Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Domonkos válasza dobragab (#30993) üzenetére


Domonkos
Ármester

En egyszer probaltam ezt a billentyuzetet es nekem nem tetszett - ahogy eddig nem talalkoztam egyetlen olyan mem-mecha (hibrid) kapcsolos billenccsel sem, amit jo szivvel tudnek ajanlani. Sajnos mindket kategorianak a rossz tulajdonsagait orokitik. Viszont az araert ez tudja a legjobb epilepsziat elodiezni. Szoval jah - en ajanlani nem fogom, de aki tobbet szeretne mutogatja a haverjainak/szuleinek, mint hasznalni, annak az egyik legjobb vetel lehet.
Kupakjainak befernek a budget kategoriaba.
Ha valamit kene irnia megjegyzesbe: Budget RGB - a hattervilagitason kivul semmiben sem kiemelkedo.

haxi, te mint gondolsz rola?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31002) Allien


Allien
veterán

Ilyen kupak szettet hol lehet venni, vagy hogy keressek rá?

Természetesen a döntött wasd gombokra gondolok első sorban.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31003) Methionyl


Methionyl
senior tag

Urak erről vélemény? -> FUNC INDUSTRIES KB-460 UK (Cherry MX Red)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#31004) Domonkos válasza Allien (#31002) üzenetére


Domonkos
Ármester

Talán a stock corsair k70-nek is hasonló van.
Használat közben elég furi - valahogy azt várna az ember hogy majd a nyomás iránya is megváltozik, merőleges marad a billentyű felületére, aztán mégsem. Átverés az egész :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31005) Ringman válasza Methionyl (#31003) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha jól tudom, ugyanaz a bill, mint a fnatic rush, csak más van ráírva.
topikban rákeresve: [link]

(#31006) Allien válasza Domonkos (#31004) üzenetére


Allien
veterán

Külön venném a kupakokat, mert nem nagyon tudok kifizetni 40-50E-t rá. Azaz, mondjuk a Gigabyte billre raknék ilyet. Azért kellene, mert játék közben jobban érezni, melyik gomb melyik. Nem kell lenézni a billre. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31007) Domonkos válasza Allien (#31006) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kulon lehet kapni pont a corsairet, de ha igy sem olcso. Amugy meg otletem sincs hogy milyen neven futnak. Azt tudom hogy engem zavarnanak a kulonbozo kupakok :N
Esetleg vehetsz valami 3M ontapados (es texturazott) matricat, amit ideiglenesen fel tudsz ragasztani, amig megszokod az elhelyezkedest. Azok igen jol tapadnak muanyagra es nem is draga.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31008) Ringman válasza Domonkos (#31007) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezek nem silicone gel keycap-ek, csak bordázott felülettel?

(#31009) Domonkos válasza quailstorm (#30951) üzenetére


Domonkos
Ármester

Noha tudom hogy nem pont az 50k-s kategoriat celoztad meg, de most ugrott be hogy peldaul k70-bol is van rapidfire verzio, aminek 1.2mm-nel van az actuationja a standard 2mm helyett. Gepeleshez nem kifejezetten elony, de dupla/tripla-tapnel jo lehet - meg amugy is ajanlott billencs.
Bar nekem a logitech k120 is tetszik... :U
Ha tudsz, akkor majd probalj ki egyet az elobbibol! :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31010) Allien válasza Domonkos (#31007) üzenetére


Allien
veterán

Nem megszokni akarom a helyét. A lényeg, hogy KELL egy támpont, hova rakjam a kezemet. A jelenlegi billem a Zboard totál más kialakítású:

A lényeg nem csak a méret, hanem a kialakítása is, közép pont fele lejtenek a qweasd gombok, és halál könnyű egyből vakon is megtalálni a W gombot akár. Míg, egy átlag billnél ez relative, de sokkal több idő. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31011) nyunyu válasza Domonkos (#31007) üzenetére


nyunyu
félisten

Inkább erre a Corsair Strafe addonra gondolhattál, ~7k postázva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31012) quailstorm válasza Domonkos (#31009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még gépeléshez is volt PH! cikk valamelyik rövidebb utasból, úgy emlékszek az is jó volt.

Most lehet haragudni fogsz de már kifizettem az átmeneti megoldást, az egy Genius Imperator lesz 1 évesen dobozában. 3600Ft-ot remélem megért, még nem fogtam kézben. Konténeres billentyűknél csak jobb.
Egyébként eddig tényleg csak munkahelyről leselejtezett billjeim voltak, meg a Hama a Tescoból amit szétvertem a Rollover miatt.

Simogatót viszont keresnem kell, mert még életemben nem fogtam normális billt. Azaz de, egyszer. Veletech 2013 Millenáris Park, Cooler Master quickfire akármin Crysis 3-aztam. De azt meg elfelejtettem már.

Billentyűre meg visszatérek ha lesz mit rászánni... Fogamra kéne pénz, jogosítványra, telóm is egy MT6572 4.2.2-es droiddal. Eredetileg nem kalkuláltam most ezzel a kiadással, csak kiderült hogy semmi használható USB-s billentyű megoldást nem tudok prezentálni az új gépnek. (ami szintén selejt, USA refurbished törött karcos de olcsó Optiplex 3010 i5-3470-nel)

Imperator legalább illeni fog a Maurus GX-hez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31013) SunMount3r válasza Allien (#31010) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha már ilyen exxxtrém bill.-zetek linkelsz, akkor miért nem állsz át inkább gamepad-re?! :F :D Xbox360 pl. speciále deigned for gaming. Persze multi FPS-hez nem a legjobb, enyhén szólva, de casual, single, local Co-Op témára tökéletes, sőt... Extra (popular) infó: pl. egy AC típusú játékot, ha egér+bill kombóval kellett volna tolnom, akkor még rövidebb idő alatt repült volna az instant kukába az egész install, mint egyébként... :D

[ Szerkesztve ]

(#31014) koni016


koni016
tag

Helló!
A Corsair K70 RGB-s változatából melyik boltba lehet venni olyat aminek a kiosztása ugyanolyan mint a magyar billentyűzeteknek csak fel vannak cserélve a betűk? (vagy hogy tüntetik fel: UK, EU? kicsit megkeveredtem ezeknél :D ) Az a lényeg hogy esetleg később kitudjam cserélni ékezetes billentyűkre a gombokat.

(#31015) ates2 válasza szacsa33 (#30976) üzenetére


ates2
senior tag

THX

(#31016) haxiboy válasza koni016 (#31014) üzenetére


haxiboy
veterán

ISO kiosztás kell neked, UK-val szokták jelölni (általában). Viszont nem standard a bottom row, így keycapet csak elvétve lehet kapni, illetve egy kollega foglalkozik vele hogy magyarítja, viszont ennek megvan az ára.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31017) Domonkos válasza koni016 (#31014) üzenetére


Domonkos
Ármester

Arra kell figyelj, hogy a billentyuk darabolasa ISO legyen (ne pedig ANSI).
ISO-nak 2 sor magas az entere, es rovid a bal shiftje; 105 billentyuje van az ANSI 104 helyett.
A billentyucsere viszont kisse nehezen lesz kivitelezheto, mivel nem igazan fogsz magyart kapni beloluk. Sot! Meg az Y-Z-t felcserelve is csalek lesznek a kupakok.
Kicsit reszletesebben az osszefoglaloban. Ha nem vilagos, kerdezz batran! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31018) ates2


ates2
senior tag

COUGAR GAMING Attack X3 MX Brown-rol vélemény ? Lehet inkább ilyet veszek mint Gigabyte k85-t

(#31019) koni016


koni016
tag

oké, köszi a segítséget

(#31020) Entaro válasza koni016 (#31019) üzenetére


Entaro
tag

Corsai K70 RGB a DE kiosztás 100% ISO.

(#31021) koni016 válasza Entaro (#31020) üzenetére


koni016
tag

magyar oldalról hol lehet rendelni akik kövi héten ki is tudják hozni?

(#31022) Allien válasza SunMount3r (#31013) üzenetére


Allien
veterán

Ok, van gamepadom. ;] FPV-re nem alkalmaznám. Már, multira. :N

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#31023) megaandrew


megaandrew
tag

Hello!

20e Ft értékig szeretnék új billentyűzetet főképp játék, böngészés és multimédiás célokra magyar kiosztással.
Nem kell, hogy mechanikus legyen, a membrános verzió is megteszi.
Amiket szeretnék, hogy tudjon:
-világító billentyűk (lehetőleg rgb és ne csak sötétben látszódjon belőle valami)
-USB hub, jack aljzat
-macro gombok
-multimédiás gombok
-ne legyen túl hangos
-vezetékes legyen
-hosszútávon is kényelmes (csuklótámasz)
-tartós és strapabíró darab legyen

Előre is köszönöm!

(#31024) Brett001 válasza plaxi (#30995) üzenetére


Brett001
aktív tag

Természetesen lesz róla egy kis beszámoló. Ez ates2-nek is szól, néhány nap türelem.

Hogy teljes legyen a puma ketrec, karácsonyra kaptam egy ismerősömtől egy Cougar Minos X3 egeret. :) Pár nap használat után írok róla az egeres topicban.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#31025) Ringman


Ringman
nagyúr

jópár switch (nem csak mx) erő-elmozdulásdiagramja: [link]

(#31026) Varoz válasza Nogren (#30991) üzenetére


Varoz
őstag

Úgy rájuk borítottam volna az asztalt, hogy a lábuk se éri a földet!
Mekkora sz*rf*szú banda! :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#31027) ates2 válasza Brett001 (#31024) üzenetére


ates2
senior tag

Amúgy honnan rendelted ? mert én 2 helyet találtam csak ahol van ott 30k de német kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#31028) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,
Szeretnék egy megvilágított, jó ár/érték arányú billentyűzetet.
A lényeg, hogy a gombok láthatóak legyenek, ne csak a keret legyen megvilágítva.
Max 7.000Ft.
Várom válaszotok, előre is köszönöm.

(#31029) Domonkos válasza schottgun (#31028) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hama urage illuminated. Nemreg probaltam; nekem tetszett. Ha osszegyujtom a szukseges infokat rola, akkor az osszefoglaloba is bekerul. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31030) Brett001 válasza ates2 (#31027) üzenetére


Brett001
aktív tag

A varázslótól, de nem a sima hanem az rgb-s X3, mert csak az volt magyar kiosztás+brawn kapcsoló változatban. De amúgy a RGB- tapasztalatom majd a simára is érvényes lesz, mert csak a világításban különböznek.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#31031) zpkasa


zpkasa
csendes tag

Sziasztok,

tudtok ajánlani cherry brown mx-es magyar kiosztású billenytűzetet, elsősorban gépelésre? :F

Kösz, Z

(#31032) SunMount3r válasza Domonkos (#31029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A piros fény még elmegy, de egy fehéret is rakhattak volna bele. A design-ja még tűrhető, de azokra a világító oldalcsíkokra erősen ki kell rakni a Warning! feliratot. +Infó: nem állítható a fényerő. Az az anyaghasználat, tartósság és a gépelési élmény infója lenne a legfontosabb... :K

(#31033) ribizly válasza zpkasa (#31031) üzenetére


ribizly
veterán

Ha újra kapható lesz, akkor a Tesoro Durandal G1N lesz a Te barátod.
De ha nem ragaszkodsz a Cherry-hez, akkor van másik:
TESORO Excalibur V2 Kailh Brown magyar
És véleményem szerint a Kalih sem rossz. ;)
Persze majd a topic gazdák lehet tudnak ajánlani még jobb megoldást számodra, szóval azt várd meg! ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31034) Domonkos válasza zpkasa (#31031) üzenetére


Domonkos
Ármester

A sima durandal meg kaphato, bar nem hiszem hogy mar nagyon sokaig - most kb 24kFt. De ahogy ribizly is irta, mas lehetoseg nem annyira letezik - ez a magyar-mecha kriterium meg mindig tulsagosan szuk.
Ragaszkodsz a magyar felirathoz, vagy csak az elrendezes kell? (rovid bal-shift, duplamagas enter) En amikor hasonlo dontes elott altam az elso mechammal, nem ragaszkodtam; azota meg inkabb masokat is lebeszelek. Akkor egy cherry mx brown-os ISO daskeyboard model S ultimate gyozott meg.

(#31032) nlpK
Pedig mar ez is kicsit kilog a keretbol, jobbat meg nem nagyon fogsz talalni ennyiert.
Karacsony elott probaltam - gepeleshez szerintem egesz jo volt; kelloen taktilis es egyenletes. A legnagyobb gondom talan a vilagitassal volt, mert alacsonyabb szogekbol nezve nem volt annyira egyenletes - mondjuk 8k-ert nem is lehet realis elvaras...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31035) SunMount3r válasza Domonkos (#31034) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig a világítás (a betűk) láthatósága lenne az egyik legfontosabb (ezt nem említettem), mert semmit nem ér egy normál fekete bill.-zettel szemben, ha nem jön át rajtuk rendesen a fény.

Nézek majd még pár tesztvideót, de lehet a végén mégis csak valami noname fehér lesz a megoldás, negyed ennyiért...

(#31036) Domonkos válasza SunMount3r (#31035) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rendben - csak kerlek azt ne mondd utana, hogy mi ajanlottuk :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31037) zpkasa válasza Domonkos (#31034) üzenetére


zpkasa
csendes tag

Sajnos kell a magyar felirat és brown is. Találtam Ozone Strike Battle-t, de már nem elérhető HUN+Brown kombóval. A Tesororól vegyesek a vélemények, úgyhogy nem merem ennyiért.

(#31038) Domonkos válasza zpkasa (#31037) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hmmm... pedig emlekeim szerint az ozone-nal tobb gond volt, azert is huztuk ki az ajanlobol anno :U
A tesoro amugy ok, viszont ez tetstesiti meg a cherry mx belepo szintet. Olcso, viszont ha tobbet koltesz ra, jobbat kapsz. Rossznak semmikepp sem rossz - csak nem kell tulbecsulni. Bar nem tudom hogy fotozasban mennyire vagy otthon, de ez a durandal kb a 100k-200kFt os tukorreflexes kamera lehetne. Hatha igy konnyebb beloni.
Amugy ha online rendeled meg, akkor az elso ket hetben gond nelkul elallhatsz a vasarlastol es visszakapod a termek arat is. - De ennek elobb kerlek olvass utana!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31039) zpkasa válasza Domonkos (#31038) üzenetére


zpkasa
csendes tag

akkor lehet megpróbálkozok a durandallal. Köszönöm a segítséget mindenkitől. BUÉK

(#31040) Domonkos válasza zpkasa (#31039) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg ha annyit megteszel majd hogy irsz rola egy velemenyt, akar bejon, akar nem, nagyon halasak lennenk erte! :B
BUEK!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31041) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Olyan problémám van, hogy a "T" billentyű lenyomása után a gép "TZ" karaktert ír be. T és Z-t is. Láttatok ilyent már? Nem borult a billentyűzetbe semmi. Eléggé zavaró állandóan nyomom a delete-t.

Billentyű: Gigabyte Osmium mechanikus billentyű

(#31042) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Ilyen billentyűzetet tudok valahol venni (foglalkozik valaki ilyenek behozásával?) itthon, vagy rendeljem meg innen, a jó 6 ezer forintos szállítást kifizetve. Megbízható ez az oldal? Megadhatom a bankkártyám adatait?
Írtam egy magyar oldalnak (pixel.hu), egy-két ilyet árulnak (a 4 Ultimate-et, csak drágábban), még nem kaptam választ.
Fontos, hogy Ultimate legyen, nem szeretnék feliratot a kupakokra.

Barna kapcsolókkal vegyem, ugye? Most szar, ezer forintos billentyűzetem van, már rég tönkrement, de nincs tapasztalatom, ennél csak jobb lesz. ;]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31043) Domonkos válasza Burt1793 (#31042) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ilyenem volt bo egy eve. Penge darab, csak ajanlani tudom. Nagy ritkan szokott HA-ra is felkerulni egy-egy, noha nem mindig a Model S es nem is mindig az ultimate. Szallitassal egyutt en egy kicsit sokallom az arat, bar ennel olcsobb nagyon nem lesz (kiveve egyszer mikor meg 70eur-ert ment egy honapig, de azt szerintem csak elfelejtettek visszairni, vagy valami...). En inkabb egy hasznaltra probalnek meg lecsapni, ha nem annyira surgos.

Nekem barnaval volt, de a model m ota inkabb a kek a preferaltam. Tetszett az is - neha hianyzik. :O
Nem tudok boltrol, aki a model s-et arulna; itthon mar csak a 4-est lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31044) Burt1793 válasza Domonkos (#31043) üzenetére


Burt1793
veterán

A kék és a barna között csak hangbéli különbség van, nem? A barna csendes, az jó nekem. :)
Nem olyan sürgős, de nézegetem már egy ideje, sehol se kapható... mindenképpen ultimate kell, ha HA-ra felkerülne egy, megvenném. Fel is raktam oda, hogy keresek ilyet. A magyar boltok inkább a 4-et árulják, 56 ezerért és mivel kb. ugyanaz a kettő (az a tekerő nem kell nekem), jobban megéri kb. 40 ezerért ez az S model, szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#31045) Domonkos válasza Burt1793 (#31044) üzenetére


Domonkos
Ármester

Csak a hangban van kulonbseg?
Feluletesen: igen - ha nem probalod a masikat, akkor pont ugy tudod majd elkepzelni, hogy az egyik klikkel, a masik meg nem.
Kis elteresek viszont vannak, amit nagyon finoman nyomva ki tudsz erezni. A blue mondjuk kapasbol 5g-mal kemenyebb. Elobb kezdodik a puplija es tovabb tart stb. Ha tudsz grafikont ertelmezni, akkor ezek nagyon jok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31046) Burt1793 válasza Domonkos (#31045) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, grafikonon látszik a különbség, de ez úgyis megszokás kérdése, sajnos egyiket se tapasztaltam még meg. Barnával szeretném venni, itthonra lesz, nem irodába. :)
A szállítást úgy tudnám olcsósítani, ha más is rendelne innen valamit.

(#31047) ribizly: Rendeljem meg a fent linkelt boltból, ugye? Nincs értelme szenvedni a 20 eurós szállítás miatt, ez van, remélem kiszállítják, ha megkapják a pénzt...

[ Szerkesztve ]

(#31047) ribizly válasza Burt1793 (#31046) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon fogod szeretni! ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31048) Entaro válasza Domonkos (#31045) üzenetére


Entaro
tag

És 5gr az nagyon is érezhető.

(#31049) Burt1793 válasza Entaro (#31048) üzenetére


Burt1793
veterán

Meghallgattam youtube-on :D, a barna nem is olyan csendes, van nála csendesebb, lehet, hogy akkor kéket választom, szép hangja van a felvételen. ;]

(#31050) nyunyu válasza Burt1793 (#31042) üzenetére


nyunyu
félisten

Random, itthon kapható szabvány alsó soros (1.25-1.25-1.25-6.25-1.25-1.25-1.25-1.25) mecha billzet neked tetsző kapcsolókkal, plusz rendelsz rá ~35-40$-ért valami jó vastag, antracit blank PBT kupakot?

Bucicimacit kérdezd, mennyiért vette Aliról a kupakjait (időközben megszűnt az általa linkelt termék.)

Kínai oldalakon általában csak ANSI kiosztású kupakszett van, ami egysoros Enteres billzetekre passzol.

ISO Enteres szettet eddig még csak Massdropon láttam, de az nem mindig kapható, meg rendeléstől számítva ~2 hónap, mire megkapod.
Viszont ez elvileg nem csak szabvány alsó soros billzetre jó. (anyáztam őket már a rövid 7U szóköz, meg a rossz helyen lévő lépcsős Caps stem miatt?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.