Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) 0xmilan


0xmilan
addikt

Regisztralnek geekhack-re es ilyen adatokat lehet megadni:

Ezzel szandekosan trollkodnak vagy tenyleg ennyi ideje nem volt frissitve az oldal?

Ez a kviz a vegen is vicces. :D

(#70302) dqdb válasza 0xmilan (#70301) üzenetére


dqdb
nagyúr

A verziószám alapján időnként frissítik, de maga a fórummotor tényleg ennyire őskövület, ami legfeljebb biztonsági frissítéseket kapott az elmúlt 10+ évben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70303) micafighter válasza Throme (#70298) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem meg lehet szokni. Én most ANSI billentyüzeten pötyögök, windowsban van két beviteli nyelvem, HUN ISO és US ANSI angol, ha valami spec karaktert nem találok a HUN ISO-ban akkor váltok és annyi, már reflexből megy. A hússzú í-t is pl ISO-ban is már ALT + jível írom :D Mondjuk nekem megy a vak gépírás, a speciális karaktereket leszámítva.

Ha már kupakok a téma, új kupak gyártó PBTfans, a kbdfansnál már elő is rendelhető PBT double-shot és triple-shot :DDD kupakszettek: [link]

(#70304) dqdb válasza micafighter (#70303) üzenetére


dqdb
nagyúr

"mostly PBT raw materials, not pure 100% PBT"
Én várnék egy kicsit a tapasztalatokra a minőséget és a kopásállóságot illetően, mert a PBT más műanyaggal keverése a fröccsöntés megkönnyítése érdekében van (sokkal kisebb selejtarányuk lesz gyártásnál), csak éppen a kopásállóságra és fényesedésre is rossz hatással van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70305) [Prolixus] válasza micafighter (#70303) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kérjünk egy árajánlatot 100db magyar szettre. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70306) nyunyu válasza [Prolixus] (#70305) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha 5 ezerre kijön, akkor kérek hármat. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70307) HardRic


HardRic
addikt

Kis ortho családom. Az XD75 ma lett kész. Imádom, gyönyörű hangja van ezzel a fa házzal. :))

(#70308) micafighter válasza [Prolixus] (#70305) üzenetére


micafighter
nagyúr

Na ha lesz egy szabad fél órám a héten, lehet írok nekik, kíváncsi vagyok mennyit mondanának :DDD

(#70309) F34R válasza HardRic (#70307) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg szepek, az also nekem is tetszik.

(#70310) Domonkos válasza HardRic (#70307) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ohh, cool! :)

Eddig mi volt az 1.5U billentyun a planck-en?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70311) HardRic válasza Domonkos (#70310) üzenetére


HardRic
addikt

Nem Planck, hanem BM40. Hasonló, csak alul fixen középen van egy switch a space-nek, nem lehet sajnos 2db 1u-val helyettesíteni mint egy Plancken. Sokáig 2u méretű billentyűt használtam stabikkal ott, de kipróbáltam milyen egy kisebb billentyűvel stabik nélkül. Kényelmesebbnek tartottam úgyhogy így maradt. Mire gondolsz amúgy pontosan hogy mi volt a billentyűn?

(#70312) Domonkos válasza HardRic (#70311) üzenetére


Domonkos
Ármester

En nagyjabol fel eveg hasznaltam plancket, de mar kezdetben sem kozepre raktam a spacet, hanem eggyel oldalrabb csusztatva, a mutatoujj oszlopaba.
Aztan amikor rajottem, hogy sokkal kenyelmesebb egy-egy (2) oszloppal nagyobb tavot tartani a kezek kozt, akkor a space is jott meg eggyel kijjebb.

Egyebkent azt hittem, hogy valami sticky-key vagy egy one-shot-valami van ott nalad...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70313) HardRic válasza Domonkos (#70312) üzenetére


HardRic
addikt

én is arrébb raknám ha lehetne, sajnos ezen a boardon fix helyen van. Próbáltam amúgy, hogy controlnak használtam, most épp megint space. Mindig változtatgatom, szeretek kísérletezni.

(#70314) Throme válasza micafighter (#70303) üzenetére


Throme
veterán

Teszek egy próbát. Megrendeltem.
Elég lesz a hobbikból, habár eléggé a felszínt kapargatom, ahogy itt a hozzászólásokat olvasgatom :B

(mennyire nyomon követhető a rendelés? itthon ki hozza ki? 15-25 munkanap...győzzem kivárni :) )

(#70315) Raz3r


Raz3r
tag

Sziasztok!

Hobbi jatekre vennek billentyuzetet. Az alabbi ket tipust neztem ki, amik meg arban megfeleloek szamomra, melyik inkabb ajanlott esetleg?

SPC gear gk630k tournament pudding kailh red
Genesis thor 600 gateron red

elore is koszi szepen

(#70316) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Megjött a Keychron K6 billentyűzet.
Kíváncsi leszek milyen.
Ahhoz képest, hogy 30-50euró körül kerestem egèr+ billentyűzet kombót: 43 euró volt az egér (Logitech M650), a billentyűzet meg 55 euró+ 25 euró kiszállítás...
123 euró a 30-50 helyett :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70317) 4nick8 válasza pècsimunkás (#70316) üzenetére


4nick8
őstag

Gartulálok 30K-ért vettél egy alapot amikor 35K a fullos itthon. :)

(#70318) csemege86


csemege86
tag

ASUS W2500 (90XB0440) vezeték nélküli billentyűzet. Az utóbbi 1-2 hétben jött elő az a probléma, hogy véletlenszerűen elkezdi nem érzékelni a felső sor néhány betűjét (főleg E, I, U, P). Ilyenkor órákig csinálja, hogy vagy beveszi, vagy nem. Aztán utána órákig tökéletes, aztán megint eltűnnek ezek a betűk. Semmi külső behatás nem érte. Próbáltam google-on rákeresni, de nem találtam semmi hasznosat. Talán egy helyen írták, hogy náluk néhány futó program leállítása vagy restart oldott meg a dolgot. Próbáltam elem cserét, usb kihúzását, semmi nem hat rá.

Más vezetékes és vezeték nélküli billentyűzetnél nem jön elő a probléma.

Andris

(#70319) pècsimunkás válasza 4nick8 (#70317) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tabletehez kell, pont elég lesz.
Egyébként itt néztem az árakat: [link] :P

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70320) Domonkos válasza HardRic (#70313) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk az ilyen ortho billentyuzeteken aztan lehet is. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70321) dqdb válasza Domonkos (#70320) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, lehet addig kísérletezni, amíg megtalálod az optimális kiosztást, és addig is, hogy az ember belátja, ez neki nem fog menni, mint nekem az XD75-ön és utána a Preonicon is :DDD Hamarosan jön egy harmadik és várhatóan utolsó ortolineáris tesztkör Lumberjackkel.

------

Ha valaki ergo TKL-t szeretne, akkor holnapig van nyitva itt ez ez a group buy. A csomagban lévő hotswap PCB ISO-t nem támogat, az Enter támogatása a kiosztásból eredően nem lehetséges, de készül forrasztható nyák is hozzá, amin a bal Shift osztható. szóval van helye az Í-nek. Nem olcsó (=nagyon drága), de nem túlárazott, itt van egy szokásosan jó DBOKEY videó hozzá. Ha olyan ergo TKL a cél, ami kicsit hagyományosabban néz ki és van ISO támogatás, akkor ebből a közeljövőben lesz egy kör stílusban hozzáillő numpaddal és új színekkel raktárkészletről jelenleg még nem ismert áron, de valószínűsíthetően szintén nagyon drágán.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70322) Dronor


Dronor
újonc

Ti milyen 65%-os, ANSI, tactile, PBT, hotswap billentyűzetet vennétek 40-50k-ból?

- További szép napot!

(#70323) HardRic válasza Dronor (#70322) üzenetére


HardRic
addikt

KPrepublic BM65.

(#70324) dqdb válasza Dronor (#70322) üzenetére


dqdb
nagyúr

Leopold FC660-at írtam volna elsőre, másodikra Varmilo VA68M-et, de nem látok készleten ezeket sehol sem, a többi, ami beugrott még, az kereten felül van, így Keychron K6, és ha kevés a Gateron Brown taktilitása, akkor egy másik adag kapcsoló is belefér az árba.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70325) Horvi


Horvi
őstag

Ha megjön a kapcsoló akkor lassan elkezdeném építeni az első billemet(q3, bobagum switch, susuwatari keycap). Az lenne a kérdésem, hogy milyen oringet kellene vennem hozzá?
Két mecha billem is van már és azokon is van így mondhatni már megszoktam őket :DD
Visszakerestem régebbi hozzászólásokat és találtam ezt a boltot.
Ha jól láttam az 5x2-es méret fog kelleni nekem(vagy az 5x1.5-s)
Viszont van többféle/fajta is. NBR, szilikon stb. Melyiket érdemes választani?

Hello darkness, my old friend...

(#70326) dqdb válasza Horvi (#70325) üzenetére


dqdb
nagyúr

milyen oringet kellene vennem hozzá?
Semmilyent.

Melyiket érdemes választani?
Egyiket sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70327) copass válasza Horvi (#70325) üzenetére


copass
veterán

mt3-at gumizni? nooooooo

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70328) Horvi válasza dqdb (#70326) üzenetére


Horvi
őstag

Hát jó akkor ezt kihagyom a nagy tiltakozásra való tekintettel.

#70327 copass Az eretnekség? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70329) micafighter válasza Horvi (#70328) üzenetére


micafighter
nagyúr

MT3 olyan magas kupak profil, hogy egy sima o-ringel semmire nem mennél vele, nem mértem le, de szerintem vagy 4-5 o-ringet egymásra kéne pakolni :D Magas a kupak belső magassága.

Egyébként a bobagum-ot nincs értelme o-ringezni szerintem, alapból halk kapcsoló mindkét irányba. Csak akkor gondolkodnék el az o-ringen, ha nagyon puhának (mushy) éreznéd a bottomout-ot, azon egy kemény o-ring tudna segíteni. Billentyűzethez kapható o-ringből egyébként meglepően kicsi a választék, a legtöbb helyen kettő féle o-ringet találtam, vastag meg vékony, vagy esetleg a színben volt különbség. Lényegi választékot itt találtam: https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=search_list&s[title]=Y&s[short_desc]=Y&s[full_desc]=N&s[sku]=Y&s[match]=all&s[cid]=0&s[search]=MK+Pro+Rings

Van sampler pakkjuk is különböző vastagsággal és keménységgel (Hardness : 30A, 40A, 50A, 60A, 70A, 80A Thickness : 1.5, 2.0, 2.5, 3.0mm) de innen elég drága a szállítás és úgy emlékszem még áfa is jött rá. Itthon lehet kapni a Glorious o-ringjét, abból van keményebb (úgy emlékszem 70A) kettő féle vastagságban. Nem olcsó, de ha kemény o-ringet szeretnél, olcsóbbat nem találtam.

De mint említettem, szerintem bobagumra is felesleges, meg MT3-ra is :) Csak leírtam az opciókat a teljesség kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#70330) 4nick8 válasza pècsimunkás (#70319) üzenetére


4nick8
őstag

Inkább itt nézd: Keychron

(#70331) dqdb válasza 4nick8 (#70330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akárhogyan is nézem, 55 + 25 = 80 euró még mindig alacsonyabb, mint az Afterhours akciós ára.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70332) 4nick8 válasza dqdb (#70331) üzenetére


4nick8
őstag

rosszul nézed. EUR55 alapo műanyag. Itthon alu, rgb, hotswap van.

(#70333) 0xmilan válasza Horvi (#70325) üzenetére


0xmilan
addikt

A Q3-t inkabb force break modolni meg tape modolni kell a YT videok alapjan.

(#70334) pècsimunkás válasza 4nick8 (#70332) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[Ekezettel irok mindig. most az uj billentyuzetet probalom. Ugyebar ezen nincs ekezet :D ] Nemetorszagban elek, az itteni arakat kell neznem.
Amit vettem, kb 4000 forintal olcsobb kiszallitva mint otthon.
Az aluhazas az mar kb 10000 forintal lett volna tobb atszamitva.
55 euro volt a billentyuzet, amikor bedobta a gep, hogy 80 euro, akkor egy pillanatra megaltam a rendelessel.
Megneztem meg 1X mennyibe kerulne itt, vagy otthon, aztan ranyomtam a fizetesre.
Ennyi.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70335) 4nick8 válasza pècsimunkás (#70334) üzenetére


4nick8
őstag

A Németországban élek dolog nem jött át.

(#70336) pècsimunkás válasza 4nick8 (#70335) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azért is linkeltem az idealo.de- t. :)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70337) 0xmilan


0xmilan
addikt

Elerheto a 60%-os Keychron Q4.
Azt nem ertem viszont, hogy ha pl. a Navy Blue - B kaphato red kapcsoloval, akkor a Navy Blue - A miert nem? Megepitettek minden kombinaciobol x verziot es nem hajlandoak varialni, ha en olyan keycap - switch kombot szeretnek, ami epp ki van szurkitve?

Raadasul az elnevezesekben sem konzisztensek. A Q3-nal az A verziok a "belul vilagos, kivul sotet" a Q4-nel meg pont forditva. :U

[ Szerkesztve ]

(#70338) 3.Aragorn válasza dqdb (#70268) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól látod. Én amúgy néztem a videót és végig az volt az érzésem, hogy telebaszták a bill-t mindenféle csicsás (pl szivárvány színű csavarok), de használat közben zavaró dologgal (pl mindenhol is szedi a zsírt), ez menőzni van, vagy a polcra kitenni, nem való napi használatra. De ezt a csaj is kifejtette.
Amúgy az influencerek sem tartják meg mindig a bill-eket, van hogy vissza kell küldeni. És inkább pénzben fizetnek nekik. De ez sem szükségszerű, hiszen náluk már eleve a kattintások után jön a lóvé.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70339) Throme válasza 0xmilan (#70337) üzenetére


Throme
veterán

.. én meg azt nem értettem, hogy ha K2-re van magyar kiosztás, akkor többire miért nincs?

furák ezek a keychronnál :)

(#70340) Mephike válasza Throme (#70339) üzenetére


Mephike
senior tag

Gyanítom a népszerűbb layoutokra készült magyar kiosztás. (Már ez is kisebb csoda, ha körbenézünk a piacon.)

(#70341) Throme válasza Mephike (#70340) üzenetére


Throme
veterán

Annak örülök, hogy legalább egy verzióra van magyar kiosztás, ez természetes, de - és lehet rosszul gondolom - nem lett volna nagy dolog egy tkl-re is megcsinálni, hiszen a lényeg már ott van a K2-n.

(#70342) Mephike válasza Throme (#70341) üzenetére


Mephike
senior tag

Jah, csak lehet, hogy az abba fektetett pénz már nem térülne meg. Még így is simán elképzelhető, hogy ez a mostani szett sem éri meg annyira a Keychronnak.

(#70343) [Prolixus] válasza Throme (#70339) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Könnyen lehet azért, mert a K2 volt az egyik első wireless billentyűzetük amit kihoztak. Lelkesek voltak, csináltak többféle kupakszettet különböző nyelveken....amik lehet nem fogytak jól. A későbbi billentyűzeteikre (pl K8) meg már fel sem merült, hogy lesznek különböző nyelvű szettek, mert minek, ha alig veszik? És jelenleg a már meglévő raktárkészleten adnak tovább, ami ki tudja meddig tart ki.

Persze lehet hülyeség amit írok, csak spekulálok. De nem úgy tűnik, hogy továbbra is gondolkoznának ritkább nyelvű kupakszettekben. Ami megjelenik vagy bejelentettek mostanában vagy mind sima US ANSI, vagy teljes angol nyelvű szett, aztán annyi.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70344) Horvi válasza micafighter (#70329) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi az infót. Erre a kupak magasságra hirtelen nem is gondoltam. Annyira benne van a fejemben még a cherry profile :DD

#70333 0xmilan Azok tervben vannak majd. Meg szerintem majd a stabokat is kell moddolni.

Hello darkness, my old friend...

(#70345) Throme válasza [Prolixus] (#70343) üzenetére


Throme
veterán

Ezt a döntés befolyásolhatja az értékesítési adat.
Lehet nem jól mondom, de a magyar kiosztás nem a legelejétől létezik, ahogy kijött a K2.
Úgy rémlik, hogy dqdb fórumtárs kb 4-5 kupak különbséget sorolt fel, mikor szó volt erről (K2 vs TKL) és ezek nem a karakter kupakok voltak.

Oké, nicns TKL-re magyar. Ez tény, ez van.

Még az is megfordult a fejemben, hogy a most megrendelt UK kiosztás mellé egy K2 magyar szettet még be kéne szerezni, és akkor kirakható a magyar TKL szett :) (nem kevés pénzből persze...)

(#70346) Tamarel


Tamarel
senior tag

Sziasztok.
Melyik Keychron opció van legközelebb egy minőségi szigetes laptop billentyűzethez gépelési érzésben?
Low-profile optikai barna, banana?

Cégnél Dell KB216 van, azon is egész gyorsan lehet gépelni.

[ Szerkesztve ]

(#70347) nuke7 válasza Tamarel (#70346) üzenetére


nuke7
veterán

ijj, ahhoz szerintem egyik se :N
szerencsére

https://youtube.com/user/nuke7

(#70348) dqdb válasza 0xmilan (#70337) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megepitettek minden kombinaciobol x verziot es nem hajlandoak varialni, ha en olyan keycap - switch kombot szeretnek, ami epp ki van szurkitve?
Igen, így tudnak olcsók maradni, hogy fixen előre legyártanak ennyit-annyit-amannyit a variánsokból rotációval, azt osztják be két gyártási ciklus között, és legfeljebb két ciklus között finomítanak a számokon.

Már így is nagyon sok SKU-val dolgoznak, ami csak nehezíti a logisztikát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70349) Raz3r válasza Raz3r (#70315) üzenetére


Raz3r
tag

Erre valaki? :B

(#70350) [Prolixus] válasza Raz3r (#70349) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A Thor 600 egyáltalán melyik billentyűzet?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.