Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Đusty válasza zsolt19900 (#14000) üzenetére


Đusty
őstag

Auchan billentyűzet, 5ezer. Ha kék világítósat szeretne. Nekem ez a kék nem igazán jön be, piros jobb lenne. Egyébként nincs vele baj.

[ Szerkesztve ]

(#14002) thomasvold válasza zsolt19900 (#14000) üzenetére


thomasvold
őstag

Tessék,legolcsóbb világítós: ModeCom MC-9006 Kék és piros világítást tud. 5 ezer ft. 2 év garancia.

(#14003) zsolt19900 válasza Đusty (#14001) üzenetére


zsolt19900
őstag

sajnos nincs a környéken (Baranya) madaras teszkó, más alternatíva?

thomasvold: köszi ezt nézegettem, csak megakadtam ott, hogy a foton qwerty a kiosztás a leírásban pedig magyar qwertz a nyelvezete, mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14004) thomasvold válasza zsolt19900 (#14003) üzenetére


thomasvold
őstag

Ne aggódj, a kép nem jelent semmit, iponéknál mindig ez a hiba. Ha ott van a leírásban,hogy magyar billentyűzet,akkor az is. De ha dobsz nekik egy emailt, akkor munkaidőben kb 5-10 pecen belül válaszolnak, de a válasz az lesz,hogy igen, magyar kiosztású bill.

(#14005) zsolt19900 válasza thomasvold (#14004) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem, köszönöm

még egy-két kérdés, hát ha tudsz ebben is segíteni:
1 olvastam arról, hogy valakinek nagyon vakító vagy épp alig látható nappal a megvilágítás hiánya miatt a szöveg... ez ellensúlyozható azzal, hogy van pl. két szín, az egyik élénkebb a másik pedig halványabb?
2 ezeknek a billentyűzeteknek ennyivel rosszabb lenne a minőségük? csak azért vetettem fel ezt magamban, mivel látom tapasztalatokat olvasva pl. trust, hogy esnek ki a billentyűk stb. stb. amin én csodálkozom, megmondom őszintén

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14006) thomasvold válasza zsolt19900 (#14005) üzenetére


thomasvold
őstag

A tesómnak ez a Revoltec van,ami mindenben ugyanaz, mint a ModeCom, amit linkeltem. Engem a kék fény zavar inkább, a piros szerintem jobban látható és nekem kontúrosabbak a piros színnel a betűk, nem vakítanak. De szerintem ez egyénfüggő. Ő ezzel a Revoltec-el játszik, csendesek a gombok, nem lötyögnek,neki elmondása szerint, tökéletesen megfelel játékra is. Engem egyedül a hosszúkás Enter zavar, de azt is meg lehet szokni. Szerintem mindkét kérdésedre válaszoltam :)

Olvasd el a hozzászólásokat alatta, azért annyira nem mondanak róla rosszat és ezt alá tudom támasztani, én is nyomkodtam már a tesóm szobájában :)

[ Szerkesztve ]

(#14007) zsolt19900 válasza thomasvold (#14006) üzenetére


zsolt19900
őstag

na igen, a modecomnak hosszúkás az enterje, ennek az lx 3 nak pedig normális kialakítású, ez jobban tettszik nekem mondjuk, de majd úgy is a leendő gazdája dönt

köszi a segítésget

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14008) thomasvold válasza zsolt19900 (#14007) üzenetére


thomasvold
őstag

Félreértettél, azt írtam, hogy a Revoltec-nek is hosszúkás az Enter-e, ahogy írtam,nekem inkább csak ez volt a zavaró benne,de megszokható. Ahogy a ModeCom-nál, A Revoltec-nél sem jó kép van betéve. Ha elolvasod a hozzászólásokat, ott is írják, hogy a hosszúkás Entert meg kell szokni.

[ Szerkesztve ]

(#14009) zsolt19900 válasza thomasvold (#14008) üzenetére


zsolt19900
őstag

ja oksi :) akkor marad a modecom, az van helyi boltban

köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14010) thomasvold válasza zsolt19900 (#14009) üzenetére


thomasvold
őstag

Nincs mit :)

(#14011) Raggie válasza Peddy789 (#13993) üzenetére


Raggie
őstag

Pontosan ugyanerre a véleményre jutottam én is. Ezért veszek osmium-ot! :DDD

Clint Eastwood FTW

(#14012) mqm


mqm
senior tag

COOLER MASTER Devastator megy vissza a boltban...
Iszonyat rossz! A múltkor leírtak mellé még a gombok is el kezdtek akadni.
Most egy ilyennel szemezek helyette. SHARKOON Nightwriter
Vélemény? Félek ,hogy ez is gyász kaki lesz. :( :W

(#14013) Raggie válasza mqm (#14012) üzenetére


Raggie
őstag

Általában jókat olvastam róla. Attól függ mit vársz egy 10ezres rubber dome-os bill-től.

Clint Eastwood FTW

(#14014) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Én végül nem vártam a csodára. Ha nincs nornális bill, akkor rendeltem egy ilyet. A Sharkoon az nekem is tetszene, de nem találtam magyar kiosztásút.
Visszatérve viszont így megúszom 5k-ból és nem kell 15-öt kifizetni egy hibásra (Giga 8100).
Majd írok, hogy mik a tapasztalatok.

(#14015) KaiotEch válasza GeriCool (#14014) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kollégámnak rendeltem ilyet, akkor még 4300Ft volt. Nincs vele problémája, ellenben olvastam, akinek volt.

Én még mindig K800-ra hajlok, de nem tudom még mindig, hogy megéri-e annyi pénzt kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#14016) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Amúgy tényleg nem értem, hogy lehet ilyet hibázni a Gigabyte részéről. Nagyon szép design-al és minden árszegmensben lehetne világítós, magyar kiosztású billentyűzete (K7, 8100) amik hibásak és itt van az Osmium, amit meg Mindenki ajánl. Nem igazán értem. :((
Tényleg 30k-ért kel venni billentyűzetet. :W

(#14017) Raggie válasza GeriCool (#14016) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt én sem értem a gigabyte részéről.
Ráadásul nem csak a billentyűzeteknél ilyen a felfogásuk, hanem egereknél is.

2 db egerem is volt tőlük 5-6ezer Ft-os kategóriában és mindkettő 2 hónapon belül bekrepált. Ezért kellett 10+k-ért Razer-t vennem... :(((

Clint Eastwood FTW

(#14018) KaiotEch válasza Raggie (#14017) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aminek 1 év múlva előjön a mikrokapcsoló hibája! ;]

(#14019) Raggie válasza KaiotEch (#14018) üzenetére


Raggie
őstag

Omg... most lesz egy éves kb egy hónap múlva. Ez mindegyiknél van?? Csak mert nem olvastam ilyet ezekről (Razer Abyssus).

Clint Eastwood FTW

(#14020) mqm válasza Raggie (#14013) üzenetére


mqm
senior tag

Nekem most egy logi k120-am van "ideiglenesként" de eddig ezzel vagyok a legjobban megelégedve... (no comment :W )
Szóval nincsenek eszeveszett elvárásaim. Legyen slim vagy fél slim, lássam sötétben, legalább 5 gombot egyszerre le tudjak ütni és ne akadjanak zörögjenek stb.. a gombok.
:R

(#14021) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tesoro Durandal vagy Logi g105? Thermaltakeről mi a vélemény?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14022) do3om


do3om
addikt

Mivel nem lelek megfelelő billentyűt, aki használja attól kérdem vagy aki használta megrendeljem e a Giga osmiumot? Ez cseppet drágább mint amit rászántam :Y

A kék világítás jó rajta, néztem sok videót meg mindent a fehér barátibb lenne csak nem magyar.
Ha valaki betéved és ajánlani akar valamit ebben az árszegmensben ami kel nekem: magyar kiosztás, ledes világítás, levehető csuklótámasz-vagy eleve rövid, jobb oldalon semmi extra gomb csak a num rész és ennyi,

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14023) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok.Világítós billentyűzetet szeretnék venni,jó lenne ha slim lenne.A4tech kd-600l szemeltem ki,mi a véleményetek? Olyan 10K-t szánnék rá, sokkal ha tudtok jobbat mondjátok.

(#14024) mqm válasza Atla (#14023) üzenetére


mqm
senior tag

MODE COM MC-9006

SHARKOON Nightwriter

Ebben az árszegmensben nem sok választási lehetőséged van pláne ezekkel a feltételekkel..
Ez a 2 darab amire érdemes rá tekinteni. A ModeCom nem épp HC gamereknek van kitalálva de nekem egész tetszetős volt ameddig megvolt. :)
A Sharkoon-ról meg jókat hallani, csak épp nem magyar.
Holnap viszem vissza a CM csodát :W 8 napos elállással és utána egy sharkoon jön valószínű.
De hálás lennék ha betesztelnéd előttem. :DD (just a joke :P )
De azért ha erre esik a választás írd meg a véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#14025) Atla válasza mqm (#14024) üzenetére


Atla
senior tag

Mindenképp magyar billentyűzetet akarok.

(#14026) cozmo


cozmo
őstag

Nos egy kis infó.
Ozone Blade országosan hiánycikk (februárban lesz nálunk is újra) egy hibától eltekintve jó kis billentyűzet. Mégpedig, hogy két billentyűt is le kell nyomni, ha a multimédiás (pl.: hangerő) gombokkal szeretnénk operálni.
Nekünk is előjött az érintő panel hiba, mikor egy Gigabyte K8100-at teszteltünk. Az USB kábel újra bedugása megoldotta. Azt olvastuk érzékeny az elektromos eszközökre ha túl közel vannak. Távol kell tartani az elektromos interferenciát okozó tényezőket. Mint pl.:monitor, billentyűzet kábele, mobiltelefon....

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#14027) Atla


Atla
senior tag

Hosszas keresgélés után ez a kettő lenne a befutó :

-Modecom MC-9006
-TRUST 17376 eLight LED Illuminated Keyboard

Segítsetek dönteni. :R Kinézetre világításra,a Trust jobban bejön nekem,főleg ha lehet fehér fényt is
varázsolni rá.Viszont sokan írják hogy hangos meg beragadnak a billentyűk.

(#14028) do3om válasza cozmo (#14026) üzenetére


do3om
addikt

Ja távol kel tartani számítógéptől, szerelhetnék 5m-es kábellel ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14029) CriticalHit válasza cozmo (#14026) üzenetére


CriticalHit
őstag

ne legyen érzékeny
gyári minőségellenőrzés és legyintés

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14030) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Erről mit gondoltok?

GENIUS KB-G255:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14031) 7 válasza Lomha 8V (#14030) üzenetére


7
addikt

Nagyon alap billentyűzet, ne várj tőle extrát. Használható. :)

[ Szerkesztve ]

(#14032) Primary92


Primary92
senior tag

Genius i820/i220-ról mi a vélemény?

(#14033) Lomha 8V válasza 7 (#14031) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi a választ! Semmi extrát nem várok tőle, ha használható és világít, nekem már jó is. :K

(#14034) bencze


bencze
senior tag

Nálunkfele a piros / fekete kapcsolós QFR-en kívül található más, max TKL méretű billentyűzet? Gondolkodom a piros kapcsolót ki kellene próbálni, a QFR még viszonylag olcsó is, de a kék kapcsolósom QFR.. lehet mást kellene próbálni...

Lehetséges opció kínából egy Poker 2 (a geekhackes rendelésem azt hiszem, nem fog összejönni), vagy pedig egy keyboardcompany-s Filco, ez utóbbi jól hangzik de annyit nem nagyon lenne szívem rákölteni. De legjobb lenne valami helyi cucc, viszont a tesoro full size, csak beleakadnék... :(

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14035) do3om


do3om
addikt

Gondolkozok a giga osmiumon, néhány boltba van több féle is,de ugye csak a kék a magyar.
Na most a PCX nem igazán írja hogy mi a magyar meg mi nem, biztos a vevőnek kel kitalálni. Mint máskor most sem kapok válasz a levelemre, nagyon rendes egy bolt. Szerintem belehúzhatják a faxukat.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14036) Peddy789 válasza do3om (#14035) üzenetére


Peddy789
őstag

nemértem hogy miért ennyire igénytelen sok webshop, de pl iponál irják hogy magyar

(#14037) do3om válasza Peddy789 (#14036) üzenetére


do3om
addikt

Én sem, és ugyebár van belőle 3 féle ha jól tudom, red mechanikából van csak magyar.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14038) Primary92 válasza Primary92 (#14032) üzenetére


Primary92
senior tag

Microsoft Wireless Desktop 800 és 2000 billentyűzetek milyenek, mennyire használhatóak?

(#14039) GeryFlash válasza do3om (#14035) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hívd fel őket, tipikusan az a bolt akiket csak telefonos csesztetéssel lehet utolérni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14040) Peddy789 válasza do3om (#14037) üzenetére


Peddy789
őstag

szolj amúgy ha találsz valahol olcsobban osmiumot mint ipon, ugye árgép nemírja hol árulnak magyart, és nem csehet

+ nincs még pár ember aki akar venni O-ringet? lehetne közösbe, úgy jóval olcsóbb nem?

(#14041) Primary92 válasza Peddy789 (#14040) üzenetére


Primary92
senior tag

Mire jo az o-ring?

(#14042) do3om válasza GeryFlash (#14039) üzenetére


do3om
addikt

Megjött a válasz, magyar kiosztású, persze sejtettem de sosem lehet tudni.

Az o gyűrű bár sosem használtam szemit amihez kel de úgy értelmeztem eddigi írásokból hogy a nyomógombok útját rövidíti le, mivel nem tudod így teljesen lenyomni a gombod. Persze nem is kel mivel kis benyomás után már érzékeli a lenyomást, amiért nem megy teljesen be elmarad a kattanó hang is ha jó értem szóval halkabb is lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#14043) mqm válasza Primary92 (#14041) üzenetére


mqm
senior tag

Az a gazdag gyerekek játéka. :D (Vicc volt)
Mechanikus bill.-eket halkítja meg még sok jó dolgot tesz velük.. ;)

(#14044) LógaGéza válasza do3om (#14042) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pontosan, nincs meg a bottom-out hang - csúnyán mondva az a hang, mikor a keycap hozzácsapódik a billentyűzet aljához :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14045) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

:Y Most látom hogy szaporodnak a "Magyar" kiosztású "Mechanikus" billentyűzetek!

Látom beállt a sorba a Roccat is...

Bár nincs nagy bizodalmam a márka felé... :(

(#14046) Peddy789 válasza Bufo bufo (#14045) üzenetére


Peddy789
őstag

mondjuk 30k-ért világítás nélkül.. ráadásul a roccatnak ált a weboldala az ami igazán jó, a termékek meg hát... na

(#14047) Bufo bufo válasza Peddy789 (#14046) üzenetére


Bufo bufo
tag

" ráadásul a roccatnak ált a weboldala az ami igazán jó " :F

Miért számít a világítás?Szerintem találsz más "Nevesebb" gyártónál is ennyiért nem világítóst..

(#14048) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, en nem azt szeretnem kerdezni hogy mit vegyek , hanem megtalaltam a nagyon regi billemet es ujbol a gephez kotottem, meglepoen jo, olyan kattogos hangja van mint a mechanikus billeknek, az lenne a kerdesem hogy ez mechanikus bill vagy csak a hangja olyan ? IBM KB-6323 a neve, igy nez ki:

(#14049) bencze válasza SirAlo (#14048) üzenetére


bencze
senior tag

Egy retró membrános billentyűzet. Ha használható, akkor használd, egy tisztítást lehet megér :) a mai membránosoknál jobb lehet.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#14050) 7 válasza bencze (#14049) üzenetére


7
addikt

Rákerestem, több helyen is azt mondják, hogy a membránosok között erősen felsőkategória. Az OEM a Chicony volt, úgyhogy Chicony KB-6323 néven is ugyanez a billentyűzet futott.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.