Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76051) Fittike92 válasza Khelben (#76046) üzenetére


Fittike92
csendes tag

Asus N551 aluházas igaz?

(#76052) jeri válasza Tamás008 (#76043) üzenetére


jeri
tag

Az A512-nél (2012-es) kissé figyelnem kellett: az alján lévö muanyag boritas elég flexobilis volt egyes helyeken:szellőzők.

[ Szerkesztve ]

(#76053) Tikakukac válasza Fittike92 (#76051) üzenetére


Tikakukac
titán

Hála a szent magasságos és kegyelmes Istennek nem. Olyan szinten örültem neki, hogy nincs ami elvágja az ujjamat és lefagyassza a lábikómat majd később lesüsse, hogy hihetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76054) Kremmer89


Kremmer89
tag

Erről mi a véleményetek?

Z50-70 840m el 4gb VRAM al!Mennyivel erősebb a 2Gb tól?

Lenovo

(#76055) Tikakukac válasza Kremmer89 (#76054) üzenetére


Tikakukac
titán

Semennyire, de elképzelhető, hogy még lassabb is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76056) Kremmer89


Kremmer89
tag

:D 2 hónapja keresem az új gépemet,de egyre nehezebb helyzetbe vagyok..mindegyikről hallok negatívumot..:(

(#76057) Khelben válasza Kremmer89 (#76054) üzenetére


Khelben
nagyúr

Parasztvakítás. Még a 2 GB is feleslegesen sok.

(#76058) Kremmer89 válasza Khelben (#76057) üzenetére


Kremmer89
tag

Bele is szaladok az ilyenekbe!:)

(#76059) Kremmer89


Kremmer89
tag

A Lenovo z50-70 re lehet telepíteni Windows 7-et? mert spanom egyik Asusára csak a 8.1 ment fel, a 7 bootolása után kékhalállal kidobott!

(#76060) dpityu10


dpityu10
újonc

Hali! Új laptopot vennék és szeretném a segítségeteket kérni :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Legkésőbb karácsonyig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180.000 Ft, de lehetőleg minél olcsóbban.
(3) Felhasználási kör? Főleg játék (fő szempont), de letöltés filmezés, programozás is.
(4) Játékra használnád-e? Igen, FPS-ek (Battlefield, CoD), OpenWorld (GTA, Prototype, Watchdogs, Minecraft), és igazából minden egyéb jöhet
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Teljesítmény, de ne is legyen szervízben.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Csak akkor, ha belefér a keretbe
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15"-os lenne a legjobb, felbontás min. 1366*768, fényes vagy matt teljesen mind1
(8) Notebook tömege? Nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Főleg nélküle, de csak az ár miatt
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD min. 500GB, RAM min. 4GB, többi nem fontos (azért optaki meghajtó nem hátrány)
(11) Egyéb kívánság? Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Jelenleg csak játék, később lehetséges szoftverfejlesztői programok
(13) Eddig kinézett notebookok? Ami eddig a legjobb: [Asus X550JK]
Alternatív: [ACER Aspire E5-572G ]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ha újszerű és mennek rendesen rajta a dolgok, jöhet a használt is :)

Előre is köszi minden választ :)

[ Szerkesztve ]

(#76061) laceeek


laceeek
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem kezembe az új laptopomat. Egy Lenovo Flex 2-ről van szó. i5-s procival és nvidia 840m-s videokártyával 4giga rammal valamint fullhd kijelzővel. Kicseréltettem az 1 terrás vinyót 120-s SSDre.(repíti a gépet ahogy azt kell). Tesztet még nem csináltam, de az anyaghasználattal meg vagyok elégedve. Nagyon tetszik benne, hogy szál-csiszolt alumínium a belső borítása és persze a háttérvilágításos bill is jól néz ki. Egész nap ment rajta wifin keresztül a net és kb 6-7 óra között bírt az akkumulátora.
CAD munkára és némi játék, filmnézés és munkára lett a gép véve.
Maga a billentyűzete lehet egy kicsit masszívabb is lehetne, de nekem megfelelő
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Esetlegesen ha van kérdésetek szívesen válaszolok.
Összehasonlítási alapom nincs, de eddigi Acer géphez képest fényévekkel jobbnak tűnik.

Üdv,
Laceeek

UI.: Gondoltam megosztom veletek a véleményem, remélem nem rossz topicban tettem.

(#76062) Khelben válasza dpityu10 (#76060) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 3542 vagy Lenovo Z50-70 játékra,
HP Probook 450 programozásra. El kell dönteni, melyik a fontosabb.

(#76063) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Konfiguráció nélkül az érdekelne, hogy az alábbi laptopoknak milyen a minősége, kijelzője, melyik a legstrapabíróbb:
Dell 3542
Dell 3537
Lenovo B50-70
Lenovo Z50-70
Bónusz kérdés: A Fujitsu A544-nek tényleg csak integrált vidókártyás verziója van, vagy csak én nem találok mást?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#76064) fmfizikus válasza Fittike92 (#76034) üzenetére


fmfizikus
tag

Milyen érdekes! Én is pont ezen a két gépen agyalok. Megnéztem őket egeszen közelről. Nekem a Hp-nál csak a 3 év gari adja. A többiben győzött az N56. Egyébként ez nem IPS kijelző, de megközelíti minőségben. Ez egy remek TN full HD panel kiváló betekintési szögekkel. Az egyik legszebb lapos amit láttam. Nagy piros pont a hangrendszerért és a billentyű háttérvilágításért. Szálhúzott alu fedél világító Asus felirattal. Nekem a Hp túl egyszerű, de ízlések és.... :) Kifutó mindkettő , tehát érdemes igyekezni. Az Asus már több helyen is elfogyott, ahol eddig néztem. Ez a 220 azért most kihagyhatatlan. Agyaltam még az N550- en, de azt többszörösen elszarták. Beépített aksi, és nehéz bővíthetőség. + a hangzás rosszabb az alulra helyezett hangszórók miatt. Nem véletlen, hogy az N551 -re ezeket korrigálták. De azt nem kapjuk meg ennyiért. Az N56 -ról nagyon sok tesztet elolvastam a napokban. Külföldieket is. Kivétel nélkül dícsérik. Én azt hiszem meglépem hétfőn. ;)

(#76065) sarkanyolo2 válasza Kremmer89 (#76059) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Azzal használom, bár az fn gombok egy kicsit rendetlenkednek néha, win8-at preferálja, ez egyértelmű.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#76066) Kremmer89 válasza sarkanyolo2 (#76065) üzenetére


Kremmer89
tag

Mit értesz az alatt hogy rendetlenkednek?

(#76067) sarkanyolo2 válasza Kremmer89 (#76066) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

A fényerő le-fel nem működik igazából, csak ha éppen úgy dönt. Ez tuti a win7 miatt van, de egye fene, még egy ideig így használom. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#76068) szabonagyur válasza Kremmer89 (#76066) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Lenovo z50-70 esetében Lenovo oldalán megnézed van e Win7 driver.. ha van akkkor lehet Win7-et rakni.

Asus ilyen szempontból más.... ők mindig az utolsó rendszert támogatják, ritka hogy új gépüknél legyen 1-2 rendszerre is. ha nincs akkor neked kell összeszedni a drivert, de Win7 kékhalált nehéz kiszűrni ilyenkor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76069) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, jelenleg egy HP Pavilion Dv6-6B08EH - nyúzok, már nem gémelek, csak erről hajtok meg egy 3D-s TV-t HDMi kábelen keresztül.

Tehát az igényem az lenne, hogy legyen gyors, és kisebb mint 15,6 esetleges mobilitás miatt. Tehát egy EliteBookon gondolkozok HP ELITEBOOK 8460P.

A fentebb említett célra kielégítő lehet egy Elitebook? HDMi miatt kérdezem. Keret olyan 110-120 000 Ft lenne. :R

(#76070) Sly189 válasza Sly189 (#76069) üzenetére


Sly189
senior tag

esetleg egy 2170p is szóba jöhet :) árat itt már bővíteném :)

(#76071) buci30


buci30
addikt

MacBook Air vagy Pro-t szeretnek venni max 300ezer Ft.
Tudnatok ajanlani használt vagy új is érdekel. 15"
:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#76072) Tibee86 válasza buci30 (#76071) üzenetére


Tibee86
veterán

Szólj, ha találtál 15"-os Air-t. ;] :D
Kicsivel több, mint a duplája a keretednek a legolcsóbb új 15"-os Pro.

[ Szerkesztve ]

(#76073) buci30 válasza Tibee86 (#76072) üzenetére


buci30
addikt

Linket tudsz?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#76074) Khelben válasza buci30 (#76073) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#76075) Tibee86 válasza buci30 (#76073) üzenetére


Tibee86
veterán

(#76076) buci30 válasza Tibee86 (#76072) üzenetére


buci30
addikt

15" Air van szerintem
Masik írtam ,h használt is jo!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#76077) haypro válasza buci30 (#76076) üzenetére


haypro
senior tag

Nincs 15 colos Air.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#76078) Tibee86 válasza buci30 (#76076) üzenetére


Tibee86
veterán

Mutass már akkor egyet pls. :U
Másrészt szerintem a topik nem arról szól, hogy helyetted végigbogarássza valaki a használt hirdetéseket, de lehet én tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#76079) premete válasza Tibee86 (#76078) üzenetére


premete
veterán

Ügyes ember tud csinálni: vesz egy olcsó acert, kivágja a fedélből az alma lyukat, tesz bele tejszínű plexit és ledet alá, az "Acer" feliratot átírja "Air"-re, feltesz rá egy linuxot alsó ikonsorral és kész, 150-ből kijön. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76080) premete válasza premete (#76079) üzenetére


premete
veterán

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76081) szabonagyur válasza premete (#76080) üzenetére


szabonagyur
félisten

Végre egy normális színű mekbukk :D A világos szín úgyis idegesített :))

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76082) Tibee86 válasza premete (#76079) üzenetére


Tibee86
veterán

OSX-et hogy viszi? :DDD

(#76083) premete válasza Tibee86 (#76082) üzenetére


premete
veterán

Lehet rá tenni olyan linuxot, ami egy az egyben OSX kinézetet ad -végül az is egy unix-féleség, csak fizetős.
Plusz olcsóbb a hw/sw (sokaknak úgyis csak a világító alma számít a fedélen. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76084) MurdR válasza premete (#76079) üzenetére


MurdR
veterán

Ezt fájt elolvasni. :DDD :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#76085) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Újra itt vagyok laptop vásárlási tanácsot kérni. Ami változott az az, hogy nőtt a gépre fordítható keretösszeg max 160 ezer Ft-ra. Ennyiért már milyen gépek jöhetnek szóba?
Felhasználási kör: internet, irodai programok, filmezés. (játék nem fontos, esetleg nagyon minimálisan néha elindítanék egy egy régebbi játékot, nem a legújabbakat, 2-3 éves vagy annál is öregebb címeket lebutított 720p vagy kisebb felbontásban medium-low beállításokon)
Amit szeretnék, hogy a képernyője legyen 15 colos. Legyen viszonylag jól összeszerelt gép, tartós házzal. Csak új gép érdekel.
Mikor lenne esedékes a vásárlás? - még ebben a hónapban.

Kinézett gép: [link]

Mit tudnátok ajánlani? Melyik a legjobb vétel most ennyiért?

(#76086) rizso válasza Tamás008 (#76085) üzenetére


rizso
addikt

Van Probook 455 G2 AMD belsővel 5 év garanciával 160eFt-ért. Amire kell, arra neked tökéletesen elég lehet, ráadásul a gép minősége is elég jó, a szervizháttér szintén, és hát bakker 5 év rá a garancia!

A kinézett Inspiron a Probook nyomába sem ér...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#76087) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Netezni kellene egy laptop 150ezerFT-ig.....főleg youtube, flash, stream videók, online sportközvetítésHD, ezekre lenne használva...
Hosszabb távra kellene, legalább 5 év, addig akadásmentesen vigye a fenti tartalmakat.
Acer és Lenovó amit néztem, inkább AMD-s megoldásokat, abban jobb az integrált videókártya....
Intelest gondolom csak valamilyen diszkrét VGA-val érdemes venni hosszú távra, egyébként ilyen javaslat is érdekel, de gondolom ennek már nagyobb a fogyasztása ami csökkenti az akku időt.....ezt csak laikusként gondolom, lehet nem így van....
Használtban esetleg érdemes gondolkodni(dell,hp,lenovo), vagy laptopnál jobb újat venni?
Szóval mit tudnátok ajánlani?
Használt is érdekel persze...
Előre is köszönöm a segítséget.

(#76088) Tamás008 válasza rizso (#76086) üzenetére


Tamás008
tag

Melyik boltból, honnan lehet ezt rendelni?

(#76089) Tikakukac válasza buci30 (#76076) üzenetére


Tikakukac
titán

Most keltem, de mára be is fejezem, fekszek vissza.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76090) Kremmer89 válasza Tikakukac (#76089) üzenetére


Kremmer89
tag

Nagy forma vagy!! :) mindig jót mulatok a hozzászólásaidon! :))

[ Szerkesztve ]

(#76091) davidunited


davidunited
tag

Sziasztok!
Hasznàlt gépet szeretnék vàsàrolni max 2 éveset!
Ami biztos h 15"-ös vagy nagyobb kijelzős érdekelne!
Netezésre filmezésre jàtékra egyarànt hasznàlnàm!
Sùly nem szempont erős hardver és minőség inkàbb max 90000ft-ig!
Nézegetem hardveraprón a hîrdetéseket van sok ami beleférne a keretembe csak nem tudom eldönteni melyiket lenne érdemes megvàsàrolni mivel gari màr nincs...
Nem linkeket/ajànlatokat kérek tőletek hanem sokkal inkàbb tanàcsokat h melyik màrka melyik tipusàt keressem milyen processzorral és Vgaval!
Köszönöm!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#76092) szabonagyur válasza davidunited (#76091) üzenetére


szabonagyur
félisten

90-ért mivel akarsz játszani? Mahjong meg heartstone? Ezt sem ártana hozzá tenni... :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76093) davidunited válasza szabonagyur (#76092) üzenetére


davidunited
tag

Bocsànat lemaradt....
Fifa15
Ez az egyetlen amivel jàtszom!
Màs tipusù jâtékok nem érdekelnek!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#76094) buci30 válasza Tikakukac (#76089) üzenetére


buci30
addikt

Jól is teszed.... kb annyit érsz mint a hozzászólásod :D sok segfej.... Itt azt hiszitek páran kurva nagyok vagytok itt fórumon azt közbe nem lehet kérdezni vagy tévedni se...
Kb ennyi lehet lehet az életbe se értek egy forintot se vagy ki se mozdultok a gép elől... Szánalmasak vagytok... Tisztelet a kívétel...

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#76095) Dapro


Dapro
senior tag

Asus x550 szériával mi volt a minőségbeli kifogásotok? Melegedés stb? Csak azért kérdezem, hogy tudjam mire figyeljek.
Vettem egy x550jk-t gtx850m van benne i7-4710hq-val. 1 óra BF3 multi ultrán 50-60 fps és gyak fel sem melegedik a wasd rész. Egyenlőre nagyon pozitívan csalódtam. Azt hittem jobban melegszik.

(#76096) szabonagyur válasza buci30 (#76094) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudod az a szánalmas, hogy hülye gyerek módon beírsz egy olyan témában aminek nem az a címe amit te hiszel. Ez a Milyen notebookot vegyek téma és nem az általad elképzelt: lusta vagyok valaki keresse meg nekem a piacon található gépeket. Gondolom otthon is mindenki megcsinál helyetted mindent, menj és kérd meg anyukádat, hogy miután bekötötte a cipődet nézze meg a hardveraprót is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76097) forzaroma


forzaroma
tag

Erről a Lenovo-ról van valakinek tapasztalata, véleménye?

Realme GT2

(#76098) Tikakukac válasza buci30 (#76094) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, amennyiben a hsz. értéke minősít és ebbe beletartozik a helyesírás is, akkor még mindig én nyerek.

forzaroma: Kereső segít és Idepad topik. 1-2000 kiszaladt belőle, lesz tapasztalat bőven.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76099) Dreadloord válasza buci30 (#76094) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Idejöttél, közölted, hogy keresel valamit. Többen jelezték neked, hogy az nem létezik, erre visszaírtál, hogy szerinted de. Vagyis írtál egy hülyeséget, utána még erőltetted is tovább, ez után miért csodálkozol ilyen válaszon? Ja és még neked állt feljebb... Értem én, hogy vasárnap van, de egy modi bannolhatná az ilyeneket...

(#76100) szabonagyur válasza Dreadloord (#76099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy normális választ kapott, de megkeresni helyette a legjobb árat, főleg mivel használt is jó neki, senki sem fogja. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.