Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) Horvi válasza micafighter (#69099) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem akkor becélzok egy bobagumot és meglátjuk.
Akkor a szállítás sem drága valóban. De ha veszek többfélét akkor ami nem tetszik azzal mit kezdek? :DD Nem akarom, hogy elkapjon a gépszíj és építsek 2-3-4-5 billt :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69102) Enton válasza Horvi (#69101) üzenetére


Enton
addikt

Ne legyél ilyen "negatív"! Ha meg eladni nem is tudnád őket akkor csinálsz belőle youtube csatornát:

I Ranked EVERY Tactile Switch

;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#69103) micafighter válasza [Prolixus] (#69100) üzenetére


micafighter
nagyúr

Na ez mondjuk érdekes, de GMMK Pro south facing switch úgyhogy akkor ez nem a "klasszikus" interferencia. Akkor ez mi lehet? Mégis nekicsapódik a kupak a háznak valahogy?

Igen, szerintem az R3 soron nekicsapódik (ugye ott a legalacsonyabb a Cherry profil kupakja). Másra nem tudok gondolni, mert o-ring megszünteti. Lehet az érintett kapcsolók útja picivel rövidebb, és így az alacsonyabb R3 Cherry kupak már nekiütközik a kapcsoló házának bottom-outkor. A stemek rendben vannak, mindegyik kapcsolót szétszedtem. Ha lecserélem az érintett kapcsolón a kupakot Cherry R1, R2 vagy R4-re, akkor megszűnik a hang.

Bár azt tegyük hozzá, hogy ez a Kprepublicos magyar PBT szett elég kajla

Jó kérdés, most ez a Kprepublicos PBT szett van fent nekem is, viszont érkezett már két másik Cherry profilú kupakszett (R2 EPBT X BIIP COOL KIDS meg egy PBT Notion), majd tesztelgetek velük. Mondjuk a Capslockon a PBT Notion kupakja van egyébként a Durock Daybreaken, az is ugyanúgy nekicsapódik :DDD Rendeltem még egy OEM profilú magyar szettet Keychron-tól és egy SA profilú PBT Chalk szettet, majd tesztelgetek a különböző profilokkal.

#69101 Horvi 10-essével tudod a kapcsolókat rendelni, szerintem annyit megér :) De ha a leírtak alapján biztos vagy benne, hogy neked jó a bobagum, akkor hajrá :) Csalódni nem fogsz szerintem, max ha kipróbálod a többit is akkor lehet találsz olyat, ami jobban fogsz tetszeni.

[ Szerkesztve ]

(#69104) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hú baszki...ez azért más érzés.
Mint írtam feljebb megjött a Keychron K4 v2 és neki is láttam moddolni kicsit
- Glorious Panda switcheket vettem bele
- A házba beletettem a szivacsot ami a dobozban volt
- PBT kupakot is rendeltem, de az ég nem jött meg, szóval egyelőre gyári kupakok vannak rajta

A fenti moddolással a hangja számomra egyszerűen 10/10. Megfelelően THOCKY :D
Kellemes meglepetés volt a gyári stabilizer is, amik (számomra legalábbis) tökéletesen működnek. Biztos lehetne jobban hangolni, de szerintem teljesen megfelelő.

Pár apróbb negatívum, hogy a LED elég gyengén érződik, pláne ha olyan switchet veszel aminek a háza nem átlátszó
A gyári kupakok érintése nagyon jó, csak mivel ABS ezért kb 3 hónap után olajos lesz az egész.
Az USB kábel rémesen rövid, szóval abból kb vehetek is újat.

Nem nagyon szoktam így leírni a gondolataimat, de gépelni akartam :D

USB kábelt ti honnan szoktatok venni? Sima braided USB A - USB C megfelel, csak a C oldala 90°-os kellene legyen.

[még meztelenül :) ]

(#69105) Horvi válasza Enton (#69102) üzenetére


Horvi
őstag

Hát hoooogyne :DD

#69103 micafighter Igen csak sokszor 10 :DD Tudod, hogy megy ez. Amúgy meg nem vagyok benne biztos, hogy tökéletes lesz a bobagum de adok neki esélyt.

Hello darkness, my old friend...

(#69106) hevepapa válasza kukulec (#69074) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nézd meg a NATEC Genesis Rhod 400-at. Az régebbi széria és 0% az arány.

(#69107) Horvi


Horvi
őstag

Lesz 10 éves évforduló a dropon ha valakit érdekel a dolog. A BOGO akció MT3 keycapekre egész csábító. Kár, hogy nincs két billem amire rá lehetne rakni :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69108) copass válasza Horvi (#69107) üzenetére


copass
veterán

jól értem hogy veszel egyet és választhatsz egy másikat mellé ingyen? vagy ugyanabból kapsz mégegyet?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69109) Horvi válasza copass (#69108) üzenetére


Horvi
őstag

Én úgy értelmezem, hogy veszel egyet és kapsz mellé egy másikat amit választasz.

Hello darkness, my old friend...

(#69110) copass válasza Horvi (#69109) üzenetére


copass
veterán

Severance óta az MT3 dasherre nagyon fáj a fogam! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69111) Horvi válasza copass (#69110) üzenetére


Horvi
őstag

Wow elég menőn néz ki csak a szemem kiveri ez a full kék :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69112) dqdb válasza copass (#69110) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem MT3 Dancerre. Mármint is, mert a Dasher egy azonnali megrendelés volt. És az SA változatból is jöhetne újabb kör.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69113) copass válasza dqdb (#69112) üzenetére


copass
veterán

9-ikén indul, black-on-white is jól néz ki. ha ingyé lesz simán. ezek teljes kitek úgy néztem.
de redditen találtam egy olyan hogy a base-kit mellé ingyen kapod az ortho-kitet.
szóval még egyelőre nem tiszta számomra.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69114) 4nick8


4nick8
őstag

Ez hogy tetszik?

(#69115) dqdb válasza 4nick8 (#69114) üzenetére


dqdb
nagyúr

A szin egy eléggé szubjektív dolog, szerintem rendben vannak ezen a téren. A különböző layoutok támogatásában ellenben meglehetősen gyenge.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69116) nuke7


nuke7
veterán

Tesoro durandal már tényleg nem ér semmit..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#69117) Enton válasza nuke7 (#69116) üzenetére


Enton
addikt

Azt a marék kapcsolót ami benne van 5000-ért talán el lehet passzolni, kupakszett ha magyar el kell rakni tartaléknak a többi meg kuka. :(
Vagy egyben fel a szekrény tetejére. Aztán hátha jó lesz még valamire.
Mert amúgy meg egy teljesen jó "kis" billentyűzet de itthoni aprókat nézegetve a kutyának nem kell ilyen. Lehet a rgb hiánya esetleg?

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#69118) 4nick8 válasza dqdb (#69115) üzenetére


4nick8
őstag

Milyen layout-okra gondolsz?

(#69119) Enton válasza 4nick8 (#69118) üzenetére


Enton
addikt

Nálam csak az iso enter hiánya miatt nincs még akko-s szett pedig tényleg vannak jó profillal és jó színekben is. :W

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#69120) dqdb válasza 4nick8 (#69118) üzenetére


dqdb
nagyúr

A bordó alapján írom, mert az nagyobb felbontású kép: nincsen ISO támogatás, nincsen alfa színű 7u space, nincsen split Backspace támogatás és ehhez kapcsolódóan nincsen HHKB Backspace, van mod tilde, de nincsen mod pipe, nincsen F13, nincsen split támogatás és második B.

Pozitívum a teljes értékű 1800 támogatás. A PhUp/PgDn és társainál hiányzik a feliratozás, hogy melyik sorba tartoznak, így nem lehet megmondani, hogy milyen kiosztásokat támogat a jobb oldali oszlopban 65/75%-osnál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69121) Nazo


Nazo
tag

Sziasztok, kis segítség kéne új billentyűzet vásárlásához.
1.Mekkora összeget szánsz rá?
Mondjuk 30K-ig, de nembaj ha kevesebb.
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
ART KLART AK-49 - Legolcsóbb gagyi angol ANSI. Az enter gombja kezdi megadni magát, inkább vennék egy normálisabbat helyette.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás, netezés. (Játékra van külön fél billentyűzet)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus, esetleg optikai.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Alzán körbenézve ez akár jó is lehet? JEDEL KL-94 (Bár nem írja a milyen kapcsolók vannak benne)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ANSI Amerikai (Összefoglalóban nem jók az ANSI/ISO linkek)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Normál, tehát kell numpad, F1-12, de extra gombok igaziból nem kellenek.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Jó lenne ha nem lenne túl hangos, és lenne "visszajelzés" lenyomáskor, tehát ha jól gondolom, akkor barna kapcsolók lennének az ideálisak.
Háttérvilágítás jó lenne, de elég akár egyszínű is. Valamint ez a "lebegő" kialakítás tetszik, jó lenne ennél maradni.

(#69122) Mephike


Mephike
senior tag

Úgy néz ki, hogy idővel érkezik a Keychronnál a Q4 (60%) és a Q0 (numpad)

(#69123) Skynet258 válasza elite.cs11 (#69104) üzenetére


Skynet258
veterán

Én még egy szinttel lejjebb vagyok, nekem ma jött meg a Varmilo VA109 Moonlight, silent red kapcsolókkal... de basszus ugyanezt érzem, holnap reggelig szeretnék pötyögni... :D Zéró hang, visszafogott elegáns kinézet, hát ezt kerestem. :R CK550-et mennyiért lehet elpasszolni vajon? :DDD

https://geekpulse.hu

(#69124) [Prolixus] válasza Skynet258 (#69123) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem gondolnám, hogy az a Keychron egy szinttel feljebb van. Nagyjábol egy kategória.

Elég sok CK550 volt az utóbbi időben aprón, 15k körül láttam a legtöbbet.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69125) sanya53 válasza Skynet258 (#69123) üzenetére


sanya53
aktív tag

Honnan rendelted? Szuper a Varmilo?

(#69126) Skynet258 válasza [Prolixus] (#69124) üzenetére


Skynet258
veterán

:R Ez még első verziós MX Brown kapcsolókkal, azt hiszem a v2 már gyengébb kapcsolókkal jött (Gateron asszem). Na mindegy felpattintom aztán meglátjuk. Most így egymás mellett van a kettő, basszus a CM mennyivel hangosabb. A space meg... arról ne is beszéljünk, teljesen más a stabilizátor a kettőben. Nem volt olcsó de ennél lejjebb most már sosem fogom adni szerintem. :U

sanya53: szuper cucc, Pixelnél vettem. Készleten nincs náluk ha csak bemész, de 2 nap alatt beszerezték. Mondta ott is a srác, hogy jó választás volt. Ki van téve pár bill különféle kapcsolókkal, én nem vagyok nagy hozzáértő, de simán meg tudtam mondani melyik melyik (blue, brown, red switchek). Silent red is volt kint egy, már a polcon is az tetszett a legjobban (talán Keychron volt amúgy). Van egy hangulata a blue switchnek, de ahhoz egyedül kéne laknom. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#69127) micafighter


micafighter
nagyúr

Megérkezett az első SA kupakszettem.. hát ez brutál magas :DDD Gondoltam, hogy magas lesz, de képen nem tűnt ekkora különbségnek a Cherry profilhoz képest, de ez más dimenzió :DDD Ugy látom itt már nem mindegy az se a kupakot hol találja el az ember, annyira magas, hogy középre kell célozni. Van valami trükk SAhoz, vagy szimplán olyan kapcsoló kell ahol minimális a wobble illetve ahol lehet, ott switch filmet használni?

[ Szerkesztve ]

(#69128) HardRic válasza copass (#69110) üzenetére


HardRic
addikt

És a hangja is nagyon szép ennek a konzolnak a sorozatban. So much thocccc

(#69129) nakos1212


nakos1212
senior tag

Rájöttem a kiosztásokat nézegteve, hogy nem is igazán a nem magyar kiosztás zavarna, hanem inkább az, ha nem ISO lenne, szóval lemondok egyelőre a magyar kiosztásról egy 75%-os veznélküli hotswapes világítós billentyűzet esetén. Mit ajánlotok? A keychron k2-vel és k3-al szimpatizálok, bár a K3 gombjai gagyinak tűnnek. Jókat olvasok a Razer purple kapcsolókról - még megvan a taktilitás, a mechnikai visszacsatolás de nem hangosak evlileg, van valami ajánlott/bevált kapcsolótípus esetéleg bele? a Zeal Zilenteket is és az Outemu Silent Forestet néztem.

(#69130) nuke7 válasza Enton (#69117) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, én is 6k-ért adnám tovább ne porosodjon nálam.

https://youtube.com/user/nuke7

(#69131) [Prolixus] válasza Skynet258 (#69126) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A Gateron kapcsolók semmivel sem rosszabbak mint a Cherry. :) A Blue igen, Brown jobb a Gateronból, Red az meg egykutya szerintem. De az a helyzet, hogy összességében a Cherry-t már régen túlhaladták a kezdeti klóngyártók, mint a Gateron vagy Kailh.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69132) dqdb válasza Skynet258 (#69126) üzenetére


dqdb
nagyúr

A V1-ben Gateron kapcsolók voltak, a V2-ben TTC-k vannak, ezért szoktuk a V2-t visszalépésnek nevezni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69133) [Prolixus] válasza dqdb (#69132) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Tényleg amúgy, az alap brown, blue, red stb TTC kapcsolókat nem dicsérik agyon, de elvileg nekik is vannak jobb kapcsolóik. És elég olcsók. Próbált már valaki valamit?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69134) Throme válasza [Prolixus] (#69133) üzenetére


Throme
veterán

Ezen csodálkoztam, hogy azért van jó TTC is, csak azok elkerülték a CK530/550-t.
Amatőr szinten próbáltam a pingelés csökkenteni a CK530 V2 billentyűzetben. Hát megmaradt. Kapcsolókban a fém alkatrész zaját nem tudom csökkenteni.
Ezt leszámítva nincs gondom a bill. hangjával, de az is igaz, hogy o-ring is van a kupakokban.

- - o - -

Valaki használ közületek "Glorious PC Gaming Race Gateron Clear (GAT-CLEAR)" kapcsolókat?
Gondolkodok egy ideje ezen a kapcsolón, egy GMMK TKL barebone-ban.
Mindenféle kenegetés, szétszedés nélkül, gyári állapotban való használat lenne cél.

thx

[ Szerkesztve ]

(#69135) proci985 válasza [Prolixus] (#69042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo billentyuzetet egyszer kell megvenni.

ahogy nezem a corsair K95 RGBm (mx red) ket het mulva az otodik evet jubilalja, az is 200+ euro volt ujonnan :) (meg ~160 akcioban). ha ugy nezzuk, hogy valszeg egyebkent a harmadik MS Natural Ergonomic 4000em koptatnam eppen (atlag ket evente kopott el egy alattam elotte), akkor az ar/erteke is kifejezetten jo. maga idejeben mondjuk kb a Ducky Shine es a Das Keyboard modelleknel is dragabb volt.

nekem full size kenyelmesebb, pgup/down kell, numpad meg muszaj ha az ember excelezik is neha. a 18 funkciogomb az mondjuk tulzas. mondjuk hala egnek ez nekem behatarolta a billeket, avagy nem vettem Ducky Year of the... modellt veletlenul sem, mert nem volt kenyelmes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69136) dqdb válasza [Prolixus] (#69133) üzenetére


dqdb
nagyúr

TTC-től a Wild ugrik be, de azt nem próbáltam, ahogyan a kisebb márkák közül KTT és Tecsee sem volt a kezeim között (az előbbinél a Strawberryről jókat hallottam, de nem olyanoktól, akik preferenciáit ismerem, az utóbbiról semmi jót). SP-Star Polaris akad itthon, azonban még nem került be billentyűzetbe, így nincsen véleményem róla (a kézben nyomogatás nem számít).

Kapcsolók terén az utóbbi időben a konzervatívabb megközelítést alkalmazom, azaz ami tetszik, abból rendelek inkább még és csak azt próbálom ki, amit olyanok dicsérnek, akiknek ismerem a véleményét olyan kapcsolókról, amiket ismerek. A legutolsó random vásárlásom az NK Blueberry volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69137) dqdb válasza Nazo (#69121) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó lenne ha nem lenne túl hangos
Valamint ez a "lebegő" kialakítás tetszik, jó lenne ennél maradni.
A kettő egymás ellen dolgozik.

Árban ezt nem fogja egyetlen ismert márka sem megverni (csak ugyanebből a nem hotswap változat), minőségben pedig egyetlen noname sem. Egyedül az átlagnál nagyobb magasságot tudom felhozni ellene (és az ISO hiányát, de az nálad nem probléma).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69138) Nazo válasza dqdb (#69137) üzenetére


Nazo
tag

Köszi, ez teljesen jónak tűnik. Este még kicsit nézelődtem, és láttam, hogy az elvárásaimhoz az eredeti keret kevés, de ez a Keychron C2 tetszik. Remélhetőleg tényleg nem kell Áfát még ráfizetni, bepróbálom. Köszi mégegyszer!

(#69139) dqdb válasza Nazo (#69138) üzenetére


dqdb
nagyúr

Remélhetőleg tényleg nem kell Áfát még ráfizetni, bepróbálom.
Eddig a topikból senkinek sem kellett, de mindenben valakinek az elsőnek kell lennie :D

Ez a billentyűzet sem lesz halk, csak halkabb egy mai átlagos mechanikusnál. Azért a 10 dollárral drágább hotswap változatot linkeltem, hogy adott esetben forrasztás nélkül lehessen pimpelni, ha tovább szeretnéd halkítani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69140) sanya53 válasza Skynet258 (#69126) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszönöm a választ, én is a Silent redet szeretné megvenni. :R

(#69141) Nazo válasza dqdb (#69139) üzenetére


Nazo
tag

Ez a billentyűzet sem lesz halk, csak halkabb egy mai átlagos mechanikusnál.
Az igazából elég is, csak azt nem akartam hogy nagyon kattogjon.

a 10 dollárral drágább hotswap változatot linkeltem
Én is úgy láttam, hogy azt a +10 dollárt megéri, hátha a jövőben akarnék még vele komolyabban foglalkozni.
A szállítás nem túl olcsó, így végül kettőt is rendeltem, egy sima Retro-t az irodába, meg RGB-t otthonra. (Ha valaki innen rendel, érdemes a 10%-os kupont is ellőni amit a weboldalukon meg lehet találni)
Ha megjönnek majd beírom, hogy kellett-e Áfázni vagy vámolni, de reméljük nem.
Azt amúgy lehet tudni honnan küldik? Mert a számlán Hong Kong van.

(#69142) micafighter válasza Nazo (#69141) üzenetére


micafighter
nagyúr

Keychrontol 03.22.-én rendeltem kupak szettet, ma hozta a futár. Kínából jött, vásárlás után nem kellett már semmi pluszt fizetnem (áfa, vám) illetve a vámügyintézést is megoldották nélkülem a szállító cég/eladó/posta/nav.

[ Szerkesztve ]

(#69143) [Prolixus] válasza micafighter (#69142) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én március 26-én rendeltem, és nekem is ma jöttem meg. :) Szintén nem kellett semmit fizetni, az ÁFA+vám már benne van a szállítási költségben. Hollandiába viszik a csomagot és onnan jön ide.

Azért azt kell mondjam, hogy ez a Keychron szett jobb minőségű mint a Kprepublic. Vastagságra kb. ugyanaz, viszont a kupakok élei egyenesek, sarkok hegyesek, és a dysub feliratok is sokkal élesebbek. Én a kék/fehér kombót rendeltem, egyedül annyi a fura hogy a fehér tényleg hófehér, lehetne icipicit hagyományosabb színű, mert ez így szinte már vakít. És az "ő", "ű" tényleg az aminek lennie, kell, nem "ö" vagy "ü".

Ami kifogásolható, hogy az "í" és "ű" betűk is már színesek (ANSI kiosztásnál így szépen kijön a szimmetria, nálunk kevésbé), és nagy kár, hogy nem teljes szett, hanem 75%-os illetve bizonyos 65%-os billentyűzetekre jó.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69144) Mephike válasza [Prolixus] (#69143) üzenetére


Mephike
senior tag

Nagyon szeretném azt hinni, hogy idővel lesz náluk teljes szett is. Tudom erre nincs sok esély.

(#69145) copass


copass
veterán

Drop MT2 profil
ezmiez?!
https://massdrop-s3.imgix.net/img_thread/1648834330891.533337686131515996257494-MT2vsMT3.png?auto=format&fm=jpg&fit=min&w=796&dpr=1&chromasub=444&q=70

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69146) [Prolixus] válasza copass (#69145) üzenetére


[Prolixus]
addikt

:D Úgy néz ki mint valami elcseszett OEM profil. Nem tudom mit szívnak, de nekem is adhatnának belőle.

#69144 Mephike
Szinte teljesen kizárt. Így is arra panaszkodott picit a CEO, hogy az ISO billentyűzeteik nem nagyon mennek, hát még akkor a magyar keycap szett....szerinted hányan vettek eddig belőle, úgy hogy egészen nem sokkal ezelőttig még mi sem tudtunk róla? Még az elvileg hivatalos magyar partnerük sem árulja.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69147) Mephike válasza [Prolixus] (#69146) üzenetére


Mephike
senior tag

Nincs mese, akkor nekem kell az egészet felvásárolnom! :DDD

(#69148) dqdb válasza copass (#69145) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csináltak maguknak saját Cherry klónt, mert manapság mindenki saját Cherry klónt ad ki, hiszen azt könnyű és sokan szeretik, míg saját profilt fejleszteni nehéz és kockázatos.

Az MT3 azért MT3, mert Matt3o tervezte a profilt az IBM 3277 billentyűzete alapján, és a Drop saját profilja lett. Az MT2 azért MT2, mert.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69149) [Prolixus] válasza dqdb (#69148) üzenetére


[Prolixus]
addikt

De miért nem hívják akkor annak, ami: cherry profil. Jogvédett a profil maga, van mifene?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69150) dqdb válasza [Prolixus] (#69149) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem túl szerencsés egy másik cég nevét használni a saját terméked marketingjénél, valamint a saját elnevezés a többiek gyártótól is megkülönböztet.

Ami számomra furcsa, hogy DCP néven már van Cherry profilos megoldásuk (=Drop Cherry Profile), szóval az is lehet, hogy míg első ránézésre Cherrynek tűnik, közben tényleges fejlesztés történt és eltér tőle, ahogyan a Signature Plastic DCS profilja is hasonló és mégis nagyon más.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.