Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76401) szabonagyur válasza laci1978 (#76400) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt hittem legalább teljes kiosztású adnak (németet de még a román is az tudtommal).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76402) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van értelme márka szerint venni laptopot?
Nem én vennék, hanem rokonom és azt mondta Dell márkájút akar. Én pc párti vagyok szóval szerintem csak az számít ami benne van. Vagy van értelme annak hogy Dell a márkája? szerintem nincs
az alapján érdemes venni laptopot, mint pc-nél is, a proci, ram, vga alapján, nem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#76403) premete válasza zolka95 (#76402) üzenetére


premete
veterán

Notebooknál más a leányzó fekvése, a support és az anyaghasználat fontosabb, mint a hardver, abban nem sok a különbség, nem lehet cserélgetni a hardverelemeket, ha valami nem jön be.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76404) szabonagyur válasza zolka95 (#76402) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Az alapján, hogy mi van benne még nem érdemes megvenni. Márka alapján semmi. laptopnál összképet kell nézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76405) Spiggy


Spiggy
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? amint megtalálom az alkalmas példányt
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130-140k, OP nélkül (kifejezetten így szeretném)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) netezés, office, játék (nem a legújabbak érdekelnek, ez nem szempont), filmnézés HD- ben, TV-re kötve főleg
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? régebbi játékok max, de inkább netes játékok
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? is-is.fontos, hogy jó legyen a tapintás, ne recsegjen, ropogjon, jól nézzen ki -->asszonyé lesz, ajándékba
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! esetleg igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 14" vagy fölötte, fényes
(8) Notebook tömege? nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD --> 500GB+; RAM 4GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, kamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) lenovokat nézek, azokról hallok jókat
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új gép

Köszönöm a tippeket. A keretet nem szeretném túllépni :-)

(#76406) Dhampir válasza laci1978 (#76400) üzenetére


Dhampir
félisten

Koszonom szepen!

A hosszu i betunek megfelelo gombot hianyolom rola.

(#76407) nikisay


nikisay
csendes tag

Üdv! Kisebb szenvedés után végül megszületett a döntés, és az új gépem egy ilyen lett. Első körben volt egy kis problémám a touchpaddal, aztán normálisan körbejárva a driver-témát az is megoldódott. Tetszik, remélem legalább annyi ideig kiszolgál, mint az előző. Köszönöm a segítséget! :))

(#76408) flame092


flame092
csendes tag

Sziasztok

Mikor lenne esedékes a vásárlás? következő napokban
Maximális keretösszeg Ft-ban? 180-200k
Felhasználási kör? főleg játékra kellene
Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? legújabbakkal is szeretnék játszani,
Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? inkább a teljesítmény
Szeretnél bele SSD-t? ha belefér a keretbe mehet, de nem fontos annyira
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6 colos legyen, azonkívül, ami belefér
Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 8giga jó lenne, és 1 TB-os merevlemez
Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? csak új
Eddig kinézett notebookok? http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/asus-x550lnv-xo238d.html

előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#76409) Soma01 válasza Soma01 (#76353) üzenetére


Soma01
veterán

Erre tud valaki ajánlani valamit?

Probook 455?

(#76410) btudos válasza Soma01 (#76409) üzenetére


btudos
veterán

Probook ha van 150 alatt, illetve Fujitsu A544.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76411) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

(1) Egy-két hét múlva
(2) 200000Ft
(3) Jó lenne, ha mindenre lehetne használni
(4) Asszony gépe lesz, nem akarja játékra, de azért lehessen, hát ha meggondolja magát
(5) A minőség és a teljesítmény is fontos
(6) Nem kell SSD
(7) Legfeljebb 15,6-os, matt, fényes mindegy
(8) Könnyű
(9) Nem ártana Windows rá
(10) Tárhely 250GB felett, minimum 4GB RAM, kell optikai
(11) Nincs
(12) Most még nem
(13) Eddig ezt néztük, meg még pár akcióst, nem tudom mindet hivatkozni
(14) Csak új

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#76412) Khelben válasza Hegyirabló (#76411) üzenetére


Khelben
nagyúr

Probook 450

(#76408) flame092 : Lenovo Z50-70, ha nem félsz a bizonytalan garanciától. Ha igen, akkor a fenti Probook, de játékra az gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#76413) Hegyirabló válasza Khelben (#76412) üzenetére


Hegyirabló
veterán

HP-t nem akar. :(

Nem tudom miért, azt hiszem sima női "Nem tetszik a külseje." dolog.

Aquila non captat muscas.

(#76414) Khelben válasza laci1978 (#76395) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem akarom elvenni a kedved, mert az egy jó gép. Minőségben kiemelkedik az árkategóriájából. De ez sajnos nem azt jelenti, hogy nem lesz vele probléma. Nálunk most kellett kijelzőt cserélni két 600ezres Elitebookban, másfél éves korukban. Persze a másik száz megy hiba nélkül, de ez nem vigasztalna, ha enyém lenne az a két gép és kiderülne, hogy a garanciával kitörölhetem a s..em. Ezért nem tanácsoljuk senkinek a szürkeimportos boltokat, mert az a 10-20ezer Ft megéri a biztos garanciát.

(#76413) Hegyirabló : Akkor Dell?

[ Szerkesztve ]

(#76415) Arpi82 válasza szabonagyur (#76399) üzenetére


Arpi82
csendes tag

A dell • Intel Core i3 • 4005U procival GeForce 820M videoval 135.000
• Intel Core i5 • 4200U -el Radeon HD 8670M 150.000

Megéri az i5 a plussz 15 ezret?Észre veszem a különbséget normál netezés közben?

(#76416) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Építésznek kellene laptopot találni, ehhez kérem segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Kb 450k, de ha bestbuy van kicsivel többért, az is érdekel
(3) Felhasználási kör? CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Valószínüleg igen, de később is ráér
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Szerintem matt lenne a megfelelő. Érdemes UHD-t venni? Gondolom az IPS alapfeltétel
(8) Notebook tömege? Nem lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Win 8.1
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Nem lényeges, ha könnyen bővíthető
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Ezeket nézte ki, én sajnos nem ismerem őket egyáltalán

Y510p

Y50 1.

Y50 2.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Új

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#76417) btudos válasza Bdanyy (#76416) üzenetére


btudos
veterán

Ennyi pénzért ne játékgépet, hanem munkagépet vegyél.

Dell Latitude E6540, illetve Dell Precision és HP Elitebook w/Zbook széria lesz a Te barátod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76418) Bdanyy válasza btudos (#76417) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi :) A CAD, renderelés stb inkább CPU vagy GPU igényes?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#76419) zlndot


zlndot
újonc

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy-két héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
170K
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Többnyire a szokásos otthoni dolgok. Alkalmanként képszerkesztés, tervezőprogramokkal való bíbelődés (csak hogy ne essek ki a gyakorlatból).
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Néha igen (rpg, stratégia), de ez nem elsődleges szempont (akkor tornyot vennék). Ha közepes részletességgel játszható fps-t képes produkálni, az bőven jó.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Elfogadható kompromisszumot keresek a kettő között.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
-Egyelőre nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6 Sem kisebb, sem nagyobb. Mattnak jobban örülnék, de ez sem elsődleges szempont.
(8) Notebook tömege?
Nem lényeges, de azért ne legyen túl kényelmetlen hurcolni, ha kell.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
1TB (a 750 még elfogadható); legalább 4 de inkább 2*4; optikai meghajtó jó lenne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ez a legfontosabb dolog: barátságban kell lennie a linuxszal, windowst csak akkor használok, amikor muszáj. Jó karbantarthatóság nem ártana.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(3)-as és (4)-es pontban leírtak szerint.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
HP Probook 455 G2-vel szemeztem, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a processzorban (A8-7100) és a GPU-ban (R6 M255DX) van annyi erő, amennyi nekem elég lenne.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Alapvetően új.

Előre is köszönöm a tippeket. :)

(#76420) Khelben válasza Bdanyy (#76418) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem mindkettő. HP Elitebook 850 - valami ilyesmi gép kell neked.

(#76419) zlndot : Probook 450 HDD-t meg ramot tudsz később is bővíteni, nem érdemes amiatt egy rosszabb gépet venni. Az első mindenképp ssd legyen, sokkal többet jelent, mint a rambővítés.

[ Szerkesztve ]

(#76421) Wa2x_ válasza nikisay (#76407) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én is gondolkozom ezen, egyedül a cpu, ami nem igazán tetszik a TB hiánya miatt. Lehet majd megkereslek privátban.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#76422) emitter


emitter
őstag

Hali!

Öcsémnek kellene laptop, ilyesmi tudással néznék neki valamit:
14" de inkább 15,6", i5 (vagy hasonló tudású CPU), 4GB RAM, 500GB, OS nem lényeges
Játékra nem nagyon használná (legfeljebb Fifa), tehát netre, filmnézésre kellene. Többnyire hálózatról menne, akkuidő sem annyira lényeges.

Elvileg rászán ő 130-150 ezret is (ennyiért már láttam ilyen kaliberűt újonnan), de akár egy megkímélt használt is szóba jöhet. Ha valami 0%THM-est találnánk, az lenne a legtutibb, de ezzel lehet hogy még karácsonyig várnunk kell..
Szóval most tőletek inkább egy (vagy több) konkrét ajánlható típust kérnék.
Köszi! :)

(#76423) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Ismerősnek keresek gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Legkésőbb jövő hónap eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 150k, de jó lenne olcsóbban.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
- Programozás, játék, de utóbbit azért nem kell komolyan venni. Elég ha low-mediumon elfutnak az újabb játékok.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- Játék is lesz, de nem ez az elsődleges célja a gépnek. 1366x768-as felbontás teljesen jó low-mediumon.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- Ilyen kerettel a minőségre nagyon nem lehet menni, ezért inkább a teljesítmény.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
- Nem fér bele a keretbe.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 15" körül. Fényes/matt mindegy, lakáson belül lesz használva.
(8) Notebook tömege?
- Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- Nélküle. Van saját.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- Tárhely igazából mindegy, nem letöltőgép lesz. SSD nem fér bele a keretbe, ezért marad benne az optikai. Memóriából jó lenne 8GB, ha belefér.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Bluetooth jó lenne. :)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
- A CPU erőt kellene preferálni a GPU-val szemben.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Dell Inspiron 3537
ASUS X550LNV-XO296D
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Új, számlás jöhet szóba.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#76424) Khelben válasza Superhun (#76423) üzenetére


Khelben
nagyúr

Számlás, garanciális használt sem jó? Mert programozásra egy ilyen használt üzleti gép lenne a jó.
Olyan meg, hogy valami játékra és programozásra is jó, olyan nincs (sportkocsit keresel teherszállításra). Döntsd el, melyik a fontosabb.

(#76425) Bdanyy válasza Khelben (#76420) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi a tippet. Egy retina macbook pro (15) irissel windows alatt megfelelő lehet?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#76426) emitter válasza Khelben (#76424) üzenetére


emitter
őstag

Nekem is valami hasonló kellene (#76422), esetleg tudsz ajánlani valamit? Ezt az Asus X550-et én is nézegettem már, de i5-ös procival. Ez amúgy mennyire ajánlott, megbízható gép?
Vagy inkább egy olcsóbb üzleti modell? Nekem HP Probook van épp 4 éve, azzal eddig semmi gond..

[ Szerkesztve ]

(#76427) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Milyen ASUS laptopot ajánlotok 200.000Ft alatt új i5 procival újonnan?
Videókártya nem fontos.
Fontos lenne a vékonyság és az eredeti windows.
Érintőképernyő nem kell és elég az 1366-os felbontás.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#76428) maestro_z válasza Wa2x_ (#76384) üzenetére


maestro_z
tag

Köszönöm.
Ez alapján az i5 szerined megér + 25 ezret?
Más véleményére is szívesen veszem.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#76429) Tikakukac válasza Mandarinn (#76427) üzenetére


Tikakukac
titán

Leginkább egyiket sem, továbbá definiálni kéne a vékonyságot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76430) Mandarinn válasza Tikakukac (#76429) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Sajnos az ASUS kikötés. Nem nekem kell :)
Pontosan centire nem tudom annyi a lényeg, hogy szép esztétikus legyen.
Vivobook S551?

(#76431) Tikakukac válasza Mandarinn (#76430) üzenetére


Tikakukac
titán

Jha, hát akkor kéremszépen mindegy is, mivel kikötés az Asus meg az ultrabook és a keret 200k, így tudsz válogatni 1 darab gépből keményen :DDD Ahogy az öreg mondaná: ide papír nem kell, a tények magukért beszélnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76432) Khelben válasza Mandarinn (#76427) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asust 200k alatt nem ajánlunk.

(#76426) emitter : 130-150-es kategóriában a következő választások vannak: L:http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=z510#pid_11352]Lenovo Z510 és Lenovo Z50-70. Előbbi matt kijelzős, de csak 1366x768 felbontású, utóbbi fényes kijelzős, fullhd felbontásban. Ezek a játékra használható belépő szintű gépek, a garancia jelenleg nem túl megbízható Lenovoéknál.
Ezen kívül van még Dell, jobb garanciával de gyengébb grafikus hardverrel, valamint van még az AMD-s Probook 455 jó garanciával, gyengébb hardverrel, de jobb minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#76433) demars válasza Khelben (#76432) üzenetére


demars
addikt

Szia!
Lenovo z50 70 tetszik nekem, i3 procival venném.
Megbízható, tartós gépek most? Régebben "nagy" márkának számított!
Mi a gond a gariztatással?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#76434) emitter válasza Khelben (#76432) üzenetére


emitter
őstag

Köszi!

Közben kisütötte öcsém, hogy ő már most szeretné megvenni, ráadásul odakint Németo-ban.
Nézegettem, pl. ezt:
HP ProBook 350
484€ (150.000 Ft)
Intel® Core™ i5-4210U
39,6 cm (15") HD 16:9 LED Display (matt), Webcam
6 GB RAM, 1 TB, DVD-RW, ujjlenyomatolvasó
AMD Radeon HD 8670M (2048 MB), HDMI, USB 3.0, WLAN-n, BT
DOS 64 Bit, akkuidő 8,5 h

Vagy az általad is javasolt
HP ProBook 455
419€ (130.000 Ft)
AMD Vision A6-7050B
39,6 cm (15") HD 16:9 LED Display (matt), Webcam
4 GB RAM, 500 GB, DVD-RW
AMD Radeon R4, HDMI, USB 3.0, WLAN-n, BT
Windows 7 Professional + Win8 64 Bit, akkuidő 7,5 h
is szóba jöhet..

Mindkettőnél annyi a difi a magyar HP-hoz képest, hogy csak 1 év gari van rájuk. Ezt nem is értem, hogyhogy, ha a magyarnál 3 év gyártói gari van. A németnek nem ugyanaz a gyártója..? Na mindegy, valszeg úgysem lesz vele gond, ami 1 év alatt nem jönne elő..

Melyiket ajánlanád?

(#76435) Khelben válasza emitter (#76434) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden országban mások a garanciális feltételek, de mindenhol lehet venni külön garanciahosszabbítást.
350-es Probookot nem ismerem, arra nem tudok mit mondani.

(#76433) demars : ezek belépő szintű gépek, annak megfelelő (alacsony szintű) megbízhatósággal és tartóssággal. Egy fokkal jobbak a Lenovok, Dellek és HP-k, mint a kategória többi versenyzője, de semmiképp nem várnék tőle 2 évnél hosszabb életciklust. A garancia lejárta után minden nap ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#76436) btudos válasza emitter (#76434) üzenetére


btudos
veterán

Minden országnak máshogy működik a garancia.

A 350 az véletlenül sem Probook, ennek megfelelően a minősége is jóval a 455 alatt marad, én nem venném meg, csak az utóbbit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76437) Norbi996 válasza Norbi996 (#76388) üzenetére


Norbi996
újonc

Ahogy olvastam, a Lenovo gépek nem annyira tartósak, mit ajánlanátok helyette max 150k-ig?

(#76438) premete válasza Norbi996 (#76437) üzenetére


premete
veterán

Olvass még hozzá azt is írják, hogy a HP-k, a Dellek, az Alienware-ek nem tartósak.
150 K alatti gépek egyébként sem a tartósságra vannak kihegyezve, hanem arra, hogy a következő évben veszel egy újat, ezt meg kukázod. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76439) redwhite78 válasza Mandarinn (#76430) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Asus PU401 - egy ajánlott ultrabook az ASUS-tól. (célszerű ssd-vel kérni)

Keress rá a topikban! Azt hiszem runner 125 írt róla néhány dolgot.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#76440) Norbi996 válasza premete (#76438) üzenetére


Norbi996
újonc

Hmm, köszi.
Egyik ismerősömnek FUJITSU-SIEMENS - Amilo Li 3910 laptopja van, már 5 éve nyúzza, viszont olyat a gyenge hardver miatt nem szívesen vennék.

Ezek szerint 150k alatt nem lehet tartós gépet kapni?

(#76441) Khelben válasza Norbi996 (#76437) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem annyira tartósak mint... mint mi?
150k-ért ne várj csodát, főleg nem tartósságot. Ez olyan, mint amikor valaki 200k-val a zsebében indul autót venni és tartósat meg hibátlant szeretne.
Minden gépnek van esélye 5 évet menni. A Fujitsu-Siemensnek kevesebb esélye van, mint egy Lenovonak. Akkor is, ha épp annál az egy ismerősödnél tovább ment.

[ Szerkesztve ]

(#76442) emitter válasza btudos (#76436) üzenetére


emitter
őstag

Khelben, btudos: köszi, akkor a 455-ös lesz! :)

(#76443) premete válasza Norbi996 (#76440) üzenetére


premete
veterán

A mostaniakban kizárom, hogy ugyanaz a hardver lenne, az én egyik haveromnak is van egy Fujitsu Siemense, legalább 10 éves, és még mindig megy; igaz, anno 400 ezerbe került. :)
Egyébként a mostani Fujitsuk is jók, azt hadd ne ragozzam, hogy a 10 évvel ezelőtti 400 ezer most mennyi lenne, vagy amikor az első laptopomat vettem, 320 ezerért, 1991-ben az akkori 386SX, 1 MB rammal és már a "nagy" (40 MB-os) vinyóval és már a kis floppyval....... szóval a hardver változott, az ár nem annyira (mondjuk 1991-ben a 20 ezres fizetés játszott).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76444) Kbali válasza premete (#76443) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez az, amit senki nem hajlandó tudomásul venni...

(#76445) Bdanyy válasza Khelben (#76420) üzenetére


Bdanyy
addikt

Jelenleg ez a kiszemelt gép:

M3800

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#76446) Fittike92


Fittike92
csendes tag

N551JM-el rendelkező személyek tudnának mesélni a wifi problémáról (vagy olyan, aki ismert és tájékozott a témában)? Minden egyes készüléknél jelen van a gond?

(#76447) Tikakukac válasza Fittike92 (#76446) üzenetére


Tikakukac
titán

Mesélj, legnagyobb gondom a wifivel az volt, hogy felraktam telepítéskor a drivert.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76448) Fittike92 válasza Tikakukac (#76447) üzenetére


Fittike92
csendes tag

Végre eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy sikeresen kiválasztottam a hétfőn megrendelendő notebookot, de picit figyelmetlen voltam és csak most szembesültem a több fórumon is megemlített wifi problémával, amely az n551-es modelleknél fenn áll. A jelenség pedig az, hogy 1 fal vagy 7-8m 60-70%-s teljesítmény vesztéssel jár, csökken a sávszélesség. Lehet, hogy csak driver probléma és van rá orvosság? Olvasgattam olvasgattam de megoldást nem találtam. Egy cikk a jelenségről.

[ Szerkesztve ]

(#76449) Tikakukac válasza Fittike92 (#76448) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor van egy rossz hírem: a mostnai gépek 90%-a akkor hibás ezen gondolatmeneten haladva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76450) Fittike92 válasza Tikakukac (#76449) üzenetére


Fittike92
csendes tag

Másik topicban összehasonlították egy régi toshibával, 2 fal és jó pár méter a router és a két készülék között, ami 30 mb-ból mért 30at, míg az asus 6-16ot. Ennyire gyenge lenne a benne levő modul? Vagy a toshibában nagyon jó? :D Ha tényleg így van, akkor a lumia 625-ös telefonom is jobb wifi eredményt produkál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.