Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) [Prolixus] válasza sanya53 (#69047) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát nem tudom, a magyar tuti olcsó ABS kupakos lesz. Ennyi pénzért már objektíve lehet jobban jár valaki egy barebone+saját switch+kupakok kombóval, kivéve persze ha pont megfelelőek a standard Cherry kapcsolók amikkel jön majd ez a Ducky.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69052) nyunyu válasza sanya53 (#69040) üzenetére


nyunyu
félisten

205€ az magyar ÁFÁra átszámolva 81k, és még egy-két hónapot kell rá várni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69053) sanya53 válasza [Prolixus] (#69051) üzenetére


sanya53
aktív tag

Silent Red kapcsolókkal lehet rendelni, deha nem lesz magyar kiosztású akkor nem veszem meg.
Veszek helyette Varmilo VA109M

nyunyu
Úgy tudom, hogy a hónap végén már lehet kapni itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#69054) nyunyu válasza sanya53 (#69053) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem nem sürgős, van itthon elég kibelezett billzet ahhoz, hogy a rá se bírjak gondolni az összerakásukra :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69055) sanya53 válasza nyunyu (#69054) üzenetére


sanya53
aktív tag

Azt el hiszem, én sem szeretek buherálni meg nem is értek hozzá.

(#69056) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!
Holnapi nap folyamán már lesz isopropylom.Az lenne a kérdésem,hogy mivel érdemes nekiugrani a suvickolásnak?Szivacs,textil rongy,dőrzsi szivacs?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#69057) Molydeus válasza [Prolixus] (#69042) üzenetére


Molydeus
senior tag

És a fomo, csak az egyik, bár kétségkívül erős indíttatás. :)
Az ember hajlamos a nosztalgiát, vagy akár praktikus vagy kényelmi szempontokat is racionalizálni a pénztárcája kárára.
A gumidómozás "sötét középkora" után (a felnőtt legósok használják ezt a találó kifejezést) a CK550-nél fontos szempont volt a nosztalgia. Valami számomra noname mechám volt vagy 20 évvel korábban, DIN csatlakozós ANSI-US, ívelt plate-tel, emlékeim szerint kék kapcsolókkal. Imádtam, bár a hangja már akkor is megosztó volt a családban. :D
A CK után indult el a lavina, amit amúgy praktikusnak tűnő usecase-ek indítottak el. Kell valami halkabb éjszakára -> ideiglenesen vissza membránosokhoz egy Dellel. Játékra egy ortho a CK tologatása/WASD helyett -> ControlPad. Túl sok helyet foglal a CK és a ControlPad egymás mellett -> CK530. Szépek a CK-k, de hangosak és touch typing nélkül nem jó a barna switch... kellene valami tényleg jó és halkabb, amivel ki tudom váltani a Dell-t és a CK-t... Itt már muszáj volt tényleg utánanézni a lehetőségeknek és kérdezni. Vagy 2-3 ötlettel (65-75%, orthók) jöttem ide és még a jó tanácsokkal együtt sem lett könnyű választás a GMMK TKL, inkább kompromisszumos. Közben egy költözés miatt meg kellett oldani a wireless kérdést is a mindenféle kütyükre (tv-k, tablet, rpi) -> jött két ollós rapoo. Utoljára pedig a HO vége plusz az asztali projektek (a rapoo itt nem vált be :/ ) miatt a 65%-os.
Ha megnézitek, mindenhol próbáltam a költséghatékonyabb utat választani, de a vége így is meglehetősen sok lett. Talán csak a ControlPad az, amit hobbi beszerzésnek tekintenék. Ha már akkoriban belemerültem volna a témába és nem valami dobozból kivehető megoldást kerestem volna, akkor talán egy radikálisat lépve ma egy split orthom lenne, megspórolva a Padot, az 530-at és a GMMK TKL-t. Most így végig gondolva...:D

M.

(#69058) Molydeus válasza [Prolixus] (#69051) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem lesz vevő a Duckykra. Teljes méretben nem nagyon van folyamatosan, pláne itthonról is elérhető barebone.
ui.: Kisebb méretnél viszont abszolút igazad van.

M.

[ Szerkesztve ]

(#69059) dqdb válasza [Prolixus] (#69042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár azért a csábításnak jóval könnyebb ellenállni akkor, ha már eleve van egy jó daily driver billentyűzeted, illetve átment a kezeid alatt pár jobb bill
A nagyon hasonló darab alatt konkrétan a QK65-öt és a Zoom65-öt értettem: mindkettő 65%-os, mindkettő gasket mount, mindkettőt egy-egy friss kínai márka (Owlab és Wuque) frissen létrehozott belépő szintre pozícionált almárkája adta ki, ahol a "fő" márkák ezerszámra szállítják a billentyűzeteket, az almárkáknak deklaráltan az a céljuk, hogy minél rövidebb átfutási idővel minél többet tudjanak szállítani. Ilyen körülmények között szerintem teljesen felesleges még azelőtt berendelni a másikat, mielőtt még megjönne az egyik, és fomo sem kellene, hogy legyen.

nyunyu: Idén még nem költöttem billentyűzetre.
Én már vettem egyet és pluszban vagyok még mindig. Akkor nyertem? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69060) copass


copass
veterán

cherry profil keycap azonosító sablon! :D zseni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69061) nyunyu


nyunyu
félisten

Első kupakszettem 6 éve:

Úgyhogy átéltem a fájdalmat, amit ennek a kütyünek a hiánya okoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69062) elite.cs11 válasza nyunyu (#69061) üzenetére


elite.cs11
senior tag

baszki elsőre nem értettem miért jó az a cucc (nem nagyon gondoltam bele)
de így már minden tiszta

(#69063) Alan[HUN] válasza Doblós (#69056) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerintem a szivacs dörzsi része talán a legjobb, mert az mechanikailag is viszi, de nem elég erős, hogy a műanyagba is belevájjon, ami viszont a dörcsinél probléma lehet. Vagy textillel fel és utána szivacs, szerintem érdemes kikésérletezni kicsiben, hogy hogyan oldja az IPA, mennyi kell és mivel és utáan az alapján egy bevált technikával nekimenni az egésznek :)

(#69064) copass válasza Alan[HUN] (#69063) üzenetére


copass
veterán

a "dörzsi" réteg meg tudja karcolni a műanyagot. szigorúan a puha részével esnék neki, vagy valamilyen törlőkendővel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69065) Doblós válasza Alan[HUN] (#69063) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszönöm szépen :R

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#69066) Alan[HUN] válasza Doblós (#69065) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ld. copass tanácsát fentebb, részemről ténylegesen végül nem kellett levakarni, szóval csak elméletből indultam ki, köszia kiegészítést :R

(#69067) kukulec


kukulec
őstag

hali, ha kell világítás, akkor melyik a legolcsóbb még jónak mondható billentyűzet, amelyik nem mechanikus?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#69068) koxx


koxx
MODERÁTOR

Varmilo kapcsolói milyenek? most cherry brown van, de nem igazán tudtam megszeretni. Vagy visszamegyek mx red speedre vagy a varmilo sajátjai közül sakura v daisy.

(#69069) 4nick8 válasza koxx (#69068) üzenetére


4nick8
őstag

Sakura nagyon finoman jár.

(#69070) Jorus válasza koxx (#69068) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Yakumomban EC Rose V2 van, nekem nagyon bejött.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69071) Skynet258 válasza Jorus (#69070) üzenetére


Skynet258
veterán

Varmilo saját kapcsolói között van amelyik olyan halk mint a silent red? Ezzel rendeltem most egyet (elvileg holnap mehetek érte), fontos lenne a halkság. Dicsérik a Varmilo kapcsolókat csak amit találtam róluk videót egyik sem tűnt túl halknak, ezért nem mertem bevállalni. :(

https://geekpulse.hu

(#69072) hevepapa válasza kukulec (#69067) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Natec Genesis RHOD széria egész korrekt. Az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#69073) copass válasza 4nick8 (#69069) üzenetére


copass
veterán

nagy kár hogy nem lehet kapni magában a switchet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69074) kukulec válasza hevepapa (#69072) üzenetére


kukulec
őstag

köszi! rámentem iponra: "Meghibásodási arány: 30,8%" :D Logitech G213 vállalható?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#69075) Alan[HUN] válasza kukulec (#69067) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nekem egy hama uRage-em (az eredeti, nem az uRage 2) és még úgy sem vállalhatatlan, hogy már rég mechnaikuson tolom. Cserébe nem szép, és van kék, piros és lila fény, aztán ennyi. De az egész estés lol meneteket és a ho-t is bírta szépen (napi 8-10 óra, programozás jellegű munka).

(#69076) Jorus válasza Skynet258 (#69071) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg a Sakura a Red párja, de hang terén nem vagyok tájékozott, engem sosem zavart semmilyen hang.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69077) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Megérkeztek a XMI capek:
- nem nagyon dörzsis, inkább krétaszerű, de egyáltalán nem kellemetlen
- nagyon "tiszta" hangjuk van, sokkal jobban átjönnek a kapcsolóból jövő nyekegések, súrlódások, mint eddig, szvsz nem tesz nekik jót, hogy ennyire le van fojtva az egész billentyűzet, de hát majd ha megjön a másik, kiderül :)
- zöld sublegend-el kellett volna rendelni, de így sem rossz :P
- 1.25Rshift és R1 pipe nincs (bár ez azt hiszem látszik is)
- a fekete plate egy alu phantom plate, Alexához rendeltem, úgyhogy egyelőre a fiókban pihen
- keycapek sorrendben: KPrepublic dye-sub, XMI, Tecsee/OXD (doubleshot ABS/PBT, de inkább előbbi) v2, OXD v1(doubleshot ABS/PBT inkább az utóbbi) - a bal szélen a KPR ennyire nem elmosott, csak nem tud ekkora távot befogni a fókusz, a kupak bal felső sarkén látszik, hogy mennyi a fókuszhiba és mennyi az, hogy nem olyan éáles, mint a XMI



[ Szerkesztve ]

(#69078) 4nick8 válasza Skynet258 (#69071) üzenetére


4nick8
őstag

Nincs egyelőre silent kapcsoló de régebben beszéltek róla amikor az összes Cherry-t visszaküldték mert selejt volt.
Meglátjuk

(#69079) 4nick8 válasza copass (#69073) üzenetére


4nick8
őstag

Ők azt mondját billentyűzeteket akarnak eladni nem alkatrészeket de ez bármikor változhat. Mondjuk drágább mint a Cherry MX.

(#69080) copass válasza 4nick8 (#69079) üzenetére


copass
veterán

attót félnek szerintem hogy nem fogják megvenni a billentyűzeteket, hanem csak switch fog menni. ha drága akkor meg rájuk szárad! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69081) koxx válasza 4nick8 (#69069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen az tetszik nagyon, pont van is az a colorway ami jó lenne.

(#69082) HardRic


HardRic
addikt

Amúgy mi ez a silent RED mánia? Egy normális, lube-ozott switch, vastagabb keycapekkel és egy kis szivaccsal vagy barmilyen hangtompító anyaggal a házban elég szép hangú de halk boardokat eredményez. Eszembe nem jutna mushy silent switcheket venni, amikor egy rendes switch is tud olyan halk lenni, hogy simán alszanak mellettem miközben én gépelek.

(#69083) koxx válasza HardRic (#69082) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én szerettem, tökre halk és rövid az útja. Ez a brown cherry még O gyűrűkkel is kopog mint állat pedig nem gépelek 200leütés/perccel.

(#69084) Horvi válasza micafighter (#68942) üzenetére


Horvi
őstag

Miért nem ajánlanád a bobát meg a daybreaket? Vagy azóta tudtad jobban tesztelni és más a benyomásod róla?
Néztem videókat a daybreakről és jónak tűnt, egész halk billeket tudtak vele összehozni. Bár azért ezeket fenntartásokkal kezelem mert olyat is láttam, hogy taktilis(shrimp) kapcsolóból hoztak ki egy kb hangtalan billt.

Hello darkness, my old friend...

(#69085) Alan[HUN] válasza Horvi (#69084) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

A shrimp silent tactile, szóval nem csoda, hogy halk lett a végeredmény :)

Szerintem nincs konkrét problémája velük, csak még akarta tesztelni őket, hogy mi a végső benyomás. Illetve silent linearnál azért probléma a mushiness, taktilisnál a nem nyomod végig, akkor nem feltétlen gond.

@HardRic: Erre tudsz pls példát is küldeni? Nagyra értékelném, mert egyelőre locked in vagyok az U4-okkal, de ha tényleg lehet vállalhatóra hegeszteni egy normál switchet akkor azért elgondolkoznék. (A szétszivacsolt low-profile Redragonban az alap Outemu brown esélytelen, nagyon hangos mindenhogy szerintem.)

(#69086) Horvi válasza Alan[HUN] (#69085) üzenetére


Horvi
őstag

Hát igen az érthető, csak így videókban kicsit csalóka a dolog, hogy a shrimpből kb olyan halkat csinált mint egy lineáris silentből. Más videóban meg azért érezhetően hangosabb volt.

Hello darkness, my old friend...

(#69087) copass válasza HardRic (#69082) üzenetére


copass
veterán

a gumírozás az gumirozás, azt semmivel se tudod pótolni. se szivaccsal, se kenéssel, semmivel.
fém kalapács vs gumikalapács esete.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69088) micafighter válasza Horvi (#69084) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyikre se mondanám kifejezetten hogy nem ajánlom.

Ilyen switcheket tesztelek most:

Balról jobbra sorban haladva:

Durock Daybreak - silent linear (kék stem, smokey ház)
Boba U4 - silent tactile (fehér stem, clear ház)
Zilent - silent tactile (sötétkék stem, clear ház)
Durock T1 Shrimp - silent tactile (fehér stem, világoskék átlátszó ház)
Aliaz - silent tactile (piros/rózsaszin stem, clear ház)
Gateron CJ - linear (kék/kék)
Gateron Oil King - linear (fekete/fekete)
Durock POM Piano - linear (fehér stem, fekete ház)
Bobagum - silent linear (rózsaszin stem/ház)
Durock Daybreak ismét
Kalih Box Fried Egg - silent linear (sárga stem, fehér ház)
Gateron INK v2 silent linear (fekete stem, smokey ház)

Ezek GMMK Pro házban vannak, ami elég halk a súlyának, magas profilnak és a gasket mountnak köszönhetően (kapott custom FR4 platet, D65 gasketeket és force break modot vagy 2mm-es szilikon darabokkal, hogy a platenek több helye legyen mozogni a gasketeken).

Az biztos, hogy ezek közül a kapcsolók közül a Durock Daybreak a leghalkabb, gyakorlatilag semmi hangja nincs. Kivétel a Cherry profile keycap R3 sora, oda vagy o-ring kell, vagy Cherrynél magasabb profilú kupakokat kell választani, hogy ne legyen hangja az R3 sornak.
(nem csak a Durock Daybreak érintett egyébként, a Zilent és a Black INK v2 Silent ugyanezzel küzd a Cherry R3 soron, a boba U4, Shrimp, aliaz, Fried egg, bobagum úgy vettem észre, hogy mentesek ettől a problémától)

Ha touch-typeol az ember, tehát nem bottom-outol és top-outnál sem hagyja hogy csattanjon a kapcsoló, akkor bármelyik kapcsoló lehet halk. A clicky nyilván kivétel, mert abban van hang keltő mechanika, a tactile pedig kenéstől függ (de ha megkened a lábakat, akkor veszít a taktilitásából is). Az biztos, hogy a halk tactile kapcsolók nem annyira halkak, mint a lineáris halkított kapcsolók, de egy halk házban azok is nagyon halkak egyébként. Ha mindenképp a leges leghalkabb megoldás kell, akkor silent linear, azon belül is a Durock Daybreak (a Dolphint nem próbáltam, elvileg csak a rugó erősségében és a ház színében van különbség).

A problémám a Daybreakkel hogy a bottom-out kicsit mushy nekem. Nem vészes, de egy picit zavaró. A bobagum egy picit hangosabb a Daybreaknél (lehet csak a kenési technikám nem volt elég jó a bobagumnál, vagy lehet csak rugót kéne cserélni benne), viszont kellemesebb, keményebb a bottom-out. A Silent INK v2 még egy picit hangosabb, és a bottom-out még egy kicsit keményebb, illetve úgy érzem egy kicsit simábban is jár.

A halkság illetve a keményebb bottom-out különbségek feltételezem a használt hangtompító gumi keménységében keresendő - a puhább gumi jobban halkít, viszont a bottom-out puhább, mushy lesz. A Silent INK v2 már kb olyan "hangos" mint a silent tactile kapcsolók, pl a Boba U4 picit halkabb nála.

A silent tactile kapcsolókból a kedvencem az U4 és a Zilent, ahogy Alan[HUN] említette, a mushy bottom-outot se érzed ezeknél annyira, mint a halk lineáris kapcsolóknál.

#69082 HardRic szerintem ez egyéni preferenciától függ, kinek hol az ingerküszöbe. A szivacs önmagában nem fogja elnémítani a kapcsolót, de halkít rajta, és bizonyos frekvenciákat kiszűr. Ha nem feltétlen fontos a teljes hang nélküli működés, akkor egy halk házban tényleg nem muszáj a halk kapcsolókhoz ragaszkodni, én is gondolkodom a Durock POM Piano-n, mert bár a halkság szempont nálam, de nem muszáj a teljes csend, és ez a kapcsoló a kedvencem azok közül, amiket próbáltam. Gyárilag is szépen jár, de megkenve mégsimább és egyenletes, a hangja is nagyon kellemes, mélyebb tónusú.

[ Szerkesztve ]

(#69089) dqdb válasza Horvi (#69086) üzenetére


dqdb
nagyúr

A videóknál többet számít a mikrofon típusa, annak elhelyezése és az alkalmazott/nem alkalmazott zajszűrés, mint a kapcsoló maga.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69090) dqdb válasza HardRic (#69082) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amúgy mi ez a silent RED mánia?
Lényegében a thocc-mánia hazai megfelelője, ott is mindenki szivaccsal akarja teletömni a billentyűzetet, meg itt is, csak éppen más miatt :DDD

Egy normális, lube-ozott switch, vastagabb keycapekkel és egy kis szivaccsal vagy barmilyen hangtompító anyaggal a házban elég szép hangú de halk boardokat eredményez.
A felfelé úton semmilyen lube nem állítja meg a stemet attól, hogy a ház felső részébe csapódjon, és annak lesz hangja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69091) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Jött email, hogy ma hozzá az overpriced glorious panda switcheim az alzáról.
Kimegyek a kapuhoz, látom a futárnál két csomag van, egy kisebb boríték (switchek) és egy nagyobb téglalap...

Hát megjött a K4v2 a keychron-tól is :D
amúgy kellemes meglepetés, mivel a trackingben annyit ír, hogy az elosztónál van MO-n
meló után neki is állok moddolni, de a keycapek sajna még nem jöttek meg...azt április 9-29 közé tette az amazon.

[ Szerkesztve ]

(#69092) Horvi válasza micafighter (#69088) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ. :R
Az mán kapcsolórengeteg :DD Szimpatikus ez a durock kapcsoló a daybreak is meg a shrimp is. Honnan érdemes őket beszerezni mert találtam pár helyet(divinekeys, kprepublic).

Az R3 sorral nem hiszem, hogy gond lenne ilyen szempontból mert a terv az egy MT3 kupkaszett.

Hát a touch-type annyira nem megy pedig próbáltam gyakorolni de valahogy nem állt rá a kezem több év clicky használat után sem :(

#69089 dqdb Féltem, hogy ezt mondod, akkor így a videókból tájékozódni kb csak nagy vonalakban lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#69093) dqdb válasza Horvi (#69092) üzenetére


dqdb
nagyúr

MyKeyboard, Candykeys, Keygem azok az európai vendorok, ahol nagyobb mennyiségű kapcsoló érhető el, bár ezt éppen sehol sem látom készleten, így maradt az AliExpress és ott az általad is említett KPrepublic vagy a Durock boltja. Európai még az Eloquent Clicks is, de ők jellemzően nagyon drágák.

Durock Silent Linear és Silent Alpaca néven is fut az a kapcsoló, az utóbbi esetben a szín eltér, de minden más megegyezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69094) nuke7 válasza dqdb (#69090) üzenetére


nuke7
veterán

Dehát a thock-hoz vékony szivacs kell, az szűri a magas hangokat

https://youtube.com/user/nuke7

(#69095) micafighter válasza Horvi (#69092) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kapcsoló típustól függ, hogy melyiket honnan érdemes rendelni szerintem. Pl shrimp meg u4 van keygemen, az EU-n belülről jön. Durock Daybreaket vagy Dolphint viszont nem árulnak, azt én Alirol rendeltem, de lehet van olcsóbb forrás is. Shrimp egyébként egy igen taktilis kapcsoló, kb igy van a sorrend taktilitásban:

Shrimp > Zilent > BobaU4

Nekem személy szerint az U4 és a Zilent jobban bejön taktilitás érzetre, de kinek mi a preferenciája. Maga a taktilis hupli nagyon hasonló ezeknél, kb a hupli is ugyanott van érzésre (ha valakit érdekel jobban, szívesen lefotózom a stem lábakat is), csak egyiknél erősebb a hupli mint a másiknál. Az U4 egyébként a stem lábakat megkenve is nagyon jó szerintem: bár veszít a taktilitásábol, azért így is érezhető marad, és nagyon kellemesen jár akár megkened a lábát, akár nem.

Az összes halkított kapcsolókból perpillanat a megkent lábú boba u4 a kedvencem egyébként, bár csak 1 u4nek kentem meg a lábát teszt jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#69096) Horvi válasza micafighter (#69095) üzenetére


Horvi
őstag

Megnéztem a keygem oldalát és ott van bobagum(6,3E/10) és olcsóbbra is jönne ki mint a daybreak alliról (0,99$ darabja).

A daybreak mennyivel hangosabb mint a boba amúgy? Megéri vajon a felárat?

Hello darkness, my old friend...

(#69097) micafighter válasza Horvi (#69096) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Durock Daybreak a leghalkabb. A bobagum egy picit hangosabb nála, viszont a bottom-out is egy kicsit keményebb (a keményebb bottom-out szerintem pozitívum). A Silent INK v2 még egy picit hangosabb a bobagum-nál is, viszont a bottom-out még keményebb (ami ismét pozitívum szerintem). A boba u4 halkított taktilis kapcsoló a másik 3 halkított lineárissal szemben, de azért bevenném a sorba összehasonlítás képpen:

Kb így néz ki halkság tekintetében (füllel, nem mértem ki):

Daybreak > Bobagum > U4 > Silent INK v2.

A hang tekintetében nagyon miniális a különbség, úgyhogy ha figyelembe vesszük az árat is, akkor szerintem a Gazzew Bobagum vagy az U4 éri meg a legjobban halk kapcsolókból jelenleg (azokból amiket próbáltam), attól függően, hogy lienáris vagy taktilisat szeretnél. Ha nagyon fontos szempont, hogy minél halkabb legyen, vagy nem zavar a picit puhább bottom-out, akkor ott a Durock Daybreak, ha pedig az U4-nél taktilisebb kapcsolót szeretnél a Zilentnél olcsóbban, akkor ott a Durock T1 Shrimp.

A Gazzew kapcsolók mellett szól még az is, hogy Cherry profil R3-ra se kell hozzá o-ring.

[ Szerkesztve ]

(#69098) vlevi válasza koxx (#69083) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én viszont nem tudtam megbarátkozni a pirossal :(
Tesoro billentyűzetem volt, az egyik Kaihl Agile red, a másik Kaihl Brown kapcsolókkal.
Talán gépeléskor még nem is volt annyira feltűnő a különbség, habár talán valamivel többször volt melléütésem a tesztben, mint a barnával, de a fő gond éppenséggel a játékokban jelentkzett. Pedig a piros az a játékosoknak lenne.
De nálam ez úgy történt, hogy rátettem az ujjam a W gombra, és szaladtam előre.
De, mivel nem taktilis, nincs határozott érzékelési pont, ezért nem vettem észre, hogy szépen lasssan engedem fel a billentyűt. És egy idő után megálltam a semmi közepén, persze, hogy azonnal fejbelőttek :D
A barnával sose történt ilyen, mert az a visszafele úton is "rúg egyet", és észrevettem, ha felengedtem a gombot.
Gépelésnél is ez volt a probléma, hogy, ha megpróbáltam úgy gépelni, hogy a tövig lenyomás helyett csak az érzékelési pontig nyomnám le, az a barnával egy idő után megszokható, de a rednél nincs határozott jelzése az érzékelési pontnak, ezért az ott nehéz.
A másik pedig, hogy a kaihl barna kapcsoló, az érzékelési pont után szinte nulla ellennállással beesik, ezt nagyon könnyű észrevenni.
A piros, persze, azért hívják lineárisnak, az a teljes bottom-out-ig ugyanazzal az erővel kell nyomni.
Formára az Agile red jobban tetszett volna, mert az laposabb profil, mint a normál magasságú barna. De a fenti különbségek, azaz az, hogy semmilyen visszajelzése nincs az érzékelési pontnak, az nálam kizáró tényező lett, egyértelműen a barna nálam a favorit.
A vicc, hogy szerintem a Kaihl barna nekem jobban tetszik, mint a Cherry. Egy hangyányit mintha határozottabb lenne az érzéklési pontja a Kiahl-nak.

(#69099) micafighter válasza Horvi (#69096) üzenetére


micafighter
nagyúr

Keygemnél egyébként a szállítás se vészes, € 5,88 és viszonylag hamar megjön, úgyhogy mielőtt berendelnél 80 vagy több darab kapcsolót 1 fajtából, szerintem érdemes lenne kipróbálni több félét. Pl keygemnél van bubagum, u4 és shrimp is, ha halkított vonalon nézelődsz, illetve ha van készleten szerintem a Durock POM-ból is érdemes rendelni egy csomagot mindenképpen hogy kipróbáld. Azt azért érdemes hozzátenni, hogy nem mindig van mindegyik kapcsoló készleten, néha kifogynak, és várni kell, mire érkezik készletük.

(#69100) [Prolixus] válasza micafighter (#69088) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Kivétel a Cherry profile keycap R3 sora, oda vagy o-ring kell, vagy Cherrynél magasabb profilú kupakokat kell választani, hogy ne legyen hangja az R3 sornak. (nem csak a Durock Daybreak érintett egyébként, a Zilent és a Black INK v2 Silent ugyanezzel küzd a Cherry R3 soron, a boba U4, Shrimp, aliaz, Fried egg, bobagum úgy vettem észre, hogy mentesek ettől a problémától)"

Na ez mondjuk érdekes, de GMMK Pro south facing switch úgyhogy akkor ez nem a "klasszikus" interferencia. Akkor ez mi lehet? Mégis nekicsapódik a kupak a háznak valahogy?

Bár azt tegyük hozzá, hogy ez a Kprepublicos magyar PBT szett elég kajla, amikor én megkaptam az enyémet, hát nem volt egy minőségi érzet olyan szempontból hogy volt olyan sima 1u méretű kupak ami konkrétan billegett az asztalra rakva, mert 2 sarka annyival lentebbre ért mint a másik 2. Konkréten egy kicsit le kellett reszelnem belőle, hogy egy síkben legyenek az élei meg a 4 sarka. Szóval lehet hogy csak ez a kupakszett ami bezavar?

Silent kapcsoló -> mushy kérdés: Nemtom, itt lehet én nem vagyok érzéketlen erre, nekem egy Cherry Silent Red vagy a Durock silent linear kapcsolói sem mushy-k. Az a "bajotok" hogy nem próbáltátok még Outemu Silent White-ot :DDD ...na az olyan durván mushy, mintha gumilapot ütögetnél. Hozzá lehet szokni, de azért nem őszinte mosollyal.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.