Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) nyunyu


nyunyu
félisten

Héten találtam egy nagyon sárga, 97-es gyártású magyar Qtronix Scorpius 104-et az utcán, valaki lomtalanításkor kidobta.
Ennyire jó lenne a a slider over domeok között?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35002) etejedu válasza nyunyu (#35000) üzenetére


etejedu
őstag

Ó köszi , és megtudtam, hogy melyik a halk kapcsoló! :)

(#35003) nyunyu válasza etejedu (#35002) üzenetére


nyunyu
félisten


MX Silent (Red)-et mindenki MX Pinknek hívja a színe miatt.
MX Red az ténylegesen is piros.

(Mondjuk ez már az Silent/Red RGB kapcsoló, nem a klasszikus fekete házas "sima" Silent/Red.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35004) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok!
Ajánlanátok valamit?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10.000-15.000
2.Használt szóba jöhet-e?
nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
elsősorban játékra és programozásra
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
ollós / gumiharangos
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
nem kell világítás, az lenne jó ha vezetékes lenne.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
lényegében nem szükséges a magyar, (csak azzal kicsit gyorsabban tudok gépelni), angollal kicsit ügyetlen vagyok, de teljesen jó az angol kiosztás is.

elég új vagyok a téren, jelenleg egy magyar kiosztású laptopról gépeltem, illetve annó ebay-en rendeltem egy kicsi és könnyű angol kiosztásút, ami sokszor jön jól, de most hogy lesz egy pc-m kellene valami billentyűzet is hozzá :D

Üdv: László

(#35005) Skullwipe válasza nyunyu (#35001) üzenetére


Skullwipe
senior tag

A kupakokon minden rajta van a kiegészítő magyar feliratozások közül? Valahogy így:

És milyen szerinted, megnyomogattad, még ilyesmi mint ahogy mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#35006) nyunyu válasza Skullwipe (#35005) üzenetére


nyunyu
félisten


- vékoy ABS, Alps mount kupak
- pad prited, de mit az ökörhugyozás, olya csálé. :(
- de legalább Helvetica fontot használtak, ahogy kell
- Számokról hiáyozak a kelet-európai ékezetek.
- Á-n el van írva a ß
- S-D, K-L-ről hiányoznak a lengyel karakterek
- U- ics euró, (97-be modjuk érdekes lett volna :DD)
- Jóval keméyebben, határozottabban pattog, mit egy mai gumidómos, bottom out hagja is ikább egy o-rig élküli MX Redet idéz.
- 2KRO

Ja, em működik rajta a bal Shift, Caps, meg a B és M közötti gomb. :(

Modjuk ha redese működe miden gomb, akkor komolya elgodolkoznék rajta, hogy bevigyem-e melóba kollégákat idegesítei, mert amúgy nagyo kéyelmes, még így 20 évese is agyoveri a ma kapható dómos mezőyt.

Sebaj, kupakszettje talá jó lesz, ha etá Alps billzetet szereték építei (az sem most lesz :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35007) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nem azért, de ez a billentyűzetajánló, ez miez?! :F

Egy csomó billentyűzet rég nem kapható a listáról.

A legolcsóbb "ajánlott" mecha most a COOLERMASTER Masterkeys Pro M, ha jól látom, right?!
Vagy ez csak az "épp-hogy-csak ajánlott" kategória?!

A Cougar Attack X3 Pro-val mi a helyzet?! Nem látom a listán... 6K-val drágább, van annyival jobb is?!

THX! :)

[ Szerkesztve ]

(#35008) nyunyu


nyunyu
félisten

Volt kitéve egy másik billzet is, de azo lila PS/2 csati volt, meg felezett Esc+F sor kupak, szóval azt 3 méterről bekategorizáltam a 2000 körüli újoa ezresbe ekrült Chicoy kategóriába, aztá nem mertem közelebb mei, ehogy kiégjen a szemem attól a retektől. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35009) Ispy válasza SunMount3r (#35007) üzenetére


Ispy
veterán

CM-mel nincsen semmi gond, vehető...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35010) Mr.Csizmás válasza SunMount3r (#35007) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha veszel egy listában nem szereplőt, és leteszteled + megosztod a topikkal, szívesen veszik, és bekerül a listába. így lett bent a KM780 is, velem együtt 3-4 embernek van már, és mind jó véleménnyel vagyunk róla.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35011) Ringman


Ringman
nagyúr

ez az alsó lexmark ergo board elég vagány
[link]
[link2]

(#35012) Skullwipe válasza nyunyu (#35008) üzenetére


Skullwipe
senior tag

MI van veled, hogy nem tudsz gépelni? De amúgy ne szidjad a Chicony-t, vannak jó boardjai, ők is használtak blue alps-ot (nekem ""csak"" fehér jutott) :K

(#35013) SunMount3r válasza Ringman (#35011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, nem értek annyira hozzá, csak "józan ésszel" gondolkozom:

Rare IBM M15 split ergonomic keyboard hits eBay, bidding war pushes it over $1600 :F

Margit...?! :D

(#35014) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Olcsó (5-6e ft) billentyűzet érdekel ami halk és teljes értékű (nagy enter,magyar,numpad)
esetleg, ha belefér (nem biztos hogy ilyen árban van, gondolom...) háttérvilágítás.

(#35015) SunMount3r válasza Mr.Csizmás (#35010) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz, de majd akkor "kísérletezgetek" ilyen mecha árakon, ha a mikulással közeli rokonságba kerülök. :N :D

Amúgy: A KM 780 csak az RGB kivitelben kapható itthon, az is csak 1 helyen és az is német kiosztással és 53K+ áron. Maxi no-go. :( Tudom, nem "kívánságverseny", de én max 20-25K-t érzek reálisnak ("emberinek") ezekért a Cherry-s mecha-kért is. Elvégre csak egy billentyűzet... De kényszerűségből megbarátkoztam már a 30K-s ársávval is, ez ügyben érdeklődnék...

[ Szerkesztve ]

(#35016) Ringman válasza SunMount3r (#35013) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez gyak. gyűjtői kategória, nem használati tárgyként veszi meg valaki.

---
nem cherry switchcsel ott a sharkoon skiller (kailh), az 20 alatt van.

vagy ha nem kell az nkro, akkor cherryből is van 25k-ért magyar: [link] csak nem világít.
+ a devlin profilú (lapos) kupakjai is megosztóak - személy szerint én nem próbáltam.

(#35017) Mr.Csizmás válasza SunMount3r (#35015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

(mindjárt keresek neked)

én is így kezdtem, hogy áldozzunk rá, legyen 10k-ért valami gamerebb cucc...jó...20k....na aztán 130€-be állt meg a KM780 RGB a németektől, de nem bántam meg.

szerk: KM780 GK-KSR1C3-KM780S10DE postával ~35e ft, paypal van: [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35018) Varoz válasza SunMount3r (#35015) üzenetére


Varoz
őstag

Csizmi már írta, hogy Dajcslandból 35k.
De amúgy meg, full NKRO, fém ház, teljesen makrózható, 6 dedikált makró gomb, fedélzeti memória, hátulján USB kimenet, 2 jack dugó, RGB, Cherry MX kapcosló. Hol kapod ezt meg olcsóbban? Mindent tud, éppen kávét nem főz, persze, hogy nem 25k, mint a sima Tesoro Durandal. :))
Egyébként sem értem miért nem reális egy max két márkás cipő ára egy billencsért, amikor ezt évekre veszed, nem 2 évre! Főleg, ha egy 200-300 ezres konfig van mellette. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35019) PitkyePadvan válasza PitkyePadvan (#35004) üzenetére


PitkyePadvan
tag

A4tech Bloody B120

ehhez mit szóltok, ez mennyire jó? tapasztalat?

Üdv: László

(#35020) Skullwipe válasza Varoz (#35018) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Abban, ne is keress magyarázatot. De én főleg azért gondolom, hogy nem figyelnek erre oda, mert ez nem olyan nagyon egyértelmű téma. Nálunk, nem ezeket hirdetik, reklámozzák, és magyarázzák. Kis piac vagyunk, ha jót akarsz, akkor látod, hogy bele kell bizony merülni, ami nem egyszerű ha nem akarod rászánni az időt, aztán meg nálunk úgy is minden azért elég rendesen fel van árazva.

(#35021) Varoz válasza Skullwipe (#35020) üzenetére


Varoz
őstag

Pedig tényleg az egyik legfontosabb cucc, hisz ezzel érintkezel is közvetlenül, meg a kéznek nem mindegy, hogy mit nyomkod, erről haxi tudna mesélni!
Ettől függetlenül értem amit írsz és valóban ez is lehet a háttérben. :K

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35022) dzsi23 válasza PitkyePadvan (#35019) üzenetére


dzsi23
addikt

Kereső... egyébként, ha megnézed az ajánlottak listáját, ez is köztük van, szal túl rossz nem lehet. Vagy ott van még a Cougar 200K.

[ Szerkesztve ]

(#35023) gmeszaros válasza Ringman (#35011) üzenetére


gmeszaros
tag

Nem ertem miert nincs egeszsegesebb kollekcio ezekbol a kisebb meretu ergonomikus mechanikus billentyuzetekbol.

(#35024) PitkyePadvan válasza dzsi23 (#35022) üzenetére


PitkyePadvan
tag

igen...

csak a A4Tech Bloody B120-al az a bajom hogy ott van az elején az a logó, meg az a kis cucc, nekem nem kellene ilyen és gondolom nem levehető.

a Cougar 200K-nél a gombok meg eléggé laposak olyat nem szeretnék.

ami úgy végülis jó lenne az a Lenovo Preferred keyboard,csak ahogy nézem semmi extra nincs , egy teljesen átlagos billentyűzet. nem tudom hogy megér-e ez 10ezer forintot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: László

(#35025) Ringman válasza gmeszaros (#35023) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából mechából a kis szériás (és drága) groupbuyokon kívül 2 lehetőség van - matias ergo pro és az idén piacra kerülő kinesis freestyle edge.

lista itt, de 2015-ös: [link] - pl a ve.a és a mistel barocco nincs benne.

nem mechából van még a Microsoft Sculpt Ergonomic és a tek (ami állítólag nem túl jó minőségű), de az meg nem állítható szögű.

+ szerintem az emberek több mint 50%-a el lenne numpad nélkül is (statisztikát sajnos nem találtam), már az is ergonomikusabb lenne

(#35026) Ringman válasza PitkyePadvan (#35024) üzenetére


Ringman
nagyúr

ami úgy végülis jó lenne az a Lenovo Preferred keyboard,csak ahogy nézem semmi extra nincs , egy teljesen átlagos billentyűzet. nem tudom hogy megér-e ez 10ezer forintot.

konkurencia nélkül (ha nem akarsz feljebb menni árban) meg. de hardveraprón szokott lenni olcsóbban

(#35027) PitkyePadvan válasza Ringman (#35026) üzenetére


PitkyePadvan
tag

15ezerig mennék fel maximum.
igen néztem, de sajnos nincs jelenleg aprón, boltokban se nagyon találtam, 1-2 helyen láttam de azok cseh gombkiosztással voltak.

Üdv: László

(#35028) nyunyu válasza Skullwipe (#35012) üzenetére


nyunyu
félisten

Qtronixot próbáltam használni, amin 15-20% a valószínűsége az N gomb működésének. :DDD

Chicony: kilencvenes évek elején a alpsos KB-51xx széria jó volt, de 2000-re nagyon lezüllöttek az egypálcás billzetek szintjére. (Volt KB-9810-em, újonnan került 1k-ba...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35029) SunMount3r válasza Ringman (#35016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért annyit már összeolvasgattam a témában, hogy inkább maradnék a rendes Cherry kapcsolóknál.

Az MX-Board 3.0-val az a gond amit írtál, hogy laposabbak a billentyűk.

De most nézem, hogy Masterkeys Pro M nincs is magyar kiosztással (pedig ez még kb. elfogadható lenne), ami nekem alap lenne, mivel hosszabb távon főleg a precízebb/gyorsabb gépelés miatt kellene és nem akarok átszokni más kiosztásra.

(#35030) nyunyu válasza SunMount3r (#35029) üzenetére


nyunyu
félisten

Veszel egy UK kiosztású Pro M-et, meg egy magyarító szettet?

Kérdés, hogy van-e már a boltokban UK kiosztású, mivel régebben csak US volt.
Ugyan azt is lehet magyarítani, de nem lesz dedikált Í gombod, meg az Ű kupak sem passzol a 1.5 széles \-re.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35031) SunMount3r válasza nyunyu (#35030) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Linket tudnál adni ezekhez a szettekhez?!

(#35032) nyunyu válasza SunMount3r (#35031) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg SGA-KC01-KKCP1-HU a cikkszáma, 2.5-3k körül osztogatják.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35033) Skullwipe válasza SunMount3r (#35031) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Itt vannak ajánlatok. Amit nézned kell az Cooler Master "SGK-4080-KK" után mi jön, az dönt te melyik kapcsolót szeretnéd:
"CM1-UK" (Brown Switch) - barna cherry
"CL1-UK" (Blue Switch) - kék cherry
"CR1-UK" (Red Switch) - régi fajta igazi piros cherry
A kiosztást pedig: a "UK" lesz a brit, a "US" az amerikai.

A magyar szetthez pedig ezt kell keresni:
"SGA-KC01-KKCP1-HU"

[ Szerkesztve ]

(#35034) SunMount3r válasza nyunyu (#35032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja Ok, azt hittem ennél bonyolultabb dologról van szó, pl. E-bay-es stb. 3rd party szettekről.

Ezeket a CM gyártja, ugyan az a minőség mint az eredeti UK kiosztáson?!

(#35035) nyunyu válasza SunMount3r (#35034) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha lehetne kapni 3rd party magyar szettet, akkor tudnék róla.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35036) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Mechanikus billentyűzethez rendelnék "O" gyűrűt de kételyem támadt :D
Az átlátszó és a vörös szilikon "O" gyűrű tulajdonsága között van valami különbség, vagy csak a dizájn amit senki sem lát :F

(#35037) nyunyu válasza Poiro7 (#35036) üzenetére


nyunyu
félisten

Piros vagy kék az 40A puha, míg az olcsó átlátszó az valamivel keményebb, 50A.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35038) Poiro7


Poiro7
aktív tag

(#35039) Poiro7 válasza nyunyu (#35037) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Mivel a piros és az átlátszó közel azonos áron van akkor gondolom nem az ebay-ről érdemes rendelni :F

(#35040) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

csak kíváncsiságból, tudtok pesten egy boltot ahol ki lehet próbálni egy mechanikus billentyűzetet? még sosem használtam/láttam olyat élőben :)

Üdv: László

(#35041) Domonkos válasza Poiro7 (#35039) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem az ebay-nel olcsobban sehol sem fogod tudni beszerezni. Van $1-2os csomag is.
Ha van valasztasi lehetoseged a kemenyseget illetoen, akkor en mindenkepp inkabb a kemenyebbet ajanlom. Ha tul puhat veszel, az szerintem egy kicsit visszahozza a membranos billek erzetet padlozaskor.
Meg ha hattervilagitasos billentyuzeted van, akkor amugy is csak az attetszo jatszik. Az is ront a vilagitason, de azzal talan meg atjon valami.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35042) nyunyu válasza Poiro7 (#35038) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg talán a vastagságuk is más.
A ~10$-os 40A kemény kék az 5x2 mm méretű, míg a 1.5-2$-os átlátszó az 5x1.5mm. (belső átmérő x vastagság)
Pirosakat nem vágom, de ha jól rémlik, az vékonyabb volt, mint az általam vett kék.

Nekem mondjuk jobban bejött az ócó átlátszó, mert később kezdi tompítani a leütést, mint a vastagabb kék.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35043) Poiro7


Poiro7
aktív tag

:R THX :R
A világításra nem is gondoltam pedig nálam az is egy fontos szempont volt.

(#35044) scream válasza scream (#34987) üzenetére


scream
veterán

Na, hát nem lesz nálam sokáig... Nem tudom megszokni, hogy a numpad egyben van a nyíl gombokkal, meg a 6-os del blokkal...

Van bármiféle alternatíva erre az igényre?:

- valamilyen háttérvilágítás
- ISO layout
- vagy 100% vagy TKL, de ilyen fele ilyen fele olyan (mint ez a CM) azt ne
- magyar kupakszett
- n key rollover

Mechanikust lehet hanyagolnám és helyette inkább valami hibrid/ollós vagy valamilyen normális gumidómosat, mert nagyon hangos (legalábbis amiket próbáltam idáig: MX red, brown, black).

Mi van ilyen? :F

(#35045) Domonkos válasza scream (#35044) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha esetleg meg nem ajanlottak volna meg elottem, akkor a CM masterkeys pro L + magyarito szett lehet meg eselyes ami a mechakat illeti.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35046) scream válasza Domonkos (#35045) üzenetére


scream
veterán

Hát személy szerint én is inkább most a nem mecha irányba mennék. Egyszerűen nem fér meg a kislakás/mecha/késő este írkálás kombó. :(

(#35047) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Master Keys M és L között a board méretbeli különbségén és gombok számán kívül van valami különbség?
Ahogy nézem nekem elég lenne az M is (úgy is főleg ölbe véve gépelnék, így lehet még kényelmesebb is), de a gombok ezen is rendes méretűek és nem valami kicsinyített változatok?!

Ránézésre egyedül a numerikus Del van rajta kicsit fura helyen (azok közül amiket gyakran használnék), de ezt még talán meg lehetne szokni.

(#35048) Domonkos válasza SunMount3r (#35047) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezeken kivul nincs/nem tudunk rola.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#35049) Skullwipe válasza nyunyu (#34833) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ada folyton ilyeneket csinál, godolom hogy mennyire szeretnének odabent érte. De lehet hogy a csodájára járnának, mert még is csak jó kis cucc. A végén lehet hogy fel is kéne használnod védekezésre, esetleg oda láncolni valami jó 10kilós lánccal ;]
Meg nézd meg mi lett a vége a bill dolognak a megállapíthatatlan cherryvel vtr-án, annyit aztán biztos nem ér az egész, de tudom a szabályt az "amennyiért..." dolog.

[ Szerkesztve ]

(#35050) scream válasza scream (#35046) üzenetére


scream
veterán

Egyelőre amiket néztem:

- Cougar 200K (annyira nem)
- Cougar Vantar (szvsz ez lesz a befutó)
- Asus Cerberus

Ha lenne a Cherry Stream 3.0-nak legalább valami 6KRO képes példánya, akkor gondolkozás nélkül azt választanám, de sajnos 2-3 gombot tud max lekezelni egyszerre, ami elég szegényes. :(

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.