Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Van olyan kép. Megismétlem, hogy a saját szememmel, nem képen keresztül is tök jól látszódik. Nem hittétek el, én innentől feladom :))

De azt még hadd mondjam, hogy nem gyanús hogy egyik színű keycapen se világít át a fény (leszámítva a legalsó sort egy kicsit), de mégis a fehéren olvasható egyedül? Ebből le lehet vonni azt a következtetést, hogy igenis ennyit számít, hogy milyen színű a keycap.
Mert ha bármit segítene az a fény, akkor az asdfgh sort is lehetne jól, de nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#79002) paul072227


paul072227
csendes tag

Valaki tudna segíteni, hogy két huntsman között mi a különbség?

Huntsman V2 Tenkeyless

és

Huntsman V2

Köszi!

Blacklist: Gambino11,olbeteam,suspect,djunited8,sztap, JegesEmber20, w1n1x, thx424, Revel, Unjarl, Maxus, bloodnar, Reibek

(#79003) dugo_ válasza paul072227 (#79002) üzenetére


dugo_
veterán

A numpad. Az egyik 100%, a másik 80%-os (TKL) méretű.

(#79004) elite.cs11 válasza paul072227 (#79002) üzenetére


elite.cs11
senior tag

a tenkeyless-en nincs numpad. ezt jelenti a tenkeyless, hogy numpad nélküli. van hogy TKL-nek rövidítik.

(#79005) Santi22 válasza elite.cs11 (#79001) üzenetére


Santi22
aktív tag

Ez a kép pont azt mutatja, hogy monitor által bevilágított asztalon milyen szép, de én pont arra lennék kíváncsi, hogy korom sötétben milyen, csak a maga billentyűzet háttérvilágítása a fehér keycapeken és semmi "egyéb külső segítség".

Azon a Varmilón az asdfgh sor már nem fehér keycapes, hanem szürke, azért nem látszik úgy.

Magyarul arról szeretnék egy képet látni, hogy fehér keycap, fehér háttérvilágítás full sötétben hogy néz ki.

(#79006) Jorus válasza Santi22 (#78999) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sötét szoba, monitor fénye (49-es, szal világít rendesen):

Sötét szoba, monitor kikapcsolva:

Szerk.: a space, a num enter és az Esc nem gyári kupak

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#79007) Santi22 válasza Jorus (#79006) üzenetére


Santi22
aktív tag

:R

Köszi szépen.

Na ez a 2. kép a perdöntő, nem ezt akartam látni, de tartottam tőle, hogy ez lesz, ez alapján ejtem a dolgot sztem.

(#79008) elite.cs11 válasza Santi22 (#79007) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ja akkor már értem mit szerettél volna. Hát igen a PBT-n nem fog átvilágítani a led, soha.
Nekem north facing ledjeim vannak és ott a fény még ennyire sem látszódott, konkrétan ha felülről néztem lefele a billzetre, akkor láttam, hogy ég valami

(#79009) Santi22 válasza elite.cs11 (#79008) üzenetére


Santi22
aktív tag

Igen, alapvetően átvilágító feliratokat szeretnék [link] , csak kép alapján úgy tűnt, hogy ez képes lehet rá, hogy átvilágítsa magát a fehér keycapet és közben látszana rajta a fekete felirat. Ezt el is mondtátok, hogy nem megy át a pbt-n, csak annyira úgy tűnt képből, hogy muszáj volt látnom egy ilyen képet full sötétben, hogy lássam télleg nem.

Bocsánat, hogy megszerkesztem már megint a hsz-t, de létezik olyan pbt is, ami átvilágító feliratos nem?

[ Szerkesztve ]

(#79010) elite.cs11 válasza Santi22 (#79009) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Nem hiszem, hogy ezért bocsánatot kell kérni, ez a fórum lényege, hogy írogassunk :D

Amúgy van olyan, dee ott igazából az a része ami átvilágít nem PBT lesz, szóval az legjobb esetben is hibrid megoldás. Meg van olyan is, hogy inkább csak névben PBT és nagyrészt nem is PBT. De vannak akik jobban vágják, majd mondják pontosabban.

(#79011) Santi22 válasza elite.cs11 (#79010) üzenetére


Santi22
aktív tag

Mondjuk nekem ami a "feelt" illeti semmilyen elvárásom nincs. Első mechám lesz kb bármi jó érzés lesz a hagyományos gumidóm után. Maximum annyi elvárásom van, hogy ne kopjon a festék le fél év alatt, mint a Hamáknál pl.

Mert akkor még az mindig lehetne egy opció, hogy Keychron V3 vagy K8 + egy olyan szett magyar keycap, ami átvilágítós feliratozású és akkor ki lenne elégítve minden igényem.
Mondjuk itt meg tutira a már említett north/south facing lesz a problémám, csak hogy ne legyen már ilyen egyszerű. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79012) elite.cs11 válasza Santi22 (#79011) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ez mondjuk jogos, biztos hogy más világ lesz :D

K8-al annyival beljebb vagy, hogy ott a hozzá adott (ABS) kupak átvilágít. Megveszed most, használod egy darabig azzal, aztán meg van időd kitalálni a kupak dolgot és mégis lesz egy értelmes billentyűzeted.

(#79013) Santi22 válasza elite.cs11 (#79012) üzenetére


Santi22
aktív tag

K8-hoz nézem van is átvilágítós ABS magyar szett is 10k-ért. Az így mindenben megfelelne nekem, egyelőre ez a befutó, de átrágom még. Jobb minőségű keycap szerintem úgysem lehetséges, ha a felirat átvilágíthatósága az elvárásom.

(#79014) Tsebacsi válasza Jorus (#79006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Beszarás mennyire megvilágítja a világos kupakokat és a sötétebbet mennyire nem! :Y
Nekem ezért volt furcsa, így tényleg egyértelmű! Majd lövök fel képet én is, ha sötét lesz, hogy nálam milyen egy 25-ös monitorral! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#79015) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
:Y

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#79016) Ispy válasza Santi22 (#78996) üzenetére


Ispy
veterán

Mert egy fénykép nem adja vissza, milyen élőben, felerősíti a fényt. Ha nem megy a monitor és jó a szemed, akkor valamit látni, de a jótól messze van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79017) Ispy


Ispy
veterán

Megpróbáltam mindent, de nem tudtam a kbd67-ből olyan hangzást kicsihalni, amit szerettem volna a gyári setuppal. Aztán raktam az aljába mindent is, de akkor sem lett jobb. Most lecseréltem a szilikon pcb dampenert poronra, meg kapott poron gasketeket és tádám, semmi hangja, csak a switch csattogását hallani (még aljából is kivettem az extra cuccokat, csak a gyári vékony szivacs van benne). Szóval most király, ezt akartam, de elég fárasztó ez a diy keyboard téma. :)

Ja és megkentem a stabokat is, a switch pad semmit nem adott hozzá a dologhoz, de most már le nem szedem, ha felraktam.

Viszont megvettem 3ml xht bdz-t, amiből szerintem egy pöttyöt ha elhasználtam, ezek nem purcannak meg idővel? Mert szerintem ez életem végéig ki fog tartani....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79018) Alan[HUN] válasza Ispy (#79017) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Nem ez iszonyatosan overkill erre a használatra és gyakorlatilag a végetelenségig eláll.

(#79019) Ispy válasza Alan[HUN] (#79018) üzenetére


Ispy
veterán

Na ez jó hír, mert pont van a végtelenségig elég mennyiségem belőle. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79020) freeknight válasza Ispy (#79017) üzenetére


freeknight
őstag

Sziasztok

Megérkezett ma a Redragon Kumara red switchekkel.
Tetszik eddig, de srácok, ez baromira hangos. Játék közben is rohadtul zavaró, videókból ez egyáltalán nem jön át. El nem tudom képzelni hogy egy kék switch mit művel, panelban simán hallja még a szomszéd is :D
Nagyon sajnálom, mert tényleg jó rajta gépelni, de ezt nagyon nehéz lesz megszokni.
Gyerekkoromban a 486-os gépünkhöz is mecha volt, a hangjára már nem emlékszem, csak arra, hogy felfoghatatlanul sci-fi volt az írógépes kattogás után a csendes gumidóm. Kb úgy érzem magam, csak fordítva, a jövőből a kőkorszakba utaztam vissza :DDD
Gondolom egy drágább ducky vagy keychron biztos valamivel halkabb lenne, de egyszerűen nem akarok 40-70 ezret billentyűért kiadni. :(

(#79021) Ispy válasza freeknight (#79020) üzenetére


Ispy
veterán

Ilyen ez a popszakma, fiamnak kumara van barnával, az is csattog, ennyi pénzért még csendes is legyen? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79022) Tsebacsi válasza freeknight (#79020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A silent switch tényleg silent. :K Sajnos ezt kell megfizetni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#79023) Ispy


Ispy
veterán

De, itt az ideje, hogy legyen új hobbid, a hogyan csináljunk használható mechát, tudom ajánlani. :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79024) Ereshkigal válasza freeknight (#79020) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha más bajod nincs a red kapcsolókkal, 10k környékén tudsz venni outemu silent peach, vagy keychron silent k pro kapcsolókat, azok baromi halkak lesznek.

(#79025) freeknight válasza Ispy (#79023) üzenetére


freeknight
őstag

Áh, én csak használni akarom, nem akarok építgetni. :D Egyébként youtube-on láttam, hogy jól moddolható billentyűzet, de én biztos nem fogom síkosítani a kapcsolókat pl :D .
Azt valahogy kötve hiszem, hogy klasszisokkal csendesebb lenne bármilyen drágábbik billentyűzet. Egyébként gumidómhoz képest nem is olyan vészes, de én 6 éve csak ollósakat használok, na azokhoz képest brutál. Lehet ezt visszaküldöm és maradok egy Cherry Streamnél.

(#79026) LLKobe válasza freeknight (#79020) üzenetére


LLKobe
veterán

Aliról 10k egy garnitúra silent white switch, 500ft egy zacsi szilikongyűrű, és jó is vagy. Kicsit még kibéleled, meg max veszel rá pbt keycapeket.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#79027) Molydeus válasza Ispy (#79016) üzenetére


Molydeus
senior tag

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy egy sötét - esetemben kék - plusz fehér felirat is simán látszik monitorfényben, ha utóbbin nem kifejezetten sötét a téma/háttér.
Igazság szerint még a világos szürke + fehér felirat is elmegy, olvasható, de az azért hosszútávon már fárasztó lehet.

M.

(#79028) Mephike válasza freeknight (#79020) üzenetére


Mephike
senior tag

Gondold végig azért ezt a dolgot. Mennyibe kerül ma egy márkás sportcipő? Mennyibe fáj egy márkás fejhallgató? Hamar rá fogsz jönni, hogy nem a billentyűzet drága, hanem a forint gyenge... Az más kérdés, hogy mondjuk neked egy fejhallgató vagy cipő többet ér, mint egy billentyűzet. De mindegyiket valószínűleg hosszabb távra veszed majd, elvárnád, hogy kényelmes/praktikus/minőségi legyen.
20k-ért a Redragon Kumara ennyit tud, de ennyi pénzért még rosszabbat is vehettél volna. Vigasztaljon a gondolat, hogy egy jó ár/érték arányú billentyűzet van előtted. A kérdés most az, hogy nekiállsz-e idővel azon dolgozni, hogy halkabb legyen (switch csere, foam, stb) vagy kiváltod ezt a munkát és többet fektetsz a dologba és feljebb lépsz.

(#79029) Ispy válasza freeknight (#79025) üzenetére


Ispy
veterán

Ahogy én eddig kivettem az egészből, itt viszonylag kevés embernek fontos a csend, inkább a hangprofil a fontos.

Deskmatet használsz vagy csak pörén az asztalon van? Az is sokat tud segíteni.

Egyébként kicsavarozod, és alját kibéleled valami anyaggal, hogy ne egy nagy légüres tér legyen és nem fog kongani.

Egyébként engem pont a stabok zörgése irrítál a legjobban, azon csak a kenés segít.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79030) elite.cs11 válasza freeknight (#79025) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ha veszel bele silent switcheket amiket [Ereshkigal] ajánlott, akkor meg is vagy, szinte néma lesz.

(#79031) plehoczky válasza Santi22 (#79013) üzenetére


plehoczky
tag

Szerintem érdemes lehet elgondolkodnod a Glorious kupakokon is.
Mivel azok nem szürkék, hanem feketék és a betűk is nagyobbak rajta, jobban is látszik, mint a gyári Keychron. Ráadásul mivel DS és nem festett, lekopni sosem fognak.
Nekem is így van, EHHEZ hasonlóan néz ki, csak én a teljes alfanumerikus téglalapot lecseréltem. Azért nem az egészet, mert a funkcióbillentyűkön a mediavezérlők máshol vannak a Glorious-on.

(#79032) Molydeus válasza plehoczky (#79031) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem a magyar feliratos Glorious készlet festett ABS. Ha a német vagy angol verzióról írtál, akkor elnézést, abból valóban van double-shot.

M.

(#79033) Alan[HUN] válasza freeknight (#79025) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Halkítva nem is, ott vannak technológiai korlátok, egy halkított drágább billentyűzet sem lesz annyival halkabb, legfeljebb jobb élmény használni (már ha van rá igény, nem kifejezetten tukmálom a sajátomat munkahelyen, de van olyan, akit egyáltalán nem fogott meg̣). Viszont egy ha beleölöd csak a már említett csendes kapcsolókat 10k-ért, akkor már pl. az átlagos membránosok többségénél csendesebb lesz (kivéve a stabokat talán, de úgy emlékszem, gyárilag sem katasztrofálisak, csak nem jók).

(#79034) plehoczky válasza Molydeus (#79032) üzenetére


plehoczky
tag

Sajnos igazad lehet, ugyan a honlapjukon még "Transparent Laser Injection Legends" szerepel (ugyan ott is ABS van mellette), de a magyar készlet dobozán már "ABS with laser engraved legends" van.

(#79035) elite.cs11 válasza plehoczky (#79034) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Szokásos treatement... magyar, olasz stb kupakok általában a gyengébb minőségből készülnek.

(#79036) Santi22 válasza Molydeus (#79032) üzenetére


Santi22
aktív tag

Kérdés meddig bírja, 7k egy ilyen szett, mondjuk ha 3 évente kell venni egy újat az nem akkora fájdalom, ha jobban bejön valakinek kinézetre ez, mint a Keychroné.

(#79037) Molydeus válasza Santi22 (#79036) üzenetére


Molydeus
senior tag

A Keychron festett ABS-eihez viszonyítva minőségben nem hiszem, hogy hatalmas különbségek lennének, bár biztosan eltér a lakk (ha van) és a festék is. A Keychron-nak annyi előnye van, hogy abból azért többféle kiosztásra is választhatsz készletet (persze egy-egy szett csak néhány bill.-re lesz jó), a Glorious-ból pedig csak a full size, a TKL és az alap 60%-os fedhető le. És mindkettőnél figyelni kell az alsó sorban a kupakok méretére.
Az meg, hogy meddig bírják nagyban függ attól is, hogy milyen a bőröd. Lesz akinek pár hónap alatt kifényesednek a gyakrabban használt kupakok és olyan is, akinek ehhez 1-2 év kell.

M.

(#79038) Santi22 válasza Santi22 (#79036) üzenetére


Santi22
aktív tag

Nemtudom szerkeszteni már, de mondjuk ami a leggyakrabban használt területeket illeti úgy, mint a WASD környéke, Shift, Crtl, Space, Nagy Enter és a nyilak az az angol kiosztáson ugyanaz, így kapásból ott a gyári tartaléknak ill. lehet venni egy double shot UK-ISO szettet örök életre.

A Cyberboardom amúgy így nézett ki fél év után, ettől azért egy Glorious biztos jobb. :DDD
#49301

(#79039) freeknight


freeknight
őstag

Köszi srácok a sok jótanácsot!

Ispy: én is inkább azt vettem le youtube-ról is, illetve itt is olvasgatva, hogy az emberek nagy részének nem a teljes csend, hanem a hang milyensége számít. Lásd clicky vagy thock hívők.
Nekem fontos lenne a teljes csend, de ez egy ilyen műfaj, azt már belátom, hogy az ollós billek szintjét semelyik mecha sem fogja hozni.

Alan[HUN]: persze, vehetnék bele csendes(ebb) kapcsolókat egy tízesért, de akkor már ott vagyok, hogy 35ezer forintba van eddig a billentyűzet, és egy ötöst rádobva már magyar Keychron van...
Szóval ennek nem lesz jó vége, nem akarok még egy költséges hobbit, van elég már :DDD

Mephike: persze, ez ennyiért ennyit tud, de a hangjától eltekintve ez egyébként egy jó billentyűzet, tényleg élvezet rajta gépelni. Még sokszor félreütök (olyan semi-vakon, tehát nem teljesen tudok amúgy gépelni), de ezt betudom a szokatlanságnak, évekig egy jól bevált ollósom volt itthon, fura visszatérni a normál magasságú, szélesebb térközű billentyűkhöz.

De most játszottam pár órát, már egyre kevésbé zavar a hangja. Remélem hozzá tudok majd szokni, mert tényleg nagyon jó rajta gépelni. Egyenesen elképesztő.
Amúgy fura, mert a piros switch játékra ajánlott, de nekem pont a gépelés nagyobb élmény. Játéknál néha véletlenül lenyomok egy olyan billentyűt, amin csak pihentetem az ujjam. Sokszor azt vettem észre, hogy pl elkezdek balra mozogni vagy ugrálni úgy, hogy nem is éreztem hogy lenyomtam. Fura. Ez nem egy vészes dolog, de remélem ehhez is hozzászokok majd idővel.

(#79040) [Prolixus] válasza freeknight (#79025) üzenetére


[Prolixus]
addikt

De, egy silent red-es Varmilo sokkal halkabb lenne például. Amiket én nyomkodtam, azokban még a stabok sem voltak vészesek. Szóval az tényleg egy kulcsrakész billentyűzet.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#79041) Mephike válasza freeknight (#79039) üzenetére


Mephike
senior tag

A Kumara egy nagyon jó alap. Nem véletlen, hogy itt is és máshol is ajánlani szoktuk/szokták.
Amin gondolkozz el szerintem, és gondold végig:
1. Béleled ki, itt a srácok tudnak tippet adni, hogy ki mivel oldotta ezt meg. Ez pár száz forintos tétel, meg egy séta mondjuk az Obi-ba. Ez sokat dobna a hangján.
2. Tegyél alá valamit, ide elég valami Kínából rendelt olcsó egérpad, a lényeg, hogy 3-4mm vastag legyen. Ez pár ezer forint és egy keveset javítana a hangján.
3. Köv havi fizetésedből tegyél félre 10k pénzt, vegyél egy értelmes silent kapcsolót. Ez rengeteget javítana a hangján.

Az 1-2 lépést megléped márciusban, mert nem nagy összeg. A switchet megléped áprilisban, ez egy "nagyobb" összeg. De ennyit szerintem az ember fordíthat egy hónapban egy olyan eszközre, ami tetszik neki és használni fogja hosszú távon is. ;)

(#79042) haddent


haddent
addikt

Na, így picit több, mint 1 hónap után már fényesedik is a GMK ABS, lehet, hogy tényleg picit power-user vagyok ilyen szempontból. ;] :DDD Mindegy, tényleg bejön. Egy dolgot nem szeretnék - de ezt nem is tartom reálisnak: hogy konkrétan elvékonyodjon és / vagy kilyukadjon a cap. Gyanítom az nem hónapokban, de talán nem is egy "digittel" leírható években mérhető.

(#79043) Ispy válasza haddent (#79042) üzenetére


Ispy
veterán

Én tuti agyvérzést kapnék ettől. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79044) Ispy válasza freeknight (#79039) üzenetére


Ispy
veterán

Azt nem mondanám, hogy semelyik, inkább kicsit többet kell vele foglalkozni, cserébe olyanra szabod, amilyet csak szeretnél.

A véletlen leütés és a mellégépelés nem biztos, hogy el fog múlni, lehet túl puha neked ez a switch, én is így jártam annó az mx reddel.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79045) elite.cs11 válasza freeknight (#79039) üzenetére


elite.cs11
senior tag

A hang 90%-a a switch miatt van, tehát ha vennél bele egy silent switchet, akkor rögtön megszűnne és szinte néma lenne.

Összheasonlítás a 8. perc környékén
Itt meg a 13. perctől

Mindenki maga dönti el, hogy mire mennyit költ, de 35k-t költeni egy dologra amit napi szinten használsz, az játékpénz...
Bocsánat, úgy játékpénz, hogy a kövi x évben nem kell költs rá semmit. Az x lehet akár 5-10 is, csak mondom.

Amúgy preferencia, hogy kinek milyen switch jön be. Például nekem a barna switch gépelésre rémes volt, annyi typo volt minden mondatomban, hogy nem hittem el. Átváltottam lineárisra, és bumm egy csapásra megszűnt minden gondom.
Amúgy hány grammos switchet használsz? Szerintem nem azzal van baj, hogy red/linear, hanem azzal, hogy túl könnyű lenyomni.

#79042 haddent: Jó neked, hogy nem zavar amúgy, én hülyét kapnék :D Igazából ez csak jó hír, mert így már tuti nem fogok venni GMK-t.

(#79046) dqdb válasza freeknight (#79039) üzenetére


dqdb
nagyúr

azt már belátom, hogy az ollós billek szintjét semelyik mecha sem fogja hozni.
Ez nem igaz, a komponenseket megfelelően válogatva könnyedén építhető ollós billentyűzeteknél sokkal halkabb mechanikus. Az ollós sem néma, csak halkabb, mint a többi.

Az átlag gamer billentyűzet persze tényleg hangos, mert azoknál az volt az egyetlen cél, hogy minél jobban világítsanak, ami kéz a kézben jár olyan döntésekkel, amelyek a hangosságot is növelik. A floating design RGB mánia miatt sokkal hangosabb egy tipikus mechanikus billentyűzet, mint 5 éve volt.

Játéknál néha véletlenül lenyomok egy olyan billentyűt, amin csak pihentetem az ujjam.
Igen, sokaknak az a problémája a piros kapcsolókkal, hogy túl könnyűek. Kapcsoló vagy rugó cseréjével könnyen orvosolható dolog.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#79047) dqdb válasza elite.cs11 (#79045) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hang 90%-a a switch miatt van
A ház, pontosítva annak belső felépítése fontosabb, mint a kapcsoló, és a stabilizátorok is többet számítanak a hangban, mint a kapcsoló.

Az első videóban egy műanyag tray mount billentyűzetet hasonlítanak össze egy szivaccsal kitömött fémházas gasket mounttal, alma-körte. A kétféle kapcsolós Keychronnál szépen hallható, hogy a kapcsoló ugyan halkított valamennyit, de messze nem eleget.

A második videóban egy gasket mount billentyűzetet hasonlítanak össze egy integrált plate-essel, az utóbbi bármilyen kapcsoló mellett sokkal hangosabb lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#79048) Szőrös  válasza Szőrös  (#78736) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nos, múlt héten csütörtök este megrendeltem alzától mx keyst, péntek délután meg is jött. Eddig azt mondom, hogy jó vétel volt, nagyon jól össze van rakva a cucc, a bt párosítás egyből megtörténik, nincs várakozás, stabil. A billentyűzet maga nagyon jó, kényelmes rajta gépelni, baromi jó a kupak kialakítása.
Kár, hogy nincs magyar kiosztásban, az átalakítás meg nem kevés pénz :(

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#79049) dqdb válasza haddent (#79042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Üdv a klubban :DDD A doubleshot "PBT" néven árult kupakokkészleteket is kerüld ezek alapján, és Cherry profilnál kizárólag dyesub PBT-t válassz.

Elkopni és elvékonyodni nem fog belátható időn belül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#79050) Alan[HUN] válasza freeknight (#79039) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Persze, de itt is ugye valamit, valamiért, az igaz, hogy magyar Keychron van, de csendes nem lesz, szóval azta 10-est megint dobhatod rá ;]Most nem tudom kivenni, de ha nem felejtem el, küldök egy videót arról, amit én használok nap mint nap és konkrétan csendesebb, mint a thinkpadem ollós billentyűzete :) Egyébként, ha nem zavar általánosságban a hangja, csak a hangszine, akkor nem biztos, hogy érdemes elmenni csendes irányba, mert sokkal kisebb a választék. (Viszont ha tényleg te akarsz lenni a legcsendesebb az irodában és/vagy egy légtérben vagy asszonnyal/barátnővel, akkor megfontolandó.)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.