Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) nyunyu válasza Enton (#72000) üzenetére


nyunyu
félisten

Tai-Hao doubleshot ABS keycaps in OEM profile

Képen bezzeg GMK van renderelve.

Aztaqrva ~45€ egy német kiosztású Tai-Hao?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72002) Archttila


Archttila
veterán

Tobb honap varakozas utan tegnap vegre megerkezett az uj K8 frame, igy neki is estem a mar regóta tervezett 12.000mAh battery modnak. :)

Egy biztos, a toltesi ido tobb lesz a megszokottnal :D es a billentyuzet is nehezebb lett valamivel, de szerintem ezek boven a vallalhato kompromisszum hatarian belul leledznek, szoval megerte a hosszu varakozas, rengeted e-mail stb. :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72003) copass válasza Archttila (#72002) üzenetére


copass
veterán

12.000 Liter? 30.000 liter nem volt?! :D zoxigén miatt kérdezem csak! :D
mi történt a régi frame-el?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72004) Archttila válasza copass (#72003) üzenetére


Archttila
veterán

:DDD
Sajnos nem, ezt is vizbul vettem ki mint az...
A regi meg van egy kicsit hajolva. (korabban irtam priviben)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72005) dqdb válasza Enton (#72000) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a billentyűzet a felét sem éri, mint amit kérnek érte, a Keychron K8 egy 20-25 dolláros TKL táskával kerül 106 dollárba, ugyanúgy hotswap, BT, tray mount.

Emellett pedig különösen vicces ára van a Discord billentyűzetnek, ahol megvan a hotswap és BT, csak cserébe jobb belső felépítést kapsz jobb minőségű kupakokkal.

Vagy BT nélkül, de alumíniumból egy ANSI nem barebone Q3 is ennyibe kerül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72006) micafighter válasza dqdb (#72005) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ennyiért már én is inkább customban gondolkodnék, esetleg kivéve ha valamiért ragaszkodik az ember az optikai kapcsolókhoz. Mondjuk már kitaláltam hogy fogom a Wooting HE60 PCB-t a bakenekoba pakolni :DDD :DDD

Más: ABS és PBT kupakok között ugyanolyan profilnák van különbség a hangzásban? Vagy az max csak az anyagvastagságból adódik? Azon gondolkodok, miért látok szinte minden tartalomgyártónál méregdrága GMK kupakokat a sznobságon kívül :DDD

Ha már PBT. Jöttek most ugye új double-shotként hirdetett PBT "blend" kupakok, pl a Keychron és a PBTFans. A kupak felületéből esetleg meg lehet állapítani, mennyi a PBT abban a blendben? Észrevettem, hogy a Keychron "PBT" double shot kupakok egész simák, ehhez képest a PBTFans "PBT" double shot kupakjának a felülete egész érdes, éppen még nem zavaró. Mondjuk PBT dyesubnál is vannak elég nagy különbségek, van, amelyik egész sima, van, amelyik kissé érdes felületű.

[ Szerkesztve ]

(#72007) nyunyu válasza micafighter (#72006) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hinném, hogy meg lehet állapítani a textúra alapján, hogy mennyi a PBT benne.

Keychron Arctic klónom kb. olyan sima, mint az első mechámon használt Gateron blank PBT volt:

Ehh, itt még nem vettem észre, hogy a Num5 kupak van az F-en. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72008) dqdb válasza micafighter (#72006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mondjuk már kitaláltam hogy fogom a Wooting HE60 PCB-t a bakenekoba pakolni :DDD :DDD
Még nem szedtem szét, de kicsi az esélye, hogy a nyákon megvannak a gummy O-ring mounthoz szükséges bevágások. Ha otthon akarod megvágni a nyákot, akkor kizárólag védőfelszerelésben és jól szellőző helyen tedd meg.

Más: ABS és PBT kupakok között ugyanolyan profilnák van különbség a hangzásban? Vagy az max csak az anyagvastagságból adódik?
Azonos anyagvastagság mellett is van, de egyúttal túl is van értékelve szerintem.

Azon gondolkodok, miért látok szinte minden tartalomgyártónál méregdrága GMK kupakokat a sznobságon kívül :DDD
A GMK-n kívül mástól nem nagyon kaptál Cherry profilban jó minőségű doubleshot ABS-t hosszú ideig, és több száz GMK készlet jelent meg eddig, így a változatosság is adott. A JTK most is tetű lassú alacsony volumen mellett, a DMK állítólag jó, de új szerepelő a piacon (maga a Domikey nem, de a profiljuk igen), EPBT ABS csapnivalóan rossz, a noname gyártóknál pedig még ennél is kérdésesebb a minőség.

PBT-ben nem kapod meg ugyanezt a választékot, színek terén is korlátozva leszel az alapanyag miatt, színkombináció terén is korlátozva leszel a dyesub sajátosságai miatt (a reverse dyesubbal pedig senki sem tud jó minőségben gyártani).

Anno SP volt "a" gyártó és SA "a" profil, de annyira lassú (18+ hónap) volt egy GB átfutása náluk már 5-6 évvel ezelőtt, hogy a GMK friss belépőként letarolta a piacot (anno 4-5 hónapos átfutási idővel indultak), és manapság sokan el sem jutnak addig, hogy más gyártót megnézzenek, nemhogy másik profilt.

A kupak felületéből esetleg meg lehet állapítani, mennyi a PBT abban a blendben?
Nem. A PBT lehet gyárilag nagyon sima (KAT, MDA), sőt gyárilag nagyon sima és csillogós is (KAM glossy), és az ABS is lehet nagyon durva és rücskös (DSS). Acetont neki, és kiderül, mennyire oldja a keverékben lévő ABS-t.

A Monokei Series 1 tiszta doubleshot PBT lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72009) nyunyu válasza dqdb (#72008) üzenetére


nyunyu
félisten

GMK mint friss belépő?

2004-ben vették át a Cherrytől a kupakgyártást.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72010) dqdb válasza nyunyu (#72009) üzenetére


dqdb
nagyúr

Friss, mint a custom piacra friss belépő, akitől az SP-hez hasonlóan à la carte módon lehetett rendelni nem ipari mennyiségben egyedi dolgokat, hajlandó volt kiszolgálni ezeket a megrendeléseket, ha azok elérték a megszabott minimumot. A Devlin például elhajtotta a fenébe a próbálkozókat 1-2 kör után, ők nyugit csak nagy ügyfeleket akartak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72011) micafighter válasza dqdb (#72008) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen :) ,,Acetont neki" igen az lesz szerintem, ha abból derül csak ki biztosan, hajt a kíváncsiság :DDD Úgyis van egy csomó plusz kupak ezekben a készletekben, nem fogom mindegyiket használni. Csak akkor már jó lenne pár képet, videót is készíteni róla. :)

Szerintem a HE60 pcb-n nincs gyárilag kivágás az o-ring mounthoz, kérdés, hogy az áramkör nem lesz-e útban, de mivel csak a nyák szélén kell kicsit vagdosni, így abban reménykedek ott nem lesz útban az áramkör. Szabadban vágom majd maszkban, van egy jó kis kézi elektromos csiszoló gépem, azzal faragtam alu half plate-et full plateből (na jó kellett flex is de a végét már csak csiszoltam :DDD ) úgyhogy szerintem boldogulni fog a nyák-al is. Persze a HE60 előtt olcsóbb nyákokon tesztelem azt a vágást :) A gyári acél platet azt mondják nem érdemes cserélni rugalmasabbra mert fontosak a távolságok a mágneses kapcsolónál, de a pcb ugyis merev, szerintem jó lesz az acél plate-el, ha flex nem is lesz, egy kis bounce lehet lesz benne o-ring mounttal :)

Azon gondolkoztam a Prophetbe is bele lehetne tenni :DDD akkor szerintem a pcb-n nem kell faragni, de akkor meg a plate-n kell mert a gyári HE60 plate nem lesz jó mert nincsenek rajta a pin felfüggesztések, a Prophet plate meg rugalmas műanyag, mágneses kapcsolóknál nem tudom lenne-e gond, de a platen mindenképp faragni kéne mert más az alsó sor kiosztás a Prophet plateken.

[ Szerkesztve ]

(#72012) nyunyu


nyunyu
félisten

De túl sok időtök és türelmetek van billzet faragásra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72013) dqdb válasza micafighter (#72011) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem a HE60 pcb-n nincs gyárilag kivágás az o-ring mounthoz, kérdés, hogy az áramkör nem lesz-e útban, de mivel csak a nyák szélén kell kicsit vagdosni, így abban reménykedek ott nem lesz útban az áramkör.
Útban lesz. Pocsék fotó a tükröződő nyák és a fényviszonyok miatt, és lusta voltam újabb képet készíteni, de a lényeg azért látszik: alul bal oldalon szinte teljesen végig tele van trace-szel, jobb oldalon kevésbé, de ott is akad.

a gyári HE60 plate nem lesz jó mert nincsenek rajta a pin felfüggesztések
Ez a terv rengeteg ponton elbukik:
1. a HE60 plate kisebb, mint a Prophethez szükséges plate, így a gyári plate-et nem tudod használni
2. a pin mount merev plate-ekkel borzalmas és nem igazán működik, így a gyári plate-et nem tudod használni
3. a gyári Prophet plate 7u space-hez készült, ahogyan említed, így a Prophet plate-et nem tudod használni
4. a HE60 plate mount stabilizátorokat használ, a Prophet PCB mountot, így a Prophet plate-et nem tudod használni
5. a rugalmas plate vs érzékelési távolság dolgot te is említetted, látszik, hogy 8 csavar rögzíti a nyákot a plate-hez a merevséget növelendő (a kettő között van valamilyen szivacs)

Az én tervem egy tesztkör egy Salvationben lesz gyári állapotban, és ha ott tetszik, akkor CF plate-et vágatok egy 60%-os gasket mount billentyűzethez, ha nem, akkor pedig HA.

Maga a Lekker kapcsoló olyan, hogy alulról nyitott és a stem végén van a mágnes. A nyákon nincsen ott a megszokott középső lyuk (az egyszerűbb belső miatt kompaktabbra meg tudták csinálni a kapcsoló belsejét), és a túloldalra került a kapcsoló alá, a nem létező lyuk helyére maga a Hall-effect szenzor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72014) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
hajrá a 100 wpm-ért :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72015) micafighter válasza dqdb (#72013) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi, igen a kép alapján a PCB széleket nem mindenhol lehetne bevágni, úgyhogy a bakeneko illetve az a mount azokkal a standoff pozíciókkal akkor sajnos kiesik. Prophethez gyártani kéne hozzá egy platet, de azt mondod a Prophet nem jó merev plate-el. A salvation-el szemeztem még én is, mondjuk az nekem nincs sajnos hogy kipróbáljam, úgy látom most nem is kapni sehol, de írj majd azért ha oda jutsz, hogy milyen lett :)

Nem tudom milyen házzal lehetne érdekes ami kapható is, a Tofu60-al biztos kompatibilis és kicsit modolhato a Tofu, de inkább mással próbálkoznék. Néztem a D60 Lite-ot, ott van WK alsó sor de nem kapható hozzá külön leaf-spring-es plate, vagy vágatni kéne platet mert gyárilag PC plate-el van, vagy a külön kapható D60 plate-en (van alu, réz meg fr4 is) a gasket részt bevágni a leaf-springnek, és úgy talán jó lehet a D60 Litehoz. A sima D60-al nem próbálkoznék mert nem látok WK verziót, csak WKL vagy HHKB-t.

A tray mount lyukak a HE60-on esetleg kompatibilisek lehetnek a Blade60-al? Az még jó lehet, és könnyen beszerezhető ház, de kép alapján nem tűnik sajnos kompatibilisnek azok a csavar pozíciók.

[ Szerkesztve ]

(#72016) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#71874) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hát, nem biztos, hogy megtartom ezt a Ducky-t. :( Az egyetlen jelentős problémám vele, hogy gépelésnél túl érzékeny, néha egy leheletre is regisztrálja a karaktert. Ez talán a red kapcsoló miatt lehet. Most is csinált ilyet, hogy írtam ezt.

Érdemes lenne barnára váltani?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#72017) dqdb válasza Hegyirabló (#72016) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Cherry kínálatának nagy hátránya, hogy a piros és a fekete között félúton a többi gyártóval ellentétben nincsen lineáris kapcsolójuk (sárga néven fut). Az előbbi túl könnyű sokaknak és véletlen lenyomás eredményez, az utóbbi túl nehéz sokaknak és kényelmetlen a gépelés rajta.

A barna körülbelül félúton van, de taktilis.

A visszaküldés mellett ebből a 110 darabos 5-pines milky yellow pro is megoldás lehet akár.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72018) Hegyirabló válasza dqdb (#72017) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm a választ!

A taktilis az, ha jól értem, hogy érzek egy kis ellenállást, amikor lenyomom? Ahogy emlékszem, az is egy érdekes hatás volt, de talán nem annyira zavaró, mint a véletlen lenyomás.

Aquila non captat muscas.

(#72019) nyunyu válasza dqdb (#72017) üzenetére


nyunyu
félisten

Elméletileg létezik az MX Natural White, ami 60gr bottom out környékén van (~Gateron Yellow), de olyat eddig kész billzetben egyedül a nemszereteméknél láttam.
(Pixelék szivárványos szóközös fehér billzete volt olyan ~2 éve)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72020) nyunyu válasza Hegyirabló (#72016) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha hangtompított akarsz maradni, akkor opcióid:
- Gateron Silent Brown: ez 50gr? bottom out, taktilis, gyengén tompít lefele
- Outemu Silent White: ez 60gr bottom out, lineáris, erősen tompít lefele
- Outemu Silent Grey: ez 60gr bottom out, nagyon taktilis, erősen tompít lefele
(-MX Red/Blue/Brown: 55gr bottom-out)

Gateron (Silent) Brown taktilisebb, nagyobbat döccen, mint az MX Brown, de 5gr-mal puhább a rugója!

Esetleg szerzel valahonnan egy szett 60gr körüli bottom-outos rugót * az MX Pinkbe, abban valószínűleg dqdb tud segíteni, hogy hol van most jó minőségű, nem nyikorgó rugó. (Alin eléggé random a felhozatal)

*: Az a baj, hogy egy rakat rugó, kapcsolóárus helyen azt actuation forceot szokták megadni (2mm lenyomásnál, ahol kapcsol az MX), máshol meg a bottom-outot (4mm, teljesen összenyomva)
Ez lineáris kapcsolónál még nem akkora probléma, de pl. taktilis kapcsolókat nagyon félreviszi, mert ott a döccenés hozzáadódik a kapcsolásnál mérhető rugóerőhöz.
Döccenés magassága meg konkrét kapcsoló modell függő.

Másik kérdés még, hogy az One3-ban mindenhova egyforma kapcsolót tettek?
Akkor probléma lehet a nagyobb, stabilizált gombok kupakjainak a súlya, Red jellemzően túl puha szóköznek, nem mindig tudja visszarúgni, ha lenyomod.
Én a GMMKban, melós1800-ban, melósTKLben használt kapcsolókon cseréltem a szóközök rugóit MX Black 83gr-os rugójára. (melós1800-ben az eredeti szóköz kapcsolója (MX Linear Gray, ~105gr) került az Esc helyére :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72021) Hegyirabló válasza nyunyu (#72020) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszi!

"Ez lineáris kapcsolónál még nem akkora probléma, de pl. taktilis kapcsolókat nagyon félreviszi, mert ott a döccenés hozzáadódik a kapcsolásnál mérhető rugóerőhöz."

Ez mit jelent gyakorlatban?

Aquila non captat muscas.

(#72022) micafighter válasza dqdb (#72017) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sok Gateron kapcsoló kapható már a Keychron-tól is, a legtöbb úgy láttam jó áron van (az inkek a kivétel, azok olcsóbbak keygemnél pl) illetve erre nem jön már plusz áfa. A Gateron Pro kapcsolók is kaphatóak, bár az 5 pines verziók a Pro-bol sajnos pont nem. De létezik egyébként v2 a Gateron Pro kapcsolókból, abból 5 pinest nem is láttam máshol se, de azokat is árulja a Keychron. V1 és v2 között egyébként nem tudom mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#72023) dqdb válasza nyunyu (#72020) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a baj, hogy egy rakat rugó, kapcsolóárus helyen azt actuation forceot szokták megadni
Kapcsolónál megy a keverés, de külön árusított rugónál tiszta a helyzet, ott mindig a bottom outot adják meg, és mellé a rugó hosszát (short/medium/long).

hol van most jó minőségű, nem nyikorgó rugó
TX vagy Sprit, de ha ezek árához hozzáadjuk a szállítási költség és a switch opener árát, valamint azt, hogy az eredeti kapcsoló módosítása érintheti a garanciát, akkor szerintem gazdaságilag nem megéri rugót cserélni ebben az esetben, komplett kapcsolót kell nézni, vagy taktilis irányba elmenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72024) nyunyu válasza Hegyirabló (#72021) üzenetére


nyunyu
félisten

Taktilis kapcsolóknál általában a púp tetejét szokták megadni actuation forceként, mert minimum akkora erővel kell lenyomni, hogy átessen a kapcsolási pontra.

Pl. MX Brown
Ha megnézed a kék erő-elmozdulás görbét, a rugója nagyjából lineáris, 30gr-tól keményedik 55gr-ig, de a púp teteje 46gr-nál van. (hivatalosan 55gr van megadva)

Míg egy MX Rednél a rugó ugyanúgy 30-55gr, de ott púp hiányában a 2.0mm elmozduláshoz tartozó értéket (40gr) adják meg actuation forcenak. (elvileg hivatalosan 45gr lenne)

Összehasonlításul Gateron Brown, rugó ~28-52, púp 49gr.
Outemu Red: 35-62gr, kapcsolási pont 47gr-nél

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72025) dqdb válasza micafighter (#72022) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gateron G Pro YellowGateron Yellow Pro, az előbbiből van 2.0 változat

Azt nem tudom, hogy ebből a háromból melyik a legjobb, a középsőt próbáltam csak. A másik kettő simább lehet, de a PC felsőrész helyett a milky szimpatikusabb és hangban jobb lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72026) Hegyirabló válasza nyunyu (#72024) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Teljesen világos, nagyon szépen köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#72027) dqdb válasza micafighter (#72015) üzenetére


dqdb
nagyúr

úgy látom most nem is kapni sehol
Bár 2021Q4-re volt ígérve, még szállításra vár, Salvun szokásához híven szép nagy késést összehozott gyártóként, mint az összes eddig általa gyártott group buy-nál.

A tray mount lyukak a HE60-on esetleg kompatibilisek lehetnek a Blade60-al?
Ennek nulla értelme lenne a teljesen felesleges pénzégetésen túl. A HE60 egy műanyag tray mount házzal jön, ehhez képest egy másik tray mount ház csak akkor előrelépés általában (az esztétikától eltekintve), ha a két középső rögzítési pont eltávolítható, mint a Klippe T esetében, így kialakulhat némi flex. Azonban jelen esetben éppen a flex elkerülése a lényeg és amúgy is egy nagyon merev plate-PCB szendvicsről van szó, így másik tray mount házra cserélni nem éri meg.

Néztem a D60 Lite-ot, ott van WK alsó sor de nem kapható hozzá külön leaf-spring-es plate, vagy vágatni kéne platet
Ahogyan említettem (és a képen is látszik), a HE60 plate mount stabilizátorokkal jön, így a felsorolt billentyűzetek egyikénél sem lenne jó a plate akkor sem, ha találnál belőle 6.25u alsó sorral.

A HE60-at vagy gyári állapotában kell használni, és ekkor kemény bottom outot kapsz, vagy egy olyan házba kell betenni, aminél a bounce rugalmasabb bottom outot eredményez. Ehhez vagy olyan ház kell (Salvation), aminek a belső felépítése eleve nyújtja ezt és elég a belsőt beletenni, vagy egyedi plate-et vágatni kemény anyagból (acél, CF) egy gasket mount vagy leaf spring mount házhoz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72028) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
amikor az összes fotont látni akarod

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72029) Shalee válasza dqdb (#72028) üzenetére


Shalee
csendes tag

Akarom... Feketében nincs ilyen keycap? Berendelnék egy szettet valahonnan. A G.Skill crystal crown-ra is fáj a fogam egy ideje.

(#72030) dqdb válasza Shalee (#72029) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] [link]
ezekről tudok, mint áttetsző kupakokról

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72031) nyunyu válasza Shalee (#72029) üzenetére


nyunyu
félisten

70$+szállítás, magyar is rendelhető.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72032) Shalee válasza dqdb (#72030) üzenetére


Shalee
csendes tag

Köszi!

@nyunyu
61-es ANSI-val nyomulok, de megtaláltam azt is náluk. Köszi!

(#72033) Enton válasza Shalee (#72029) üzenetére


Enton
addikt

Esetleg még ez lehet opció:

Tai hao cubik quartz

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#72034) ATI válasza Hegyirabló (#72026) üzenetére


ATI
senior tag

Ha esetleg segít, Pesten meg tudok mutatni pár sárga kapcsolót.

(#72035) Hegyirabló válasza ATI (#72034) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rendes vagy, köszönöm, de túlságosan öreg és rigolyás vagyok ahhoz, hogy kapcsolókat cserélgessek, még ha ennél a márkánál ez kifejezetten egyszerű is. Azért őrjítő, hogy ennyi fajta kapcsoló van, ember legyen, aki kiigazodik köztük.

Aquila non captat muscas.

(#72036) benyovszki4


benyovszki4
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segítséget adni, hogy mit vegyek? Eléggé meg vagyok lőve...

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30-40k
2.Használt szóba jöhet?

Igen.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Membrános Asus, mechanikust szeretnék.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Gaming.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nem találtam megfelelőt.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Lehet teljes, TKL, nyilak nem fontosak, PgUp/PgDn és felső számsor legyen.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Mindenképp világítsanak a billentyűk, ha gagyi az RGB akkor legalább lehessen egyszínű fix.
Vagy legyen alapból legalább Gateron minőségű Red vagy Yellow switchel szerelve, vagy hotswapolni lehessen MX stílusú switchre. A többi mindegy.

"Braaaap brap brap brap" -Honda CR500

(#72037) ATI válasza Hegyirabló (#72035) üzenetére


ATI
senior tag

Rendben.

(#72038) gabenn15


gabenn15
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a mostani billentyűzetek között melyik lenne az, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak:
1 Összeg: 10.000-40.000Ft
2 Használt nem érint.
3 "Félmechanikus" Spirit Of Gamer Pro K5 van most, De valódi mechanikust szeretnék
4 Játékra szeretném használni
5 Magyar kiosztás előny, de angollal is együtt tudnék élni
6 Méretre lehet numpados, 60%-os ez most mindegy
7 Kábeles-váltható bt-wifi mindegy. /Nekem hátrány lenne elemezni meg töltögetni/
Persze nézelődtem én is mielőtt ide írtam.
Ezeket néztem meg főleg:
1 Cooler Master CK550 V2 :Itt az 1000hz polling rate tetszett meg, mert az egerem is ilyen lett és megérte akkor a fejlesztés. Per key rgb is látványos dolog, de nekem az egyszínű sem probléma. Barna kapcsolót írnak hozzá, na ezzel semmilyen tapasztalatom nincsen.
2 Logitech G413: Itt a Romer-G kapcsolókat írják saját fejlesztésnek amelyek 1,5 mm-es úttal rendelkeznek és ezáltal gyorsabbak mint az átlag 2mm-es utasok. 1000hz polling rate. Nekem nem FPS-hez kell főleg így nem tudom ezt a 25%-ot érzeném-e valóban.
3 Razer BlackWidow V3: 1000hz polling rate, game mode lehetőség

Bármilyen másik típus is érdekelhet, nem kötelező a fentebb látható kettő közül választani :)

(#72039) Molydeus válasza gabenn15 (#72038) üzenetére


Molydeus
senior tag

és #72036 benyovszki4

40 körül beleférhet egy ISO kiosztású Keychron, mondjuk Gateron G Pro Red kapcsolókkal. Sokféle méretben gyártják, pl. a K2 75%, aK6 65%, a K8 TKL, de van kb mindenféle, kérdés, hogy éppen mi kapható belőle ISO-ban.
Vezetékes módban megvan az 1000Hz-es polling rate, de ha épp nem játszol, van BlueTooth is. Az RGB kapcsolónként állítható, ha hotswap verziót néznétek, akkor forrasztás nélkül cserélhetők benne a kapcsolók és emiatt későbbi módosításokhoz is megfelelő alap lehet.
A gyártótól rendelve nem magyar lesz a feliratozás (UK, DE, vagy Nordic), de itthon is beszerezhető a méretnek megfelelő szokásos átvilágítós vékony, festett és lézerezett ABS készlet 8eFt körül.
Van 3 magyar forgalmazó is, de itthonról inkább 45-50 között lenne, cserébe könnyebb lehet egy esetleges garanciális ügyintézés, mint a gyártótól közvetlenül vásárolva.
Az afterhoursnál akciós a nem hotswap K2 magyar kupakokkal (ezt most láttam meg), ami 40eFt alatt van picivel.

Alternatíva esetleg egy itthon is beszerezhető GMMK TKL (Gabennek akár 60%-os) barebone (25eFt), szintén itthonról egy szintén Glorious magyar kupakkészlet (8eFt) és hozzá egy kupac Gateron G Pro (Red, Yellow, vagy más néven kb ugyanez a Gateron Red Pro és Yellow Pro) a Keychrontól vagy Aliról. Itt főleg a szállítási költség döntené el, hogy mennyire jön ki éppen.
A GMMK lebegő kupakos (kilátszik a kapcsoló a kupak alatt), csak vezetékes (cserélhető), hotswap, kapcsolónkénti RGB-t tud és megvan az 1000Hz is. Az integrált plate Alu, de emiatt merev, ha később halkítanátok rajta, akkor kevésbé jó alap, mint a Keychron.

M.

(#72040) copass válasza Molydeus (#72039) üzenetére


copass
veterán

keychron k8 már 48k...tavaly volt 37k.
hotswap, forrasztottat én már hanyagolnám ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72041) benyovszki4 válasza Molydeus (#72039) üzenetére


benyovszki4
csendes tag

Köszi a választ, végül hotswapos Keychron K6 lett az Afterhourstól, a kék switches most csak 31, nézegettem már de nem tudtam, hogy van hozzá magyarító készlet. A Yellow-kat meg a Keychrontól berendeltem :R :R :R

"Braaaap brap brap brap" -Honda CR500

(#72042) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!
Valaki tud valami bestbuy vételt elsősorban vezeték nélküli, teljes méretű, magyar nyelvű világítós billentyűzetet általános célokra, emberi áron?

[ Szerkesztve ]

(#72043) Molydeus válasza copass (#72040) üzenetére


Molydeus
senior tag

Persze, szerintem is mindenképpen megéri a hotswap, de mivel nem volt szempont, megemlítettem.

A Keychrontól közvetlenül még kijön 41 körül egy hotswap ISO K8 fehér háttérvilágítással az utólag felcsavarozható alu keret nélkül. Ha a szállítási költség ennél is 26$, de lehet, hogy alatta lesz, csak nem olyan nehéz, mint egy Q.

M.

(#72044) Molydeus válasza benyovszki4 (#72041) üzenetére


Molydeus
senior tag

Akkor megtaláltad tőlük a legjobb ajánlatot. :)
Még ha hozzácsapod a switcheket, akkor is teljesen jó vége.

M.

(#72045) nyunyu válasza stellaz (#72042) üzenetére


nyunyu
félisten

Amit találsz a boltban, azt vedd meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72046) br4adam válasza benyovszki4 (#72041) üzenetére


br4adam
aktív tag

Az nagyon jó vétel annyiért és szuper kis billentyűzet, max egy switch csere, ha nagyon nem jön be a kék.

(#72047) Domonkos válasza nyunyu (#72045) üzenetére


Domonkos
Ármester

+1 :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72048) stellaz válasza nyunyu (#72045) üzenetére


stellaz
addikt

Ezt hogy érted? Pont azt hagynám ki, hogy nyakamba veszem a várost és bejárom a boltokat.

(#72049) nyunyu válasza stellaz (#72048) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech 2010-ben gyártott egy széria magyar K800-at, aztán 2014-ben egy másodikat. (utóbbiból elég jól kispórolták a ceruzaakkut.)
Annyira f*sza márka volt az Enitime, hogy azóta már nem is létezik :DDD

De annyira gyengén fogyott az eredetileg 30k-s ára miatt, hogy azóta sem gyártott magyar kivitelt a flagship modelljeiből.

Második valaha gyártott magyar vezetéknélküli világítós billzet az Apple 2 évvel ezelőtti iPad billzete, 150k-ért. (abban mondjuk van tapipad is.)

Kb. ezekből lehet választani.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72050) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Van itt valaki aki rendelkezik (vagy ismer valakit aki igen) Ducky Miya Pro Panda-val meghozza az eredeti vilagoszold verzioban ?
Van egy uj bontatlan R2-es verziom (sotetzold) amit elcserelnek egy hasznaltra, akar az egeszet akar csak a kupakokat. Akar kis rafizetessel :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.