Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76551) szabonagyur válasza Wa2x_ (#76537) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írták többen is csak netes rendelésnél (ami lehet személyes átvétel is) van csak jogod visszavinni és utána várni rá a pénzedre.

@(#76550) csiben1 : el vagy tévedve, a bolt ki fogja várni, de azt biztos, hogy egyből nem fogja visszaadni. Az nem csak annyiból áll, hogy visszaviszed és adja a pénzt.

@(#76553) csiben1: az jó ha ráérsz.. :) Mini PC sem fog feltétlenül ennyiből kijönni ami csendes... bár ha nagyon low-end cuccot akarsz talán.
Ja és továbbra is, főleg egy szavas dolgoknál nyugodtan lehet korábbi hozzászólást szerkeszteni ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76552) Khelben válasza csiben1 (#76550) üzenetére


Khelben
nagyúr

MINDEN bolt kivárja a maximális határidőt, akár sufni, akár edigital vagy ipon. Mindig az utolsó napon utaltak, sosem előbb.

(#76553) csiben1


csiben1
tag

Én ráérek

You can walk straight through hell with a smile

(#76554) redwhite78 válasza Khelben (#76552) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Vagy csak azután utalnak, miután letelt a határidő és odatelefonálsz, hogy hol a lóvé...

never go full retard

(#76555) farena


farena
tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni gimnazista lányomnak.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mediamarkt 0% hitelben gondolkodom, ezért 11.16-ig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200-220 ezer Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) iskolai feledatok, nem nagy gép igényű jéték
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség (hosszú távra venném)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! később igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? nem tudom, itthon monitorral
(8) Notebook tömege? nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 8 vagy 8.1
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Dvd-t igen
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) eddigi hozzászólások alapján néztem ki
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új

Megbízható, viszonylag sokiáig használható gépet szeretnék.
Mint irtam elsősorban MM (Extreme Digital is) 0% hitel szeretnék felvenni, de minden más ajánlatot is szívesen fogadok.

A válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#76556) masholnap válasza Khelben (#76552) üzenetére


masholnap
senior tag

nekem spec az edigital és a mediamarkt is azonnal visszaadta a pénzem legutóbb mikor elálltam egy-egy vásárlástól (30e körüli értékek), és mikor tavaly elálltam egyszer a pcx-nél, akkor sem kellett az akkor érvényes 30 napot kivárni

(#76557) Khelben válasza farena (#76555) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó az a probook, de ha csak otthon használja, akkor asztalit vegyél, sokkal olcsóbban jössz ki.

[ Szerkesztve ]

(#76558) kecsawi válasza Game-over (#76549) üzenetére


kecsawi
senior tag

A Laptopszalon pl: a HP 455 G2-t 5 év garival adja, ami meggondolandó. :R

(#76559) szabonagyur válasza masholnap (#76556) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért 30e esetében az igazából nem pénz nekik, de ha mondjuk vásárolsz 100+e forintért, azt is kártyásan akkor nem adják csak úgy vissza. Kártyásat mindig csak utalják, a készpénzest azt nem tudom, hogy úgy adják e.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76560) farena válasza Khelben (#76557) üzenetére


farena
tag

Köszönöm.
Nemcsak itthon használná.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#76561) MooN00


MooN00
aktív tag

Látom van igény "játékos" gépekre 200 körül.

Ha valaki gondolkodik használtban, akkor érdemes megnézni a Lenovo féle Y580-at. Teljesítménye egy i7-tel és GTX660-al szerintem még jó ideig elég lesz általános grafikai használatra vagy játékra.

Szerk... :)

[ Szerkesztve ]

(#76562) Tikakukac válasza MooN00 (#76561) üzenetére


Tikakukac
titán

Ügyes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76563) jeri válasza kecsawi (#76558) üzenetére


jeri
tag

a plussz 1 év ingyen garit megkaptad?

(#76564) Tikakukac válasza jeri (#76563) üzenetére


Tikakukac
titán

Hacsak nem időutazó valaki és csináltatta meg előre a 4 takarítást, akkor elég nehezen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76565) kecsawi válasza Tikakukac (#76564) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mindig színt viszel a szürke hétköznapokba :C Köszi

(#76566) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok!
Következő laptop szerintetek mennyit érhet?
Clevo W76C típusú
proci: core i5 M520 2.40GHz
ram: 4GB DDR3
HDD: 320GB hitachi
Kb 15" kijelző
Aksi 4 órát bír 7% elhasználódás
HDD 22 napot ment
VGA: Intel HD graphics max 1.7 Gb
Semmi probléma nincs vele, minden jól működik.

(#76567) Khelben válasza MooN00 (#76561) üzenetére


Khelben
nagyúr

Télen meg simán kifűt egy kisebb szobát :D

(#76566) kodaek : itt kérdezd meg : notebook beárazás

[ Szerkesztve ]

(#76568) kodaek válasza Khelben (#76567) üzenetére


kodaek
tag

Rendben, köszi :)

(#76569) Szafter


Szafter
tag

Sziasztok!

Édesanyámat szeretném meglepni egy laptoppal karácsonyra, tudnátok segíteni? :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? November vagy December környékén
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Maximum 110 ezret tudnék rászánni.
(3) Felhasználási kör? Csak internetezés, YouTube, flash alkalmazások
(4) Játékra használnád-e? Szerintem egyáltalán nem lenne játékra használva. :D
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? A teljesítmény fontosabb lenne, de azért ne essen darabokra egy hét után :D
(6) Szeretnél bele SSD-t? Ha belefér a keretbe, akkor örülnék neki :D
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Jól hordozható méret, legalább 720p-s matt kijelző.
(8) Notebook tömege? Ágyból használható, jól hordozható tömeg. :)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem feltétlenül kell rá előtelepített rendszer.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4 giga RAM, ~256 GB tárhely. Jó lenne optikai meghajtóval, de a kis méretűekben elég ritka és drága.
(11) Egyéb kívánság? Jó lenne, ha hordozható méretű lenne és alkalmas lenne például ágyból, fekve használatra.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Maximum YouTube :D
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! Legelőször egy EHHEZ hasonló Acer-t néztem, de azt kommentelték róla valahol, hogy lassú. http://ipon.hu/
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Karácsonyra újat illene. :))

[ Szerkesztve ]

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#76570) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Megtudnátok mondani, hogy az "egyetemi ajánlat" ennél a gépnél mit takar? Mire értik? (Csak egyetemistáknak ennyi az ára a gépnek?)

[link]

Köszönöm.

(#76571) szabonagyur válasza Szafter (#76569) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Jól mondták, az az Acer lassú. Ezt vedd meg: 97.000 vagy ezt 117.000

Vagy ez talán még jobb, gariban biztosan: [link]

@(#76570) Tamás008: valószínűleg fantázia név, vevő csalogató.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76572) Khelben válasza szabonagyur (#76571) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy a 15,6 minden, csak nem jól hordozható meg ágyban használható. De ennyiből új gépek között nincs más.

(#76573) szabonagyur válasza Khelben (#76572) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, utána olvastam én is már ezt a részt, de újból ennyiért ezek vannak ahogy te is mondod.
Mondjuk nem írta mennyit akarja hordozni vagy mivel azért is gondoltam, hogy maradhat ez a méret.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76574) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Már írtam többször, választ nem nagyon kaptam, így keresgéltem magamnak.
ASUS X550JK legolcsóbb változatát egy SSD-vel és +4GB RAM-mal megspékelve már elég elfogadható teljesítmény lenne, viszont böki a csőrömet az N551JM. Érdemes beruházni arra(+75k), vagy az a GTX860M nem hoz annyi többletet a GTX850M(DDR3)-hoz képest?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#76575) Khelben válasza CHIPman (#76574) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem a 850-860 éri meg a plusz pénzt, hanem az X-N különbsége. Az X sorozat még mindig nem ajánlott semmire.

(#76576) redwhite78 válasza Tamás008 (#76570) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Lehet, hogy a gari idő miatt. Addig tart, amíg az egyetem. Jó esetben. :)

(#76572) Khelben: ágyban szerintem még okés a 15.6". Legalábbis nekem kényelmes.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76577) Dapro


Dapro
senior tag

Nekem x550jk-m van, semmi bajom vele, sőt elég korrekt. Gyakorlatilag nem is melegszik gaming alatt. (bf3 multi ultrán 50-60fps). Egyedül a touchpadot kell megszokni, de 90%-ban egér van rákötve. asus topikba meg sorra jönnek a panaszokkal n551-g551-re.

[ Szerkesztve ]

(#76578) CHIPman válasza Khelben (#76575) üzenetére


CHIPman
nagyúr

K52-m van i3-mal, amiben gari vége előtt beszart a kijelző, egy héten belül cserélték a gari lejárta előtt 2 héttel. Továbbá így 4 év után már jó esetben is csak egy órát bír az akksi. Elvileg ez is erősen consumer széria, de ahhoz képest, hogy 4 éve, meglepően kevés a hiba vele. Ehhez képest az X550 még rosszabb? Ismerősnek van egy gyengébb X550, ő nem említett semmit.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#76579) Szafter válasza szabonagyur (#76571) üzenetére


Szafter
tag

:R :R :R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#76580) Khelben válasza CHIPman (#76578) üzenetére


Khelben
nagyúr

Persze kinek mi a jó meg a rossz, minden csak viszonyítás kérdése. Ha kicsit nyers akarnék lenni, azt mondanám: ha valaki a trabanthoz van szokva, annak egy lada már limuzin. Maradjunk annyiban, hogy jelenleg az Asus X sorozata, a 200k alatti Acerek és Toshibák a notebookgyártás alja. Nyilván van olyan, akinek erre van pénze és/vagy igénye, de itt a fórumon sosem fogjuk ajánlani őket megvételre, főleg amíg van jobb választás ugyanannyiért (persze ezek az emberek nem is jönnek ide a fórumra, hanem a teszkóban vesznek notebookot a párizsi mellé).

[ Szerkesztve ]

(#76581) sajtee


sajtee
senior tag

Sziasztok!

Haldoklik a gépem, így szeretnék notebook-ra váltani.
Mindenre használnám, kivéve komoly játékok.
Nem kell erőmű, de néhány évet szolgáljon jól.
Nem tudom, mennyire írok nagy baromságot, hogy ilyen teljesítmény szeretnék ennyiért, de majd kijavítotok :U

- A vásárlás mindenképp még idén történne, minél hamarabb
- A keret nagyjából 170.000. Nem tudom, beleférünk-e, legjobb lenne 155-160.000 körüli összeg.
- Mint említettem, mindenre: film, játék, kép/videószerkesztés, renderelés
- Igen, néha játszom. Újakkal nem szoktam, szinte nincs is 2012 utáni játékom. (újabban pl.: LoL) Néha egy-két FPS, közepes felbontáson.
- Úgy gondolom, a minőségnek és a teljesítménynek azonosan kéne társulni, de elsődleges a teljesítmény.
- Szeretnék SSD-t. Csak az operációs rendszernek, és néhány programnak, tehát nem kell nagy.
- 15,6', talán fényes, de igazából mindegy. Felbontás annyira nem érdekes, sokat lesz tévén használva, de azért elsődlegesen a saját képernyőjén.
- tömeg nem érdekes
- OS nélkül is jó
- HDD legalább 500 GB, SSD-ből elég valami kicsi is, RAM-ból 8GB DDR3-mat szeretnék. ODD nem fontos, úgy is veszek külsőt.
- HDMI, webkamera, dedikált VGA jó lenne, ha lenne benne, illetve az i5-ös processzort is támogatnám. Ez alá nem szeretnék adni.
- CPU/GPU-igényes alkalmazások: video renderelés, illetve talán játék.
- nem igazán tudtam még dönteni. Többek közt az ASUS X550-est néztem.
- új gépet szeretnék

Előre is köszönöm :R

(#76582) redwhite78 válasza sajtee (#76581) üzenetére


redwhite78
aktív tag

170k-ból játék + i5 + SSD nincs újonnan. Még ASUS X, ACER "csodákból" sem.
Döntsd el, hogy mihez nem ragaszkodsz, vagy állíts sorrendet, esetleg emelj keretet!

never go full retard

(#76583) sajtee válasza redwhite78 (#76582) üzenetére


sajtee
senior tag

Közben nézelődtem, és rájöttem.
Úgy döntöttem, lemondok az SSD-ről, a keretet pedig 185.000 körüli összegre emelném.
Így bejön a képbe a Dell Inspiron 3542, ami minden elvárásomnak megfelel.
[link]

(#76584) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra tervezek venni a családba egy laptopot, ami alapvetően 95%-ban nem játékra lesz, de azt se szeretném, ha mindenen fennakadna.

Mivel nem új konfigot keresek, így segítségnek azt kérném, hogy ha tudtok mondani valami olyat,amit kerüljek el vagy pont ajánlotok, hogy használt piacon ( lásd hardverapro ) mindenképp nézzek meg, akkor azt megköszönném.
Keretnek nyilván minél kevesebb legyen, de 80 fölé nem tudnék menni, az már rezgős eléggé. A 80-at is azért engedtem el idáig, mert azért corei3 szintű gép alá nem akarok menni...manapság ez azért már kell alap dolgokhoz is.

Van pár kiszemeltem a hardverapro-n de elég sok az átmenet köztük és kicsit tanácstalan lettem...nem szeretném megbánni a vásárlást.

Előre is köszönöm a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#76585) redwhite78 válasza sajtee (#76583) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Az a baj, hogy a 820M kártya 3-4 éves FPS-eket nem nagyon fog elvinni. Ennek az ereje nem sokkal jobb, mint egy integráltnak, sok értelme nincs is ilyen dgpu-val gépet szerelni.
Ha játszogatni is szeretnél, akkor a minimum belépő gpu a GT 740M / 840M. De ehhez min. i5 + bővítve 8GB-ra (ennek van egyébként különösebb indoka?) még mindig kevés a 185k.

never go full retard

(#76586) redwhite78 válasza Brian_GT (#76584) üzenetére


redwhite78
aktív tag

5% játékhoz épp olyan erős gép kell, mint 100%-hoz. :)
Viszont gondolom ez azt jelenti, hogy a játék nem szempont, így használt üzleti vonalon nézelődj Thinkpad T, Latitude, Elitebook típusok között.

Például innen.

never go full retard

(#76587) sajtee válasza redwhite78 (#76585) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem olyan sűrűn játszom, és akkor sem Battlefield-ekkel, szóval ez mégsem akkora fő szempont. Mondjuk egy 2008-9-es CoD-ot vigyen, és ennyi, azokkal szoktam főként FPS-ezni. Ezek mellett mondjuk League of Legends, régebbi stratégiai játékok, illetve Assassin's Creed-ek és Prince of Persia-k. Néha kipróbálok egy-egy újabb játékot, de nem halok bele, ha ez ezentúl nem így lesz.
Néztem ennek a 4GB-os változatát is. 500 GB HDD-vel 160, 1TB-al pedig 168.000 Ft. Lehet, hogy így lesz, aztán majd, ha egyszer kell, bővítem.

Azért gondoltam a 8-ra, mert mint említettem korábban, hosszútávra tervezek vele.

Tehát, tegyük fel, hogy a fent említett "játékra is használnám" dologról részben lemondok (mert arra még itt lesz az asztali), illetve az SSD-ről is, mert belegondolva, csak a Windows-t telepíteném rá.
RAM-ból nem tudom, kell-e a 8GB, nem volt még laptopom. Az asztalimban 4GB van. Ez ebben elég. Nem tudom, notebook-ban is az lenne-e.
A VGA-kat sajnos nem ismerem. PC-nél mindig is nvidia-párti voltam, de nyitott vagyok minden újra. Processzorból viszont szeretnék az i5 mellett maradni :K

(#76588) redwhite78 válasza sajtee (#76587) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ha nincs külön valami spéci program ami zabálja a memóriát, vagy nem futtatsz több virtuális gépet, akkor bőven elég a 4GB.

Ha játék nem szempont akkor Probook 450.
Ez egy minőségibb gép, i5-M-el és egy HD 4600 integrálttal. (Utóbbi kb. tud annyit, mint a dedikált kártya az általad linkelt dellben.Akár játszogatni is lehet vele, nem gépigényes játékokkal.)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76589) sajtee válasza redwhite78 (#76588) üzenetére


sajtee
senior tag

Értem, köszönöm a segítséged.
Akkor maradok a 4GB-nál, és esetlegesen később bővítem, ha szükség lesz rá.

Még egyszer köszönöm, megfontolom a ProBook-ot, illetve olvasgatok még a Dell-ről is :R

(#76590) Brian_GT válasza redwhite78 (#76586) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen a megfogalmazás kicsit a késői óra miatt félrement :) Abban az 5%-ban is ha előfordul játék nem AAA címes játékokra kell elsősorban gondolni, mivel nem gamer fogja használni a lapit.
Ilyen üzleti megoldások, mint a Thinkpad és társai attól kiráz a hideg így ezeket messze kerülöm... most a komment írása óta, annyit nézelődtem még, hogy max 100-ig vagyok hajlandó elmenni, mert ott akad normális vga-s és garis gép...de ez a plafon mert így is 2 hónapig nem eszek :DDD :DDD

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#76591) apfelkristof válasza sajtee (#76589) üzenetére


apfelkristof
csendes tag

Szia! Nekem eddig egy geforce 520mx 1gb teljesített szolgálatot és a mostani játékokat is elvitte alap vagy közép beállításokon. Most vettem egy dell 3542-őt 820m és i5 procival. Simán elviszi a mai játékokat közepes szinten. Persze az összes mai játékokkal még nem tudtam letesztelni, de nekem nagyon tetszik és tudásilag sincs vele gond.

(#76592) sajtee válasza apfelkristof (#76591) üzenetére


sajtee
senior tag

Új játékokkal inkább nem próbálkozok, arra marad az asztali és az xbox :K
Olvasgattam róla, eléggé megtetszett a gép, de még nézek alternatívákat.
4GB RAM-mal már 160.000-ért lehet kapni, 1TB HDD-vel 168-ért, ami egész jó árnak tűnik.

Majd írok, hogy döntöttem.
Köszönöm a válaszod :R

(#76593) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szolgáltassunk akkor kicsit, N551 és G511 wifi, remek Cisco router, 50-es net stabilan jelenleg:

0,5 méterről akadálymentesen: 50/49,5
6 méterről, szobában router még mindig, zéró akadály: 50/30
1 méter+1 elég durva méteres vasbeton fal: 50/47
3 méter+ugyanaz a vasbeton fal: 50/26
6 méter+a nagy fal és 1 fal válaszfal téglából: 3 és 5 között ugrál az 50-ből.

Utolsót néztem x220-al is, 15-25 között volt, tehát ott már ötöd annyit tudott, mint egy rendes noti. De! Tegyük hozzá, hogy ez egy nagyon szépen bedrótozott üzleti gép, konzumerből meg üzletiből is néha ilyen szituban már véreznek ki rendesen.

Mindenki döntse el ez így mennyire jó neki és úgy döntsön. Szakadás meg egyéb baja nincs, csak hát ez ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76594) Khelben válasza Brian_GT (#76590) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig használt gépet csak üzletiből fogsz kapni értelmeset. Egy olyan konzumer gépet, amit 2 év működésre terveznek, nem érdemes megvenni 1,5 évesen, az gondolom egyértelmű.

(#76595) Dreadloord válasza Tikakukac (#76593) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Tehàt ugyanazt tudja wifi terén az n és a g széria is?

(#76596) krisztian7


krisztian7
tag

Könnyebb Autocad-es munkákra keresek 14 de inkább 15,6-os laptopot 160-170 ezer körül. Fontos a jó anyagminőség, használt lehet garanciával.
Hp 8670p-t nézegettem így elsősorban, de elfogadnék egyé ajánlásokat.

(#76597) Kercsi17 válasza krisztian7 (#76596) üzenetére


Kercsi17
tag

Szia!
Hasonló feltételekkel keresnék én is laptopot. A kérdésem az lenne, hogy miért pont ezt a típust nézted? Ebben ha jól láttam integrált vga van, az elég az autocadhez? plusz ez használt, dellből már vannak 150 ért olyanok amik újak és a vga sem alap bennük.

(#76598) krisztian7


krisztian7
tag

Autocad inkább processzor és memória igényes, a vga nem annyira fontos. 150ért az új dellek általában nálam nem ütik meg a szintet kidolgozottságban, anyaghasználatban.

(#76599) Tikakukac válasza Dreadloord (#76595) üzenetére


Tikakukac
titán

Kopp ugyanaz a 2 gép felépítésben, csak az egyik fekete és 1-2 cucc erősebb benne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76600) btudos válasza Kercsi17 (#76597) üzenetére


btudos
veterán

Az új Dell és a használt Elitebook között annyi a különbség, hogy a HP új gépként 2-3-szor ennyibe került. Így talán el tudod helyezni minőség terén.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.