Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) copass válasza nyunyu (#70947) üzenetére


copass
veterán

nekem az MT3 Susuwatari szóközön már látszódik egy enyhe fényesedés fél év után.
de nekem nagyon izzadós a kezem. alien nyál light! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70952) Molydeus válasza dqdb (#70946) üzenetére


Molydeus
senior tag

:K
Töltőkből nekem két régebbi eszközhöz kellet pótlás, az alap 18W-ig rendben volt. A store-ban van mindenféle 100W-ig, de őszintén szólva nem nagyon néztem őket, mert az itthoni notik nem tudnak még C-s töltést, a telefonjaink meg jóval kevesebbet kérnek.

M.

(#70953) Molydeus válasza dqdb (#70950) üzenetére


Molydeus
senior tag

A 2048-as nekem is tetszik ezzel a dőlt betűs tipográfiával, viszont pont emiatt nem nagyon találnék hozzá passzoló, de 9009 modjainál sötétebb modokat. A dev/tty/ Triumph verziója lenne jó, ha lehetne kapni, meg lenne hozzá ISO...

A másik irány az Arctichoz hasonló fehér-kék kombináció + sötét mod fehér felirattal lenne és ahhoz jól is jönne a BOGO, mert egy készletből azt sem tudnám összerakni, de az meg csak ABS-ből működne. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg nekem ez gombot a kabáthoz tipikus esete lenne, mert még nem tudom mi lesz a high profile megoldásom a billentyűzetre.

M.

(#70954) dqdb válasza Molydeus (#70953) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 2048-as nekem is tetszik ezzel a dőlt betűs tipográfiával, viszont pont emiatt nem nagyon találnék hozzá passzoló, de 9009 modjainál sötétebb modokat.
Az Extended 2048 készletek a klasszikus Apple billentyűzetek Oblique betűtípusát és színsémáját (=monokróm bézs) használják, így más hozzáillőt nem fogsz találni. Az egyetlen megoldás a házilagos dip dye, nyunyu már csinált ilyet, majd linkeli a hozzászólásait a témában. Vagy az unicorn barf accent mods készlettel lehet feldobni (rosszul rémlett, a /dev/tty-é futott ezen a néven).

A dev/tty/ Triumph verziója lenne jó, ha lehetne kapni, meg lenne hozzá ISO...
Group buy-on kívül a /dev/tty-ból a Drop kizárólag a saját billentyűzeteikhez való készletet forgalmazza, amelyek mindegyike ANSI. A készlet R4 (=row 4) alsó sorral jön és szürke módosítókkal. Így aztán majd az R3-ban (=round 3) lesz erre legközelebb lehetőséged, ha lesz egyáltalán R3. Az R2-ben (=round 2) minimalista vagy base kitbe tett ISO helyett International néven egy eléggé nagy NorDEUK készlet volt csak mocsok drágán (60 dollár rémlik), hogy érdemes volt két alpha kitet venni mindkét színű módosítóval, hogy az ISO támogatás készletre vetített ára "csak" magas legyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70955) nyunyu válasza dqdb (#70954) üzenetére


nyunyu
félisten

link

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70956) nyunyu válasza nyunyu (#70955) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, mar 6 eve volt, hogy az allando 'mit picsogok itt a topikban a magyar kupakszettekrol, amikor meg ekezetesen sem tudok gepelni' beszolasokat megunva bekapcsoltam az ekezetes irasmodot?

Persze akad par forumtars, aki azota sem tanult a kritikakbol. :DDD
(Eleg elolvasni a hetvegi hardverosszefoglalokat)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70957) dqdb válasza nyunyu (#70956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tegnap este mostam el egy zacskónyi kupakot, hogy akkor végre lesz egy magyar feliratos billentyűzetem AEKII kupakokkal, erre az imént kiderült, hogy azokat egy spanyol M0118-ről szedtem le, a magyar kupakok valahol máshol vannak :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70958) Enton


Enton
addikt

Kvm, hmm de pont a bill része a legalantasabb. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70959) dobragab


dobragab
addikt

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
40-50k

2.Használt szóba jöhet?

Igen, de inkabb uj, foleg mert most USA-bol is be tudok szerezni.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Otthon Corsair K70, irodaban CM QuickFire Ultimate, mindketto MX Brown. Az otthonit cserelnem le, ket okbol:
- a high profile kapcsolok miatt jatekban egyszeruen fizikailag lassabban reagalok, mint a laptop sajat ollos szarjan
- TKL-t szeretnek, egyszeruen tul nagy

4.Mire használnád a billentyűzetet?

- gaming, es neha munka

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mecha, tactile, nem clicky. MX Brown feeling, de low profile.
Ollos, vagy kevesbe minosegi mecha is szoba johet, a lenyeg a low profile.
Red / linear kizarva, konkretan kellemetlen hasznalnom.

6.Van konkrét modell ami tetszik?

HyperX - Alloy Origins Core jott szembe egy boltban, meg is tapogattam, es kb. olyat keresek, csak jot.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

US, akar ISO, akar ANSI US.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

TKL.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Low profile. Lehetoleg legyen rajta numlock / caps lock visszajelzes, de ne egesse ki a szemem.

Amugy a QuickFIre-t is az itteni ajanlasok alapjan vettem, es nekem az jott be legjobban az osszes kozul, amit probaltam. Koszi! :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#70960) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Elkészültem a K8 projektem első ütemével. :D Most tesztelem, eddig elégedett vagyok vele. Az alfa gombok kifejezetten jól szólnak. Viszont az Enter, a Backspace és space billentyűkkel (tehát a stabokkal) majd kezdenem kell valamit.

A lényeg: CTK Premium 1,8mm butyl gumi autós hangszigetelő lap.

Valamilyen csomagoló szivacs, kb 3-4mm vastag. Ez végül túl vastagnak bizonyult és kicseréltem sima PE foam-ra. A PE foam hasonlóan néz ki, csak kivágtam az akksi és a támasztó lábak helyét. Arról elfelejtettem képet csinálni.

3 réteg festőszalag.

PE foam a PCB és a plate közé.

Gateron yellow pro swith-ek:

Egyelőre a Tai-Hao szettet raktam rá.

Jó kis móka volt, valószínűleg nem az utolsó :D

[ Szerkesztve ]

(#70961) dqdb


dqdb
nagyúr

szolenoid

Maga a DIY projekt nagyon durva, elektrokapacitív kapcsolók ívelt plate-tel és PCB-vel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70962) Molydeus válasza nyunyu (#70955) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm!
Kiváló érzékkel találom meg ezeket. :)
Szép a 2048, de kellenének a sötétebb modok, inkább elengedem. Nem vagyok elég kalandvágyó, vagy ügyes ezekhez a házi megoldásokhoz.

Ma újrakentem a két próba kapcsolómat a 205G00-val. Múltkor úgy tűnt, hogy "alul" kentem őket, megmaradt egy kis súrlódó hangjuk, ezért most láthatóan több lube-bal próbálkoztam, de azért még mindig nem tocsognak tőle. A PC tetejű Silent Red kapott egy másik rugót, már nem súrlódik, de érzetre még mindig nem olyan, mint a referenciának tekintett gyári Red Pro.
A Milky Top-os hibrid Silent Red viszont még mindig súrlódik valahol, érezni és hallani is lehet, de nem találom, hogy melyik felület lehet az oka.
Megjelent egy új zajforrás is, időnként olyan, mintha egy kis buborék pukkanna ki. Az első gondolatom az volt, hogy valóban ez történik, ha a hengerben túl sok a folyadék, amiben a Stem "tengelye" fut. Viszont van egy kis fémes hangja is, valószínűleg az érintkezőket hallom, amit eddig elnyomott a többi zaj.
Sajnos ez így még nem az, amit várnék.:/ A TKL-t megcsinálom így, hátha közben jobban belejövök a kenegetésbe, másrészt azért hogy legyen hosszabb, használaton alapuló tapasztalatom velük.
A 65%-osnál viszont arra gondoltam, hogy rendelek hozzá sűrűbb G0-t, hátha azzal jobb tudom adagolni a mennyiséget és jobban látszik, ha valahol nem fed eléggé.
Meg az is lehet, hogy ezekben az alap Gateronokban ennyi van. A hangtompító szilikon pad miatt eleve nem jár olyan simán, mint akár egy sima Red stem-je.

M.

(#70963) Molydeus válasza dobragab (#70959) üzenetére


Molydeus
senior tag

Keychron K1 SE?
Most kapható is a webshopjukban, van belőle optikai és hotswap mecha Brown kapcsolókkal.

M.

(#70964) 0xmilan válasza ATI (#70960) üzenetére


0xmilan
addikt

> PE foam a PCB és a plate közé.
Ezt hogy kell elkepzelni? Siman atszurtad a foamot a switchekkel?

(#70965) dqdb válasza 0xmilan (#70964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kétféle PE foam létezik oda:

1. a vastag helykitöltő, aminél kivágják a kapcsolókat lézerrel (vagy extrém esetben te teszed meg egy tapétavágóval, ha nagyon utálodd magad)

2. a vékony a kapcsolók alá, amit vagy kapcsolónként kell felragasztanod, vagy adott nyákhoz előre vágva adják, a lyukak vagy előre ki vannak vágva, vagy neked kell átszakítani

Minél több réteg, annál inkább PitA összeállítani, a második PE foam + hotswap kombinációja szép igazítási-beakadási problémákat tud okozni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70966) ATI válasza 0xmilan (#70964) üzenetére


ATI
senior tag

> PE foam a PCB és a plate közé.
Ezt hogy kell elkepzelni? Siman atszurtad a foamot a switchekkel?
Aha

(#70967) ATI válasza dqdb (#70965) üzenetére


ATI
senior tag

Én azt hittem, hogy ezt nevezik PE foam-nak.

(#70968) dqdb válasza ATI (#70967) üzenetére


dqdb
nagyúr

A névből a PE a polietilén rövidítése, ebből készül a legtöbb ilyen megoldás, így ez honosodott meg a kapcsolók és PCB közé kerülő rétegnek. Az általad használt fólia nem tudom, hogy miből készült, lényegében bármi jó, ami eléggé vékony és nem vezeti az áramot.

Így néz ki általában, ha adott nyákhoz készített típusról van szó, és nem kapcsolónként kell ragasztgatni. A három műanyag lábnak ott van a kivágás, de a két fémlábbal neked kell átszúrni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70969) ATI válasza dqdb (#70968) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi!

(#70970) ATI


ATI
senior tag

Ma reggel szétszedtem a K8-at, így néz ki a szivacs benne:

Raktam még két kisebb réteg PE foam-ot, a PCB alá, mert nem teljesen vízszintes a PCB és volt még egy kis hely.

Bandaid mod: a stabok alá ragasztottam egy kis leukoplast-ot:

Elfelejtettem leftotózni a PCB és a plate közötti PE foam-ot külön. Kivágtam a stabok alatti részeket, ahol a leukoplast-ok fel vannak ragasztva a PCB-re. Itt már tesztelem a gombokat.

Határozottan jobbak lettek. Már csak meg kell tanulni gépleni, mert az nem megy huiba nélkjü. :DDD

(#70971) dqdb válasza ATI (#70969) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben eszembe jutott, hogy járt ilyen nyákhoz igazított, kapcsolók alá való, előre vágott PE foam az egyik billentyűzetemhez. Tolómérővel mérve ~0,1 mm vastag az, amit adtak (szivacs, így nem tökéletesen pontos, 0,09-0,1 mm-re összetolva nem láttam még rövid ideig sem a tolómérő fejének lenyomatát, míg 0,065 mm-nél már igen).

A PCB és plate közé kerülő foam ~3 mm vastag szokott lenni (egy Cherry MX kompatiibilis kapcsolónál 5 mm van a plate-be bepattanó "gallér" és a kapcsoló alja között, a plate 1,5 mm vastag szokott lenni, így legfeljebb 3,5 mm-nyi hely van ott).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70972) ATI válasza dqdb (#70971) üzenetére


ATI
senior tag

Emlékeszem is, szerintem ilyen szivacsot többen is rendeltek innen a topikból. Kérdés mennyivel lenne jobb ezzel a szivaccsal, mint azzal, amit én raktam a K8-ba.

(#70973) dqdb válasza ATI (#70972) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, gyárilag van szivacs a PCB és a plate között, szóval válasz semennyire, mert a gyári szivacs jól leköveti a legérzékenyebb billentyűk kivágását (space, enter), míg az univerzális szivacs ott anyaghiányosabb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70974) copass válasza dqdb (#70973) üzenetére


copass
veterán

ez a pro, simában nincs szivacs a pcb-plate között.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70975) ATI válasza dqdb (#70973) üzenetére


ATI
senior tag

A videóban K8 Pro van, nekem meg sima K8-am van. Bár ahogy nézem, akár kompatíbilisek is lehetnének egymással. Mindkét billentyűzeten ugyanott van a kivágás a ledeknek, a kurzormozgató gombok felett.

Itt lehetne is venni, van ISO kiosztáshoz is.

(#70976) dqdb válasza ATI (#70975) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, értem, ezt benéztem.

Szállítás és vámolás nélkül 28 dollárt nem éri meg rákölteni a billentyűzetre, mert kisebb a K8 és a K8 Pro közötti árkülönbség, és a szivacson túl van ott még eltérés. Ha elérhető lesz a K8 Pro, onnantól kezdve nem éri meg megvenni a K8-at.

Ha tetszik a hangja a mostani állapotban, akkor hagyd így, ha nem, akkor a 4 dolláros kínai szivacsot érdemes lehet megrendelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70977) copass válasza ATI (#70975) üzenetére


copass
veterán

jó drágán mérik...
gondolom ezt lézerrel vágják...ha vki leméretezi, csak lézerest kell keresni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70978) dqdb válasza copass (#70977) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, lézerrel vágják. Nem ők adják drágán, hanem mindenki, kisipari módszerekkel ennyibe kerül, ezért ha keresel egy lézerest, valószínűleg olcsóbban akkor sem jössz ki, és simán lehet, hogy ennél is drágább lesz, ha az illető még nem vágott poront, és elsőre nem jön össze a helyes beállítás, vagy csak nagyméretű táblában sikerül poront venni.

Ezeken az árakon csak a tömeggyártás segíthet, ahol nem lézerrel vágják méretre és/vagy nem poront, hanem valami sokkal olcsóbb szivacsot használnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70979) ATI válasza dqdb (#70976) üzenetére


ATI
senior tag

Hagyom így, jólvanazúgy :)
Köszi!

(#70980) emvy


emvy
nagyúr

Megjott a Keychron Q1-em, Gateron Phantom Silver-ekkel. Hat eleg SULYOS ez az egesz :D

while (!sleep) sheep++;

(#70981) 0xmilan válasza emvy (#70980) üzenetére


0xmilan
addikt

Igazi absolute unit mindegyik Q szerias darab. :D

(#70982) F34R válasza emvy (#70980) üzenetére


F34R
nagyúr

Lehet rosszul tudom, de Phantomban nincs Silver. Nem az optikai silverrol van szo?

(#70983) Enton válasza F34R (#70982) üzenetére


Enton
addikt

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70984) 0xmilan válasza F34R (#70982) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem hinnem, hogy optikai, mert az nem mukodne a Q1-gyel. :D
De ha valaki Gateron Optical Silver-rel szerelt billzetet keres, akkor irjon PM-t.

[ Szerkesztve ]

(#70985) holodp


holodp
aktív tag

Jól sejtem, hogy ha itt kapcsolókat is akarnék cserélni, akkor megszívtam, mert a LED-eket is ki kéne forrasztani? Vagy van erre megoldás? Asus Cerberus Mecha a billentyűzet.

(#70986) dugo_ válasza holodp (#70985) üzenetére


dugo_
veterán

Ki kell forrasztani. Nem sok, teljes méret esetén +420 forrpont... ;]

(#70987) Enton válasza dugo_ (#70986) üzenetére


Enton
addikt

Ha elszánt és nem unja bele magát az ember 2 délután alatt meglehet oldani.
Ha a fények meg nem fontosak visszafele még haladósabb is.

#70985 holodp:

Amúgy mi lenne a cél, pár darab hibázó cseréje vagy teli csere?

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70988) holodp válasza Enton (#70987) üzenetére


holodp
aktív tag

Eredeti tervem az lett volna, hogy kicserélem az összeset, de így inkább csak megfolyatom a szarakodó karakterek lábainál a forrasztást. :(( Nem fogok 640 forrasztást megcsinálni, pláne nem 2x :D

[ Szerkesztve ]

(#70989) dqdb válasza holodp (#70988) üzenetére


dqdb
nagyúr

Több az még annál is egy százassal :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70990) holodp válasza dqdb (#70989) üzenetére


holodp
aktív tag

Igen, közben rájöttem, javítottam is. :B

(#70991) F34R válasza holodp (#70988) üzenetére


F34R
nagyúr

Azutan tuti megtanulsz forrasztani :DDD

(#70992) Molydeus válasza dqdb (#70971) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ennek a fólia vékonyságú switch padnek van akusztikai vagy egyéb praktikus szempontból jelentősége mondjuk egy gasket mountnál?

A bandaidet értem, mert ott a stab stemje elérheti a PCB-t és nem mindegy milyen felületnek csapódik hozzá. Itt viszont nem vagyok biztos benne, hogy van-e ekkora relatív mozgás a switch és a PCB között.

M.

(#70993) dqdb válasza Molydeus (#70992) üzenetére


dqdb
nagyúr

Állítólag mélyíti a kapcsoló hangját (ahogyan a legtöbb szivacs), de ha mélyebb hangot akar az ember, akkor egyszerűen nylonházas kapcsolót kell használni, aminek már eleve kellemesen mélyebb tónusú a hangja.

Egy billentyűzetemhez kaptam ilyet, de nem használtam fel, ezért is tudtam lemérni. A plate és PCB közé is csak akkor tettem be eddig a szivacsot, amikor macerásabb lett volna nélküle megépíteni (puha műanyag plate + hotswap), nem vagyok a szivacs híve.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70994) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all! Lehet le cserélném az öreget, ha lesz olyan bill. ami tetszik.
1.Mekkora összeget szánsz rá?
20k
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most?
Ozone Blade
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék + általános használat
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Membrán / Mechanikus (halkabb fajta)
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Cooler Master MS110 RGB
Cooler Master CK352 (CK-352-GKMM1-HU) (LLC switch tényleg annyira nem ajánlott?)
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Magyar / nagy Enter
8. Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Numpad-ost
9.Extra igények?
RGB

(#70995) 0xmilan válasza dqdb (#70993) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez a video pont azt magyarazza, hogy a vastag szivacsok jobbak a mely hangok szureseben. Ezert is fura, hogy minden gyarto meg user ezerrel tomi a billzetekbe a leheto legtobb szivacsot az ahitott thock remenyeben. Kozben meg pont a vekonyabb retegek azok, amik szurik a magas hangokat, de a melyebbeket nem annyira. A legjobb pelda erre a tape mod, ami a kozismert thoccck csodaszer es csak par reteg, vekony maszkoloszalag.

(#70996) Molydeus válasza dqdb (#70993) üzenetére


Molydeus
senior tag

Értem, köszönöm!

A nylon és a POM házas switchek hogy viszonyulnak egymáshoz hang szempontjából? Azért is kérdem, mert egy nylon JWK és egy Durock Piano között 3x árkülönbséget is láttam utóbbi "javára".
Mindkettőnél van factory lube vagy ilyen verzió is. Milyen amúgy ezeknek a gyári kenése, van erről tapasztalat?

M.

(#70997) Molydeus válasza 0xmilan (#70995) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ezt a videót találtam meg én is, itteni sugallatra.
Tanulságos volt, főleg a demonstráció ebben a szivacs kérdésben, és ismét csak egybevág azzal, amit dqdb szokott mondani a design és muting viszonyáról. :R
Van némi tapasztalatom a mély frekvenciák áthatoló képességéről:/ , de őszintén szólva eddig nem vonatkoztattam ilyen mikrokörnyezetre, mint egy bill. belseje, pedig a fizikája nyilván ugyanaz.
Lehet, hogy a GMMK sem kizárólag spórolásból rakja azokat a hártyavékony szivacsokat a házak aljába? Persze a PCB és a Plate közé beszuszakolt szivacsnka is van értelme ha megfogja a magas frekvenciás pengést, ami szintén sokakat zavar. Viszont ha a design mentes ettől, akkor még az is lehet, hogy a filc helyett ez a vékony switch pad még jobb is lehet, hm...

M.

(#70998) dqdb válasza Molydeus (#70996) üzenetére


dqdb
nagyúr

Passz. Ilyenem volt, ez JWK és full POM, de elajándékoztam, mert érzésre és hangra sem tetszett valamiért (nálam az érzés magasan fontosabb). Ezenkívül JWK/Durock vonalról eddig a Marshmallow, Lavender, Tangerine V2, Durock Silent Linear (átszínezéseket is) próbáltam, ezek közül a Lavender full nylon, azt nagyon szeretem érzésre és hangra is, a Marshmallow-t nem az, de azt is szeretem, a Tangerine-t érzetre nagyon, hangra elmegy. Konpeitou, Cerulean vár kipróbálásra, kézben tartva az utóbbi annyira nem jött be, de billentyűzetbe építve vonok csak le majd következtetést. Még biztosan van itthon más JWK/Durock is, csak lusta vagyok megnézni :)

Egyszerűen annyi kapcsolótípus jelenik meg, hogy nagyon régen elengedtem azt, hogy minél többet kipróbáljak, és egy ideje azt is, hogy egyáltalán utánajárjak, hogy melyik milyen. Persze amelyik átüti az ingerküszöböt, mert olyasvalakik ajánlják, akikben megbízom vagy már a csapból is az folyik, azzal teszek egy kísérletet. Ilyen volt a Lavender, a Gateron Yellow Pro, a Gateron X, ilyen lesz a megrendelésre váró Oil King, és tervben van egy adag Hyperglide is Kínából (de ezt a megrendelést egy ideje már halasztom, mert kettő ilyen tele van beépítésre váró MX kompatibilis kapcsolókkal).

Itt érdemes nézelődni a felkapottabb darabokat illetően, de előre szólok, hogy nincsen tl;dr, csak nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon bő lére eresztett review :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70999) zodo válasza 3.Aragorn (#70872) üzenetére


zodo
nagyúr

Sok helyen írja de max. 1-3 nap mert külső raktár.
Találtam egy helyet ahol másnap küldték.
Eddig tetszik, szokom a numpad hiányát.
Tettem a gombok alá gumigyűrűket így tompult a pengés.
Ami fura hogy a számsor alulra került a gombokon így nem kap elegendő megvilágítást és legnagyobb fényerőn is átmegy fehérbe a mintázat.
Ha megunom hogy nem látom a számsort akkor majd lecserélem a CK550 gombjaira mert méretre/formára pont ugyanolyanok.

(#71000) dqdb válasza 0xmilan (#70995) üzenetére


dqdb
nagyúr

A tape modnál valószínűleg nemcsak az anyagvastagság számít, hanem a hangforrástól való távolság is, ami eléggé kicsi. Láttam már ezt a videót, elméleti szinten jónak tűnik, de jelen van ugyanaz a a probléma, ami rengeteg hangtesztnél is előjön: podcastra, azaz beszédhangra optimalizált mikrofonnal készíti a hangtesztet, ami kiemeli az emberi beszéd frekvenciatartományát és elnyomja a többit, így a billentyűzet hangjának visszaadására nem a legjobb

Ezert is fura, hogy minden gyarto meg user ezerrel tomi a billzetekbe a leheto legtobb szivacsot az ahitott thock remenyeben.
A célpiac elvárja a szivacsot, és abból minél többet, mert azt hallotta, hogy a sok szivacs a jó. Ugyanígy a célpiac elvárja a tab gasket mountot, mert azt hallotta, hogy az a legjobb, és minden más meh.

Én személy szerint nagyon nem értem ezt a thock mániát, nem vagyok a szivaccsal kitömés híve, és próbálok olyan billentyűzeteket keresni, amelyeket nem úgy terveztek, hogy és majd a végén kitömünk minden rést szivaccsal. Nálam a gépelési élmény a legfontosabb, így a cél minél többféle mount és kiosztás kipróbálása, a hang másodlagos, a muted hangzás a kedvencem, de amíg nem peng valami a billentyűzetben és a magasabb frekvenciák nem hangsúlyosak, addig én boldog vagyok bármilyen hanggal, ha jó érzés gépelni rajta.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.