. Amelyik oprendszer fent van, azt támogatják. Az üzleti gépeket általában jó sokáig támogatják előre és visszamenőleg is, a konzumereket meg általában nem. Részben ezt is meg kell fizetni egy gép esetében.

never go full retard

(#76495) redwhite78 válasza Wa2x_ (#76493) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Attól még lehet rá támogatás, meg kell nézni.

never go full retard

(#76496) Wa2x_ válasza redwhite78 (#76495) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én az első kérdésre válaszoltam.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76497) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Már egy ideje kínlódok, mert elfogyott az a gép, amit kinéztem.. (128 GB SSD lett volna benne).
Most találtam egy olyan opciót, hogy 160ért van 1 TB vinyós (ez úgy lenne jó, hogy eladnám a hdd-t és vennék bele ssd-,t akkor beleférnék a keretbe, viszont ha garanciáztatni kéne, akkor gond lehet, hogy nem az eredeti alkatrész van benne), amit én nem használok ki, mert a mostanim is 500 GB és van rajta még hely bőven, vagy 165ért van hibrid, 500GB+8GB.

Mivel alapból az SSD-set szerettem volna, így talán alternatíva lehetne a hibrid. Megéri a plusz 5k-t?
Néztem róla teszteket techkalauz stb. nem egy igazi ssd, de azért lehet, hogy nekem még pont jó lenne.
Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#76498) Khelben válasza Vermilion69 (#76497) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem ssd-t vegyél, ne hibridet. De az eredeti hdd-t ne add el, mert a garanciához kelleni fog.

(#76499) szabolcs1975 válasza Khelben (#76491) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Mert vettem egyet és virtualizációnál eléggé döcög .... kicsit talán jobban utána kellett volna néznem a CPU-nak, mert teljesen abban a hitben voltam, hogy 4 magos.

Ennek ellenére nagyon rendben érzem, és nem tartom feltétlen rossznak, hogy váltott a HP....nagyon szépre sikerültek ezek a gépek, na de majd kiderül !

Egyébként ajánlom mindenkinek,,,és aki nem ellenzi a használtat, annak megéri körül nézni. Én ezt 200 000 forint alatt vettem 2 és fél év garival és alig pár óra üzemidővel, és azért akkor már inkább ez mint egy Inspiron vagy akár Thinkpad Edge.

[ Szerkesztve ]

(#76500) Vermilion69 válasza Khelben (#76498) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

De csak úgy lenne pénzem SSD-re, ha eladom a HDD-t.. ez itt a probléma :(
Annyival rosszabb a hibrid?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.