Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) ATI válasza dqdb (#70400) üzenetére


ATI
senior tag

Nem, mert egy kapcsoló annál simábban jár, minél jobb az alsó része, és a Pro sorozat előtti Gateronoknál a fekete alsó részes öntőforma volt a legjobb.
Köszi! Lehet akkor veszek egy-két marék fekete alsó részes yellow-t is.
Most már megvárom a milky-t, ami már a vámom csücsül. Összehasonlítom a 3pines yellow pro-val és utána döntök.
Illetve hátha megveszi a GMMK TKL ISO billentyűm és akkor felszabadulnak a yellow pro-im.

Tetszett volna nem floating design billentyűzetet venni
Hát ja. Nem baj, majd a Q3 nem lesz floating design. :)

(#70402) Mr K válasza Champipi (#70373) üzenetére


Mr K
senior tag

Én háromnegyed éve nagyon örültem volna neki, mert 75%-os billentyűzethez voltam szokva, és mindenáron olyat szerettem volna. (Mondjuk a PgUp/Dn ezen is máshol van, de még mindig könnyebb lett volna átszokni.) Viszont most, hogy éppen kezdem megszokni a K780-as kiosztását, kevésbé vonz a visszaváltás... :((

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70403) plehoczky válasza Tamarel (#70365) üzenetére


plehoczky
tag

Ha még aktuális, hogy Keychront tesztelnél, akkor figyelmedbe ajánlom az Alzát.
Pár százalék felárért nem csak a 14 elállási időre, hanem 60 napra hozhatod el tesztelésre a terméket, vagyis hivatalosan is támogatják a tartósabb kipróbálás lehetőségét.

(#70404) 3.Aragorn válasza Tamarel (#70377) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Alzában van Keychron? Fogdosható, szagolható, nyalogatható?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70405) micafighter


micafighter
nagyúr

Van egy hotswap PCB-m amin kettő socket nem működik. Próbáltam másik kapcsolóval is, nem a kapcsoló a gond. Ránézésre a forrasztás rendben van a socketeknél de majd nagyítóval alaposabban átnézem. Az áramkör valahol megszakadt arra tippelnék, áthidalást ha forrasztanék rá ahhoz milyen vastag illetve milyen kábelt javasolnátok? Ha nem lenne megszakadva csak mondjuk a hotswap sockettel van gond, az gondolom simán forrasztással cserélhető?

[ Szerkesztve ]

(#70406) dugo_ válasza micafighter (#70405) üzenetére


dugo_
veterán

Én ezzel forrasztottam a kézzel huzalozott billentyűzetem: https://arwill.hu/termekek/vezetekek-kabelek/tekercsben/1-eres-bekoto/sodrott-vezetek-1x0-14-731230/
2018-ban 50Ft volt ez a tekercs...

Lehet itt is elég csak újrafolyatni a forrasztást. Többször volt róla szó, hogy a hot swap socketeket ragasztani is szokták a nyákhoz, emiatt macerásabb lehet a cseréje.

(#70407) Tamarel válasza plehoczky (#70403) üzenetére


Tamarel
senior tag

Köszi. Várom, hogy beérkezzen az a 2 low profile, amit listáznak. Csak megnézni, mert blue és RGB mindkettő (K3 és K5).
Keychron.com-on is fel vagyok iratkozva értesítőkre, sok minden nem rendelhető.

(#70408) micafighter válasza dugo_ (#70406) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen :R

(#70409) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Sziasztok! [Hama urage exodus 410] Ez mennyire ajánlott? És még olyan kérdésem is lenne,ha be van dugva a normál kiosztású Bill,illetve a fent említett darab,ez működik egyszerre?

(#70410) copass válasza micafighter (#70405) üzenetére


copass
veterán

amit találsz otthon! :D
ha nem szakadt fel a forrszem a nyákról akkor igen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70411) dqdb válasza micafighter (#70405) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy hotswap PCB-m amin kettő socket nem működik
Milyen nyák és melyik két kapcsoló?

Próbáltam másik kapcsolóval is, nem a kapcsoló a gond.
Ne kapcsolóval nézd, hanem egy csipesszel zárd rövidre a két oldalát. Próbáld a socketbe belenyomva a csipeszt, a socket két szélén is és a mellette a forraszpontokon is. VIA-ban van lehetőség a huzalozás megjelenítésére, vagy így, vagy szemmel végigkövetve a trace-eket a szomszéd kapcsolókhoz próbáld meg úgy is rövidre zárni, hátha a két socket közötti huzalozás sérült.

áthidalást ha forrasztanék rá ahhoz milyen vastag illetve milyen kábelt javasolnátok?
Bármilyen vezetek jó, amit otthon találsz, a vékonyabb és rugalmasabb szerencsésebb, mert könnyebb vele bánni, és garantáltan elfér a nyák alá.

Ha nem lenne megszakadva csak mondjuk a hotswap sockettel van gond, az gondolom simán forrasztással cserélhető?
Nem simán, de cserélhető. Ha ragasztva van, akkor hőlégfúvó is kell, ha nincsen, akkor ónszívó szalag elég lesz. A probléma ott van, hogy legtöbbször sérül a forraszpont, így a socket cseréje

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70412) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Kicsit szubjektiv kerdes. Szeretnek egy 60%-65% billt epiteni. Nincs konkret keret, de amennyit meg jo szivvel ra tudnek szanni, abba maximum vagy valamelyik Keychron Q fer bele (Q1,Q4) , vagy egy KDBlite R3/R4 , nagyjabol ez a 130-150€ amit ra tudok szanni a barbobne-ra magara. A kerdesem az lenne, hogy designtol eltekintve (mert azt hagyjuk ki hogy kinek melyik tetszik jobban) , megeri a felarat a keychron ? Elerhetosegben sokkal jobb, lenyegeben barmikor tudok venni egyet, illetve fem haz nem muanyag. Viszont valahogy a KDBlite-ot tartok ilyen "igazi" epites cuccnak. Minosegben ezek hogy helyezkednek el egymashoz kepest ? Melyik lenne jobb valasztas es miert ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#70413) dqdb


dqdb
nagyúr

[szöveg] [videó]
hotswap, wireless, columnar staggered split gamer billentyűzet tenting és tilting támogatással

A thumb cluster eléggé zsúfoltnak tűnik gépelésre, de lehet, hogy játékra pedig pont ez a jó (és lehet, hogy említik, de hang nélkül pörgettem végig a videót).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70414) Jorus válasza dqdb (#70413) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ugyanez volt a problémám a hagyományos billekkel. Mondjuk ekkora tentinghez a mostani üléspozíciómnál jóval magasabban kellene ülnöm, illetve ez már csak negatív tiltinggel okés, mert különben megintcsak rossz szögben áll a kezed.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70415) dqdb válasza -Skylake- (#70412) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az élményt az építéstől várod, akkor ennek a közelébe nem ér egyik sem. Ha az élményt a gépeléstől várod, akkor egyértelműen a Keychron.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70416) -Skylake- válasza dqdb (#70415) üzenetére


-Skylake-
addikt

A gépeléstől várom. Alapvetően nekem a "gyári" megoldásokkal sem lenne problémám, egyszerűen csak a keretemen belül egyik sem ilyen "azta ez kell". Ezért szeretnék építeni egyet, de nem mint hobby, hanem csak szükségem van egy jó billentyűzetre. Köszi egyébként a segítséget, akkor elkezdek a Keychron felé nézelődni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#70417) micafighter válasza dqdb (#70411) üzenetére


micafighter
nagyúr

CYBER60 a nyák, ennek a hotswap verziójával kísérletezek egyenlőre: [link] Hiányolok róla pár dolgot, qmk/via, flexcutok, esettleg vékonyabb nyák, ezekért a hotswapot is szívesen elengedtem volna, de sajnos nem találtam jobb 60 vagy 65%os nyákot ami wireless és gummy o-ring mount kompatibilis (a nyák szélein ott vannak a kis bevágások, bakenekohoz).

Kapcsoló az Gazzew U4 bár ez gondolom annyira nem releváns :) A PCBn kailh hotswap socketek vannak ha jól emlékszem, de megnézem majd alaposabban.

Köszönöm szépen akkor tesztelgetek, szakadást lehet multiméterrel is ki tudnám mérni. Van hőlégfúvóm is, úgyhogy rendelek akkor pár hotswap socketet ha esetleg azzal lenne gond, köszönöm a segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#70418) dqdb válasza -Skylake- (#70416) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az árkategóriában van még az IKKI68 Aurora, Zoom65 és QK65, amelyek megfontolásra alkalmasak, de ezek mindegyikét nehezebb/macerásabb beszerezni, mint a Keychront.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70419) dqdb válasza micafighter (#70417) üzenetére


dqdb
nagyúr

qmk/via
A wireless és QMK nem barátok, ZMK kell (vagy esetleg Vial), hogy értelmes akkuidőt és wireless feature-öket kapjál.

flexcutok, esettleg vékonyabb nyák
A flexcut akkor ér valamit, a felette a plate-en ugyanúgy megvan a vágás, egyébként nem fogod érezni. A vékonyabb nyák is akkor érződik, ha a plate rugalmasabb anyagból készült.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70420) copass válasza dqdb (#70415) üzenetére


copass
veterán

discipadot is bitang jó lehet megépíteni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70421) micafighter válasza dqdb (#70419) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahh értem, akkor ezért ZMK a PCB. Azt tudja a nyák, ugyhogy akkor az pipa :D

Találtam bakenekohoz pom platet, ami valoszinüleg rugalmasab lesz a gyári FR4-nél: https://www.greendoorgeeks.com/products/bakeneko-pom-plate-pro

Illetve találtam FR4 half-platet is, ami szintén kompatibilisnek tünik: https://carolinamech.com/collections/frontpage/products/60-fr4-plate-mx?variant=37524533543076

Berendeltem ezeket is hozzá de még úton vannak, majd irok egy hosszabb hsz-t ha összeállt a build :)

Ugyanitt kapható egyébként CF half-plate is :)https://carolinamech.com/collections/frontpage/products/in-stock-universal-60-carbon-fiber-plate-mx

Azt monduk nem tudom a half-plate mennyire lesz barát a hotswap socketekkel ezért csak az FR4-ből rendeltem egyenlőre. Mivel flexcutok nélkül a nyák igen merev, így nem feltétlen lesz vele gond szerintem, de ha szükséges akkor váltok forrasztós nyákra, ha látom értelmét :)

[ Szerkesztve ]

(#70422) micafighter válasza dqdb (#70418) üzenetére


micafighter
nagyúr

QK65-ből nemsokára lesz unlimited round 2, juniusban előre láthatólag, tehát akinek nem sürgős, azt érdemes lehet megvárni. Utána se kell hónapokat várni a szállításra, nekem a round 1-et rendelés után pár héten belül hozta a futár. Round 2 után pedig ha jól értettem amit discordon írtak, az lenne a terv, hogy a partnereknél készletről kapható legyen.

Zoom65bol is úgy rémlik jön restock, ezek nagyon jó vételek most szerintem amiket említettél. Picit macerásabb beszerezni őket mint a készletről kapható keychront, de azért kategóriában fentebb vannak és mivel nem raffle vagy limited group buyrol beszélünk amiket hónapok múlva szállítanak, így én biztos inkább ezekből valasztanék most a Keychron helyett, 150 EUR körül.

[ Szerkesztve ]

(#70423) Barnahalo


Barnahalo
tag

Gondoltam beküldöm ide ezt a csodálatos Leet.hu videót, kicsit lehet rajta csámcsogni. :U Azt a Razer kupakszettet nem jól rakták fel, ahogy néztem... De cáfoljatok meg.
Leginkább azért illik ide, mert mutatják benne a Glorius kupakszettet, a Keychronét és a Razerét is kicsit. Bár pár b-rollt még megnéztem volna róluk.
[link]

(#70424) Gomez86 válasza dqdb (#70413) üzenetére


Gomez86
őstag

Aztabüdösmindenit :Y

Komolyan még nem sokkal ezelőtt sem gondoltam hogy ennyire megfog a dekéne érzés egy billentyűzettel kapcsolatban....

Ez most erősen rászaladt a wishlistre azzal együtt hogy most rendeltem egy keychron-t.... :U

Mellesleg a keychron fizetésnél ellopták a bankkártya adataimat. így aki onnan rendel az nagyon óvatos legyen (virtuális kártya, 2fa mindenképpen). Felvettem már velük a kapcsolatot, anyagi kár engem nem ért.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#70425) Barnahalo válasza Gomez86 (#70424) üzenetére


Barnahalo
tag

"Mellesleg a keychron fizetésnél ellopták a bankkártya adataimat. így aki onnan rendel az nagyon óvatos legyen (virtuális kártya, 2fa mindenképpen)."

Ez azért komoly, hogy sikerült kideríteni, hogy ellopták az adataid?

(#70426) nyunyu válasza Gomez86 (#70424) üzenetére


nyunyu
félisten

Pingpongpayen keresztül adtad meg a kártyaadataidat?

Nekem úgy rémlik, hogy a bankom PSD2 felülete bejött a kártyás fizetéskor, és a netbank jelszavamat, majd az SMSben küldött OTPt is kérte.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70427) copass válasza nyunyu (#70426) üzenetére


copass
veterán

ez mindenhol így megy, nem is értem...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70428) Molydeus válasza Bubaaa (#70409) üzenetére


Molydeus
senior tag

A minőséget passzolom, de gond nélkül kell működnie a kettőnek párhuzamosan. Egy normál és egy a hamahoz hasonló controlpad folyamatosan rá van kötve a gépemre, de előfordul, hogy harmadik is, mind rendben megy ilyenkor.

M.

(#70429) Gomez86 válasza copass (#70427) üzenetére


Gomez86
őstag

Sorry mindegyik kérdésre egyben válasz, mert telefonról vagyok.

Hajnalban probáltak vásárolni a kártyával többször több felületen (egyik sem sikerült, mert tőlem is kér megerősítést a bankom természetesen).

Ez egy virtuális kártya amit borzasztóan ritkán használok, akkor is steamen vásárolok vele (onnan csórhatták még el, de azt azért kétlem, mert annak már zaja lenne).

Úgy adtam meg az adataimat ahogy kérte a keychron, ha pingpongpay akkor úgy, nem emlékszem őszintén szólva.

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#70430) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Segítségeteket kérném!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Nincs limit.

2.Használt szóba jöhet?

Igen.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Logitech K800, a context menu gomb helyén fn van. Windows esetén ezt megoldottam a jobb control bindolázával a kívánt funkcióra, de mióta macin keresztül RDP-zek Windowsra ez nem megy.

4.Mire használnád a billentyűzetet?

Munka (szövegszerkesztés, programozás, file kezelés, videóvágás, kép szerkesztés)

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Ha nem tévedek, akkor a mostani ollós, ez jó lenne

6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nincs.

7.Milyen kiosztást szeretnél?

Magyar, vagy vele egyező

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Teljes méretű kurzor, numpad, fn nem kell

9.Extra igények

Bar extra, de elengedhetetlen, hogy vezeték-nélküli (is) legyen. Deal breaker, ha nem az.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#70431) Csandi válasza kleinguru (#70430) üzenetére


Csandi
őstag

Ha ollós wireless kell, akkor MX Keys esetleg?

(#70432) kleinguru válasza Csandi (#70431) üzenetére


kleinguru
addikt

Jó lenne, de ott is FN gomb van a context menu helyett

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#70433) dqdb válasza kleinguru (#70430) üzenetére


dqdb
nagyúr

Windows esetén ezt megoldottam a jobb control bindolázával a kívánt funkcióra, de mióta macin keresztül RDP-zek Windowsra ez nem megy.
A legtöbb helyen a Shift+F10 előhozza ezt a menüt, vagy ugyanúgy Windowson oldd meg a jobb Ctrl átkötését, akárhonnan is RDP-zel be oda.

Ma már elég esélytelen Fn nélküli billentyűzetet venni, ha az nem a legegyszerűbb darab.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70434) kleinguru válasza dqdb (#70433) üzenetére


kleinguru
addikt

A mostani is működik, de ha RDP-t használok, akkor forrás oldalon van a vezérlés, tehát ott kellene beállítani, hogy menjen a jobb kontrol context Menu-ként. Nem találtam rá megoldást. Tudom, ne használjak macet :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#70435) dqdb válasza kleinguru (#70434) üzenetére


dqdb
nagyúr

A macOS nem kezeli azt a billentyűkódot, így nagy valószínűséggel hiába lenne a billentyűzeteden, RDP-n akkor sem adná tovább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70436) 0xmilan válasza dqdb (#70419) üzenetére


0xmilan
addikt

> A wireless és QMK nem barátok
Ezt mondd a Keychron K8 Pro-nak. :D

(#70437) Bubaaa válasza Molydeus (#70428) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszi! :R Legalább akkor ez a kérdés kipipálva. Sajnos sehol nem találok róla véleményeket,pedig elég sok boltban árulják.Kutakodok tovább,hátha.

(#70438) dqdb válasza 0xmilan (#70436) üzenetére


dqdb
nagyúr

QMK + BT vonalon két probléma van:

1. a QMK nem akkus működésre lett kitalálva, így eléggé pocsék akkuidőket hoz, mert folyamatosan és teljes intenzitással fut a mátrix lekérdezése (ezen persze adott billentyűzet kódjában lehet javítani valamennyit, de a power state-ek hatékony kezelését beletenni nem egyszerű)

2. licencütközés van (legalábbis a QMK fejlesztőcsapata szerint) a BT-s billentyűzetekhez legtöbbször használt nRF MCU-k SDK-ja és a QMK GPL-je között, így oda nem engednek be olyan billentyűzetet, amely direktben ilyen MCU-n fut. Ezzel persze nem mindenki értett egyet, fokrolták is, de ez már nem hivatalos QMK, nem hivatalos VIA, így egy cégnek már melegebb pite lehet erre építeni, mint egy hobbistának). Az STM-nek is van egy megfelelő termékvonala, aminél nincsen ilyen licencelési nyűg, de ahhoz nincsen kész a támogatás.

Ezt a problémát úgy szokták feloldalni, hogy a QMK-t futtató fő MCU mellé egy BT modul is felkerül a nyákra, és az végzi a BT kommunikációt a fő MCU által SPI-n keresztül vezérelve (a K8 Pro esetében is ez a helyzet, ott zöldül a BT modul, és kicsit jobbra van a QMK-t futtató MCU), azonban az energiahatékonyságot így is bukod, hiszen a QMK jobban zabál eleve, és két MCU-val oldod meg azt, amit eggyel kellene.

Amúgy a billentyűzet firmware-je még nem került be a QMK-ba, PR-t sem látok rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70439) 0xmilan


0xmilan
addikt

Koszi az infokat! Ezek szerint nem azert ez az elso wireless QMK billzet, mert masnak meg nem jutott ilyen eszebe. :D

(#70440) dqdb válasza 0xmilan (#70439) üzenetére


dqdb
nagyúr

Engem már megcáfoltak, mert lett K8 Pro :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70441) ATI válasza ATI (#70401) üzenetére


ATI
senior tag

Ma megjöttek a milky yellow pro-k. Elég jók :)


Kaptam egy milky redet is bónusz.

Így most van miből válogatni. :)

(#70442) kleinguru válasza dqdb (#70435) üzenetére


kleinguru
addikt

Valóban nem kezeli, de továbbadja rdp-n a windows meg ismeri.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#70443) dugo_


dugo_
veterán

Redragon Kumara K552 mod

A múltkor pórul járt fórumtárstól szereztem egy Kumarát donorbillentyűzetnek. Az átalakítás célja főleg a hétvégi hobbitevékenység kiszolgálása volt, így nem voltak különösebb elvárások a végeredménnyel kapcsolatban. Nem került bele semmi drága dolog, inkább az itt olvasott, elmúlt években divatos házi praktikák lettek kipróbálva.
4 évnyi Gateron Brown után mind a rugóerő, mint a linearitás furcsa, de egész kellemes lett végül. Az eddigi DSA profil után kicsit szokatlan, illetve maga a billentyűzet is magasabb, mint a floating designos Lolita.
Lekuponozott USB kábellel és pár hónappal ezelőtti devizaváltásokkal kb. 33ezerre jött ki az építés a donorral együtt.

Beépített alkatrészek:
- PBT dye sub Cherry profilos kupakkészlet - Aliexpress
- Gateron Yello Pro 5 pin, milky top - Aliexpress
- szivacs a plate és a nyák közé - Aliexpress
- PE pad a kapcsolók alá - Aliexpress
- szivacs a házba - Aliexpress
- O-gyűrű a plate és a ház közé, a házcsavarokra húzva - Aliexpress
- USB C aljzat - Aliexpress
- Vention mágneses kábel - Alza
- Leukoplast
- teflonos szilikonzsír
- márkajeles műanyag pakett helyett faragtam egy alulapot a helyére

Képek: https://imgur.com/a/mgwDDt6
Hang: https://gofile.io/d/jfeN3M

(#70444) ATI válasza dugo_ (#70443) üzenetére


ATI
senior tag

Szép munka!

(#70445) Throme válasza dugo_ (#70443) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem is szép munka, csak a kupakkészletből választottam volna magamnak mást, mert engem zavarna a sötét kupakon a fekete felirat (nem tudok gépelni vakon).
Jól felépítetted (már ahogy laikusként ezt meg tudom ítélni :B ). Egyik yt átalakításnál a redragon feliratot simán leradírozták az eredeti helyéről.
Szoktam ilyen átalakítós videókat nézni néha és ez a típus párszor előkerül. Viszonylag olcsó a gyári, ráadásul cserélhető kapcsolós alapból.

(#70446) copass válasza dugo_ (#70443) üzenetére


copass
veterán

grat. igazán igényes kis mod lett.
ha érdekel én nyomtattam egy alacsonyabb takarólemezt a nyilak felé. az eredeti nekem túl zavaró volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70447) dugo_ válasza ATI (#70444) üzenetére


dugo_
veterán

Köszönöm.

Throme

Amelyik karaktert nem találom meg, annak addig csapkodom a környékét, amíg elő nem bújik. ;] Side printed Dolch utánzattal kezdtem a kupakrendelgetést. Form over function, mivel számomra a pc nem munkaeszköz. Az utóbbi években meg aztán főleg redukálódott az előtte töltött idő, nem is akartam gépelős videót csinálni, mert botrányosan elszoktam tőle.

copass

Köszi, elmentem. Valamiért úgy rémlett, hogy a gyári műanyagot fóliáztad le, de akkor lehet összetévesztettem a felülete miatt.

(#70448) Molydeus válasza Throme (#70445) üzenetére


Molydeus
senior tag

Éppen ez tűnt fel, amit a végén írsz. A Kumara az Outemu hotswap socketeit használja. Ehhez szoktuk ajánlani a saját kapcsolóit.

@dugo_
A Gateron Yellow Pro-k gond nélkül belemennek, ki is lehet őket szedni?
Mert ha igen, akkor kibővül a hozzá választható kapcsolók köre, ami jó hír.

Ezeken a switch pad-eken én is többször gondolkodtam, de arra jutottam, hogy a GMMK integrált plate-je miatt valószínűleg semmi hatása nem lenne. Nagyon stabilan beékelődnek a kapcsolók, a plate pedig ahhoz túlságosan merev, hogy a PCB felé számottevő mozgása lenne, amit csillapítani lehetne pad-ekkel. A Kumara viszont tray mount, lehet, hogy itt kijön az előnye.

Nekem is tetszik, ezekkel kupakokkal olyan "egyben van" látvány, mintha eleve így tervezte volna a gyártó.

M.

(#70449) dugo_ válasza Molydeus (#70448) üzenetére


dugo_
veterán

Ez még a régi, 2015 körüli Kumara, nem hot swapes. Ebbe szaladt bele az előző tulaj, amikor elkezdte kitépni a kapcsolókat nyákból és szakadtak a lábak, forrpontok... :B

Nincs összehasonlítási alapom, mert pont a forrasztás miatt nem akartam többfelé verziót összerakni és tesztelgetni. A PE pad videó alapján lett választva a Poronnal szemben, de fogalmam sincs, hogy hallanék-e különbséget a kettő között. Stabok is megkapták alulra a band aid modot, Holee modot, kenést, rugalmas lábak le lettek vágva az aljukról, aztán ennyi.

A plate-PCB közötti szivacsot így is sikerült először úgy berakni, hogy akadtak a stabok, öröm volt mind a 174 lábat újra ki-, majd beforrasztani. Viszont idegből másfél órára sikerült redukálni ennek a szintidejét. :DDD

USB aljzatot először rosszat rendeltem, csak töltéshez jót, ahhoz viszont nem küldtek csavart, ezért fel lett fúrva az aljzat M2 menetre, ahhoz a ház átmenő d2-re, miközben a későbbi jó csatlakozó M1.2 csavarral érkezett, aminek a feje átesett a d2 furaton... Felfúrni azt már nem tudtam M2-re, mert még ridegebb volt, mint az előző, rögtön kitört belőle a persely. Epoxival be lett tömve a lyuk a házon és újrafúrva. Szerencsére 4-4 darab aljzatot rendeltem, hogy legyen min bénázni.

(#70450) F34R válasza dugo_ (#70443) üzenetére


F34R
nagyúr

Naaaajjzzzz...
Jora sikerult szerintem, brown utan mit vettel erszre mennyivel masabb?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.