Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) micafighter válasza dqdb (#73000) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen. Ha annyi a gond, hogy a kupakkal együtt kijön a kapcsoló is, azt nem bánom. Kapcsolót úgyis gyakrabban cserélek, mint kupakot :DDD Ugyanígy kijön a kupakkal a kapcsoló nálam Kailh hotswapnál is, mondjuk úgy vettem észre elég szorosak a kupakok amiket használok.

Kíváncsi vagyok, hogy gyakorlatban működne -e a fordítva beforrasztás, mert kép alapján a millmax socketnél én úgy láttam egy irányba állnak a kis hotswap lemezek, vagyis nem mindegy melyik oldalról tolod bele a kapcsolót. Bár lehet ettől függetlenül működik fordítva is, csak úgy jóval nehezebben megy bele a kapcsoló .

(#73002) Alan[HUN] válasza frango13 (#72990) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Igen, de ez gyakorlatilag ugyanaz, ami eddig volt benne (feltéve, ha brownt használtál), illetve ha forrasztva van, akkor jó eséllyel a forrasztás ment tönkre, nem a kapcsoló. (Egyébként ha nem gond, hogy kicsit használt (~1,5 hónap), akkor van 110 darab brownom, ami nálam 1,5 éve csak porosodik, szintén Redragonból).

(#73003) copass válasza Alan[HUN] (#73002) üzenetére


copass
veterán

kumara hotswap...
ha el is enged a forrasztás, akkor is érintkezni fog mert felül az egész forrszemre.
de nem tartom lehetetlennek hogy eltört a forrasztás a perselynek.
igazából én azt csinálnám hogy egy megcserélném egy másik működő switchel.
ha azzal is szar akkor ráforrasztanék a forrszemre egy frisset.
ez speciel hama, de a redragon is ugyanezt a perselyes megoldást használja:

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#73004) Alan[HUN] válasza copass (#73003) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Elvileg igen, de igazából van belőle forrasztott verzió is, nem volt mindig az, azért írtam be, hátha, egyébként a Mitrám is hs. De amúgy az elég vicces, hogy az Outemu hotswap gyakorlatilag egy egyedi millmax :DDD

(#73005) frango13 válasza Alan[HUN] (#73002) üzenetére


frango13
aktív tag

Köszönöm! Már cseréltem kettőt(adtak hozzá +4 db kapcsolót). Ezek nem forrasztottak. Durva, hogy 1 évet se bírtak ki...

:)

(#73006) ripla


ripla
őstag

Üdv.

Létezik USB billentyűzethez olyan átalakító, amit rádugok a vezetékre és generál egy Bluetooth jelet, ami kommunikálni tud a géppel? (a géphez van Bluetooth adapter)
Nem nagyon akarok most sok pénzt kiadni vezeték nélküli billentyűzetre, ahol nekem fontos a háttér világítás és a magyar kiosztás is, szóval ha létezne ilyen átalakító vezetékeshez, az nagyon jó lenne.
Vagy, adjatok tippet az említett kritériumok mellett egy jó, minőségi billentyűzetre, ha nagyon muszáj akkor költök rá, de nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#73007) dqdb válasza ripla (#73006) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ez a billentyűzetbe, majd ennek a végébe egy jó nagy powerbank, hogy legyen értelmes üzemidő, mert a világítós desktop billentyűzetek és úgy általában a desktop billentyűzetek nem energiahatékonyságra vannak optimalizálva

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#73008) ripla válasza dqdb (#73007) üzenetére


ripla
őstag

Basszus, tényleg, áram is kell neki, erről teljesen megfeledkeztem. :D
Akkor a következő kérdés.
Ez lenne olcsóbb egy powerbankkal, vagy venni egy vezeték nélkülit, ahol van világítás és magyar kiosztás?

(#73009) nyunyu válasza ripla (#73008) üzenetére


nyunyu
félisten

Powerbankot legalább lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73010) ripla


ripla
őstag

Nem jó, ennek az adapternek nincs benne a billentyűzetem a kompatibilitási listájában. Egy régi Revoltec billentyűzetet használok, nagyon megszoktam már, de így akkor ez a megoldás kiesett.

(#73011) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Szét lehet valahogy kapni egy switchet annélkül hogy kiszedném a PCB-ből?
Nem hotswap a billem, forrasztani nem fogok. Igazából az én szerény igényeimnek teljesen megfelel a billentyűzet, viszont ez a rugó pengés marha zavaró, ezt akarnám megszüntetni. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73012) Domonkos válasza LLKobe (#73011) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mi a pontos tipusa?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#73013) LLKobe válasza Domonkos (#73012) üzenetére


LLKobe
veterán

Azt hiszem megtaláltam a választ. Ha a külföldi fórumokon nem hazudnak, akkor az ilyen kialakításúaknál le lehet kapni a switch tetejét:

Az enyém sajna ilyen, tehát azt hiszem nem nyert:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73014) frango13 válasza frango13 (#73005) üzenetére


frango13
aktív tag

Van esetleg jobb minőségű kapcsoló, ami bele megy?

:)

(#73015) nyunyu válasza LLKobe (#73013) üzenetére


nyunyu
félisten

Kailh, Outemu féle nagyfülű kapcsolókat még azzal a platetel sem tudod nyitni.
Azokat csak alulról tudod szétfeszegetni, így a PCBből is el kell távolítani/kiforrasztani őket, mielőtt kened.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73016) dqdb válasza frango13 (#73014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha hotswap, akkor választhatsz Outemu, Outemu által bérgyártott (Gazzew) és Outemu klón (Content) között. Ez egy olyan hotswap megoldás, ami nem veszi figyelembe a Cherry MX kváziszabványt, és vékonyabb az Outemu kapcsolók lába, így a többi gyártó terméke nem megy bele.

Tartósságról nem tudok nyilatkozni, csak népszerűségről. Custom vonalon, ahol olyan kapcsolót választasz magadnak, amilyet szeretnél, ott a saját öntőformákkal rendelkező taktilis Gazzew kapcsolók eléggé kedveltek a karakterisztikájuk miatt, és nem hallani rájuk panaszt, cserébe nem is olcsók. Ugyanezen a területen Outemut senki sem használ, ha olcsón kell kapcsoló, akkor milky Gateronra, JWickre vagy Cherryre esik a választás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#73017) frango13 válasza dqdb (#73016) üzenetére


frango13
aktív tag

Köszi!
Akkor marad az Outemu...

:)

(#73018) Alan[HUN] válasza frango13 (#73017) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Még ha jól emlékszem az Akko switchek belemennek, amik talán egy fokkal jobbak az alap Outemunál, de nem bankot robbantósak, mint a Gazzew modellek.

(#73019) Moby


Moby
addikt

Üdv!

Varmilo VA és VEA (azaz a v1 és v2) között a csatlakozón, kábelvezetésen kívül van érdemi változás? Nem találok róla részletes infót.
Egyszóval megéri a v2 a felárat?

Köszi!

(#73020) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Üdv.
Mechanikus billentyűzeteket kipróbálni, megnyomkodni hol lehet nagy választékban Budapesten?

(#73021) Mephike válasza Ivy.4.Ever (#73020) üzenetére


Mephike
senior tag

Szia! Anno én a Pixelbe mentem el, ott többet is ki tudsz próbálni.

(#73022) stellaz válasza Ivy.4.Ever (#73020) üzenetére


stellaz
addikt

Az olcsóbbakból a media marktban egész nagy választék van.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#73023) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Közel 100 kiló :DDD Azért ilyen "könnyű", mert a tervezőnek sikerült olyan 40 kilót lefaragnia belőle. Azért split, mert a gyártónak nem volt eléggé nagy CNC gépe hozzá.

Kailh big switchek mennek bele, amelyek minden dimenzióban 4× akkorák, mint egy hagyományos kapcsoló.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#73024) copass válasza dqdb (#73023) üzenetére


copass
veterán

nem semmi! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#73025) Lagolit


Lagolit
tag

Szevasztok,

Tudom, hogy fehér holló de létezik vezeték nélküli, magyar kiosztásos és világító billentyűzet?
Egyedül a ROG Claymore II-t találtam ami tudja is ezeket, de horror ára van.

Köszi!

(#73026) Mephike válasza Lagolit (#73025) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha a magyar feliratot el tudod engedni, és megfelel az ISO (van nagy Enter, és az í-nek is gomb), akkor igen.
Ha nem, akkor az általad írt billentyűzet van, vagy a Varmilo-nak vannak még billentyűzetei. De persze ez is zsebbenyúlós lesz.

(#73027) stellaz válasza Lagolit (#73025) üzenetére


stellaz
addikt

Keychron K6-hoz kapni magyar kupak szettet emberi áron.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#73028) Throme válasza stellaz (#73027) üzenetére


Throme
veterán

világítós?

(#73030) mrviceguy válasza Moby (#73019) üzenetére


mrviceguy
tag

Nincs - azt mondják, hogy a cherry MX switchesek kevésbé pengenek (az EC-kkel nem volt ilyen gond az előzőnél sem), de ez ilyen a priori tudásként kering az éterben.
Megéri, ha több billencset is használsz, és nem akarsz kábeleket cserélgetni - ha nem, akkor szerintem amíg lehet kapni akcióssan a régieket, az lesz a tuti befutó.

(#73031) Mephike


Mephike
senior tag

Megérkezett az Akko billentyűzete, még nagyon nem mondanék semmit, de elsőre jónak tűnik, bővebben majd pár nap múlva. Csere keycapet adtak hozzá rendesen.

(#73033) ATI


ATI
senior tag

Ezt találtam még:

Keychron V1 QMK Custom Mechanical Keyboard ISO Layout Collection

Igaz, a képek még váratnak magukra.

(#73034) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
1.Mekkora összeget szánsz rá? Max 8.000
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Kolink KBV2 - érintkezési hibás lett
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munka/gépelés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Ebben laikus vagyok, de alapvetően a gépeléshez lenne szükségem rá leginkább
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar ("ű" az "á" és az Enter között legyen)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Fullsize (ha ezen felül is van plusz gomb, nem probléma)
9.Extra igények - USB-s legyen, ergonomitás előny. Illetve lehetőség szerint külön szeretnék kérni tippet olyan típusra is, ami legalább 3-key rolloveres
Köszönöm!

(#73035) ATI válasza Mephike (#73031) üzenetére


ATI
senior tag

Téged nem zavar, hogy a Nulla helyén (ISO layout-on) van az Esc? Egy rövid ideig volt egy RK61-em, falramásztam tőle.
Ráadásul a Quake-ben meg a console van a nullára bindelve alapból, azt is megszoktam. Ezek miatt nekem egyelőre nem jönnek be a 60-65-67-68%-os billek. :(

(#73036) stellaz válasza ATI (#73035) üzenetére


stellaz
addikt

Én átpakoltam az ESC-t a home gombra és a nulla ment a helyére.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#73037) mrviceguy válasza ATI (#73035) üzenetére


mrviceguy
tag

Nekem is ez a legnagyobb nyűgöm vele - ha kódolok, minden jó ISO-UK-ban, de amikor gépelnék valami polgári szöveget, megöl, hogy folyton ESC-et nyomok nulla helyett. Itt ül egy Q2 az asztalomon, imádom, de akárhogy programozom VIA-ban, egyszerűen nem tudok ISO-HU-ban kényelmesen élni rajta. :(

(#73038) dqdb válasza ATI (#73035) üzenetére


dqdb
nagyúr

Esc ment layerre (Caps+tile, Caps+Space), szóval a válasz nem.

Ha nem lehetne átpakolni, akkor a falra másznék tőle, de éppen ezért nem szabad TKL méret alatt nem programozható billentyűzetet venni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#73039) Mephike válasza ATI (#73035) üzenetére


Mephike
senior tag

A bill.-t tesztre kaptam. Ha a sajátom lenne, biztos, hogy átpakolnám a dolgokat rajta. Amúgy én személy szerint a K4-et preferálom a mai napig a legjobban. Szinte minden megvan rajta, nekem a numpad létszükséglet, és a 96%-os méret miatt közel sincs akkora mérete mint egy full size bill.-nek.
Gondolkodtam már azon, hogy beruházok egy külön numpadra és ha meló van, előkapom, csak hát az árak most nem túl barátiak az ilyen fejlesztgetésekhez.

(#73040) LLKobe


LLKobe
veterán

Na és RGB billentyűzeteken DOOM Eternalt futtatni? :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73041) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Redragon K552 (Kumara) RGB Brown Switch KB-om.

Direkt azért vettem, hogy belekostoljak a mechanikus dolgokba, és a Dummy 101 kezdő lépésként majd a 'bélelést' és hasonlókat megcsinálok, ahogy lesz érkezésem/kedvem.

Ugyanakkor elvileg 'hot swap', így gondolkodtam, hogy veszek egy garnitúra kék kapcsolót is kipróbálni, itt találtam is: Merlinhardver / Xtrfy Outemu Blue [link]

Ennek csomagja ~5e Ft, és a teljes billentyűhöz kell 3 csomag; és még azt ki kell derítenem,, hogy világít-e (a szivárvány színei nem kellenek, de hogy lássam a sötétben, az igen)

A fenti árszabás (és felette ofc) általában reális mérce?

A kérdés oka roppant gyarló: ha a válasz igen, akkor inkább várok addig, amíg egy komplett kék billentyűzetet szembe sodor a szél az aprón, ahelyett hogy a kapcsolókkal bajlódnék külön; t.i. a Kumara-t 10e-ért vettem pár hónaposan.

Köszi előre is.

Nevermind...

(#73042) LLKobe válasza LZs?! (#73041) üzenetére


LLKobe
veterán

Aliról majdnem ennyiért kapsz egy komplett szettet...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73043) ATI válasza Mephike (#73039) üzenetére


ATI
senior tag

#73036 stellaz
Én átpakoltam az ESC-t a home gombra és a nulla ment a helyére.

#73037 mrviceguy
Nekem is ez a legnagyobb nyűgöm vele....

#73038 dqdb
Esc ment layerre (Caps+tile, Caps+Space), szóval a válasz nem.
Ha nem lehetne átpakolni, akkor a falra másznék tőle, de éppen ezért nem szabad TKL méret alatt nem programozható billentyűzetet venni.

#73039 Mephike
A bill.-t tesztre kaptam. Ha a sajátom lenne, biztos, hogy átpakolnám a dolgokat rajta.

Köszi a válaszokat, tippeket. Lehet, hogy mégis ki kellene próbálni egy jó 65%-os billt :)
Bár most egy Keychron V1 ISO lesz a csőben, ha elérhető lesz.

Mondjuk még egy Tiger 80 Lite kéne még, az nagyon tetszik.

(#73044) John D'oh válasza LZs?! (#73041) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Azert azt a keket jol gondold meg mielott megveszed, hogy biztod ezt akarod e :)

(#73045) LZs?! válasza LLKobe (#73042) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Akkor körbenézek ott is, köszi.

Nevermind...

(#73046) LZs?! válasza John D'oh (#73044) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi, de mindenkép' ki akarom próbálni.

Egyébként a következő gondolatokat osztottam meg máshol:

Initial mechanical keyboard update kb. két hét után: írni QRVA jó (főleg határozottangyorsanmagabiztosankeményenkalapálva), bittos side-hobbynak is érdekes lesz (már néztem anyagot hozzá bélelni, etc.)...ugyanakkor dolgozni szopás (shortcuts, össze-vissza nyulkálni a bal Ctrl-tól a nyilakig), mivel amikor félig máshol járó aggyal nyomkod az ember, akkor külön idegesítő, hogy oda kell figyelni, hogy lenyomja azt a rohadt gombot, míg egy rövid úton járó könnyű membrános billentyűzettel, mint a másik, elég éppen csak odapöckölni, akár kisujjal is (val'sz'eg azért is ütök vele félre annyit sima íráskor).

Nevermind...

(#73047) Domonkos válasza LZs?! (#73046) üzenetére


Domonkos
Ármester

>oda kell figyelni, hogy lenyomja azt a rohadt gombot, míg egy rövid úton járó könnyű membrános billentyűzettel, mint a másik, elég éppen csak odapöckölni, akár kisujjal is

Pedig pont forditva van. A mecha billentyuzeteket nem kell tovig nyomni, hogy kapcsoljanak, ellentetben a kommersz membranosokkal, ahol csak a billentyuut vegallasaban nyomod ossze a felso es also membranreteget.

Vagy ha arra ment ki a hozzaszolas, hogy egy mecha kemenyebb, vagy melyebben kapcsol, akkor lehet kapni puhabb es/vagy magasabban kapcsolo kapcsolokat is. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#73048) LZs?! válasza Domonkos (#73047) üzenetére


LZs?!
aktív tag

"Vagy ha arra ment ki a hozzaszolas, hogy egy mecha kemenyebb, vagy melyebben kapcsol [...]"

Igen, ahogy leírtad, úgy valószínűleg arra - de ehhez én még 'zöld' vagyok. Majd idővel rájövök, hogy mit-merre-hova. :)

Nevermind...

(#73049) Seep válasza LZs?! (#73046) üzenetére


Seep
senior tag

Hidd el nekik, ha csak nem elsz egyedul akkor ne vegyel keket. A barna ugyanaz a taktilis erzet meg eleg hangos is. A kektol az asszonyt a gyerek a macskak is menekulnek/utaljak.

(#73050) Domonkos válasza Seep (#73049) üzenetére


Domonkos
Ármester

>A barna ugyanaz a taktilis erzet

Nem. :N El sem hinned, hogy clicky-bol is mennyi variacio van. :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.