Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) gg72 válasza adalbert1 (#2997) üzenetére


gg72
veterán

Nálunk itt az irodában ugyanilyen HP van és nagyon kényelmes és elég halk is.

(#3002) jookomak válasza nyunyu (#3000) üzenetére


jookomak
őstag

Hello!
Ilyesmi bill. kéne nekem is, rendes magyar kiosztású (így tanultam gépírni) osztott kivitelezés. multimédiát se bánnám. főleg vezeték nélkülibe, egér nélkül? vajon esélytelen?? mindenki ilyen billre vágyik, de hiába? van több szempontnak megfelelő?

(#3003) nyunyu válasza adalbert1 (#2999) üzenetére


nyunyu
félisten

HP-ból azt néztem hogy 2 változat van, az 527A és az 528A végű, elméletileg egyik jelöli a ps/2-est, másik az usb-s változatot.

Ezt passzolom, en csak komplett HP gephez adott valtozatat lattam, az PS/2-es volt.

L Internet 250 meg 350 kozott csak annyi a kulonbseg, hogy az utobbin vannak multimedias gombok is.
Mondjuk en is csak a play/pause-t hasznalom, ha valaki hiv telefonon, meg a szamologepet.

Csak mellélőni nem igazán akarok, mivel a fenének van kedve fél évente cserélni a bill.-t mikor kezdenek előjönni a hibái.

Minden billzet elkopik egyszer.

En 2 eves Ergo4000-rem sem jar mar ugy, mint uj koraban, egyre hangosabb, meg picit akadnak a gombjai, miota atomjaira szedtem, hogy kipucoljam.
Melyik hulye rakott bele 60 csavart??? Raadasul 6 felebol jon ossze, aztan eleg vicces volt ugy osszerakni, hogy nem emlekeztem, melyik fajta hol volt. Plane, hogy 2 fele csavar tokegyforma volt, csak az egyik 2mm-mel hosszabb, ugyhogy lehetett parszor visszabontani a billzetet, mert rossz lyukba raktam a rovid csavarokat, vegen meg nem lehetett tovig betekerni a megmaradt hosszu csavarokat :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3004) adalbert1 válasza nyunyu (#3000) üzenetére


adalbert1
veterán

Áááá, már 10 éve 10 ujjas gépeléssel oldom meg a szövegbevitelt, szóval azt nem lesz nehéz megszokni. :) Kicsit megmosolyogtató szokott lenni mikor valakit látok 1 v. 2 ujjal gépelni, úgy hogy nem is a monitort hanem a bill.-t nézi. :))
Mindenesetre akkor lehet hogy teszek egy próbát ezzel a Curve 2000-rel, a nagy Enter hiányát meg talán leküzdöm valahogy.

szerk.: oké, hogy elkopik egyszer, de kb. fél év alatt annyira sem vettem igénybe az említett Logitech-et, mint pl. valaki aktív céges használat esetén 1-2 hónap alatt (tehát mondjuk napi 5-8 óra gépelés).
A 60 csavar meg elég furcsa, szerintem nekem a legtöbb amit bill-ből kiszedtem olyan 1x volt.

old gray: igen, csak az a baj, hogy a legtöbb helyen nincs az olcsóbb kategóriából több féle modell kiállítva. Én is végigpróbálnám mindet ha lenne lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#3005) old gray válasza adalbert1 (#2997) üzenetére


old gray
addikt

Melóban (ált. isk) nálunk is ilyenek vannak, kb. 50db...a gyerkőcök nyúzzák 3. éve és nagyon strapabíró! Kissé recsegős műanyagból készült, de a bill. lenyomás hangja halk, a gombok kissé puhák, határozottabb gépelést igényel, nem úgy mint a 800Ft-os übergagyi bill.-nél, hogy lenyomsz egy gombot és ha a mellette lévőt véletlenül kicsit is megérinted akkor azt is leütésnek veszi. Szerintem nem rossz! Bár ízlések és pofonok, én bill. vásárlás előtt ha tehetem mindig kipróbálom nekem mennyire válik be.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3006) nyunyu válasza jookomak (#3002) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg letezik Curve2000-bol vezeteknelkuli, rendes magyar kiosztassal (nem ilyen ganyolt kivitel), Wireless Optical Desktop 3000 neven, ha meg lehet kapni. (kifutott modell :( )
Wireless Laser Desktop 3000 nevu utodjabol mar megint nincs magyar :W

Esetleg meg WLD5000-bol kaphato meg magyar, de ahhoz is adnak egeret, raadasul az tavaly osszel volt valami 12k, most mar boven 15k folott osztogatjak.

Vezeteknelkuli, teljesen tort kiosztasu billzet meg nem annyira altalanos, hirtelen ket tipust tudok:
L Cordless Desktop Comfort Laser, meg MS Natural Ergonomic Desktop 7000
Gepelesre az MS fenyevekkel jobb, mint ez a baltavalfaragott tizeneves L dizajn. (elodjet hasznaltam sok evig, azota csak a kokemeny muanyag csuklotamaszt csereltek le mubor boritasura, meg a billzet szine valtozott, meg a gombok feliratozasat csereltek modernebb betutipusra (szerintem rondabb lett, mint a regi ;] ))

Egyszer fogtam kezembe a NED7000 egeret, kb. olyan erzes, mint egy bogret tologatni az asztalon, mindig fel akart borulni, ha ugy probaltam fogni, mint egy atlag egeret...
Szoval ebben az L jobb.

Ezekbol persze helybol eselytelen magyar kiosztasut keresni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3007) nyunyu válasza adalbert1 (#3004) üzenetére


nyunyu
félisten

A 60 csavar meg elég furcsa, szerintem nekem a legtöbb amit bill-ből kiszedtem olyan 1x volt.

Ergo4000 "picit" bonyolultabb felepitessel bir, mint egy hagyomanyos billzet, ahol csak also muanyag burkolat, felso burkolat, erintkezo folia, gumiharangok, minimal elektronika, meg 10x gomb van...

Itt csak az also muanyag burkolatot koti 21 csavar a felso szurke kerethez+2 mubor betethez.
Ezen belul van ugye a fekete resz (ami kb. 10 csavarral van a szurkehez rogzitve), arra van racsavarozva 2 dontott muanyag panel 3-3 csavarral, ami a gombokat tartja.
Zoom gombnak az elektronikajat is tartja 2 csavar, meg ilyen aprosagokbol jon ossze a 60 csavar.
(Szetszedeskor eloszor 58 csavart szamoltam, de aztan talaltam meg kettot elrejtve...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3008) czanga


czanga
őstag

Üdv.
Végülis az apple alu billentyűzetnél maradtam magyar kiosztással. Viszont az XMS-ben azt az infót kaptam, hogy nem nagyon fog menni xp alatt. Konkrétabban azt mondták, hogy szerintük nem fogok tudni @-ot írni mert a jobb Alt Gr csak "sima" alt, illetve nem lesz WIN billentyű, és a F1-F12 billentyűk másodlagos funkciói sem fognak működni. (bár utóbbi nem igazán érdekel)
Van valakinek ezzel tapasztalata? Ebből mi igaz, mi nem?

(#3009) adalbert1 válasza czanga (#3008) üzenetére


adalbert1
veterán

20" iMac-en xp-t bootolva megy az Alt Gr + v-re a kukac magyar wired alu keyboarddal, az előbb megnéztem.
A cmd-re meg felugrik a start menü, a másodlagos funkciói alatt nem tudom mit értesz az F gomboknak.

(#3010) ATISoft


ATISoft
tag

Gigabyte billentyűzetekről van valakinek tapasztalata/véleménye?

Konkrétan erre a típusra gondolok: [GK-KM6100]

Árban elég jónak tűnik, talán már gyanúsan jónak.
Kérdés, hogy a minősége egyenes arányban van-e az árával...

(#3011) vscotina válasza ATISoft (#3010) üzenetére


vscotina
aktív tag

Szervusz!
magyar kiosztással és magyar boltban veszed????????

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#3012) ATISoft válasza vscotina (#3011) üzenetére


ATISoft
tag

Egyelőre csak nézegetem.

Itt [link] meg itt [link] és itt [link] is árulják elméletileg magyar kiosztással. Csak nagyon hihetetlennek tűnik az ára... Azért érdekelne, hogy valaki ismeri-e, illetve használt-e már ilyen bill+egér párost.

[ Szerkesztve ]

(#3013) ibazsb


ibazsb
tag

Logitech S520-ról vélemény? Nem zárkózom el vmi hasonló vezetéknélküli, de olcsóbb bill-től.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#3014) vscotina válasza ATISoft (#3012) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia péntek délelőtt meg tudom tekinteni, ha gondolod beszámolok róla,

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#3015) ATISoft válasza vscotina (#3014) üzenetére


ATISoft
tag

Az jó lenne, köszönöm. Kíváncsi vagyok rá.

(#3016) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Sajnos ismét itt vagyok mert a kb 3 hónapos fuji billem legalább 10szer let hangosabb mint újkorában :O van valakinek olyan tipje hogy milyen bill lenne nekem a legmegfelelőbb az elvárások: normális magyar kiosztás, fekete, hangtalanság!!,a vékony kivitel előny de nem kizáró ok,és ha lehet vezetékes legyen ja és ne csak 3 hónapot birja hangtalanul hanem legalább 1-2 évet :K

Rock Katona

(#3017) DuracL


DuracL
tag

üdv
hasonló igényem lenne az előttem szólóhoz:), rádiós/bluetoothos kivitelben, ár nem számít

(#3018) LordDarkness válasza DuracL (#3017) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Ha a pénz nemakadály akkor MX™ 5500 Revolution vagy egy olcsóbb MX™ 3200 Laser személyében mondjuk nekem is volt 3200 csak eladtam mert 5500 akartam csak nemtudtam megvenni a lóvé meg elszált és nemnagyon jön össze rá a lóvé ugyanolyat meg nemszeretnék de lehet fontolóra veszem újra! Az biztos hogy hangtalanvolt 1 év után is :K

Rock Katona

(#3019) LordDarkness válasza LordDarkness (#3016) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Ilyen nagyok az elvárásaim? :F

Rock Katona

(#3020) OrangeBud


OrangeBud
tag

Logitech Wave? :F

(#3021) LordDarkness válasza OrangeBud (#3020) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Arról aztolvastam hogy eléggé hamar nagylesz a hangja + nemtetszik a hullámos dolog

Rock Katona

(#3022) Jozsoka


Jozsoka
csendes tag

Sziasztok! A Logitech Cordless Desktop Deluxe 660 billentyüzetnek és egérnek rá kell látnia az érzékelőre vagy egy adott távolságon belül mindenhonnan működik? Ilyet szeretnék venni és néha az ágyból használnám ahonnan pont nem látni rá a számítógép asztalra ezért lenne fontos. Köszi előre is!

(#3023) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan billre lenne szükségem, ami rövid úton jár, mint a laptop billentyűzetek, és halk is.

Vettem ugyanis egy Ultra flat billentyűzetet, ami csak a burkolatot illetően lapos, de a gombok útja nekem hosszú, évek óta laptopon írtam, most váltottam. A mostani billentyűzetet eladnám, és vennék másikat.

Media Marktban nyomkodtam párat, volt ott valami aminek rövid útja volt, de nem emlékszem már a nevére.

Tudtok nekem elérhető típusokat mondani? Semmi extra nem kell ezen a két dolgon kívül. (rövid út, és halk legyen)

Köszi!

(#3024) nyunyu válasza Macilaci457 (#3023) üzenetére


nyunyu
félisten

#2822-ben mericskeltem par "slim" billzetet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3025) Macilaci457 válasza nyunyu (#3024) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nagyon köszönöm!
:R

(#3026) nyunyu


nyunyu
félisten

Azota masik melohelyen latott IBM/Lenovo USB Travel Keyboardot persze elfelejtettem lemerni, pedig az rendes laptopbillzet, asztali PChez...

Mondjuk az ara is vetekszik egy laptopbillzet cserevel ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3027) Macilaci457 válasza nyunyu (#3026) üzenetére


Macilaci457
őstag

Igen, az kicsit drága. De az előző leírásaid sem tartalmaztak igazán ajánlást, eddig mindenütt csak hibákat láttam. Nekem az lenne a fontos, hogy ne kelljen ennyire lenyomni a billentyűket, mert az fáraszt ki pillanatnyilag.

(#3028) nyunyu válasza Macilaci457 (#3027) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem kenyelmileg a Curve2000 jott be legjobban, de ott mindent leirtam pro-kontra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3029) ATISoft válasza nyunyu (#3028) üzenetére


ATISoft
tag

Üdv!

Néztem ezt a Curve 2000-es billentyűzetet, de nem találtam magyar matricásat.

Bagatel kérdésem lenne.
Mivel eddig csak magyar kiosztású billentyűzetem volt, érdekelne milyen angol kiosztással magyarul gépelni? Csak annyi, hogy nincs ráírva és kész? Aki vakon gépel annak fel sem tűnik? (a hosszú i-n kívül persze)

Nézem pl. ezt: [link]
Itt egész jó árban van, még egeret is adnak hozzá.

Vagy van ugye a Wireless Optical Desktop 3000, ami ránézésre ugyanez a billentyűzet, ráadásul több helyen láttam magyar kiosztással. Egyedüli bajom vele, hogy vezeték nélküli. Jópár éve vettem egy genius wireless billentyűzet+egér párost de az játékokra pl. teljesen alkalmatlan volt. A mostaniak milyenek? Lehet játszani velük? (fps, autóverseny, ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#3030) MichaelSD válasza adalbert1 (#2992) üzenetére


MichaelSD
őstag

Egyébként ezt a "tört" MS féle kialakítást mennyire nehéz megszokni?

Szerintem nagyon jó. Akik ezt használják esküsznek rá (mint én :) ). Nem nehéz megszokni.

Mikor szédszedtem takarítás céljából a billentyűzetet maradt 2 felesleges csavarom. Mai napig nem tudom hova kellett vonla... :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#3031) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv midenkinek! szerintetek a Microsoft® Wireless Laser Desktop 5000 normális magyar kiosztású vagy a béna verzió? :F

Rock Katona

(#3032) nyunyu válasza LordDarkness (#3031) üzenetére


nyunyu
félisten

Normalis kiosztasu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3033) LordDarkness válasza nyunyu (#3032) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

és szerinted halk? vagy a logitech mx5500 halkabb? és az egerek közül melyik a jobb az 5000 vagy az 5500-hez járó? :D Most látom neked mx egered van megvagy vele elégedve lehet vele játszani általában fpsezni szoktam.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#3034) nyunyu válasza LordDarkness (#3033) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcso arfekvesu billzetben Logitechet szoktam ajanlani, dragabb kategoriaban inkabb MS-t, mert puhabb, halkabb, jobb rajta gepelni, felteve ha nem zavar, hogy altalaban nincs magyar kiosztasu beloluk. (WLD5000-bol pont van.)

Egerbol meg pont forditva, olcso MS vagy draga Logitech...

CDMX5000/5500?
5000-hez ha jol emlekszem MX1000-es egeret adnak, 5500-hoz MX Revot.

Nem kerdes, melyik a jobb :DDD
MX1000 is eleg kenyelmes eger, de a Revo jobban kezreall, meg nekem nagyon bejon a lendkerekes gorgoje. (Tulsagosan is, melohelyi sima egeret is izombol porgetnem, aztan rautok a gorgore, hogy allj. :W )

Viszont azon filozok, hogy a CDMX5500 kekfoggal kapcsolodik a gephez, nem azon a radion, mint az en standalone MX Revom, igy fogalmam sincs, mennyivel lassabb jatekra.
FPSezni amugy sem szoktam.

WLD5000-nek joval egyszerubb egere van, sajnos anno nem tudtam kiprobalni, mivel kollegina ajandekba vette, igy csak kivulrol sikerult megneznem a dobozat :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3035) LordDarkness válasza nyunyu (#3034) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nekem volt logitech mx 3200 laser annak az egerét mindenki szidja de én megvoltam vele elégedve a billel is ha szerinted azzal a párossal kivoltam békülve akkor az 5500 is jólesz nem hisz annak elméletileg jobb minőségünek kellene lennije. vagy nem? :F

Rock Katona

(#3036) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Tegnap voltam MM -ben, megnyomkodtam rendesen vagy 20 billentyűzetet!

Egyik rosszabb mint a másik.

Ha tényleg halk kell, és puha leütésű, mindössze 3 billentyűzet felelt meg ennek!

1)Microsoft Comfort Curve 2000
-kényelmes, puha, néma! Kicsit sok helyet foglal, és ott is csak rászitázva voltak az ékezetek, csak angolt kapni mindenhol

2) Trust Blackstream
-kicsit mélyre kell nyomni a gombokat, de majdnem olyan néma mint az Ms!

3) Trust KB-1450
-valóban SLIM, nem kamu féle, olyan mint ha a barátnőm FuSi laptopján gépelnék.
A gombok nekem kicsit kemények voltak, de ha végighúzom a kezem rajta, meg se nyikkan!

Még mindig nem tudtam dönteni.
Az MS tetszik, de kevés a hely már az asztalon.
A Trust-ok meg... hát drágábbak.

(#3037) LordDarkness válasza nyunyu (#3034) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nos megvettem az 5500 hááát az egeret szoknikell nagyon ám!!!! de a bill hibátlan!!! :K

Rock Katona

(#3038) DuracL válasza LordDarkness (#3037) üzenetére


DuracL
tag

hali nekem ma hozta a futár:) a bill. nekem is tetszik(shift helyett capslockot nyomok néha, é helyett l-t stb, szokni kell), az egérhez milyen padot használsz? esetleg beállításaid is leírhatnád, ha nem alapértelmezettek

(#3039) LordDarkness válasza DuracL (#3038) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Jelenleg egy Razer exatmax-t a control felületén,de remélem ez is marad mert amit az mx3200 adtak egeret az kb 30perc után megőrült és csak asztalon használtam.A beállításnál a gyorsulást és a sebességet állítottam maxra mind a két irányba a mutató gyorsaságát meg majdnem maxra

Rock Katona

(#3040) Fragohol1C


Fragohol1C
csendes tag

Szevasztok!

Nem tudja valaki, hogy ehhez a billentyűzethez llétezik-e magyar nyelvű?

Kösz!

Az élet néha dögös, néha ködös.

(#3041) nyunyu válasza Fragohol1C (#3040) üzenetére


nyunyu
félisten

Helybol eselytelen. :D

Egyebkent Microsoft weblapjarol konnyen kideritheto, hogy van-e rendes magyar verzioja egy adott billzetnek, csak ra kene bal oldalon kattintani a Product support/Product documentation-ra...
Itt a direkt link, ha valaki igy sem talalna...

Ha az adott billzet Technical data sheet-jeben nem szerepel a 105 gombos verziok kozott hungarian, akkor nincs.
(DMK3000-nel es Curve2000-nel NINCS, szoval azt a forgalmazo ganyoltatta magyarra.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3042) nyunyu válasza LordDarkness (#3037) üzenetére


nyunyu
félisten

Nos megvettem az 5500 hááát az egeret szoknikell nagyon ám!!!!

Tul jo? :))

Tanacs: kerits ra valamilyen Hyperglide-ot a talpara, attol szarnyakat kap, sokkal konnyebben csuszik, masreszt meg joval lassabban kopik, mint a gyari tappancsai.
Tudom, hogy nincs MX Revo kivitel, nalam MS-1 verzio van felragasztva.

Tenyleg, le kene mar takaritani az egeralatetemet, mar megint ragad :W
Pedig 2-3 hete kapott szilikonsprayt az arcaba az egerrel, billzettel egyutt...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3043) Macilaci457 válasza nyunyu (#3042) üzenetére


Macilaci457
őstag

ragad? Silikonrpray??? :U
Steelseries szövet padom van, eddig azzal nem bolt baj, pedig már koszos. Tudom ajánlani. :D MX-Revo korcsolyázik rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#3044) LordDarkness válasza nyunyu (#3042) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Köszi!! :R

Rock Katona

(#3045) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Kellene nekem egy billentyűzet ami:
-rendes magyar kiosztású (2 soros enter, van rajta insert+ű+í stb)
-maximum 4500 pénz
-lehetőleg halk legyen, de inkább a minőség érzet legyen meg, tehát ne mozogjanak a gombok minden irányba millimétereket
-és ami a legfontosabb max 45-47 cm széles, tehát normál méretű (az egerem a klaviatúra tartón van és így még pont elfér mellette)
-lehetőleg szürke vagy fekete
Amiket eddig néztem:
Logitech Internet 350
Logitech Classic Keyboard 200
Genius Slimstar 220==>bár úgy olvastam ez a slim gombos megoldás játékra nem a legjobb :U
Szerintetek melyiket? Én a Logi Internet 350 felé hajlok, árban is 4k alatt van, meg ránézésre nem rossz, kiosztása úgy látom rendben van, szélesnek sem széles (talán kicsit magas).

(#3046) MarioAna válasza MarioAna (#3045) üzenetére


MarioAna
senior tag

Logi Internet 350 lett, 2900ft-ért és szerintem jóféle :DDD .

(#3047) nyunyu válasza MarioAna (#3046) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerhasznalatos billzetnek elmegy, legfeljebb jovore vehetsz ujat. :DDD

Exkollegatol orokoltem egy leamortizalt Internet 250-et, osszevissza jartak a gombjai :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3048) Déve


Déve
tag

Hali!

Billentyűzetvásárlás elött állok, és 4 között vacilálok, de nem zárkózom el más márkától sem :)

Genius Slimstar 220,250,310,311
311 felé hajlok a legjobban igaz ez a legdrágább. Az érdekelne hogy van jelentős különbség 310 és 311 között?

(#3049) MarioAna válasza nyunyu (#3047) üzenetére


MarioAna
senior tag

Egy évet ha kibír akkor már megérte :DDD .
De amugyis eddig ez a "legminőségibb" billzetem, szal abszurd nem vagyok finnyás a minőségre, csak a mostaniról a gombok már lekoptak, meg esik szétfele ;] .

(#3050) Chalez


Chalez
őstag

SOS! Gamer billentyűzetet keresek, ami világít is, nem baj ha van 1-2 extra funkciója és kb 10-15k-s kategóriába legyen! Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.