Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Vanir válasza kristof123 (#23000) üzenetére


Vanir
veterán

Ha nem feketecseresznye lenne benne, akkor már vittem volna. :P

(#23004) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Bocsánat, egy kérdés lemaradt:
Jól tudom, hogy magyar kiosztású, Cherry MX Red kapcsolós billentyűzet csak a Tesoro kínálatában van?
Köszönöm! :)

---

(#23005) Domonkos válasza _t0Mi_ (#23004) üzenetére


Domonkos
Ármester

En ugy emlekszem, mintha a roccat is gyartana. Bar lehet hogy csak black-kel... Linearisbol biztosan van magyar billentyuzetuk.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23006) Excision válasza _t0Mi_ (#23004) üzenetére


Excision
csendes tag

Az Ozone Strike Battle is elérhető magyar kiosztásban Cherry Red-el, ha minden igaz :K

(#23007) fogtunder válasza kristof123 (#23000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak szólok, hogy a szabályzat szerint tilos hardveraprós hirdetést átlinkelni, akkor is, ha nem a tiéd.

(#22996) kemotox: akkor marad a DA 3.5

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23008) _t0Mi_ válasza Domonkos (#23005) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

A Roccat sajnos csak Black-et gyárt. Azért köszönöm!

(#23006) Excision -> Köszi, de nekem kell a numerikus rész is.. :) Marad a Tesoro.

[ Szerkesztve ]

---

(#23009) Entaro válasza _t0Mi_ (#23008) üzenetére


Entaro
tag

Roccat brown van mind a négyféle kapcsolóval a pro, magyarban

(#23010) nyunyu válasza _t0Mi_ (#23004) üzenetére


nyunyu
félisten

Jól tudom, hogy magyar kiosztású, Cherry MX Red kapcsolós billentyűzet csak a Tesoro kínálatában van?

Lehet egyaltalan meg MX Redet kapni?

Cherry ugyanis nem viszi tulzasba a gyartasat, hiaba lenne ra kereslet...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23011) haxiboy válasza nyunyu (#23010) üzenetére


haxiboy
veterán

Cherry jelenleg talán csak a green a blue black és white kapcsolót gyártja most. Ebből voltak a legnagyobb megrendelések.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23012) csati777 válasza _t0Mi_ (#23004) üzenetére


csati777
csendes tag

Ozone Strike Battle, nemrég jött ki a magyar kiosztású verzió.

(#23013) haxiboy válasza csati777 (#23012) üzenetére


haxiboy
veterán

Vasárnap frissítem az összefoglalót ha minden jól megy lesz pár olcsóbb tesztpéldányom is :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23014) Tin válasza nyunyu (#23010) üzenetére


Tin
veterán

lehet, és bár a többit még nem használtam tartósan, de ez a red egyre jobban kezd tetszeni gépelésre. igaz, a melléütésekkel még szívok, de alakul.

viszont ez a magas profilú mechanikus billentyűzet ráébresztett a helytelen testtartásra, ugyanis képtelen vagyok az asztalon támasztott könyökkel hosszú ideig gépelni rajta, amivel az alacsonyabb profilnál sose volt gondom.

(#23015) haxiboy válasza Tin (#23014) üzenetére


haxiboy
veterán

Reden szvsz nem túl előnyös gépelni, touchtype nagyon nehéz rajt, nem lehetetlen, én is próbálkozok de amikor jobban belelendülök akkor tövig nyomom ahogy illik :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23016) Tin válasza haxiboy (#23015) üzenetére


Tin
veterán

nekem egyelőre bejön. nem is próbálok touchtype-olni, mert akkor az agyam vissza akarja húzni egy ponton a kezem, de mivel nincs feedback, ezért csak plusz erőkifejtés. leütöm teljesen, és kész, de közeli billentyűknél még az sem fontos feltétlenül. azt szerintem nehezebb megszokni, hogy ne üss mellé, mert rögtön beveszi, dehát minden billentyűzetet szokni kell egy ideig.
mondom, engem egyedül a magassága zavar a billentyűzetnek, az sokkal jobban, minthogy nincs feedback.

(#23017) haxiboy válasza Tin (#23016) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezt könnyen lehet orvosolni akár egy kör alakú keycap szettel. Nehéz félrenyomni, jól is néz ki, és akár lapos is lehet. :B

Datamancer Aviator <3 egyszer az enyém leszel....

Edit: Ennyi pénzért bárkinek megcsinálom :C

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23018) fogtunder válasza haxiboy (#23017) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vannak ott cuccok kétszer annyiért is :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23019) Tin válasza haxiboy (#23017) üzenetére


Tin
veterán

a félreütést megszokom pár nap alatt, azzal nem lesz gond, már 1 nap alatt is elég sokat fejlődtem. a magasság viszont nem fog jelentősen változni az alacsonyabb keycapektől, sajnos az én testtartásom nem megfelelő ezekhez a magas profilú billentyűzetekhez, azon kell változtatnom, de este 11-kor nem fogok bírni egyenes derékkal ülni:D

(#23020) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok! Tudnátok olyan billentyűzetet ajánlani ami: megvilágított, multimédiás gombos, csukló tamaszos, nem számít a kiosztás és ami a legfontosabb lenne hogy legyen rajta bekapcsolo gomb ( igazából laptophoz szeretném használni és a bill. szeretném bekapcsolni is ha létezik ilyen) köszönöm a segítséget előre is! Üdv: Plaguee

(#23021) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Egy Gigabyte Osmium MX Red kapcsolos billt nyustoltem eddig. Nagyon puha volt nekem, sokszor volt veletlen leutesem vele. Most lecsereltem egy SS 6GV2-re. A black kapcsolo nekem tokeletes jatekra es irasra is. Csak az USB hub funkcio es a hattervilagitas hianyzik. Cserebe marad 5-6k a zsebemben mondjuk. :)

Csak a velemenyt akartam megosztani azoknak, akik felnek a blacktol gepelesi szempontbol. Szerintem nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#23022) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Megrendeltem a Tesoro Durandal G1NL Cherry MX Red billentyűzetet, írok róla egy rövid beszámolót, ha megérkezett és leteszteltem! :)

---

(#23023) haxiboy válasza Tin (#23019) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is slimet használtam sokáig. Aztán hamar hozzá szoktam. Esetleg egy csuklótámasz sokat segíthet. Akár fából akár csodazseléből. Nem kell feltétlen olyan ami gyári és csatlakoztatható. Keycap alá o-ring. Kicsit rövidebb lesz az út és jobban hasonlít a slimre, illetve az ujjaid sem fáradnak el.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23024) Tin válasza haxiboy (#23023) üzenetére


Tin
veterán

a keycapek ezen gyárilag o-riongezettek, azzal nincs is semmi gond. a csuklótámasz nem sokat segít, a kézfejem gépeléskor a levegőben van.

ami segít, az a helyes testtartás, üléspozíció, és a többi.

de hallod, utánaolvastam most annak, hogyan kell ergonomikusan ülni, elhelyezni a dolgokat, és .... tanulságos volt, mert szinte lehetetlen.

(#23025) ivana válasza Tin (#23024) üzenetére


ivana
Ármester

mert szinte lehetetlen Miért is? Monitort fel kell rakni a falra és kész ;)

(#23026) Tin válasza ivana (#23025) üzenetére


Tin
veterán

az üléspozíció, ülésmagasság, a talpak elhelyezkedése a földön, a kezek tartása, az egér fogása, a monitor magassága és szöge... ez így mind együtt elég necces.

ivana: nem megoldhatatlan, csak éppen sokmindent borít. átnéztem pár ilyet, és pl ahhoz, hogy ez jól működjön, eléggé le kell engedni az asztalt, pedig én magas vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#23027) ivana válasza Tin (#23026) üzenetére


ivana
Ármester

Egyedül lábtartóm nincs mert arra nincs igényem, de a többi beállítás rendben van a desktopomnál. Nincs idegesítőbb egy rossz magasságban lévő monitornál, vagy egy alacsony széknél, vagy a billentyűzet rossz helyzeténél.

[ Szerkesztve ]

(#23028) _t0Mi_ válasza Tin (#23026) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ne aggódj, nem vagy egyedül a problémáddal. :) Nem vagyok büszke rá, én is tudom, hogy hogyan ajánlott ülni a gép előtt. Na én mindent fordítva csinálok.. :P Minél jobban ki vagyok csavarodva, annál kényelmesebb, a lábam a monitor mellett, alatt, fölött, a monitorra felfelé nézek, a billentyűzet meg összevissza az egérrel egyetemben. :)

---

(#23029) Tin válasza _t0Mi_ (#23028) üzenetére


Tin
veterán

nekem sem volt gond eddig a fekve üléssel, de ezen a magas billentyűzeten így nem lehet gépelni, és fél éve volt egy jópár hétig tartó gyulladás is a csuklómban, ami a napi 16 óra gépezés mellett nem volt annyira vicces.

szóval próbálok odafigyelni erre, de hogy azért a kényelem is megmaradjon. ezt viszont egyre kevésbé tudom megtenni. ha megnézed a linket, ha rendesen leülsz, kb nincs mozgástered. ahhoz, hogy minden teljesüljön, a lábad éppen be fog férni az asztal alá, de a székkel becsúszni már nem fogsz annyira tudni, hacsak nincs fullosan leengedhető karfád. és akkor még nem beszéltünk arról, hogy az egér a jobb kezed előtt legyen, pont ott, ahol a numpad (itt értettem meg a 60-as billentyűzetek értelmét). és sorolhatnám...

egyébként minden megoldható, csak drága, vagy elég drasztikus elrendezést igényel.

(#23030) nyunyu válasza Tin (#23026) üzenetére


nyunyu
félisten

Motorral allithato asztal jopofa, csak nem biztos, hogy van ra 180k-d :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23031) haxiboy válasza Tin (#23024) üzenetére


haxiboy
veterán

Ergonomikus ülés... Pff. Talán kényelmes az van de ergonomikus semmiképp.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23032) demmer123


demmer123
őstag

Tesoro g1n led black vagy Roccat Ryos Mk?

(#23033) ivana válasza Tin (#23029) üzenetére


ivana
Ármester

Minek karfa egy dolgozós székre? Úgyis az egyik kezed a billen a másik az egéren van.

[ Szerkesztve ]

(#23034) Tin válasza ivana (#23033) üzenetére


Tin
veterán

lazításhoz jól tud jönni, amikor hátradőlsz, felrakod a lábad és a kezeidet, és kicsit kikapcsolsz...

(#23035) ivana válasza Tin (#23034) üzenetére


ivana
Ármester

Én fel szoktam kellni akkor és kimegyek a kertbe, vagy lefekszem és olvasok (note: egyetemista vagyok, ha van időm dolgozni akkor így teszem :) De tanulni is így szoktam)

[ Szerkesztve ]

(#23036) nyunyu válasza Tin (#23034) üzenetére


nyunyu
félisten

Asztal sarkara lab felrak, olben billzet, bal konyok a bal karfan, ujjak a WASD-on, jobb konyok a jobb karfan, jobb kez meg az asztal szelen levo egeret kergeti?
Orrom elott 32", mert megerdemlem.

Bar miota eltorott a fotelem hintamechanikaja, kenytelen voltam fixalni a tamlat fuggoleges allapotban, kulonben fotelestol hanyattesnek.

Sebaj, mar megrendeltem az uj fotelt :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23037) tDr1v3r válasza nyunyu (#23036) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kanapén, projektor előtt kontrollerrel a kézben besimulok a legkényelmesebb pozíciómba. :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23038) Tin válasza nyunyu (#23036) üzenetére


Tin
veterán

van külön lábtartóm az asztal alatt, szóval szék megdönt, félig becsúszik az asztal alá, és akkor minden az asztalon van. de toltam olyat is régebben fekvőfotelben, amilyet te mondtál.
csak melóra ez nem annyira jó. pont azért mondtam a billentyűzetmagasságot gáznak, mert így jobban kell emelnem a kezem.

ez a helyes pozícióban ülés amúgy nem olyan rossz, csak így meg az egér van túl messze jobbra a billentyűzettől, de ma csináltam a numpad fölé húzható egértartót, amennyivel magasabban van, az meg pont nem kényelmetlen, és így nem kell kifacsarni a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#23039) balint107


balint107
aktív tag

Megvettem az ASUS Cerberus Gamer billentyűzetet. Tetszeni tetszik, viszont azt nem tudom, hogy az alap vörös ledet, hogyan lehet átállítani kék színűre :/
[link]

(#23040) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Tablethez szeretnek bluetoothos touchpados billentyuzetet. Milyen lehetosegek vannak?

(#23041) PitLee válasza balint107 (#23039) üzenetére


PitLee
őstag

Általában az FN billentyű és még egy bill., amit te látsz, hogy numerikus vagy funkció bill
Nem tudom mennyire van funkcióhoz rendelve a világítás, de normál az a kék, a macro meg a piros ?

(#23042) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Nagy kezdőbetűt írva gépeléskor általában az első helyett az első két karaktert írom nagybetável (lassan engedem fel a SHipf-et, vagy lassan ugrik vissza van ... a lényeg, hogy ez elég zavaró. Egy példa, hogy érthetőbb legyen:
Ezt akarom írni: "Üdvözlettel" és helyette ezt írom: "ÜDvözlettel". :(((
Van valami Windows beállítás vagy bármilyen segédprogram, amely átírja a második nagybetűt kicsivé, a a szó többi karaktere egyébként kisbetűs? :((

(#23043) haxiboy válasza Ed_007 (#23042) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem tudok ilyen programról viszont érdemes valamilyen gépírást tanító programot használni, hogy összehangold a két kezed mozgását.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23044) nyunyu válasza Ed_007 (#23042) üzenetére


nyunyu
félisten

Office helyesiras ellenorzoje nem javitja az ilyen elgepeleseket alapbol?

Kiprobaltam, Outlook 2010-em automatikusan korrigalja a dupla nagybetut.

Mar csak az IE11-et kene ravenni, hogy hasznalja.
Ugyan a Firefox, meg a Chrome alapbol tartalmaz helyesirasellenorzot, de azokat utalom hasznalni.
Felkesz Edgeert meg nem teszem fel a Windows 8.2 open betat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23045) vadorzó válasza vadorzó (#22878) üzenetére


vadorzó
aktív tag

A sztori folytatódik, hollandok voltak olyan kedvesek és gratis adtak német keycap-eket, így összeraktam úgy, ahogy nekem a legjobb. Később talán matricázni is fogok... :D
Kis szépséghiba, hogy az új, német billentyűsapkák feketék, míg az eredeti szürke...
Két képet lőttem is gyorsan telefonnal (közvetlenül PH nem engedi felrakni, ezért link):

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#23046) Ed_007 válasza nyunyu (#23044) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Az Office-ben valóban van javítás (Word-ben elég jó), az e-mailezés közben zavaró, mert nem Outlook-ot használok, hanem más szoftvereket, különböző okokból. Szóval amikor reagálok egy üzenetre gyorsan írva, utána javíthatom a szöveget... :(
Ha pl. ide (Prohardver fórum) írok, ezt sem javítja semmi, itt is javítgathatom egyenként az elütéseket... :(

[ Szerkesztve ]

(#23047) balint107 válasza PitLee (#23041) üzenetére


balint107
aktív tag

Alap a piros és a kéket nem tudom elővarázsolni.
Az Fn gomb megvan és mellette a világítás kapcsoló. Space-től jobbra ALTGR, FN, "Kapcsoló gomb", CTRL (jobb oldali). A PgUP, PgDn gombokkal a világítás erősségét lehet állítani, ha az FN gombbal nyomom le őket. Ha az FN és világítás kapcsoló gombot nyomom, akkor villódzik a vörös fény. Tehát elhalványul és erősödik folyamatosan. De a kéket nem tudom előcsalogatni. Mikor kikapcsolom a gépet és kialszik a fény, akkor meg automatikusan kék színnel világít egy pillanatig és úgy alszik ki. :/
[link]

(#23048) Ed_007 válasza haxiboy (#23043) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Más billentyűzettel korábban nem volt probléma, a Lenovo-s billentyűzetekkel tapasztalom, pedig egyébként nagyon szeretem őket. Főleg a kiegészítő billentyűzettel gáz...

(#23049) sejt


sejt
tag

Üdvi

Komolyan mondom minden tiszteltem a tietek akik megírták az ajánlott billentyűzetek listáját :R , de így is el vagyok veszve :Y .

Olyan billentyűzet kellene 30k-ért (azt hiszem) ami mechanikus (ez gondolom alap) világít és mmorpg (Guild Wars 2) játékhoz jó. (eddig egyik fórumban sem mondtak olyan dolgot amit megbántam volna).

1.Mekkora összeget szánsz rá? 30k-t
2.Használt szóba jöhet-e? nem szeretnék
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? mmo rpg
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? nem tudom, tartós és sokáig jó billentyűzetet szeretnék (olvastam az ajánlatokat, de fogalmam sincs mi lenne a jó.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények a vílágításhoz ragaszkodnék, mivel sokszor játszom sötétben, hogy ne zavarjam kis családom, valamint sokszor nyomok egymás után sok gombot és nem mindig érzékeli a sorrendet, hanem valamit ki szokott hagyni és erre kellene megoldás akárminek is nevezik..
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? jó lenne a magyar, de nem ragaszkodom hozzá minden áron.

Előre is köszönöm a segítséget.

Guild Wars 2 Desolation

(#23050) haxiboy válasza sejt (#23049) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia. Igazából bármelyik közép kategóriás mechanikus megteszi. Switch preferencia alapján válassz. Én személy szerint a Corsair k65-öt ajánlanám MX Blue kapcsolókkal. Bár nem magyar és pár ezrest lehet hozzá kell csapni, de megbánni garantáltan nem fogod.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.