Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Mr.Csizmás válasza powerwade (#42000) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

japp, arra írtam, hogy reklamáltál nekik (és lett folytatás), én is nézegetem a feedback miatt :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42002) Ringman válasza powerwade (#42000) üzenetére


Ringman
nagyúr

délután lesz újra stockban,

sok a selejt :)

[ Szerkesztve ]

(#42003) dqdb válasza Ringman (#41991) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van az az eset, amikor a nincs jobb lenne, mint a van ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42004) Ringman válasza dqdb (#42003) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem is tudom mire gondolsz :)

(#42005) DonToni válasza Domonkos (#41990) üzenetére


DonToni
aktív tag

Köszönöm!
Egész jónak tűnik, egy próbát megér.... :R

-Anti-

(#42006) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

dat keycap :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42007) Ispy válasza Mr.Csizmás (#42006) üzenetére


Ispy
veterán

Hirtelen nem tudtam, hogy mostmivan.... :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42008) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! A Fnatic Steak-ről van bármi ismeretetek? US-t vennék belőle, ha passzol rá 1-2 jobb keycap set. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42009) PixAlan válasza ribizly (#42008) üzenetére


PixAlan
aktív tag

teljesen standardnak tűnik

(#42010) ribizly válasza PixAlan (#42009) üzenetére


ribizly
veterán

THX! Elgondolkodom rajta. Olyan rossz csak nem lehet...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42011) Ringman válasza ribizly (#42010) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fnatic rush 80€, ez meg 130.

most a kettő között az unicorn vomit, a hangerőtekerő meg a (szerintem rosszabb) floating design a különbség, na meg a standard alsó sor.
ez szerintem nem ér meg 15k felárat

(#42012) PixAlan válasza ribizly (#42010) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Yep amúgy nem tűnik rossznak, bár kb ugyan ennyi egy CM RGB, és azért a CMnek nagyobb múltja van billentyűzetelk terén, de a fnatic meg tud egy két extra dolgot

(#42013) ribizly válasza PixAlan (#42012) üzenetére


ribizly
veterán

+@Ringman
Kuponnal -10% is akkor már 117€ szállítással együtt és van (a mániám) US layout brown-al.
De értem miről beszéltem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42014) IglaT


IglaT
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni tőletek bill vásárláshoz:

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10-15k környéke
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Ozone Blade lecserélés oka: kopás, és enyhe törés(kitámasztók)+ upgrade igény
4.Mire használnád a billentyűzetet? gaming mmorpg, fps, rts, moba
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) gumiharangos
6.Van konkrét modell ami tetszik? nope
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO magyar a pref
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) numpad kellene, + média gombok opcionális nem fontos
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
RGB világítást szeretnék, hogy menjen az egeremhez :D és vezetékes legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Smag

(#42015) PixAlan válasza IglaT (#42014) üzenetére


PixAlan
aktív tag

cooler master masterkeys lite, de ennyiért már egy olcsóbb mecha is beleférne.

(#42016) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeket, az ajánlásotokra végre megjött a masterkeys s-em, és egy isten.. Nem hiszem el, hogy mekkora a szakadék a régi "billentyűzetem és eközött..

Az lenne a kérdésem, hogy a Z meg az Y gombot érdemes felcserélni a mellékelt kis gombszedő szerszámmal? Mert ugyebár a magyar kiosztás szerint pont fordítva van mint az angolon. Egyforma magasságú ez a két gomb? Gondoltam rákérdezek előtte itt, mielőtt elkezdem szétbombázni :)

És még egy kérdés.. Az lehet, hogy a plusz piros gémer WASD stb. gombok szarabb minőségűek mint a gyári PBT kupakok? Ránézésre nem tűnnek olyan masszívnak, vastagnak mint a gyáriak.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#42017) Mr.Csizmás válasza galaktikus (#42016) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

felcserélheted, de attól ugyanaz marad, ha lenyomod :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42018) galaktikus válasza Mr.Csizmás (#42017) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jajjjj istenem.. :DD

Azt tudooom, de egyforma magasak?? ;]

(#42019) dqdb

Jaja, a világítósról sikerült lebeszélnetek hála isten.. Akkor jól észleltem, hogy szarabbak azok piros a gombok. Hanyagolom a ZY cserét is meg azokat is.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#42019) dqdb válasza galaktikus (#42016) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyforma magasságú ez a két gomb?
Nem.

Az lehet, hogy a plusz piros gémer WASD stb. gombok szarabb minőségűek mint a gyári PBT kupakok?
Igen. Azok azért vannak csak ott, hogy a gamerebbnek érezd a billentyűzetet, egyáltalán nem a minőségről szólnak, a piros szín a leghangsúlyosabb feature :) Legalább láthatod, hogy mekkora különbség van kupakkészlet és kupakkészlet között, és azt is látod, hogy mit kaptál volna, ha a háttérvilágítás témára rá lettél volna pörögve (más gyártónál is ugyanez lenne a helyzet, nem csak a CM-nél).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42020) Mr.Csizmás válasza galaktikus (#42018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem nem egyformák, ha oldalról belenézel, elég kis valószínűsége lesz hogy egyforma legyen. (2. és 4. sor jobb->bal nézve)

a piros gamer gombokat meg érzés szerint, ha jobb érzés úgy játszani, hogy más a tapintása... :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42021) galaktikus válasza Mr.Csizmás (#42020) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jólvan, meggyőztetek. Hozzá nem nyúlok, mert még tönkreteszem :))

Örülök, hogy van végre egy rendes billentyűzetem. Mióta megvan alig ütök mellé. Egy pillanat alatt meg lehetett szokni, és jó érzés, hogy nem egy ipari hulladékot tapogatok.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#42022) Domonkos válasza galaktikus (#42021) üzenetére


Domonkos
Ármester

Orulok hogy sikerult jo billentyuzetet valasztanod! :)
A kupakok leszedesetol meg nem kell tartani - takaritaskor amugy is szukseges lesz levenni oket.
Arra kell csak figyelni, hogy nem szabad feszegetni oket. Nem tudom, hogy muanyag vagy drotos leszedot kaptal-e a bill melle, de a muanyagot azt nem ajanlom, mert megkarcolhatja a kupak oldalat. Bar meg mindig jobb, mint kessel vagy csavarhozoval feszegetni oket...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42023) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Néznék valami új billt, segítségeteket kérném benne. :R

Fix összeg nincs egyelőre rászánva, illetve nem is most rögtön venném. De azért 40-50 fölött csak nagyon indokolt esetben vennék valamit. Használt ellen sincs kifogásom, ha van valami jó.

Most egy Tesoro Durandal-om van MX Brown kapcsolókkal. Tulajdonképpen azért váltanék, mert megnéznék másik switch-et, illetve valamilyen minőségibb felépítésű billt. Most már nem tartok a mecha billektől. Illetve rájöttem, hogy annyira nem is kell a magyar kiosztás. Sőt kódoláshoz jobb egy US kiosztás. :)

A Filco Majestouch 2 Ninja TKL változata még mindig baromira tetszik, MX Blue vagy valamilyen taktilisabb switch-el. Láttam, hogy már vannak fancy új MX switch-ek is, abból van valami érdekes?
Kiosztás ügyileg alapból ISO US lenne jó. (Shift + 2: @ és az í helyén a \. Azt hiszem ez az.) De ha azt mondjátok csak ANSI US van, akkor az is jó. (Surface TypeCover-je is olyan most nekem.)

Esetleg tudtok valamit javasolni? Előre is köszi. :R

Switch Tax

(#42024) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak.
Billentyűzetet vennék, és a leglényegesebb szempont a halkság lenne. Éjjel sokáig fent vagyok, és szólt a család hogy nem tudnak aludni a püföléstől. Most egy Asus Cerberus billem van, ezzel is elégedett vagyok, nem egy nagy eresztés, de ez van. Fontos lenne a magyar kiosztás és a háttérvilágítás is. Összeget egyenlőre nem írok, születésnapom lesz, meglepném magam vele.
Szóval valami csendesített billentyűzet kellene, játékra, háttérvilágítással. Nem muszáj prógéming cucc, vén marha vagyok már, és a csilivili cuccok se nyűgöznek le, működjön rendesen, és legyen halk. Nagyon halk.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#42025) Ispy válasza Domonkos (#42022) üzenetére


Ispy
veterán

Én kézzel szoktam leszedni a kupakokat. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42026) Ringman válasza MasterMark (#42023) üzenetére


Ringman
nagyúr

lioncast lk20 az elvileg ua, mint a filco: [link]

amazonon érdemes megnézni, vagy a saját honlapjukon.

(#42027) nyunyu válasza Ringman (#42026) üzenetére


nyunyu
félisten

Képek alapján nagyjából ugyanolyan házat használnak, de itt meg is állt a hasonlóság a Filco és a Lioncast között.

Ha jobban megnézed, Filcon nincsenek hangerő szabályzó kombók az F1-F12-ön, sőt Fn gomb sincs.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42028) Ringman válasza nyunyu (#42027) üzenetére


Ringman
nagyúr

indokolt is a kb 15k felár ;]

nem tudom hogy a pcb és a plate miben más, utóbbi vsz ugyanolyan lehet, ha a ház is hasonló/kb ugyanaz.

én a kettő közül a lioncast lk20-at venném, a másik 125font lézerezett abs kupakokkal, ne vicceljünk már.

(#42029) nyunyu válasza Ringman (#42028) üzenetére


nyunyu
félisten

Lioncast meg mártogatós, hiszen az világítani is tud.

Mondjuk az súlyos, hogy Filco azzal reklámozza az elején feliratozott Ninja szériát, hogy ezen már nem fog elhalványodni a felirat.

Ja, annyiért háttérvilágítása sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42030) Ringman válasza nyunyu (#42029) üzenetére


Ringman
nagyúr

LK20-on csak a wasd és a kurzorblokk mártogatós, a többi lézerezett

(#42031) Domonkos válasza MasterMark (#42023) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem ma a 2 legjobb (es konnyen beszerezheto) billentyuzet a: ducky one 2 es a cm masterkeys s.
Nem hiszem hogy ezeknel most ujonnan jobbat lehetne kapni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42032) Ringman válasza Domonkos (#42031) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak a masterkeys s-et szinte csak mx sanddel lehet kapni sajnos.

(#42033) nyunyu válasza Ringman (#42032) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostanában mindenki csak szidja az MX Brownt, pedig kifejezetten kezdőbarát kapcsoló, mondhatni kapudrog :)

Szerintem általános célra jobb választás, mint a lineárisok, hangereje meg tűrhetőbb, mint a kéknek.
Kérdés, hogy van-e már belőle retooled széria, meg melyik új billzeteket szerelik azzal.
(Redből, Blackből már van, azok sokkal finomabban járnak, mint a pár évvel ezelőtti, reszelős szériák.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42034) Ringman válasza nyunyu (#42033) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem kb 10 perc is elég volt - elbaszta az amazon a rendelést - a gat brownból és a kailh brown numpadom sem váltotta be a reményeket :)

a topre meg kikészítette a csuklómat :(

lineárisban meg:

gxt switch (greetech talán - trust bill.-ben van) < cherry mx red (nem a legújabb verzió) < gat red < gat clear (bár egyre inkább kezdem a redet megszokni, utána könnyű a clear 1-2 óráig)

(#42035) nyunyu válasza Ringman (#42034) üzenetére


nyunyu
félisten

Franc tudja.

(Régi, fekete házas) Kailh Brownt szokták a legrosszabb barnának tartani, mert elég megbízhatlan és reszelős.
Gateron Brown sokkal simábban jár, taktilisebb is, mint az MX Brown, de puhább a rugója, jóval pontatlanabbul van gyártva, sokkal jobban dülöngél. Meg a kapcsolók érzetében is elég nagy szórás van, nem olyan konzisztens, mint a Cherry.

Rugóerő?
Taktilis kapcsolóknál a keményebb rugó nagyobb taktilitást biztosít, de annak az az ára, hogy hosszabb távon sokkal fárasztóbb rajta gépelni, hiszen nehezebb lenyomni a gombokat.
Puha rugónál viszont nem követi annyira pontosan a stem bütykét az érintkező, nem változik meg annyira hirtelen a rugóerő érzete a bütyök törésénél, nem kattan akkorát.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42036) PixAlan válasza Ringman (#42028) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Filco egy nagy múltra visszatekintő gyártó, szóval kb ezzel van indokolva az ára, ismert és megbízható. Ha most valaki a filco árával ugyan azt a minőséget árulná kb instant tönkre is mennének valószínűleg.

De ez kb ugyan így igaz pl a cherry vs gateron/kailh switchekre, "eredeti" vs kínai kupakszettekre illetve pcbkre stb stb

(#42037) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A Logitech K120-al kapcsolatban: ez már nem az a K120, ami 2012 körül volt. Nem olyan rég vettem egyet a régi helyett, de nincs már 5-key rollover sem benne, játékra gyakorlatilag alkalmatlan. Lenyomom a "w + a + shift + space"-t, hogy elugorjak, aztán néha előjön az alt-ra bindelt ablak vagy nem veszi be a space-t és nem ugrik. Ha wasd-al körözök, akkor meg olyan mintha input lagja lenne, és baromi lassan reagál az irányváltásra. Szövegszerkesztőben ha gépelek, akkor meg időről időre fókuszt veszít az ablak, aztán tolja a szöveget a start menü keresőbe. Eleinte azt gondoltam, hogy ez oprendszer vagy alaplap probléma, de egyre inkább úgy tűnik, hogy a billentyű ennyire pocsék. 2004 óta veszek ilyen olcsó membrános K120 billentyűket, amiket nem kell sajnálni, ha ráborul egy kancsó víz, de sajnos annyit esett a színvonal, hogy kénytelen leszek váltani Logitech-ről valami másra. A Cougar 200K-ról mik a vélemények? Esetleg van olyan, aki ismeri mind a kettőt? Sajna van egy kis ízületi gyulladásom, és csak a puha billentyűket szeretik az ujjaim, a Logitech K360 is túl durva lett nekem mindennapos használatra, maradt a szervernek tartalék billentyűnek. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42038) Ringman válasza inf3rno (#42037) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sajna van egy kis ízületi gyulladásom, és csak a puha billentyűket szeretik az ujjaim

mechanikus billentyűzet - mx red, mx speed, gateron clear/red, matias quiet linear.

nem szabad spórolni a kezeden/billentyűzeten, saját tapasztalat

ha nem akarsz először sok pénzt rákölteni, akkor modecom volcano hammer outemu reddel -
ez a fentieknél kicsit nehezebb, de még mindig jobb, mint egy membrános. [link]

(#42039) inf3rno válasza Ringman (#42038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezeket hogyan takarítjátok? A membránoshoz én azért ragaszkodnék, mert szoktam kajálni felette, volt már hogy ráborult egy pohár víz, stb. Általában néhány havonta szétcsavarozom, elmosom a membránt meg a billentyűket, aztán ugyanúgy megy tovább, mintha mi sem történt volna. A mechanikust én úgy sejtem, hogy sokkal nehezebb lehet takarítani ennél. De persze a tévedés jogát fenntartom. :-)

Buliban hasznos! =]

(#42040) dugo_ válasza inf3rno (#42039) üzenetére


dugo_
veterán

Ezeket sehogy nem takarítod ki belőle, inkább szokj le a gépnél kajálásról... :D
Vagy olvass vissza Chopin42 fórumtárs hány hétig szenvedett a billentyűzetével, mert ráizzadt pár kapcsolóra.

Aprón még mindig van magyar Lenovo Preferred Pro Lenovo fekete USB vezetékes billentyűzet, magyar kiosztás. hirdetési névvel. Magasabb, mint a Logi K120, de elég jó.

(#42041) inf3rno válasza dugo_ (#42040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem akarok leszokni róla. ;] Ebben a Lenovo-ban lehet tudni mennyi a rollover? Ha az is csak gépelésre jó, akkor inkább veszek egy Cougar-t.

Buliban hasznos! =]

(#42042) dugo_ válasza inf3rno (#42041) üzenetére


dugo_
veterán

Nem hiszem, hogy 2KRO-nál több lenne, de a héten meg tudom nézni.

(#42043) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem user review-ok alapján 2-3 gomb lehet csak.

Buliban hasznos! =]

(#42044) inf3rno válasza dugo_ (#42042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No egyszerre írtunk. Valószínűleg 2 lehet, mert írta valaki, hogy "w + a + space"-nél már nem veszi be a "w"-t. A Cougar 200K mennyire lehet kemény a K120-hoz képest?

Buliban hasznos! =]

(#42045) Ringman válasza dugo_ (#42040) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért ha nem közvetlenül a switchbe sikerül belemorzsálni - ami azért nem egyszerű :D - akkor azért takarítható a mecha, csak tökörészős. én az anne proval kb 30 perc alatt végeztem kupaktalanítással és teljes szétszedéssel majd összerakással együtt.
a vizet persze nem szereti, arra ott az ace pad tech /xmit hall effect , de $160.00 az ára + shipping.
ha vmi 100-at rendel sokkal olcsóbb :)) de egyre vevő vagyok, rajtam ne múljon.

a preferred pro sem túl csuklóbarát.

[ Szerkesztve ]

(#42046) Mr.Csizmás válasza inf3rno (#42041) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyél olyat ami nem morzsál, pl. nyers zöldségek :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42047) MasterMark válasza Domonkos (#42031) üzenetére


MasterMark
titán

Juj, ez a Ducky One 2 Horizon TKL nagyon bejövős. :DDD

Honnan érdemes ezt beszerezni? :R

szerk.: A hátulján a kapcsolók mire jók?

Ringman: Köszi neked is. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42048) inf3rno válasza Mr.Csizmás (#42046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi vagyok én, nyúl? :D Chips alá nem adom. :D Néztem közben miket írnak erről a Cougar 200K-ról; vegyesek a vélemények. Kicsit szétesős meg nem mindig veszi be a billentyűket az emberek kisebb részénél, viszont a nagy többség elégedett vele. Adok neki egy esélyt.

Buliban hasznos! =]

(#42049) inf3rno válasza Ringman (#42045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A membrános is tökörészős valamennyire. Pár havonta fél óra az nem a világ vége. A vizet 15 év alatt csak kétszer sikerült kiburítani. Egyszer a billentyűre, egyszer meg a szünetmentesre. Az utóbbi volt érdekesebb... :N Azt mondod jobban járok a Modecom-al, mint a membrános Cougar-al? Úgy nézem, hogy abból még magyar kiosztású sincsen. Ragaszgatni szoktatok gombokat? Hmm tulképp annyira nem is fontos, ha belegondolok úgysem szoktam nézni a billentyűzetet.

Buliban hasznos! =]

(#42050) nyunyu válasza inf3rno (#42037) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt egyáltalán bármikor is 5KRO a -tech nem gamer membránosain?
Nekem nem rémlik.

Abban viszont egyetértünk, hogy a mai K120 gépelésérzetben elég messze van a 10 évvel ezelőtti Value Keyboard minőségétől. (ami az akkori kínálatuk legalja volt.)

'04 körül talán még a Value/Deluxe előtti Internet, Internet Pro Keyboardok mentek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.