Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) Domonkos válasza 0xmilan (#70499) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Az ergo split vonalra meg nem holnap fogok valtani, de nem kizart, hogy egyszer belevetem magam.

Ne legyen semmi, ami visszatartson! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70502) HardRic válasza dqdb (#70500) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi srácok hogy megtudhattam, hogy ilyen létezik, biztos beszerzek egyet. Nagy hasznos cucc egy ilyen switch.

(#70503) Molydeus


Molydeus
senior tag

Néha szóba kerül a téma, ezért megosztom veletek, milyen élmény ért a minap.
Este a feleségem átfutotta a facebookot és némileg rosszallóan megjegyezte, hogy mechanikus billentyűzetekről kapott valami videót. Mondtam, hogy bocsi, utoljára egy féléve került ott szóba szóba a téma egy messanger beszélgetésben, szóval biztosan a Nagy Testvér figyel.
Megnyitotta a videót, ami valami kerámia alapú kupak készlet group buy reklámja volt. Meghallgatta a hangtesztet, sőt egy másikat is, amit a FB feldobott neki. Mindkettőnek a thokcy hangja volt. A végén megállapította, hogy a mélyebb thocky tetszik neki... miért nem ilyet építek inkább...!? :Y
Nem tudom nézi-e valaki a Big bang theory-t. Van egy jelenet, amikor a lányok valami szuperhősös témáról folytatnak elméleti vitát egymás közt mindenféle kényszer hatása nélkül , a fiúk meg a döbbenettől tátott szájjal állnak a konyhában. Kb. így éreztem magam. :DDD
Az asszony nem utasítja el a technikai dolgokat, sőt, de a mechák eddig teljesen hidegen hagyták. Most meg az sem zavarta, hogy a tetszetős thocky egyértelműen hangosabb volt, mint a saját tompítottjaim, pedig leginkább miatta lettek a silent swithcek. Tisztán koppant a bottom-out és a visszatérés is.
Azt hiszem, elfogadom a kihívást és elkezdek utána járni a dolognak. :D
A méregdrága kerámia kupakokat azért ki fogom hagyni.

M.

(#70504) dqdb válasza Molydeus (#70503) üzenetére


dqdb
nagyúr

PPS a kulcsszó, ami valójában műanyag, de nem egyszerű beszerezni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70505) [Prolixus] válasza Molydeus (#70503) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez a kerámia keycap most eléggé hot a youtubereknél. Csak 2 példa:
[link] [link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70506) Molydeus válasza dqdb (#70504) üzenetére


Molydeus
senior tag

A mély hang miatt?
A Gateron Red Pro-im jelenleg parlagon hevernek. Ha mégsem használnám fel a milky top-okat belőlük, akkor mennyire lenne alkalmas alap egy ilyen thocky projekthez? :)

Közben megnéztem én is a FB videót, nem GB, kickstarter kampány, cerakey néven fut. Szépen csillog... :DDD

M.

(#70507) dqdb válasza Molydeus (#70506) üzenetére


dqdb
nagyúr

PPS, mint polyphenylene sulfide.

[link]
klasszikus videó a témában

[link]
tényleg kerámiának hangzik, de műanyag

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70508) Molydeus válasza [Prolixus] (#70505) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, ez az! :)

Nem mondom, az a repedezett mintás világos kék felület beleillik a sarkkörös témába, amit eddig választottam, de ugye ez blank.

M.

(#70509) [Prolixus] válasza dqdb (#70507) üzenetére


[Prolixus]
addikt

[link] Nagyon állítják, hogy ez tényleg kerámia és nem valami furcsa műanyag.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70510) dqdb válasza [Prolixus] (#70509) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a linkelt videódban tényleg látszik, hogy másról van szó, és nem a PPS-t nevezik kerámiának. Ettől függetlenül a kerámia kinézetet és hangzást a PPS is tudná hozni, ha be lehetne szeretni, de nem egyszerű.

Vegyetek alumínium kupakkészletet billentyűzetárban :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70511) nuke7 válasza Skynet258 (#70493) üzenetére


nuke7
veterán

Hat a kulturált szubjektív :DDD

Két kimenet az egyik oldalon a laptop és a gép fele (amik egymáson vannak) a másik oldalon meg a bill és webcam csatlakozó :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#70512) Skynet258 válasza 0xmilan (#70499) üzenetére


Skynet258
veterán

Franc tudja már minek dugtam rá, amúgy asszem jah, egyik alkalommal nem kapcsolt be az erdzsíbí vagy mi volt. :DDD Majd lehúzom aztán kiderül, bár amúgy az asztal alatt az a plusz egy kábel már mindegy. :D

nuke7: ááá nem, ez nekem már nem pálya, a letisztult dolgokat szeretem inkább. :B Bár manapság egyre meszebb kerülök tőle, annyi kütyü van körülöttem.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#70513) totron


totron
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#70514) totron


totron
addikt

a Milyen villanyírógépet vegyek? mai adásában: Olivetti
Jobbalul a Para lehetne dedikált makrobill horrorscriptekhez. Hogy ment be ezen az "í"? Mi mindenről mesélnek a saját funkciobillentyűi a gépnek? Érdekesnek találom, talán más is. Milyen nyomáspont lehet rajta, mekkora erőt kérve?

[ Szerkesztve ]

(#70515) Molydeus válasza dqdb (#70507) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm, megnéztem őket!
Feldobott egy összehasonlítást is, amiben szimplán egy asztalra ejtenek ABS, PBT és PPS kupakokat ugyanabban a három méretben. Meglepett, hogy a sima 1U kupaknak mindháromnál mélyebb hangja volt, mint ugyanabból az anyagból az ANSI enternek, viszont a Spaceknek volt a legmélyebb.
Amúgy ebben a tesztben tényleg olyan a PPS, mintha kavicsokat dobálnának egy csempére. Azt tippelném, hogy nagyon sűrű és rideg anyag lehet.

Van olyasmi, ami elérhető, van belőle ISO és közelíti ezt a hangot?

M.

(#70516) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok alternatívát ajánlani Logitech mx keys billentyűzetre?
Egy ideje már nézelődök, de a Dell KM7321W -n kívül nem igen akadtam vetélytársra.
Mindenképpen alacsony profilú billentyűzetet keresek. Numpad és magyar kiosztás viszonylag fontos lenne.
Köszi! :R

λŁƯ™

(#70517) vlevi válasza ribizly (#68749) üzenetére


vlevi
nagyúr

:(
Ja.
Hardveraprón van eladó M3, és szerintem már meg is vettem volna, ha nem ilyen lenne :W
[link]
Pedig szinte minden paraméterében ilyesmit keresek.
Mecha, Barna, kicsit lapos (de nem laptoposan lapos), TKL, ...
csak ezt az 1 dolgot b****ták el rajta, de azt nagyon.

(#70518) Domonkos válasza vlevi (#70517) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kozelebb van az enter, amit amugy is gyakrabban nyomogatsz, mint a miatta tavolabb kerulo ű-t.
Szerintem ez nem hogy hatrany, de elony. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70519) totron válasza vlevi (#70517) üzenetére


totron
addikt

Ha nem használtál még 1soros enteres konstrukciót szerintem simán adhatsz neki egy esélyt, még az is lehet, hogy idővel bejön. Főleg, ha amúgy minden a legjobb.

(#70520) vlevi válasza Domonkos (#70518) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amíg el nem terjedtek a 2000-es évek első felében a magyar billentyűzetek, addíg ANSI amerikai kiosztást használtam, mint mindenki más. Esetleg a másikfajta entereset.
[link]
Akkor valahogy megoldottam, hogy áttértem a magyar kiosztásra, mert már mindenütt az volt.
De ez a fajta megoldás azért agybaj, mert több gépen dolgozok, és ha csak az egyiken ilyen az enter, akkor az gáz.
Volt ilyenem, amin így volt az enter, egy Genius gyártmány, pár napig bírtam, utána megszabadultam tőle.
A mostani billencsemen is a függőleges enter kellős közepe van kikopva, fényesedve, mert ott nyomom le.
Ez azt jelentené, hogy az ű és az alatta lévő lapos entert ütöm, ráadásul annak nem a közepét, hanem a jobb szélét, ami így duplán nem optimális.

(#70521) Mr K válasza totron (#70519) üzenetére


Mr K
senior tag

Bizonyára van olyan, aki tud vakon gépelni, és nem okoz neki problémát, hogy eltérő layoutok között váltogasson, de nekem ez pl. nagyon nehezen megy. Szóval az, hogy az enter meg az "ű" elmászik, szerintem jelenthet gondot (is akár). És hosszabb távon biztosan át lehet szokni, de ezt nem csak most kellene megtenni, hanem következő billentyűzet cserekor is (mert pont ilyen kiosztást nem egyszerű találni). Ha pedig nem csak egy billentyűzetet kell használni (munkahely, családtag, stb.), akkor nem csak átszokni kell, hanem meg kell tanulni váltogatni is, ami biztosan megoldható, de alighanem igényel némi erőfeszítést.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70522) Csandi válasza Mr K (#70521) üzenetére


Csandi
őstag

Szerintem pont a vakon gépelésnél nehezebb váltogatni a layoutokot között, ha úgyis lenézel mikor írsz akkor nem mindegy mi hol van? Hát látod, csak oda kell tenni az ujjad.

(#70523) dqdb


dqdb
nagyúr

Változó, ki mennyire rugalmas ezen a téren.

Nekem szó szerint azonnal megy a váltás split és hagyományos között, nem probléma az ANSI Enter sem, de az AltGr-es Í-t képtelen vagyok megszokni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70524) HardRic


HardRic
addikt

Vegyetek egy ortho boardot, oda raktok minden ahol keresnétek, 2 nap alatt megszokjátok és kész.

(#70525) dqdb válasza HardRic (#70524) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kétszer pattantam le az ortolineáris kiosztásról eddig, és sokkal több, mint 2 napnyi időt tettem bele.

Nincsen olyan, hogy legjobb kiosztás, olyan van, ami adott valakinek a legjobb (ami persze egyáltalán nem biztos, hogy megegyezik azzal, amit használ).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70526) Csandi válasza dqdb (#70523) üzenetére


Csandi
őstag

Én annyira megszoktam az AltGr+J/I -t az íÍ íráshoz, hogy ha van egy billen dedikált í akkorsem azzal írom :D

(#70527) dqdb válasza Csandi (#70526) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én meg annyira megszoktam F4 helyett a Caps+F4-et, hogy ha van egy billentyűzeten dedikált F4, akkor sem azt nyomom le. Aztán a laptopomon jól megszívom, mert lusta voltam erre AutoHotkey scriptet írni :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70528) Csandi válasza dqdb (#70527) üzenetére


Csandi
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#70529) Horvi válasza 0xmilan (#70486) üzenetére


Horvi
őstag

Ez tök jó cuccnak néz ki el is mentem magamnak. Akartam anno én is KVM switchet amin van HDMI/DP is akár de az értelmesek elég drágák voltak de idazából nekem ez az USB cucc is elegendő lenne.

Hello darkness, my old friend...

(#70530) totron válasza dqdb (#70523) üzenetére


totron
addikt

Alt + Y tuti szerintem az Í-re.

(#70520) vlevi, 2000 előtt is magyar billekkel osztogatták már a konfigokat alapjáraton. ANSI-t vadászni kellett, univerzális/angol ISO-k voltak azelőtt, nem?

(#70531) Mr K válasza Csandi (#70522) üzenetére


Mr K
senior tag

Természetesen úgy értettem, hogy akkor rossz a váltás, ha valaki vakon gépel. (Mert az izommemóriát nehéz újrahuzalozni. Vannak azok a vicces videók, amikor pl. a biciklin egy fogaskerékkel megfordítják a kormány "irányát" (fordítva fordul a kerék)...)

#70524 HardRic Jó lenne, pl. nagyon bejön pl. a minapi Dygma Defy. Csak minimum kettő kéne belőle (otthon, munkahely), és még mindig ott lenne a probléma, hogy időnként be kell menni a gépterembe és le kell ülni a konzol elé...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70532) prolad válasza HardRic (#70524) üzenetére


prolad
őstag

Ennyi, mindenki problémázik, hogy nagy vagy kicsi az enter, aztán nem is a bal alsó sarokban van :D

(#70533) 0xmilan válasza Mr K (#70531) üzenetére


0xmilan
addikt

A Dygma Defy columnar, nem ortho. [link]
Amugy holnap indul a kickstarter.

(#70534) Alan[HUN] válasza Molydeus (#70503) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Mondjuk ha a kickstarteres kerámiára gondolsz, azt szerintem iszonyú pénzzel is megtámogatták, én rendszeresen fogyasztok mechás tartalmakat, és mostanában olyan helyeken is jön a reklámja, ahol soha semmilyen hasonló reklámot nem láttam eddig. :(((

(#70535) Mr K válasza 0xmilan (#70533) üzenetére


Mr K
senior tag

Bocsánat. :B A jövőben igyekszem precíz lenni. (Mentségemre szóljon, hogy a neten pongyolaság van (pl. [link]), és korábban(?) a Dygma is ortholinear-ként emlegette. (A termékoldalon már nem.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70536) 0xmilan válasza Mr K (#70535) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, mindenki ossze-vissza hasznalja a jelzoket. :D

(#70537) Molydeus válasza prolad (#70532) üzenetére


Molydeus
senior tag

A dropon most újra rendelhető a planck, ha valaki kedvet kapna erre a vonalra.

Ha a HO részleges visszavonása miatt nem kellett volna gyorsan valami kompakt megoldás, ami az irodába is jó és nem kell idő az átszokásra, akkor valószínűleg kivártam volna a Planckot (a BM40 egy poseidonnal drága alternatíva szerintem).

Ahogy az ember egyre jobban belemászik a témába, úgy jön rá, hogy ami elsőre esetleg nagyon nem tetszett, az lehet, hogy valójában egy átgondolt kialakítás. Ha pl. 60%-ost keresnék, akkor ma már szinte biztos, hogy valami HHKB 60-as layoutot néznék.
A GMMK TKL távolabbi utódjának meg valami ergonomikus, split megoldást gondoltam eddig, valószínűleg egy Redoxot. Mostanában viszont azon kapom magam, hogy Alice szerű kialakításokat nézegetek, amit korábban az elsők között zártam ki.
Tényleg, van ebből esetleg olyan, aminél opcionálisan lehet osztott a LShift? Azt látom, hogy az ISO problémás, meg ennél nem is néz ki jól, de úgy vagyok vele, ahogy dqdb, az ISO Enterről bármikor lemondanék, de kell a hely az Í-nek.

M.

(#70538) Molydeus válasza Molydeus (#70537) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az osztott Lshift-re megtalátam a választ.
Huhh... ezt emésztenem kell még. :D

M.

(#70539) 0xmilan


0xmilan
addikt

[link] "Although I must say with the RF dongle we expect even lower latency than wired."
Ez mennyire lehet valid? Miert lenne vezetek nelkul kisebb a kesleltetes, mint vezetekkel?
Raadasul a Dygmanal az RF vevo asszem egy 1.5m-es kabel vegen van, nem egybol a gepben.

(#70540) Mephike


Mephike
senior tag

Keychron hírek a FB csoportjukból:
A couple updates on our plan for coming launches.
June 7th - Q0
June 14th - Q5
June 21st - Q6
June 28th - Q7
July 5th - Q8
All launches will be at 9AM EDT.
And our double shot low-profile keycaps will be finally out in late June.

(#70541) Mephike


Mephike
senior tag

Ha netán segítség kell valakinek, hogy melyik Q széria, melyik layoutot fedi.

(#70542) nyunyu válasza 0xmilan (#70539) üzenetére


nyunyu
félisten

Technikailag a rádióhullámok fénysebességgel terjednek, míg az elektronok a rézdrótban csak a kétharmadával, de ennek csak nagyon nagy távolságon lenne jelentősége, itt a kétszeri konverzió késleltetése sokkal nagyobb, mint a másfél-két méteren az egyharmad fénysebességnyi különbségből adódó időkülönbség.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70543) totron válasza nyunyu (#70542) üzenetére


totron
addikt

Vagy más szóval az ún. éledési időt nem lehet megkerülni. Minden elektronikának van olyannya.

(#70538) Molydeus, mi a válasz?

(#70544) dqdb válasza Molydeus (#70537) üzenetére


dqdb
nagyúr

Klasszikus Alice-ból, azaz 60% vízszintesen indul a két oldal és megtörik) nem találtam ilyen nyákot, pedig kitartóan kerestem. Az lehet még megoldás, hogy ezek között akad open source változat is, és "csak" egy gyors áttervezés kell és még saját plate-et kell vágatni hozzá.

Nem klasszikusból ott van a Sagittarius (65% és ívelt a kialakítása), TKL méretben egy hete ért véget a Sand Glass Ergo, ahol a tervezés alatt álló solder PCB tudni fogja.

A split left Shift sajnos az ISO Enterrel jár szinte mindig kéz a kézben, az ISO Enter pedig elrontja a billentyű jobb oldalát a P betű környékén, ha ragaszkodnak a töréshez.

Nálam a kísérleti alany kapcsolókra vár, tervem szerint teljes tap dance-t fogok beüzemelni a bal Shiftre (tap/hold/double tap/tap and hold), aztán majd kiderül, működik-e a gyakorlatban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70545) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok,

Ma megérkezett a Q3, meg a többi cucc, amit rendeltem.
A DPD hozta és érdekes módon nem kellett vámot fizetnem, pedig felbontották a a billentyűzet csomagolását, látszott, hogy újra leragasztották celluxszal.

A magyar sapka szett Q2/K2, stb-hez:

Ugyanolyan szett a K10-hez a jobb SHIFT gomb miatt:

A Q3 (első szavam kézbevétel után: "aztakurva!"):

Másik kép a Q3-ról:

(#70546) ATI


ATI
senior tag

Összeraktam, elég jó hangja van a kupakokkal már így gyárilag is, nulla moddal.
Gateron milky yellow pro switch-ekkel.

(#70547) nyunyu válasza ATI (#70546) üzenetére


nyunyu
félisten

Még mindig böki a sakktábla érzékemet, hogy a Keychron 1U ISO gombjai nem alfa, hanem mod színűek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70548) 0xmilan válasza ATI (#70545) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem is ebben a pillanatban hozta a DPD, pedig Te egy kicsit korabban rendelted.
Felbontva nem volt, de raktak par utodest a dobozra.

(#70549) Gomez86 válasza 0xmilan (#70548) üzenetére


Gomez86
őstag

Nekem tegnap érkezett és 18-án rendeltem. Én is meglepődtem én is hogy nem volt vám... felbontvan nem volt az enyém sem

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#70550) Csandi válasza Gomez86 (#70549) üzenetére


Csandi
őstag

Többször volt már itt kérdezve és mondtuk mindig, hogy nincs vám. Előbb Hollandiába küldik, utána ide. Én 4x rendeltem eddig, egyszer sem volt vám.

Mondjuk nekem volt már, hogy egy hónapot vártam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.