Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Hegyirabló válasza dqdb (#83000) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm! A feliratok szempontjából nincs gond, mert találtam Egyesült Királyságnál közelebb ISO Keychrone-t, egész pontosan német, amit honosítani tudok ABS kupakkal. Így meg vámmentesen meg tudom rendelni, és közelebb is van.

Aquila non captat muscas.

(#83002) dqdb válasza Hegyirabló (#83001) üzenetére


dqdb
nagyúr

Attól, hogy ISO a billentyűzet és van egy ISO kupakkészleted rá, még adódhatnak kompatibilitási problémák az alsó sorban van mondjuk 75%-os kiosztásnál. Melyik Keychronról és pontosan milyen kupakkészletről van szó?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83003) Hegyirabló válasza dqdb (#83002) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Keychron K10, Afterhours szerint ezt a K3 kupakkal lehet honosítani.

Aquila non captat muscas.

(#83004) dqdb válasza Hegyirabló (#83003) üzenetére


dqdb
nagyúr

A K10 az normál magasságú és teljes méretű, a K3 low profile és 75%-os.

Ez nem fog működni az utóbbihoz való készletből hiányzó kupakok (teljes numpad, jobb Shift, Space-től jobbra lévő billentyűk, kurzorblokk feletti 6+3 billentyű) és a K3-nál használt eltérő stabilizátorpozíció miatt.

Ha K3 helyett Q3-ról van szó, akkor igen, az ahhoz való kupakkészlet működne a K10-en is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83005) Hegyirabló válasza dqdb (#83004) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mondjuk azt nem biztos, hogy értem, hogy a numpadet miért kellene magyarítani.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#83006) NandorHUN válasza mrviceguy (#82973) üzenetére


NandorHUN
addikt

Magyar olcsó Keychron keycaps set van rajta. Csak gondoltam megkérdezem ki mit használ.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#83007) dqdb válasza NandorHUN (#83006) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha magyar nyelv a cél, akkor a választék nagyon szűkös:
1. Varmilo dyesub PBT kupakkészlete, de azt már évek óta nem árulják külön
2. Keychron dyesub PBT kupakkészlete a Keychrontól direktben (pár napja néztem, akkor nem volt készleten egyik sem) vagy az Afterhourstól, az Í és Ű színe Keychron szokás szerint rossz lesz
3. KPrepublic dyesub PBT kupakkészlete, de azon a dyesub minősége nem túl jó, sok a bleeding, és nagyon drága
4. KAT Napoleonic dyesub/reverse dyesub innen (Doppelkaiser alpha + valamelyik TKL mod + numpad), , aminek vagy egy eléggé egyedi stílusa, amit vagy szeretsz, vagy nem, a sárga feliratok nem túl jól látszanak (szerencsére a legtöbb magyar felirat piros), módosítóból érdemes a fehéret választani, mert az nem reverse dyesub

Ha nem magyar nyelv a cél, akkor pedig a választék lényegében végtelen még ISO-ban is manapság. dyesub PBT Shenpo AliExpressről olcsón, SP SA doubleshot ABS vagy MT3 doubleshot ABS Dropról akciósan, vagy az európai vendoroktól bármi, ami raktárkészleten van.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83008) pengwin válasza dqdb (#83007) üzenetére


pengwin
addikt

Keychron dyesub PBT kupakkészlete a Keychrontól direktben (pár napja néztem, akkor nem volt készleten egyik sem)

Kb. egy-másfél hónapja rendszeresen nézem, egyszer sem volt nekik ISO-HU szett készleten. :(

Üdv, pengwin

(#83009) dqdb


dqdb
nagyúr

Ha már eggyel kettővel feljebb említettem, akkor olcsó és a szokásosnál olcsóbb SP SA doubleshot ABS készletek a Dropnál:

SA Genespeed, ISO van, TKL és nincsen hozzá numpad, 49 dollár (sajnos csak ez és az eggyel lejjebbi Mitospeed érhető csak el, a hagyományos SA Godspeed színekből nem lehet összelegózni egy teljes készletet)
SA Mitospeed, ISO van, TKL és nincsen hozzá numpad, 49 dollár
SA Laser egyik variánsa, ISO nincsen és mindkét kit kifogyott hozzá, TKL, de van hozzá numpad kit, 79 dollár
SA Oblivion, legózni kell, 19 dolláros alpha kit (többféle, sajnos az ASCII változat 49 dollár), 29 dolláros mod kit (többféle, a Git mod is ennyi)), 19 dolláros numpad kit, ISO nincsen hozzá (és nem is volt)
SA Handarbeit, ISO van, TKL, de van hozzá numpad kit, 79 dollár
SA Carbon, legózni kell és ez a legdrágább, 29 dolláros alpha kit (többféle), 69 dolláros mod kit (kétféle), ISO nincsen és az ISO kit is kifogyott, TKL, de van hozzá numpad kit

MT3-ból most nem fut egyetlen 39 dolláros akció sem náluk.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83010) [Prolixus] válasza dqdb (#83009) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"SA Oblivion, legózni kell, 19 dolláros alpha kit (többféle, sajnos az ASCII változat 49 dollár), 29 dolláros mod kit (többféle, a Git mod is ennyi)), 19 dolláros numpad kit, ISO nincsen hozzá (és nem is volt)"

Na igen, nagy szívfájdalmam hogy pont az SA Oblivion-ból nincs ISO, pedig az MT3 Susu párjaként nagyon jó kis alternatíva lenne nagyjából ugyanarra a színtémára (a szürke alfákkal persze). Ráadásul asszem még az eredeti, ős GB változatában volt ISO támogatás, csak későbbi körökben sajnos már kihagyták belőle.

SA Geomáról tudsz valami infót esetleg? Ha jól látom nem szállították még, hiába 2021 tavaszán futott a GB. Na arra fog még fájni a fogam...igaz R3 uniform ha jól látom, de a színek ellenállhatatlanok:

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83011) Molydeus válasza [Prolixus] (#83010) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az Oblivionnál nekem csak annyi a gondom, hogy a Spacebar kittet elfelejtették leárazni. :(
Pedig nagyon bejönne a színes feliratozás, csak nekem fehér alfák mellett.

M.

(#83012) dqdb válasza [Prolixus] (#83010) üzenetére


dqdb
nagyúr

pont az SA Oblivion-ból nincs ISO
Nekem is, imádom a színsémát, a Dualshot mellett az egyik legjobb szürke kupakkészlet (ha lesz belőle V3, akkor az ígéretek alapján abban ismét lesz ISO). Az egészben az a legidegesítőbb, hogy amikor a V2 IC kijött és lehetett tudni, hogy nem lesz ISO kit, akkor a Dropnál az első kör extrái közül pár készletet még lehetett kapni jól leárazva, közte az ISO kitet is, csak későn kapcsoltam, és lemaradtam róla.

SA Geomáról tudsz valami infót esetleg?
ProtoTypisthoz augusztusra várható, vagyis az utóbbi idők tapasztalata alapján az MKEU-hoz októberben talán, ha odaér. Az icon mod, R3, árazás hármasból egy is elég lett volna, hogy kihagyjam, de így együtt ez egy nagyon könnyű nem volt. Egy SP SA készlet sosem olcsó, de ez még azok között is kiemelkedően túl volt árazva. 144 dollár egy TKL base kitért group buy-ban, hozzá 55 dolláros numpad és 45 dolláros spacebar kit, köszönöm nem, és előre lehetett tudni, hogy 18+ hónapot kell rá várni.

Molydeus: Az Oblivionnál nekem csak annyi a gondom, hogy a Spacebar kittet elfelejtették leárazni. :(
Pedig nagyon bejönne a színes feliratozás, csak nekem fehér alfák mellett.

Az nem feledékenység volt, hanem szándékos, tipikusan a spacebar kit az egyik legjobban fogyó child kit, az akciózás nélkül is el fog fogyni.

A fehér alfákat nem igazán értem, egyáltalán nem kapcsolódik a kupakkészlet témájához ilyen mennyiségben, de ez az én problémám.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83013) [Prolixus] válasza dqdb (#83012) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Uhh. Árakat nem is néztem amúgy....hát ennyiért akkor nekem is kihagyós az SA Geoma. :(( Pedig olyan jók a színek.

"Nekem is, imádom a színsémát, a Dualshot mellett az egyik legjobb szürke kupakkészlet (ha lesz belőle V3, akkor az ígéretek alapján abban ismét lesz ISO)"

Na ennek viszont drukkolunk :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83014) Molydeus válasza dqdb (#83012) üzenetére


Molydeus
senior tag

A témához valóban nem kapcsolódik, de ez az egyik olyan fehér-szürke kombináció, ami tetszik. Kevés olyan van, ami nem emlékeztet a retro készletekre, és ezt ráadásul feldobja a színes feliratozás is.

A Spacebar kitet értem, csak sajnálom, mert így borzasztó az arány. Az alfák+modok árának 80% a tsangan+split space kit. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyibe fájna egy 3-1-3 osztott space, ha ragaszkodsz az alfa színéhez.
Tudom, úgy kellene felfogni, hogy de jó olcsó lett a 3 alap készlet.

M.

(#83015) micafighter válasza Molydeus (#83014) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha még nem próbáltad az osztott spacet, akkor jobban megéri szerintem a Keychron Double-shotnak árult, Cherry profilos PBT szettje 40 USD-ért, amiben mindenféle space is van.

A 6.25U alap és accenten túl ezek is benne vannak a full szettben 40 USD-ért:

[ Szerkesztve ]

(#83016) dqdb válasza Molydeus (#83014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Arról ne is beszéljünk, hogy mennyibe fájna egy 3-1-3 osztott space, ha ragaszkodsz az alfa színéhez.
Felbecsülhetetlenül sokba, mert 1u space nincsen egyik kitben sem ;]

Az Oblivion kittingje meglehetősen elavult volt már 2021-ben is, például a külön csomagban lévő 7u space már akkor is érthetetlennek számított, manapság pedig főleg az. A 3-1-3 relatíve friss találmány, csak az utóbbi körülbelül egy évben vált megszokottá a kupakkészleteknél (bár futott már 2021-ben SA készlet is ilyen támogatással), de még most is jönnek IC-k hiányzó támogatással.

Azt érdemes még hozzátenni, hogy egészen 2022-ig nem volt konvex rövid space öntőforma SA-hoz, így azok a betűkhöz hasonlóan konkávok voltak (volt olyan GB, ami az opció megjelenésekor menetközben állt át a sokkal jobban "működő" konvexre). Azóta ABS-ből akad 2u, 2.25u, 2.75u és 3u, de passz, hogy 1u és 1.25u van-e már, PBT-ből pedig úgy néz ki, hogy minden van 3u kivételével.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83017) Molydeus válasza micafighter (#83015) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen ezeknek a Keychronoknak jó a támogatása. Az egyetlen gondom velük a színsémáik. Lehetőleg fehér alfákat választanék, de a mentát leszámítva mindnek fekete a feliratozása, ami csak a legegyszerűbb BOW-ban tetszik. Egy dye-sub PBT BOW még tervben van, de ahhoz szeretnék egy kék házat majd.
A fehér space-ek értelemszerűen jók a fehér alfákhoz, de ott is, ahol fehér az accent. Régebbről van egy spacebar kitem PBT-ből, ami kiadna 2 bill.re való 6.25-os osztást, de abban is csak 1db 3U-s van. Viszont ezeknek sokkal simább a felülete, mint az Aifei készleteimnek és kicsit hosszabb a szoknyájuk, ami bizonyos szögekből látszik is és zavar.

#83016 dqdb
Felbecsülhetetlenül sokba, mert 1u space nincsen egyik kitben sem

Ez igaz, nem is néztem. :B A Q8-ban is megszoktam, hogy a space-ek között mod-ok vannak, szerintem ez 60%-on sem zavarna.

Az Oblivion kb azóta tetszik, hogy az első dropos rendelésem után rábukkantam kb. 2 éve.
Agyalok még egy picit rajta, mert ennél jobb áron aligha lesz. Inkább az a gondom, hogy egy kivételtől eltekintve (Hammerhead Light klón az asszony miatt :D), mindig egy konkrét build-hez veszem a kupakokat. Az Oblivion-nál meg őszintén szólva nem tudom, hogy mibe raknám, csak azt érzem, hogyha most kihagyom, később meg fogom bánni.
Talán ha egyszer meglépnék egy Arisu->Alice váltást, oda jó lehetne. Egy ilyen esetén szeretnék majd feljebb lépni minden téren, vázban, switch-ben és keycapben is. De ez még messze van, hacsak a Qwertykeys vagy Meletrix ki nem hoz valamit korábban. :D
Részben erről is szól most a 60%-os projektem, hogy addig megtaláljam, hogy pontosan milyen alsó sor lenne ideális számomra ebben a méretben.

M.

(#83018) [Prolixus] válasza Molydeus (#83017) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Az egyetlen gondom velük a színsémáik. Lehetőleg fehér alfákat választanék, de a mentát leszámítva mindnek fekete a feliratozása, ami csak a legegyszerűbb BOW-ban tetszik"

Csak hogy megértsem: Nem csak az kell, hogy fehérek legyenek az alfák, de a fehéren a feliratok sem lehetnek feketék? Megnyugodtam, hogy van aki még nálam is jobban picky. :D

Nekem ez speciel tökre bejön, ha sötét mod+világos felirat és nagyon világos alfa+sötét (akár fekete) felirat. Feliratoknak nem kell hogy meccseljen, lényegesebb hogy a kontraszt jó legyen.De persze ez nyilván szubjektív.

Más: Ezt at MTNU profile-t berendelte végül valaki? Elég húzos. Nem hiszem hogy bejönne, lévén alacsony profil, de a formája kialakítása miatt érdekelne, csak a színek nagyon uncsik. Állítólag ha lesz R2, ott többféle színséma lesz, meg több minden egy base kit-ben, persze gondolom még drágábban - Matt3o videója alapján. Ami megcsapta a fülem, hogy szerinte tévhit hogy PBT vonalon nem lehet harsány színeket csinálni? És mutogatott nagyon élénk sárgákat. De eddig tényleg az volt, hogy ha PBT és élénk alapszín akkor revers dye-sub volt nem sima dye-sub. The az MTNU kit meg ugyebár double-shot, szóval ott anyagában kell színezni a műanyagot, nem festeni. Akkor ez most hogy van, lehet anyagában színezve is élénk PBT színeket csinálni mégis?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83019) Alan[HUN] válasza [Prolixus] (#83018) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Igen, nálam van egy Susu, meg volt még valaki, aki bevállalta :DDD Nem tudom, szerintem várjuk ki a végét, az is lehet, hogy igazából PBT/ABS mix, csak elég jó PBT arányban, ha megjön, a tudomány kedvéért fel tudok áldozni egy kupakot, hogy oldja-e az aceton ;] Illetve a színekkel kapcsolatban azt tudom elképzelni, hogy meg lehet csinálni, de lehet, hogy annyira macerás/drága, hogy a legtöbb vendor elengedte. A dye-sub/reverse dye-sub az más, ott az a "probléma", hogy csak sötétebb festéket tudsz beleégetni, ezért ha világos felirat van sötét alapon, akkor azt csak reverse dye-subbal tudod megoldani.

(#83020) [Prolixus] válasza Alan[HUN] (#83019) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmm, igaz ezt a reverse dyesub dolog feleslegesen kevertem bele, végülis ha lehetne élénk (világos) színeket csinálni tiszta PBT-vel akár double shot akér sötét dyesub feliratokkal, attól még a sötét alapszín még ugyanúgy probléma lenne, jogos. :B

Mindenesetre akkor is emlékszem a SA Godspeed vs MT3 Godspeed szettek összehasonlításánál is, hogy mennyivel fakóbbak voltak a PBT színei. Az MT3 Biip szettben is vannka világos színű accent-ek ugyebár, de élénknek azért nem mondanám a színeket (bár annak a színsémának pont jól áll ez). De amit avideóban mutogatott, blank sárga kupak, hát az világított olyan élénknek tűnt, és az elvileg tiszta PBT volt.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83021) Alan[HUN] válasza [Prolixus] (#83020) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Igen, direkt lecsekkoltam a videót én is, és ezért hajlok a gyártástechnológiai megoldás felé, simán lehet, hogy megoldható, csak buksz 30%-ot a marginból (Az egyik bedőlt vendor rakott ki beszeráron GMK szetteket $60-ért :Y), amit nem akartak benyelni, ha egyébként viszik az ABS-t is, mint a cukrot, kisebb gyártóknál meg eleve nincs ekkora margin, hogy megérje. De egyébként ha hazérek, letesztelem az első generációs Aifei Night Runner klónjaimat, mert az is elvileg PBT, és arra nem lehet panasz, hogy a sárga neonsárga. Illetve amennyit másodkézből hallottam a műanyagmegmunkálásról, akár az is lehet, hogy mondjuk ez a sárga sima ügy, de ha megnézed, akkor a zöldnél például már ennyire nem pontos az egyezés, mert az egyes adalékok is tudnak annyira különbözni, hogy teljesen más lesz tőle a gyártási folyamat.

(#83022) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Más2: Visszaolvasgattam itt kicsit, hogy miről maradtam le az utóbbi hetekben. Volt topic a Durock féle Shrimp kapcsoló. Szerintem legjobb erősen taktilis silent kapcsoló lehetne (kenés és rugócsere után, mert az meg peng mint állat nekem), de van egy hátránya amit máshol nem nagyon láttam még leírva: Általánosságban, a stem hangyf@sznyival keskenyebb lehet mint mondjuk akár az U4 stemje, emiatt sok kupak ami U4 kapcsolón teljesen ok, Shrimp-ről néha úgy jön le mintha semmi sem tartotta volna ott, meg úgy általánosságban könnyebben jönnek le róla a kupakok. Konkrétan van olyan kapcsoló aminél annyira durva ez hogy ilyen magas kupakprofilnál, mint az MT3, volt hogy úgy sikerült lenyomni a billentyűt egy félreütésnél, hogy lefordult a kupak. Szóval érdemes minimum 10 kapcsolóval többet rendelni mint amennyi kellene (full size billentyűzet esetén még többet), hogy a hasonló extremitásokat esetén legyen tartalék kapcsoló ami remélhetőleg már nem ilyen rossz ilyen szempontból.

Összességében én még mindig inkábban az U4-at ajánlanám, de ezek a kapcsolók már olyan halkak egy jól tompított billentyűzetben, hogy ennek is muszáj a kenés, máskülönben lesz egy ilyen magasfrekvenciás susogós hangja ami egy idő után ha feltűnik, elég idegesítő tud lenni.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83023) Molydeus válasza [Prolixus] (#83018) üzenetére


Molydeus
senior tag

Feliratoknak nem kell hogy meccseljen

Erről van szó. :K Azt szeretem, ha passzolnak. Nincs bajom a sötét mod+világos felirat és világos alfa+sötét felirattal, de a feliratok passzoljanak. Az is megfelel, ha az alfák vagy a mod feliratai accent színűek, de illeszkedjen a sémába. A fekete felirattal éppen az a gondom, hogy nekem nem illik oda, kivéve a BOW-t, aminél ez a koncepció része.
A kontrasztosság nálam valóban nem annyira kiemelt szempont. Tetszenek az MT3 Camillo alfái (de a modok nem, nekem az fehér felirattal lenne jó) vagy a Fairlane, de a Shoko sem túl kontrasztos.
Talán két kivételt tudnék mondani. A dev/tty Triumph és az Iceberg (az eredeti színekkel, mert a klónokból sok a vadhajtás). Ezeknél jól mutat az eltérő feliratozás. Az Icebergből létezett egy klón, ami mod színű feliratokkal készült. Az érdekes módon nem jött be, bár annak is köze lehet ehhez, hogy túl vastagra sikeredtek a karakterek. El tudnék képzelni a fekete helyett egy jól eltalált sötét szürkét vagy szürkéskéket, de így is jók.

Szóval, elismerem, nehéz eset vagyok. :D

M.

(#83024) 4nick8


4nick8
őstag

Mit szóltok az ilyen Retro billentyűzetekhez?

(#83025) [Prolixus] válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Afterhours akarna forgalmazni ilyet? :D

Nekem tetszenek, de pénzt azért nem adnék érte. :D Szerintem nagyon szűk rá a közönség itthon is, úgy általában - max az idősebb korosztály venné meg nosztalgiából, vagy fiatalabbak közül akiket érdekel a számítástechnika történelme, az a korszak amiben ő még nem is élt.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83026) Ispy válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem borzalmas. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#83027) Domonkos válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


Domonkos
Ármester

Marmint a tenyleg retro-retro, vagy a retronak kinezo, de amugy modern billentyuzetek?
Elobbinek ma nincs tul sok ertelme, mert szimplan eljart felettuk az ido. A modern billentyuzetek szinte mindenben jobbak.
Utobbinak szinten nincs sok ertelme, mert amit a regebbi billentyuzetekrol masolnak, azok pont a rossz dolgok. Idetlen nagy magassag, meredek doles, atgondolatlan kiosztas stb. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#83028) Apollyon válasza [Prolixus] (#83025) üzenetére


Apollyon
Korrektor

max az idősebb korosztály venné meg nosztalgiából, vagy fiatalabbak közül akiket érdekel a számítástechnika történelme, az a korszak amiben ő még nem is élt.

Ennek a két halmaznak talán a metszetébe ha beférek. ;] Nem vagyok még ősz, de nekem abszolút bejönnek ezek. Bézs árnyalat, nagy kávák, kérem. Persze F sorral, akár többel is, lépcsős Caps és funkciógombokkal, meg ASCII legenddel, Shenpo minőségben. Majd ha lesz pénz lóvéra építek hasonlót.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#83029) dqdb válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem kevesen vannak, akik tudják, hogy az M0110-nek miért ez a neve és miért így néz ki. [Prolixus] gondolatát osztom, és annyival egészíteném ki, hogy nem tudjátok eléggé olcsón adni, hogy érdemi kereslet legyen rá (154 dolláros előrendelési árból forintban túl magas lesz sajnos a vége). Az M0110-ból a szerintem HHKB kiosztás néz ki jól (a WK változat az "csak" egy bézs 60%-os), és nem úgy vettem észre, hogy errefelé erre a kiosztásra nagy igény lenne.

Ha modern retró, akkor olcsóbban az NCR80-nak talán nagyobb közönsége lenne, mert az TKL, vagy ha Vortex, akkor drágábban a Model M SSK talán nagyobbat mehetne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83030) 4nick8 válasza Domonkos (#83027) üzenetére


4nick8
őstag

Modern retro look. Triple mode hot swap VIA. A Vortexnek lett ilyen lövése hogy ilyeneket csinálnak.

(#83031) [Prolixus] válasza dqdb (#83029) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Azt tudom amúgy hogy miért így néz ki (Steve Jobs féle "maipuláció", az egér pusholása stb), de hogy miért ez a neve az ebből a sztoriból nem derült ki számomra.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83032) Throme válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


Throme
veterán

Ezek szerintem a 90es évek (vagy mégkorábbi) asztali szgépei mellett elmentek, de a most divatos szettek mellett furán mutatnának.
Én se hiszek a sikerükben.
Néhány darabbal lehet tenni egy próbát. . . amolyan piackutatás gyanánt. szvsz

[ Szerkesztve ]

(#83033) Mephike válasza 4nick8 (#83024) üzenetére


Mephike
senior tag

Nekem tetszenek ezek a régi megjelenésű billentyűzetek. De kétségtelen, hogy nehéz köréjük jó designt építeni, mert már ha ilyen a billentyűzet, akkor kellene hasonló egér és monitor is, ami harmonizálna színben és megjelenésben ezekkel.

(#83034) Ispy válasza Mephike (#83033) üzenetére


Ispy
veterán

Egér van, csak itthon nem kapni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#83035) Brada:D


Brada:D
tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
50000-60000Ft

2.Használt szóba jöhet?
Igen

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech G213 prodigy, most szeretnék kipróbálni egy mechanikusat.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játékra.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus

6.Van konkrét modell ami tetszik? -
A jelenlegi, illetve Logitech PRO X, de más gyártót is megnéznék.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Iso magyar vagy angol

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Teljes méretű és TKL is szóba jöhet.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Vezetékes, vezetéknélküli. Nem világítós is szóba jöhet. Világítósból csak olyan érdekel aminek a billentyűk között nem szűrődik ki a fénye.

Előre is köszönöm. :R

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#83036) dqdb válasza Brada:D (#83035) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link], ha halkított lineáris kellene vagy [link], ha gyengén taktilis

legjobb minőségű magyar kupakkészlet, nem világít (pontosítva bekapcsolható háttérvilágítás, de a kupakokon nem világít át, szóval teljesen felesleges)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83037) Throme válasza Mephike (#83033) üzenetére


Throme
veterán

Monitor még lehet elfekvőben itt-ott. Az a klasszikus crt :DDD . Sőt ebben a színvilágban szgép ház is. . .

(#83038) Throme válasza Brada:D (#83035) üzenetére


Throme
veterán

Méret választáshoz szerintem érdemes a yt-on szétnézni. Vannak videók, hogy milyen méret ideális a játékhoz. Lehet a teljes méret nem lesz az. TKL és attól lefelé már kényelmesebb, csak az egyéb felhasználás adja meg a minimumot, mikor éppen nem játszol.

(#83039) Brada:D válasza Throme (#83038) üzenetére


Brada:D
tag

:R

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#83040) nyunyu válasza Throme (#83037) üzenetére


nyunyu
félisten

Még mindig nem volt szívem kidobni az iiyama VM 502-öt, pedig 2010 óta be se volt kapcsolva.
De lassan itt az ideje, mert a 2x akkora átmérőjű OLED után furcsa lenne használni.

Meg a derekam is leszakadna az odébb tételétől.

Valahogy nem sírom vissza a fél asztalt elfoglaló 25kg-s monstrumokat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83041) Throme válasza nyunyu (#83040) üzenetére


Throme
veterán

Már csak egy régi házba kéne építened egy asztali pc-t és egy ilyen retro bill-el időutazhatnál. . . Pláne egy win 3.11 oprendszerrel, vagy valami ilyen skin-nel a win10-re -ha létezik- már csak hely kell hozzá. . .

(#83042) nyunyu válasza Throme (#83041) üzenetére


nyunyu
félisten

2-3 éve ezt a setupot használtam:

Sajnos azóta kehes lett az átlagosan 30 éves FrankenCherrym, és nincs türelmem megjavítani.
Meg a kőszínű mekkmester is bedöglött, de azért nem kár.

(Meg a mostani gépeimre se lehet már 7-et tenni :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83043) [Prolixus] válasza Throme (#83041) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Actually...hasonlóra gondoltam én is, legalábbis ami a külsőségeket illeti. Hogy ha lehetne venni egy full szettet ilyen retró köntösben, kezdve gépháztól, egértől, billentyűzettől, monitortól (bár nyilván nem lehet egy lapospaneles nagy monitort katódsugárcsövesíteni, de ez a megsárgult fehér múanyagos színvilág, régi matricák, logók stb, azért picit visszaadhatnának valamit a régi CRT korszakból), az már érdekesebb lehetne. De ha minden cuccod modern de mellé van egy ilyen retrót idéző billentyűzetet, hát az eléggé kirívó.

+ nyilván nem mennék vissza win95 meg előtti verziókhoz, de win 10-re lehetne valami ősi windows skin amivel minden feature meg funkcionalitás megmarad, csak a régi köntösben. Azért érdekes lenne :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83044) dqdb válasza [Prolixus] (#83043) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egy tempered glass csillámpóni ház figyel az asztalodon, akkor igen, egy bézs ki fog lógni. De ha a ház nem az asztalon van vagy nem a fókuszban, akkor simán van helye designban a retrónak.

Eleve a látványt sokkal jobban meg tudja határozni a deskmat, mint a billentyűzet a közepén, emellett egy bézs billentyűzetre is lehet tenni WoB kupakokat, és máris beleolvad egy unalmas fekete környezetbe is. Sőt, mivel a bézs az egyik legsemlegesebb színek egyike, így szinte olyan színű kupakokkal vegyíted, amilyenekkel szeretnéd.

A modern monitoroknak eleve nagyon vékony kerete van, így annak a színe nem túl hangsúlyos, manapság csak az nem teszi karra, aki utálja az üres helyet az asztalán, így a láb sem szól bele a képbe, meg különben is fekete, ami eléggé sok színnel megy.

Egérből akad retró színezésű, Xtrfynak is van, Pulsarnak is van (nekik szürkében és bézsben is).

A modern retró billentyűzet nem való mindenkinek, sőt, a retró billentyűzet még annyi embernek sem, de nagyon jól bele lehet illeszteni erőlködés nélkül (a CRT és a megsárgult ház emlegetése nekem már izzadtságszagúnak hangzik) egy átlagos, nem RGB-re kihegyezett környezetbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83045) [Prolixus] válasza dqdb (#83044) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem kell csillámpóni, meg hogy az asztalon legyen a ház, nekem az asztalom mellett kicsit alatta van, de azért mégis relatíve gyakran rápillantok, mert abba az irányba állok fel az asztaltól :)

Retrót idéző billentyűzethez meg retro színvilágú kupakszett dukál :) (mint a fenit Vortex-es képeken). Ha ráraksz egy WoB szettet az kicsit defeats the purpose, de persze csak szerény véleményem szerint.

Nade mindegy is, a fő kérdés szempontjából ez már lényegtelen, abban nagy az egyetértés úgy látom hogy nem lenne ilyenekre kereslet itthon - sajnos.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#83046) dqdb válasza Alan[HUN] (#83021) üzenetére


dqdb
nagyúr

egyik bedőlt vendor rakott ki beszeráron GMK szetteket $60-ért
Igen, mert az MKUltra ki akarta söpörni a raktárát, így számára csak az volt a kérdés, hogy sokáig tartson és úgy bukjon sokat, vagy gyorsan és úgy bukjon sokat. Ez beszerzési ár volt, azt legalább beszedte a vevőktől, de az erre rakódó direkt költségeit, mint szállítási költség Németországból, indirekt költségeit, mint a raktár fenntartása, azt bukta. Ettől függetlenül nagyon sok vendor pofátlan áron kínálja a GMK extrákat, hiszen sokszor láttuk már, hogy 99 dollárért/euróért is megoldható sokszor, de nem a 60 dollár a normális.

Nem tudom, szerintem várjuk ki a végét, az is lehet, hogy igazából PBT/ABS mix
Én a GMK-nak elhiszem, hogy tiszta PBT, eléggé nagyot kockáztattak az új profillal a mai piacon, ha kiderülne, hogy a legfontosabb selling point hazugság volt, akkor azzal oda a reputációjuk, mert ez nem gyártási probléma vagy QC hiba lenne (ami orvosolható), hanem az öntőformákat és öntési folyamatot alapjaiban érintő dolog (és jogi téma is, EU-ról van szó). Nagyon sok pénzt beletoltak az új profilba, szerintem ilyennel nem kockáztatnak.

Még nem néztem meg Matt3o ezen videóját, de hamarosan pótolom. Egyetértek veletek abban, hogy simán lehet, hogy szín- és ebből következően adalékfüggő, hogy mit tudnak élénkre hozni, vagy gyártástechnológiától is függ (például ugyanannak a kupakkészletnek az SP SA változata mindig szebb színekkel bír, mint a GMK változat). Sárgából a Leopold ilyet tudott kihozni PBT-ben, ez szerintem eléggé jó, de az MT3 Serika sárgája az eléggé gyenge ehhez képest, és KAT fronton sincsenek meg azok az élénk színek (sárgában sem), de örülök annak, hogy a GMK megcáfolja azt a custom világban közkeletű axiómáját, hogy a PBT színe nem lehet olyan élénk, mint az ABS-é. Számomra meglepő módon a szürke szín az, ahol eléggé nagy az ABS előnye a PBT-hez képest legalábbis az általam megvásárolt kupakkészletek terén.

Amúgy nemrég a Signature Plastics tett egy (számomra) meglepő kijelentést, miszerint az ABS színezési lehetősége eléggé korlátozott a PP-hez képest.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83047) golax


golax
tag

Sziasztok!

Régóta szenvedek a csuklómmal és az ujjaimmal (ízület és ín), ezért azt a billentyűzetet keresem, ami a napi 10 órás (...) gép előtt ülésemet a legkevésbé teszi tortúrává.

Az összes többi szempont nem szempont, csak minél kevésbé terheljen. Tudtok ebben segíteni?

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#83048) Domonkos válasza golax (#83047) üzenetére


Domonkos
Ármester

En egy ilyet hasznalok 20g-s kapcsolokkal:

Messze-messze a legkevesebb erofeszitest es viszonylag keves (igen) kompromisszumot igenylo megoldas.
Ellenben a bekerulesi koltseg nem alacsony, tanulast is igenyel, de szerintem meg igy is megeri - mondom ezt ugy, hogy nekem nincs semmi komoly izuleti problemam. Ellenben en is erzem, hogy amikor csak akar a laptop beepitett billentyuzetet kell hasznaljam, hogy az sokkal megterhelobb; az ujjaknak is, de foleg a csuklonak. Utobbi valamilyen mertekig kompenzalhato, ha nem a standard kiosztast hasznalom. De most meg ne szaladjunk ennyire elore :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#83049) dqdb válasza golax (#83047) üzenetére


dqdb
nagyúr

Első, óvatosabb belépőként a Microsoft Sculpt Ergonomicot javasolnám, a V alakot és tentinget már itt is megkapod, de az átszokás hagyományos billentyűzetről még eléggé könnyű lesz.

Ha ez javít a helyzeten. az irány jónak tűnk, de nem tökéletesnek, akkor jöhet az extrémebb split kategória columnar staggered kiosztással, kevesebb billentyűvel, saját kiosztással, mint Domonkos ajánlása, ez vagy drágább, vagy DIY, vagy a kettő egyszerre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#83050) Alan[HUN] válasza dqdb (#83046) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ja igen, én sem úgy gondoltam, hogy $60-ért kellene adni, csak hogy egy $160-as basekit, azért elég kemény profit marginnal bír. Az anyagban igazad lehet, az EU szabályok nem viccelnek, GMK-nak meg tényleg pláne nem mindegy.

A Matt3o videó jó, engem annyira nem kötött le, hogy mindent megnézzek, de mond érdekes dolgokat, igaz 1,5x-es tempó kellett, mert nem beszél gyorsan ;]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.