Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#48000) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ansi-nál is megvan, csak a í és Í kombinációs (altgr+j és altgr+i) :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48002) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#48001) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jajam...olyan van most.. :K
Nah de jöhetnek a jobbnál jobb billek :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48003) Sirandrish válasza Sirandrish (#48002) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyébként hogyan tudok ezekre konkrétan rákeresni? Van olyan szűrő ?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48004) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#48003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nincs kifejezett szűrő, de ÁK-n elég jól lehet találni. dolgozok perpill, később rakok listát :B :D

ps. amazon de, co.uk warehouse deals-ben vannak jó vételek iso-ból is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48005) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#48004) üzenetére


Sirandrish
legenda

Magyarhonból rendelnék azért :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48006) dqdb válasza Sirandrish (#48000) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elég ha megvan a külön gombja...lényegében úgy is vakon írok
Nagyon régóta furdalja az oldalam a kíváncsiság ebben a témában: ha vakon gépelsz, akkor miért kell világítós billentyűzet :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48007) dqdb válasza energy4ever (#47997) üzenetére


dqdb
nagyúr

KPrepublic, KBDfans, NovelKeys

Ha csak egyetlen switchet kell cserélni, akkor az a legcélszerűbb, ha pontosan ugyanolyat veszel, és cseréled. Ha pontosan olyat nem találsz, akkor olyan kell, aminél van a LED lábainak kivágás, mint itt felül.

A LED nem a kapcsoló része, vagy a kapcsolón van átvezetve, vagy a kapcsoló alatt van egy SMD LED. A te billentyűzeted az előbbi eset, így először majd a LED-et kell kiforrasztani, és utána jöhet a switch.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48008) Sirandrish válasza dqdb (#48006) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megmondom őszintén elsősorban azért mert tetszik. Egész egyszerűen bejön ha szépen világít a bill.
A gombonkénti programozhatóság meg azért birizgálja a fantáziámat, mert csomó "jópofa" ötletem van hogyan lehetne színezni.
Másodszor meg nem szeretem ha teljes sötétségben csak a monitorom fénye látszik...a bill+egér egy picit tompít a monitor fényén. Nem sokat, de annyit pont igen hogy "kényelmesebbé" tegye számomra gépezést sötétben :)
Van ugyan asztali lámpám, de az néha sok...
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni, remélem valamennyire érthető :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48009) Ringman válasza dqdb (#48006) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ minimális megvilágítással (lámpa, felfelé fordítva) ennyire látszik az átlátszó doubleshot kupak is (pedig az jóval kedvezőtlenebb, mintha a fekete lenne a betű)

(#48010) dqdb válasza Sirandrish (#48008) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valami hasonló válaszra számítottam. Nem a világítás rossz vagy a billentyűnként szabályozható világításban rejlő lehetőségek, amik tényleg jók, hanem a megvalósítás módja az, ami nagyon nem jó.

Másodszor meg nem szeretem ha teljes sötétségben csak a monitorom fénye látszik...a bill+egér egy picit tompít a monitor fényén. Nem sokat, de annyit pont igen hogy "kényelmesebbé" tegye számomra gépezést sötétben
A kényelmesebbé tétel alatt 100-200 Hz között villogó LED-eket kell érteni a periferiális látómeződben, amelyek fárasztják és rongálják a szemedet. Szóval úgy akarsz jót tenni a szemnek, hogy közben valójában sokkal rosszabbat teszel vele.

Egy állítható fényerejű lámpa (ami nem alacsony frekvenciás PWM-mel oldja meg a LED fényerejének szabályozását) vagy egy LED csík a monitor környékén sokkal jobb a szemnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48011) Sirandrish válasza dqdb (#48010) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem a szememet óvom hanem a közérzetem. Nem nagyon tudom szavakba önteni. A lényeg hogy jobban elvagyok, ha van a monitoron kívül más fényforrás is. Mint mondottam, lámpám is van, de azt néha soknak érzem.
Persze nem állítható meg ezazamaz, csak egy szimpla LED lámpa, de na. Minek költsek lámpára is, ha egy billentyűzettel is megoldhatom? :)

Te is nagy szaki vagy ahogy látom. Nincs kedved ajánlani pár 30K alatti billt nekem, amik megfelelnek a fenti igényeimnek? :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48012) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van esetleg valakinek tippje, hogy mégis hol lehetne venni CORSAIR GAMING PBT Double-shot Keycaps szettet? A corsair oldalán nyilván csak US-be szállítanak (szakadjanak meg).

(#48013) dqdb válasza ForRedGlory (#48012) üzenetére


dqdb
nagyúr

amazon.de

Szállítással és áfa eltéréssel valószínűleg 60 euró környékére jön ki.

Sirandrish: Nem a szememet óvom hanem a közérzetem. Nem nagyon tudom szavakba önteni. A lényeg hogy jobban elvagyok, ha van a monitoron kívül más fényforrás is. Mint mondottam, lámpám is van, de azt néha soknak érzem.
Értem, hogy miről beszélsz, este általában be van kapcsolva a lámpa (persze minimális fényerőn és 2800 K színhőmérsékletre állítva), ráadásul f.lux segítségével a monitoron is eltekerem ilyenkor a színeket a melegebb árnyalatok irányába. Csak a villogó fényforrás a közérzetednek úgy tesz rosszat, hogy közben azt hiszed, hogy jót tesz.

Minek költsek lámpára is, ha egy billentyűzettel is megoldhatom? :)
A kérdést így is át lehetne fogalmazni: minek költsek lámpára, ha egy billentyűzettel megoldhatom, hogy később költhessek miatta szemüvegre.

Nincs kedved ajánlani pár 30K alatti billt nekem, amik megfelelnek a fenti igényeimnek? :)
Inkább olyan kérdésekre szoktam válaszolni, amelyek nem a konkrét ajánlásról szólnak, mert nincsen elég nagy tapasztalati merítésem abból, hogy mit árulnak éppen.

Mondanám, hogy Masterkeys Pro L, de nem kapható már, vagy CK550, de éppen készlethiányos, vagy Fnatic Rush Pro, de csak piros a világítása.

Ebbe az árkategóriába vagy kék kapcsoló fér bele, vagy az alap, fekete házas Kailh kapcsolókkal szerelt billentyűzet (például Cerberus Mech RGB), vagy sajátmárkás kapcsoló, de egyiket sem szívesen ajánlom látatlanban gyakorlati tapasztalat nélkül, így meghagyom ezt másoknak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48014) ForRedGlory válasza dqdb (#48013) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi, pont ott néztem én is a beírásom után. Gondolkozhattam volna előtte. Ott valóban van és 20.000 Ft-re jött ki priority shippinggel. Remélem ideér tényleg 01.23-án.

(#48015) Egon válasza dqdb (#48006) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is vakon írok, mégis kell a világítós billentyűzet.
Sokszor előfordul, hogy már alszik a család, és töksötétben ülön a gép előtt a nappaliban, csak a monitorom világít (az is bevilágít némileg 1-1 szobába (mivel több tényező miatt is nem szoktuk kilincsre becsukni az ajtókat, csak behajtjuk), és plusz fényforrást nem fogok felkapcsolni, kicsit sem). Többek között ez miatt is tök feketa a hátterem a gépen.
Olyan asztalom van, aminek kihúzható billenyűzettartója van, így a monitor talpának síkja alatt helyezkedik el, maga a monitor nem világítja meg.
Gyakran előfordul, hogy csak netezem, kényelmesen hátradőlve a székemben, csak az egeret fogva. Ha ilyenkor be akarok írni valamit a böngésző címsorába, meg kell keresnem - nem az F és/vagy a J betűt, amin a kis vonás van, hanem magát az egész billentyűzetet is, az meg minimum kényelmetlen... :U
Mondjuk nem is értem az egész értetlenkedést: szerintem a fentebb vázolt (vagy ahhoz nagyon hasonló) forgatókönyv kb. mindenkivel rendszeresen előfordul, aki naplemente után a gépénél tartózkodik, szóval egy abszolút valós igényről beszélhetűnk (nem véletlenül raktak lámpát a komolyabb céges laptopokba is, billentyűzet-megvilágítási célzattal).

Egyébként úgy tűnik, nem volt még ilyen klaviatúrád. Általában aki egyszer ilyet vesz, annak többet már nem kell "nemvilágítós", vélhetőleg nem véletlenül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48016) Sirandrish válasza dqdb (#48013) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon régóta szemüveges vagyok. Még bőven a világítós billentyűk előttről :D
Jelenleg én is 2800 K-s Ledet használok, mert előtte ilyen hidegfehér volt 4K+ (pontosan már nem emlékszem), de az nagyon világos volt.

Azt a Cerberus Mech RGB-t néztem én is. A Tesoro GRAM Spectrum volt előtte amit kinéztem, de mindenképp megvárom Csizmás kolléga ajánlását.
Csak szeretném mihamarabb lerendezni, mert a Reclusát unom már picit :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48017) dqdb válasza Egon (#48015) üzenetére


dqdb
nagyúr

Volt laptopom bekapcsolható kislámpával, nem használtam, mert nem sokat ért. Van laptopom bekapcsolható billentyűzetvilágítással nem használom, mert semmit sem ér egy rendes lámpához képest, és látom, hogy vibrál. Az egyik egeremen van RGB LED, kikapcsoltam, mert láttam, hogy vibrál. Van félkezes makró billentyűzetem háttérvilágítással, a csatlakoztatás utáni első billentyűleütéssel kapcsolom ki a világítást, mert látom, hogy vibrál. Extrém érzékeny a szemem az alacsony frekvenciás villogásra, nem véletlenül írom le olyan sokszor a topikban, hogy egy világítós billentyűzet vibrálni fog. TN alapján a héten jön majd meg egyedi billentyűzethez ház+nyák RGB underglow támogatással, ezt a feature-t firmware-ből eleve be sem fogom kapcsolni.

Emellett nincsen az a festés, amit a bőröm ne "enne meg" villámgyorsan, így a mártogatós kupakokat pillanatok alatt amortizálnám le (pár Rotring ceruza és laptop palm rest tudna erről mesélni).

Szóval én az általában kitételben a határozott kivétel vagyok.

Olyan asztalom van, aminek kihúzható billenyűzettartója van, így a monitor talpának síkja alatt helyezkedik el, maga a monitor nem világítja meg.
Nos, akkor nálad tényleg nincsen mit tenni. Az asztallap aljára tett LED csík segíthetne talán, de nehéz belőni, hogy merre és mennyire szórja a fényt, szóval a háttérvilágítás az egyedüli út.

Ha folyamatosan gépel valaki vagy a billentyűzet közelében van a keze és nem mozog nagyon el a csuklója, akkor nem kell fény a visszataláláshoz. De ha a csukló elmozdult vagy eleve a billentyűzet közelében nem volt a kéz, akkor tényleg nehéz és kényelmetlen belőni a kéztartást újra és újra. De ehhez még sötét sem kell, elég az, ha blank kupakkészleted van, és eltöröd a kezed, akkor egy kézzel gépelve feliratok nélkül minden mondat kihívás lesz, tapasztalat :)

Amúgy ilyen felállásra kötelező elvárás nálad a vezetéknélküli billentyűzet? Nem lenne elég egy olyan, aminek a kábele eltávolítható akkor, amikor a billentyűzetet arrébb tennéd?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48018) Egon válasza dqdb (#48017) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy ilyen felállásra kötelező elvárás nálad a vezetéknélküli billentyűzet?

Nem, az egérkábellel ellentétben, a klaviatúrából jó nekem a vezetékes is, az nem zavar különösebben.
"Mindössze" világítós+magyar kiosztásos+halk+minőségi billentyűzetet szeretnék, lassan ott tartva, hogy az ára sem számít, de így sem kapok...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48019) PPePe


PPePe
csendes tag

Sziasztok!

Átfutottam az összefoglalóban található listát, de sajnos nem sikerült olyan billentyűzetet találnom, ami megfelel az elvárásaimnak és van is raktáron valahol.
Az arukereso-t és pár egyéb ott nem hirdető oldalt is végiglapozgattam, de nem sok sikerrel...
(egy apró kivétel: Tesoro márka több tagját is megtaláltam raktáron, de olyan kétes vélemények szállnak az éterben, hogy egyelőre nem tudom, hogy merjek-e kockáztatni)

Tudnátok a válaszaim alapján ajánlani valami szépet és jót? :)

Előre is köszönöm!

Mekkora összeget szánsz rá?
0-40 (de nem feltétlen maxolnám ki a keretet)

2.Használt szóba jöhet?
Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Asus Cerberus (első gen). Meghalt szegénykém és gondoltam, hogy most ideje szintet lépni.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
80% írás (programozás + hosszabb, tisztán szöveges tartalmak) + 20% játék

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikus

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar ISO (nagy enteres). Preferálnám a magyar betűk meglétét, mivel néhanapján mások is használnák, akik nem feltétlen tudnak vakon gépelni

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Teljes (numpad + ha van rajta pár extra médievezérlő (hangerő) az külön piros pont)

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Cherry MX Brown switchekkel szemeztem és több leírás alapján is az lenne ideális: hang, visszajelzés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#48020) minek?:S válasza PPePe (#48019) üzenetére


minek?:S
őstag

Na, megegy valaki, aki ISO HUN billentyuzetet keres, akkor annyira megsem voltunk kuloncok.:D

Üdv.:M.

(#48021) PPePe válasza minek?:S (#48020) üzenetére


PPePe
csendes tag

Attól függ. Lehet a teljes magyar gamer közösség 0,1%-a akar csak ilyen feltétel mentén billentyűzetet venni.
Ekkora százalékos arány alapján viszont a rossz hír az, hogy mégis különcnek lehet titulálni bárkit :D

(#48022) minek?:S válasza PPePe (#48021) üzenetére


minek?:S
őstag

Hat nemtudom, nincs tul sok ismerosom, de aki igen, arrol tudom, hogy szinte biztos nem vennenek nem ISO HUN billzetet. Raadasul nem is ertenek hozza. Persze ez meg mindig toredeke az ossz vasarloknak, de akinek meg mindegy csak ISO legyen, annak is jo a HUN, aki meg konkretan ezt keres az meg ja:) Szoval nem tudom megerteni azokat, akik azt mondjak, hogy nincs szukseg ra(persze nyunyu erve a macerakrol jogos).

Üdv.:M.

(#48023) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#48005) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itthon kapható iso billek listája nagyjából:

HyperX Alloy UK
GIGABYTE FORCE K83 német (ez nem világítós, cserébe mx switch)
Gamdias HERMES P1
LCPOWER KEY-MECH-1 Német fekete
Sharkoon Skiller SGK1 RED USB Gaming Mechanikus Billentyűzet GER - Fekete
XTRFY K3 RGB UK Angol fekete
noname spanyol, az is iso

Asus Cerberus Mech, GK1100 meggondolandó, Tesoro. ezenkívül Modecom, Volcano, Gamdias, Redragon van, de ezek jellemzően ansi oem kínaiak.

fentieket fenntartással kezelendők, mert csak átfésülés útján iso alapján kerestem.
-----

off: Masterkey L Pro

Cooler Master MasterKeys Pro L - GeForce GTX Edition US billentyűzet /SGK-4070-NVCR1-US/ [link]28k

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48024) PPePe válasza minek?:S (#48022) üzenetére


PPePe
csendes tag

Közben kaptam egy ilyen javaslatot:

[link]

[link]

ISO kiosztás + magyar billentyűk.

Valaki rendelt már esetleg ilyen kombót?

[ Szerkesztve ]

(#48025) tisn válasza Mr.Csizmás (#48023) üzenetére


tisn
addikt

most visszaolvastam, vegul is nekem nem ajanlottal nagy enterest, csak hogy szokjak at :(

ennyire remenytelen?

ez mennyire jo cucc?

https://ipon.hu/shop/termek/xtrfy-k3-rgb-uk-angol-fekete/1616010

[ Szerkesztve ]

(#48026) Mr.Csizmás válasza tisn (#48025) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

semmennyire, halbmecha :( két forintot se. elnézést a tévedésért :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48027) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet keresek az alábbiak szerint:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Kb 25ezer Ft-ot.
2.Használt szóba jöhet?
Nem zárkózom el előle.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius K5 - lecserélés oka, hogy komolyabbat szeretnék, illetve ez RGB-ben tud csak "pompázni" nem egyszínű világítással.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Elsősorban játék, másodsorban internet, nagyon kevés szövegszerkesztés.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus, lehetőleg játékhoz való kapcsolókkal, előny, ha nem brutál hangos.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs konkrét kiszemelt.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad mindenképp kell, de ezen felül semmi. Sőt, jó lenne, ha minél keskenyebb lenne (max 460-470mm)
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás, amely mindenképp tudjon egyszínűt, ne egy karácsonyfa legyen.

Néztem néhány billentyűzetet, de legtöbb ott bukott el, hogy nem magyar a kiosztás, vagy épp nincs numpad.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#48028) dqdb válasza PPePe (#48024) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eltérnek a keycapek eléggé (most lusta vagyok visszakeresni, de korábban linkeltem képeket). Az MK750 az újabb típus, míg a kiegészítő kupakkészlet a régi, már kifutott Masterkeys Pro sorozathoz van.

----------------------
Ha erre kapok választ, akkor linkelem a topikban, mert lassan naponta 2-3x írjuk le, hogy a CK550-et ajánlanánk, ha lenne ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48029) PPePe válasza dqdb (#48028) üzenetére


PPePe
csendes tag

Ez
[link]

valamint az itteni kérdezz-felelek rész (már új kiadás van belőle, aminek a billentyűi illenek a qwertz kiosztáshoz )

[link]

alapján raktam össze a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#48030) dqdb válasza PPePe (#48029) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rá fog menni, de stílusában el fog térni. Nem nagyon, de ha erre érzékeny a szemed, akkor éppen eléggé, hogy zavarjon.

Ha benevezel erre az összeállításra, akkor kérlek, majd dobj be képet a végeredményről.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48031) minek?:S válasza dqdb (#48028) üzenetére


minek?:S
őstag

Ha minden igaz, és, ha nem is ott, de fogsz/fogunk választ kapni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#48032) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Fnatic mini streak-hez vannak magyar kupakok?

(#48033) ribizly válasza Perbal1 (#48032) üzenetére


ribizly
veterán

Gyári nincs. Ali-ról vagy másik magyar mechanikusról kerülhet át rá (pl. CM Masterkeys).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#48034) asphalt


asphalt
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy speedlink velatort. https://www.speedlink.com/en/Gaming/PC-Gaming/Keyboards/VELATOR-MECHANICAL-GAMING-KEYBOARD-BLACK.html Kattog mint egy rendes blue switch, meg ha hirtelen (természetellenesen) felenegedem peng is, de szerintem semmi rendkívüli. Előtte amiket boltban próbáltam hasonlóak voltak.
Masszív felépítés, harisnyázott kábel, por védett kapcsolók (szerintem valamennyire a folyadékokat is bírja, mert vannak rajta kis lefolyók, bár a gyártó ezt nem reklámozza), német kiosztás felirat, nincs háttérvilágítás, oetemu blue, makrózható, full-size.
Itt említik, hogy nincs 16kro, nekem, ha minden igaz működik. Pl. ctrl+shift+esc, THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG.
A kupakok teteje nekem szokatlanul széles (=közel vannak egymáshoz a billentyűk) + a sarkaiban mindnek van egy perem, ami miatt nehezebb volt elsőre megtalálni a f-et és a j-t, meg szerintem a koszt elég jól fogja gyűjteni. Egyelőre úgy gondolom, hogy szállítással együtt 7677 forintért, 2 év magyar garanciával jó vétel, remélem nem is lesz rá ok hogy meggondoljam magam.

[ Szerkesztve ]

(#48035) Ringman válasza dqdb (#48030) üzenetére


Ringman
nagyúr

az fn gombok átvariálása miatt is büntetés járna ha rajtam múlna a dolog. :(((

(#48036) nyunyu válasza asphalt (#48034) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyelőre úgy gondolom, hogy szállítással együtt 7677 forintért, 2 év magyar garanciával jó vétel, remélem nem is lesz rá ok hogy meggondoljam magam.

Outemu Blue :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48037) Vanir válasza asphalt (#48034) üzenetére


Vanir
veterán

Ennyiért szerintem nagyon jól jártál vele.

(#48038) dqdb


dqdb
nagyúr

Egyelőre nem leszünk barátok a Kailh hotswap sockettel, Egy eleve kontakthibás volt, egy másikat a kapcsoló bedugása tépett le a nyákról a kontaktfelülettel együtt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48039) nyunyu válasza dqdb (#48038) üzenetére


nyunyu
félisten

MD Ctrl?

Arról írnak ilyeneket, hogy vékony a PCBje, és könnyen szakad a sockettel együtt,

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48040) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#48023) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm szépen hogy összeszedted őket. Nézegettem mindet, de igazából csak 2 ami érdekel.
LC-Power LC-KEY-MECH-1
XTRFY K3 RGB

Az előbbi azért érdekelne mert Cherry MX switches, viszont a német kiosztás több mint frusztráló számomra.
Ez a XTRFY milyen switchekkel van szerelve? Illetve minőségileg mennyire van mondjuk az ASUS cerberustól?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48041) Domonkos válasza Sirandrish (#48040) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ez a XTRFY milyen switchekkel van szerelve?
lol :D :D Ez nem mecha; nem erdemes ezeknel kapcsolokrol beszelni. Ne tevesszen meg ez a sok marketing BS! Szerintem a cerberus sem jobb. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48042) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#48040) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

026-ban írtam, hogy sorry a tévedésért :o :( szemetet ne vegyél

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48043) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#48042) üzenetére


Sirandrish
legenda

Bocsánat...az elkerülte a figyelmemet :)

Domonkos: Lassan leteszek a mechanikus billről...
Nincsenek nagy igényeim (világítson, meg nagy enter) de még így sem találok egy olyat sem amit ajánlanátok... :O

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48044) Qtya123


Qtya123
őstag

#48027-re valami ötlet van esetleg?

A keresgélés során rájöttem, hogy nincs könnyű dolgom a HU kiosztással.
Ezt néztem, bár switch szempontjából nem tudom mennyire jó választás.

(#48045) Mr.Csizmás válasza Qtya123 (#48044) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valami olcsó van benne, TTC vagy Greetech talán.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48046) Domonkos válasza Sirandrish (#48043) üzenetére


Domonkos
Ármester

A mostani ismereteimmel nagyjabol igy valasztanek billt - keret szerint novekvoen:
- akarmi
- akarmi genius
- akarmi logitech
- ararmi mechanikus - hasznalt is
- valami field tested kinai mecha
- legolcsobb bevalt kinai mecha + valami normalis kupakszett (Kar hogy a cm masterkeys s-t nem lehet mar kapni...)
- ugyanez, csak jobb kapcsolokkal
- (ibm model m)
- ducky vagy varmilo
- ibm model f
- egyedi, epitett billentyuzetek

Sajat tapasztalataim alapjan itt vannak nagy minosegbeli ugrasok. Lehet persze ezeket a kategoriakat mindenfele RGB meg magyar kiosztassal fuszerezni, de az az arat annyira meg tudja dobni, hogy sokszor nem csak egy kategoriaval fog tulnyulni. Persze ebben az esetben nem arrol van szo, hogy az ember disztargynak vesz billentyuzetet...

inb4: mindet probaltam? Igen. Nagyon sokat.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48047) Sirandrish válasza Domonkos (#48046) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah lássuk csak :D
Az utolsó 4 totál kizárva mert azt se tudom mi az és/vagy nem értek hozzá.
Az első 3on meg már túl vagyok. A legutóbbi billem egy 12K-s Genius volt, mégis megdöglött 6 hónap alatt.
Használtat meg azért nem szeretnék, mert nem tudom hogy mennyire van leharcolva a cucc....főleg az olyanokat bírom hogy "csak 2 hónapot használtam, de gari már nincs"....kössz inkább hagyjuk :D

Én most valahol a három között tartok:
-valami field tested kinai mecha
- legolcsobb bevalt kinai mecha
- ugyanez, csak jobb kapcsolokkal

Viszont ahogy látom, ezek mind 30 felett vannak, vagy nem világítanak?
A magyar kiosztást már elengedtem, az RGB sem feltétel, de a világításból nem engedek.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48048) Domonkos válasza Sirandrish (#48047) üzenetére


Domonkos
Ármester

A topikban a drevo-k nagyot mentek. Az nem tetszik?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#48049) Sirandrish válasza Domonkos (#48048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azokat idehaza kapni? Csak mert 3 napja csak webshopokat bújok, de szerintem egybe sem futottam bele..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#48050) Domonkos válasza Sirandrish (#48049) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem, nem hiszem. Nem lattam meg en sem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.