Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) wanted5


wanted5
őstag

Amúgy ehhez, a ck350-hez nincs valamilyen okos megoldás, hogy felismerje a szoftver?
Na nem mintha nem tudnék élni makrók nélkül, eddig is jól megvoltam, de utólag gondolkodtam, hogy lehet megérte volna azt az 5 ezret az 550, sose tudom, hogy kellhet-e.

Kérdeztem a boltot a cseréről, lehet, de küldjem vissza, nyilván fizessem a postaköltséget, rendeljem meg a másikat, fizessem annak is a szállítását, úgy már nagyon nem érné meg, szóval letettem róla.

(#60002) r0b1 válasza nyunyu (#59995) üzenetére


r0b1
tag

Köszönöm szépen a gyors választ!

A keretem is emelhetem, nem kell hogy annyira halk legyen, igazából arra lennék kíváncsi, hogy a plusz költség milyen többletet adna, aztán majd eldöntöm mi éri meg nekem.

Azért mondtam a ~15k-t, mert a rgb-s mx brown [link] ennyire jönne ki Dropról, persze +szállítás és áfa. Ha jól gondolom, ez nem takarná ki a Gmmk ledjeit.

Írtam még, hogy a rugó lehetne a bluenál keményebb, ugyanitt kapható szintén rgb-s Cherry Mx Clear [link] , de még nem döntöttem el megérne-e ennyi felárat. Viszont a Halo Clear [link] már jóval olcsóbb, mint a Cherry, ennek a vízszintes holtjátékra lennék kíváncsi, hogy nem-e lötyög jobban.

A csendes vonalon a Gateron Aliaz Silentet találtam [link] , ez a videük alapján hallkabb, mint az Mx Brown, de írtad, hogy a Gateron jobban lötyög, de lehet bevállalnám a csendességért cserébe.

Az Outemu, amit írtál az szimpatikus, az holtjátékban hol áll a Cherrykhez? A Zealio-t dícsérted egy régi hsz-edben, ennek már az ára húzósabb, annak milyen a holtjátéka?

Az általam említettekből van valami amit kerüljek vagy pénztárcámtól függően és hogy mit adok fel az igényeből bármelyik jó lehet? De ha még eszedbe jutott valami, ami jó lehet, szívesen meghallgatom.

(#60003) < CyberBob > válasza nyunyu (#59965) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szia!

Én a CK550 bill. ben gondolkozok. Netezni és játszani a brown vagy a blue kapcsolós jobb (pirosat nem láttam magyar kiosztással)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#60004) Dr. Akula válasza < CyberBob > (#60003) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Brown. A kék az nagyon csattogós.

(#60005) IzI


IzI
senior tag

Sziasztok!

Mi a különbség mondjuk egy corsair K68 és egy varmilo között? Ugyanúgy cherry mx red kapcsolók.
Érezhetően van különbség sima ch red és a ch red silent kapcsolók közt ?
Mi nőveli az értékét egy billentyűzetnek ? Aminek van is értelme.

Egyébként billentyűzetet keresek,leginkább competitive játékokra,numpad-al,új legyen és max 65e Ft-ig,más nem fontos.
Ezeket néztem ki.
Corsair K68 [link]
Corsair K70 [link]
Ducky one 2 [link]
Varmilo VA109M [link]

(#60006) nyunyu válasza r0b1 (#60002) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, mennyire tervezed szétszedni a kapcsolókat, de kenetlen állapotban az Outemu Sky Silent sokkal erősebben susog, mint a Gateron Silent Brown.
Kenve más a helyzet, ott jön képbe a Gateron nyekkenő hangtompítója.

Holtjátékban az Outemu Sky feszesebb, mint a Cherry MX, viszont ennek az az ára, hogy nehéz szétfeszegetni a kapcsolót, meg a kenetlenül susogó hangja.
Kenéssel viszont simán el lehet szórakozni 4-5 órát.

Ár-értékben azt mondom, hogy egy sima Gateron Brownnal (35$?) jobban jár az ember, mert o-ringezve halkabb lesz, mint a 15$-ral drágább Silent Brown, és nem nyekken bottom-outkor!
Nem tudom, a custom Gateron Brown származékok (Aliaz, Aliaz Silent, Zealio, Zilent) és a dqdb által sokat emlegetett Durock kapcsolók mennyivel másabbak.

Szóval ha halk taktilis billzetet akar legózni az ember, akkor hamar el tud szaladni az árakkal a ló.
GMMKhoz hozzá kell még számolni a (halkított?) kapcsolókat (35-50-70-100$), modular foamot (28$), a kenőanyagokat, o-ringet (1-2$), ízlés szerinti kupakot (40-200$)...

Ducky One 2, nemszeretem108 csendesítése sokkal macerásabb lenne, azok még ennyire sem egyszerű és olcsó opciók, még ha az önmagában nem annyira rossz MX Brown kéznél is lenne, meg a faszaPBT kupakjaik lecserélésén sem kell gondolkozni.
Egyszerűen megaszopás lenne a billzet atomjaira robbantása, összes kapcsoló+LED kiforraszt, kapcsoló megken, kapcsoló+LED visszaforraszt, billzet összerak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60007) nyunyu válasza nyunyu (#60006) üzenetére


nyunyu
félisten

Amiről mostanában nem nagyon írtunk annyira részletesen, az a rugóerő hatása.

Puhább rugón könnyebb gépelni, kevésbé fáraszt hosszútávon.
Viszont a keményebb rugós kapcsolókat sokkal nehezebb akaratlanul leütni, kevesebbet kell használni a backspacet, illetve a kapcsoló taktilitását is jobban kiemelik.

Cherry és a legtöbb kapcsológyártó a standard kapcsolóin általában a kapcsolási ponthoz szükséges erőt szokta specifikálni, ez alapvetően jó indikátor arra, mennyire fogsz fáradni touchtypekor, vagyis amikor kapcsolásig ütöd a kapcsolót.

De mivel sokan nem tudnak konzisztensen 2mm-t nyomni, és megszokásból koppanásig/tövig ütik őket, így a teljes 4mm rugóúthoz tartozó erő is érdekes lehet, amit a DIY kapcsolóknál szoktak használni a rugók jellemzésére.
Annak idején kaptam pár Outemu Sky kapcsolót különböző rugókkal, 68gr rugós verzió érezhetően taktilisabb volt, mint a 62gr-os.

Pár púpteteje/aktuációs/bottom out erő:
Gateron (Silent) Brown 49/37/50gr, MX Brown 47/38/55gr, Outemu (Silent) Sky 68gr: 63/52/68, MX Clear 63/51/90gr.

(Hmm, MX Clearen jobban lehet touchtypeolni, mint a "modern" ErgoCleareken, mert jobban érzed a rugón, mikor engedheted el? Viszont azon sem lenne kevésbé fárasztó gépelni, mint a nekem hosszú távon fárasztónak érződő 68gr-os Outemun, ami után felüdülés az MX Brown.)
Nem tudom, elő merjem-e venni az MX Cleares unikornisomat. Halk az nem lesz, de legalább a 2.5 kilója miatt nem lehet fotelben fekve ölbevenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60008) DDA40X válasza octacore (#59975) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Hány gombot érzékel egyszerre? Mert genius i220 is tud vagy 5-öt. De sok cucc amelyik érdekelt volna, csak 2-őt.

(#60009) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá? Max 50k
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Noname
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanik
6.Van konkrét modell ami tetszik?
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar/Angol
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Normál
9.Extra igények RGB, csuklótámasz


:R

(#60010) Varoz válasza haxiboy (#59996) üzenetére


Varoz
őstag

Látom végül nem cseréltél. Én mai napig imádom a G.Skillemet ami ugye a tiéd testvére. :D

Ugyanitt kérdés. G.Skill KM780 RGB billentyűzethez most melyik áll legközelebb? Igazából ugyanilyen lenne jó, de már nem kapni sehol. :D
Volt asszonynak kéne bill és egy az egyben ez tetszik neki, RGB-vel. Szerintem a kapcsoló is pont jó a Cherry Red.
Pro tipp?

Szerk: Mindenképp itthoni webshop, mert kell a számla.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#60011) haxiboy válasza Varoz (#60010) üzenetére


haxiboy
veterán

Corsair-t még mindig kapni, egyébként vettem egy K65 RGB-t ideiglenesen (eredetileg donornak de közben meggondoltam magam, nem akarok beáldozni egy teljesen jó billencset) amíg a k70-et rendbe teszem, valaki pedig linkelte a Double-Shot PBT szettet ócsóér valami műszaki zálogból, pénteken érkezett meg.

A cégnél is a billencsem PBT, végre a Corsairt is minőséginek érzem, a gyári ABS bár nem katasztrófálisan de már ki volt fényesedve, természetesen ég és föld. Hogy mennyire sikerül helyreállítani a K70-et majd kiderül, elég nagy meló lesz kiforrasztani az összes switchet.

Ha tudtok esetleg valakit, aki árul MX Red RGB billentyűzetet hibásan, vagy csak switcheket, ne tartsátok magatokban. :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#60012) cibus


cibus
aktív tag

Helló!
rá dugtam a tvre a laptopot, így van most egy netezős, filmnézős, torrentes tévém.
a gondom az, hogy az ágyba nem akarom vinni a laptopot így csak egeret tudok oda húzni. de ez sem jó, mert akkor mozog, akkor bejön a kurzor, ott a vezeték, csak a gond van vele.
kellene nekem egy leges legolcsóbb Bluetooth billentyűzet + trackpad kombó. tudtok valamit ajánlani, az elférne mellettünk az ágyban és nincs vezeték.

köszi

(#60013) haxiboy válasza cibus (#60012) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia! Gyakorlatilag bármilyen kínai mini cucc amit kifejezetten erre találtak ki?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#60014) cibus válasza cibus (#60012) üzenetére


cibus
aktív tag

https://www.alza.hu/c-tech-wltk-01-cz-sk-fekete-d5142969.htm
valami ilyesmire gondolok. nincs ez olcsóbban valahol, pláne mondjuk angol kiosztással? :D

(#60015) cibus válasza haxiboy (#60013) üzenetére


cibus
aktív tag

na! teljesen jó egy ilyen. van valami oldal ahonnan hamar ideér valami ilyesmi?

(#60016) cibus válasza cibus (#60015) üzenetére


cibus
aktív tag

[link] pl?

ájjjj fél év mire ideér. pedig valami ilyen ilyen árban jó lenne

[ Szerkesztve ]

(#60017) dqdb válasza haxiboy (#60011) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Mondjuk én élnék a lehetőséggel, és biztosan nem Cherry kapcsolókkal építeném újra. Sokkan olcsóbban ott van a Cherrynél kevésbé reszelősen járó Gateron Red (kicsit könnyebb rugó) és Yellow (kicsit nehezebb rugó), kicsit drágábban a smooth érzést tökéletesen hozó és ezen a téren a Cherryre köröket verő Everglide Sakura Pink (hasonló súlyú rugó).

Valamint ha a nyák támogatja a screw-in stabilizátorokat, akkor a gyári csattogós hulladékok helyére Everglide vagy Durock + némi szilikonzsír kenésre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#60018) ilyen_85 válasza nyunyu (#60006) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Bár neked válaszolok, de r0b1-nek (is) válaszolnék.

A Zeal Aqua Zilent-ekről tudok nyilatkozni, a 67g-os változatot használom, amit Tribosys 3204-el kentem.

Igaz épített billentyűzetben van, aminek nincs háza (van szivacs a pcb alatt), de baromi halk! Arra fel kell készülni, hogy nem olcsó. Nincs túlzottan holtjátéka a stem-eknek, az egyedüli nyűgöm a space billentyűvel van jelenleg. Így, hogy a kapcsolók baromi halkak, a space hangja, mikor felengedem zavaró lett :( (úton vannak normális kupakok, de mivel group buy-on vettem van ami csak jövő nyáron ér ide...)

(#60019) nyunyu válasza ilyen_85 (#60018) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem sok a 67gr?

Régebben meg voltam róla győződve, hogy kb. a 67-68gr rugó az optimális, csak aztán sokoldalas doksit kellett írnom a 68gr rugó+Outemu V2.2 stemes Cherry 1000-emen, és pár óra gépelés után már nagyon fárasztott a túl nagy taktilitása+ellenállása(+hangja), így előástam az egyik MX Brownos billzetemet, ami orvosolta ezeket a problémákat. *
Valószínűleg most a 62gr rugós taktilis kapcsolókra voksolnék, viszont azoknál kevésbé határozott a taktilitás, mint erősebb rugóval.

*: Azóta lecseréltem a platementes Cherry 1800-at egy acél platettel megvert Ducky One 2-re, szintén MX Brownokkal, ettől sokkal határozottabb lett a taktilitás, viszont most össze-vissza csörög az egész billzet.
Gépelni sokkal jobb a Duckyn, de a hangjától falra tudnék mászni. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60020) ilyen_85 válasza nyunyu (#60019) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Egyenlőre nem érzem soknak, bár az igaz, hogy átmenetileg egy almás mágikus kínboard 2-n kellett gépelnem, amíg elkészült az első billentyűzet és ez eléggé hazavágta a gépelési stílusomat.

Emiatt szerintem eléggé keményen lenyomom a billentyűket, amíg nem sikerül visszaszokni addig úgy gondolom jó lesz a 67g.

Majd meglátjuk, elkezdtem ismét újra tanulni a touch typing-ot, (kösz apple...) lehet változni fog a véleményem. Max veszek kevésbé kemény rugókat.

(#60021) dqdb válasza nyunyu (#60019) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem sok a 67gr?
Ez teljesen emberfüggő. Sokan ennél nehezebb kapcsolókon is elvannak, mást pedig már a 62-67 gramm eltérés is megvisel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#60022) nyunyu válasza ilyen_85 (#60020) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem csodálom.

Még mindig nem értem, miért veszi meg valaki azt a valamit, ami agyondizájnolt alu ajtóéknek drága, billzetnek meg tökéletesen alkalmatlan :DDD

Szerencsére február óta almafan kollégáktól távol tengetem napjaimat, most már csak a saját billzeteim mennek az idegeimre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60023) emvy válasza nyunyu (#60022) üzenetére


emvy
nagyúr

Erdekes modon a Magic Keyboard nekem egeszen bejon (gepelesi sebessegre nezve).

while (!sleep) sheep++;

(#60024) Domonkos válasza emvy (#60023) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mi lenne az a pont, ami felett mar nem szamit a sebesseg?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#60025) haxiboy válasza dqdb (#60017) üzenetére


haxiboy
veterán

Van egy szett Gateron Clearem itthon, a Zealio féle pimpelt változat, de ez már túl puha.
A világítás milyenségét még meg kell néznem, mert emlékeim szerint a Cherry RGB-nél ott a PCB-n van a led így mindenképpen áttetsző háznak kéne lennie.

Az Everglide-ról még nem hallottam, kicsit le vagyok maradva a témában.
A Screw-in stabok valószínű no-go, a K70 Plate mounted.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#60026) moma


moma
őstag

Végig gondoltam jobban az igényeimet. És esetleg ISO-ban létezik olyan, hogy ollós és TKL, vagy aránylag kicsi és halk? A kicsin azt értem, hogy ne legyen num pad és legyen aránylag lapos, nem mély vagy hosszú, de arra nem vonatkozik, hogy irreálisan összelegyenek sűrítve a gombok, mert fontos a kényelmes gépelés azért. Lehet vezetékes most már.

A Rapoo 9300M tűnik ilyesminek, de nem ISO, meg nekem fontos a home és end gomb normális helyen (Vagy valami amit ilyenre át lehet programozni). Vagy a logitech mxkeys, de ez meg numpados és hosszú, meg kicsit sok is árban. Van esetleg valami tippetek, létezik ilyesmi?

Olvastam vissza, hogy CHERRY STREAM 3.0-at szoktatok ajánlani, de nekem az túl nagy.

És még egy független kérdés: ha használtan veszek egy mechanikus billantyűzetet ott mire figyeljek kipróbálásnál?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#60027) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok, szeretnek venni egy Cherry MX Switch Tester-t. Tudnátok segíteni hol es milyet vegyek? Mire figyeljek? Érdemes mas gyártótól is venni, stb...

(#60028) dqdb válasza haxiboy (#60025) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy szett Gateron Clearem itthon, a Zealio féle pimpelt változat, de ez már túl puha.
A Zealiókat ugyan a Gateron gyártja OEM-ként, és ennyi, mert mindennek nevezhető, csak pimpelt Gateronnak nem. És nem is lineáris, mint a Gateron Clear (ami tényleg nagyon puha).

A világítás milyenségét még meg kell néznem, mert emlékeim szerint a Cherry RGB-nél ott a PCB-n van a led így mindenképpen áttetsző háznak kéne lennie.
Mivel én sem tudtam, hogy mi a helyzet a LED-ekkel, ezért csak áttetsző házas kapcsolót linkeltem :)

A Screw-in stabok valószínű no-go, a K70 Plate mounted.
Plate mounted stabilizátorból csak legfeljebb közepes minőségű van (a Cherry sajátja), valamint a linkelt helyen akad Everglide Panda, amiről olvastam már jót, de olyan még nem tesztelte, akinek adok a szavára. Akár cseréled, akár meghagyod, a kenés mindenesetre kötelező, ha nem szereted a csattogását.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#60029) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. CM Master Ck550-es billentyűzetből a piros kapcsolósat hogy hogy nem lehet kapni sehol magyar kiosztással? A hivatalos oldalán pedig írja hogy van: "CK-550-GKGR1-HU"

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#60030) ilyen_85 válasza emvy (#60023) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nem a gépelés sebességével van gond, bár semmi különösen nem tapasztaltam, hanem, hogy fizikailag fáj rajta gépelni. Annyira rövid úton járnak a kapcsolók, nulla visszajelzéssel, hogy folyamatosan megpróbáltam átütni az asztallapot...

Persze mindenki más, de nekem nem jött be, az biztos. :R

(#60031) emvy válasza ilyen_85 (#60030) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem idáig a Tex Shinobi a csúcs. Le is veszem a hwapróról.

while (!sleep) sheep++;

(#60032) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!
Az elmúlt években laptopbillentyűzeten éltem. Azonban most megérett egy billentyűzetvásárlás. Szeretnék vásárolni egy olyan billentyűzetet ami számos értelmetlen kritériummal rendelkezik, de az asszony fülének és ízlésvilágának is eleget szeretnék ezzel tenni.
Kritériumok:
- fehér
- világítson (nem kell hogy legyenek különböző vibrálási funkciói, csak egy színben égjen és világítsa át a karaktereket)
- lehetőleg halk
- lehetőleg minél alacsonyabb legyen
Létezik egyáltalán ez a bili?
Köszi! :R

(#60033) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Kéne két billentyűzet magyar kiosztással:
-az egyik brown kapcsolóval, numpaddal (ide gondolom a ck550 lenne a legjobb)
-a másik red kapcsolóval TKL kivitelben
Árban olyan 30k alatt.

Köszi!

(#60034) moma válasza ilyen_85 (#60030) üzenetére


moma
őstag

ez nem megszokás kérdése amúgy, hogy mekkora erővel üti az ember?

Amúgy úgy látom, hogy általában az van, hogy mindenki sacc egyféle billentyűzettel van jó ideje csak tapasztalata és ezért is nehéz ez. Mert gyakorlatilag lehetetlen egyszerre x billentyűzettel gyakorlatba lenni. nem tudom mennyire látom jól ezt.

we all deserve a bit of luck.

(#60035) Domonkos válasza moma (#60034) üzenetére


Domonkos
Ármester

Minel gyakrabban vagy kevesebb billentyuzet kozt valtogatsz, annal rovidebb ido kell az adoptaciohoz csere eseten.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#60036) moma válasza moma (#60026) üzenetére


moma
őstag

ma arra mentem media marktba, hogy megnézzem mi van és kicsit jobban képbe jöttem a rapookkal. az e9500M egész olyasmi, mint ami tetszene, csak sajna van rajta numpad. Van nekik viszont egy 9000m, amin nincs se numpad, se cursor blokk, sajna home és end gomb sem, de majdnek megvettem, csak itt meg az van, hogy í az van, de kis enter van és az ű fel van víve az enter fölé. Ezt meg nem szeretném, hogy egyszerre többféle kiosztást használjak, laptopokon iso, itt meg ilyen fura.

olyanok voltak még amúgy, ahol num pad helyén touchpad volt. de ilyet sem szeretnék.

Érdekes mennyire nem egyszerű billentyűzetet venni.

jah meg volt kint mechanikus cucc és megnéztem kék és barna swichekkel. A kék az brutál hangos tényleg. A barna egész jó volt, de kicsit fura a hang struktúrája, de ez lehet ok lenne.

we all deserve a bit of luck.

(#60037) moma válasza Domonkos (#60035) üzenetére


moma
őstag

a vagy helyet ést akartál ugye?

amúgy nekem az a furcsa pl, hogy akiket ismerek és laptopoznak full time, ott nem is emlékszem, akiről tudnék, hogy különösebben kényelmetlen neki. viszont úgy tűnik akik mechanikussal tolja, azoknak pedig nagyon kényelmetlen ez az ollós dolog.

most lehet az lesz a vége, hogy a laptopok mellé egy mechanikust veszek részben kíváncsiságból, részben mert nem mechanikusból sem látok olyat, ami igazán tetszene. kíváncsi vagyok így milyen lesz, hogy idő nagy részében laptopkok és egy kisebb részében meg a mechanikus.

we all deserve a bit of luck.

(#60038) nyunyu válasza moma (#60037) üzenetére


nyunyu
félisten

Korábban sem volt sokféle asztali ollós billzet, aztán az a pár is kikopott a kínálatból.

Most újonnan kb. ezek léteznek:
- Cherry Stream nemtomhogyhívják (3.0 utáni, amiből már nincs magyar)
- Rapoo tapipados/mentes minibillzetei
- Lenovo TrackPointos minibillzete horroráron, aminek már nem sok köze van a 3-4 generációval ezelőtti IBM Travel/Think with UltraNAVhoz
- alma mágikus kínbórdja (ezt szerintem nem kell bemutatni)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60039) Domonkos válasza moma (#60037) üzenetére


Domonkos
Ármester

>a vagy helyet ést akartál ugye?
Nem. :N Kulon-kulon is megalljak a helyuket.

>akiket ismerek és laptopoznak full time, ott nem is emlékszem, akiről tudnék, hogy különösebben kényelmetlen neki.
Boldog tudatlansag. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#60040) moma válasza nyunyu (#60038) üzenetére


moma
őstag

Igen én is ezt észlelem, hogy az ISO nagyon nagy megkötés. Rapook külsőre tetszettek amúgy. Ha a 9000m az e9500m kiosztásával lett volna, akkor asszem elhozom.

Domonkos: ez a kérdés, hogy tudatlanság vagy más féle szokások :) nem tudom, hogy lehetne eldönteni ezt a kérdést.

we all deserve a bit of luck.

(#60041) Varoz válasza haxiboy (#60011) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor esélyesen Corsair lesz, mert nem nagyon jött tipp. :D

"gyári ABS bár nem katasztrófálisan de már ki volt fényesedve"
Érdekes, nekem sehol semmi fényesedés. Vagy egy fokkal jobban sikerült a G.Skill vagy 10x annyit gépelsz és szétkoptattad. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#60042) < CyberBob > válasza Dr. Akula (#60004) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azt lehet tudni, hogy a CK550 világítása teljes fényerőn villog-e?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#60043) Domonkos válasza < CyberBob > (#60042) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerinted meg lehet hajtani 100+ ledet egyetlen egy alaplapi USB csatirol? ;]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#60044) dqdb válasza < CyberBob > (#60042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Villog, ahogyan a többi csillámpónié is. Egyedül a mára kihalt monokróm háttérvilágítás esetében fordult elő némelyik billentyűzeteknél, hogy teljes fényerőn nem használtak alacsony frekvenciás PWM-et (az egy generációval korábbi CM-ek 150 Hz-en vibráltak, a mostani passz).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#60045) Domonkos válasza moma (#60040) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ne akard! A hagyomanyos billentyuzetekhez valo ragaszkodasban nem kell raciot keresni. :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#60046) DEJVID válasza DEJVID (#60033) üzenetére


DEJVID
őstag

Erre valaki?

(#60047) Aljasvip válasza cybermage (#60027) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha olcsón meg akarod úszni, akkor AliExpress.
Én ebből vettem a model 3-at (black, brown, blue, silver, red, silent red) november elején, tegnap hozta meg a postás.
A kapcsolókon ott figyel a Cherry felirat ahogy illik, a switch-ek hangra és érzésre is olyanok mint a próbált billentyűzetekben a cherry-k.

(#60048) moma válasza Aljasvip (#60047) üzenetére


moma
őstag

nekem nem jó a link. aliexpressel nekem az az alapvető gond, hogy ISO elrendezés gyakorlatilag nincs.

we all deserve a bit of luck.

(#60049) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok.
segítsetek egy kicsit légyszi. 3 közül melyiket vegyem tv/laptop kombó mellé az ágyba?
esetleg melyik az amit NE a 3 közül és miért?

köszi

[link] 1
[link] 2
[link] 3

(#60050) nyunyu válasza cibus (#60049) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezekről a csínai kütyükről nem hiszem, hogy sok tapasztalata lenne bárkinek is.

Arra viszont számíts, hogy január közepénél-végénél előbb úgysem kapod meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.