Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) nyunyu válasza proci985 (#11998) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt irjak a Nat Ergo 7k-ra:
104 key configuration: English (Canada), English (North America), International English (Euro), International English (ROW), and Russian
105 key configuration: English (UK), French (Canada), French (France), German (Germany), and German (Switzerland/Luxemburg
106 key configuration: Korean
109 key configuration: Japanese

Drotos tesojabol tobbfele van, de abbol sincs magyar.
(max a magyar disztributor altal matricazott english intl')

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12002) Peddy789 válasza Shark87 (#12000) üzenetére


Peddy789
őstag

énis eközött a kettő között gondolkodok, isku fx is van de az membrános, viszont maygar, és bármiylen háttérvilágítás

(#12003) Shark87 válasza Peddy789 (#12002) üzenetére


Shark87
csendes tag

Megér annyit az isku fx, mint amennyibe az kerül? A világítás színe annyira nem érdekel, a lényeg hogy világítson, hogy a sötétben is lássam.

(#12004) kristof123 válasza Shark87 (#12003) üzenetére


kristof123
őstag

Lámpa/led szalag...

(#12005) Peddy789 válasza Shark87 (#12003) üzenetére


Peddy789
őstag

sajnos én nemtudok neked mit mondani, csak hogy az is egy alternatíva, de lehet rohadtul túlvan árazva, csak nincs nagyon vetélytársa, amugy én egyenlőre a corsair felé huzok, egyenlőre kövi hónapban veszek csak, főleg kinézet + kis olvasgatás miatt aztán lehet énis rosszul döntök, de a tesoro nekem nagyon unszimpatikus ezzel a piros színnel, + a szálcsiszolt feeling vacak műanyagjával, roccat meg általánosan tulvan árazva mindenük sztem, nemis mechanikus meg semmi mégis 30k

[ Szerkesztve ]

(#12006) privacy99 válasza kristof123 (#12004) üzenetére


privacy99
senior tag

Az nem néz ki olyan jól, és nem tudod magaddal vinni ha bárhova viszed a cuccot :D Jó magaddal tudod vinni, csak nem éppen kényelmesen. Persze ezt csak az én szemszögemből :)

(#12007) Peddy789 válasza privacy99 (#12006) üzenetére


Peddy789
őstag

hát aki 30at költ egy billentyűzetre, egyértelműen luxus, lehet neméppen a sufnituningos vacakul kinéző de jol használható olcsó megoldásokat keresi

(#12008) [sultan]


[sultan]
tag

Sziasztok!
Hol lehet valamilyen mechanikus billentyűzetet kipróbálni?
Elsősorban Miskolc környékén lenne jó (:DDD), de más is érdekelne.
Köszi

(#12009) kristof123 válasza privacy99 (#12006) üzenetére


kristof123
őstag

Ha játékra kéne neki akkor fölös a világítás (wasd-t bármikor megtalálom sötétben onnantól meg már gyerekjáték), ha hosszabb szövegeket gépel akkor tud vakon írni(?!).
Vagy csak Én érzem ezt a dolgot feleslegesnek, feltűnési viszketegségnek?

(#12010) bencze válasza Peddy789 (#12007) üzenetére


bencze
senior tag

A 30 nem luxus hanem belépő árú mechanikus billentyűzet. Egy filco 45-ért, vagy egy topre 60-ért a drága.
Lehet haragudni miért ennyi, de a kapcsolók drágák, nem fogják 3 ft-ból kihozni.

Van 30 körül elég jó mechanikus, vagy van membrános ami működésre olyan amilyen, de esetleg jól mutat, talán olcsóbban is. Ki mire veszi...
Én egy QFR-et vettem elsőre és teljesen meg vagyok vele elégedve mindenféle szempontból. Az piros vagy fekete kapcsolóval egy adott pillanatban 30 alatt is volt, ami jó ár, sokan vették és pozitívak atapasztalatok. Igaz ansi...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12011) privacy99 válasza bencze (#12010) üzenetére


privacy99
senior tag

Logi Illuminated K800-ra értette, valóban 30, és membrános, de a világítás és a beépített akksi/vezeték nélküliség nekem nagyon előnyös tulajdonságok. Lehet, hogy itt sokaknak nem kell, jó a szobalámpa is meg nem zavarja őket a vezeték, nekem ezek kizáró tényezők.

30ért már elvárom, hogy ne kelljen bele elemet vennem, legyen akkukijelzés, és ha akarom akkor a wc-n ülve is írhassak a 3 szobával arrébb lévő gépre. Na meg azt is, hogy éjszaka, vaksötétben az ágyban fekve is lássak minden karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#12012) Shark87 válasza Peddy789 (#12005) üzenetére


Shark87
csendes tag

Szerintem én is maradok a K90 mellett, remélem még találok valahol amikor megrendelem, mert egyre kevesebb helyen kapható. Már kifutómodell lenne?

(#12013) 7 válasza privacy99 (#12011) üzenetére


7
addikt

Beviteli eszközöknél nem nagyon szeretem a vezetékmenteset. Többször volt már gondom, hogy valami wireless cókmókom eldobta a jelet pár pillanatra (vagy váratlanul lemerült), ami játék közben fenemód bosszantó tud lenni. Billentyűzetnél nem is nagyon látom értelmet a wirelessnek, mert azt általában lerakom valahova, és nem is mozgatom használat közben. Egérnél még úgy-ahogy értem a wireless-mániát, engem is zavarni szokott, ha beakad valahova a farka -- de erre nekem megoldást nyújtottak a trackballok :)

[ Szerkesztve ]

(#12014) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Melyik wirelless combot ajanlanátok ami bírja azert az akuval továb mint pár honap es a szignál is jo legyen. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#12015) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok !

Megvettem a Microsoft SideWinder X4-ét, amely elvileg brit kiosztással kellett volna, hogy rendelkezzen... Amerikai kiosztásút kaptam... 7 írta, hogy amerikait fogok kapni, mert britet csak behozatni lehet. Én azt hittem, majd jól veszek brit kiosztásút és én leszek a fasza gyerek... :DDD Brit kiosztásút akkor egyáltalán nem lehet kapni Magyarország területén ? :(

[ Szerkesztve ]

(#12016) bencze válasza privacy99 (#12011) üzenetére


bencze
senior tag

Ja értem. Hát a vezeték nélküliség nekem az esetek többségében hátrány. Ma vettem notebookhoz egeret de ahhoz is drótost vettem - tuti, hogy az elemes pont akkor merül le amikor a világ végén éjjel egy hotelszobában lenne szükség rá... itthonra meg jó a drótos, hótt ideg lennék ha játékban miatta halnék meg :) (mmo ahol bizony veszítek ezt-azt ha meghalok...)

Drót nélkülit a tv elé tettem, ami 5m-es hdmi-n van rákötve a pc-re, netflixezéshez meg ilyenek..

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12017) Peddy789 válasza kristof123 (#12009) üzenetére


Peddy789
őstag

sztem csak te, mitől feltünési viszketegség ha valaki a szobájába vagy otthonába egy olyan billt vesz ami világít mert neki az tetszik? ha neked nem tetszik akkor nem neked találták ki, ennyi, senki nem akarta ráderöltetni nemértem mi a problémád

(#12018) 7 válasza NORBl (#12015) üzenetére


7
addikt

Én megmondtam... :P

(#12019) bencze


bencze
senior tag

Használ-e valaki 'hordozható' billentyűzetet? Gondolkoztam, kellene valami 'rendes' billentyűzet ami kicsi és könnyű és notebook mellett vihetem hosszabb útra (a notebooké szar).
A Cherry ml g84 ilyesmi lenne, de egyesek szerint kicsit ragadnak a gombjai. Hasonló alternatíva...?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12020) 7 válasza bencze (#12019) üzenetére


7
addikt

Én épp várok a Poker II-m érkezésére. Tenkennek már van egy, nála érdeklődj, hogy mik a tapasztalatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#12021) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Létezik olyan billentyűzet ami vezetéses is és vezeték nélküli üzemmódja van? Nem csillagászati áron keresnék, és nem is rondát(ez mondjuk szubjektív). Ja és nem fél év alatt elkopós :)

(#12022) F34R válasza bencze (#12019) üzenetére


F34R
nagyúr

HHKB2 , Poker , Leopold FC660C , esetleg meg a noppoo choc mini.

(#12020) 7

Valtas vagy +1 nek lesz ?

(#12023) bencze válasza F34R (#12022) üzenetére


bencze
senior tag

hmm... az a hhkb2 még jó is lenne, francért kerül annyiba...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12024) 7 válasza F34R (#12022) üzenetére


7
addikt

Ez most +1. :)

(#12025) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a már kissé régi Logitech Wave -emet. Ami fontos lenne az újban hogy halk legyen, magyar, jobban szeretem a lapos kivitelt (bár a Wave épp nem az :) ) és a vezetékeset. Főleg netezésre, kis munkára és game -re lenne használva. A Comfort Curve Keyboard 3000 -et néztem eddig ami tetszett, mondjuk nem tudom hogy az ergonómiai kialakítást mennyire kell szokni.

Esetleg mondanátok még pár javaslatot ami minőségibb, 10ezer alatt? (ha létezik ilyen ebben a kategóriában :) ).

Előre is köszi a segítséget!

(#12026) Deer76


Deer76
aktív tag

Revoltec LightBoard XL3:

Nemrég szereztem be egy ilyet, tartós tesztről épp ezért nem tudok beszámolni. Egy XL2-t nyugdíjaztam vele, ami sok évig szolgált. A XL3 mindenképp minőségbeli fejlődést mutat az XL2-höz képest, ami már újkorában sem volt csúcs, most már egy-két betű le is kopott + világítás bekapcsolásakor zúg, de már az is csak pislákol a régi önmagához képest.
Az XL3 alul-felül ujjlenyomat gyűjtő borítást kapott, míg a gombok mattok. A karakterek szép nasütéses megvilágításnál jól láthatók, azon túl azonban nem nagyon. Így célszerű a világítást használni. Kék és vörös lehet, én felváltva használom, mindkettő tetszik és jól látható, míg a szemet nem zavarja. Az XL2-nél a világítás bekapcsolása után halk zúgás hallatszódott, itt ezt nem tapasztaltam.
A gombok nem nagyok, inkább fele olyan magasak, hangjuk van, de az nem kattogás. Nyomáspont számomra megfelelő. Ennél a példánynál semmi olyan hibát nem tapasztaltam, mint amit előttem írtak, bárhol megnyomhatom a hosszú billentyűket is, reagál (állítólag az első széria volt rossz). Az Enter valóban egysoros, de én ezt gyorsan megszoktam.
Játékra is használom, ezzel még problémám nem volt, de olyasmivel nem játszom, ahol egyszerre 5 gombot kell lenyomni.
Hogy kinek ajánlom? Aki csóró, mint én és nem telik 30.000 forintos billenytűzetre, mert 6040Ft-ért (ipon) egy elég korrekt világítós, magyar kiosztású billenytűzetet kap. Ellenben a bugos Gigabyte 8100k-val. (Pedig ha az jó lenne, inkább arra gyűjtöttem volna.)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#12027) 7 válasza MadKet (#12025) üzenetére


7
addikt

Cherry G85-23100 amazonról? :)

Sztornó, most esett le, hogy valószínűleg magyar feliratozást is szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#12028) MadKet válasza 7 (#12027) üzenetére


MadKet
tag

Igen, magyar kellene elsősorban :) Én mondjuk tudok gépírni, tehát nem feltétlen lenne gond, de nem csak én fogom használni.
A Cherry az jó márkának számít? Illetve egyébként az említett Microsoft Comfort Curve 3000 jó vagy felejtős?

Köszi a segítséget :)

(#12029) feka007


feka007
nagyúr

Logitech G11 ötezerért, vagy G15 nyolcezerért?

[ Szerkesztve ]

(#12030) privacy99 válasza feka007 (#12029) üzenetére


privacy99
senior tag

Szia!

(#12031) feka007 válasza privacy99 (#12030) üzenetére


feka007
nagyúr

Szia/Szevasz/Csókolom/Tchüs/Ciao/Hi/Hali/Wasistlos :U

(#12032) Vasinger! válasza feka007 (#12029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha szükséged van a kijelzőre, akkor G15, ha nincs, akkor G11. Gari gondolom egyikre sincs. G15-ból rev 1 vagy 2? Ha 2 az kicsit másabb, mert narancssárga meg kevesebb programozható billentyű van rajta.

(#12033) feka007 válasza Vasinger! (#12032) üzenetére


feka007
nagyúr

Kösz a választ, de közben meg is vettem a G11-et. V3gülis ezt vettem, mert bátyámnak is ilyen van, és végülis nekem nem lényeg a proc.hőm, stb. Most megyek haza vele, állapotra 10/10

(#12034) Vasinger! válasza feka007 (#12033) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Annó nekem is volt egy G11: katt

Mára leálltam az ilyen szerekkel :D

(#12035) feka007 válasza Vasinger! (#12034) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is csak most jott, merthogy a regi jooreg Speedlink elcseszodott tegnap. Először úgy volt, hogy lemegyek a Realsysbe, azt veszek vmi A4Tech csodát 5k-ért, de lebeszéltek róla, merthogy még irni se lehet azokkal normálisan, és hogy akk már sokkal inkább ez.

(#12036) PNP


PNP
őstag

Billentyűzetet hogyan érdemes felújítani? MX5500-ről van szó, már nehezen jártak a gombjai, úgyhogy szétszedtem, meleg szappanos vízzel kimostam, enyhén olajozva összeraktam. Most sokkal halkabb és persze szebb is, de a gombok talán még rosszabbul járnak, pontosan felülről kell benyomni őket, különben akadnak, kellemetlen rajta gépelni, sok az elírás, stb.

(#12037) troland26 válasza PNP (#12036) üzenetére


troland26
őstag

Ahogy én a fórumot olvasgattam nem nagyon van rá megoldás .. ezért nem mertem még a sajátomnak nekiállni . Mindenesetre , ha rájössz a "titokra" írd be a fórumba légyszíves . :)

[ Szerkesztve ]

(#12038) Tenken válasza PNP (#12036) üzenetére


Tenken
őstag

Ez gumis nem? Ezzel nincs mit tenni. Ha gyengülni kezd akkor annyi. Jöhet a következő... :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#12039) Peddy789 válasza PNP (#12036) üzenetére


Peddy789
őstag

egyszóval b*szd ki a kukába

(#12040) Vasinger! válasza PNP (#12036) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem is volt ilyen sztorim: katt Én utána szilikonzsírral kentem be minden gombot, nem segített.

Sajna ez a bill egy rakás sz@r egy idő után, ha kikopik a helyéről. Szégyen elkérni érte 30-50k-t újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#12041) PNP válasza Vasinger! (#12040) üzenetére


PNP
őstag

Ott van mellette az egér is, amit amúgy nagyon szeretek a formája és a sok gomb/görgő miatt, de az se tökéletes, épp most jött meg a kapcsoló kínából, mert bal gomb már nem marad lenyomva, a lendkerekes görgő se kapcsol át, úgyhogy a racsnit kiszereltem belőle, a töltője meg sípol, ha nincs belerakva az egér. Szóval az összes komponensnek van baja, ráadásul már egyszer cseréltem az egészet garanciában. Innen nézve valóban szánalmas az ára.
Tehát akkor billentyűzetet keresek. Már a wirelesshez sem ragaszkodom. Sidewinder X4 tetszene, de nem kapni. Nem sokat gépelek, úgyhogy mechanikusra nem szeretnék költeni, vezeték nélküliség tehát nem döntő, de jó, ha nincs drót. Háttérvilágítással is így vagyok, ha van, akkor a fehéret preferálom. Ami inkább lényeg, hogy lapos legyen, notebook billentyűzeteket szeretem. 15e Ft a fájdalomküszöb.

(#12042) PNP válasza PNP (#12041) üzenetére


PNP
őstag

Impulzív vásárlás történt: K310

(#12043) Egon


Egon
nagyúr

Ezek a Tesoro cuccok némileg megmozgatták a fantáziámat.
Jó lenne ha valaki bevállalna egyet, olyan aki tapasztalt billentyűzetek terén, és jól megírná a tapasztalatait... ;] :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12044) bencze


bencze
senior tag

Elnézést ha ismétlem magam, de valakit érdekelnek a gh-s Tai Hao olcsó keycapek? 3 szettet rendeltem de a képeket látva lehet 4-re változtatnám viszont ez az 1 miatt extra shipping lenne, talán kombinálhatnánk valahogyan ha kiderül itt, hogy van más is aki rendelne.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#12045) jookomak válasza Egon (#12043) üzenetére


jookomak
őstag

Keress vissza, kb. az elmúlt hónapban írt valaki egy bővebb leírást, miután vett egyet.

(#12046) Egon válasza jookomak (#12045) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy darab vélemény kábé semmit nem mond - pláne, ha az illető esetleg először látott felsőkategóriás és/vagy mechanikus billentyűzetet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12047) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Van a piacon olyan billentyűzet, amit vezetékes, világít, és magyar kiosztású? :))

(#12048) Egon válasza Fancy-boy (#12047) üzenetére


Egon
nagyúr

Van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12049) Fancy-boy válasza Egon (#12048) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ennyire ne legyél bőbeszédű. :DD

Hagyományos, nem játék, és nem 4-5ezerFt-os "gagyi"?

(#12050) Vasinger! válasza Fancy-boy (#12049) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.