Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Mr K válasza 0xmilan (#63999) üzenetére


Mr K
senior tag

"Az MX Keys nem csak allitolag ollos. Mi mas lenne?"
Nem tudom, nem értek hozzá, azért járok ide kérdezni. :) Csak most billentyűzetet keresek, és összeolvasok minden hülyeséget. A Logitech-nél nem találtam infót a mechanikáról. Egy 10 éves Logitech blog bejegyzésben volt info egy PerfectStroke fantázianevű izéről, ami ollós mechanizmus, de megnövelt billentyűúttal, vagy hogy hívják, és már nem kapható modellekbe tették (diNovo?).

BTW, találtam egy Keychron K3 nevű izét, ami jópofa, és alacsonyabb, mint az átlag. (De ez sem magyar (ez a kisebb gond), és apró az altGr. Meg külföldi forrás. Mindig van sok de. Amúgy nem tudom, miért nem lehet a spacebar-t rövidebbre venni. Akik billentyűzet tervezéssel foglalkoznak, nincsenek tisztában vele, hogy az AltGr egy gyakran használt billentyű? :(( )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64002) Csandi válasza Mr K (#64001) üzenetére


Csandi
őstag

Keychron oldalálról már kétszer rendeltem, minden rendben ment vele és a bill is jó :) Egy K2-t használok

(#64003) 0xmilan válasza Mr K (#64001) üzenetére


0xmilan
addikt

Az AltGr szerintem csak nalunk ennyire relevans, mert az ekezetes betuk sok helyet foglalnak. En angol kiosztas mellett szerintem soha nem hasznalom, pl. a ; -re kulon gomb van az É helyen.
Az a space valoban lehetne rovidebb 6u-nal (ugye az X 2/3-tol megy a , 2/3-ig). Nalam a Satechi Slim X1-en 5u (a C bal szeletol az M jobb szeleig) es boven eleg hosszu igy is.

(#64004) Vismajor01 válasza Mr K (#64001) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én már 3 napja nyüstölöm az MX Keyst és imádom. Egy ollóst, Cougar 200k-t váltott nálam teljes megelégedésemre. Sokkal jobb minőség, nagyon jó érzés gépelni rajta, szinte néma. A billentyűzet teljes, szal van NUMPAD is, de még igyis meglepően apró. Futólag volt nálam egy CM 550k és újfent rájöttem, hogy a mechanikus billentyűzetek nem nekem valók. Az ehhez képest egy hajó :)

Ugye nem magyar, viszont a kiosztás ugyanaz, mindegyik ékezetes betűnek megvan a helye. Rendes méretű az enter, szép nagy az ESC key. És nem tudom hogy, de megérzi ha a kezedet a billentyűzet felé közelited és bekapcsolódik a háttérvilágitás (anélkül hogy hozzáérnél), és még vezetéknélküli is. :D Van benne dedicated logout gomb, a capslocknak helyben, a gombon van visszajelzője. Az altgr elég nagy gomb, mivel cmd/altgr, de mivel windows ezért simán csak egy nagy altgr :) Egyetlen hiányossága h nekem nem elég meredek, illetve kéne egy csuklótámasz de alzán nem találtam olyan kiadást amivel együtt adják, külön meg 6-7 ezer forint.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#64005) nyunyu válasza Vismajor01 (#64004) üzenetére


nyunyu
félisten

Inetgrált csuklótámaszos, magyar kiosztású elődje 4 fokos dőlésszögű, kihajtott lábbal 7.
Az nekem nem tűnik túl laposnak.

Mondjuk én 5 fokos mechához vagyok szokva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64006) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ezt itt is megkérdezem. Több fül többet lát. :D

Köszi!

(#64007) dugo_ válasza SunMount3r (#64006) üzenetére


dugo_
veterán

Nem lehet.

(#64008) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha jól rémlik 5$-t fizettem a billzettel nem kompatilbilis single channel Nano vevőért.
Feltételezem, hogy az való az egérhez.

8$-os kombó vevőt most már 12$-ért mérik Alin.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64009) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok, infó ami hasznos lehet.
HAMA 186014 uRage Exodus 900 Brown Magyar fekete bill.van nagyon leértékelve a "kétemmes" boltban, 30 helyett 17e.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#64010) nyunyu válasza kotibor (#64009) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap kérdezte valaki azt a billzetet, de ahogy néztem a rendes ára 18-20k máshol, szóval a föléírt, majd áthúzott 30k az valami kamu black friday akciónak tűnik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64011) 0xmilan válasza kotibor (#64009) üzenetére


0xmilan
addikt

MM-ban en csak 30-ert latom. Az edigitalnal viszont 22.

(#64012) SunMount3r válasza nyunyu (#64008) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, köszi, láttam a linked, de most akkor pontosan melyikre gondolsz a sok közül, ami jó lehetne?

(#64013) DuncanGhola válasza aAron_ (#63975) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

én egy idö után feladtam a magyart és lett egy 915TKL

Coca Cola, sometimes war

(#64014) kotibor válasza kotibor (#64009) üzenetére


kotibor
tag

iponnal is 29fél az ára, az eredeti 30 helyett 20-22 akciósan, MM-ben 17.
Nekem megérte, rárepültem, idáig bevált.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#64015) SunMount3r válasza nyunyu (#64008) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, megpróbáltam most második nekifutásra, szóval a jobb szélső utolsó lenne az? Akkor ez a single channel Nano? Amúgy igen, fogaskerék nélküli, csak "gravírozott" (tehát alig látható) új Logi logó van azon, amit gyárilag adtak hozzá (gyak. telejsen fekete). De akkor amit te írsz az külün-külön az egérrel és bill.-zettel is menne? Mert az még eszembe jutott, hogy azt vajon hogy lehetne megoldani, hogy egy térben is lehetne egyszerre használni őket, miközben két külön gépbe vannak bedugva, tehát ne játszanak át a másik vevőnek is...???

(#64016) nyunyu válasza SunMount3r (#64015) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt linkeltem a különböző vevőket.

Képen jobb szélső a drágábbik, kombó vevő, mint amit az MK295-ödhöz adtak.
Mellette, jobbról második az ócó, csak egeres.

Zavarni meg nem fogják egymást, mert minden eszköznek egyedi azonosítója van, és csak a vele párosított eszközök adatcsomagjait továbbítja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64017) SunMount3r válasza nyunyu (#64016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ez csak annyi, hogy bedugom a vevőt és magától összepárosodnak, vagy ehhez még valami szoftver is szükséges? Van valami Logi connection utility... Szóval az egérhez veszek egy egy csatornás Nano-t, a bill.-zethez mindenképp a több csatornás kellene (hacsak nem jó a koncepcióhoz az eredeti is). De akkor ismét kérdezném, hogy így megoldható e az, amit fentebb írtam, tehát hogy a bill.-zet vevője ne érzékelje az egeret is? Szerk.: oké, de hogyan? Ezt a párosítást valami programmal kellene megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#64018) dqdb válasza SunMount3r (#64017) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Logitechnek van egy rakás szoftvere (SetPoint, Connect Utility, Unifying Software, ...), addig próbálkozol ezekkel, amíg valamelyik kezeli. Aztán persze simán lehet, hogy lyukra futsz, nekem is van olyan vevőm, amit elvileg párosítani lehet adott típusú egérhez, aztán mégsem megy.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64019) Mr K válasza Csandi (#64002) üzenetére


Mr K
senior tag

Megkísértett. De az ISO layout "coming soon", és ha lesz, akkor még három hét a szállítás, plusz vám/ÁFA(?), szóval nem lesz ebből semmi. De továbbra is nagyon tetszik. A K3. (De ha hinni lehet a youtube-nak, még a brown változat is elég hangos.)

(A K2, meg a legtöbb hasonszőrű mechanikus billentyűzet nagyon magas, nem tudom hogyan lehet(ne) ilyennel egész nap dolgozni. Létezik 5-6 centi magas csuklótámasz? (Mondjuk egymásra lehet rakni többet...))

#64004 Vismajor01 Az MX Keys szimpatikus, csak a jobb oldalon rögzített numpad nem kellene rá, mert végtelen messze tolja el az egeret. :(( (A többi problémájával (világítás, stb.) együtt lehetne élni.) Bal kezesek mázlisták... :)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64020) Vismajor01 válasza Mr K (#64019) üzenetére


Vismajor01
addikt

Pedig igyis kisebb mint egy TLK-s rendes mecha :D El nem tudo képzelni milyen kevés helyed lehet ha ez nem fér be a numpad miatt

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#64021) nyunyu válasza SunMount3r (#64017) üzenetére


nyunyu
félisten

Bedugod a vevőt, elindítod a hozzá való programot (Nano esetén Connection Utility, Unifying esetén Unifying Software)
Alul megnyomod az Advanced gombot, akkor látod, hogy milyen vevő van bedugva a gépbe, illetve milyen eszköz van hozzá párosítva.
Ezután megnyomod a párosít gombot, majd kér egy eszköz restartot (ON-OFF ide-oda húzogat a billzeten/egéren), aztán kiírja, ha megfelelő eszközt lát, és akarod-e párosítani.

Unifying Software bőbeszédűbb, mert ott az eszközök típusát is látod, nem csak a dummy adatokat, mint a fapados vevők programjánál.

Mindegyik program csak a neki megfelelő vevőket kezeli, másikat nem mutatja!

K220/K235/K270/K295 billzetet csak a saját gyári vevőjével, vagy a feljebb linkelt drágábbik kombó Nano vevővel tudod párosítani.
Külön egérhez elvileg az ócóbb single channel vevőt szokták csomagolni, de azt mindkét Nano vevőre rá tudod hergelni.

Unifying eszközöknél mindegy, mivel egy Unifying vevőre 6 eszközt lehet rátenni, az már mindegy, hogy az billzet (K375s/K400/K400+/K520/K540/K750/K800/MX Keys), egér (MX Master 1/2/2S/3, MX Anywhere 1/2/2S, M720 Triathlon, MK520/540 egere) vagy T650 trackpad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64022) 0xmilan válasza Mr K (#64019) üzenetére


0xmilan
addikt

Bal kezes vagyok, de el nem tudom kepzelni, hogy bal kezzel hasznaljam az egeret.

Vismajor01
Nem arrol van szo, hogy keves a hely / nem fer be, hanem hogy ~fel meter helyett ennek csak a felet kell mozgatnod a kezedet a billzet es az eger kozott. Illetve igy nagyjabol kozepen van elottem a billzet es nem kell egy numpad-nyi tavval balra vinnem mindket kezem. Nekem is ezert esett ki az MX Keys, amugy instant get lenne egy TKL verzio (ha nem lenne mar jo alternativam).

(#64023) Mr K válasza Vismajor01 (#64020) üzenetére


Mr K
senior tag

Keychron K3: 306mm (75%)
Keychron K1 (87 keys): 355mm (TKL)
Logitech K780: 380mm (80%?)
Logitech MX keys: 430mm (100%)

Szóval azért tényszerűen nem kisebb az MX keys, bár a 100%-osok között a kisebbek közül való. A numpad miatt messzebbre kerül az egér, mint ahogy milangfx is írta. És a numpad számomra felesleges. (A számok megvannak a felső sorban, könnyebb is elérni őket. A numpad adatrögzítésre való, én olyat nem szoktam, és kétlem, hogy egyáltalán létezne még a szakma...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64024) 4nick8 válasza Mr K (#64019) üzenetére


4nick8
őstag

Hamarosan itthon is elérhető lesz a Keychron, ISO, UK. Igaz először a K4 és a K6.
Később a K2 és talán valami low profile. És persze a Q1 is.

(#64025) 0xmilan válasza 4nick8 (#64024) üzenetére


0xmilan
addikt

Source - trust me bro. :D

(#64026) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok, továbbra is keresem a számomra ideális billentyűzet-egér párost. Kondíciók:
- wireless (BT, rádiós oké), de legyen vezetékes opció (tehát pl. a madzag a személyes gépembe megy, BT-n meg csatlakozom a munkagépeimhez - egér ugyanez)
- háttérvilágítás
- ha mechanikus, akkor minél halkabb.

Van javaslatotok?

https://www.coreinfinity.tech

(#64027) Molydeus


Molydeus
senior tag

Sziasztok!
Két kérdésben kérném a segítségeteket.
1. KVM vásárlás előtt állok. Fixen egy asztali PC-t és a céges ill. a saját notebookomat szeretném közös perifériákra kötni. A monitor displayporton menne.
A kinézett KVM az Aten CS782DP. Több kérdésem is lenne, hátha van velük tapasztalat:
- Ugye jól gondolom, hogy ha céges noti támogatja a DP over Type-C-t, akkor egy ilyen átalakítóval gond nélkül fog működni a KVM?
- Lehet-e gond a KVM-en keresztül a bill. és az egér háttérvilágításával vagy a gépekhez kapcsolódó USB-B megoldja a tápot is?
Ha nem, akkor működhet-e az, hogy egy saját tápos USB hub-ot kötök a KVM és a perifériák közé?

2. A másik kérdés egy távolabbi tervvel kapcsolatos és kevésbé off-topic.
Meguntam a céges Dell számomra agyzsibbasztó layout-ját. A saját HP 75%-os kiosztással jól használható. A Dell-en a Home és az End az Arrow-kra van rakva FN-nel, az Insert pedig a Sleep-pel közösködik. Mivel jobbkezes Ctrl+Ins/Shift+Ins-tel másolok ezért ha szövegkijelölés után véletlenül nem időben oldom fel ballal az Fn-t, akkor máris csináltam magamnak egy soklépcsős bejelentkezési tortúrát.
Ideiglenesen egy CK530-ot és bal oldalon a játékra használt ControlPad-ot (NumPad layerrel) osztanám meg a KVM-en.
Viszont a CK több szempontból sem ideális. Egyrészt a párom érzékeny a hangjára, amin az o-ringek sem segítettek. Nem nagyon megy a touch typing, rendszeresen bottom out-olok, emellett a Gateron Brown felengedéskor is hangos. Acél plate + vékony kupak vagy a rugó peng? :F
Másrészt rájöttem, hogy a tactilis bump-ja nekem lehet, hogy túl erős. A visszajelzés OK, de nem döccenésként érzékelem inkább mintha érdesen futna ott a stem, ami sokszor zavar.
Elkezdtem keresni egy halk(abbá tehető), TKL-nél kompaktabb ISO bill.-t, dedikált Arrow, Ins, Del, Home/PageUp és End/PageDown gombokkal. Az Algr+I/J-t nehezen tudnám megszokni.
Átrágtam magam a topikon meg az elérhető kínálat jórészén. Kiestek a Group Buy-ok, az ANSI meg az összes olyan, aminél pl. a jobb felső sarokban fixen valami dedikált fény/hang gomb van. Jelenleg két konkrét vonal maradt.

Egyrészt a CK530-ról próbaképpen leszedném az F-sor és Page Up/Down kupakjait, 65%-osként FN-nel makróznám őket a számokra ill. a Home/End-re és kipróbálnám, hogy tudok-e ezzel a korlátozással élni.
Ha igen, akkor megfelelhetne egy Miya vagy Cypher forma (a magyarítást beterveztem a kprepublikos PBT-kre), de készen ezekből nem találtam taktilis silent switches verziót, Cherry Silent Red se mindig van.
Kit-ben hot swap socketes megoldásokat kerestem, mert nem tudok/szeretnék forrasztani, a forgalmazóknál összeszerelt kit meg elég drága mulatság ahhoz, ha mégsem tetszik kiválasztott switch vagy layout.
- Jól gondolom, hogy ISO 65%-osból csak a BM65 kit érhető el jelenleg, ami hotswap-os?
Át kellene szoknom a balkezes shift és ctrl használatra is.
- Mennyire lenne a BM65 elfogadható alap a halkításhoz ha feltételezzük a (pre)lube-olt silent switcheket és stabokat ill. a PBT kupakokat?
Tudom, hogy soktényezős téma a halk billentyűzet, és az is világos, hogy ez még bőven belépő szint ezzel a vázzal, de Usert sajnos nem tudok cserélni, úgyhogy a vasból kellene kihozni, amit lehet.
- Van esetleg másik PCB és vele kompatibilis ház ami megfelelhet?

A másik véglet, hogy belevágnék egy ortholineáris bill. építésébe. Játékra mindig a Nav clustert vagy a Numpad-ot használtam, a WASD zavar és a csúsztatás miatt fájnak tőle az ujjaim. Ezért lett a ControlPad (Gateron Red-del), ami nagyon bevált (tudom, túlárazott, de akkor még nem ástam bele magam a témába). Azt tippelem, gépelésre is jó lenne a négyzetrács. A layer használatról is van némi fogalmam a ControlPad révén, és fapados formában egy Minix légegéren is használom a HTPC mellett (bár az inkább régi nokia "N"akárhány érzés).
Az 5x15-ös mátrixban gondolkodom, a 12 oszlop kevés volt, ahogy excel-ben tervezgettem a fő layert. A Hot Swap socket itt is feltétel. Az XD75re-t és az Idobo és/vagy Idobao (ez vajon ugyanaz?) 75-ös kittet találtam.
- Hogyan oldható meg ezeken egy 2u vagy 3u-s space (képek szerint lehetséges)?
Ha jól látom, se a PCB-n se a plate-en nincs hely a staboknak. Két switch megy a keycap alá?
- Létezik-e olyan cherry profile-os PBT készlet, ami 1u mod-okat tartalmaz és 2u-s space-t vagy ezeknél eleve blank-ban gondolkozzak?

Van esetleg hír arról, hogy a 65% ISO-hoz vagy orthok-hoz is terveznek USB + BlueTooth-os verziót?

Switch-ek terén maradnék a taktilis verzióknál, de silent stem-ekkel. A Gateron Silent Brown bumpja érzetre hasonló a Brown-nhoz? Milyen ezekhez képest az Outemu Silent Grey?
Tetszik, hogy gyorsabban kapcsol, de tartok tőle, nem lenne nagyon kemény a Gateron után (az megfelelt)?
Cherry-től nem láttam Silent Brown-t. Van más opció, ami elérhető és nincs nagyon túlárazva?

Elnézést, hosszú lett.
M.

(#64028) Mr K válasza sh4d0w (#64026) üzenetére


Mr K
senior tag

(Nincs rálátásom a választékra, de a keychron-ok pont tudják a vezetékes + 3 BT kapcsolódást. Mondjuk az üzemidő nem túl izmos (1,5-7 nap világítástól függően).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64029) dqdb válasza Molydeus (#64027) üzenetére


dqdb
nagyúr

Röviden: neked egy IKKI68 Aurora kell majd 1-2 hónap múlva a MyKeyboard extráiból Silent Alpaca/Durock Silent Linear kapcsolókkal
Hosszan: majd este vagy később, ha jut időm részletesebben reagálni

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64030) sh4d0w válasza Mr K (#64028) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, sajnos ez csak billentyűzet, ahogy nézem.

https://www.coreinfinity.tech

(#64031) 0xmilan válasza sh4d0w (#64030) üzenetére


0xmilan
addikt

Mindenkepp osszeillo par kell?
Az MX Keys + MX Master 3 egy jo kombo. Mindkettot rakotheted a gepre hasznalat kozben, de a kabelt csak toltesre hasznalja, adat nem megy rajta sajnos.

Szerk: Billzetbol a Satechi Slim X1/X3-nak van wired modja is.

[ Szerkesztve ]

(#64032) nyunyu válasza Molydeus (#64027) üzenetére


nyunyu
félisten

1. Nem vagyok benne biztos, hogy működne a DP adapter.

1 hónapja szerencsétlenkedtem asztali gép cserekor azzal, hogy a régi VGAmon nem volt DP aljzat, csak HDMI, így a 460GTX - HDMI kábel - DP->HDMI adapter - CS782DP - monitor felállást próbáltam, de egyáltalán nem tudtam képet faragni, kénytelen voltam a HDMI kábelt direktben dugni a monitorra, és sötétben tapogatózni a monitor hátulján lévő érintőgombok között, hogy bemenetet tudjak rajta váltani. :W

Maga a DP->HDMI adapter az biztosan jó, mivel azt szoktam használni, ha a DP csatis HP laptopomról kell vetíteni, és csak HDMI van az irodai TVn/projektoron.

- Lehet-e gond a KVM-en keresztül a bill. és az egér háttérvilágításával vagy a gépekhez kapcsolódó USB-B megoldja a tápot is?

Rápróbáltam a bugos háttérvilágítású Ducky One 2-met, de csak a numpad világított félig, billzet rész nem éledt fel.

Hmm, épített XD84-emet viszont meg bírja hajtani.

Szóval erősen lutri.

Mivel jobbkezes Ctrl+Ins/Shift+Ins-tel másolok ezért ha szövegkijelölés után véletlenül nem időben oldom fel ballal az Fn-t, akkor máris csináltam magamnak egy soklépcsős bejelentkezési tortúrát.

Én ezért tanultam meg 15 év után a Ctrl-C/X/V-t, mert valamelyik billzetemen nem ott volt az Insert, ahol megszoktam/kényelmes.
(Szerintem az 1800 lehetett a ludas.)

Viszont a CK több szempontból sem ideális. Egyrészt a párom érzékeny a hangjára, amin az o-ringek sem segítettek. Nem nagyon megy a touch typing, rendszeresen bottom out-olok, emellett a Gateron Brown felengedéskor is hangos. Acél plate + vékony kupak vagy a rugó peng? :F

Ezen csak a hangtompított kapcsolók tudnak segíteni.

Taktilisban Gateron Silent Brown, Outemu Silent Grey, de ezekkel nem kapsz kész billzetet.
Lineárisban MX Pinket nem nehéz találni a legtöbb billzetgyártó kínálatában, Outemu Silent White, Gazzew/Boba U4/T4 megint csak custom vonalon van.

Elkezdtem keresni egy halk(abbá tehető), TKL-nél kompaktabb ISO bill.-t, dedikált Arrow, Ins, Del, Home/PageUp és End/PageDown gombokkal. Az Algr+I/J-t nehezen tudnám megszokni.
Átrágtam magam a topikon meg az elérhető kínálat jórészén. Kiestek a Group Buy-ok, az ANSI meg az összes olyan, aminél pl. a jobb felső sarokban fixen valami dedikált fény/hang gomb van. Jelenleg két konkrét vonal maradt.

KPRepublictól ott van a régi XD84, ami 75% ISO layout, de azt neked kell legózni.
XD84 Pro valamivel többet tud, meg az már USB-C, de azt nem próbáltam.

Kérdés az, hogy lehet ezekre háttérvilágítás kompatibilis PBT kupakszettet venni.
Én egy régi EnjoyPBT Forgive-vel használtam, amit már nem lehet kapni, de azon nem világít át a LED.

Switch-ek terén maradnék a taktilis verzióknál, de silent stem-ekkel. A Gateron Silent Brown bumpja érzetre hasonló a Brown-nhoz? Milyen ezekhez képest az Outemu Silent Grey?

Gateron Silent Brownnak ugyanolyan, MX Brownnál (~55gr) puhább rugója van, mint a sima Gateron Brownnak. (50gr?)
Outemu Silent Greyé viszont keményebb (~60gr?)

Másik viszont a stem. (Balról harmadik a Gateron S Brown, Outemu Grey jobbról a negyedik Outemu Sky Silent stemjének felel meg, csak más színű, jut eszembe itt mellette egy sima, nemsilent Gateron Brown stem van.)
Nem tudom, Gateron hogy gondolta, hogy elég a 0.1mm tompítás alulra.

Persze ebből az következik, hogy a Gateron Silent Brown bottom-outja mechanikusabb érzetű marad, nagyobbat koppan, mint a nyúlósabb, sokkal halkabb Outemu Grey.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64033) Mr K válasza sh4d0w (#64030) üzenetére


Mr K
senior tag

(Egerekre még annyi rálátásom sincs (trackballt használok), de pl. a Logitech MX Vertical tud USB-C-n ill. BT/rádiós módon (3 eszközhöz) kapcsolódni. BT-k között váltani egy gombnyomás, vezetékes kissé macerásabb (ki-be kapcsolás, plusz kábel kihúzás). Ha a vezeték alkalmilag kell, pl. játékhoz, akkor talán elfogadható lehet.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64034) Molydeus válasza dqdb (#64029) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm, mindenképpen várom a részleteket! :)
Akkor az IKKI68 visszatér a pályára. Ez a Miya pro féle különálló nav blokk, tetszett amikor először belefutottam, de nem volt elérhető, úgyhogy tovább léptem.
Nem mindennapi színekkel dolgoznak, az biztos. :)

M.

(#64035) 4nick8 válasza 0xmilan (#64025) üzenetére


4nick8
őstag

A demók már itt vannak.

(#64036) copass válasza 4nick8 (#64035) üzenetére


copass
veterán

szép. a felső nekem zsufi kicsit, de az alsó tuti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#64037) nyunyu válasza 4nick8 (#64035) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindjárt jönnek a fanyalgók, hogy miért nem magyar kiosztású.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64038) dqdb válasza nyunyu (#64037) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a miért nincsen blocker és a miért kell a space-től jobbra lévő részt túlzsúfolni kérdéseket dobnám be :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64039) 4nick8 válasza nyunyu (#64037) üzenetére


4nick8
őstag

Az a terv hogy legyen de 500 db a minimum modellenként és majd kiderül elég erős e ehhez a magyar piac.

(#64040) nyunyu válasza 4nick8 (#64039) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, olyan opció van-e, hogy 500db mindenféle kiosztásukkal kompatibilis kupakszettet gyártatsz, aztán igény szerint rendelsz melléjük 65% (K6)/75% (K2)/96% (K4)/TKL (K8)/full (C2) billzetet barebone kivitelben, amivel éppen venni akarja a nép?

Különböző méretosztályonként 500-at nem hiszem, hogy elbírna a magyar piac.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64041) Molydeus válasza nyunyu (#64032) üzenetére


Molydeus
senior tag

KVM:
A világítást el tudnám engedni, ha külső tápos hubról sem működne. Így belegondolva hub mindenképpen kellene, mert a bill., a controlpad és az egér már több, mint a CS782DP 2 usb kimenete.
Viszont jó ötletnek tűnt egyetlen mozdulattal bill.-ről kapcsolni az asztali és a noti között. Tartottam tőle, hogy az átalakító probléma lehet. :F
A Dell megy az irodai KVM-mel Type-C-n, de oda meg nem kell átalakító és a fene se tudja, hogy az vajon milyen típust használ a cég, utánajárok. A HP-t én is DP->HDMI átalakítóval használtam bent.
Nézhetnék HDMI-s KVM-et is, de akkor meg a HP-nél jön elő ugyanez a probléma az átalakítóval. Bár tény, hogy az sokkal ritkábban kerül az asztalomra.
A monitor source váltogatást kizártam, mert a hátán lévő kis joysticktól nem várnék élettartamot rendszeres használat során.
A külön USB switch (ebből lenne külső tápos is) + HDMI switch kombót meg azért zártam ki, mert amit találtam, az nem megy hotkey-vel, a két gombnyomás meg kartávolságból már lassú lenne és kényelmetlen.

Billentyűzet:
Sajnos az építés max hot swappal opció nálam, viszont a taktilis silent kapcsolók meg, ahogy írod is, a kész billentyűzeteket zárták ki. Ezért szűkült le a végén a 2-3 kitre a listám. Egyszerűbb lenne a helyzet, ha biztosan jó lenne nekem egy lineáris gépelésre is, már meg is rendeltem volna egy Miyát.
A magyarítás és a hang fontosabb a világításnál, úgyhogy azt elengedtem. Persze nem bánom, ha a mostani halvány zöld vagy akár egy fix fehér háttér meglenne a kupakok között, ha éjszaka az ölembe kerülne a bill. Egy Miya féle layout-nál akár vissza is térhetnék a CK világítós kupakjaira. Lehet, hogy ebből a szempontból szerencsés vagyok, 2 év alatt sem oldottam fel az ABS-t, csak minimálisan fényesedik. Csak hát a hangjuk...

A csendes taktiliseknél, akkor azért van egy kis tér a próbálgatásra. A Gateron S Brown ha segít a visszaérkezést tompítani, akkor a bottom-out miatt mehetne alá az o-ring, ahogy most is. Nem bánom, ha rövidebb a teljes út és ha puhábban csapódom bele a platebe. :D
A Grey-be meg esetleg lehetne puhább rugókat rakni, ha már úgyis szétszedném a lube miatt.
Ami aggaszt, az a bump milyensége. Gépelésnél jó, ha megvan a visszajelzés, de a Gateron stemje mintha nem egy huplin jutna túl, hanem egy reszelőn, ami vicces, mert előtte és utána simán jár a stem. A kép alapján a Grey erősebb huplinak tűnik. Az is lehet egy jó irány.
Lehet, hogy nekem az Cherry Brown féle alig érzékelhető taktilitás lenne jó. Ha ki lehetne venni a Miyából a kapcsolókat, hogy meg lehessen kenni...
Vagy akár egy lineáris kapcsoló, progresszíven keményedő rugóval, ha van ilyen.

M.

(#64042) nyunyu válasza Molydeus (#64041) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont jó ötletnek tűnt egyetlen mozdulattal bill.-ről kapcsolni az asztali és a noti között. Tartottam tőle, hogy az átalakító probléma lehet. :F

Ja, ScrLk, ScrLk, Enter kombó nagyon hasznos tud lenni, mert így nem kell a céges laptop 1366 TN kijelzőjét nézegetnem munka imitálás címszóval, hanem az asztali 32" WQHDra ki is férnek az ablakok rendesen, meg akkor is el tudom olvasni, ha nem középről nézem.

Adapter?
Ahogy nézem a legtöbb adapter egyirányú, csak az egyik irányba működik.
Én meg DPről HDMIre adaptert próbáltam fordítva használni.

HDMIről DPre adapterrel valószínűleg más lett volna az eredmény, de olyanom nincs, aztán egy hétvége kedvéért meg nem rohantam a boltba.

Ami aggaszt, az a bump milyensége. Gépelésnél jó, ha megvan a visszajelzés, de a Gateron stemje mintha nem egy huplin jutna túl, hanem egy reszelőn, ami vicces, mert előtte és utána simán jár a stem. A kép alapján a Grey erősebb huplinak tűnik. Az is lehet egy jó irány.

Franc tudja.

MX Brown is elég jól tud jelezni, ha valami masszív plate van alatta.

Acélplatees Ducky One 2-m legalább annyira taktilisnak érződik, mint a plate mentes FrankenCherrymben lévő Gateron Brown stemes MX Blue.
(Más kérdés, hogy cseng-bong az egész Ducky a plate miatt :W )

Outemu Sky huplija + 68gr rugó keménysége viszont túl aggresszív volt a másik platementes Cherrymben, fárasztó volt rajta gépelni.
Emiatt vettem elő,a FrankenCherryt.

Nem tudom, a ~60gr rugós Outemu Grey mennyire fárasztó azzal az aggresszív huplival, mert azt még nem használtam huzamosabban.
Múltkor csak belepróbáltam a stemjét az MX Blueba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64043) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mr K, milangfx: köszönöm, megnézem.

https://www.coreinfinity.tech

(#64044) Mr K válasza 4nick8 (#64039) üzenetére


Mr K
senior tag

Modellenként, vagy változatonként? Ha utóbbi, az nehéz ügynek tűnik, mert ha jól számolom, akkor K4-ből 18-féle, K6-ból 27-féle van (ebben nincsenek benne a kiosztások). És még ha a mondjuk világítást le is redukáljátok egyfélére, magából a kapcsoló variációkból is lehet 6-9 változat.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#64045) 0xmilan


0xmilan
addikt

Uj Keychron Q1.
Ilyenkor azert sajnalom, hogy nem szeretek felhokarcolokon gepelni, mert tenyleg szep.
Lehet, hogy elobb-utobb beadom a derekam es kiprobalok egyet hosszabb tavon, aztan ha nagyon nem jon be, meg el lehet adni.

(#64046) nyunyu válasza 0xmilan (#64045) üzenetére


nyunyu
félisten

Elsőre a összeszerelős videón nekem is feleslegesen vastagnak tűnt, de a weblapon ezt írják:
Front Height 21.6 mm (without keycaps)
Back Height 34.8 mm (without keycaps)
Feet Height 2.4 mm
Angle 5.2°

Ez nagyjából a 30 éves Cherry 3000 házának az adatainak felel meg.

Aztán elővettem a Duckyt, meg a colstockot:

Q1-nek 0.25U az alfanumerikus-F sor távolsága, akár az One 2-nek, tehát kb. ott lenne a Q1 hátulja, ahol a Duckyé.
Itt a 6 fokos Ducky 28mm, 5 fokos 3000 32mm vastag!

Szóval bőven le lehetne 7-8mm-t faragni a Q1 házának vastagságából!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64047) nyunyu


nyunyu
félisten

grr, dupla

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64048) nyunyu


nyunyu
félisten

30 évvel ezelőtti méretcsökkentés Cherry módra:

87-től gyártott 1000 ~2mm-mel volt vastagabb, mint az őt 91-92-től váltó 3000.
(91-ben jelent meg az MY kapcsolós, korábbi MX elektronikát 92-ben zsugorították össze, hogy beleférjen a kisebb házba.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64049) Molydeus válasza nyunyu (#64042) üzenetére


Molydeus
senior tag

Beforrasztott switchen is szoktál stemet cserélni próbaképpen?
Tapasztalat nélkül mennyire lehet kockázatos így kinyitni egy kapcsolót? Mondjuk addig nincs gond, amik nem teszem tönkre a forrasztást vagy az érintkezőket, tetőt, stemet, rugót meg lehet cserélni, ha muszáj.

Keresek valami testert, amin rajta vannak a csendes taktilisek, hátha van.
Meg az jutott még eszembe, hogy ha ideiglenesen megcsonkítom a CK530-at, akkor ControlPad-dal is lehetne tesztelni gépelést, végül is egy split ortho egyik fele egy oszlop híján. :D Plusz lenne némi képem arról, hogy milyenek lennének a lineáris alfák.

Azt már látom, hogy az ortho-knál a KPRepublicos magyarítás miatt az 1u-s cherry mod-ok beszerzése nehézkes. A legtöbb készletben az alsó sor rendben van, akad 1u-s Shift is, de utóbbiból kettőt még nem találtam egy készletben. A többire maradnának a blank kupakok, de enyhén szólva is pazarlásnak tűnik megvenni egy komplett blank cherry készletet 8-10 db, különböző sorban lévő kupak miatt.
De szép is lenne mondjuk egy magyar DSA kiegészítő... :)
Persze valahol megmosolyogtató, hogy egy alapvetően kötetlen filozófiát feltételező orthora próbálok ráhúzni egy ISO-HU-t, de az AltGr+I/J és közös gombra mappelt Ins/Del gyakorolgatása meggyőzött, hogy az ékezetes betűk és a nav .-ok nekem kell alaphelyzetben layer vagy mod nélkül is.

M.

[ Szerkesztve ]

(#64050) Jack@l


Jack@l
veterán

Sziasztok,

Tudnátok jó membrános angol billentyűzetet ajánlani max 10e ft körül?
Cherry stream 3 volt a kiszemelt, de itthon nem lehet csak fehér magyart kapni.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.