Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) labeda válasza takysoft (#10994) üzenetére


labeda
aktív tag

Osmium átok ronda: tényleg nem érdemes vitatkozni, mert kinek a papné, de láttad már élőben? Csuklótámasz nélkül használom, nekem tetszik, minden téren megfelel........

(#11002) R.P. válasza Tristis (#10999) üzenetére


R.P.
aktív tag

Jólvan, meggyőztél, megnézem én élőben ezt az A4Tech-et, aztán hogyha minden stimmel, veszek egyet.

Kösz a segítséget.

(#11003) takysoft válasza labeda (#11001) üzenetére


takysoft
tag

vitázni szeretek, nem vitatkozni, és mindenki véleménye érdekel :)

[ Szerkesztve ]

I will live forever or die trying

(#11004) Tristis válasza R.P. (#11002) üzenetére


Tristis
őstag

Érdemes megkocogtatni mind a két billentyűit. Az A4TECH gombjai nagyon puhák, de mivel én magabiztosan gépelek vakon, ezért nincs is nagyon szükségem visszajelzésre, és a puhasága miatt pedig sokkal gyorsabban tudok gépelni. Nekem jó. Micro-t tényleg érdemes izzadós kezűeknek venni, főleg egeret. Plusz a görgőt sokkal nehezebb és határozottabb módon lehet görgetni az A4TECH-nél és mivel az nekem másodlagos egér és VLC-nél használom az ágyból hangerőszabályzásra illetve NBA meccsek szüneteinek elpörgetésére, így nekem ez nagy előny+jobban is dolgozik a lepedőn, mint a Microsoft Wireless 4000-es egerem. Ettől még neked lehet rossz, de hogy lakkcsillogású a teteje az elég meredek élőben :DDD
A4TECH elromlik, tudsz venni még egyet szinte az árából... ;] Én így voltam vele (jó én haverságból 5e-ért kaptam meg :B )

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11005) R.P. válasza Tristis (#11004) üzenetére


R.P.
aktív tag

Értem, köszi a bővebb leírást, mindenképp elmegyek és megnézegetem ezeket - a mostani 5 éves Labtec Wireless billemnél szerintem minden jobbnak fog tűnni :)

Amit még nézegettem az imént, hogy az aprón elég jó árban van a Logitech Wireless Combo MK330 - erről esetleg tudsz valamit mondani? Tetszetős a designja.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11006) Tristis válasza R.P. (#11005) üzenetére


Tristis
őstag

Őróla nem tudok semmit. Tényleg beleférhet 10-11-be, nekem őszintén megvallom, hogy kiesett a látókörömből. Lehet, hogy jó választás (azért elsődleges egérnek A4TECH lehet kicsit meredek ezzel a billegés effect-tel). :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11007) vlevi válasza R.P. (#11005) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kinézetre ugyanaz, mint az Mk320, csak ehhez unifying vevőt adnak.
Az az home-end gombsor valami rettenet. frannak kell erőltetni?
Tudom, aki azt a részt nem használja olyan intenzíven, azt nem zavarja, de én az egész napomat programozással töltöm, és ahhoz rengeteget kell mászkálni a forráskódban, és lassan 20 év alatt hozzászoktam ahhoz a 6 gombhoz. Én a Ctrl+C,V,X helyett is Ctrl+Ins, Shift+Ins, Shift+Del gombokat használok, ahhoz pedig kellenek ezek a gombok.

(#11008) bencze válasza vlevi (#11007) üzenetére


bencze
senior tag

Olyan öreg vagy, vagy mire fel controlinstershiftinsert? Nekem csak nosztalgikus emlék, hozzászoktam az egykezes kopipészthez... azért elég ritka lehet manapság :)

Nekem egyedül a controlhome/end ami hiányozna ilyen fura billentyűzeteken, de az eléggé...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11009) nyunyu válasza vlevi (#11000) üzenetére


nyunyu
félisten

Orosz billzetek miota ISO kiosztasuak?

Altalaban az amerikaira szoktak a cirill betuket matricazni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11010) Sk8erPeter válasza bencze (#11008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Olyan öreg vagy, vagy mire fel controlinstershiftinsert?"
Bocsi, de ez milyen hülye kérdés? :D Ha neki az kényelmesebb, akkor hadd használja már azt, nem értem, miért kellene ezt megmagyarázni. Főleg miért kell ilyen stílusban rákérdezni. :F

Sk8erPeter

(#11011) bencze válasza Sk8erPeter (#11010) üzenetére


bencze
senior tag

A CUA standardot lecserélte a MS vagy 20 éve. Magamon kívül 1 embert ismerek aki tudja mi az, érdekesnek találtam. Mi a hülyeség ebben?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11012) vlevi válasza nyunyu (#11009) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kép csak illusztráció :)
Nekem természetesen magyar van.

a controlshiftinsertre a válasz viszont rém egyszerű.
A kijelölés shift + nyíl billentyű, (vagy shift+home, shift+end, satöbbi) ami úgy a legkényelmesebb, ha balshift+nyíl gombokat használok. És innen sokkal gyorsabb és kényelmesebb a shift+del-el kitörölni a kijelölt sort, és shiftinsterrel átrakni máshova, mint ctrlx-v párossal.
Tudom jól, hogy vagy 100 éve kitalálták ctrlc billentyűkombinációt, néha próbából meg is szoktam nyomni, hogy működik -e még :D
De nem áll kézre.
Amúgy nem vagyok én olyan nagyon öreg, mert egyik kollégám azzal kezdi, hogy numlock kikapcs, és ott nyomogatja a nyíl billentyűket, mert az szerinte oda való, és arra a különálló 10 gombra semmi szükség :)

Amúgy a bill. dobozán van egy kép róla fehérben, de amikor rákérdeztem, hogy kapható-e a fehér kivitel, az eladó csak mosolygott...

[ Szerkesztve ]

(#11013) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani világító billentyűzetet, igazából a cél az az lenne, hogy ne legyen vakító kék vagy nagyon erős színű/fényű a legjobb lenne ha fehér vagyis mint a laptopokban van, előnyben a vezeték nélküli de szóba jöhet az usb-s is. Keret ~15k.

Köszönöm üdv t,

(#11014) vadorzó válasza feri1 (#10953) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Logitech k360-ról mi a véleményed?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11015) nyunyu válasza bencze (#11011) üzenetére


nyunyu
félisten

A CUA standardot lecserélte a MS vagy 20 éve.

En meg sosem ertettem, minek kellett a Win95-ben az akkori IT piacon statisztikai hibahatar alatti reszesedesu MacOS kopipeszt megoldasat majmolni.
Korabbi Windowsok csak az IBM fele kombinaciot ismertek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11016) bencze válasza nyunyu (#11015) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, én gyakorlatilag gyerek voltam, nem is próbálom megérteni az akkori politikát. Az emlékeim közt ez is valahol a floppy és a bnc hálózat környékén lett elásva. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11017) canniball válasza canniball (#10992) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11018) wwhy válasza canniball (#11017) üzenetére


wwhy
veterán

Jól látod .. sztem más sem lát rejtett Logi termékeket :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11019) vlevi válasza canniball (#11017) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig sajnos így van. Az utóbbi időben a Logitech nagyon ráállt a lapos, elbaltázott gombkiosztású csicsabillentyűzetekre, amik a bolt polcain és az íróasztalon szépen néznek ki, de a használati értékük szinte a nullával egyenlő.

(#11020) canniball válasza wwhy (#11018) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is arra gondoltam, hanem hogy esetleg én vagyok vak. :) Ezek szerint (sajnos) nem így van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11021) canniball válasza vlevi (#11019) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagy kár, nekem kell az a kevéske dőlésszög, valamint a hagyományos kiosztás is szükséges, ha csak kicsit is megbolondítják nálam máris rendszeres a melléütés. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11022) Sk8erPeter válasza bencze (#11011) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha ilyen formában tetted volna fel a kérdést, akkor semmi gond nem lett volna vele. :)
De ez az "olyan öreg vagy" elég furcsa, nem túl kedves kezdés... :D

(#11012) vlevi :
"A kijelölés shift + nyíl billentyű, (vagy shift+home, shift+end, satöbbi) ami úgy a legkényelmesebb, ha balshift+nyíl gombokat használok."
Ez fura, mennyire másképp használják az emberek a billentyűzetet. :)
Nekem pont a jobb oldalt lévő Shift (és/vagy Ctrl)+nyíl a kényelmes, mindig úgy jelölgetek. Aztán Ctrl+X/C/V. Valahogy nekem sosem állt kézre hosszabb távon használni az Insertet, meg Shift+Del-t, azzal pedig én vagyok úgy, mint Te a Ctrl+X/C/V-vel. :D
Persze lehet, hogy ha eleve a másikhoz szoktattam volna magam, akkor meg az lenne a kényelmes.

(#11019) vlevi :
azért ez picit túlzó állítás, hogy a lapos billentyűzetek csak dekorációnak jók. Továbbra is meg kéne érteni, hogy van, akinek meg az a kényelmes. :) Pl. nekem. Kukkantsd meg a Lenovo Y570 billentyűzetét, na az elég lapos, de nekem gépelésre nagyon kényelmes. Viszont a billentyűzet-kiosztása sajna neki is elég idétlen, mivel laptop, be kellett sűríteni, így a Home-End-stb. billentyűk picik, ahogy az F1-F12 gombok is, ezért keresek külső billentyűzetet végre, ami hasonló gépelési élményt nyújt, viszont normálisabb kiosztása van. De eddig nem találtam olyat, aminél ne lenne valami nagy gebasz vagy a minőséggel, vagy a hangosságával, kompromisszumot meg drágán nem nagyon akarnék kötni, de igaz, hogy nem is szánok rá annyit, mint egyesek mechanikus billentyűzetekre, egyszerűen sajnálnám rá, inkább költeném hasznosabbra. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11023) csodacsoki


csodacsoki
tag

Üdv mindenkinek, tudnátok ajánlani 8e Ft körül olyan vezetékes bill-t ami világít, magyar kiosztású illetve lehetőleg 2 soros az enter rajta?
Volt egy Revoltec Lightboard XL3-am, de a mai nap folyadék áldozata lett... Ez a bill egyébként teljesen jó volt, egyedül az egy soros enter volt zavaró, szval vmi hasonló kellene, hasonló áron.

(#11024) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok! :)

Most kezdtem el gondolni egy új billentyűzeten. 3db-ot néztem ki magamnak, esetleg tudnátok segíteni?
Hátha valakinek volt már szerencséje nyomogatni, az írjon már rám, sokat segítene :R
[Sharkoon]
Gigabyte
A4-Tech

Köszönöm előre is. :R

Üdv.
Gyuf

[ Szerkesztve ]

(#11025) 7


7
addikt

Gondolkodom egy teljes kiosztású (értsd: van numpad és kurzorbillentyűk is) Cherry MX Brown switches mechanikus billentyűzet beszerzésén, ami 6KRO-t tud legalább, de az istennek sem találok semmit maximum 35.000 Ft-ért.

Van valami javaslat? :)

[ Szerkesztve ]

(#11026) csodacsoki


csodacsoki
tag

Vmi olcsóbb 6-8eFt-os pirosan vagy narin világító billentyűzetet nem tudtok? :F
Revoltec XL 3-on kívül :D Vagyis ha vhol kapható lenne dupla soros enterrel akkor az is jó lenne. De inkább más alternatívára lennék kíváncsi.

(#11027) WolfheartGR válasza 7 (#11025) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sajnos drágák a mechanikus billek. Szóval rá kell szánni egy fájós összeget, ha olyant szeretnél.

csodacsoki: Ha nem ragaszkodsz a magyar kiosztáshoz, csak a nagy enter a lényeg, akkor a német illetve UK angol billek körül érdemes nézelődnöd. Itt is kezdetnek egy Sidewinder X4-et kükkolj meg, viszont ki fog lógni a keretből, főleg mire beszerzed.

[ Módosította: 7 ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11028) nyunyu válasza WolfheartGR (#11027) üzenetére


nyunyu
félisten

US: egysoros
UK: ketsoros

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11029) WolfheartGR válasza nyunyu (#11028) üzenetére


WolfheartGR
őstag

fuckfuckfuckfuck... megyek kijavíttatom. Hol járt az eszem... :U
Köszönöm a kiigazítást!

(#11030) 7: Én egy tenkeyless piros vagy fekete switches német vagy britangol kiosztású, piros háttérvilágításosra vágyom. Óccsóért persze.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11030) 7 válasza WolfheartGR (#11027) üzenetére


7
addikt

Tudom, hogy drágák, de azért jó volna 35 körül megállni. Most a Ducky Zerot nézem, de ha az nem jön össze, akkor beruházok egy DASra, az egy tízessel több szállítással együtt...

... hacsak nincs itt valakinek költséghatékonyabb ötlete. :)

[ Szerkesztve ]

(#11031) nyunyu válasza WolfheartGR (#11029) üzenetére


nyunyu
félisten

En meg egy kettetort kiosztasu, parnazott csuklotamaszos, oldschool Ins/Del hatossal biro, numerikus paddal ellatott, MX Brown, de inkabb Ergo Clear gombu, gumigyuruvel tompitott kupakokkal ellatott billzetre vagyom, turheto aron. *
Ha mar lud legyen kover, akkor ketsoros enteres ISO kiosztassal, de az egysoros ANSItol sem esek hanyatt.

Vilagitas, 28KRO nem kell.

*: Gyk: mechanikus Ergo4000.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11032) csodacsoki válasza WolfheartGR (#11027) üzenetére


csodacsoki
tag

És ha annyi engedmény van, hogy egysoros is lehet az enter? :D

(#11033) WolfheartGR válasza csodacsoki (#11032) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor is X4. Csak az forgalmazódik itthon is.
Amúgy nézz körül apróban, van ott pár érdekes dolog, ha nem félsz a használttól. X6 német kiosztású, ki szépséghibával, néhány logi Gtizenix etcetera.

(#11031) nyunyu : Azért a 6KRO kell nekem "hamár eccő mekanikus", de az sem baj ha nincs limit.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11034) 7


7
addikt

Közben kutakodtam egy kicsit, találtam egy YouTube-ost WhiteFireDragon néven, akinek egész érdekes videói vannak többek között billentyűzetekről is: az általa tesztelt példányokat alaposan megnézi, szét is szedi őket, magyaráz, értékel. Hasznos információcsomag az érdeklődőknek. :)

Rosewill RK-9000
CM Quickfire vs Filco

(#11035) nyunyu válasza 7 (#11030) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry G80-3000LQCDE-2 MX Clear gombokkal?
Kb. ugyanaz, mint az MX Brown, csak picit kemenyebb a rugoja.

Grr, erre azt irjak, hogy 2KRO :(
Mondjuk ha ugy 2KRO, mint az Ergo4000, amin csak a kurzorok akadnak ossze, akkor siman bevallalnam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11036) 7 válasza nyunyu (#11035) üzenetére


7
addikt

Igazából pont a nyomáskeménység (illetve jelen esetben puhaság) miatt szeretnék brown switchet. Az még a blue-nál is könnyebben nyomható némileg, ráadásul a környezetemben élők sem fognak megőrülni a hangjától. :)

(#11037) WolfheartGR válasza 7 (#11036) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért a barna sem éppen halk szerintem: [link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11038) 7 válasza WolfheartGR (#11037) üzenetére


7
addikt

Halkabb a kéknél, és többet nem kívánok feláldozni az együttélés oltárán. :D

[ Szerkesztve ]

(#11039) nyunyu


nyunyu
félisten

Keyboard Ghosting Demonstration

Ki lehet vele probalni, milyen gombokat nem vesz be egyszerre a billzet.

Pl. Ergo4000-en ha le van nyomva a W+E, akkor nem megy a K, L, NumLock.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11040) bencze válasza 7 (#11034) üzenetére


bencze
senior tag

Én időközben arra jöttem rá, nem is a választék a probléma az ok, az ember talál elég infót. De nálunk a fekete / piros kapcsolósokon kívül semmit nem lehet találni. Az éjjel azt álmodtam megjött a CM és a Cherry billentyűzetem és mindkettő szar volt mert fekete kapcsólósok voltak és gondolkoztam mekkora szívás most amerikába visszaküldeni. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11041) WolfheartGR válasza bencze (#11040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért ilyenekről álmodni... Valahol orvosi eset nem? :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11042) csodacsoki


csodacsoki
tag

Modecom MC-9006
és
Lightboard XL3 kozott mi a külonbség? Sztem csak a felirat.. :D

(#11043) bencze válasza WolfheartGR (#11041) üzenetére


bencze
senior tag

áhh, nem aggódom, emberfüggő lehet, de nekem mindegyre van valami jó bizarr sztori. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11044) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy van e valamilyen vátozás a következő billentgyűzettel kapcsolatban : Genius Ergo Media 700 ? Olvastam, hogy régebben ps2/Usb összeköttetéstől függően elég sok probléma volt vele. Ez javult azóta?

(#11045) Gyuffa válasza Gyuffa (#11024) üzenetére


Gyuffa
tag

Valaki tudna nekem segíteni, ha ráér? :) :C

[ Szerkesztve ]

(#11046) WolfheartGR válasza Gyuffa (#11045) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Persze.
A4-Tech, többiről emlékeim szerint semmi infó. Amúgy jobb oldalon fent megtalálod a keresőt, amibe ha beírsz kulcsszavakat, mondjuk A4-Tech G800V, vagy G800v és kivadássza neked is. ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11047) Retekegér válasza Egon (#10982) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nos, ma sikerült beszerezni a Lenovo 73P2635 billentyűzetet, a bolti árakhoz képest potom pénzért, itt a HA-n. Akkor összegezném:

- hagyományos kiosztás (magyar), emellett vannak multimédia gombok és USB-portok is
- nagyon masszív, a billentyűk a megszokott kialakítással és holtjátékkal rendelkeznek, a nyomáspont normál és halkan lehet gépelni, beragadás egyelőre nem jellemző
- nem tudom egyszerre hány billentyűt érzékel, viszont kis BF3-at toltam és jól teljesített
- összességében nagyon jó benyomást tett rám, tartósnak tűnik, egyedüli "negatívum" a hagyományos volta miatt, hogy könnyen bemegy a morzsa/hajszál a billentyűk alá, bár engem nem zavar (néha kis sűrített levegővel kezelésbe veszem)

Hirtelen ennyi, ajánlom.

<< Heimdal >>

(#11048) Gyuffa válasza WolfheartGR (#11046) üzenetére


Gyuffa
tag

Jujj, hát akkor az nálam is ki van lőve, pedig külsőre elég jól néz ki :)

Köszi :R

(#11049) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Valaki meg tudná magyarázni nekem, hogy kis hazánkban miért az angol kiosztás a menő? (És nem a német, vagy esetleg valami északabbi, ami megegyezne a magyar kiosztással...)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11050) 7 válasza vadorzó (#11049) üzenetére


7
addikt

Angol kiosztás = UK kiosztás, ami a szitázástól eltekintve megegyezik azzal, amit mi is használunk. Amire te gondolsz, az az amerikai kiosztás, de azt igencsak ritkán látom idehaza, úgyhogy nem tudom értelmezni a kérdésed.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.