Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) Molydeus válasza s4hu|SyD^ (#89000) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ezek ugyan a kereteden felül vannak, de olyan ritkán ír le valaki olyan kritériumokat, amiknek megfelelnek:

[link] ill. [link]

Ha innen rendelsz, csak a szállítási költség jön rá. Értelemszerűen egy garanciális ügyintézés bonyolultabb lehet.

M.

(#89002) dabadab válasza s4hu|SyD^ (#88998) üzenetére


dabadab
titán

Billentyűzetnél a világítás az öntökönlövés esete, wirelessnél meg minősített eset.
A végén lesz egy billentyűzeted, amin nappal nem látni a gombok feliratát, éjszaka zavar a fényszivárgás, hamar lemerül, a kupakok minőségénél kompromisszumokat hozol, csak azért, hogy világítsanak... komolyan, mi értelme van?

Egyébként szerintem ha halkat akarsz, akkor a silent red (és társai) táján érdemes nézelődni, az MX Brown szerintem érdemtelenül túlértékelt (annyira nem taktilis, viszont hangos, este zárt szobaajtón át is hallja mindenki).

Ami a tapasztalat részét illeti: két Varmilom van (remekül összerakott cuccok, ha nem akarsz a saját építgetés végtelen mély medrébe lemerülni, akkor ennél jobbat nem nagyon fogsz találni), szerintem kitalálod, hogy milyen switchekkel :), szintén programozó. A Varmilonak vannak tri-mode billentyűi, de az enyémek mind drótosak, szóval elemélettartamról nem tudok mondani semmit illetve mástól se láttam konkrét tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#89003) ricogsm válasza Mr.Csizmás (#88747) üzenetére


ricogsm
őstag

Nekem is szép lett és a az épített q2 magyar keycapekkel. Már csak a porvedő van hátra. Csuklótámasz az Alis egy az egyben ugyanúgy néz ki mint a keychroné. Nem használom , zsibbad tőle a kézfejem.
nyáron úgyis pihi van. :DD (pont jókor jön a porvédő)
köszönöm a segítséget! Molydeusnak is!

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#89004) ricogsm


ricogsm
őstag

Akkonál megint akció van jött a mail. Sárkány éve.
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#89005) L4D1K


L4D1K
őstag

Hali sziasztok!

(Lehet nem a megfelelo topic, de a tudas bazis itt a legmagasabb)

Bocs ha nem teljesen tema:
- Baratnom vett egy Asus KW 100 Marshmallow-ot, mert szerelem elso latasra es iPadhez pont tokeletes. HU kiosztas

Ha valaki mar talalkozott vele:
- Vmiert a "0" es a "Í" fel csan cserelve, mmarmint ha az iPaden hasznalja. Leiras eleg szegenyes, sztem out of the box nem igy kene mukodnie.

110% user error - de nem jovok ra h iOS vagy bill beallitas.

Bocsi a hulye kerdesert :))

# ANTAL Tuning #

(#89006) norby_42


norby_42
aktív tag

Outemu silent kapcsolók:

az előzőben Lime/Peach volt, a mostani V10-be Silent Ocean-t vettem, kipróbálni a lineáris világot.Nem volt tökéletes, néha volt véletlen leütés. Pár hete találtam itthon egy marék Lime-ot, és rájöttem, hogy mégis taktilis kell, de valami nehezebb. Silent Cream Yellow lett, hétvégén be is raktam. Olyan, mint vártam, jó rajta gépelni, egy hajszállal hangosabb, mint az Ocean, de szerintem egy méterről már nem is hallható. Így viszont hallatszik a space-ek hangja, visszatéréskor koppannak. Nem zavaró, de majd megpróbálom egy kis szivaccsal tuningolni.

[kép]

Eat pasta, run fasta

(#89007) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

NuPhy Gem80 vótmá? Gyűlnek már a youtube-os videók róla.

(#89008) Mr.Csizmás válasza L4D1K (#89005) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"[Ctrl] + [Space] and [Shift] + [Ctrl] + [Space] on Bluetooth Keyboard"

vagy Use shortcuts on an Apple external keyboard with iPad - Apple Support (AL)

apple ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89009) L4D1K válasza Mr.Csizmás (#89008) üzenetére


L4D1K
őstag

:R

# ANTAL Tuning #

(#89010) plehoczky válasza Domonkos (#88997) üzenetére


plehoczky
tag

Meglepodnek ha nem lenne, de en egyrol sem tudok.
Amugy nem ajanlom, hogy mas kiosztasat tanuld meg.

A qwerty és a colemak is valaki más kiosztása, de értem, mit akarsz ezzel mondani.
Biztosan jó egy nagyon hatékony saját, egyedi kiosztás, de nem vagyok benne biztos, hogy akarnék olyat, amit nagyon jól tudok használni, de kizárólag otthon azon az egy billentyűzeten, amit erre belőttem és ha bárhova máshova leülök, újra csak keresek mindent.

Per pillanat éppen elég a qwerty-t szinten tartani, de épp azért keresgélek, mert a TKL már nem elég ergo a korábbi split-hez képest, viszont olyat, ami split, multidevice, megfizethető és magyar vagy magyarítható, nem sikerült eddig találni.
Egy Q11Max talán ilyen lehetne. A Q10Max sem esélytelen, de ahhoz drága, hogy kipróbáljam és rájöjjek, hogy reménytelen.

(#89011) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Meglévő, Microsoft Wireless Desktop 6000 utódját keresném.
1. Mekkora összeget szánsz rá?
Első körben jó lenne 30-50e Huf körül megállni.
2. Használt szóba jöhet?
Csak új, elsősorban itthoni beszerzéssel
3. Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Microsoft Wireless Desktop 6000. Eléggé idős már, nagyobb baja még ugyan nincs (kicsit hangosabb, kicsit kopottas, de szeretem).
4. Mire használnád a billentyűzetet?
Általános felhasználás, nagyon ritkán játék.
5. Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Nincs megkötés, de fontos, hogy halk legyen.
6. Van konkrét modell ami tetszik?
Egyelőre nincs.
7. Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar kiosztás a preferált.
8. Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Teljes méretű kiosztás, numpadda, F billentyűkkel, kurzorblokkal, hagyományos elrendezéssel.
9. Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Vezetéknélküli kivitelt, csuklótámaszt, ergonomikus kiosztást, programozható funkciógombokat is meg szeretném tartani. :B

(#89012) bugizozi válasza bugizozi (#88942) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki? :B

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#89013) raaay válasza ricogsm (#89004) üzenetére


raaay
csendes tag

Jézusom. Milyen időközönként szokott ilyen akció lenni?
Nemrég vetettem szemet ezekre az Akko billentyűzetekre és teszik a moddolás is, de elsőnek egy ilyen kis knobbal a sarokban megáldott példányt szerettem volna. Az ára így egész baráti, de elkapkodták.
CoolerMaster MK750-em van. 6 év alatt kissé meguntam már az az igazság.

(#89014) Mr.Csizmás válasza bugizozi (#89012) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ami tetszik, erre nincs jó válasz. ha emeled a tétet, lehet konkrét ajánlás is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89015) bugizozi válasza Mr.Csizmás (#89014) üzenetére


bugizozi
őstag

Mennyire kellene emelni a tétet, hogy legyen konkrét ajánlás? :)

ui: az kimaradt, hogy bill+egér kombó is számításba jöhet, illetve ha jóval olcsóbb, akkor nem fontos a háttérvilágítás.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#89016) Mr.Csizmás válasza bugizozi (#89015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Keychron K10 Pro vezeték nélküli mechanikus billentyűzet - ISO-HU – After Hours
vagy ebből veszel egy tetsző switch-eset, és veszel rá HU keycapet:
Steam Engine 5108B Plus ISO DE/Nordic (akkogear.eu)
------------------------------------------
bizonyos mértékig lehet olcsósítani a feltételek elengedésével, a hu, wireless, háttérvilágítás általában a legdrágább kombó :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89017) fuximaxi válasza Mr.Csizmás (#89016) üzenetére


fuximaxi
senior tag

És tegyük hozzá, hogy a K10 Pro csak bluetooth 2,4GHz nélkül, szóval játékra pl nem igazán alkalmas csak vezetékes módban.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#89018) Kelvin válasza ricogsm (#89004) üzenetére


Kelvin
őstag

Szuper! Köszi, hogy postoltad mert a regisztrált email-t nem nézem rendszeresen.
Laptop tatyóba/nyaralóba pont jó lesz. Féláron + kupon kód. :B

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#89019) raaay


raaay
csendes tag

Akko akció keretein belül nagyon szemezek a munka végett egy teljes billentyűzettel.
Jelly blue switchek vannak benne, ez nagyon hangos lehet? :D
Mármint nem volna baj, ha nem csak csukott ajtó mellett tudnám használni. :D
Néztem videókat is és nem tudom hova besorolni. Nekem egy CM MK750-em van, ami brown switches és a videók alapján nem tűnik hangosabbnak ez a kék, aztán lehet a valóság pofáncsapna. Viszont sokkal kellemesebb hangja van, mint a mostanimnak.

(#89020) raaay


raaay
csendes tag

Esetleg valami halkabb switchet érdemes lehet hozzá venni alapból?
Vannak ajánlottabb darabok az Akko switchek között?

(#89021) Mephike válasza raaay (#89019) üzenetére


Mephike
senior tag

ami brown switches és a videók alapján nem tűnik hangosabbnak ez a kék
Azért ott lesz különbség. Melóhelyre azért fontold meg a kék switcheket, ettől függetlenül lehet annak is szép hangja.

(#89022) Synthwave válasza plehoczky (#89010) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A QWERTY olyan, mint a biciklizés. Azt sem felejted el, ha 10 évig nem ülsz rá.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89023) Synthwave válasza bugizozi (#88942) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Normális" wireless billencs húszezerért nem is lesz. A num pad + magyar átvilágítós kupak csak tovább ront a helyzeten.

A Nyaú által linkelt Akko eléggé best buy, ennél kb. keresve sem fogsz jobbat találni. 65 euróért ajándék, és nagyon más kategória, mint az A4tech. Csak addig kell megrendelni, míg tart az 50 százalékos akció. És van alapból CS Silverrel, hmm...

---------------------------------------------------------

(#89020) raaay: Szerintem mindegyik Akko switch korrekt, főleg az áráért. Kérdés, hogy milyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89024) t256


t256
őstag

Sziasztok,

Egyenes (nem coiled) paracord kábelt hol érdemes nézegetni?
Már összeraktam egyet itt, de nem szállítanak Magyarországra.
Hol érdemes nézelődnöm?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#89025) nyunyu válasza Synthwave (#89023) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha meg nem tetszik az Akko kapcsoló, akkor meg veszel bele egy marék Outemu Silentet 25-30$-ért.
Tetszés szerinti színben/ízben. (Peach V2, Lemon V2, vagy emlegették feljebb a Yellowt, régebbiek közül White, Gray...)

Egyik 3098B-met CS Crystallal, újabbat V3 Cream Yellow Pro-val vettem.
Előbbinek mélyebb tónusa van, de mindkét billzet kopogása idegesít, így nyilván cseréltem őket Peachre, meg Lemonra.

BTW, ha az akkogear.eu-ról rendelsz, akkor még hozzájön a szállítás, meg az ÁFA, így inkább 90-100€ lesz a komplett akciós billzet.
Viszont ha nem ragaszkodsz az ISOhoz, akkor Alin néha sokkal jobban akciós az ANSI kivitel, 70-80$ körül is ki lehet fogni őket.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89026) dugo_ válasza t256 (#89024) üzenetére


dugo_
veterán

Pont a napokban volt linkelve a bolt:
ali link

(#89027) t256 válasza dugo_ (#89026) üzenetére


t256
őstag

Köszi! Akkor jó öreg ali!

Egyébként régen jártam már itt. Mostanában inkább használom a billentyűzetet, mint építem! :)

Még mindig a HHKB layout-ot nyüstölöm. Van mostanában valami vállalható GB?
Itt szoktam nézegetni, de elég szegényes.

Gondolkodtam, hogy kéne egy Molly60 HHKB, de már lezárult a GB. R2-ről nem találok infót. Aztán láttam, hogy van QK60 R3. Még ki is fizetném érte a 145 dollárt, de a felső rész akril. Ennyi pénzért nem szeretnék ilyen anyagot.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#89028) L4D1K válasza Mr.Csizmás (#89008) üzenetére


L4D1K
őstag

Hali. Közben hazajöttem, kipróbáltam és nem jó.

(Hihetetlenül irritáló ez az iOS :DDD).

Lehet más gomb kiosztást kéne telepíteni rá?

# ANTAL Tuning #

(#89029) Synthwave válasza nyunyu (#89025) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha EU-n belülről rendel, abban már benne van a sales tax. A dollárosra jön még az ÁFA.

Te úgysem szereted a CS Crystalt. Egy 75 darabra kitalálhatunk majd valamit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89030) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami billentyűzetet ezek alapján:
- halk
- háttérvilágítás
- vezeték nélküli (ha nem, az se akkora probléma)
- slim jellegű
- magyar kiosztás előny

Redragon K502-t szerettem volna viszont out of the box nem mukodott - masik peldany nem volt.

Előre is koszonom!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#89031) grabber


grabber
addikt

Hátha valaki szintén keresi a szent grált mint én. Vezeték nélküli halk csendes olcsó magyar billentyűzet ami világítós gombokkal rendelkezik. Neten nincs ilyen de keresve sem. De az Auchan saját márkája között volt
Qilive 600149347 vezeték nélküli billentyűzet

(#89032) Mephike válasza grabber (#89031) üzenetére


Mephike
senior tag

Vezeték nélküli halk csendes olcsó magyar
Autót keresek, halk, nem fogyaszt, gyors, magát vezeti, szép és mindent is tud, mindezt olcsón.

"Auchan saját márkája"
Mindig van lejjebb...

(#89033) Mephike válasza zedok (#89030) üzenetére


Mephike
senior tag

Csak full-size játszik (K502 miatt kérdem)?
Keret mennyi lenne, ez kellene ahhoz, hogy segíteni tudjanak.

(#89034) Synthwave válasza plehoczky (#89010) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A Q10Max sem esélytelen, de ahhoz drága, hogy kipróbáljam és rájöjjek, hogy reménytelen."

Ha alapból nem csapnivaló módon gépelsz, pikkpakk meg lehet szokni, és legalább a csuklód sem fog úgy kicsavarodni.

---------------------------------------------------------

(#89031) grabber: Őszintén szólva nem hiszem, hogy az 500 forintos ipari hulladékok közt fogsz Szent Grálra lelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89035) Ereshkigal válasza Synthwave (#89034) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ki tudja. Az Indiana Jones-ban is a legszarabb kehely vol a Szent Grál.

(#89036) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok,

Akko 5108B+ billzet és Ducky magyar keycap kombó.
Látványban óriási előrelépés, jó ránézni, hogy világítanak a betűk, mintha egy "gaming" laptopod lenne.
Sajnos az anyagminőség, (pár fórumtárs figyelmeztetett előre) gyatra.
Viszont érthetetlen, hogy a Ducky keycap jóval magasabbak, mint az Akko-é.
Van valami info, a megkülönböztetésükre?
Lehet placebo hatás, de kényelmesebbnek találom az alacsonyabb gombokat.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#89037) zedok válasza Mephike (#89033) üzenetére


zedok
senior tag

Igazabol mar ott tartok hogy hajlando vagyok tobbet is raaldozni. (30-40k) Lehet mechanikus / hot swapos de akkor extra silent. Nem gond ha nem full size, bar nagy kezeim vannak.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#89038) Ereshkigal válasza marositech (#89036) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mi az érthetetlen? Más a két kupakkészlet profilja. Cherry vs. OEM, ha jól emlékszem.

Nem placebo. Megszokás és egyéni preferenia kérdése. Kinek mi jön be.

[ Szerkesztve ]

(#89039) Domonkos válasza marositech (#89036) üzenetére


Domonkos
Ármester

Keprol en JDA-nek* es OEM-nek mondanam a kettot.
Az OEM messze a legelterjedtebb profil manapsag - bar a hobbistak kozul csak kevesen szeretik. JDA-t pedig eddig csak Akko billencseken lattam.

En a helyedben megtartanam az eredeti kupakokat. :K

Szerk: *Talan inkabb cherry.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#89040) Krytec


Krytec
tag

Sziasztok,

Megpróbálkozok a lehetetlennel: szeretnék egy vezetékes, ollós, háttérvilágításos billentyűzetet nagy enterrel(nyelv nem számít). Most egy corsair K70 mk.2 low profilom van, de közben volt egy cougar vantar ollós billem is és azon jobban esett játszani valamiért, csak idegesítettek a villágítós szélei... Létezik valami megoldás akár külföldről is? Ár nem számít.

Köszi előre is.

(#89041) Mephike válasza marositech (#89036) üzenetére


Mephike
senior tag

Legközelebb, ahogy azt már írták páran, majd figyelj a keycap profiljára.
Itt láthatod a különbségeket.

(#89042) Synthwave válasza Domonkos (#89039) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos Cherry. Akko ISO-kon az van.

Részemről nem kérdés, hogy Cherry > OEM. Az eredeti kupakszettje igényesebb volt. A profiltól eltekintve a magyar OEM Ducky lézerrel gravírozott ABS, az Akko Cherryje meg kettős fröccsöntésű PBT (-ABS blend?).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89043) plehoczky válasza Synthwave (#89034) üzenetére


plehoczky
tag

Ha alapból nem csapnivaló módon gépelsz, pikkpakk meg lehet szokni, és legalább a csuklód sem fog úgy kicsavarodni.

Nem a split a kérdéses, volt már goldtouch, ms 4000 és sculpt keyboard a kezem alatt és maga a gépelés mindegyiken kényelmesebb mint az egyenes billentyűzeten.

A gondom az, hogy 75%-nál nekem a TKL sokkal jobban kézre áll.

(#89044) Molydeus válasza t256 (#89027) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ahogy én látom, nem sok minden változott, a szokásos vendoroknál 65%-75% túltengés van, plusz néhány érdekes FRL és TKL.
MX HHKB-ben csak vele találkoztam: [link]
Ha jól emlékszem, kizárólag tőlük lehet megrendelni és totálisan a vázhoz kötött a PCB-Plate.

szerk.: ja igen és a Keychron Q60-ből lett MAX

M.

[ Szerkesztve ]

(#89045) Synthwave válasza plehoczky (#89043) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezen is rajta van minden gomb, ami a TKL-en (még több is). Szerintem egy próbát megér, legfeljebb elállsz.

Vagy teszel egy próbát a V10-zel. Nála ajándékáron van, igaz, elállás nem lesz, de gari igen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89046) Synthwave válasza Synthwave (#89045) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Vagy teszel egy próbát a V10-zel. Nála ajándékáron van, igaz, elállás nem lesz, de gari igen."

Ennyiért még úgy is buzerálta a fantáziámat, hogy Arisu-vonalon van egy Q8-am, de végül győzött a józan ész. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89047) 0xmilan válasza Synthwave (#89022) üzenetére


0xmilan
addikt

En mondjuk par het alatt elfelejtettem.

(#89048) grabber válasza Mephike (#89032) üzenetére


grabber
addikt

Ha van ilyen bill küldjetek mi az ami ennek megfelel.

Synthwave: Gyerek mellett kellett ez,de rohadtul nem találtam. 70k meg nem ér meg,azért besz@rás hogy egy bill egy pc ára lassan. Ahogy egy router is már 200k.
Nem írtam profi mindent tud és használható. Nem kell drágább.

(#89049) zedok


zedok
senior tag

@Grabver: Én úgy vettem ki, hogy amit keresünk az van - de mint felnőtt lego és össze kell szerelni magunknak.
Létezik red silent linear switch gondolom én, amihez kell keresni valami olyan billentyű vázat amibe a magyar kiosztás elfér?
Plusz kell valamilyen magyar billentyű sapka is.
Jól gondolom amúgy?

@Mephike: Igazából ha silent akkor nem szükséges low profile billentyű

Amúgy Redragon K509est billentyűt használtam, csak szegény tönkrement. Annak a billentyű profilja nekem megfelelő volt.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#89050) plehoczky válasza Synthwave (#89045) üzenetére


plehoczky
tag

Ezen is rajta van minden gomb, ami a TKL-en (még több is). Szerintem egy próbát megér, legfeljebb elállsz.

Igaz, hogy a 65-75%-on hiányoltam pár (sok) gombot, de a TKL azért áll jobban kézre, mert 30 év alatt ehhez szoktam hozzá, a kurzorsziget és a környéke áll nekem kézre.

Vagy teszel egy próbát a V10-zel. Nála ajándékáron van, igaz, elállás nem lesz, de gari igen.

Ennyiért lehet, hogy tényleg megér egy próbát, ha nem jön be, legfeljebb továbbadom.
Mondjuk hosszú távon mindenképp kell a multidevice, de ez usb-switch-el is megoldható.

A kérdés, hogy milyen magyar keycap-et tudok ráilleszteni egy keychron alice-ra (tudom, semmilyet).
Egy Keychron dyesub retro magyar van itthon, ehhez lehet-e vajon színben hozzá illő space-t szerezni.
illetve, ha a Q10 max-ot venném, akkor kellene még pár gomb.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.