Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Domonkos válasza Domonkos (#50997) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem clicky kapcsolo 2 helyen ad hangot: egyszer amikor teljesen leutod, masszor meg amikor elengeded es a rugo visszarugja. Mig elobbin igen egyszeruen lehet segiteni (akar oringgel, de inkabb touchtypeolassal), addig az utobbi szinte elkerulhetetlen, mert arra nem igazan lehet raszokni, hogy lassan engedd fel a kapcsolot. Raadasul meg az ujjad sem nyeli el a rezgeseket, mert felengedeskor mar alig er hozza.
Ha jol raall a kezed a mechanikus kapcsolokra, akkor a felengedes lesz a hangosabb.

Nem a cherry mx sajatossaga, kb. minden kapcsolo produkalja.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#51002) nyunyu válasza Pakmara (#50998) üzenetére


nyunyu
félisten

Hirtelen elengedéskor a megfeszített rugó nekicsapja a kapcsoló stemjét a ház tetejének, és az is csattan.

De ez rugóerő és megfeszítettség függő, Gateron Brownét tökig lenyomva sem fog akkora erővel kilőni, mint egy félig lenyomott MX Clear, így nem is csattan akkorát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51003) dqdb válasza Rolly (#51000) üzenetére


dqdb
nagyúr

Minden mechanikus kapcsoló ilyen a kimondottan halkítottakat kivéve, amelyeknél ezt a becsapódást tompítják a kapcsolóházon belül (a kapcsoló tetején pedig a másik irányút, amit az O-ring is megold).

Ez a hang téma túl van pörögve, nagyon sok membrános billentyűzet ugyanannyira csattog, mint egy nem clicky mechanikus.

Domonkos: Nem clicky kapcsolo 2 helyen ad hangot
Ne hagyjuk ki a harmadik esetet, ami fenti két esettől eltekintve nem a külvilágot zavarja, hanem a használót kergeti az őrületbe, de őt nagyon: amikor a rugó áll neki pengeni :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51004) dqdb válasza kistusik (#50993) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem rémlik, hogy létezne olcsóbb világítós, mechanikus, magyar feliratos billentyűzet, mint a Natec Genesis Thor 300, és még az sem fér bele a keretbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51005) Egon válasza dqdb (#51004) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt néztem anno, egyik ismerősnek pont jó lett volna, de sztem ebből magyar kiosztás + nem kék switch az olyan, mint Columbo felesége...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51006) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
MX Brown vs MX Brown vs MX Brown

Eléggé sok minden visszaköszön azokból a témákból, amikről szó volt itt mostanában hanggal kapcsolatban.

Egon: igen, tudom, hogy nem igazán kapható, csak azért írtam ezt a típust, mert az lenne az elvi maximum egy olyan billentyűzetre (és csak lenne, mert kék kapcsolós magyar kiosztás sem mindig alig akad belőle és minimálisan drágábban ott van már a CK530).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51007) Z.o.l.o. 19 válasza dqdb (#50979) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Köszönőm szépen, de a hozzá valót keresem neten folyamatosan de sehol nem találom :(

"Sose voltál, mindig vagy "

(#51008) Z.o.l.o. 19 válasza Domonkos (#50978) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Köszönőm szépen
Ez eszembe sem jutott :)

"Sose voltál, mindig vagy "

(#51009) kistusik


kistusik
tag

Hali. Modecom mechanikus billentyűzetekről mi a vélemény? Meg a Redragonról?

(#51011) Mr.Csizmás válasza kistusik (#51009) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olcsókínai, árazásnak megfelelő átlagos minőséggel. switchek típusára figyelj. (clicky blue, red, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51012) kistusik válasza Mr.Csizmás (#51011) üzenetére


kistusik
tag

Mire kell figyelni swicheknél?

(#51013) Domonkos válasza kistusik (#51012) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat hogy olyat valassz, ami neked tetszik.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#51014) Mr.Csizmás válasza kistusik (#51012) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leülős olvasmány minden részlettel kifejtve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51015) nyunyu válasza dqdb (#51006) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Brown vs MX Brown vs MX Brown

3 perc környékén beszél arról, hogy mennyire más a taktilitása a három billzetnek: ez nem az eltérő anyagú+vastagságú platetől van?
Acél merevebb, sokkal kevésbé engedi izegni-mozogni oldalirányban a kapcsolót, így tisztán a kapcsolót érzed, viszont hangosabb.
Alu rugalmasabb, jobban elnyeli a kapcsoló rezgését, vibrációját, így halkabb, de a taktilitás is csökken.

Persze valamelyest beleszól a kupak anyaga+vastagsága is, ócópapírvékony kupak nyeklik-nyaklik mindenfele, elviszi a taktilitás egy részét, de átlagos vastagság (~1mm) fölött már nem nagyon érezni a kupakok közti különbséget, max a hangja változik.
(Fun fact: jobban szerettem a doubleshot Cherry kupak mélyebb hangját, mint a most használt dyesub PBTt)

Jááááááááj, de durván nyikorognak a 68gr Outemu rugóim :W Pedig meg voltak olajozva...
Ki kéne már cserélnem a méregdrága progresszív Spritre, csak túl lusta vagyok megint elbaltázni fél-egy napot az aktuálisan használt billzetemre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51016) dqdb válasza nyunyu (#51015) üzenetére


dqdb
nagyúr

3 perc környékén beszél arról, hogy mennyire más a taktilitása a három billzetnek: ez nem az eltérő anyagú+vastagságú platetől van?
Szerintem is ez az oka, csodálkoztam is, hogy YT hozzászólások között senki sem dobta be.

A half-plate sem mai találmány, az tényleg a taktilitásról szól. Egyszer kipróbálnék vastagabb sárgaréz plate-et, de amennyiért vesztegetnek egy olyat, nem vagyok hajlandó kiadni (az őrült, 4-5 mm vastag darabokról és azok áráról pedig ne is beszéljünk).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51017) 4nick8 válasza failed (#50983) üzenetére


4nick8
őstag

Igazából a válasz úgy hangzott: Annyiért nekünk nincs mechanikus billentyűzetünk. Ha te ezt magadra vetted sajnáljuk.

(#51018) Pakmara


Pakmara
őstag

Hátha valakit érdekel: Ck350 ma éjfélig 16k a MM-ban.

(#51019) nyunyu válasza Pakmara (#51018) üzenetére


nyunyu
félisten

Abban milyen kapcsoló van?

CM oldalán lévő képből nem bírok rájönni, hogy ez valami régi Kailh akar lenni, vagy annak a klónja.

Mindenesetre ha valaki szabvány szóközös magyar kupakszettet akar venni, talán annak is megérheti.

Jaaaa, hogy Outemut írnak a CM oldalán?
Érdekes, abból még nem láttam fekete hasút, csak fehéret.
(Újabb átlátszó polikarbonát és kékes nejlon Outemuk háza Cherry stílusú, nem Kailh, mint a régieké.
Itt a két szélső régi házas Outemu, másodikak új házas Outemuk, középső kettő meg Cherry és Gateron)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51020) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Magyar kiosztású, minél kevésbé gamer kinézetű mechanikus billentyűzet érdekelne. Van ilyen?

(#51021) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megrendeltem eletem elso mecha billjet, egy Anne Pro 2 szemelyeben, gateron brown switch-el. Remelem nem banom meg, mivel fokent jatekra lesz a kis ITX gepem melle, de idonkent kisebb szovegeket is ezen gepelnek.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51022) Ringman válasza DEJVID (#51020) üzenetére


Ringman
nagyúr

varmilo

(#51023) Kirir


Kirir
tag

Hol tudnék egy Cooler Master KC550 (barna switch) típusú billentyűzetet kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#51024) DEJVID válasza Ringman (#51022) üzenetére


DEJVID
őstag

:R

(#51025) Pakmara válasza Kirir (#51023) üzenetére


Pakmara
őstag

Pixel talán. MM-ben én eddig nem láttam.

(#51026) failed válasza 4nick8 (#51017) üzenetére


failed
tag

nem vettem magamra, nem az volt a baj, amit mondtal... Hanem ahogyan :D de nincs semmi para, szar nap volt kesz... Nincs ezzel semmi :D

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#51027) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
lol

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51028) Domonkos válasza dqdb (#51027) üzenetére


Domonkos
Ármester

-69g weight
:B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#51029) dqdb válasza Domonkos (#51028) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hiányolom is az aljáról a sárgaréz súlyozást :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51030) Ringman


Ringman
nagyúr

Kicsit off topik, de erről a protouchról lehet tudni valamit? [link]

(#51031) Kirir válasza Pakmara (#51025) üzenetére


Kirir
tag

Árkád mm-be elmentem, nem árulnak se Cooler Master, se Tesoro termékeket, legalábbis én nem láttam egyet sem.

(#51032) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mivel nem igazán találok olyan billentyűzetet, amit nyugodt szívvel megvennék. Mivel nem Pesti vagyok, így nem tudok eljárni tesztelgetni a boltokba, így netes tesztek és YouTube alapján keresgéltem eddig, de nem sok sikerrel.

1.Mekkora összeget szánsz rá?

Max 30k.

2.Használt szóba jöhet?

Igen

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Jelenleg laptopom van, asztalit már pár éve leépítettem, de sajnos akkor sem találtam számomra megfelelő billentyűzetet.

4.Mire használnád a billentyűzetet?

Gépeles és minimális játék (wow)

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Nem igazán számít, csak a végeredmény. Ami a legfontosabb, hogy halk legyen, mivel az asszony már így is füldugóval alszik, mivel érzékeny a zajokra, de ez rám is elmondható. Emiatt első körben a mechanikus billeket kihúznám, mert sajnos igazán halkat még nem hallottam belőle.

6.Van konkrét modell ami tetszik?

Egyszerű letisztult dizájnt szeretem. Ha lehetne választani, akkor fehér kivitelnek örülnék. Ha van bill világítás, az esti gépelésnél jól jönne, de nem fontos. Média gombok szintén előny, de megvagyok nélküle.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)ű

Mindenképpen magyar kiosztást preferálnék.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Normál méret numpaddal.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

- Az egyik legfontosabb, hogy halk legyen.
- Világítás pozitív ha van, de nem létszükséglet (ráadásul sima fehér is elég lenne)
- Csuklótámasz pozitívum lenne
- Média gombok előny
- Lehetőleg normál bill, ha nincs megfelelő, akkor Slim kialakítás is jöhet

Előre is köszi!

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#51033) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30eft
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Jelenleg egy Aliexpress-ről rendelt Ajazz Ak33 (black switch) billentyűzetem van.
Teszi a dolgát rendesen, de a hangjával vannak gondok, túl hangos. Nem engem zavar, mert én mindig fejhallgatót használok a játékhoz. A párom már nem nagyon tudja elviselni a hangját. A kis gamer sarkom a hálószobában van és általában este játszom amikor a párom aludna. A családi béke végett vennem kell egy új, halk billentyűzetet.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Csak és kizárólag játékra, PS4 PRO
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikus, leghalkabb Cherry Mx kapcsolóval
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Aliexpressről venném. Anne Pro 2
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Mindegy
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
60-65%
9.Extra igények
Halk legyen

[ Szerkesztve ]

(#51034) nyunyu válasza zohan echte (#51033) üzenetére


nyunyu
félisten

Ducky One 2 Miniken kívül lehet másik 60%-ot kapni MX Silent Reddel?

Az viszont nem valószínű, hogy befér a büdzsédbe, mivel szállítás+ÁFA nélkül annyi....

Esetleg GMMK Compact barebone+kupak, aztán külön szerzel bele MX RGB Silent Redet (az lehet egyáltalán külön kapni??? MX Developer Kitben fekete nejlon házas MX Silent Red van, ami NEM világítós billzetbe jó csak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51035) zohan echte válasza nyunyu (#51034) üzenetére


zohan echte
tag

Az előbb a szerkesztésből kifutottam és nem tudtam javítani, az Anne 2 pro nem jó mert csak red van belőle.
Jobban utána olvasva ami nekem kell az a Cherry mx silent red. Én is a ducky one 2-t néztem ami árban is jó lehet. Viszont most kitaláltam mi lenne, ha kicserélném az Ajazzon csak azokat a gombokat (kb 10db) amiket használok játékra. Aliexpressen 10db Cherry mx silent red 13.60$. Most épp szétszedtem az ajazz billentyűzetet amiben forrasztva van a kapcsoló. Ha méretben megegyezik a cherryvel akkor ez lesz a megoldás. Most ennek olvasok még utána.

[ Szerkesztve ]

(#51036) dqdb válasza zohan echte (#51035) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha már szétszedted, akkor nem vezető szivaccsal bélelj ki minden légrést benne. Emellett menjen alá egy deskmat az asztalra. Lehet, hogy ennyi is elég lesz.

Tőlük vedd, olcsóbbak is. Alternatíva lehet a Gateron silent sorozata, a taktilis Aliaz és messza a legdrágábban (de leghalkabban) a taktilis Zilent. A linkelt kapcsolók között akad PCB mountos is, annál lehet, hogy két műanyag lábat le kell csípni.

Még vastagabb kupakokkal lehetne formálni a hangján, de egy ennyire nem szabványos (a 60-65%-osokhoz képest) kiosztáshoz aránytalanul drágán akadna bármi, ha egyáltalán akadna.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51037) zohan echte válasza dqdb (#51036) üzenetére


zohan echte
tag

Van alatta egérpad, amin elfér az egér is (high sens játékos vagyok). Ezért is vettem ilyen méretű egérpadot és billentyűzetet, kényelmes a kéznek is. A szivacsos megoldást megoldom valahogy.
Jó árban van amit linkeltél. Szerinted az Ajazzban lévő zorro switch cserélhető cherryre minden gond nélkül?
Kupakot is lehet nézek hozzá, amúgy ez az Ajazz 82 gombos, 75%-os.

[ Szerkesztve ]

(#51038) dqdb válasza zohan echte (#51037) üzenetére


dqdb
nagyúr

Felülről nézve szabványos MX kereszt, alulról nézve MX kiosztású lábak látszanak a forrasztásnál (a műanyag pöcök alatti két forraszpontra gondolok, amelyekre egy ferde egyenes húzható). A nyákon nincsen lyuk a PCB mount kapcsolóknál a plusz extra két lábnak, szóval ha olyat rendelsz plate mount helyett, akkor azokat le kell csípni (csak ez a különbség).

Szerinted az Ajazzban lévő zorro switch cserélhető cherryre minden gond nélkül?
Igen, cserélhető, de ha túl sokat kellene cserélni, akkor én elgondolkoznék az eladás-megfelelő vásárlás pároson, mert nem kevés idő és meló azért.

Kupakot is lehet nézek hozzá, amúgy ez az Ajazz 82 gombos, 75%-os.
Lényegében esélytelen értelmes áron. A 1.5u széles Escape és Backspace eleve ritka, de azt már láttam extrémebb készletekben. Azonban az 1.25u széles kurzorblokk igazi kuriózum, olyannal még a mindenre is jó típusú méregdrága kupakkészleteknél sem találkoztam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51039) zohan echte válasza dqdb (#51038) üzenetére


zohan echte
tag

Azt gondolom mindenképpen megéri azt a 10 vagy 20 db kapcsolót kicserélnem (13db van használva) , max 5000ft. Ez a billentyűzet tényleg csak a PS4-hez van használva. Pc-hez vezeték nélküli rapoo billentyűzet és egér van. :D Egérben is nemrég cseréltem mikrokapcsolót, gondolom ennél is menni fog.
Amúgy te melyiket vennéd, melyik a leghalkabb?
Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#51040) izee


izee
senior tag

taehatypes

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51041) F34R válasza izee (#51040) üzenetére


F34R
nagyúr

Azthiszem ot meg lehet fogadni, hogy epitsen neked keyboardot. :C

(#51042) dqdb válasza F34R (#51041) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, hogy kitekből dolgozik, tehát semmi egyedi tervezés, hanem "csak" összeszerelés streameléssel összekövetve.

Egy kicsit furcsa nekem, hogy a szemre 500-1000 dolláros anyag bekerülési költségű billentyűzetekre kivétel nélkül GMK kupakok kerülnek. Oké, hogy jól néz ki, oké, hogy sok színben elérhető, oké, hogy doubleshot, de mégiscsak ABS-ről van szó, és a minden nagyon prémium (4-5 mm vastag CNC-zet alumínium, sárgaréz plate, sárgaréz súlyok) érzésbe szerintem nem fér bele, valamint valahogy fantáziátlannak hat ez a választás, mostanában tízből kilenc kupakkészlet group buy GMK készletet takar (ezen hozzászólást GMK kupakkészleten írtam).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51043) Domonkos válasza dqdb (#51042) üzenetére


Domonkos
Ármester

En meg mindig azt furcsalom, hogy rendben van, hogy valaki elkolt $1k-t egy ilyen billentyuzetre, de megis milyen aranyban oszlanak meg ebben a koltsegek? Egy ilyen billentyuzetbe belemegy 50-70 dollarnyi kapcsolo, duplaennyiert ra a kupakok es ezt belerakjak egy tizszer tobbe kerulo hazba? :F Nem azt mondom, hogy jelentos dragulast szeretnek latni a kapcsolopiacon, de azt azert egy kicsit tulzasnak erzem, hogy valaki $500-t kiadjon egy hazra, hogy utana a szub-$1-os kapcsoloit nyomogassa. :U

Irom ezt egy olyan billentyuzetrol, ami falvastagsagban veri a model f-et (es van benne vagy $30 erteku kapcsolo...) :B :C
Ha minden jol megy, akkor valtani fogom a dactyl manuform-ot. De azert egy hetet adok meg neki :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#51044) F34R válasza dqdb (#51042) üzenetére


F34R
nagyúr

En is arra gondoltam :) ...

Nem kovetem reszletesen a videoit, csak azt latom mi a kesz billentyuzet. keycapekkel meg mindig nem vagyok tisztaba annyi ev utan sem :DDD

(#51043) Domonkos

Szerintem is folosleges... de a keebek foldjen ez mar megszokott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#51045) dqdb válasza Domonkos (#51043) üzenetére


dqdb
nagyúr

A költségek meglepő módon a költségek arányában oszlanak el :DDD

Az a feltevés oké, hogy egy billentyűzet használati élményét (gépelés, hang, látvány) három komponens adja: kapcsolók, kupakok és ház (a PCB-ről feledkezzünk el nagyvonalúan, a stabilizátorokat pedig tegyük egy kalapba a kapcsolókkal). A három összetevő között nehéz lenne százalékosan meghatározni, hogy melyik mennyire felelős, mert mindhárom ad hozzá direkten és indirekten is, helyzettől és felhasználótól függ, hogy melyik mennyire hangsúlyos. Én azt mondom, hogy ⅓, ⅓ és ⅓, mert mindegyik egyaránt fontos.

A kapcsolók előállítása olcsó. Oké, precíziós fröccsöntés, de a szerszámok már készen vannak, egy darabra vetített költségük elhanyagolható, alig van fix költség. Ha kis szériás kapcsolóról van szó, akkor ott a szerszám költsége is képbe kerül, azonban sokszor csak a stemhez kell új szerszám, mert kész házat használnak hozzá. Egy átlagos DIY billentyűzeten 70-80 kapcsoló van, legyártanak pár tízezer kapcsolót, így a kapcsolóra vetített költség, bár jelen lesz, de mégsem dobja meg annyira a kapcsoló árát, az anyagköltség és előállítási költség pedig alacsony.

A kupakok előállítása sokszor olcsó, mert a szerszámok készen vannak, és csak más színeket kell alkalmazni, vagy dyesub esetén más maszkot kell alkalmazni. Ha doubleshot készletről van szó és nincsen szerszám, akkor az drága. Mivel minden billentyű eltér, ezért 70-80 kupakhoz 140-160 öntőminta kell (deysub esetében ez soronként 4-5, vagyis olyan 20-30, míg egy teljesen egyedi kapcsolónál ez 1-2 minta ugyebár), aminek a kupakokra vetített költsége eleve magasabb lesz, de még mindig tömeggyártható, azaz lényegesen magasabb a fix költség, mint a kapcsolóknál, de egy bizonyos mennyiség felett már nem az a hangsúlyos, az anyagköltség és előállítási költség pedig alacsony.

És akkor elérkeztünk a házhoz. Jelenleg a fém és a polikarbonát számít prémiumnak, a közös bennük, hogy ebben a kategóriában egyiket sem öntik, hanem CNC ad neki formát. Sok fém kell bele, sok CNC idő, ha a ma divatos, CNC-vel nehezen munkálható sárgaréz is bekerül a képbe, akkor még magasabb lesz az előállítási költség, és itt a CNC programon túl nincsen fix költség, cserébe az anyagköltség eleve magas, az előállítási költség pedig még durvább.

Szóval lehet, hogy túlzás, de annak az 500 dolláros háznak csak a bekerülési költsége 300 dollár környékén van, így egyszerűen eltolja az arányokat. Ha fröccsöntött műanyag ház felé mész el, akkor az arányok helyreállnak, cserébe ugrott a prémium címke (hiába lenne a végeredmény a kinézetet tekintve hasonlóan jó). Ez van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51046) zohan echte válasza dqdb (#51038) üzenetére


zohan echte
tag

Szia.

Tegnap nagyon sokat foglalkoztam a témával és összeválogattam az Aliexpressről ami kellhet nekem.
Talán a stabilizátornál nem vagyok 100%-ig biztos, kérlek nézd már át, hogy jót választottam -e.
A kapcsolónál a Cherry Mx Silent Red-re esett a választásom.
Néztem több videót a Zilent 67g nekem hangosabbnak tűnt mint az Aliaz 70g.
Maradt az Aliaz 70g és a Cherry Mx Silent Red. Nagyon tetszett az Aliaz 70g annak ellenére, hogy 5pines.
Találtam ezt a videót és ekkor döntöttem a Cherry mellett.
A space gomb kapcsoló távolsága 10cm, a shift, enter, backspace 2,4cm.
A stabilizátornál a következőket választottam, ennél volt a legtöbb gondom.
Plate mounted Black Cherry Stabilizers 1x625u, 3x2u ezeket találtam a legjobb minőségűeknek.
O-ring az kellhet nekem? A kupak 5mm-es, ha kell akkor a 4 vagy 5mm-es kell?
A szivacsból nem sikerült még találnom, ebből tudnál valamilyet linkelni?
Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#51047) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Nem találok erre topicot így itt kérdezem meg, hátha tud nekem valaki segíteni.

Van egy Asus Cerberus Mehanikai billentyűzetem, és olyanokat produkál egy két betűnél, hogy duplázza, lehet ezzel valamit kezdeni? Pl az N-betűt, Backspace, és még egy kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#51048) nyunyu válasza zohan echte (#51046) üzenetére


nyunyu
félisten

Néztem több videót a Zilent 67g nekem hangosabbnak tűnt mint az Aliaz 70g.
Maradt az Aliaz 70g és a Cherry Mx Silent Red. Nagyon tetszett az Aliaz 70g annak ellenére, hogy 5pines.

Mi köze a lábak számának a rugóerőhöz?

Hint: semmi
3 vagy 5 láb azt jelenti, hogy plate mounted a switch, vagy van +2 műanyag stabilizáló tüskéje a PCBhez.
Ennek kb. csak annyi jelentősége van, hogy a plate mounted switch picit lötyög, ha platementes billzetbe (Pl. oldschool Cherryk) szerelik, az 5 lábú PCB mounted meg nem
Legtöbb modern billzetet 3 lábú plate mounted kapcsolóra tervezik, de ez nem gond, mert a +2 láb lecsíphető az 5 lábú switchekről is. (Legtöbb switchet 5 lábúnak gyártják, max gyárilag lefűrészelik a felesleget, ha 3 lábúnak adják el.)

50gr, 60gr, 62gr, 67gr, 68, 70, 75, 80...110gr meg azt mutatja, hogy a rugó teljes összenyomásához mekkora erő szükséges.
Nagyobb szám azt jelenti, hogy keményebb a rugó, nehezebb megnyomni a kapcsolót, jobban fárasztja a kezedet hosszú távon, viszont nem tudod tövig verni, vagy véletlenül lenyomni.
Azt neked kell tudni, neked mi az optimális keménység.
(MX Red 50gr rugót használ, gondolom a Silent Red/Pink is, rálehelsz már kapcsol.)

Zilent vs MX Pink: persze, hogy hangosabb a Zilent, mivel az taktilis kapcsoló (Kb. MX Ergo Clear), van valamennyi hangja pluszban, amikor a kapcsoló kontaktja átesik a stemen lévő taktilis huplin.
MX Pink teljesen lineáris, ott a kontakt egyenletesen csúszik a stem fülén.
Aliazról annyit találtam, hogy az is egy silent tactile switch, és ugyanúgy a Gateronnál gyártatják, mint a Zilentet, szóval hangban nem hinném, hogy olyan sok különbség lenne a kettő között, hacsak nem tér el a taktilis huplijuk és/vagy nyikorgósabb rugója van. (miért is utálom annyira az Outemukat?)

O-ring: Silent kapcsolókhoz felesleges.
Egyébként meg 5x1.5 kell a Cherry profilú kupakokhoz (GMK!), 5x2mm kell az OEMekhez.

Stab: ANSI US Ajazz AK33-on én látok egy 6.25U stabot, meg három 2U-t (BackSpace, Enter, bal Shift), ez a sima 60%-okhoz képest egy 2U-val kevesebb (rövid jobb Shift!)
ISO kiosztáson a bal Shift rövid, oda eggyel kevesebb 2U kell.
8$ körül volt utoljára egy 60%-ra való csomag, amikor utoljára vettem.

Ja, mielőtt rendelsz stabot, nézd meg, hogy egyáltalán milyen jellegű stab van a billzetedben.
Nehogy utólag derüljön ki, hogy nem jó a plate mounted Cherry stab, mert a billzeted Costarra van tervezve :DDD
(Nem szóltam, plate mounted Cherry jellegű stab van az AK33-ban. Mivel Cherry csak fekete stabot gyárt, így biztosan valamelyik klónja van a billzetben)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#51049) DEJVID válasza Dave567 (#51047) üzenetére


DEJVID
őstag

"mehanikai billentyűzet" :U

[ Szerkesztve ]

(#51050) zohan echte válasza nyunyu (#51048) üzenetére


zohan echte
tag

Nagyon tetszett az Aliaz 70g annak ellenére, hogy 5pines.

Nyilván ez egy kicsit félreérthető volt.
Ezt arra értettem, hogy nekem csak 3pines jó a billentyűzetbe. Viszont ha az Aliaz 70g, 80g, 90g, ... ítéltem volna a videók alapján jobbnak a többivel szemben, akkor bevállalom azt, hogy a kis pöcköket letörögetem csak azért, hogy jó legyen. Erre az itteni fórumos, dqdb hívta fel a figyelmem.
Csak jelzem, én nem értek és nem is akarok ehhez annyira érteni. Nyilván a grammok és egy pár dolog fogalmával képbe vagyok. Egyszerűen csak akarok egy halk billentyűzetet.
Youtube, google és az itteni fórum az amiből egy kicsit tudok informálódni.
Amúgy köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.