Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) HyoRemix


HyoRemix
csendes tag

Sziasztok!

ASUS ROG CLAYMORE-rol esetleg tudni, hogy miert nem egy jo billentyuzet, miert nem kapott itt ajanlott statust, esetleg vmi hiba, akarmi?
Vagy azert jo billentyuzet az is, csak nincs a leirasban?!

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#47002) Ringman válasza HyoRemix (#47001) üzenetére


Ringman
nagyúr

rettenetesen túlárazott

(#47003) Mr.Csizmás válasza HyoRemix (#47001) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

túlárazott átlagminőségű, azaz szokásos rog cucc. a számonkérő stílus meg felejtős, ha érdeklődünk :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47004) HyoRemix válasza Mr.Csizmás (#47003) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Semmilyen szamonkero stilus nem jelenik meg itt, maximum, amit szemelyesen belelatsz :))

Reszemrol csupan azon iranyba ment a kerdes, hogy Ti tudtok-e esetleg olyan hibarol, dologrol, ami miatt nem kerul bele a listaba?

Az aron kivul akkor esetleg vmi? Minosegben pl milyen elteres van pl egy K95 RGB Platinumhoz kepest?
62ert lehet venni ilyet, K95 meg olyan 75, de nem kapni, a gond az vele szamomra :(

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#47005) Domonkos válasza HyoRemix (#47004) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ti tudtok-e esetleg olyan hibarol, dologrol, ami miatt nem kerul bele a listaba?
Abban a listaban csak olyan billentyuzetek vannak, amirol szemelyesen is meggyozodtunk a korabbi topikgazdakkal, hogy tenyleg jok. Az utobbi evben azert nem volt updateelve, mert lusta voltam, most meg azert nincs, mert mar nem erdekelnek a hagyomanyos billentyuzetek.

Az asus rog nem egy rossz billentyuzet, de annyit nem er, mint amennyit kernek erte.
A cm masterkeys l vagy s sokkal jobb vetel.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47006) Mr.Csizmás válasza HyoRemix (#47004) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha kérdezel valamit, akkor kérdőjelet kell tenni, nem kérdőjel+felkiáltójelet :))

@Domonkos hoci ide :DDD

btw. Masterkey L, KM780, Corsair K család, vagy kisebbszériás cuccok.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47007) Domonkos válasza nyunyu (#46973) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazad van, tenyleg a numpados verziom van. Latszik, hogy akkora hatassal volt ram, hogy kb az elso nap ota a polcon all es ezt is elfelejtettem. Most ujra megnyomkodtam es meg mindig elegge borzalmas. :O

(#46972) pengwin
ADB vagy egy evvel elobb letezett, mint ps/2. Ezert is erdekes, hogy a ps/2-t kihoztak kevesebb tudassal. Bar nem tudom, hogy mennyire szerettem volna mondjuk chain-elni az egeret a billentyuzethez...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47008) dqdb válasza HyoRemix (#47004) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a minőség a fontos, akkor TKL-ben vedd meg ezt, ennyiért jobbat nem kapsz. Ha ragaszkodsz az újhoz, akkor Ducky One 2 RGB sorozat. Ezek mindegyike doubleshot PBT, azaz jobb minőségű kupakokkal rendelkezik, mint az az ASUS és Corsair.

Ha olcsóbban szeretnéd, akkor Masterkeys Pro RGB S vagy L (ez magyarítható kiegészítő kupakkészlettel).

Ha a háttérvilágítás nem fontos, akkor Varmilo VA88M vagy VA109M, ezek magyar kupakokkal is elérhetőek, ez is jobb minőségű kupakokkal rendelkezik.

Domonkos: az ADB-nél az egér kábele végig az asztalon fut, szóval földön álló gépnél a levegőben lógó kábelre ható gravitáció nem zavar be az egérmozdulatokba. Cserébe a kábel jobban és állandóan útban van :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47009) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok, nyugodt szívvel megvehetem a Roccat Suora billt? 31K

suora

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47010) pengwin válasza Domonkos (#47007) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem opcióként nagyon hasznos lett volna, de én sem cserélném le rá a dedikált alaplapi egér és billentyűzet csatlakozókat.
Egyébként úgy tudom alaplapokon már jó ideje vannak kombinált PS/2 portok is, szóval igazán nem lehetett volna nagy meló megoldani az átvezetést.
Mondjuk azt nem tudom, hogy a kétszínű alaplapi PS/2-n működik-e egyszerre mindkét periféria.

(#47009) Casanova*
Inkább CM Masterkeys, 30 ezer forintért nagyon drága a Roccat TTC-s kapcsolókkal (Cherry, Gateron, Kailh kapcsolók lényegesen jobb minőségűek és kapsz már olyannal szerelt billentyűzetet is ennyiért).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47011) Casanova* válasza pengwin (#47010) üzenetére


Casanova*
veterán

CM Masterkeys gombjai makrózhatók? pl. az ,,F,, gombra lehet programozni ,,dupla katt,, makrót?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47012) dqdb válasza Casanova* (#47009) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz a kék színhez (ami éjszakai használat mellett nem túl jó választás), akkor a Masterkeys Pro L olcsóbb, Cherry MX switchekkel van szerelve TTC helyett és jó tapasztalatok vannak vele.

#47011: AutoHotkey segítségével szinte bármi és bárhogyan makrózható. A legtöbb gamer billentyűzetnél a szoftver végzi a makrózást, nagyon kevés, ahol maga a billentyűzet képes erre. Az egyetlen megkötés az esetleges Fn billentyű felhasználása a makrókban, az a billentyűzet saját területe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47013) Casanova* válasza dqdb (#47012) üzenetére


Casanova*
veterán

Autohotkey felejtős. call of duty gémek tiltják. Roccatnak nagyon jó szoftvere van,sok beállítás,makró lehetőségekkel. Ha cm-nek nincs ilyen szoftvere,akkor felejtős a cm. :( Roccat gamer egerem mellé szeretnék roccat keyt.

roccat swarm software

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47014) Ringman válasza Casanova* (#47013) üzenetére


Ringman
nagyúr

cm-hez is van szoftver, de passzolom mit tud: itt nézd meg, hogy mire jó

(#47015) Casanova* válasza Ringman (#47014) üzenetére


Casanova*
veterán

ez a cm szoftvere hát ez nagyon nem tud semmit, nem tud makrózni. :D

Cherry gombok sokkal jobbak,mint a ttc-és gombok?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47016) dqdb válasza Casanova* (#47013) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Roccat szoftvere biztosan CoD kompatibilis? Nem tudom, hogy szoftveresen vagy hardveresen oldják meg ők a makrózást, de ha szoftveresen, akkor az is simán tiltott zóna lehet a CoD-nál.

A szoftveres megoldást onnan lehet felismerni, hogy a gyári szoftver nélkül nem mennek a makrók, míg hardveres megoldásnál bedugod egy ismeretlen gépbe a billentyűzetet, és azonnal megy minden.

A CM megoldása hardveres (ezért nem tudja a szoftver, itt a 7. oldal), de a dupla klikket maga a billentyűzet biztosan nem tudja kiadni (a QMK/TMK világon kívül van olyan gyári billentyűzet, amely képes egérként viselkedni?).

Tényleg nem tudom, azért írom, hogy keress rá tapasztalatokra, nehogy később érjen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47017) pengwin válasza Casanova* (#47013) üzenetére


pengwin
addikt

A Roccatnak is csak a szoftvere csinálja a makrózást.
Vagyis valószinüleg nem maga a billentyűzet programozódik, hanem a szoftver jegyzi meg a kombinációkat.

Ezzel szemben a Masterkeys szoftver nélkül programozható, és a billentyűzeten tárolja a makrókat. Vagyis ha újratelepíted a gépedet vagy átdugod egy másik PC-re a billentyűzetet akkor ott is meglesznek a makróid.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47018) Casanova* válasza dqdb (#47016) üzenetére


Casanova*
veterán

gamer egerek,billek szoftverei nem tiltottak cod játékra.

cm hardveres makró amúgy tényleg fain ez a bill,főleg az ,,S,,-es. na majd utána nézek,tud-e dupla katt makrót ,,F,, gombra. köszi :)

(#47017) pengwin: legtöbb bill csak F1-F12 gombokra tud makrót. simán csak ,,F,,gombra nem. CM bill tudja-e,, majd utána nézek.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47019) Mr.Csizmás válasza Casanova* (#47018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

battlefieldben simán kidob a szerver, ha többször ugyanaz az input jön ms időeltérés nélkül :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47020) Casanova* válasza Mr.Csizmás (#47019) üzenetére


Casanova*
veterán

azzal sosem játszok. :DDD amúgy sima dupla katt makróra nem hiném,hogy kidobna.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47021) dqdb válasza Mr.Csizmás (#47019) üzenetére


dqdb
nagyúr

Korrekt megoldás és védelem. Egészen addig működik is, amíg a billentyűzeted nem tud valami nyílt firmware-t, ahol kódból véletlen késleltetést tolsz a makró közepére :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47022) Mr.Csizmás válasza Casanova* (#47020) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no offense, de gondolom nem véletlen tiltja a VAC/PB az AHK-s dolgokat.

(#47021) dqdb főleg ha nem ECC-zett random érték, oszt bejön egy szép fekvőnyolcas-közeli szám ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47023) Casanova* válasza Mr.Csizmás (#47022) üzenetére


Casanova*
veterán

így van! Ezért sem használok autohotkeyt. AHK nagyon durva makrókat tud,nem mint az egerek,billek gyári szoftverei.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47024) gaben22 válasza dqdb (#47021) üzenetére


gaben22
senior tag

Valószínűleg a rgb-s géming Pistik elenyésző része használ valami custom billt, emiatt lehet nem éri meg a fejlesztőknek ezzel foglalkozni, már ha egyáltalán lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#47025) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!
Téma összefoglaló alapján kérnék segítséget billentyűzet választásához.

1. Mekkora összeget szánsz rá? 20-25 ezer
2. Használt szóba jöhet? nem
3. Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Hama uRage Illuminated Gaming / mechanikusat szeretnék kipróbálni
4. Mire használnád a billentyűzetet? Játékra
5. Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus
6. Van konkrét modell ami tetszik? nincs
7. Milyen kiosztást szeretnél? Lehetőleg magyar
8. Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Minden kell, a numpad elhanyagolható.
9. Extra igények: Világítson, Halk legyen

[ Szerkesztve ]

(#47026) dqdb válasza gaben22 (#47024) üzenetére


dqdb
nagyúr

A pusztán billentyűzetes makrókat hihető és némi véletlennel felturbózott időzítésekkel lehetetlen kivédeni. Azt ellenben igen, amikor billentyűre van makrózva az egér dupla klikk. Kellően alacsony szinten ki lehet deríteni, hogy milyen device id felől jött az esemény, és ha az nem egyezik meg az egérmozgást generáló eszközzel, akkor ott a háttérben csalás van.

De időben szerintem sem éri meg ezzel foglalkozni, majd csak ha tömegesség válik az ilyen típusú csalás. Csak mivel ehhez hardver is kell és némi hozzáértés szintén, ezért a tömegessé válásra szerencsére nem sok esélyt látok.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47027) Crabface válasza Casanova* (#47011) üzenetére


Crabface
senior tag

Nem egyszerűbb olyan egeret venni, amin van duplaklikk gomb, külön?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47028) Domonkos válasza Crabface (#47027) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az nem lesz pont ugyanezen indokok miatt (fals pozitiv) detektalva?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#47029) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki 15 év használat után lassan bedöglik Genius KB-21E billentyűzetem. Érdekes módon a WASD billentyűk adják meg magukat :)
10e Ft-ig keresem az utódját, de nem igazán találok. Semmi extra elvárásom sincs, csak hasonló kinézet és funkcionalitás, magyar legyen, hasonlóan tartós, illetve örülnék valami háttérvilágításnak.

Ezekről mi a véleményetek?
[link]
[link]

(#47030) Crabface válasza Domonkos (#47028) üzenetére


Crabface
senior tag

MW3-ig nem volt belőle gond... azóta nincs olyan egere, még ismerősnek sem. :(

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47031) Casanova* válasza Crabface (#47027) üzenetére


Casanova*
veterán

a ,,dupla katt,, makró töltésmegszakítóra kell. :D rengetegen használják ezt.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47032) Crabface válasza Casanova* (#47031) üzenetére


Crabface
senior tag

Az egy elég ismerős gondolat... ;)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#47033) Beretvás válasza Casanova* (#47031) üzenetére


Beretvás
addikt

A csalás attól még csalás marad. DE nem is ezen topik témája. :N

(#47034) nyunyu válasza dqdb (#47021) üzenetére


nyunyu
félisten

Egészen addig működik is, amíg a billentyűzeted nem tud valami nyílt firmware-t, ahol kódból véletlen késleltetést tolsz a makró közepére :D

És akkor most elképzelem, hogy beesek egy LANpartyra egy battlecruiserrel, aminek a soros-USB adapterén okosított QMK firmware fut. :DDD

Gamer pistike meg egyből hanyattesne, hogy ha megtudná, hogy annyiba kerül, mint egy ROG Claymore, és még RGB sincs.

(Na jó, karacsonyi szünetben most már tényleg össze kéne legóznom őnagyságát.
Csak az a baj, hogy túl lusta vagyok rá elcseszni pár napot-hetet a szükséges firmware megírására.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47035) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi a segítségeket a billel, azt hiszem ha megírom mit vettem leveszitek a fejem de azért belefér... :D

Ha már ugyis mentem ma a Polúsba benyargaltam a Mediaba, volt kint egy tucat bill, végig nyomkodás útán egy Trust Thoza jött el velem, madzaga sincs és nem fogjátok elhinni de meglepően halk, számomra hihetetlen mértékben halk a laptop beépítettje mintha érezhetően hangosabb lenne, igaz olyan mintha valami gumi ágy szerűbe futnának bele a gombok mert viszonylag enyhe, de van valamennyi ellenállásuk mielőtt leérnek.
Hozzá kapott egér tipik adjunk hozzá valamit occó cucc... De a bill nagyon begyere főleg 9900-ért, kapott már egy adagot mind dokumentációval mind Unity Enginnel. Aztán kicsit meghajkúrásztam a GTA v-tel is. :D Vezetékes létére egész kellemes nem vettem észre különösebb latencyt vagy input lagot, este kipróbálom valami húzósabbal is aztán írok. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#47036) dqdb válasza nyunyu (#47034) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gamer pistike meg egyből hanyattesne, hogy ha megtudná, hogy annyiba kerül, mint egy ROG Claymore, és még RGB sincs.
És nehezebb a billentyűzeted önmagában, mint az ő gamer laptopja :)

Az USB-USB adapter megmozgatta már a fantáziámat, van egy időhiány miatt valószínűleg sosem megvalósuló tervem vele.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47037) pengwin válasza Micsurin (#47035) üzenetére


pengwin
addikt

azt hiszem ha megírom mit vettem leveszitek a fejem de azért belefér

Miért szednénk?
nem tudunk róla semmit, ha meg neked bejött akkor hajrá!

Köszi, hogy írtál róla, esetleg egy-két hét használat után a vezetéknélküli kapcsolat stabilitásáról is írhatnál még, mert ez sok modellnél sarkos.

igaz olyan mintha valami gumi ágy szerűbe futnának bele a gombok mert viszonylag enyhe, de van valamennyi ellenállásuk mielőtt leérnek.

Ez azért van, mert egy gumi dómot nyomsz össze a billentyűk alatt, ami egy membránra nyomódik rá, ezzel zár egy áramkört és küld jelet a leütésről. Már írtam, de számíts rá, hogy ez az idő múlásával kicsit meg fog keményedni és fel fog hangosodni.

Egyébként teljesen kulturált kinézete van ennek a klaviatúrának, nekem legalábbis bejön.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47038) nyunyu válasza Micsurin (#47035) üzenetére


nyunyu
félisten

Trust Thoza

Egyébként teljesen kulturált kinézete van ennek a klaviatúrának, nekem legalábbis bejön.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem néz ki rosszabbul, mint a mínusztech egy-két wireless szériával ezelőtti billzetei.

Trust szempontjából ez inkább bóknak számít, és csak a mínusztech aktuális kínálára nézve kínos

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47039) Casanova* válasza Beretvás (#47033) üzenetére


Casanova*
veterán

Gamer egeren van bal oldali gomb mellett plusz fire rate gomb. Ha azt használom,az csalás? Nem! Ez a dupla katt makró sem csalás. Csak kényelmesebb egyszer megnyomni és duplán kattint.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#47040) Micsurin válasza nyunyu (#47038) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Melyik mit gyárt nem izgat, belefért abba a keretbe éppen, amit én erre a célra szántam egy fél-nap használat után is azt mondom tökéletesen megfelel erre a célra. :)

A szamtech cuccok külsejét a telefonokat leszámítva sose nézem, használati tárgy, nem érdekel milyen a külseje, ha kényelmes elvégzi a feladatát tetszik az ára, jó lesz az! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#47041) Beretvás válasza Casanova* (#47039) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha nem lenne csalás nem tiltanák és nem kellene itt próbálkoznod olyan billencset találni amivel megkerülhető a dolog.

(#47042) velizare


velizare
nagyúr

én akkor szoktam rá a duplaklikk makrózására, amikor a kínai mikrokapcsolók kezdtek megdögleni. :|

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47043) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Keresek, halk, könnyen tisztítható teljes értékű, magyar kiosztású vezetéknélküli billentyűzetet. Numpad legyen rajta, speciális karakterek legyenek ráfestve. :) Miket ajánlanátok 10 ezer környékén?

(#47044) dqdb válasza maestro87 (#47043) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamelyik Unifying vevős Logitech környékén nézelődj, ezeknek a vezeték nélküli része biztosan rendben lesz.

halk
Kezdetben halk lesz, aztán hangosodni fog, mint minden membrános billentyűzet

könnyen tisztítható
A legkönnyebben egy feltekerhető billentyűzet tisztítható, mert azt elég vízzel lemosni (valamint korábban létezett teljesen vízálló Logitech is, de az már kifutott). Ezt követi bármely mechanikus, mert ott le tudod szedni a kupakokat, hogy elmosd, a maradék részre pedig mehet a sűrített levegő, majd a félmechanikusoknak nevezettek, mert ott a teljes szétszedésnél a membránnal bűvészkedni kell, végül a sor legvégén a laptopszerűen lapos-ollós billentyűzetek, ahol a kupakot annak azonnal sérülése miatt el sem tudod távolítani, így csak a száraz végigtörlés és esetleg sűrített levegő alkalmazható.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47045) Emu válasza Emu (#47029) üzenetére


Emu
őstag

[link]
Erre valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#47046) dqdb válasza Emu (#47045) üzenetére


dqdb
nagyúr

hasonlóan tartós
Erről már előre mondj le, sajnos rengeteget esett a billentyűzetek minősége. Ha háttérvilágítást is szeretnél, akkor az még tovább fogja csökkenteni a tartósságot, mert a kupakok gyártási technológiájába egyszerűen kódolva van a kopás.

A 10e alatti árkategóriában a többiek membrános kategóriában a Lenovo Preferred Pro billentyűzetet szokták a HardverApróról ajánlani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47047) Ringman válasza Emu (#47045) üzenetére


Ringman
nagyúr

a topikban szinte biztosan nincs senkinek sem tapasztalata a konkrét linkelt billentyűzetekkel. (de érdemes a modellre keresni a régi hsz-ekben)

ennyiért egypálcás billentyűzetek, pl a standard irodai (sok helyen láttam, nálunk is ilyen volt) logitech k120-as pl 4k-ért kb fél évet bír (utána felkeményedik a gumimembrán és egyik gombot nagyobb erővel kell nyomni, másikat kevésbé, stb

szerencsétől függően 6 hónap - 2 év szavatosságúak az átlagos billentyűzetek

ha 15 évig bírta az előző és hasonló tartósságút akarsz, akkor ilyen nem lesz, nem elvárható hogy napi 2 fillérből (!) legyen jó (vagy egyáltalán bármilyen) perifériád.

ha ez az elvárás, akkor kell venni egy ibm modell M-et, de az sem 6-7k-ba fog kerülni :)

(#47048) Emu


Emu
őstag

Szomorúan hallom :(
Anno ezt a Genius-t (megtaláltam még a számláját) 4.990 Ft-ért vettem, úgy gondoltam, hogy duplájáért talán kapok valami hasonlóan tartós billentyűzetet. Egy IBM Modell M-em van elrakva a padláson, még anno a 286XT-hez vettük, nem gondoltam ilyen értéke van.

Már le is mondtam a háttérvilágításról. Tartósságnál pont arra gondoltam amit írtál, hogy fél év után elkezd felkeményedni stb. Jó lenne ha egy 5 éves periódusra nem kellene újra foglalkoznom a témával. Bele se merek gondolni mi lesz ha egyszer a Logi MX518 egerem feldobja a pacskert, mert már bőven tinédzser korszakát tapossa nálam...

Az ajánlott Lenovo tetszik, de nem hiszem, hogy be tudom szerezni karácsony előtt. Mi lenne a legolcsóbb billentyűzet amit bátran tudnátok ajánlani?

(#47049) PixAlan válasza Emu (#47048) üzenetére


PixAlan
aktív tag

10-15 fele kezdődnek a mechanikusak(nem magyar feliratozással), ~22 egy magyar feliratozásos CM, szerintem ha sok évre tervezel megéri venni egy olyat.

egereknél annyira szerintem nem rossz a helyzet, nekem olyan 2-3 év volt mire elkezdett duplázni napi használatban lévő egerem, és ez egy viszonylag egyszerűen javítható probléma még(meg még pont garin belül lett volna, de én hülye halogattam aztán kicsúsztam belőle :W ). Persze minden felhasználás függő is.

(#47050) gaben22 válasza Emu (#47048) üzenetére


gaben22
senior tag

Azért azt a Model M-et nem kellene hagyni az enyészetnek :). Ha nem akarod használni, akkor legalább úgy tároljátok, hogy az állapota ne romoljon.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.