Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) XP NINJA


XP NINJA
őstag

A Következő az ötletem: Veszek egy ilyet , hogy tudjak magyarul írni, és mellé egy g13-at. ez összesen kb 15.000, ebben az árban van valakinek jobb ötlete?

(#4002) nyunyu válasza sellerbuyer (#3999) üzenetére


nyunyu
félisten

Posta nélkül 50 dolcsi alatt van az ára, úgyhogy nyugodtan megveheted, nem lesz rá VÁM.

Posta is beleszamit a vam alapjat kepezo arba...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4003) AndrewTdi válasza XP NINJA (#4001) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Vagy írd rá gány módon alkoholos filccel a billentyűre a magyar verzióját. :O :DD

(#4004) sellerbuyer válasza nyunyu (#4002) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A posta nem számít bele. Mi köze a postaköltségnek a VÁM-hoz? VÁM-ot a termékre fizetsz, nem a postára.

[ Szerkesztve ]

(#4005) XP NINJA válasza AndrewTdi (#4003) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szóval ha egy g15-el írok pl msn-be, akkor ugyanúgy magyarul ír, függetlenűl attól hogy én mit írok?

(#4006) XP NINJA válasza XP NINJA (#4005) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szóval ha egy g15-el írok pl msn-be, akkor ugyanúgy magyarul ír, függetlenűl attól hogy én mit nyomok?

(#4007) dudika10 válasza XP NINJA (#4006) üzenetére


dudika10
veterán

Ha arra gondolsz, hogy pl a z és y a magyar helyén lesz-e akkor a válasz az, hogy igen.
QWERTZ lesz a kiosztás. De ettől még Í nem fog odateremni a billentyűzetre és az enter se lesz hirtelen két soros. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4008) XP NINJA válasza dudika10 (#4007) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szóval akkor ha rakok rá matricákat, akkor ilyan minha magyar lenne?

(#4009) dudika10 válasza XP NINJA (#4008) üzenetére


dudika10
veterán

Tulajdonképpen igen. Csak azok a billentyűk fognak hiányozni amik nincsenek rajta. Hosszú í, meg ű, meg mittudomén még mi.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4010) XP NINJA válasza dudika10 (#4009) üzenetére


XP NINJA
őstag

ahha, köszönöm :R

(#4011) Shev acm7 válasza sellerbuyer (#3998) üzenetére


Shev acm7
tag

Ezek szerint jól sikerült a leírásom, ugyanis totális telitalálatok az általad belinkelt billentyűzetek! :DD
Kb. full így néz ki a mostani billentyűzetem, emlékeztem is hogy van ilyen Kolinkben, viszont vmiért nem tudtam rálelni. Köszi!
Egyébként a mostani egy Silitek SK-6000, íme:
[link]

(#4012) sellerbuyer válasza Shev acm7 (#4011) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Tulajdonképpen nem volt nehéz dolgom, mivel nekem is pont ezek az elvárásaim általában, ezért is használtam épp ezeket anno.

Egyébként SK-6000-et is tudsz venni, itt:
[link]

A képek tanulsága szerint teljesen újszerű állapotban van és mindössze 25 dolcsi, szerintem megéri.

A Logitech-féle kivitel már kicsit drágább, de még ez is bőven belefér az 50 dolcsis határba:
[link]

Ez is teljesen újszerű, tiszta.

Most nézem, hogy a postázást elég durva áron nyomja ez a srác Magyarországra (43 dolcsi), hát meg kell gondolni, hogy megéri-e így is. :U

[ Szerkesztve ]

(#4013) Shev acm7 válasza sellerbuyer (#4012) üzenetére


Shev acm7
tag

Hmm, ez a Dell jó is lenne árban, a postaktg viszont tényleg húzós, be kéne hozatnom vhogy...
Láma kérdés: a magyar és az angol kiosztásban annyi a különbség, hogy az "y" és a "z" fel van cserélve, illetve hogy az "ű" nem az "á" mellett van?

(#4014) dabadab válasza Shev acm7 (#4013) üzenetére


dabadab
titán

Az USA angol* meg a magyar bill. kozott a leglenyegesebb (merthogy ez konkretan fizikai dolog) kulonbseg, hogy a magyar billentyuzeten eggyel tobb gomb van (ezen van a hosszu i) emiatt altalaban az enter is mas formaju a ket billentyuzeten (mert abbol csipnek le).
Maga a billentyuzetkiosztas ezer dologban ter el, szinte csak az ekezet nelkuli betuk (kiveve ugye a z-t meg az y-t) es a szamok vannak ugyanazon a helyen.

*: letezik UK angol is, de azzal leginkabb csak angol (marmint .co.uk :) ) webshopokban lehet osszefutni

DRM is theft

(#4015) ChromeX


ChromeX
addikt

hello emberek

remélem utbaigazitotok kicsit mert billenytuzeteknél nem vagyok othon, nos elöször is az ára körülbelül 5k lehetne, a gombok legyenek puhák vagy ami mégjobb lenne laptop billhez hasonlo, és az sem lenne baj ha valahol kapna egy kis megvilágitást is, persze ez nem igazán feltétel.

nemtom ilyesmit lehet e kapni ennyiért, remélem ti megmondjátok.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#4016) XP NINJA


XP NINJA
őstag

H aveszek az angol ebay-on egy billentyűt, akkor arra mennyi vámot kell fizetni? mennyi postát? mikorra hozzák ki??

(#4017) dabadab válasza XP NINJA (#4016) üzenetére


dabadab
titán

"H aveszek az angol ebay-on egy billentyűt, akkor arra mennyi vámot kell fizetni?"

Semennyit, tudod, hat eve EU tagok vagyunk :)

"mennyi postát?"

Oda van irva, hogy mennyi a postakoltseg - ha nincs, kerdezd meg az eladot.

"mikorra hozzák ki??"

Az attol fugg, hogy az elado mikor adja fel meg milyen szolgaltatassal kuldi el.

Mondjuk van am eBay topik is, ezek inkabb oda illettek volna.

DRM is theft

(#4018) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sharkoon Luminous.
Csak ajánlani tudom. Írni nagyon jó vele. A világítás pedig nagyon kényelmes használatot biztosít. Nem kell lámpát kapcsolgatni. Játszani is lehet vele, viszont nekem ha be van kapcsolva a világítás játék közbe 100 gombnyomásból 1-re nem reagál. Ilyenkor kikapcsolom a világítást. Ezt leszámítva semmi bajom nem volt még vele. :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#4019) XP NINJA válasza dabadab (#4017) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszi azóta már megtaláltam :)

(#4020) sellerbuyer válasza XP NINJA (#4016) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bár már megaláltad, de hadd legyen itt egy rövid összefoglaló, hátha más is kíváncsi rá:

A VÁM-mentes vásárláshoz nem elég, hogy angol ebay-en vagy, azt kell mindig megnézni, hogy az aktuális billentyűzet, amit kinéztél, konkrétan hol található (Location).

Ha EU tagországban van, természetesen nincs rá VÁM. Ha nem EU tagországban van, 50$ értékhatárig nincs rá VÁM, ebbe természetesen csak a termék értéke számít bele, amennyiért vetted, a postaköltség nem(!). Többen beszámolnak olyan érdekes esetekről, amikor rá volt írva a csomagjukra az 50$-nál nagyobb érték és mégsem fizettettek velük VÁM-ot, máskor pedig az egyértelműen "filléres" memóriakártya borítékját felbontották a VÁM-on. Ha olyan csomagod érkezik, amire VÁM-ot kell fizetned, értesítést kapsz és a VÁM befizetése után tudsz besétálni a csomagért. Ha VÁM köteles lenne a billentyűzet, vásárlás előtt érdemes egyeztetni az eladóval, hogy gift-ként (ajándék) küldje, így ha ezt ráírja a csomagra, akkor nem kell VÁM-ot fizetni. Sokan előre kiírják, hogy ők így küldik, vagy így nem hajlandóak küldeni, ezt az eladó dönti el.

Minden esetben meg tudod nézni, hogy mennyibe fog kerülni a billentyűzet szállítása, csak be kell állítanod Magyarországot, ha pedig be vagy jelentkezve és megadtad az országot a regisztrációdnál, akkor természetesen automatice Magyarországot veszi célországnak az ebay és az ehhez tartozó tarifát fogja kiírni.

Rendkívül változó a postaköltség attól függően, hogy airmail-el, vagy más egyéb úton jön-e a billentyűzet. Ugyanez befolyásolja azt, hogy mennyi idő alatt kapod meg (az eladó a pénz megérkezését követően 1-3 napon belül biztosan elindítja). Nekem hong-kongból eddig a 4 nap volt a legrövidebb megérkezés, akkor SD kártya jött légipostával, borítékban. A sima nemzetközi postai szállítás 10-25 nap is lehet, tehát akár egy hónapot is kell várnod, ezt be kell kalkulálni, vagy pedig ilyenkor is van lehetőség arra, hogy ráfizetéssel pár napra lerövidítsd a szállítási időt.

Billentyűzeteknél még az is sarkalatos probléma lehet, hogy hogyan csomagolja be őket a küldő, különösen, hogyha 10-25 napot utaztatják ide-oda. Érdemes ilyenkor egyeztetni vele, ha beszéled a nyelvet.

Természetesen meg kell mindig nézni az eladó megbízhatóságát is, ez fontos az ilyen távolsági vásárlásoknál. Legjobb kereskedőtől vásárolni, az biztosan elküldi a terméket.

Billentyűzeteknél persze a kiosztást is nagyon meg kell nézni, ellenőrizni kell a fotókon, mert bármi lehet.

(#4021) sellerbuyer válasza ChromeX (#4015) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sétálj be a Media Marktba, ott ha jól emlékszem, kétfajta világítós billentyűzet is ki van rakva, viszonylag kellemes tapintással és belefér az árba. Van gumírozott bill. is, az sem drága és nagyon kellemes a tapintása, de nem világítós.

(#4022) XP NINJA válasza sellerbuyer (#4020) üzenetére


XP NINJA
őstag

Na ezzel sokat segítettél :)

(#4023) sellerbuyer válasza XP NINJA (#4022) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát ennyi tellett tőlem hirtelen, ebben a topic-ban, nem akartam szétoffolni. :U

(#4024) t.imi válasza ChromeX (#4015) üzenetére


t.imi
addikt

Az Eworldben van logi k300? kicsi, laptop gombok és világit sztem.Pont 5E :)

(#4025) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Kb 3 ezer forint környékén milyen billentyűzetet ajánlotok? Én főleg a Logitechet preferálom.

(#4026) dudi válasza MATEO6600 (#4025) üzenetére


dudi
senior tag

akkor logitech internet 350 keyboard nyerő választás lehet.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#4027) MATEO6600 válasza dudi (#4026) üzenetére


MATEO6600
őstag

Pont arra gondoltam, köszi :)

(#4028) gamerman


gamerman
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne minden tapasztalat az alábbi bilentyűzetről.
Logitech Classic 200

Köszi.

(#4029) dudika10 válasza MATEO6600 (#4027) üzenetére


dudika10
veterán

Logitech Classic 200 (is) van már a kezem alatt pár hete, egész jó az áráért.
gamerman kolléga úgyis kérdezte, szóval megosztom a tapasztalataim róla.

Viszonylag lapos a billentyűzet. A billentyűk elég rövid úton járnak, de azért valamivel hosszabban mint a laptopoknál. A gombok picit lötyögnek (mint eddig az összes logitech billemen) de ez egyáltalán nem vészes, talán a space az, ami a kelleténél picit jobban lötyög. Főleg játékhoz használom, a gombnyomásokat mindig beveszi, egyszerre nem tudom hány gomb lehet lenyomva, de 5 biztos, ami már elég játékhoz (a másik keze az embernek az egéren van, szóval többet nem is igazán tud lenyomni :) )
Ami engem idegesít, az az, hogy az insert visszakerült a 6-os blokkba, pedig a nagy delet-et nagyon szeretem. Idegesítő még egy picit, hogy az F1... gombok egy hellyel el vannak tolva .

Nagyából ennyi jut most eszembe. Megéri az árát, kár hogy media gombok nincsenek rajta, azt tudnám még értékelni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4030) gamerman válasza dudika10 (#4029) üzenetére


gamerman
csendes tag

Köszi szépen hogy leírtad a tapasztalataidat! :R :R
Akkor játékra is okés?

(#4031) dudika10 válasza gamerman (#4030) üzenetére


dudika10
veterán

Én quakelive-hoz és offline játékokhoz használom. Nekem tökéletesen megfelel, nem késik, beveszi az összes billentyűt és lenyomhatok mindegyik ujjammal egyet-egyet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4032) gamerman válasza dudika10 (#4031) üzenetére


gamerman
csendes tag

OK köszi! Már rendelem is!

(#4033) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Gondoltam megkérdezem itt is a szakikat, hogy vezeték nélküli magyar bill-t keresnék olyan 10 körüli áron
Egér nem kell hozzá, de ha nincs csak ilyen szettben (sajnos többnyire csak ilyet láttam) akkor az is jó
a 2,4 ghz-s kivitel előny lehet, mert arról jókat olvastam
Nézegettem sok logitechet, de elég kevésből van magyar kivitel (pont amik tetszettek azokból elvileg csak angol verziót láttam :S)

Köszi előre is

SeriesX: JamesSHun

(#4034) Füleske válasza JamesHun (#4033) üzenetére


Füleske
addikt

Microsoft Wireless Desktop 3000 ?
10500 Ft a magyar verzió , 2,4 - es szett , bluetrack egér ... [link]

(#4035) JamesHun válasza Füleske (#4034) üzenetére


JamesHun
addikt

Ezt néztem még
[link]

SeriesX: JamesSHun

(#4036) Füleske válasza JamesHun (#4035) üzenetére


Füleske
addikt

Ebből én nem találtam magyar kiosztásút.
De az angol verzió is 18900 Ft. [link]

(#4037) dev00


dev00
tag

Helló,

Tudnátok ajánlani magyar vezeték nélküli billt. esetleg egérrel párban, általános felhasználásra, aminek a vevő egysége csak max. egy pendrive méretű stick, nem pedig egy kábeles egység amit az egér közelébe kell tenni. Köszönöm

(#4038) zab1231 válasza Integra (#3808) üzenetére


zab1231
csendes tag

Hello!

Ha nem is trackpoint the scroll lehet helyette:

[link]

Üdv': zab

[ Szerkesztve ]

''... köddé mosódik minden régi korlát, s képekből összeáll a képtelen korlátokból korlátlan végtelen.''

(#4039) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok! Eszembe se jutott eddig ez a totyik, és nem tudom a mai napig sem melyik bill lenne fajin nekem. Olyan kellene ami max 13k, lágy a gombnyomás, nem jár túl rövid úton a gomb, magyar kiosztású, az enter nem egysoros, világít vagy foszforeszkál (de nem hétágra) esetleg lehet rajta USB, 4 gombot azért egyszerre le lehessen nyomni, vezetékes.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4040) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok! Én minél olcsobban szeretnék elfogadható billt venni, max 3000ért! ne trust legyen és ne genius, mert elöitéleteim vannak ezekkel szemben:P strapabiro legyen, néhanéha, leöntöm teával, sörrel, kakaóval...:P meg úú amit utálok, ha szar a space és hamar elkurodik és billeg jobbra-balra, szal az stabil legyen!
nagyon szépen köszönöm elöre is!!!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4041) dudika10 válasza Lmh (#4040) üzenetére


dudika10
veterán

Logitech Classic 200 ebben az árban van, feljebb olvashatsz róla egy kis beszámolót tőlem.
A space csak előre hátra lötyög egy kicsit, jobbra-balra nem. De egyáltalán nem vészes és én még nem is találkoztam nagyon olyan billentyűvel ami ezt ne tette volna.

gordonfreemN: ha találtál ilyet oszd meg kérlek velünk is. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4042) gordonfreemN válasza dudika10 (#4041) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Miért? Az ár az ami ennek a törekvésnek gátat szab, te is erre gondolsz?
Talán esélyesként az illuminated a Logitech-től ami bejön, erről vélemények?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4043) dudika10 válasza gordonfreemN (#4042) üzenetére


dudika10
veterán

Normális magyar kiosztású világítós billentyűzet ennyiért szerintem nincs. :(

Illuminated-ből van magyar? Én még nem találkoztam vele, bár a billentyűzetek terén annyira nem vagyok otthon, szóval ettől függetlenül simán elképzelhető hogy van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4044) Füleske válasza dudika10 (#4043) üzenetére


Füleske
addikt

Nem ennyiért hanem semennyiért.
Logitech , Microsoft nincs magyar kiosztással , ami van magyarban az meg gagyesz.

(#4045) Füleske válasza gordonfreemN (#4039) üzenetére


Füleske
addikt

"lágy a gombnyomás"
"Ajánlom" a Speedlink Alterno - t . :DDD Alterno - s élményeim

(#4046) gordonfreemN válasza Füleske (#4044) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja-ja. elfelejtettem odaírni, hogy ez nem magyar, de kompromisszumra szorulok, nagyon úgy érzem. Viszont az Y és Z gombok ha jól sejtem simán felcserélhetőek, és engem ez zavarna a legjobban. Szóval véleményekre az illuminateddel kapcsolatban kíváncsi lennék...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4047) Füleske válasza gordonfreemN (#4046) üzenetére


Füleske
addikt

A gombok tetszés szerint felcserélhetők , én is a legjobban magyarítottan helyeztem el a német x6 billentyűit.
Az illuminated szerintem ezen kívül megfelel az elvárásaidnak.

(#4048) dev00


dev00
tag

Helló,
Tudnátok ajánlani magyar vezeték nélküli billt. egérrel párban, általános felhasználásra, aminek a vevő egysége csak max. egy pendrive méretű stick, nem pedig egy kábeles egység amit az egér közelébe kell tenni. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4049) kw3v865


kw3v865
senior tag

Szeretnék venni egy új vezetékes billentyűzetet 5 ezer Ft alatt. A főbb szempontok: fekete legyen és nagy Enter billentyű legyen rajta. Mindegy, hogy lapos vagy normál, de kényelmesen lehessen vele gépelni. Melyiket ajánljátok?

(#4050) Füleske válasza dev00 (#4048) üzenetére


Füleske
addikt

Mennyi pénzért ?
Például ez ? [link] 11 ezer körül árulják.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.