Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Tsebacsi válasza plehoczky (#78000) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gumigyűrűvel.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78002) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan bolt, ahol nagy választékban kapni mechanikus billentyűzetet és ki lehet őket próbálni vétel előtt?
Fejlesztő vagyok, napi 8 órát nyomkodom, biztosan jót szeretnék választani.

Beauty is pain

(#78003) Enton válasza Tsebacsi (#78001) üzenetére


Enton
addikt

Ezek a lowprofile switchek nem éppen gyűrűzhetőek sajnos, próbálkozni lehet de kb biztos hogy nem nagy sikerrel:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#78004) Tsebacsi válasza Enton (#78003) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Keycapre kéne tennie nem? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#78005) plehoczky válasza Narancs (#78002) üzenetére


plehoczky
tag

Az alzában van rá lehetőség. 7% felárért a szokásos 14 helyett 60 napos elállást biztosítanak, és állítólag, ha az visszáru jelzésre kerül a normál 14 napon belül, akkor a vételáron felül ez is visszajár.
Kiállítva nincs sok, készleten sem, de berendelhető 2-300 fajta.

(#78006) Enton válasza Tsebacsi (#78004) üzenetére


Enton
addikt

Ott sincs sokkal több hely, illetőleg nem valami hosszú az a stem ellenpár:

Én amondó vagyok hogy nagyon kiemelné a kupakot még egy gyűrű pluszba, de ha esetleg létezik félmilis az akár jó is lehet(ne).
Plusz még eddig senki sem dicsekedett hasonlóval vagy én siklottam el ilyen információk felett.

#78002 Narancs :

Média márkok, pixel, oázis, és nagyob pc-s boltok kirendeltségein kell/kellene hogy legyenek hasonlók.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#78007) Molydeus válasza dqdb (#77996) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm! :)
A második megoldásra gondoltam.
Az is megoldás lehetne, ha a Wireless funkcionalitást a daughter boardon lenne implementálva. A Keychronnak elég lenne/lett volna egyféle PCB-t gyártani. A Q vásárlóknak meg lehetne - akár jó pénzért - külön upgrade-ként árulni. Persze ezt csak totál laikus elmélkedés.

M.

(#78008) Molydeus válasza plehoczky (#78000) üzenetére


Molydeus
senior tag

Érdekes összevetés. A rugóerő, a Brown taktilitásának a mértéke és az is közrejátszhat, hogy az LP-ben optikai lévén nincs érintkező, amit le kellene küzdeni, ezért is érződhet simább járásúnak.
Illetve az is tényező lehet, ha megy a touch typing, bár erre az LP kapcsolóknál kisebb az esély a rövidebb úthossz miatt, de ki tudja.

M.

(#78009) Enton válasza Molydeus (#78007) üzenetére


Enton
addikt

Amúgy tökre logikus is lenne, de az akksiról és a házban a helyéről sem szabad ilyenkor megfeletkezni:


Mert még ha az első szériás házak is kivésve kerültek volna piacra mindjárt járható lenne ez a gondolatmenet. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#78010) Molydeus válasza Enton (#78006) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az egyik páratlan K-s modding videóban valaki beletaposta az o-ringeket, de meg nem mondom, hogy Kailh Choc-ról vagy Gateron LP-ról volt a szó. Az biztos, hogy megemeli a kupakot, ami ezeknél a "miniszoknyás" profiloknál... hát, fene tudja.
Engem amúgy a K3 Pro a Gateron LP Red-ekkel - ezekben is nagyobb a rugóerő az alap Redekhez képest - és a double shot kupakokkal meglepett, hogy gyári állapotukban is egészen kellemes a kopogásuk, nem csattognak. Irodában nem ütötte meg az ingerküszöböt.

M.

(#78011) dqdb válasza Molydeus (#78007) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az is megoldás lehetne, ha a Wireless funkcionalitást a daughter boardon lenne implementálva.
Nem lenne jó megoldás.

Az energiahatékonyság miatt a wireless funkcionalitás nem olyan dolog, amit csak úgy odateszel, ahhoz szoftveresen és hardveresen is igazodni kell. Egy vezetékes működésre készült, daughterboarddal rendelkező nyákból már USB jel jön ki, azt te nem tudod csak úgy Bluetooth-szá alakítani, emellett az akkut is zabálni fogja, mert a firmware-e nincsen felkészítve az energiatakarékos MCU szintek kezelésére.

Az járható lenne, hogy a fő nyákon csak a mátrix lenne, és a daughterboardon az MCU és minden más, de ekkor nem lenne elég 4 vezeték, sokkal több kellene (12-14), ami bumfordi kábellel járna vagy sérülékeny szalagkábellel, de ehhez már megint a Q1 nyákját eleve úgy kellett volna megtervezni.

Ha eleve úgy lenne megtervezve a nyák, akkor működhetne az a megoldás, hogy a fő nyákon ott van a kialakított hely a wireless modulnak, amit vagy üresen hagynak wired nyákhoz, vagy odaforrasztanak egy ilyen modult, vagy egy ilyesmi csatlakozó kerül oda, amibe egy hasonló modult lehet bedugni. Így kínálhatsz olcsóbban vezetékes, drágábban wireless megoldást egy nyákkal (ezt amúgy azért is szeretik, mert ha egy FCC minősítéssel rendelkező modul kerül a nyákra, míg ha direktben használnál ilyesmit, akkor mehetnél minősítést szerezni).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78012) elite.cs11 válasza dqdb (#78011) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Van barmi amit nem tudsz kapasbol, ha billentyuzetekrol van szo? :DDD :C

(#78013) dqdb válasza elite.cs11 (#78012) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen olcsó membrános billentyűzetet vegyek, ami világít és jó minőségű és társaira biztosan nem. Vagyis azokra a kérdésekre, amikért eleve létrejött ez a topik :DDD

A wireless témát úgy egy éve alaposan körbejártam valakivel hardveres-szoftveres oldalról, hogy utána ne csináljunk semmit sem az összegyűjtött tudással, az elméleti kidolgozás után gyakorlatban még az aktuális nRF DK megrendeléséig se jutottunk el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78014) mrviceguy válasza dqdb (#77977) üzenetére


mrviceguy
tag

Ugyanazzal a kapcsolóval a K8 Pro-nál lényegesen halkabb a Q1 out of the box - az a műanyag ház erősíti a hangot - tapasztalat. Ettől függetlenül csak ezért nem éri meg váltani szvsz, mert a silent kapcsolók csodát tesznek - és mondjuk ez még nem is robbantja fel a tárcáját az embernek.

Szerk: Ha tökéletesen touch-type-olsz barna kapcsolókkal aktuációs pontig, akkor nyalván elenyésző a difi, de az én kezem alatt a V2 ink black-ekkel úgy szólt a K8, mint a puskaropogás.

[ Szerkesztve ]

(#78015) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Végre meg jött a Q5 és a Keychron K Pro Banana. :DD
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nem igazán jött be a Gateron Cap Blue (Z72).
Gondoltam kicserélem a Q1 be Cherry MX Blue-ra.
Használ valaki ilyet?
Előre is köszönöm a segítséget. :R


Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#78016) inf3rno válasza dqdb (#78013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Trust GXT 856 TORAC egész jól bevált barátnőmnek 8k. Én is megpróbálgattam és még az tűnt a legjobbnak Euronicsban kiállított darabokhoz képest. Világít is. Fullos. :DDD A tartóssága majd kiderül, de egyelőre jó lesz. Most már ez a kérdés is meg van válaszolva. :K

Buliban hasznos! =]

(#78017) Ispy


Ispy
veterán

1 hónapja várom, hogy meglegyen minden szar aliról, ma megjöttek a switchek, első ilyenem, 6 switchet széthajlítottam berakáskor, plusz a pcbről kinyírtam a tabot. ;] :DDD

A switcheket visszahajtogattam, az fn viszont alapból nem megy, teszteltem csipesszel a boardot, szóval van baj gazdagon. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78018) copass válasza Ispy (#78017) üzenetére


copass
veterán

"pcbről kinyírtam a tabot"
azt hogy sikerült?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#78019) Ispy válasza copass (#78018) üzenetére


Ispy
veterán

Fogtam, benyomtam és szerintem lejött a forrasztással együtt a pad is a pcbről, ha jól láttam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78020) copass válasza Ispy (#78019) üzenetére


copass
veterán

azigen. milyen billentyűzet ez?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#78021) nyunyu


nyunyu
félisten

Tarzan erős?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#78022) Seep válasza nyunyu (#78021) üzenetére


Seep
senior tag

:C

(#78023) Ispy válasza nyunyu (#78021) üzenetére


Ispy
veterán

Adtam a szájának. ;]

Viszont az fn nem az én saram, szóval most megyek egy kis refundért kuncsorogni. :DDD

Sajnos nem tudtam hogyan kell, mi a technika és mekkora erővel kell nyomni, pont ezért vettem ezt az olcsó cuccot, hogy ezen lehet baromkodni következmények nélkül, mondjuk nem pont erre gondoltam az elején, de hát ez van.

Egyébként is a tab a gyengéknek való. :DD

Viszont a kailh box jude úgy néz ki jó lesz, majd összerakom és tesztelem kicsit a switcheket.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78024) dqdb válasza nyunyu (#78021) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sok hotswap nyáknál nem kell ehhez erősnek lenni, mert tipikusan csak a forrasztás tartja meg a socketet, aztán ha az nem eléggé erős, akkor simán le lehet tépni a nyákról. Ezért kell kivenni a nyákot és ellentartva betolni a kapcsolókat, amit persze senki sem tart be (én sem).

Ilyenkor jön a hotswap kell, mert nem akarok/tudok/lusta vagyok forrasztani dolog forrasztáshívőként mókás, érintettként fájdalmas része: elő a forrasztópákával, mert azzal, pillanatragasztóval és némi vezetékkel orvosolható a hiba.

Ispy: az Fn-nél nem diódahiány van? Olcsóbb nyákoknál gyakori szokott lenni, hogy a nyák szélén lévő diódák a nem megfelelő csomagolásban ledörzsölődnek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78025) Ispy válasza dqdb (#78024) üzenetére


Ispy
veterán

Én szívesen vettem volna nem hotswaposat is, de 10k-ért ez van.

Igen, most hogy mondod igen, ki kellett volna venni, láttam is videókban, de 63 darab viszonylag egyszerűen ment be, ez meg pont nem.

Ez az fn:

Ez meg a tab:

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78026) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni főleg munkára egy új mechanikus billenytűzetet, a következő elvárásokkal:
- lehetőleg vezetékes legyen (dokkolóhoz kötném)
- mindenképpen rendelkezzen világítással
- minél csendesebb működés preferált (sok esetben éjszaka is dolgozok)
- nagyon ritkán játszok is
- numpad része is legyen
- lehetőleg magyar kiosztású (ettől el tudok tekinteni, viszont a 2 soros nagy enterhez ragaszkodok!!! (US szóba sem jöhet az 1 soros enterrel!))
- ár nem szempont, hosszútávra tervezek, inkább a minőséget preferálnám

Kinéztem a Ducky Shine 7 Blackout MX Silent HU verziót, de beszerezhetetlen.
Van esetleg valami ötletetek?
Inkább a szolídabb dizájn preferálom (Logitech K740 Illuminated Keyboardról váltanék, mert sajnos meghalt...)

Előre is köszi szépen az infókat és ajánlatokat!

Üdv.:
Luke

(#78027) dqdb válasza Ispy (#78025) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hol a fenében vannak erről diódák? Vagy lehet, hogy az olcsóság kedvéért beáldozták az antighostingot :F Tartsd lenyomva Switch Hitterben a WED-t, hogy kiderüljön, így van-e. Videóban néztem, diódákat ott sem láttam, és az MCU-nak garantáltani nincsen 70+ lába, így mátrixot kell használniuk, ott pedig kell dióda megelőzendő a fantom billentyűlenyomásokat.

Hülye kérdés: az Fn-t ugye úgy próbáltad, hogy nyomtál mellette más billentyűt is, például az 1-est az F1-hez?

A tabnál úgy látom, hogy feljött a forraszpont az egyik oldalon, a socketet a nyákhoz kell ragasztani, és az eredeti vezetéket végigkövetve egy kis kábeldarabbal helyrehozható a feltépett socket és a mátrixban következő socket közötti kapcsolat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78028) copass válasza dqdb (#78024) üzenetére


copass
veterán

olyat láttam nemrég, hogy epoxyval megerősítette a hotswap-nyák találkozásnál a hotswappeket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#78029) Enton válasza Ispy (#78025) üzenetére


Enton
addikt

Fn esélyesen hogy csak nem látszik, switch hitter pl nem látja via-ban meg megy.

#78026 LGLuke:

Tetszőleges színű varmilo mint esélyes: [link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#78030) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tiszteletem az uraknak!

Irodai beaternek keresek valami kék switches megoldást. Nem kell bele nagy tudomány, olcsó megfelelő, egy kritérium a magyar / UK / DE layout hogy kevésbé kapjanak agyer görcsöt a kollegak, ha a helyemre kell üljenek pótlásos jelleget öltve. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#78031) mrviceguy válasza sutyi^ (#78030) üzenetére


mrviceguy
tag

Majd kapnak a kéktől a saját helyükön ülve is :D
Mit értünk az olcsó alatt?

(#78032) 0xmilan válasza sutyi^ (#78030) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem te leszel 'beatelve', ha az irodaba kek switches billzetet viszel. :D

(#78033) copass válasza sutyi^ (#78030) üzenetére


copass
veterán

ne akarj kéket...silent akármit

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#78034) Ispy válasza dqdb (#78027) üzenetére


Ispy
veterán

Tartsd lenyomva Switch Hitterben a WED-t,

A mit a hol? :B

Hülye kérdés: az Fn-t ugye úgy próbáltad, hogy nyomtál mellette más billentyűt is, például az 1-est az F1-hez?

Ő, izé...persze, persze. Ja, akkor mégis jó. :DDD

Közben összeraktam azért tesztelni, most is erről írok, hát ég és föld, még így 0 moddingal is 100x jobb a box jude a testerben, mint az mx blue a varmilloban, már most imádom ezt és még csak tesztelgetem. :D

A stabok lehetnének jobbak, de maga a gépelés és a hang, áhh, imádom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78035) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A Drop mennyit szokott általában ülni a kifizetett rendelésen?

(#78036) copass válasza Ereshkigal (#78035) üzenetére


copass
veterán

nekem semmennyit. ha valami nincs készleten vagy húzodik akkor írnak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#78037) Molydeus válasza Ereshkigal (#78035) üzenetére


Molydeus
senior tag

A megadott shipping date-hez képest nekem nem késtek, ill. egyszer két héttel korábban el is küldték, de maga a dátum azért lehet elég távoli is, nézd meg a terméknél.

M.

(#78038) LGLuke válasza Enton (#78029) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia!

Köszi szépen!
Meg is rendeltem.

Üdv.:
Luki

(#78039) dqdb válasza Ispy (#78034) üzenetére


dqdb
nagyúr

:DDD

Töltsd le ezt, és nézd meg, hogy a W, E és D billentyű együttes lenyomására mit ír ki. Van egy olyan sejtésem, hogy az S is lenyomott állapotúnak fog megjelenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78040) Ispy válasza dqdb (#78039) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a program király, köszi, most már ezt is tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78041) dqdb válasza Ispy (#78040) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor nem tudom, hol vannak azok a diódák. Vagy nem tipikus módon szervezett a mátrixa és másik három billentyűre menne a ghosting, de ezt nehéz találgatni távolról.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78042) Ispy


Ispy
veterán

Na, még tesztelek, de azt hiszem baj van, mert a kailh box jude is bejön, de igazából a ktt milky yellow is tetszik, mi legyen, mi legyen? Azt hiszem vennem kell két barbonet is majd, hogy legyen egy hangos bill és egy csendes bill is a háznál. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78043) Mephike válasza Ispy (#78042) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha ilyen jó kondiba vagy, akkor bizony egy raklapnyi barbone fog kelleni. :DDD

(#78044) Ispy válasza Mephike (#78043) üzenetére


Ispy
veterán

Annyi pénz a világon nincs. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78045) dqdb válasza Ispy (#78042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezért van az, hogy egy rendes házhoz, mert az az igazán drága, érdemes többféle belsőt építeni, mert az relatíve olcsó. Egy hozzávaló hordtáskába (amit manapság szokás adni group buy-ban) felrakott kupakokkal együtt két komplett belső belefér, vagyis 3 build között váltogathatsz, és tipikusan 1 perc alatt ki lehet cserélni másikra, ha úgy tartja a kedved.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78046) Ispy válasza dqdb (#78045) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ezt értem, de én most inkább a leveszem a polcról a másikat és bedugom mellett vagyok, mert nem akarok rögtön egy 100k-s házat venni, meg a belevalót, szóval most erősen gondolkodom egy kbd67 lite-ban.

Szerintem kijelenthetjük, hogy alapvetően igénytelen vagyok, mert nekem tökre tetszik ez a kis gagyi tester68 is, kivéve, hogy nem programozható, fehér (lehet majd lefestem) és elemes.

Szóval valószínűleg előbb-utóbb elmegyek majd magasabbra is, de nem most, inkább maradok budget vonalon.

A 2. billt meg ráérek majd megvenni valamikor, most takartógépre kell a pénz. :B

Keygemen már kosárban a cucc, már kupont is találtam (kemény 5 eur :D ), még agyalgatok, aztán megveszem, ha csak nem mondjátok, hogy hatalmas bakklövés.

Még így is olcsóbra jövök ki, mint az első gondolatomnál, a keychronnál, igaz az fém, de lehet nem is vágyom fémre.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78047) Seep válasza dqdb (#78045) üzenetére


Seep
senior tag

De ez mar azert next level. :DDD

(#78048) dqdb válasza Seep (#78047) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már az a gondolat, hogy kell több billentyűzet a különféle kapcsolókhoz, is bőven next level :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78049) Ispy válasza dqdb (#78048) üzenetére


Ispy
veterán

Érted, az egyik kupakszett a fehér házhoz megy, a másik a kékhez, a harmadik a lilához, nem úgy van az, hogy csak cserélgeted azt kész. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78050) Ispy válasza zsombor22 (#78015) üzenetére


Ispy
veterán

Én használok egy varmiloban, pont most váltok kailh box jade-re, eddig nagyon tetszik, sokkal jobb, mint a cherry.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.