Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Domonkos válasza Mr K (#70850) üzenetére


Domonkos
Ármester

Talan erdekessege az egesz layeresdinek, makrosdinak, hogy tul sok tanulast nem is igenyel. Itt nem egy masok altal kitalalt (szamodra talan logikatlan) dolgot kell megtanulj, hanem egy olyat amivel te magad allsz elo. A gyakorlatban ez nalam kb. ugy szokott kinezni, hogy ami ido alatt meggyozodok arrol, hogy a funkcio jol mukodik, mar meg is tanultam. Aztan ha azon kapom magam, hogy valaminek nem talalom a helyet, mert mashol keresem, akkor azt a funkciot atrakom arra a helyre ahol eloszor hittem, hogy lesz. Amiket meg annyira nem hasznalok, hogy ido kozben elfelejtem, hogy vannak, azokat meg a kovetkezo frissiteskor leszedem.
Nem azt mondom, hogy ezzel a modszerrel lehet a legoptimalisabb kiosztast elerni, de hogy tanulni sem kell egy percig se, az is tuti :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70852) dqdb válasza Domonkos (#70851) üzenetére


dqdb
nagyúr

tul sok tanulast nem is igenyel
Csak rengeteg kísérletezést :DDD De ahogyan írod, pont ez a lényege, hogy a saját kezedhez faragd a layoutot, ahogyan az agyad/izommemóriád be van drótozva, szóval ez szerintem sem rossz, csak bele kell tenni az időt.

Éppen most próbálom meg kitalálni egy mini 1800-on, hogy hol van az ideális helye, a jobb oldali Fn-nek, és jelenleg a numpad 1 tűnik befutónak modtappal bekötve (ahová fizikailag egy 65%-oson tenném).

Mr K: itt linkeltem a jelenleg használt kiosztásaimat és itt az első bekezdésben vannak linkek a layerek működésére QMK alatt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70853) Mr K válasza dqdb (#70852) üzenetére


Mr K
senior tag

És használatkor a layer(eide)t úgy kell kiválasztani, hogy a sötétszürkével jelölt billentyű(ke)t nyomva tartjuk, mint egy szokásos váltóbillentyűt?

Illetve jól gondolom, hogy a QMK feature-einek egy részét lehet emulálni, AHK-val? (Utóbbit használom, de csak a nekem szükséges minimális mértékben. De pár dolog így is ismerős volt. Mondjuk az AHK-nak nyilván megvannak a korlátai.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70854) dqdb válasza Mr K (#70853) üzenetére


dqdb
nagyúr

És használatkor a layer(eide)t úgy kell kiválasztani, hogy a sötétszürkével jelölt billentyű(ke)t nyomva tartjuk, mint egy szokásos váltóbillentyűt?
Igen, én így használom, de az egyik lehetőség csak többől, itt az MO(x) felel meg ennek az esetnek. Minél kisebb a billentyűzet, annál hasznosabb a one shot funkcionalitás és az OSL(x) layerváltás.

Illetve jól gondolom, hogy a QMK feature-einek egy részét lehet emulálni, AHK-val?
Sokat lehet, de nem mindent és/vagy bizonyos dolgok AHK-ban rettenetesen bonyolulttá tudnak válni. Cserébe a billentyűzet oldalán a Unicode és operációs rendszer kiosztását érintő dolgok tudnak fejfájást okozni. A QMK és AHK párosa jól ki tudja egészíteni egymást, vagy ha az emlegetett nyelvi dolgok kellenének főleg, akkor a QMK és a WinCompose tud nagyon jól együtt dolgozni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70855) Tamarel


Tamarel
senior tag

Keychron K5 optical banana, fehér háttérvilágítással

Első benyomások:
- nehéz, masszív
- a fényeffektek bazári hatásúak
- linuxban variálni kellett a funkciógombokkal
- magas, szokni kell ezeket a lebegő gombokat
- főleg a kurzor körüli részen folynak egybe (érzésre), pl még könnyen bezavar a numpad 0

Gépelési élmény:
- első mechanikus, elég jó, stabil
- zajos, éjszaka nem az igazi, már érthető a takarítási - kenési igény
- a Dell billentyűzete inkább brown-ra hasonlít
- a Lenovoé nagyon feszes, felül fog, pont mint a banana

[ Szerkesztve ]

(#70856) totron válasza Tamarel (#70855) üzenetére


totron
addikt

Ez a felül fogás és lebegés együtt nem tűnik szerencsés kombónak, ujjfárasztó lehet. Tetszik a citromos zselés sütik tetejéről importált sárga zselé a billentyűk alatt, képen nekem nem bazári. De számodra az - kompenzálja ezt más egyéb tulajdonságával?

(#70857) 0xmilan válasza Tamarel (#70855) üzenetére


0xmilan
addikt

- magas
:DDD

(#70858) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
elérhető a Q5, ISO-ból csak barebone van kapcsolók és kupakok nélkül

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70859) Tamarel válasza totron (#70856) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem fárasztóbb, mint eddig. Alapból lágyan kezelem, folyamatosan érintem a billentyűzetet, nagyrészt vakon / perifériás látással. Ehhez a felül fogás a legjobb.

A kinézettel nincs bajom, a fényerő állítás is hasznos. Egyedül bekapcsolási effektet és a tucatnyi gépelési fényhatást tartom bazárinak. Szerencsére lehet zárolni.

[ Szerkesztve ]

(#70860) Enton válasza Tamarel (#70855) üzenetére


Enton
addikt

Nofene ez itt egy stab a caps alatt:

Ilyet sem minden nap látni, kell ez neki?
Magasabb mint a leharcolt space-es társa, de ott ollós mechanizmus magassága utolérhetetlen a jelenlegi low profil kapcsolókkal.
Esetleg egy laposabb csuklótámaszt elé, de ahogy nézem a laposok bill-jeinek magasságával egyszintben van de gondolom azokat meg nem gyakran használod, már ha van rá mód.

Hangos, hangosabb mint az ollósok, halkabb mint a legtöbb bazári kék csatogós?
Low profil silent kapcsolóról eddig még nem tudok, de ha lesz szólok/szólunk hogy arra lehet upgradelni.

#70857 0xmilan:

Na igen ez mindenkinél másképp jön le, nekem is pl simán a legalacsonyabb lenne a brigádon belül.

#70858 dqdb:

Érdekes ez a kétféle F sor, pont a knob nélküli a végig tömött, knobos meg a "normálisabb"(kinek mi persze).
Na ebből így pont knobos kéne, mintsem knob nélküli emiatt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#70861) Tamarel válasza Enton (#70860) üzenetére


Tamarel
senior tag

Csak a caps-nál van, mindkét oldalon.
Csuklótámasz majd kiderül, még csak pár napja használom. Itthon mindenhez csak ezt.

A kapcsoló csendes, csak a mechanikus súrlódás hallatszik.
A legnagyobb hangja a gombok felső csattanásának van, amikor visszaugranak a helyükre. Gyors gépelésnél így egészen egyedi (újszerű, kellemes tónusú) dallammal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#70862) dqdb válasza Enton (#70860) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyet sem minden nap látni, kell ez neki?
Lehet, hogy nem eléggé mély a stem-kupak kapcsolat, így már 1.75u is billeghet. Az igazán extrém a Razer nem ugrik be, hogy melyik OEM által gyártott optikai kapcsolója, ott már az 1u is saját stabilizátorral van ellátva.

Low profil silent kapcsolóról eddig még nem tudok, de ha lesz szólok/szólunk hogy arra lehet upgradelni.
Optikai kapcsolót és abból is low profile darabot nehéz lesz.

Érdekes ez a kétféle F sor, pont a knob nélküli a végig tömött, knobos meg a "normálisabb"(kinek mi persze).
Na ebből így pont knobos kéne, mintsem knob nélküli emiatt.

Ez fel sem tűnt, mindenhol a knob változat képe szerepelt csak mostanáig. Érhetetlen döntés, értelmetlenné teszi a knob nélküli változatot, kevés rosszabb tervezői döntés van, mint az osztás nélküli F-sor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70863) nyunyu válasza dqdb (#70862) üzenetére


nyunyu
félisten

Razer optikain a fém fül az nem valami clickbar akar lenni?
Hogy kattogjon az amúgy lineáris kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70864) dqdb válasza nyunyu (#70863) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70865) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Anno vettem egy Genesis Thor 300 TKL de fél év alatt duplázott/kihagyott aztán lett a mostani Cooler Master CK550 de 2 éves múlt eg kevéssel és ez is kihagy.
Nem akarok/tudok forrasztani vagy alkohollal tisztogatni.

Redragon Kumara k552-t néztem hogy van Magyar kiosztású.
Talán megszoknám a numpad és ISO enter hiányát.
Jó értem hogy forrasztás nélkül cserélhetők a kapcsolói? (Outemu)

(#70866) 3.Aragorn válasza nyunyu (#70863) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem clickbar, clickbait ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70867) 3.Aragorn válasza zodo (#70865) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, de csak otemu megy bele.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70868) zodo válasza 3.Aragorn (#70867) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.
Több típus létezik ahogy látom de ez a (K552RGB-1REDHU) kell választanom ha piros kapcsolós, Magyar, rgb-s típust szeretnék?

(#70869) dqdb válasza zodo (#70865) üzenetére


dqdb
nagyúr

A forrasztás a hotswap socketnél is meg tud repedni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70870) 3.Aragorn válasza zodo (#70868) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:K

Nem minden vándorút céltalan...

(#70871) zodo válasza dqdb (#70869) üzenetére


zodo
nagyúr

Nincs célszerszámom se türelmem nem lenne hozzá de köszi az infót.

3.Aragorn

Köszi.
Ahogy nézem sehol nincs valós készleten de valahol majd megrendelem.

(#70872) 3.Aragorn válasza zodo (#70871) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs mit. De van raktáron sok helyen is.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70873) Molydeus


Molydeus
senior tag

Van esetleg tapasztalata valakinek az ezzel az Alis store-ral? [KeeBox]
Ma megérkezett végre a GeekArk Bow Accent kitem, minusz egy Right Arrow...
Mindenképpen megreklamálom, csak kíváncsi vagyok mennyire esélyes, hogy elküldik a hiányzó kupakot.

M.

(#70874) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Minden Redragon Kumara k552 (vagy sima 552 ha van) könnyen cserélhető, foglalatos switch-ekkel szerelt?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#70875) dqdb válasza HornedReaper (#70874) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, legalábbis a régebbiek között akad, ami nem volt az, az újak az itteni tapasztalatok alapján igen. Azonban mivel egyetlen hivatalosnak tűnő Redragon oldalon sem említik a feature-ök között, így nincsen garancia rá, hogy tényleg az lesz.

Ha hotswap, akkor is csak Outemu, Gazzew (Outemu által gyártott) vagy Content (Outemut koppintó) kapcsolót tudsz csak beletenni, a piac több nagy szereplőjétől (Cherry, Gateron, Kailh, JWK/Durock) semmit sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70876) Phobion


Phobion
őstag

Akik lube nélküli mechanikus billentyűzeteket használnak, tőlük kérdezném, hogy nem zavaró az a fémes, pattogó rugó hang használatkor? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#70877) dqdb válasza Phobion (#70876) üzenetére


dqdb
nagyúr

Abból, hogy egy rugó nincsen megkenve, még nem következik, hogy pengeni fog.

Vannak rugók, amelyek hajlamosak a pengésre, ezeket kell megkenni vagy lecserélni, és vannak olyan billentyűzetbelsők és/vagy plate anyagok, amelyek hajlamosabbak a pengésre, ezeket kell elkerülni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70878) holodp válasza dqdb (#70869) üzenetére


holodp
aktív tag

Erre egyébként van valami “oktató” videó, hogy ilyen esetekben mit, mivel és hol kell forrasztgatni?
Nekem is van egy pár éves nem hot swap billzetem, amin rengeteg karakter dupláz, rengeteget meg nem vesz be, de szívesen kísérletezgetnék a javításával, ha tudnám, mit kell csinálni vele.

(#70879) dqdb válasza holodp (#70878) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
billentyűzetorientált videó forrasztásról

Ha nem hotswap socket van, akkor a legegyszerűbb forrasztási típusról van szó. Kell egy páka (lehetőleg értelmes hőmérsékletvezérléssel, tudjon 400 fokot az ólommentes forrasztáshoz, és vésőszerű fej legyen hozzá), kell forrasztóón (ólmos 60/40 vagy 63/37 legyen 0,8 mm-es átmérővel, ami se túl vastag, se túl vékony), a pákafejhez tisztító (a vizes szivacs helyett a rézforgács jobb), és ennyit. Ha ki is szeretnél forrasztani dolgokat, az a kicsit macerásabb fele, ahhoz nem árt ónszippantó és/vagy rézszalag, valamint néha flux.

Ha egy kapcsoló dupláz vagy kihagy, akkor a gyári forrasztást kell és elég elmelegíteni általában, a kapcsolat ridegségét javítandó érdemes némi ólomtartalmú forrasztóónt is tenni rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70880) dugo_ válasza holodp (#70878) üzenetére


dugo_
veterán

A legtöbb plate mounted olcsó bill felülről van összecsavarozva. Megkeresed a kupakok alatt az a 10-15 csavarhelyet, szétszeded, átfordítod és a nyákon az összes nagy gübürcös forrponton átmész. Könnyű megtalálni, a kapcsolóknak középen van egy vastag műanyag lába, akörül van a 2 forrpont. Mivel az ólommentes forrasztás magasabb hőfokon olvad, ezért érdemes rámenni egy kis adag ólmossal is, könnyebben megfolyik, tartósabb is lesz.

(#70881) Throme válasza Phobion (#70876) üzenetére


Throme
veterán

Zavaró, de megoldotta a problémát a K8 megvétele :). Bár nem tudom kapcsolók mennyire vannak kenve gyárilag... én nem nyúltam hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#70882) Phobion válasza Throme (#70881) üzenetére


Phobion
őstag

Link pls, nem ismerem a K8 billentyűztet


#70877 - Az tök jó, hogy akkor vannak ilyen rugók. Csak lehet azt tudni, hogy melyek azok? Gondolom budget mecha. billentyűzetek között nincs ilyen. Egyszer vettem egy T-Dagger TKL-t, hát az úgy pengetett, hogy másnap vittem is vissza az aqua-ba. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#70883) nyunyu válasza Phobion (#70882) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem értem a problémát:

Melóra nekem megteszi.

Irodában fellelhető mindenféle random HP billzetek hangosabbak nála. :DDD

Nyilván a gyári állapota nekem is meghaladta a tolerancia küszöbömet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70884) dqdb válasza Phobion (#70882) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak lehet azt tudni, hogy melyek azok?
A külön kapható rugók közül a TX, a Thic Thock és Sprit ilyen például. Komplett kapcsolóként az ezekkel szereltek, valamint a Cherryk egészen jók ezen a téren.

Boltban kapható billentyűzetekben ezek közül legfeljebb Cherry kapcsolóval találkozol, de abból még nem következik a pengésmentesség, mert a plate is tud pengeni. Olyat érdemes nézni, amiről van gyakorlati tapasztalat, hogy nem peng vagy megoldható, hogy ne pengjen, általánosan az összes floating design billentyűzetet érdemes kerülni.

Egyszer vettem egy T-Dagger TKL-t, hát az úgy pengetett, hogy másnap vittem is vissza az aqua-ba. :DDD
Az Outemu rugói hírhedten pengenek, ha ezt kombinálod egy floating design felépítéssel, akkor a kapcsolók rugói és plate egymással versengenek, hogy melyik hangosabb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70885) Phobion válasza nyunyu (#70883) üzenetére


Phobion
őstag

Na jó, hát így könnyű. Ha lenne ilyen készletem, lehet én is nekimentem volna. :D

#70884 - "Az Outemu rugói hírhedten pengenek, ha ezt kombinálod egy floating design felépítéssel, akkor a kapcsolók rugói és plate egymással versengenek, hogy melyik hangosabb." - Aha, köszi az infót! :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#70886) holodp


holodp
aktív tag

dqdb, dugo köszönöm!
Erre a célra elég egy 8-9 ezres páka, mondjuk egy ilyen? Vagy inkább egy ilyen? Tudom, nyilván nem a technológia csúcsa, de nem tervezek nagyüzemben forrasztgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#70887) copass válasza holodp (#70886) üzenetére


copass
veterán

az olcsóbb is bőven elég.
én egy ilyen usb-s pákával cseréltem komplett billentyűzetet...kínából ez volt vagy ezeröccá! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70888) dugo_ válasza holodp (#70886) üzenetére


dugo_
veterán

Adatlap alapján bármelyik jó lehet, de nincs velük tapasztalatom. Olyat nézz, amihez kapható, könnyen beszerezhető póthegy. Vagy kérdezz rá a hobby elektronikás topikban: https://logout.hu/tema/hobby_elektronika/friss.html

Nekem egy ilyen van: https://www.hestore.hu/prod_10031766.html Most ez is drágult, de régen ez és a klónjai a stabil 3ezer forintos kategória volt, szóval nem kell túlzásba vinni.

Ha érdekel hobbi szinten a jövőben, akkor további jó ha van kiegészítő:
ón többféle átmérővel - https://www.hestore.hu/prod_10032720.html, https://www.hestore.hu/prod_10032717.html
folyasztószer - https://www.hestore.hu/prod_10040839.html
ónszippantó - https://www.hestore.hu/prod_10022082.html
ónszívó szalag - https://www.hestore.hu/prod_10036048.html
pákahegy tisztító - https://www.hestore.hu/prod_10036142.html
csipeszek - https://www.hestore.hu/cat_198.html?f=price_p1&o=asc
hamradik kéz - https://www.hestore.hu/prod_10022314.html

Ha csak újra akarod folyatni a forrpontokat, akkor ezekből első körben csak a páka kell, meg esetleg egy 1-1,5mm körüli 60/40-es ón a gyári ólommentes forrasztást ellenállóbbá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#70889) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Találtam egy hasznos kis összeállítást, ha valakit érdekel.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70890) Horvi válasza 3.Aragorn (#70889) üzenetére


Horvi
őstag

Ez jópofa köszi. El tudnám képzelni egy deskmatra nyomva mintaként :)

Hello darkness, my old friend...

(#70891) 3.Aragorn válasza Horvi (#70890) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Csinál a srác deskmatot is belőle :DD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70892) Horvi válasza 3.Aragorn (#70891) üzenetére


Horvi
őstag

Na ez jól hangzik :DD

Tanácsot szeretnék kérni a nagyérdeműtől. Tapasztaltatok olyat egy kapcsolónál, hogy beépítve ha lenyomjátok a gombot és nyomva tartjátok(bottom outolva) akkor ilyen ropogó hangot ad ki mintha homok lenne benne? Egyik másik bobagumnál ezt figyeltem meg.

A másik dolog az lenne, hogy nem vagyok teljesen megelégedve a lineáris kapcsolóval/gépelési érzettel a Q3-nál így lehet cserélném őket valami silent tactile-ra illetve a platet is megnéznék valami mást. Melyikkel lenne érdemes kezdeni? Először beszerezni a kapcsolókat és maradni a gyári steel platenél, vagy rámenni egy másik platere(FR4 vagy PC) és hátha azokkal meg jobban bejönne a lineáris kapcsoló?
Illetve tapasztalataitok alapján mennyire változik illetve milyen irányba a kapcsoló hangja az FR4/PC plate-re váltáskor?

Hello darkness, my old friend...

(#70893) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Keresnék vezeték nélküli billentyűzetet lehetőleg egérrel egy szettben, hogy könnyedén tudjam átdugni és használni különböző eszközök között. Ha ez megoldható, az egérnek nagyobb méretűnek kellene lennie, mert hosszúak az ujjaim, így kellene olyan, ami ~12 centi hosszú.

1.Mekkora összeget szánsz rá? - 15,000 huf
2.Használt szóba jöhet? - Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Cooler Master Devastator 3 Van egy másik szett vezetékes bill + egér kombó is és nagyon macerás a 2 szett egy asztalon, egyik a PC-ben, másik a melós laptopban. Kellene egy szett, aminél 1 USB dugó van és azt szabadon áthelyezhetem, amikor kell.
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Böngészés, Office / GSuite feladatok, videoszerkesztés - játékra nem kell, arra controllert használok, illetve néha jó lenne átdugni a streaming stickbe vagy csak a kanapéról a tévén használni néhány alkalmazást.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - Öhm...igen. :DDD Ami belefér ebbe az árkategóriába.
6.Van konkrét modell ami tetszik? - Nincs, de elrendezésre legyen olyan, mint a mostani.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) - Magyar kell és ISO gyors gépelés megszokása miatt, hogy QWERTZ vagy QWERTY mindegy, mert meg tudom cserélni a 2 billentyűt, de alapvetően QWERTZ kellene
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) - Numpad kell, multimedia billentyűk ha elérhetőek jó lenne, de jó az Fn-es megoldás is, méretre a jelenlegi is megfelel.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) - Háttárvilágítás legyen kék (vagy fehér vagy jó az RGB is, mint a mostani ha állítható 1 szín); vezeték nélküli megoldás kell; kitámasztó, hogy megemelje kicsit a felső részt; egérnél az előre / vissza plusz gombok kellenek; Van tölthető ceruza akksim, de ez nem feltétel.

Hirtelen más nem jut eszembe, árukeresőt nézegettem, de ott csilivili rgb 3 db-os angol kiosztású szettek vannak. Gondoltam arra is, hogy vennék egy USB splittert, és akkor csak egy dugót kell áthelyezni, de ez még mindig vezetékes megoldás, bár a melós laptop és saját PC között pont elég lenne. Bár ha ennyi pénzért nincs vezeték nélküli, akkor lehet a splitternél maradok.

[ Szerkesztve ]

(#70894) nyunyu válasza #82860288 (#70893) üzenetére


nyunyu
félisten

Neked valami ilyesmi USB átkapcsoló kütyü kéne, ami gombnyomásra tud váltani, hogy a rákötött billzet, egér, pendrive éppen melyik gépre kapcsolódjon.

Nem emlékszem, ki használ ilyet a topikból, meg van-e egyáltalán hotkeye, vagy csak a hub házán lévő gombbal tud bemenetet váltani.

Meg az is kérdéses, hogy a világítós billzetet egyáltalán elbírja-e.
Ducky One2 pl. egyáltalán nem szereti az ilyen kütyüket.

Én Aten CS782DP-t használok, az ScrLk+ScrLk+Enterre váltja a billzet+egér+DP monitort az asztali gépem, meg a melós laptop között, de az a 4k@60Hz-s DP miatt elég drága.
Persze melóhelyen nemrég lecserélték a régi, DP kimenetes laptopot, újon meg csak USB-C és HDMI van, így vehettem egy USB-C->DP adaptert, hogy ne kelljen új KVMet vennem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70895) #82860288 válasza nyunyu (#70894) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hohó, ez szuper ötlet, nem is gondoltam ilyenre. :R
(Jelenleg a monitor úgy van kötve, hogy saját PC megy DP-n és a melós laptop meg HDMI-n, így oda nem kell splitter, de 4 gomb a váltás, ami még simán belefér)

Így ha egy gombbal kell váltani a 2 gép között már előrébb lennék.
Világítás kellene esti használathoz, mert gyorsan gépelni tudok vakon, de egyéb kombinációkhoz jó ha látom mit nyomok.
Ha jól értem akkor KVM Switch néven kell keresnem ezt az eszközt.
Világítás miért kérdéses? Annyival többlet energia kell neki?

(#70896) 0xmilan válasza nyunyu (#70894) üzenetére


0xmilan
addikt

Sokunknak van ilyen. Alzan lehet kapni ugyanezt, nem kell alirol rendelni.
Elbirja a Q3-t max fenyeron kulso tap nelkul is.
Nem tudok hotkeyrol, en kezzel szoktam nyomogatni a switchet.

(#70897) nyunyu válasza #82860288 (#70895) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsóbb HDMI-s KVM switcheket már találni 20-25k környékén is, és akkor vagy a switchen lévő, vagy mellékelt fizikai gombbal, vagy hotkeyjel tudnál váltani monitort is.
4k@60Hz felbontásért mélyebben a zsebbe kell nyúlni, az inkább 35-40k kategória.

Én a CS782DP külső fizikai gombját nem is használom, mert a billzet mindig kéznél van.

Ezeknek a kütyüknek általában nincs önálló tápjuk, hanem a 2 gép USB-iről veszik, így egy brutálisan sokat fogyasztó világítású billzet nem biztos, hogy működik vele.
3 világítós billzetemből egyedül a Ducky nem megy a KVMmel.

#70896: idén tavasszal linkelt valaki egy távirányítós HDMI switchet itt a topikban, de azt nem találom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70898) #82860288 válasza nyunyu (#70897) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ahogy néztem német amazonon ezeket lehet 5V-os micro USB-n keresztül ellátni árammal.
30-40€-ért vannak HDMI-s verziók, köztük 4k-s is, bár nekem az nem kell.
Képminőségen változtat valamit egy ilyen switch, hogy pluszban van beiktatva??

+0xmilan: láttam Alzán is, de akkor lehet mégis egyszerűbb egy HDMI-s verzió ugyanennyiért német amazonról, bár nem tudom az olcsó eszközök milyenek lehetnek.

(#70899) Molydeus válasza #82860288 (#70898) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha KVM-ben gondolkodsz, érdemes megfontolni a hotkey képességet. Az IR távok rém fapadosak, a dobozra szerelt kapcsolók miatt nem tudod elrejteni a dobozt, a vezetékes kapcsolóknál ott plusz egy vezeték és ezeknél mind el kell venned a kezed a billentyűzetről.
A hotkey meg mindig kéznél van. :) Viszont azt is érdemes megnézni, hogy milyen billentyű kombinációt használ a kütyü, vannak "érdekes" megoldások.
A másik, ami érdekes lehet, hogy pontosan milyen USB verziót használ. Az uGreen HDMI-s KVM-je pl. 1.1-en tud hotkey-t, az a szabvány viszont már kevés áramot adhat egy mai RGB-s billnek. Az Ugreen USB switchénél (KM) pedig figyelmeztetnek, hogy a 3.0-s verziónál gond lehet a vezeték nélküli dongle-ökkel. Ha nem akarsz mondjuk külső adathordozót is a kapcsolóra kötni, akkor a USB2.0 arany középút lehet.

Létezik néhány hotkey-s USB switch (KM): [link] és [link]
HDMI-s KVM (2 ill. 4 gépes verziók), IR távval, hotkey-vel, 4K60Hz képességgel: [link]
Ebből a másodikat használom jelenleg is.
A 4-es verzióhoz hasonló, külsőtáppal, de főkapcsoló nélkül: [link]

A két CoolerMaster billencsem gond nélkül vitte a fenti KVM külső táp nélkül is. Külső táppal viszont a világítás folyamatos akkor is, ha nincs bekapcsolva egyik gép sem.
A kínai KVM-eknek lehetnek/vannak nyűgjeik. Ki kell őket ismerni és ha megvan a megoldás, akkor nem piszkálni.
A képminőségbe nálam nem szól bele a KVM. Egy furcsaságot vettem észre, de az virtuálisgépeknél jött elő és ott történt a cégnél egy OS váltás is, azelőtt pedig nem találkoztam a jelenséggel, szóval lehet, hogy semmi köze a KVM-hez. Java alapú GUI hajlamos - nincs rá jobb kifejezésem - villogni (nem a monitor, hanem maga az alkalmazás ablak kerete, fejléc, stb.) ha user interakció van.

Az Aliról a Displayportos KVM-ek eltűntek egy ideje. Ami meg kapható azok is jól megdrágultak, Még nincs egy éve, hogy a 2 gépes KVM-emet 13 körül vettem, most ugyanott ugyanez 24...

M.

[ Szerkesztve ]

(#70900) Molydeus válasza Molydeus (#70873) üzenetére


Molydeus
senior tag

Kaptam egy ígéretet a hiányzó kupak pótlására, mondjuk a készlet feladását sem kapkodták el, szóval fel vagyok készülve rá, hogy hetek múlva lesz ebből valami. Mindegy, addig nem zárom le az eredeti megrendelést, hátha számít nekik valamit.

Ez a GeekArk BOW PBT mennyivel simább felületű, mint az Arctic vagy Iceberg klónom. Cserébe egyik Space-ben sem volt minimális görbület sem. Gondolom teljesen más az öntőformájuk.
Kipróbálom a 65%-os GMMK-n az Iceberggel kombinálva, mert jól mutatnak együtt.

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.