Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) fpeter07 válasza Alan[HUN] (#89730) üzenetére


fpeter07
veterán

Feltételezem nem alaptalan dolog ez a feles, háromnegyedes s egyeb kiosztas. De a csajnak is jobb egy nagyobb, max nincs teljes hosszban kihasználva. 😁

(#90002) dqdb válasza fpeter07 (#90001) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugye mint tudjak, a vastagság fontosabb, így akiknek csak a méret a lényeg, azok inkább a G80-9009-re jobban buknának vagy egy battleshipre, mint azokra a manapság teljes méretűnek csúfolt vékonyakra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90003) fpeter07 válasza Synthwave (#89758) üzenetére


fpeter07
veterán

Kíváncsi vagyok milyen egy belépő Modecom egy híres gyártó modelljéhez képest. A mechanikus billek nekem alapvetően a retro stilusok es hangjuk miatt tetszenek. Meg könnyebb tisztítani őket. Úgy vettem észre, hogy a modecom halkabb lett az évek során. Bár éjjel gépelve mai napig visszhangzik a lenyomás. A varmilo első benyomás alapján ugyanolyan hangos, de magasabb a frekvenciaja. Es hát van anyag a billentyűzetben. Komoly súlya van.

(#90004) Mr.Csizmás válasza dqdb (#90002) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

>felháborodott 40% és ortho user noises<

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90005) nyunyu válasza dqdb (#90002) üzenetére


nyunyu
félisten

9009-et nehéz ölbevenni.

Egyrészt 2,5 kiló, másrészt kell hozzá egy tápkábel meg egy soros/billzet kábel, úgyhogy két madzagba lehet belegabalyodni, ha mégis odébb akarod tenni az asztalon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90006) dqdb válasza Mr.Csizmás (#90004) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy évek óta megépítésre váró Hyper7 azért a szekrény tetején, mert nem fért be :D

nyunyu: Egyrészt 2,5 kiló
2,5 kiló egyáltalán nem számít soknak a fémházas billentyűzetek korában.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90007) t256 válasza dqdb (#89995) üzenetére


t256
őstag

Köszönöm a kimerítő választ. Akkor a Keychron 205 nem ugyanolyan 205, mint a Krytox.
Lehet, hogy a nyákon végezte.
Egyébként C3Equalz Screw in stabilizátorról van szó. Ez nem tudom minek felel meg felépítésben.

Krytox 205 GPL 205-öt honnan érdemes rendelni? Keygem?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90008) dqdb válasza t256 (#90007) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyébként C3Equalz Screw in stabilizátorról van szó. Ez nem tudom minek felel meg felépítésben.
Hagyományos felépítés, ~3 éves design, azaz kell a sűrű zsír hozzá (szilikonzsír, Super Grease, XHT-BDZ vagy 205g2, de semmiképpen nem 205g0)

Krytox 205 GPL 205-öt honnan érdemes rendelni? Keygem?
Igen, tőlük lesz valószínűleg a legolcsóbb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90009) fboldog válasza Synthwave (#90000) üzenetére


fboldog
senior tag

Nálam már a kosárban. (Pont ez a barna, sárga accenttel) Rendeljek többet? :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#90010) dqdb válasza Synthwave (#90000) üzenetére


dqdb
nagyúr

barna = SA Chocolatier, ez egy klasszikus készlet, ami sosem futott újra
ha mentazöld alatt a Kit5-öt érted, akkor az SA Green Screen, ez is egy klasszikus készlet, amiből a Drop másfél éve tolt belőle egy második kört, most is kapható, de túl drága

Pozitív ebben az AF SA-ban, hogy a legtöbb SA klónnal ellentétben itt megtartották a klasszikus SA 1-1-2-3-4-3 sorkiosztást, a legalsó sornál rengeteget számít kényelemben, hogy a harmadikkal egyezik meg és nem a negyedikkel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90011) Molydeus válasza fboldog (#90009) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha valakinek kevésbé fontos a tiszta ABS kérdés és megfelel a talán blended PBT, akkor ezeket is érdemes megnézni: [link]
Nyáron még párhuzamosan futott 3 kicsit eltérő klón készlet típus futott párhuzamosan. A novelty-k alapján lehetett könnyen megkülönböztetni őket. Voltak a rakétás/darus, a juharleveles/holdas/csillagos és utolsóként a fenti 3 majmos futott be, kicsit gyengébb kittinggel, de viszonylag nyomott áron. A legtöbb store egymás mellett hírdeti őket, szóval érdemes megnézni, hogy pontosan melyikről van szó.
Nekem a rakétás típusból van egy Fishing az alap kopogós Q8 buildemen. Mivel magas a profil és nem ér le a belső öntés az külső aljáig, kézbe véve vékonykának tűnik, viszont felrakva szerintem kellemes hangjuk van. Emellett van egy kellemes selymes fénye, ami miatt szerintem szebben fog öregedni, mint a matt és érdesebb felületű cherry klónok.
Magáról a profilról azt nem mondanám, hogy olyasmi, amit dqdb írt az MT3-ról, hogy szinte behúzza a szférikus mélyedés az ujjbegyet, de szépen megvezeti.
Amit még érdemes figyelembe venni, hogy a magas profil egy olyan switch-csel, aminél nagyobb a wobble, már instabilnak tűnhet egyeseknek, akik érzékenyek az ilyesmire, de ez nem az AFSA sajátja.

M.

(#90012) Molydeus válasza Synthwave (#89999) üzenetére


Molydeus
senior tag

Semmi gond, szívesen szólok, de őszintén szólva a kupakokat általában valamilyen akció keretében szoktam megvenni, amikor free shipping is jár hozzájuk.
A mostani kivétel volt a Shenpo-kkal, de sikerült úgy időzítenem, hogy ma egyszerre tudtam átvenni 8 kisebb-nagyobb csomagot egyetlen futártól. Most már csak az a kérdés, hogy idén lesz-e rá időm, hogy be is építsem, ami megérkezett...
Mondjuk az, hogy a héten megérkezett az új, alin vágatott CF Plate és a Gateron Melodic-ok is... muszáj lesz legalább ezt összerakni. OK, a Navi még sehol és a topmount CF Plate is csak a fejemben van meg :D, de nagyon kíváncsi vagyok erre a párosra.

Csak ajánlani tudom, hogy próbálj ki egy ilyen magasabb profilt. Persze nincs rá garancia, hogy neked is bejön és nálam sem lett kizárólagos, de pont az Alice-en szerintem nagyon jól szolgál.

:K Egy 60%-os keebmat nálam is megjelent a nagyobb mellett. Szerintem nagyon jó dolog, főleg ha valaki nem akarja az egész munkaterületet beborítani, viszont olyan kongó asztallapja van, mint nekem is. Azóta is hálás vagyok micafighter-nek, hogy éppen akkor dobta be a topikba, hogy rendelne, amikor ilyesmit kerestem.

M.

(#90013) endre84


endre84
csendes tag

Logitech MX Keys S tipp hogy melyik boltban lehet kipróbálni? Media Marktban nem volt.

(#90014) Domonkos válasza dqdb (#90006) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azert ezt is meg szoktak pislogni, amikor csupaszon felteszem az asztalra: :B

Szerk: Termeszetesen a 90002-re szeretett volna menni...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90015) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#90014) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt a lemezt meg csavarokat egy kiselejtezett 280-as ikarusból szedted? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90016) Molydeus válasza Molydeus (#90011) üzenetére


Molydeus
senior tag

Még annyi, hogy az alis fotókat a színeket tekintve - amik sokszor amúgy is csapnivalóak - az AFSA-k esetében hatványozott fenntartással kell kezelni. A Fishingnek konkrétan semmi köze a fotókhoz... szerencsére. :D

M.

(#90017) dqdb válasza Domonkos (#90014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az elhiszem :K Kár, hogy a kupakokat sem lehet ezekből a klasszikus terminálbillentyűzetekből átmenteni. Ehhez képest egy SA kupak low profile és papírvékony. Ez még az a korszak volt, ahol beletették az anyagot mindenbe, mert a minőség volt az elsődleges és belefért az árba.

Mr.Csizmás: azt a lemezt meg csavarokat egy kiselejtezett 280-as ikarusból szedted? :DDD
Ez nem különálló billentyűzet volt valószínűleg*, hanem egy terminál beépített billentyűzete (mint például ez), a 80-as évekből eléggé sok különleges billentyűzetet így modulként sikerült megmenteni, a 70-es évekből pedig szinte kizárólag így, a különálló billentyűzetek sokáig nem voltak megszokottak.

* volt, amiből akadt beépíthető és különálló változat is, és ott a különálló belseje is hasonlóan nézett ki

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90018) Mr.Csizmás válasza dqdb (#90017) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wow, ma is tanultam valamit. bár évekkel késtem le a terminálokat (talán XT, de 286 tuti volt, amit elsőként nyomkodtam), valamiért az élt bennem, hogy az IBM-ek bill technikája valami bedrótozott dolog (nem kvázi külön bill a vázkeretben)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90019) nyunyu válasza dqdb (#90017) üzenetére


nyunyu
félisten

8000$-os szövegszerkesztő árába sokminden belefért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90020) Tequila86


Tequila86
tag

Redragon K596 Vishnu

3 pin-es PCB-je van, így Outemu v2 kapcsolót nem lehet beletenni. Az Ali-ról rendelt tesztkapcsolókat kipróbáltam, a Silent (Peach, Lemon, Ocean, Tactile TOM) kapcsolókkal nekem halkabb a billentyűzet, mint az előző membrános A4TECH Bloody B120-am. Így nem kérdés, hogy rendelek egy adagot a fent említettek közül, de még nem tudom melyik legyen a befutó. Az O-gyűrűk nekem nem tompítottak az alap Outemu Red kapcsolókon.
A billentyűháznak van egy pici kongása, ez a Silent kapcsolókkal már alig hallható, nem zavaró. Akku üzemidő nagyon rossz (én vezetékkel fogom használni). Illetve ha közel hajolunk hozzá, olyan 20 cm-ről már hallható egy pici Coil Whine is. Első mechanikus billentyűzetem, nekem tetszik.

Szerintetek melyik kapcsolóból vásároljak?

A Lemon és Peach kapcsolóknál nem tetszik, hogy tompítanak a led fényerőn.
Az Ocean kapcsolónál nem tetszik, hogy 4 mm-ig nyomható le 3,3 helyett, illetve az alsó rész átlátszósága miatt valamivel több fényt enged át. Nem tudom ez mennyire lenne zavaró, ha minden billentyű alatt ilyen lenne .
A Tactile TOM-nál a fent említett dolgok nincsenek, viszont kérdés, hogy mivel nem lineáris, mennyire ajánlott mondjuk “gémeléshez”? Főleg játszok a billentyűzeten, mellette általános felhasználásra használom, netezés, e-mail, stb..

A lineárisok lenyomásra kényelmesebbek valamivel, egyébként. Így elsőre az Ocean-t vagy a Tactile TOM-ot választanám. Mi a véleményetek?


[ Szerkesztve ]

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#90021) Domonkos válasza dqdb (#90017) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bizony. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90022) t256


t256
őstag

Sziasztok,

switch csere-berében benne van valaki?
Vettem 70 db Gateron Brown switch-et. Kifejezetten taktilisat kerestem, de ezt inkább lineárisnak mondanám. Nincs meg benne a "tactile bump", amire vágyom.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90023) Domonkos válasza t256 (#90022) üzenetére


Domonkos
Ármester

Erdekes, mert tenyleg nem a Gateron Brown fogja a taktilis kapcsolokat definialni.
Viszont az otthoni hot-swap dactyl-manuformomban messze ezt a kapcsolot hasznaltam a legtobbet. Nekem a mai napig benne van a Top 3-ban az MX kategoriaban. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90024) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Úgy látom a kprepublic 139 Cherry profile Dye Sub Keycap Set thick PBT (Base, mod pro, Numpad, Modifier) megszűnt, vagy legalábbis nem elérhető épp. Van valami alternatíva helyette, amit megéri megvenni, ha az ember magyar megoldásban gondolkodik?
:R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90025) t256 válasza dqdb (#90008) üzenetére


t256
őstag

Közben kiderült, hogy az egyik kérdéses kupak alatt nincs is stabilizátor. Az enter felett lévő 2U Backspace lenyomása fura. Lehet kevés a kenőanyag vagy a Keychron Klube 205 nem megfelelő. Azt írtad, hogy a Keychron számozása nem egyenlő a Krytox számozásával, szóval ez lehet a baj.

Ha arról van szó, hogyan tudom eltávolítani a Keychron kenőanyagát? Szétkapom a kapcsolókat és beáztatom oldószeres vízbe? Elég melósnak hangzik.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90026) dqdb válasza t256 (#90025) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a stabilizátorral van problémád, hogy zörög, akkor miért a kapcsolót akarod kitisztítani?

Ha arról van szó, hogyan tudom eltávolítani a Keychron kenőanyagát?
Legegyszerűbben másik kapcsolók vásárlásával. Kevésbé egyszerűen ultrahangos mosóval.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90027) t256 válasza dqdb (#90026) üzenetére


t256
őstag

Mert nem a stabilizátor zörög. Azt hittem, hogy a BS alatt van stabilizátor, de nincs. Igazából nem zörög, hanem karcos, reszelős. Jobban nem tudom megfogalmazni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90028) dqdb válasza ribizly (#90024) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keychronnak van többféle dyesub PBT kupakkészlete, a KPrepublicnál sokkal jobb dyesub minőséggel, rosszabb kompatibilitással, OEM profillal, szerintem béna betűtípussal, és hibás színezésű Í és Ű billentyűkkel, mint ez, de úgy nézem, hogy ki vannak fogyva, itthon akad kétféle.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90029) dqdb válasza t256 (#90027) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen kapcsolóról van szó? Te kented meg?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90030) t256 válasza dqdb (#90029) üzenetére


t256
őstag

Gazzew Boba U4. Én kentem meg. Gyorsan szétkaptam a kapcsolót. Ránézésre rendben van. Van rajta anyag, de nem túl sok. popnt j. Ezért gondoltam arra, hogy a Keychron Klube 205 nem jó.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90031) dqdb válasza t256 (#90030) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha látszik, hogy van rajta anyag, akkor az már rossz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90032) ribizly válasza dqdb (#90028) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi! :R
Akkor megpróbálok kapcsolatba lépni a kprepublic-al. OEM-et már nem szeretnék használni. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90033) p4t4_


p4t4_
csendes tag

Na,

íme az első sikeresnek mondható szublimációm.
Örülök neki, a következő projekt egy Vaultboy színezetű lesz, az április 12-én kezdődő Fallout sorozat örömére... :DD

(#90034) Synthwave válasza p4t4_ (#90033) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Fallout top 3 game of all time itt, legalább 1000 órám van a franchise-ban, asztali RPG-ztünk is vele stb., és én félek tőle. Az első hír róla eléggé felvillanyozott, aztán úgy hallottam, hogy tele lesz woke trágyával...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90035) Helsing


Helsing
aktív tag

Már régóta szeretnék egy új billentyűzetet.
Főleg egy mechanikust szeretnék mivel mindenki isteníti és kíváncsi vagyok, hogy tényleg annyival jobb-e mint a membrános.

Keychron K10 Pro-t néztem ki magamnak. Magyar kiosztással.
Azt nem tudom eldönteni hogy brown vagy red kapcsolóval rendeljem meg.

Szoktam gépelni meg játszani is.
Gépelésre a brown-t ajánlják. Játékra a red-et.
Szerintetek melyik az amelyik összességében jobb lehet erre a két dologra?

Tudom, hogy ez erősen szubjektív dolog. Kíváncsi lennék pro és kontra érvekre akiknek van tapasztalatuk ezekkel a kapcsolókkal.

Nem vagyok profi gémer, szóval nem számít, hogy a brown minimálisan lassabb reakcióidőt tesz lehetővé.

Egyelőre a brown felé hajlok mert jó lehet gépelésnél, hogy taktilis a kapcsoló.

szerk:

Főleg kábellel használnám a billentyűzetet. A beépített akksi ezt mennyire bírja? Ha jól tudom van ami nem komálja ha állandóan csatlakoztatva van és idő előtt tönkremegy az akku.

[ Szerkesztve ]

(#90036) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Wowowowowoo...



Az ember csak gondol egy randomot, keres, és talál, ráadásul hamar, amit ki hitt volna.

Ez azért jól fest.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90037) Domonkos válasza Synthwave (#90036) üzenetére


Domonkos
Ármester

"Topre" :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90038) Synthwave válasza Domonkos (#90037) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, ez volt a hirtelen random google keresés. Topre Alice.

:))

Ránézésre GUSZTA Arisu és EC, "emészthetőnek" tűnő árral. QMK/Vial, és Cherry-kompatibilis szárak.

Egy 35 g-s, hmm...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90039) dqdb válasza ribizly (#90032) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem nélkülözhetetlen, akkor engedd el a magyar nyelvet, és vegyél XMI, JC Studio vagy esetleg Shenpo kupakokat AliExpressről feleáron vagy Taobaóról harmadáron.

Manapság egy 8 dolláros random taobaós kupakkészlet is nagyságrenddel jobb dyesub minőséget hoz, mint a KPrepublicé. Már nem ugyanaz a piac, mint 2-3 éve volt, sokat javult az elérhető minőség és az árak is csökkentek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90040) ribizly válasza dqdb (#90039) üzenetére


ribizly
veterán

Alapvetoen nem kell nekem a magyar nyelvu kupak. Csak kb. miota megjelent szemeztem vele. :U Valamikor megvettem ezt az origami szettet es azota az teljesit szolgalatot a mindennapokban, amikor a PC elott vagyok.
Elengedem inkabb, ha ennyire nem jo a velemeny rola.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90041) dqdb válasza Synthwave (#90038) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ára nagyon jó, a legolcsóbb jó Topre alternatívának számító KLC komponensekből csak a kapcsolók és stabilizátorok kerülnének 108 dollárba, ehhez ugyebár még kell ház, plate és nyák is.

Jó kérdés a QMK/VIA támogatás mikéntje, mert az EC kapcsolók működési elvéből eredően ezeket kalibrálni kell. Ha Cipulot QMK és VIA EC fejlesztéseire építettek, akkor ezzel garantáltan nem lesz gond.

Egy 35 g-s, hmm.
A taktilitást EC esetében a dóm hozza, a 35 gramm arra vonatkozik és nem a rugóra, így itt kissé másképpen kell értelmezni a számokat, mint MX esetében. Én 45 grammos KLC kitet vettem, majd 2-3 hónap múlva, amikor megérkezik a plate-nyák páros egy billentyűzetemhez, kiderül, hogy jól döntöttem-e.

Ha nem, akkor variálhatok a dómokkal, Deskeysnek ebből többféle súlyú és többféle stílusú taktilitást hozó darabja is van.

EC és EC között nagy különbségek tudnak lenni, nem véletlenül nem ugrott rá a custom szegmens például a NIZ megoldására, hiába elérhető már 3-4 éve, és továbbra is inkább HHKB-ből vagy RealForce-ból bányászott komponenseket, míg a drágább Deskeys és olcsóbb KLC tavaly érkező megoldásaira azonnal, mert ezek a tapasztalatok alapján hozzák az eredeti Topre érzést, és emellett a konfigurálhatóságot is meghozták. A másik fontos dolog a kompatibilitás, a NIZ részben eltérő méretezést használ, és nem keverhetőek szabadon az alkatrészek, míg Topre/Deskeys/KLC esetében igen.
Ezt mindenképpen görgesd végig, mielőtt bármibe is belevágnál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90042) dqdb válasza ribizly (#90040) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az EPBT Origami egy nagyon jó készlet, az EPBT Ivoryhoz és a EPBT Grand Tourhoz hasonlóan hoz egy szemnek kellemes, semleges monokróm hatást, az egyik valaha volt legjobb EPBT készlet szerintem. Egészen jó áron vetted, a tavaly nyári 50%-os MKEU akcióban magyar áfával a base kitet 63 euróért lehetett bezsákolni (a többi kit árát nem tudom, a numpad már elfogyott, amikor lecsaptam rá, a noveltyk és accent space-ek pedig nem érdekeltek).

Ezután az a KPrepublic készlete ugyanennyiért szerintem határozott csalódás lenne. Abból 77 dollárral volt egy 100%-os kiosztást lefedő csomag, áfával együtt az is 35k környékén van, csak rosszabb kittinggel és minőséggel.

Ha olcsón szeretnél jó minőségű klasszikus bézs készletet EU-n belülről, akkor ennek az extráit várd meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90043) Tequila86 válasza Helsing (#90035) üzenetére


Tequila86
tag

Szia!

Ez a taktilis vs. lineáris nálam is nagy dilemma, bár én főleg játékra használom a billentyűzetet, mégsem érzem nagyon magaménak a lineáris kapcsolókat. A napokban tesztelgetem, mert vettem tesztkapcsolókat. Segíteni ebben nem nagyon tud senki ahogy tapasztalom, teljesen egyénfüggő. Én lineárissal vásároltam a billentyűzetem, de halkított taktilisra cserélem őket.
Szerintem a lineárissal borzalmas a gépelés, játéknál mondjuk elég kényelmes használni őket. Mivel az előző membrános billentyűzetem lenyomás érzetre inkább egy taktilisra hajaz, így azzal próbálkozom. Hosszú távon nem tudom milyen lesz, lehet egy adag lineáris halkított kapcsolót is be fogok szerezni.
Még annyi, hogy én is akksisat vettem, a gyártó szerint nyugodtan lehet használni vezetékről, nem jellemző az akkuprobléma (megkérdeztem e-mail-ben).

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#90044) dqdb válasza Tequila86 (#90043) üzenetére


dqdb
nagyúr

Segíteni ebben nem nagyon tud senki ahogy tapasztalom, teljesen egyénfüggő.
Igen, ez így van, és például taktilis terén is egyénfüggő, hogy gyengén vagy erősen taktilis jön-e be neki jobban.

Szerintem a lineárissal borzalmas a gépelés
Ahogyan hang terén sem csak kapcsolóból áll egy billentyűzet, új gépelési érzet esetében sem, a körítés nemhogy fontos, hanem többet számít. A floating design, atommerev felépítésű, lineáris kapcsolós gamer billentyűzetek szerintem arra az egy célra tökéletesen alkalmasak, hogy elvegyék az ember kedvét a lineáris kapcsolóktól, miközben számomra a legkényelmesebb billentyűzeteimben lineáris kapcsoló van.

Ahogyan írod, ki kell próbálni, erre egy MM is elég, az alapján dönteni, és elfelejteni az olyan általánosításokat, mint piros játékra, barna gépelésre, ezek inkább károsak, mint hasznosak. Ennél talán csak a piros halk, mert lineáris, a barna hangos, mert taktilis legenda nagyobb hülyeség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90045) ribizly válasza dqdb (#90042) üzenetére


ribizly
veterán

Valoban jo kis szett. Bar hatalmas csalodas volt, hogy a fekete kupakok nem dyesub PBT-k (inkabb tunnek valami vekony doubleshoot-nak), valamint nem 100%-ban passzoltak a nagyobb gombok (szorultak) es "faragni" kellett, hogy ne feszuljenek.
Ettol fuggetlenul nagyon elegedetten hasznalom azota is. Ranezni is jo. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90046) dqdb válasza ribizly (#90045) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, én erre monokróm készletként tekintek, azaz nálam az összes fekete alapon bézs feliratú kupak ment a virtuális kukába :DDD Az összes bézs alapon fekete feliratú kupak normál dyesub, ezek minősége eléggé jó. Az összes fekete alapon bézs feliraú kupak reverse dyesub, azoknak a minőségük olyan, amilyen bármelyik gyártótól a reverse dyesub: legjobb esetben is pocsék. Ezért is írtam, hogy ez egy monokróm készlet, mert a használható része az az, de az a része tényleg nagyon jó.

Az mindenesetre nagyon nem szép költségkímélő megoldás, hogy az accent spacebarokat is reverse dyesub módon színezték és nem anyagában. Így sajnos azokat érinti a módszer összes hibája, azaz nem 100%-ban passzoltak a nagyobb gombok (szorultak) es "faragni" kellett, hogy ne feszuljenek, és a nagyobb méret miatt hatványozottabban jönnek ki ezek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90047) ribizly válasza dqdb (#90046) üzenetére


ribizly
veterán

Nem tudom melyik az aggasztobb:
- Az, hogy ezt mindenki kb. tudja (nyilvan a gyarto is) es ennek ellenere megy ez igy.
- Vagy az, hogy ettol meg "ajanlott" szett. :D

Marad minden ugy, ahogy van.

Koszonom a segitseget! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#90048) dqdb válasza ribizly (#90047) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy az, hogy ettol meg "ajanlott" szett. :D
Ahogyan írtam: az accenteket nem nézve egy jó minőségű szett. Ha vásárlás előtt kérdezel rá itt, akkor ugyanezt leírtam volna én vagy valaki más, hogy a sötét alapon világosabb feliratú accent kupakok mindegyike reverse dyesub, amiből nincsen a piacon jónak nevezhető minőség. Ez hasonlóan ismételgetett mantra, mint például az, hogy a doubleshot PBT pár ritka kivételtől eltekintve ABS-PBT blend és az ABS-hez közelebb áll tulajdonságokban.

Az EPBT-nél tudni lehet, hogy a világos alapon sötét feliratos billentyűket normál dyesub módon oldják meg, azaz anyagában színezett az alap és csak a teteje kap hőterhelést, az oldalai nem, így az accent space engem is meglepett (mondjuk arról meg azt írtam volna, hogy felesleges az a kit, mert a base kitben jó split támogatás van, az accent spacebar meg úgyis meh :D).

Sajnos sok gyártó olyan esetben is fehér kupakból indul ki, amikor nem kellene, és mind a felirat, mind az alap színe dyesubbal kerül fel (az MW például ilyen, az MW Voynich volt az egyetlen, ahol ettől eltértek).

Ugyanilyen okból nem szerepelt a tegnapi magyar feliratos Keychronok között ez a készlet, mert ennél minden kupak reverse dyesub, azaz kivétel nélkül az összes kupakot érintik a hibák (párnásodás, foltosodás, banán space és társaik).

Ha rákeresel a párnásodás szóra, az mindig előkerül reverse dyesub esetében, mint a leggyakoribb probléma. Ezen hibák olyanok, hogy sokszor együtt lehet velük élni, ha tetszik az adott színséma, de ha sok pénzért jogosan a tökéletes vagy a lehető legjobb minőséget várod el, akkor annak csalódás lesz a vége. Nekem is akad itthon full reverse dyesub készletem több gyártótól is, ezek egy részét még tudatlanként vettem, egy részét már a kockázatok ismeretében, és a lehetséges problémák mindegyikét megkaptam, de a legtöbbnél nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90049) Tequila86 válasza dqdb (#90044) üzenetére


Tequila86
tag

Köszi! :R

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#90050) plehoczky válasza plehoczky (#89815) üzenetére


plehoczky
tag

Keychron áramtalanítására USB hub-ban van valakinek ötlete?
Ha USB módban megy, ki sem kapcsol.
Ha BT módban megy, időnként bekapcsol, ami éjszaka elég zavaró tud lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.