Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) Tsebacsi válasza FrigoCoder (#69550) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérlek sokunknak segítve ezzel, ha megérkezik, írj róluk véleményt!! Előre is köszönjük! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69552) Tibro5 válasza Tsebacsi (#69551) üzenetére


Tibro5
senior tag

Nekem is ilyen van kicsit több mint 1 éve, még nem kopik, de a gombok felülete kicsit fényesedik. Ez ugye ABS doubleshot, és nem volt még PBT kupak szettem szóval nem tudom ahhoz mérten milyen. Én szeretem, legalább magyar és átvilágítós, ha elkopna ugyanilyenre cserélném.

(#69553) copass válasza FrigoCoder (#69550) üzenetére


copass
veterán

ha a magyar nyelvet elengeded, akkor nagyot lehet lépni választékban és minőségben is.
akkor tudod meg igazán, milyen mély a nyúl ürege! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69554) micafighter


micafighter
nagyúr

Ha esetleg valaki vintage MX Blacket keresne, itt lehet kapni "betört" Cherry MX Black Hyperglide-ot: https://rndkbd.com/collections/switches-and-switch-accessories/products/ultraglide-cherry-mx-black

Ugyanitt van "betört" Cherry kék és barna kapcsoló is, illetve "betört" Kailh Creams. (az árak kanadai dollárban vannak)

[ Szerkesztve ]

(#69555) [Prolixus] válasza Tibro5 (#69552) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Dehogyis double-shot. Sima festett vékony ABS kupak.

Nekem is van az említett Glorious szett amúgy. Nagyjából egykutya mint amit egy magyar Cooler Master billentyűzethez adnak, vagy volt nekem korábban norvég kupakos Fnatic Rush, német kupakos Corsair Strafe, magyar Redragon Vishnu, magyar SPC Gear stb, mind festett átvilágítós ABS kupakokkal, ezekéhez is hasonló minőségű. Picivel rosszabb szerintem a Glorious szett mert szó szerint hajszálnyival vékonyabb és csúszósabb a felülete, de amúgy ugyanaz a kategória. Ami esetleg zavaró lehet, hogy a kupakok felülete szokatlanul nagy, így kevesebb a tér egy-egy sapka éle között, szóval megszokást igényel, de nem vészes persze.

Tartósság terén nem tudok nyilatkozni mert nem sokáig volt használatban.

#69554 micafighter

Uhh ez azért elég niche. És a logikáját sem értem. Ha egy stock cherry kapcsoló túl reszelős, akkor miért nem vesz valaki olyat ami kevésbé reszelős már újként is? Van bőven választék rá. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69556) dqdb válasza [Prolixus] (#69555) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egy stock cherry kapcsoló túl reszelős, akkor miért nem vesz valaki olyat ami kevésbé reszelős már újként is?
Hang, ebben még mindig az egyik legjobb a fekete házas Cherry a full nylon házzal.

Nem vennék ilyen mechanikusan bejáratott kapcsolót jelenleg, mert a legtöbb gép szigorúan ugyanúgy vagy csak pár ívet használva nyomja le a kapcsolókat, így azokon az íveken bejáratódik a kapcsoló, mert másokon nem. Vannak kísérletek jobb megoldásokra a véletlent bevetve és az emberi kezet jobban utánozva, kíváncsi leszek, ezek működnek-e majd a gyakorlatban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69557) micafighter válasza dqdb (#69556) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,I custom designed the machinery for this, and as a mechanical engineer you have my word that these switches are being broken in on precision machines, and not some silly "rock taped to a fan" device. This helps keep the stresses on the leaves to a minimum, as the pressing is no harsher than your fingers. The machine also introduces extremely slight oblique presses, as we never have perfectly centered and straight down presses when we type. This helps to wear the switches evenly and effectively."

Meglátjuk majd mennyire jó a gyakorlatban, én rendeltem pár darabot próbának MX Blackből és Kailh Creamből :) De rendeltem polír pasztát is :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69558) Throme válasza dqdb (#69549) üzenetére


Throme
veterán

Oké, így értem, leesett :B

(#69559) nuke7 válasza ATI (#69542) üzenetére


nuke7
veterán

én vettem ilyen fehér/kéket csak nem magyar... tegnap jött meg a K8-hoz... XD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#69560) Tibro5 válasza [Prolixus] (#69555) üzenetére


Tibro5
senior tag

Bocsánat a doubleshot akkor fals infó, valahol pedig így hirdették.

(#69561) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló, Cooler Master Masterkeys Pro M billentyűzetem van.
Mától két probléma van vele, az egyik,hogy a szóköz megadta magát, a másik,hogy gondoltam a mellékelt fogoval a gombokat kiszedem, és elmosom. A lakásban így egy gomb elveszett a G betű. Itt kell lennie,csak még nem találtam meg.

A kérdések, a megfekudt Cherry kapcsolót lehet cserélni?
A hiányzó gombot lehet pótolni?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69562) [Prolixus] válasza Tibro5 (#69560) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az "eredeti" US változat az valóban double-shot ha jól tudom, de a többi nyelv ami gyártottak (francia, német, spanyol, magyar stb) az már sima festett/lézerezett ABS.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69563) copass válasza GoodSpeed (#69561) üzenetére


copass
veterán

átmeneti megoldásként átrakhatod a numpadon lévő 456-ból valamelyiket.
érdemes írni a supportnak hogy esetleg tudnak-e küldeni neked egy "G" keycapet. hátha. nekem cherry-nél küldtek.
darabonként lehet venni alin wsad szetteket, D-t rakod a G helyére.
eléggé overkill ha veszel rá egy másik keycap szettet

valószínüleg a switch forrasztása elengedett, rá kell forrasztani. páka, friss ón megfolyasztot a lábaknál és kész.
ha így is rossz akkor a kapcsoló adta meg magát, darabra lehet venni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69564) GoodSpeed válasza copass (#69563) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Azóta kiderült, hogy sajnos az CTRL+Shift+N billentyűzet kombináció sem működik, másik laptopon is megnéztem.

2017-ben vásároltam, és már nem garanciális :(
Szóval újat kell vennem. Persze nem ebből, mert már nem is kapható.
Mivel szinte minden cuccom ASUS, így első sorban ilyet keresnék, nem fontos már , hogy mechanikus legyen. Ami viszont igen, hogy legyen háttérvilágítása. A magyar kiosztás sem az, mert 2005 óta szinte mindig angol nyelvű külsős billentyűzeteim voltak. Pl a Logitech G15.
Néztem a topic összefoglalóban a listát de az sajnos elég régi.

Szóval elsődlegesen ASUS, aztán Razer vagy Logitech érdekelne.
Nem szeretnék 25 000 Ft fölé menni. Ez is 22800 Ft volt 2017-ben akcióban.
Nem baj ha membrános sem. Csak legyen megbízható, meg háttérvilágítása.

Miket ajánlanátok?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69565) micafighter válasza GoodSpeed (#69564) üzenetére


micafighter
nagyúr

Biztos újat akarsz venni? A meglévő billentyűzet valószínűleg egyszerűen és olcsón javítható lenne. Mechanikus billentyűzetnél ha nem működik egy billentyű: ,,valószínüleg a switch forrasztása elengedett, rá kell forrasztani. páka, friss ón megfolyasztot a lábaknál és kész.
ha így is rossz akkor a kapcsoló adta meg magát, darabra lehet venni" ahogy előttem írta a forumtárs.

[ Szerkesztve ]

(#69566) GoodSpeed válasza micafighter (#69565) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

De itt sajnos komplexebb hiba van, mint írtam a CTRL+Shift+N sem működik, amolyan billentyűzet alaplapi hibának tűnik.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69567) Mephike válasza GoodSpeed (#69564) üzenetére


Mephike
senior tag

A kedvedért visszanéztem 2017-ben kb. 305 Ft volt az Euro, tehát a billentyűzeted a mai áron kb. 28100Ft lenne. S nem számoltam egy csomó más dologgal, csak azzal, hogy mennyi volt akkor és most a Forint értéke.
Szóval ha pöccre ugyanannyi pénzt akarsz erre áldozni, minőségben szerintem várhatóan sokkal lejjebb leszel.

(#69568) GoodSpeed válasza Mephike (#69567) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Pontosítok ennyi volt. Viszont Debrecen környékén ki csinálná ezt meg? Mert egyébként egyfelől nekem felszerelésem sincs hozzá, másfelől nem is csináltam még ilyet, és harmadrészt újból leírom, hogy billenytűkombinációk használata sem megy, szóval, esélyes, hogy központi hibája van.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69569) copass válasza GoodSpeed (#69568) üzenetére


copass
veterán

debreceni vagyok. forrasztásban tudok segíteni. lehet több is elengedte.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69570) GoodSpeed válasza copass (#69569) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Közben tovább vizsgáltam. A CTRL+ALT+Del sem működik. Ezen felül az FN gomb is halott, így a resetet sem tudta elvégezni, sőt a világítást sem állítani. A betűket vizsgálva ezek működnek:

A Num Lock nem működik, így a numerikus rész teljesen elesett, a Windows gomb szintén halott. A Shift működik és az enter is.Így is van értelme megnézni?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69571) dqdb válasza GoodSpeed (#69568) üzenetére


dqdb
nagyúr

A billentyűkombináció a billentyűzet oldaláról több, egyszerre lenyomott billentyűt jelent csak, és nem többet. Szóval ha megy a Ctrl, a Shift és az N külön, de egyben nem, akkor az szoftveres probléma lesz. Töltsd le ezt, és teszteld vele a billentyűket egyenként.

A billentyűzetnél olyasmi, mint "alaplaphiba", egy javítható dolog, ha egy trace-szel vagy forraszponttal probléma van, akkor egy vezetékdarabbal könnyen kiváltható, csak előtte vissza kell követni a mátrixot. Egyedül az MCU probléma jelent tényleges halált tömeggyártott billentyűzeteknél, mert sokszor ki sem lehet deríteni, hogy mit használtak, vagy ha mégis, akkor a firmware-t nem lehet szerezni hozzá. Ha a billentyűzetet érzékeli a Windows, akkor az MCU nem döglött. Ha egyes billentyűknek van problémája, és nem egy komplett sornak vagy oszlopnak egyszerre, akkor az sem áll, hogy az MCU valamelyik lába szállt el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69572) dqdb válasza GoodSpeed (#69570) üzenetére


dqdb
nagyúr

Húzd ki a billentyűzetet a gépből, várjál 1-2 percet és dugd vissza úgy, hogy az Fn+jobb Alt kombinációt nyomva tartod. Ha ez nem működik, akkor bedugva az Fn+E kombinációt tartsd lenyomva 10 másodpercig.

A leírásod alapján megkergülhetett a firmware/EEPROM tartalma megsérült, amin egy reset segíthet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69573) GoodSpeed válasza dqdb (#69572) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Masterkeys Pro M White LEDs - Firmware V1.06.zip (egnyte.com)

Innen ráflasheltem a gyári FW-t érzékelte, azt is, hogy 1.06 van rajta, felrakta újra. A helyzet nem változott. Megpróbáltam a kihúzásos dolgot is, de az FN gomb nem működik.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69574) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nos mivel minden kísérletem kudarcba fulladt, így maradt az új vásárlása.
Pár kép, hogy milyen méretben kellene:
A dolog iróniája, hogy anno véletlen vettem ilyen kicsiben, mert benéztem az M-et, de az még a régebbi lakásban volt, ahol nagyobb tér jutott neki.
Most ilyesmi kiosztás és maximum 380-400 mm-es szélesség mellett keresem az utódját.
Amint a képeken látható, külön billentyűzet nélkül meg vagyok lőve...
Elvárások:
Mechanikus (mégis)
Lehetőleg változtatható legyen a háttérvilágítás színe, mert a fehér már az elején sem jött be (kék a kedvenc színem)
A Cherry MX Red nekem bejön.
Cooler Master-eket néztem, de méretben csak ez tűnik jónak:
Cooler Master CK530 V2
Esetleg tudtok jobbat?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69575) Tsebacsi válasza GoodSpeed (#69574) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Keychron k4?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69576) Throme válasza GoodSpeed (#69574) üzenetére


Throme
veterán

CK530 V2
Hallható fémes pengés
Nincs semmilyen (pl: capslock) állapot kijelzés.
Ha szoftverrel állítod a háttérvilágítást, akkor a capslock ás a scrlock gombok alapból nem világítanak. Működnek, de pl capslock a nagybetűknél világít...
Ha billentyűzet gombokkal állítod, akkor normálisan működik.

Fentieket leszámítva szerintem jó billentyűzet.
Fényerőben rendben van és kellően testre szabható a világítás.
Elegendően nagyok a karakterek a kupakokon.
Mostanában is érkezett a kezelő szoftverére frissítés (bár én nem vagyok frissítés függő és nem is tapasztalatam különbségeket az egyes verziók közt)

Szerintem egy aksis billentyűzettel és egy vezeték nélküli egérrel még a képen látható kábelezettségen is csökkenthetnél ;)

(kicsit elfogott a nosztalgia és a retro érzet a kihúzható billentyűzettartós asztal láttán :K nekem is volt hajdan hasonló megoldás)

(#69577) GoodSpeed válasza Throme (#69576) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igen, már meg is rendeltem. Az Euronicsban kapható, a boltba rendeltem és így nincs szállítási költség. A régi billentyűzetem gombjai kompatibilisek vele? Mert akkor nem is kínlódnék az esetleges hibájának kinyomozásával, meg az értékesítésével, hanem megtartanám donornak.

#69575Tsebacsi nem is hallottam még a márkáról

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69578) Throme válasza GoodSpeed (#69577) üzenetére


Throme
veterán

Várj, megkérdezted, hogy tudnak neked ajánlani jobbat, de meg se vártad a válaszokat és már meg is rendelted? ;) Gyorsan eldöntötted

A kupakok felhasználásában nem látok rációt, mert amivel kapod a CK530-at, azok se rosszabbak a meglévőnél.

(#69579) GoodSpeed válasza Throme (#69578) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Több dolog alapján:
1. Égetően fontos az új billentyűzet, mert a képek alapján is látható, hogy a laptopéhoz körülményesebb sokkal a hozzáférés.
2. Kaptam Privátban is ajánlatokat, de ezeknek jelentős része olyan márka volt amiről még nem is hallottam.
3.Tegnap még úgy volt, hogy a CM kiesik. Korábban azért vettem CM-et, mert két Logitech G15 után, le voltam beszélve a Logitech-ről, de még az ASUS-ról is. A Cooler Master viszont egy biztos márka, mert ajánlott billentyűzetei vannak.
4.Árban nekem megfelelő volt amit találtam, és mechanikus is, plusz ami még fontos, hogy 380 mm széles.
5.Mivel helyben van Euronics, így megtakarítottam a szállítási költséget is. Megjegyzem Alzának jobban örültem volna, mert oda van 3000 Ft-os kuponom.
6.Megnéztem, hogy több helyen is 12+12 hónap garancia van rá, itt meg 12 hónap, de egyébként a régi is bírt 5 évet.
7.Bár a gombok kompatibilitása elvileg valóban nem kellene, hogy szóba kerüljön egy ilyen döntésnél, de véletlen elveszett egy G betűm :D
8.Ebben az ársávban ez volt a legmárkásabb. Persze 100K-s ASUS az jobb lenne, de ott már a Logitech is dob érdekeseket. Noname, koppintós cégek termékeit meg nem akartam.
9.Gyorsan eldöntöttem, mert volt rá esély, hogy akár még ma meg lehet a billentyűzet, ez egyébként nem jött össze.
10.Ehhez van tartalék gomb kiszedő eszközöm is. valószínűleg ugyanilyet fogok kapni a másikhoz is, tehát lesz egy extra ebből is.
11. Ha eltérő márkát választottam volna, akkor most a régi vagy totál feleslegben lenne itthon eladhatatlanul, vagy mehetne a kukába, esetleg görcsölhetnél vele, hogy akkor most szoftveres gondja van vagy hardveres. Így ilyen probléma nincsen. Dobozba be, aztán donornak jó lesz. Mégis jobb helyzet mint mondjuk kiderül, hogy tényleg javíthatatlan, és akkor már dobhatnám a kukába is akár ....

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69580) Throme válasza GoodSpeed (#69579) üzenetére


Throme
veterán

"véletlen elveszett egy G betűm"
:))

Ez meg hogy?
Az ember sokmindent el tud hagyni, na de egy G kupakot?!

Eltérő márka esetén is felhasználható korábbi billentyűzet kupakja:
Pl K8-on a CK550 kupakjai (a feketék)
Szóval nyugodtan választhatsz másik márkát, ez ne legyen kötöttség.

(#69581) GoodSpeed válasza Throme (#69580) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Egyszerű, tegnap miután rendellenesen kezdett el működni, gondoltam ideje kitakarítani... Az összes gombot leszedtem, közben hajszaritoval kifujtam a szennyeződést csak az asztalomon lévő kupakokat felejtettem el elvenni időben így pár lerepült... Aztán elmostam a kupakokat csak a konyhában leesett a zacskó amiben volt egy részük.

Szóval jelenleg csak az a biztos, hogy a lakásban van... De az, hogy hol rejtély... Mármint azon a 10 négyzetméteren belül ahol lehet... Pedig minden zugba benéztem... Persze nincs jelentősége mert a G pont nélkül is halott a cucc...csak idegesítő...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69582) plehoczky


plehoczky
tag

Mountain Everest Max
Erről a keyboardról mit tudtok?

Ránézésre pont azt tudja, amit keresek és még egy sokkal többet is, bár ez sajnos az árán is látszik.
Az egyetlen szépséghibája talán, hogy magyarul nincs, és a uk iso silent red is out of stock.

ps: ezt a hozzászólást, már harmadszor írom meg, hogy a ctrl helyett a G5 gombot nyomtam meg a Vishnun mert az van a bal alsó sarokban és az alapértelmezetten F5, ami a refresh a böngészőben. :)

(#69583) Mephike válasza plehoczky (#69582) üzenetére


Mephike
senior tag

A dizájn ízlés kérdése, de nekem nem jön be. Nagyon bazári a kinézete.
A médiavezérlő ormótlan, illetve miatta is iszonyú nagy a felső káva. Ez által a fizikai méretei is nagyok, sok helyet fog foglalni az asztalon.
Jó a switch és a kenése.
A numapd lecsatolhatósága jó.
ABS kupakok ebben az árkategóriában...
A szoftvere a terméknek állítólag bőven hagy kívánni valót maga után.
Szóval ennyi pénzért én biztos nem ilyet vennék.
De mondom, ez a saját véleményem.

(#69584) totron válasza copass (#69344) üzenetére


totron
addikt

Régebben több partnerem is kérdezte, hogy másolom-e a szöveget valahonnan. Az nem tudom hány PWM lehetett.

Van itt olyan, aki érzi, érti a mecha vonalat, mégis egy nemmecha megoldás mellett lelt nyugalomra végül?

(#69586) ATI válasza nuke7 (#69559) üzenetére


ATI
senior tag

Király. Fel tudnál rakni pár képet ide a K8-ról a billentyűkupakokkal?
Köszi előre is!

(#69587) Mephike


Mephike
senior tag

Úgy döntöttem beszállok a mókuskerékbe és vennék némi kenőanyagot a jelenlegi switchemimhez. (Gateron Ink v2)
Kinéztem magamnak egy szettet, ami még tetszik is.
A kérdésem az, hogy a switchez melyik kenőanyagot ajánljátok?
Csak mert sokan a GPL 205g0 (1:1) írják a neten a kapcsolókhoz és a 105-üt a rugókhoz. Viszont az Aliexpressen több helyen a GPL205g00-át (7:3) javasolják a switchekhez.
Köszi a segítséget előre is! :R

(#69588) dqdb válasza Mephike (#69587) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan írtad: 205g0 a kapcsolókhoz és ha bag lubing lesz, akkor 104 vagy 105 a rugókhoz. Ha ecsettel kened a rugókat, akkor a 205g0 oda is jó.

Stabilizátornál a drótokra kell valami sűrűbb is, 205g2 vagy szilikonzsír/Super Lube.

Kinéztem magamnak egy szettet, ami még tetszik is.
Egy ilyen készletnek a jóságát az adja meg, hogy a benne léő switch opener mennyire jó, a többi komponens vagy nélkülözhető, vagy könnyen beszerezhető külön is.

Kenőanyagnál figyelni kell arra, hogy grammra vagy ml-re adják meg, mert 205g0-ból 1 ml = 2 g, szóval nem elég a számot nézni, a mértékegységet is kell (bár ahogyan elnézem a linkelt AliExpress oldalt, ott ilyen aprósággal nem bajlódtak, mint mennyiségek feltüntetése). Saját tapasztalat alapján 1 ml 205g0 bőven elég 100+ kapcsolóra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69589) Molydeus válasza Mephike (#69587) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ők nem tudtak nekem legutóbb 205G0-t szállítani. Fel sem adták, úgyhogy könnyen lehet, hogy valóban a korlátozások miatt be sem jutnak a céghez.

M.

(#69590) dqdb válasza Molydeus (#69589) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keygem, ha a szállítást is belevesszük az árba, akkor kicsit drágábbra jön csak ki, és Németországból szállítják. Vagy Norvégiából, ami ugyan az EU-n kívül van, de az áfát kifizeted a boltban és nem postával küldik, szóval elvileg nem kell pluszban fizetned rá (még nem teszteltem, ezért az elvileg szó).

Billentyűzetes témában érdemes Európában is körbenézni, mert Kína sokszor nem olcsóbb vagy csak minimálisan az, ez sok kapcsolóra igaz és a kenőanyagokra is az lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69591) nyunyu válasza Mephike (#69587) üzenetére


nyunyu
félisten

Én anno innen rendeltem a 205G00-át.

Jobb szélső üvegcsének a negyede sem fogyott el a full billzetnyi kapcsoló megkenésétől, szóval biztosan elég lesz 3-4 full, vagy 6-7 kisebb billzetnyi kapcsolóra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69592) Molydeus válasza dqdb (#69590) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm!
Szerintem ez lesz, mert az ali most tényleg elég kiszámíthatatlan. Nem is a refund miatt, mert az rendben ment, de ki kell várni a feladási határidő lejártát, szóval csak megy az idő vele.

69591 nyunyu
Ők nekem azt írják már jó ideje, hogy hozzánk nem tudják szállítani, amúgy vicces, hogy nem csak a kenőanyagokra írja ezt a linknél, hanem a station-re is. :)

M.

(#69593) micafighter


micafighter
nagyúr

Elég sokat rendelek aliexpressről, de azért kenőanyagot azt nem mernék onnan, mert ki tudja mit fogsz kapni :) Főleg, hogy ebből nem kell sok az átlag usernek, ugyanakkor elég nagy hatása van a kenőanyagnak a végeredményre.

Kenőanyagot én inkább Keygemtől vagy valamelyik másik nevesebb billentyűzetekkel foglalkozó vendornál nézném meg. A Keygem mondjuk EU-n belülről küld, a szállítás se szokott drága lenni (~5 EUR), viszonylag hamar megjön (1-2 hét), és szokott is készleten lenni kenőanyag, úgyhogy nem is feltétlen nézelődnék tovább. 205g0-át egyébként Caseking.de-nél is lehet kapni.

(#69594) 4nick8 válasza micafighter (#69593) üzenetére


4nick8
őstag

A Zeal, Zealio és Tealio kapcsolókat ki ismeri és tud róla véleményt mondani?

(#69595) dqdb válasza 4nick8 (#69594) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Zeal a cég neve, nem kapcsoló. A Tealio csak egy túlárazott lineáris, nem érdemes megvenni, ahogyan a halkított Healio párját sem. A Zealio és halkított párja, a Zilent is túlárazottak, csak akkor érdemes ezeket megvenni, ha pontosan olyan típusú erős taktilitásra vágysz, és a hasonló taktilitást kínáló Durock T1 kevesebb, mint feleannyiért nem felel meg.

A Zeal tipikusan a "kezdők" kapcsolója, mert mindenki azt hallja róla és az ára alapján azt gondolja róla, hogy az a csúcs, ezért gyorsan megveszi magának a "legjobbat" életben tartva ezzel a "legjobb" mítoszt. Ez valaha részben igaz is volt, olyan 5 6-7 évvel ezelőtt, azóta azért nagyon megváltoztak a dolgok egyet kivéve: a Zeal árazását.

Az új Clickiez hosszú idő után végre innováció a Zealtól, csak az árát nehéz feledni. Főleg annak tükrében, hogy annyiért már NOS állapotú SKCM White-ot is kap az ember.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69596) totron válasza GoodSpeed (#69579) üzenetére


totron
addikt

olyan márka volt amiről még nem is hallottam
Teljességgel érdemtelen ezeknek esélyt adni?

(#69597) dqdb válasza totron (#69596) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na igen, kissé sarkítva a Keychron az elmúlt 1 évben többet letett az asztalra billentyűzetek terén, mint a CM az elmúlt 10 évben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69598) micafighter válasza dqdb (#69595) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem ha valaki jó lineáris kapcsolót keres, és mondjuk a Gateron CJ, Oil King vagy Durock POM Piano-val valamiért nem elégedett, akkor a Zeal Pearlio-t érdemes kipróbálni. Halk lineáris vonalon pedig ha valaki nem elégedett a Durock Dolphin/Daybreak vagy Gazzew Bobagum-al, akkor érdemes lehet a Healio v2-t is kipróbálni (vagy a silent ink black v2-őt).

Nagyon drága kapcsolók, és az említett alternatívák majdnem ugyanazt tudják kb fele annyiért, de nekem van mindegyik emlitettből, és érezni a különbséget köztük. A Pearlio a legsimábban járó lineáris kapcsolóm, a Healio v2 pedig a legsimábban járó halk lineáris. A Healio v2 egyébként nincs gyárilag kenve, így egyszerű megkenni, viszont a Durock Dolphinal ütköztem most abba, hogy gyárilag meg van kenve egy olajos cuccal, annyira nem is tűnik rossznak kenés, de minimális ellenállást érzek a stemen lenyomáskor (értsd: nem annyira simán jár, mint pl a Healio v2 vagy a Silent ink black v2). Próbáltam több féle képpen újra kenni 205g0-val, de nem sikerült még a gyári kenéshez képest javítani, majd próbálkozom még.

A rugó karakterisztikája is egész más egyébként ezeknek a kapcsolóknak. Ha halkított vonalon maradunk, akkor a Durock Dolphin rugója rövid hatású (nem mértem még le a hosszát): az út elején nagyon könnyű lenyomni. A hosszabb rugóknál (mondjuk ugyanolyan bottom-out force mellett) az út eleje keményebb, a kapcsoló gyorsabban is tér vissza, szerintem sokkal jobb élmény használni. A Healio v2 és a silent ink black v2-ben ilyen rugó van. A Durockban persze lehet rúgot cserélni, úgyhogy akit csak ez zavar, érdemes lehet egy TX Long vagy egy SPRiT Slow rúgot megpróbálni (Durock Dolphin nekem sokkal jobban bejön SPRiT Slow rugokkal). Az megint más kérdés ugye ki mennyit hajlandó rászánni :) Durock Dolphin pl még rugócserével is olcsóbb lesz, mint a Healio v2, illetve így a rugókat is egyszerűbb olajjal megkenni zacskóban.

A Zilent / Zealio véleményeddel egyet értek, jó kapcsolók, de érdemes előtte kipróbálni egy Durock T1-et (halkított is van belőle), illetve egy Boba U4-et is szerintem (Ebből a nem halkított az U4T).

[ Szerkesztve ]

(#69599) dqdb válasza micafighter (#69598) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a Gateron X-et felvenném a kipróbálandó listára, ha az extrém simán járás ennyire fontos szempont nálad. Ez a DIY piacot célozza meg, szóval nulla kenés (és a rugót kenni kell), de a kémiailag polírozott stem már bármiféle kenőanyag nélkül extrém simán jár.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69600) micafighter válasza dqdb (#69599) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi, kipróbálom :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.