Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) dqdb válasza Molydeus (#70899) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Ugreen USB switchénél (KM) pedig figyelmeztetnek, hogy a 3.0-s verziónál gond lehet a vezeték nélküli dongle-ökkel.
Unifyinggal oké, másról nem tudok nyilatkozni.

A hotkey meg mindig kéznél van.
Feltéve ha jó a switch USB HID implementációja. 6KRO megy át az alap protokollal (standard report), az NKRO támogatására kétféle megoldás is van a szabványban (extended standard és bitmap), valamint a több virtuális billentyűzetként viselkedés is opció. Az teljesen a billentyűzet gyártóján múlik, hogy ezek közül melyik megoldást választja, és ha a switch egyiket sem támogatja vagy nem azt támogatja, amit a billentyűzet, akkor megszívtad. Értelmes firmware-rel rendelkező billentyűzeteket persze át lehet kapcsolni 6KRO módba (Ducky ilyen például), de a legtöbb gamer csodánál nincsen erre lehetőséged.

És persze ahogyan említetted, a V betű még több szívással járhat :)

2+ év után azt tudom mondani, hogy nálam a UGREEN megoldása bevált, úgy rémlik, első voltam a topikban, aki belevágott ebbe, ma is ezt venném (vagy beépített KVM switchcsel rendelkező monitort, ha nem két monitoros setup kellene), és különálló KVM switch közelébe nem mennék.

Ez a GeekArk BOW PBT mennyivel simább felületű, mint az Arctic vagy Iceberg klónom.
Óvatosan a kupakok felrakásával és leszedésével, mert könnyen tud törni a stem.

A simaság az öntőformán múlik, és az a jó ebben a simaságban, hogy úgy nagyon sima a felület, hogy közben nem csúszik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70902) micafighter válasza Horvi (#70892) üzenetére


micafighter
nagyúr

A különböző plate anyagok között észrevehető hangbeli különbség lesz. A halk lineáris kapcsoló jobb szerintem egy rugalmas plate-el, pl PC. Bár a végén a rugalmasság függ a plate anyag mellett PCB-től, annak vastagságátol, van-e flex cut a PCB-n és a plate-en (PC platere nem feltétlen kell plusz flex cut) és a mount típustól is, illetve hogy mennyi helye van a PCB-nek mozogni. Nem tudom a Q3 mennyire tud rugalmas lenni, de hangban biztos más lenne a PC plate, és valamivel rugalmasabb is. Az FR4et is ki lehet próbálni, de az is egy merev plate, hangzásban viszont az is más lesz kicsit mint a fém plate.

Halk taktilis vonalon szerintem a Boba U4 és a Durock Shrimpel érdemes próbálkozni, a Zilent is nagyon jó de az igen drága kapcsoló. Érdemes lehet ezeket megkenni, én próbáltam sok féle kenési módot, szerintem érdemes kipróbálni a stem lábakat is megkenni (sokak szerint taktilis kapcsolónál a stem lábakat érdemes kihagyni), mert megkenve a lábakat nem sokat veszitesz a taktilitásbol ezeknél a kapcsolóknál, viszont jóval simábban fog járni.

[ Szerkesztve ]

(#70903) dqdb válasza micafighter (#70902) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gyenge taktilisből jóval olcsóbban ott van az Aliaz is még. Az is felmerülhet, hogy kell-e egyáltalán a halkított kapcsoló, mert ha rugalmasabb belső felé megy el az ember (és működik is a rugalmasabb belső), akkor egy normál kapcsolónak eléggé tompított hangja tud lenni.

Igazából az a nagy kérdés, hogy mi nem jó a mostani összeállításban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70904) Jorus


Jorus
nagyúr

90*50-es vagy 120*50-es deskmatet merre érdemes keresni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70905) micafighter válasza dqdb (#70903) üzenetére


micafighter
nagyúr

Keygemnél az Aliaz € 6 a Boba U4 € 6,60, árban nagy különbség nincs de lehet próbálkozni. Az aliaz nagyon gyengén taktilis, ott nem kenném meg a stem lábakat, mert azt a kicsi taktilitását is elveszti, majdhogynem lineáris lesz belőle. :DDD

Horvi úgy látom adtam neked sok félét, ezekből egyik sem jött be?

Gazzew Boba U4 RGB (silent, tactile)
Gazzew Bobagum (silent, linear)
Durock Daybreak (silent linear, 67g)
Durock Dolphin (silent linear, 63,5g)
Durock Silent Tactile T1 - SHRIMP (silent, tactile)
Gateron INK black v2 silent (silent, linear)
Gateron Aliaz (silent, tactile)
Zeal Healio v2 (silent linear)
Zeal - Zilent v2 78g (silent, tactile)

Az említett ropogás amit hallasz nem tudom mi lehet egyébként. Biztos, hogy a kapcsolóból jön?

(#70906) Horvi válasza micafighter (#70905) üzenetére


Horvi
őstag

Beépítettem a taktilis kapcsolókat is tesztelésre és igazából az U4 és a Shrimp bejött érzetre, hangra már másabb a helyzet. Az U4 ilyen magasabb enyhén fémes hangot ad, szerintem az acél plate miatt. A Shrimp ebből a szempontból jobbnak tűnik. Viszont ha cserélnék platet akkor lehet megint más lenne a helyzet :DD

Igen ropogás tuti onnan jön mert kicseréltem egy másik kapcsolóra és megszűnt a probléma.

Hello darkness, my old friend...

(#70907) dqdb válasza Jorus (#70904) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Mindkettő eléggé speciális méret, 900×400 mm a legnagyobb méret általában. Itt kérdezz rá inkább.

micafighter: Az aliaz nagyon gyengén taktilis, ott nem kenném meg a stem lábakat, mert azt a kicsi taktilitását is elveszti, majdhogynem lineáris lesz belőle. :DDD
Körülbelül annyira taktilis, mint egy átlagos barna, ami sokak kedvence. Nem szabad kihagyni az ilyen ajánlásoknál, mert sokak számára a taktilis az gyengén taktilist jelent, ahhoz szokott hozzá, és egy nagyobb hupli pár fárasztó tud lenni nekik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70908) dqdb válasza Horvi (#70906) üzenetére


dqdb
nagyúr

CF vagy FR4 plate kellene neked akkor (elméleti szinten, mert lusta vagyok megnézni, mit kínál a Keychron, bár gyártatni bármikor lehet, de úgy biztosan drágábbra jön ki). A CF a szövésétől függően hasonlóan merev tud lenni, mint az acél, az FR4 kissé rugalmasabb, valamivel az alumínium alatt van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70909) Horvi válasza dqdb (#70908) üzenetére


Horvi
őstag

A Q3-hoz most steel, alu, fr4, pc, és brass platek vannak, legalább is a hivatalos oldalon. Akkor lehet egy köztes megoldás az FR4 lenne nekem.

Próbáltam kollégám ducky one 2 minijét barna kacspolókkal de az nekem csalódás volt, főleg a kapcsolók miatt.

Hello darkness, my old friend...

(#70910) micafighter válasza Horvi (#70906) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy PC vagy egy FR4 plate-el már lehet tetszene. Ha a halkság nagyon fontos szempont, amiket én próbáltam azokból a PC kicsit halkabb volt, mint az FR4, egyébként hangzásban lehet minkdettő bejönne. Szerintem vegyél előbb platet, aztán abban teszteled újra a meglévő kapcsolókat, úgy már remélhetőleg sikerül majd választani :)

[ Szerkesztve ]

(#70911) Horvi válasza micafighter (#70910) üzenetére


Horvi
őstag

Nem az abszolút halkság a fontos, az asszony kész kompromisszumra. Most, hogy hallotta a taktilis halkított kapcsolókat is, azzal sem volt semmi problémája de még mindig a bobagum neki a favorit. Lehet csak a színe miatt :DD . Akkor valószínű lecsapok pár plate-re.
Kár, hogy nem lehet olyat csinálni, hogy megveszem, kipróbálom és ha nem jön be visszaküldöm. Vagy lehet csak én nem tudok róla.

Hello darkness, my old friend...

(#70912) #82860288 válasza Molydeus (#70899) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nézegettem közben német amazonon, és ezek nagyjából elérhetőek már 30-40€ környékén. Arra kell majd figyelnem sztem, hogy legyen hozzá plusz táp illetve vannak olyan verziók, amikhez van egy külön kapcsoló külön kábelen.
Így az is meg lesz oldva, hogy betehetem a dobozt az asztal alá az ikeás kábeltartóba.

+dqdb: Ezzel kicsit összezavartál, de nem lesznek más eszközök, csak egér + bill + 2 HDMI.

Ezek az olcsóbbak jók lehetnek?
link1
link2
link3 4k@60Hz

(#70913) Enton válasza Horvi (#70911) üzenetére


Enton
addikt

Meg kell hirdetni itt hardveraprón, meg egy két discord marketplace-en, esetleg r/mm.

Én pc és brass plate-et raktam kosárba q3-hoz, majd kíváncsian várom a nagy különbségeket. Egy adag új outemu silent tactilce mellé.
Meg keresnék valami jóféle "üveg" kupakszettet is de abból nem igen találok kedvemre valót vagy nagyon vastagak , vagy nagyon ilyen elködölős nem teljesen átlátszós vagy semmi felirat sehol.
Valami ilyesmit keresnék, pontosan(OEM, cherry profil):


szerk: Drop artic lennne????

Csak hogy akkor már legyen egy olyan szett amivel "villogok".
Gazew boba u4-el nem tudsz mellé lőni következő körnek, plusz egy szavazat rá.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70914) dugo_ válasza Enton (#70913) üzenetére


dugo_
veterán

https://en.zfrontier.com/products/in-stock-lelelab-crystal-clear-abs-keycap-sets

Nem tudom milyen, csak rákerestem, mert a donornak vett Kumarán is átlátszó módosító szett volt, de én se találok hasonlót.

(#70915) Horvi válasza Enton (#70913) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ezt a discordos reddites marketplace dolgot nem ismertem.

Az eléggé a két véglet a PC meg a Brass nem? :)

Alapvetően én is az U4 felé hajlok, igaz most keygemen nem lehet kapni a sima 68gr-s verziót. Viszont van helyette T1 de majd meglátom az új platekkel.

Hello darkness, my old friend...

(#70916) Enton válasza Horvi (#70915) üzenetére


Enton
addikt

#70914dugo_:

Ez se lehet rossz és árban is rögtön fele droposnak.

Pont az lenne lényege hogy megtudjam legnagyobb súlyban mit tud(persze ehhez lehet kellene még egy jóképű sa vagy valami hasonló böhöm kupakszett kitömve betonnal), vagy meg a legrugalmasabb már akad-e, meg ilyenek.
Mer amúgy meg egyik másik marketing fotó után teljesen átalakul az ember elképzelése egy billentyűzet házról is, de ez lehet csak velem van így.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70917) dqdb válasza Enton (#70916) üzenetére


dqdb
nagyúr

A gyári acél mellé szerintem a réz plate-nek nincsen értelme, érzetre eléggé hasonló lesz, csak a réz kicsit magasabb hangon fog pengeni, ha peng. A réz 2019-ben volt nagyon menő, az volt a drága alapanyag, ezért prémium vonalon mindenki azt használta, hogy aztán visszaszoruljon és ismét az alumínium legyen általában az alap.

Az ilyen robbantott képeket ábrákat custom vonalon elvárja a nagyközönség már az IC-ben (vagy drótvázasat, vagy rendereltet), hogy lehessen látni, hogy működik a rögzítés, hogyan épül fel belülről a billentyűzet (ritkábban a prototípust fotózzák körbe).

elködölős nem teljesen átlátszós vagy semmi felirat sehol
A POM Jelly volt ilyen, de azt legfeljebb használtpiacon találni.

dugo_: zFrontierről a szállítás egy kisebb vagyon sajnos.

Horvi: Az eléggé a két véglet a PC meg a Brass nem?
Az acél merevebb valamennyivel, a réznek kicsit nagyobb a sűrűsége és az nehezebb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70918) 3.Aragorn válasza Horvi (#70911) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Milyen taktilis halk kapcsolókat nézegettek? Majd ha eljön az ideje a fejlesztésnek, én is efelé kacsintgatok.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70919) Horvi válasza 3.Aragorn (#70918) üzenetére


Horvi
őstag

Amiket kaptam micafighter-től azok ezek:
Gazzew Boba U4 RGB (silent, tactile)
Durock Silent Tactile T1 - SHRIMP (silent, tactile)
Gateron Aliaz (silent, tactile)
Zeal - Zilent v2 78g (silent, tactile)

Hello darkness, my old friend...

(#70920) Molydeus válasza dqdb (#70901) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszönöm, akkor vigyázok velük!
Muszáj lesz leszedni őket legalább még egyszer, mert a 65%-oson sincsenek még megkenve a switchek és annál még a stabokat is kezelni kellene...

M.

(#70921) Molydeus válasza #82860288 (#70912) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ezeket mind néztem én is, amikor ősszel megoldást kerestem.
Az enyém az utolsónak a hotkeys verziója, ahhoz adtak saját tápot, de vezetékes kapcsolót nem, helyette egy 2 gombos IR táv jött, amit azóta sem használok. Ha nem kísérletezget az ember vele - pl. nem cserélgeti rajta a billeket, főleg nem bekapcsolt gépek mellett -, akkor mindennapokban rendben működik.
Amit dqdb kiemelt az NKRO vs 6KRO kérdésben, az nálam a két Cooler Master CK-nál jött elő (konkrétan nem ette a hotkey a az alfák feletti számsorból az 1 ill. 2-t, csak a NumPadról), a most használt GMMK-kkal szerencsére nincs ilyen gond.
Azt kellett megszoknom, hogy van egy prioritás, aminek a sorrendjét érdemes betartani, amikor a gépeket indítom. Ha pl. az 1-es géphez tartozó portokba kötök egy desktop gépet, akkor érdemes azzal kezdeni a bootolást és utoljára abból kilépni. A kettő között kb szabadon ráköthető vagy ki/bekapcsolgatható egy notebook. Ha viszont valamiért a notiból lépek ki utoljára, akkor utána hajlamos nem felismerni a desktopot és olyankor újra rá kell dugni az összes kábelt, szintén megadott sorrendben (nálam ez: 1. bill, 2. egér, 3. második bill/numpad, 4. monitor, 5. desktop gép, 6. notebook). Hogy ennek a sorrendnek mi az alapja, azt el nem tudom képzelni... :F

M.

(#70922) 0xmilan


0xmilan
addikt

Kapott 2 uj szint a Q3: Shell White es Retro
Sajnos csak a Fully Assembled ANSI verzioknal erheto el.

[ Szerkesztve ]

(#70923) 3.Aragorn válasza Horvi (#70919) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jó fej lehet ez a micafighter :))
Melyik milyen, érzésre?

Nem minden vándorút céltalan...

(#70924) yorgashx


yorgashx
tag

Megjött a Q0 végre, sajnos matching keycap setem csak egy volt, ami elég a Q0 és Q1-re is, de azért megosztom.

(#70925) Mephike válasza yorgashx (#70924) üzenetére


Mephike
senior tag

Nagyobb képet nem tudsz betenni? Csak mert így nem sok minden látszik belőle.

(#70926) Mephike


Mephike
senior tag

Van valakinek tapasztalata a TTC switchekkel? Ha igen, megköszönném ha leírná a véleményét.

(#70927) dqdb válasza yorgashx (#70924) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kár, hogy a Q0-t nem igazították hozzá a Q1/Q3 pároshoz hozzá méretben. Persze értem én, hogy a Q0 tray mount, míg a másik kettő tab gasket mount, ezért elég neki kisebb keret, ami anyagspórolás és költség, de ugyanakkora kerettel és 0.5u távolsággal a legfelső sor alatt tökéletesen illeszkedne ehhez a két modellhez, de így kicsit senkiföldje, mert ezek mélyebbek nála, míg a Q2/Q4-nél a numpad mélyebb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70928) Enton válasza Horvi (#70906) üzenetére


Enton
addikt

"Igen ropogás tuti onnan jön mert kicseréltem egy másik kapcsolóra és megszűnt a probléma."

Rugó lesz az, ahogy teljesen összenyomott állapotban önmagán "összecsuklik".
Én is tapasztaltam hasonlót már pár kapcsolónál, aztán rugója válogatja mennyire hajlamos az ilyenre, van hogy 100-ból 1 meg van hogy több az adott készleten belül.
Kb olyan mint a pengési hajlamosság.

Csak azt nem tudom kenés segít-e ezen, de ha belegondolunk ártani nem árthat, ha nincs csere darab pár rugóra.

#70917 dqdb:

Nos hát igazából, pont ilyen 2 nincs még eddig azért is esett a választás e kettőre.
Alu, acél, fr4 plate-es billeim már vannak ideje ezt is kipróbálni.
Réz ha más nem merevségben nem is lesz más mint a gyári acél, de esztétikában meg szép réz színű. Ha más nem ennyi pozitívuma biztos lesz.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70929) dqdb válasza Enton (#70928) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nos hát igazából, pont ilyen 2 nincs még eddig azért is esett a választás e kettőre.
Alu, acél, fr4 plate-es billeim már vannak ideje ezt is kipróbálni.

Így mindjárt más, ha próbáltad már a többit. A "könnyebben" beszerezhetők közül szerintem érdemes kipróbálni még a CF-et (plate-ből szigorúan a szövöttet és nem a forged carbon változatot), a műanyagok közül a POM (könnyű beszerezni), PP (nehezebb beszerezni) és nylon (nem tudok helyet jelenleg) lehet még érdekes.

Rugó lesz az, ahogy teljesen összenyomott állapotban önmagán "összecsuklik".
Vannak bevonatos rugók, azok is ki tudnak adni érdekes hangokat, mert jellemzően a fém és a bevonat nem egyformán rugalmas (nem tudom, hogy az említett kapcsolókhoz milyen rugó jár gyárilag).

esztétikában meg szép réz színű
Használat közben egyedül Alice-szerű megtört soros kiosztásoknál látható jól a plate bizonyos helyeken, de a tudat, hogy szép, akkor is ott van :DDD A smiley ellenére mindenféle irónia nélkül, mert egy esztétikusan megtervezett PCB a vezetékeket kihangsúlyozó vagy éppen elrejtő silkprintinggel nagyon jól tud mutatni, és azt még annyira sem látod, mint a plate-et.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70930) #82860288 válasza Molydeus (#70921) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi az infót. Sztem én maradnék a nyomógombos verziónál. Mármint ha jól tudom az infrát ha blokkolja valami, akkor nem működik, így meg nem tudnám betenni az asztal alá a dobozt, bár lehet megoldható lenne még így is. Abban a linkben nem látok külső kapcsolót vagy távot.

Az fura, hogy nem ismeri fel az eszközöket más sorrendnél. Ez még nagyon HDMI handshake miatt sem jelentkezhetne, de lehet az van a háttérben, bár olyankor egy doboz ki-bekapcs is elvileg segítene.

(#70931) Jorus válasza Mephike (#70925) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jobb klikk, Kép megnyitása új lapon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70932) Enton válasza Mephike (#70926) üzenetére


Enton
addikt

CM ck 350 vagy ck 500/550-ek v2-vel, tértek át ttc-re meg logi pop-ban van tutira, outemu kategória szerintem de bőven típusfüggő is lehet a milyenség(öntőformák, tolerancia, qc).
Én sokat nem püföltem az enyém de nem rögtön kuka kategória mert már kiműtöttem volna őket a helyükről.
CM tulajok talán többen lesznek de abból kevesebb a beszámoló.

#70929 dqdb:
"A "könnyebben" beszerezhetők közül szerintem érdemes kipróbálni még a CF-et (plate-ből szigorúan a szövöttet és nem a forged carbon változatot), a műanyagok közül a POM (könnyű beszerezni), PP (nehezebb beszerezni) és nylon (nem tudok helyet jelenleg) lehet még érdekes."

Tervben vannak majd egyszer ezek is, hosszú a lista de egyszer valamikor sorrakerülnek valami bill-ben.
Olyan ez mint régi(mondjuk új is lehet éppen csak nem lesz olcsó XD ) honda/bmw alá sportfutóművet vadászni kemény szilentszettel.

"Vannak bevonatos rugók, azok is ki tudnak adni érdekes hangokat, mert jellemzően a fém és a bevonat nem egyformán rugalmas (nem tudom, hogy az említett kapcsolókhoz milyen rugó jár gyárilag)."

Nafene, ott a pont és igen. Kellene egy képet kérni róla úgy talán többet tudnánk látni, mitől is lehet.

De ez is egy alapból nem olyan szituáció amiben több órát töltene el a kapcsoló, így annyira nem is biztos hogy bárki foglalkozott ilyen dolgokkal.
Plusz ha nincs nagy woble illetve kicsik a tűrések a kapcsolón belül akkor ilyenre hely sem marad.

"Használat közben egyedül Alice-szerű megtört soros kiosztásoknál látható jól a plate..."

Na erre lesz majd a valamelyik clear kupakszett hogy szépen látszódjon minden a kupak alatt is.


#70922 0xmilan:

Fehérben is szép, fehér bill még éppen úgy sem nincs itthon, az is listás opció. Egyszer majd. Akinek meg iso-s kell az vesz más színben iso-sat is és összelegózza magának, az ansi-s meg mehet apróra 0 percesként.


"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70933) Mephike válasza Jorus (#70931) üzenetére


Mephike
senior tag

Édes istenem... Nem kellene korán géphez ülnöm. Köszi azért! :R

(#70934) dqdb


dqdb
nagyúr

Dropnál most 89 dollárért mennek a Marvel témájú MT3 készletek a korábbi 130 helyett, és megjelent az MT3 Dancer, ami az MT3 Dasher inverze.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70935) Molydeus válasza #82860288 (#70930) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem rábeszélni akartalak, csak ha van hasonlóság az elektronikában a két verzió között - a vezetékes, amit linkeltél a HDMI 4K60Hz-es és a hot key-s között - , akkor ezek a furcsaságok előfordulhatnak. Ne érjen meglepetésként, ha esetleg emellett döntesz.

Az a vicces, hogy a hdmi-vel nincs gond, az rendben működik, sőt még az egér is megy, a bill.-eknél van ez a sorrendiség.

M.

(#70936) #82860288 válasza Molydeus (#70935) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi az infót. :R
Közben megrendeltem ezt: [link]
Van hozzá külön kapcsoló, de van hotkey is és ha nem lenne elég az áram, akkor a HUB1 szolgál arra elvileg.
Az asztali PC-t kapcsolom be elsőnek és ki utolsónak, elvileg ebből a szempontból nem lesz probléma.
Végigolvastam pár oldalt a kommentekből is, általános probléma, hogy lehet a mellékelt kábelek nem jó minőségűek, de azokból meg van rengeteg itthon.
Gondolkoztam, hogy rendelek drágábbat duplájáért, de egyelőre ennyi belefér rizikóba is, aztán majd meglátjuk később ha elromlik, akkor jöhet a drágább.

(#70937) dqdb válasza #82860288 (#70936) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen felbontást/képfrissítést használsz? Csak azért kérdezem, mert a 4K30Hz az 4K-n használhatatlan kategória, és 1440p-n is korlátozhat, ha 60 Hz fölé mennél.

Én ~2,5 éve jártam végig hasonló köröket, és abból lett a V nélküli UGREEN, mert akkor a választék jóval kisebb volt, mint most, és a legdrágábbak közül is soknak véres volt a torka.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70938) Molydeus válasza dqdb (#70934) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ráadásul BOGO is van 20.-ig.

M.

(#70939) dqdb válasza Molydeus (#70938) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt most muszáj volt? :DDD Még vártam volna a Dancer rendeléssel, de így ...

Szállítással együtt 109 dollár + áfa eléggé korrekt két MT3 készletért, ha bejön a profil, mert ez AliExpress noname Cherry árszint lényegében.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70940) #82860288 válasza dqdb (#70937) üzenetére


#82860288
törölt tag

1080p@60Hz-et használok mindkét eszközön.
4k-ra addig nem tudok / fogok váltani, amíg ennyire drága egy olyan GPU, ami képes a 4k@60Hz gamingre. :(

(#70941) dqdb válasza #82860288 (#70940) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor így egyszerűbb és olcsóbb lesz az életed. Én eleve 2×1440p-t néztem úgy, hogy a 2×4K végig tervben volt (és van).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70942) Molydeus válasza dqdb (#70937) üzenetére


Molydeus
senior tag

Most sem sokkal jobb a helyzet. :( Talán annyi változott, hogy most már legalább igéret van a 4K60Hz-re néhány modellnél. Nálam is nyomós érv volt, mert így remélhettem hogy megy majd a 1440@75Hz, ami végül be is jött szerencsére. Azt viszont rendesen benéztem anno, hogy elég lesz a 2 gépes verzió meg a 3 kimenet...

A uGreen-t amúgy én is kedvelem. Egészen jók a töltőik, van tőlük jó pár átalakítóm, hdmi, usb kábeleim, még audió is akad. Nem rugóznak, nem foszlik a szövetborítás, viszonylag széles a méretválaszték. Egyedül egy notebook állványukon adta meg magát egy csavarmenet idő előtt.

M.

[ Szerkesztve ]

(#70943) Molydeus válasza dqdb (#70939) üzenetére


Molydeus
senior tag

Elnézést kérek! :D Én is csak ma reggel vettem észre.
Mi lesz a Dancer mellé?

M.

(#70944) #82860288 válasza dqdb (#70941) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, remélhetőleg nem nyúltam mellé. :DDD Köszi a segítséget mindkettőtöknek. :R

+Molydeus: Ahogy nézegettem van kb. 3-4 féle doboz, csak azokat másik 10 néven árulják, de a kinézet és valószínűleg a belső is ugyanaz. Próbáltam olyat keresni, ami minden kritériumnak megfelel. Ugreent használtam már régebben kisebb kütyükre, de főleg kábelekre, de abból sajnos nem volt olcsóbb. Csak az USB switch-ük 40€.
Nem akartam Aliról rendelni a hosszú szállítási idő miatt, ami után vagy ideér vagy nem + még rászámolnak vámot meg adót ha jól tudom. Így lehet kicsit drágább EU-ból, de elvileg ideér péntekre.

(#70945) copass válasza dqdb (#70934) üzenetére


copass
veterán

nah az tényleg jó ár. Dasher az nekem most jön meg a jövő héten szerintem, mert június 10-ig nem volt készleten.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70946) dqdb válasza Molydeus (#70943) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még nem tudom. Vagy nem tetszik, vagy drágának találom, vagy már megvan :D Talán az Ironman lesz az, még van 2 napom kitalálni.

Molydeus: kábel és átalakító esetében ők az én elsődleges választásom is, ár-teljesítmény arányban verhetetlenek. Töltő terén eléggé lemaradtak a nagy wattos PD támogatással, így ott másra esett a választásom.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70947) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezek az ABS MT3 kupakok mennyire fényesednek?

Elgondolkoztatott a 110$+ÁFÁért 2 kupakszett, pláne, hogy most már a numpad+ISO is benne van az alap készletben, de nem szeretem a csúszóssá+tükröződővé váló ABSt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70948) dqdb válasza nyunyu (#70947) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a biológiai smirgli bőrömmel eléggé jó a tapasztalatom vele. Egy TKL-nyi Susuwatari kupakból fél év alatt a bal oldali Alt-nál körülbelül 1 mm² fényesedett ki, míg GMK-nál 2-3 hónap után tükör volt a legtöbb módosító. Nem tudom, hogy ez az eltérő ABS mix miatt van-e, vagy a szferikus profilt másképpen nyomom, kisebb a dörzsölődéssel járó kontaktus.

Add még hozzá a szállítás 20 dollárját az árhoz.

most már a numpad+ISO is benne van az alap készletben
Ez készlettől függ, egy csomóban nincsen benne (a PBT-ken kívül a Skidata és 3277 ilyen például).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70949) micafighter válasza nyunyu (#70947) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nincs még hosszú távú tapasztalatom az ABS MT3-al, de előző BOGO-ba a vége felé bekerült PBT MT3 kupak is, ugyhogy ha a mostaniban még nem lenne PBT, érdemes lehet megnézni meddig tart most az akció és várni pár napot a vétellel, belekerülhet még PBT kupak is az akció vége fele.

(#70950) dqdb válasza micafighter (#70949) üzenetére


dqdb
nagyúr

A két Gyűrűk ura készlet, a 9009, a Godspeed és a jelenleg csak korlátozott kompatibilitásban elérhető /dev/tty mind PBT, de ezek mindegyike drágább az ABS készleteknél legalább egy numpadnyival, néhol egy ISO készletnyivel is.

Nekem mondjuk Extended 2048 kellene PBT-ből, de az most nincsen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.