Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) yorgashx válasza PR0JECTNR56 (#70698) üzenetére


yorgashx
tag

Amúgy pontosan miért ennyivel olcsóbb a Keychron K sorozat, mint a Q?
Tudom, hogy nagyon láma kérdés.

(#70702) 0xmilan válasza nyunyu (#70700) üzenetére


0xmilan
addikt

Felraktad az osszes tobbi kupakot csak a vicc kedveert? :D

(#70703) nyunyu válasza 0xmilan (#70702) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem, az maradt utoljára. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70704) Horvi válasza micafighter (#70594) üzenetére


Horvi
őstag

Én is beszereztem végül egy ilyen Ugreen switchet. Viszont azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsolom a gépet és bejön a boot menü(dual bootban van linux és win) akkor néha nem érzékeli a billentyűzetemet. Próbáltam olyankor gyorsan kimenetet váltani oda-vissza de az sem mindig hozott eredményt. Máskor viszont simán érzékeli minden gond nélkül.
Igaz egyelőre úgy van bekötve, hogy nem adok neki külön 5V-s tápot. Leírás szerint csak akkor kell, ha valami külső vinyót vagy ilyesmit kötnék rá.
Nem tapasztaltál ilyen anomáliát? Illetve a többiek akiknek van ilyen Ugreen switch tőletek is kérdezném.

Illetve egy olyan kérdésem lenne, hogy van valahol értelmes összehasonlító videó/leírás ami a különböző platekről szól? Youtube-on próbáltam keresni de kevés sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#70705) dqdb válasza yorgashx (#70701) üzenetére


dqdb
nagyúr

A K sorozatnak műanyagból készült háza van, míg a Q sorozatnak alumíniumból CNC-zett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70706) Mephike válasza yorgashx (#70701) üzenetére


Mephike
senior tag

Itt is van pár indok.

(#70707) dqdb válasza nyunyu (#70700) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért nem veszel utángyártott nyákot az 1800-ba? Kapnál QMK-t és VIA-t, olyan kapcsolót tennél bele, amilyet szeretnél, lenne középre igazított kapcsoló a 6u space-nél, vagy lehetne 1.25u-1.25u-1.25u-6.25u-1.5u-1.5u alsó sorod, ahol a jobb Alttal bezáróan ugyanott lenne minden, mint egy 100%-oson.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70708) nyunyu válasza dqdb (#70707) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem erre a billzetre vettem, csak egy kósza ötlet volt, hogy jól nézne ki a fekete 1800-on.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70709) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok,
kis segítséget kérnék billenytűzet-ügyileg.
Jelenleg egy ezer éves Dell (L100 ?) billentyűzetem van. Relatív kicsi, normális gombok, de eljárt felette az idő, kicsit ragadnak a gombok stb.
Keresnék egy egyszerű billentyűzetet helyette, lehetőleg minél olcsóbban, haladva a korral világítással, hogy éjjel is lehessen látni. Kívánalmak:
- Általános használat, kevés játék (stratégiák, wot).
- Világítás kell (Ne legyen szivárvány, attól hülyét kapok. Egyszínű pár szín elég, fényerő állítással.).
- Magyar legyen.
- Nem kell semmiféle designos szélesítés, kilógó burkolati elemek, támasz sem. Lehetőleg minél kisebb legyen.
- Numerikus billentyűzet kell.
- Ghosting vagy ilyesmi: 3-4 gombot még vegyen be lehetőleg (WOT miatt...).
- Membrános vagy mecha mindegy. Ne legyen hangos, blue switch kilőve. Lineáris elképzelhető. Lehet lapos kivitelű is.
Más nem izgat. Vízállóság, műanyag vagy fém, mindegy.
Nézegettem persze én is. Eddig amit találtam, csak a Kolink K3203C, de nem tudom, vajon elbír-e 3-4 gombbal egyszerre.
Lehetőleg 10 alatt. Mehet árban feljebb is ha kell, de 15- nagyon max. 20 alatt maradnék.
Inkább új.
Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#70710) Tamarel válasza BigBear (#70709) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.
Olvastad a kolink értékeléseit…?
Lapost szerintem ne nézz, semmilyen értelmes világítós nincs 20 alatt.

(#70711) BigBear válasza Tamarel (#70710) üzenetére


BigBear
senior tag

Elég jók az értékelései, ezért is mertem feldobni.
Árához nézem a dolgot, apróságok (kopás egyebek) nem gond. Nem várok ennyiért csodát.
A baj az, hogy tele a piac túldizájnolt undorító csillivilli hulladékkal, amivel ki lehet kergetni a világból. Lásd szivárvány világítás.
Egyszerű, sima, minél kisebb, világítós billentyűzetet (éjszakai gépezés...) keresek értelmes áron. :O A Dell 14-15 éves és még működik (igaz, már akadozik néha), számomra tökéletes dizájnnal.

(#70712) totron válasza BigBear (#70711) üzenetére


totron
addikt

A napokban láttam egy lapos Dellt az aprón. Világítástól ne várj sokat, nem feltétlenül változik egyenesen arányosan az árral a minősége/filozófiája, de nem ritka a PWM, ami az alsó látómeződben mégjobban hat, vagyis fejfájás, idegesség, szemfájás lehet belőle, szóval nem sok köszönet akad ebben a funkcióban legtöbbször és ez egy alap, fehér fényű szint is lehet, nem kell hozzá szivárvány (ha nem vagy rá érzékeny szerinted, akkor is az vagy, csak indirektben mutatkozik meg a hatás).

(#70675) Mr K, Ezekben elvileg buckling spring típusú kapcsolók voltak
Milyen igaz. A szállós jelző jó, ugyanezzel fogalmaztam meg én is és tényleg érdemes célként kitűzni egy springes billt, erről mindenkit biztosítok. Cserébe veszett hangos volt.

Ki milyen különbséget érez buckling springet egyéb, mai taktilisokkal összevetve?

(#70714) dqdb válasza totron (#70712) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ki milyen különbséget érez buckling springet egyéb, mai taktilisokkal összevetve?
A mai MX kompatibilis kapcsolók közelében nincsenek a régebbi "sztárok" taktilis érzetének (van, jó, de nem "olyan" jó, ahogyan a clicky kapcsolók között is van jó, de mégsem "olyan" jó), cserébe a buckling spring hangos, míg az Alps SKCM Brown vagy Neon Green kapcsolók pedig aranyáron mennek.

Talán a legújabb, belsőt tekintve az Alps vonalat másoló Zeal kapcsolók lehetnek ezek közelében, de amíg kitart a Clickieznél olcsóbban vett NOS White készletem, addig nem kísérletezek ezekkel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70715) dqdb válasza BigBear (#70709) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ghosting vagy ilyesmi: 3-4 gombot még vegyen be lehetőleg (WOT miatt...).
Ha nem tüntetik fel, hogy 6KRO vagy NKRO egy billentyűzet, akkor 99%, hogy 2KRO, szóval 3 billentyű már akadhat. Az az adott billentyűzet mátrixának szervezésétől függ, hogy az adott játékban sűrűn használt kombinációk akadnak-e, vagy sem, amit senki sem tud megmondani látatlanban (és elég egy új revízió az adott típusból, ami előfordul időnként, és minden megváltozhat). Ha amúgy jónak tűnik, akkor rendeld meg, töltsd le ezt, nézd meg, hogy mennek-e ez a gyakori kombinációk, és ha nem, akkor küldd vissza és keress mást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70716) BigBear


BigBear
senior tag

Köszönöm szépen.
Lehet, hogy bevállalom próbaképpen azt a Kolink kütyüt. Nem egy érvágás, max visszamegy.
A switch hittert is köszönöm. :R

(#70717) Enton válasza BigBear (#70716) üzenetére


Enton
addikt

Esetleg a szokásos:
Stream 3.0 hu apróról olcsóért + egy lámpa mellé?
Ettől közelebb nehezebben jutsz ennyi összegből a leírt kívánalmakhoz.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70718) BigBear válasza Enton (#70717) üzenetére


BigBear
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást, de jelenleg is lámpázok, ezt szeretném elkerülni. A billentyűzet viszont nagyon-nagyon jó, azt el kell ismernem. Egy sima halványsárga világítással (nekem az jön be) álom lenne. :R

(#70719) dqdb válasza Enton (#70717) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Stream 3.0 mátrixa problémás lehet játékra, ha nem az, akkor ténylég jó választás. És még lámpa sem kell hozzá a világos szín miatt, elég a monitor fénye.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70720) micafighter válasza Horvi (#70704) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nálam gond nélkül megy, bár dual bootot nem használok, de elég sokat matatok BIOSban is. Próbáld meg bekötni a tápot, hátha segít, nálam úgy megy (vezetéknélküli billentyűzet vevő, egér, billentyűzet és fejhallgató van bele dugva).

Platekrol elég sok infó van itt a topikban, keress rá az FR4, CF, POM, PC kifejezésekre, dqdb hozzászólásaira pl.

Röviden egyébként a PC, POM, Nylon rugalmasabb gépelést, halkabb, mélyebb tónusú hangot adnak, az FR4, CF, Alumínium, réz, acél merevebbek, hangosabb és magasabb tónust adnak. A fémek hajlamosak pengeni, ebben segíthet a plate és a PCB közötti szivacs.

A rugalmasságban persze a flexcutok is segítenek, de azoknak akkor van igazán értelme, ha a PCB -n is vannak flex cutok.

Más: holnap indul a QK65 unlimited group buy, ha jól értettem 2 hétig fog tartani. A szinválasztékon túl bővült még a kínálat hotswap ISO pcb-vel és bluethooth opcioval is :)

(#70721) dqdb válasza micafighter (#70720) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alumínium egy kellemesen semleges alap, ha nem peng (ez a billentyűzet designján múlik), ez, ahogyan írtad, szivaccsal hárítható el. Nem túl merev, nem túl puha, sokak elsődleges választása, A réz sokkal merevebb és hajlamosabb pengésre, és ha peng, akkor magasabb (=idegesítőbb hangon teszi). Én személy szerint kerülöm a fém plate-eket, de ez az én preferenciám csak. Mindkét fémből lehet Európában plate-et vágatni a Laserboostnál.

Az FR4-et úgy írnám le, hogy alumínium merevsége a fémes pengés nélkül és a CF-et úgy, hogy réz merevsége a fémes pengés nélkül, szóval inkább ezeket választom a másik kettő helyett. Az én ujjaimnak a CF túl merev már rugalmas rögzítés nélkül, bár ezen pár flex cut rengeteget módosít, mert úgy a CF a legmerevebből a legrugalmasabb dolgok egyike tud lenni, szóval nem csak az anyagot kell nézni, hanem a designt is.

Lopott anyag a műanyagokról Maxtól, amikor még szervezett plate group buy-okat (némelyik anyagot lézerrel lehet/kell vágni, némelyiket CNC-vel, de közös, hogy nagyméretű lapokban lehet csak megvenni az alapanyagot, ha költséghatékonyan szeretnél gyártatni):

PC - relatively solid material, easy assembly - has a really nice sound profile in more traditional mounting methods (top/tray/sandwich) softens bottom out considerably compared to metals
PP - softest plastic IMO really softens out switch action in an interestingly uniform manner. Because it's soft it absorbs a lot of impact so lends itself well to flex-focussed applications
Nylon - my personal fave. softens impact nicely like PP but has a stronger deeper sound profile. excels in sandwich & pin-mount

Műanyagok közül egyetértek Maxszal, és a személyes kedvencem a nylon, ami egyúttal kényes is, mert higroszkóp anyag révén a levegő nedvességtaralmának függvényében képes tágulni/zsugorodni. A második kedvenc a PP, aztán POM és végül PC (a POM mélyebb hangú, mint a PC, ami kicsit magasabb). Nem végeztem objektív összehasonlítást, azaz egyenlő körülmények közötti tesztelést, hanem sokszor különböző billentyűzeteknél jött össze a többféle anyag, és nálam az érzet sokkal fontosabb, mint a hang. POM a "legkönnyebben" beszerezhető anyag egyedi plate-re (például 42keebs vagy ProtoTypist, a CF már macerásabb (ProtoTypist group buy rendszerrel vagy AliExpress), PP-re és nylonra nem tudok jelenleg forrást, ahol egyedileg lehet vágatni ezekből.

A rugalmasságban persze a flexcutok is segítenek, de azoknak akkor van igazán értelme, ha a PCB -n is vannak flex cutok.
Kivéve ha azok a vágások a rögzítés oldalán vannak, mint itt (top mount rögzítés), és ekkor nem kevés bounce jön össze ezek miatt.

-----
Ha már valaki a nyák ragasztgatására adja a fejét, akkor az ilyenek miatt nem mindegy, hogy mit használ.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70722) dqdb válasza Horvi (#70704) üzenetére


dqdb
nagyúr

Dualboot nincsen nálam sem, de BIOS-ban matatás probléma nélkül megy a 3.0-s változat. Külön táp nélkül van egy háttérvilágítás nélküli billentyűzet és egy Unifying vevős egér rákötve.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70723) Throme válasza nyunyu (#70700) üzenetére


Throme
veterán

É is ezt a capslock kupakot akartam használni de máshol van a csatlakozása.
Minőségre milyennek tartod?

(#70724) dqdb válasza Throme (#70723) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kétféle Caps Lock kupak van általában: a teli középen a kapcsolóval és a lépcsős bal oldalra igazított kapcsolóval, szóval a kapcsoló befolyásolja, hogy melyiket tudod használni (itt a jobb oldalon látható a két egymáshoz közeli nagyobb lyuk és a 2×2 lyuk a kapcsoló lábainak). Létezett valaha olyan, hogy lépcsős Caps Lock középre igazított kapcsolóval, de nem tudok egyetlen aktív gyártóról sem, amelyik ilyet gyárt, szóval valami ilyesmi megoldással lehet elérni csak.

Ez az egyik ok, amiért a forrasztott nyákokat kedvelem a hotswap helyett, mert különben nem kapnám meg/nem kapnám meg normálisan a lépcsős Caps Lockot.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70725) Horvi válasza micafighter (#70720) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, rápróbálok majd a tápra. Rákeresgettem jobban itt a fórumon a platekre, de közben dqdb is írt róluk pár hsz-el feljebb szóval köszi mindkettőtöknek.
Gondolkodom egy másik platen a Q3-hoz, illetve másik kapcsolókon is. Úgy látom a keychron oldalán van 4 féle választék.
Jó kis halk ez a bobagum de gépelni nem tudok rajta és nem érzem úgy, hogy meg tudnám szokni 8 év tactile után. Viszont lehet tactile switchez meg jó a steel plate ami gyárilag van.

#70722 dqdb Köszi szépen. Most adtam neki tápot egyelőre úgy néz ki jó a dolog mert nem kellett kapcsolgatni és érzékelte rendesen. Viszont más problémát vettem észre. Ma mindkét windowsos gépen(itthoni meg a céges lapos, ezekre lett rákötve a switch) volt vagy 3 kék halál(KMODE exception not handled). Nem tudom, hogy van-e köze a switchez de kicsit idegesítő volt :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70726) Worthag


Worthag
csendes újonc

Sziasztok. Igazából első körben csak érdeklődnék ugyanis totál szürke zónában keresgélek. Legendákal hallottam a szürke,fehér kapcsolókról amik hangtalanok. Nos Home office+Gamer (panel lakásban..) élet miatt sokat gépelek magyar kiosztásra lenne szükségem és numerikus padra ezek elengedhetetlenek. Viszont én nem találok ilyet csak a szokásos barna fekete piros kék kapcsolósokat. Amit fent emlitettem tényleg létezik vagy csak poénkodtak velem?

1.Mekkora összeget szánsz rá: Hát akár 50k is lehet ha időtálló.
2.Használt szóba jöhet? Ha van rá gari igen. De inkább újonnan.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? CM CK 550 nagy csalódás fél év alatt elkezdett nyikorogni..
4.Mire használnád a billentyűzetet? 50% munka 50% Game
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nem igazán
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Kell numpad illetve ha van macro rajta az plussz pont
9.Extra igények. Nincen



Köszönöm. :)

(#70727) 3.Aragorn válasza Enton (#70584) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a választ én egyelőre még a Q5-Q6-ot várom, mert nagyon nem szeretnék lemondani a numpad részről. Persze lehetne megoldás egy külön numpad is, de a 2 együtt csak még drágább lenne. (meg mondjuk valami munkahely se ártana hogy legyen pénzem is ezekre... :U ) Kinézetre persze bejön a Q3 is, de nagyon érezném a numpad hiányát szerintem. Az ISO-hun keycap-oknál a magyar felirat nekem nem is annyira fontos, mint az, hogy a spec karakterek jó helyen legyenek magyar kiosztás szerint, mert a betűk nagy részét blank keycapon is megtalálnám már, viszont a spec karikat keresgélem még néha. Ha pedig rossz helyre vannak rajzolva, az rosszabb, mintha nem is lennének. Már azon is gondolkodtam, hogy veszek majd egy blank keycap szettet és kis ecsettel meg valami jobbféle akryl festékkel felrajzolom rá az összes spec karaktert. Nem tudom mennyire lenne úgy gusztustalan a végeredmény... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#70728) plehoczky


plehoczky
tag

Pár kérdésem lenne Keychron billentyűkkel kapcsolatban:
- Az FN + S + L + R/T/Y kombinációval be lehet állítani, hogy 10/20/30 perc legyen az auto sleep time, néha viszont 1-2 percen belül kikapcsol a világítás, ennek mi lehet az oka? A bill nem megy sleep-be, mert azonnal reagál, nem kell a BT kapcsolatot újra felépítse.
- Ha az FN + L + Light gombokkal letiltom az effektek megváltoztatását, az FN + left/right gombokkal tudok színt váltani, ami nagy nem gond, viszont az FN + F5/F6-tal nem lehet a fényerőt módosítani. Ezt nem lehet valahogy orvosolni?

- Nézegettem a K8 Pro-t, hiszen annak a programozhatósága a fenti kérdéseket is megválaszolná, ha jól sejtem.
Eltekintve attól, hogy abból most még nem terveznek ISO-t, jól sejtem, hogy annak a south-facing ledek miatt a Glorious magyar kupakok feliratai nem látszanának túl rajta?
Mert valahogy nagyon úgy néz ki, hogy a Q szériához hasonlóan ebben is már csak dekorációnak szánják a világítást.

(#70729) Enton válasza 3.Aragorn (#70727) üzenetére


Enton
addikt

hogy a spec karakterek jó helyen legyenek magyar kiosztás szerint..:

Win alatt tudom ajánlani a virtuális kis billentyűzetet, mutat mindent is is ilyen téren: [kép]
Az egyik legjobb súgó ha se internet se másik billentyűzet nincs a közelben "lesni".
Nem tudom linuxon és egyéb más rendszereken van-e ilyen, mostanság nem nagyon voltam winről elmozdulva.

Esetleg lehet még ugye gyors kiosztást váltani UK/us angolra vagy esetleg németre, ha olyan a kupakszett, és akkor megint gyorsan helyre kerülnek a speckó karakterek.

#70726 Worthag :

Gyári halk kapcsolós nem sok létezik sajnos még mindig, pixel merlin itthon, caseking németből.
Opciók varmilo, ducky, gmmk+silent+kupak.
Az alap kínálat bőven túllóg a kereten(65-72e), sajnos még mindig inkább drágábbak mintsem olcsóbbak lennének a billek is. Pedig a vga árak már megfordultak, ideje lenne ezeknek is helyreállni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70730) 4nick8 válasza Worthag (#70726) üzenetére


4nick8
őstag

Varmilo Charcoal mx brown akciós. 56k

(#70731) Worthag válasza 4nick8 (#70730) üzenetére


Worthag
csendes újonc

Jesszusom de drága :D

(#70732) 4nick8 válasza Worthag (#70731) üzenetére


4nick8
őstag

1.Mekkora összeget szánsz rá: Hát akár 50k is lehet ha időtálló.

Akkor ne írd ezt. Hanem hogy max 20K.

(#70733) Molydeus válasza Molydeus (#70607) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha valaki hasonlóan kísérletező kedvében lenne az alis rendelésekkel kapcsolatban, rendben megérkezett innen a 205G00. Volt egy kis félelmem amiatt, hogy az alin nem lehetett követni a csomagot, csak egy, a store által üzenetben küldött linken keresztül, de szerencsére minden simán ment. Ugyanúgy futár hozta ki, mint általában a standard shipping-gel szállított csomagjaimat (kivéve a uGreen-eket, amik az utolsó két alkalommal a Postán kötöttek ki, de legalább nem volt vámügyintézés azoknál sem).

A store lelkiismeretesen csomagolt: zárható tasak, vastag hegesztett fólia, buborékfólia és végül a hullámpapír doboz. Ráadásul belepakolt pár filléres de hasznos holmit. Az ilyenkor szokásos ecset és kupakleszedő mellé jutott egy kis adagolókanál, törlőkendő és egy olyan kis két végű tisztítókefe is, amit a villanyborotvák mellé szoktak adni. A magam részéről ezt a store-t elraktam a hasznosak közé.

Megjöttek a switch filmek is, hétvégén futok egy teszt kört a kenőanyaggal. Ha csak annyira jól sikerül, mint a gyári Red Pro-k mínusz a rugóhang, akkor már elégedett leszek.

M.

(#70734) yorgashx válasza Worthag (#70731) üzenetére


yorgashx
tag

Ez körülbelül 75 ezres kategória értékben legalább, és egyike a nagyon (nagyon!) kevés olyan billentyűzetnek, amit megkapsz 150 ezer alatt, teljes értékű, és az egyetlen, amihez még PBT magyar keycap-ek is járnak hozzá. Nem beszélve arról, hogy egy Ducky-t például háromszor túlél legalább, és még a gyári kenés is jó rajta.

De ha ennyit nem akarsz rá költeni, akkor tényleg csak a büzsé vackok maradnak, amik - véleményem szerint - feleslegessé teszik a mechanikus bill vásárlását, akkor már egy ócska membrános és kész.

(#70735) totron válasza yorgashx (#70734) üzenetére


totron
addikt

Egy nem ócska membránossal mégboldogabb az élet. Mert olyan is van. A nem érdemessel gyakran egyet kell értenem: mindazokat a gyermekbetegségeket/fogyasztói halandóságot hajlamosak hordozni a nem aranyárú mechák, amik miatt egy jó(műszaki)érzésű ember nem vesz meg egy eszközt. Egy piac, egy hobbi kellékei, amikre lehet költeni, az érdemi rész meg lélektani határ/pénztárcavastagság fölé esik és ebben nincs semmi elitizmus (igénytelenebbek/tapasztalatlanabbak sokták annak látni). A gumi nem reszel, nem csattog (de, csak máshogy, idővel). Lényeg, hogy az ár/érték arány, az optimum inkább mutat egy minőségi gumis irányába, hardcore szinteket leszámítva. Ettől még hobbiként, beszédtémaként jól funkcionálhat, csak ne felejtsük el mellé csatolni a fizikai valóságát.

(#70736) nyunyu válasza totron (#70735) üzenetére


nyunyu
félisten

Használtál már K120-at 2 percnél több ideig?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70737) dqdb válasza totron (#70735) üzenetére


dqdb
nagyúr

A gumi nem reszel, nem csattog (de, csak máshogy, idővel). Lényeg, hogy az ár/érték arány, az optimum inkább mutat egy minőségi gumis irányába
Ez mind így van, és egyet is értene vele itt mindenki, csak sajnos egy ideje nem igazán van olyan, hogy minőségi membrános, és a drágábbak is zsákbamacskává váltak, mert az árkülönbség a háttérvilágításra és a mechanikust imitáló megoldásokra ment el a jobb anyaghasználat, tartósabb gumiharang helyett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70738) 3.Aragorn válasza dqdb (#70737) üzenetére


3.Aragorn
addikt

De ez számomra azt is jelenti, hogy ezekre a minőségi membránosokra nincs igény sem. Mert ha lenne legalább niche kereslet, valaki foglalkozna vele. (vagy csak nem tudunk róla) Aki picit is igényesebb, az valamiért csak és kizárólag mechában gondolkodik, (talán mert 10-20 év marketingje elhitette a népekkel, hogy az superior, vagy mert tényleg jobb.)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70739) BigBear


BigBear
senior tag

Fene tudja. Érdeklődtem én is tegnap mit lehetne venni olcsón, mert a jelenlegi kínálatot nem annyira ismerem. Sokat bogarásztam, majd kérdeztem itt, hátha több szem többet lát.
De a korábbi tapasztalataim alapján inkább azt kell mondjam, hogy a marketing miatt keresik az emberek a mechákat, nem pedig azért, mert igényesebbek. Ezt pedig a gyártók kíméletlenül ki is használják és persze tolják is.
A jelenlegi piacon ahogy én láttam, nincs értelmes áron (illetve drágábban sem, mert ugye marketing...) normális membrános billentyűzet.
Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi sok10e Ft-os mechák sem fogják utolérni tartósságban, ha úgy tetszik minőségben a 10-15 éves membránosokat sem.
A Dell 100 a mai napig működik, igaz, enyhén akad némelyik gomb, de ha lesz időm, biz Isten szétszedem, kipucolom. Ma ilyesmi (minőségre, tartósságra) billentyűzet nincs.
Holott nem volt akkor sem drága darab.

Megj. Meg is jött a Kolink 3203C. Azt kell mondjam, 5000 alatt korrekt. (Mihez képest persze.)
A világítása jó, 7 szín, egyszínű, egyszerű. Lapos kivitel, nagyon-nagyon halk (a space kicsit hangosabb), egyelőre finomak a gombok. Tesztprogrammal úgy tűnik, 6 gombot képes kezelni egyszerre.
Amit viszont hoz az ára: a Dellben kb. 100x ennyi anyag van, nagyon spórolós gagyi fröccsöntött műanyag feeling. Ilyen vékony tyúkbelet (kábelt) még nem láttam. Az első probléma tippem szerint ezzel lesz, a dobozból kivéve látszik a hajtás nyoma, enyhén megtört a szűk doboza miatt. Majd kiderül persze. De ha ennyiért 2 évet bír, komolyan elfogadom, sőt örülök. Éjszakára tökéletes lesz.

(#70740) Jorus válasza BigBear (#70739) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 9+ éves MX Blueval szerelt Razer Blackwidowm a mai napig hibátlan, kupakokat cseréltem rajta, de ezen kívül nem kellett hozzányúlni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70741) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Vettem egy kék Outemu switch-es billt és szeretném kicserélni halk gombokra. Innen a linkről: [link] melyik kattogásmentes halk verziót ajánlanátok? Kis játék, több gépelés..
Ezeket már felesleges gumi O-gyűrűkkel és ilyen lapkákkal tuningolni? [link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70742) nyunyu válasza HornedReaper (#70741) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, ez a Outemu Silent Lemon jól hangzik, puhábbnak, MX Brown-szerűbbnek tűnik, mint az általam használt extrataktilis Silent Grey, gondolom kevésbé fárasztó rajta gépelni.

O-ring valamit tompít ezeken is, de nincs olyan radikális különbség ezeknél a vastag hangtompítós Outemu kapcsolók esetén, mint mondjuk a vékony hangtompítós Gateronoknál, ne adj isten sima kapcsolóknál.

(Pár hete a gumi nélküli KPR kupakszettemet használom a korábban felgumizott botanical helyett, nem lett sokkal hangosabb az Outemu Greyjel szerelt GMMK)

Ha nem vágysz taktilitásra, akkor Silent White vagy az új Silent Peach.

Ahogy nézem, ezeknek az új kapcsolóknak nejlon háza van, annak kellemesebb a hangszíne, mint Grey/White polikarbonát tetejének, cserébe kevésbé engedi át a fényt, diszkógömb tulajoknak kevésbé ideális.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70743) nyunyu válasza BigBear (#70739) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez pontosan melyik babapiskóta formájú Dell?
Volt pár féle gyártmány belőlük.

~15 éve 6-7k környékébe fájt újonnan a fasza kivitel, de azt az akkori kollégáim lenyúlták. :(
Aztán jóval később próbáltam belőle egy másik lestrapált példányt, de abban már kevesebb anyag volt, és bőven kukaérett volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70744) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Erről mi a véleményetek?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#70745) nyunyu válasza GoodSpeed (#70744) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ráköltesz még egyszer annyit a filccel kitömésre, meg Outemu Silent kapcsolókra, akkor akár még jó is lehet. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70746) BigBear válasza nyunyu (#70743) üzenetére


BigBear
senior tag

Na hazaértem végre melóból. Elnézést kérek, biztosra vettem a típust, de nem az. Úgyhogy megkövetem magam. Ez egy 2004-es gyártású Dell RT7D50 billentyűzet. A lábai sajnos kitörtek amikor még nagyon gamer hülye voltam és egy roham alatt falnak csapkodtam és ugráltam rajta. :DDD
A gombok és feliratok máig nem kopottak. Soha nem szedtem szét, de eskü most megteszem, felcsesztem magam, ennyit megér. Lehet, semmi baja csak retkes belül? :F Van egy multimédiásom is, egy hasonló korú SK8135.
[kép]
Sajnos ez német nyelvű, emiatt keveset használtam, viszont a gombjai álomszerüek. Tökéletes máig.
Ha ezek lennének világítással, az lenne a tökély. Így is ereklyék nekem, még ha nem is úgy néznek ki szegények. Tuti nekiugrok kipucolom őket.

[ Szerkesztve ]

(#70747) nyunyu válasza BigBear (#70746) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez még a korai, jó széria lehetett.

2010 körüli munkahelyemen találkoztam a második ilyesmi billzettel, de az már nagyon le volt strapálva, köze sem volt érzetre ahhoz, amit első munkahelyemről megfújtak 5 évvel korábban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70748) GoodSpeed válasza nyunyu (#70745) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

Ennek érdekesen bezuhant az ára:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#70749) nyunyu válasza GoodSpeed (#70748) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor már inkább a Kumara, azt kevesebb szopással lehet normálisra építeni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70750) nuke7 válasza GoodSpeed (#70744) üzenetére


nuke7
veterán

én szerettem, de valóban érdemes kapcsolókat cserélni benne :K

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.