Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) gjohnny válasza dugo_ (#39997) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi az infót!

(#40002) PixAlan válasza zo-lee (#40000) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ha van 4 perced ebben a videóban röviden összefoglalom a mechanikus billentyűzetek zajforrásait illetve hogy hogyan lehet halká tenni őket(bár utóbbi költséges tud lenni ha kompromisszum mentes megoldást kell)

(#40003) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

A CORSAIR K70-hez lehet valahol kapni magyar keycap készletet?

Üdv, gjohnny

(#40004) Ringman válasza nyunyu (#39993) üzenetére


Ringman
nagyúr

Elvileg lassan kapható lesz a Gateron Silent Brown is, ami ugyanúgy hangtompított, mint az MX Pink.

alin már kapható.

--
tegnap aprón láttam olcsón outemu purple-t

(#40005) Allien


Allien
veterán

GAMDIAS HERMES E2 HU 14.600 forint. Ha csak Magyar kupak kellene, érdemes inkább ezt megvenni, és leszedni róla a kupakokat? :B Vagy, van valami értelmes alternatíva kupak ügyben? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40006) Mr.Csizmás válasza Allien (#40005) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez milyen profil? tuti nem cserkó :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40007) Pityu. válasza Mr.Csizmás (#40006) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ennyit lehet róla tudni GAMDIAS certified mechanical switches

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40008) Ringman válasza Allien (#40005) üzenetére


Ringman
nagyúr

alternatíva: cm masterkeys lite, de az drágább szerintem

(#40009) Ringman válasza Mr.Csizmás (#40006) üzenetére


Ringman
nagyúr

profil: oem, mint kb minden billentyűzeten
switch: ttc blue - clicky

(#40010) Allien válasza Ringman (#40008) üzenetére


Allien
veterán

Hmmm... Nem is drágább! Már, ha tényleg kapható, nem csak feltüntették listákon. ;]
Kérdés, ezek szerint a kupak jó mecha billre? :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#40011) nyunyu válasza Ringman (#40008) üzenetére


nyunyu
félisten

CM MK Lite-hoz adnak numpad kupakot is :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40012) pengwin válasza Ringman (#40004) üzenetére


pengwin
addikt

tegnap aprón láttam olcsón outemu purple-t

Köszi, le is csaptam rá! :)

Üdv, pengwin

(#40013) marton.m válasza Allien (#40010) üzenetére


marton.m
tag

Elméletileg igen.

[ Szerkesztve ]

(#40014) Mr.Csizmás válasza pengwin (#40012) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

off: milyen bill volt ez?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40015) dqdb válasza Allien (#40010) üzenetére


dqdb
nagyúr

Feltéve, ha az a billentyűzet is TKL, ahogyan nyunyu említette, valamint szabványos alsó sorral rendelkezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40016) bandee0817


bandee0817
tag

Üdv. Szeretnék billentyűzetet választani munkára, hosszú távra. Eddig egy HyperX Alloy FSP Pro MX Red-et néztem ki, ám mivel ez red switches, lehet van olyan hangos ami másoknak zavaró lenne. Ezért érdekelne hasonló árfekvésben – 25k – akár csendes mechanikus, akár membrános ami azért nem egy budget kategória, lévén sokáig kell hogy kiszolgáljon. Annyi elvárásom van hogy legyen multimédia vezérlés illetve némi billentyűzet világítás, bár ez nem létfontosságú. De mindenképp közép prémium legyen, kinézetre az egyszerűbb letisztult minimalista stílus jön be de nem kritérium. Lehet gamer billentyűzet, úgy gondolom a használhatóság miatt illetve a használati idő miatt kell olyan strapabírónak lennie mint egy gamer billentyűzetnek. Nem muszáj hogy magyar nyelvű legyen. Köszi előre is.

(#40017) Ringman válasza bandee0817 (#40016) üzenetére


Ringman
nagyúr

mx red szerintem nem túl hangos - munkahelykompatibilis. szerintem az mx brown is az.

ha a világításról le tudsz mondani, akkor cm masterkeys pbt.

mx silenttel meg 25ig csak fullsize billentyűzet van, fnatic rush - topiktárs tapasztalata itt: [link]

(#40018) chopin42 válasza Ringman (#40017) üzenetére


chopin42
őstag

Azóta már 90 Eur...Akciósan vettem :U. De igen, én is ajánlanám, videókat találni róla, összehasonlításként.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40019) pengwin válasza Mr.Csizmás (#40014) üzenetére


pengwin
addikt

Amibe kell a kapcsoló?
Super Scholar Z-88... igazából Mechanical Eagle. Nem forrasztósak a kapcsolói.
Szeretem a kékeket benne, de egy egy szobás lakásban már annyira nem szalonképes.

Üdv, pengwin

(#40020) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy billentyűzetet, de nem tudok választani.

1.15-20ezret.
2.Új
3.Trust GXT 280, Nem azt írja amit akarok. 1-1 betűt kihagy, pedig tudom hogy lenyomtam.
4.Vegyes, de főként játék.
5.Mechanikus
6.Nincs
7.Magyar
8.Teljes billentyűzet
9.Extra igények: világítás

Remélem mindenre válaszoltam :)

(#40021) Blasku


Blasku
tag

Sziasztok!

Egy barátom megkért, hogy nézzek neki munkahelyre, ill. otthonra egy gépelésre/programozásra alkalmas billentyűzetet, ami amellett hogy jó rajta gépelni nagyon halk is, hogy ne zavarja a kollégáit.
Gondoltam, hogy egy Cherry MX Silent klaviatúra ideális lesz neki, aztán megláttam az árcédulát :D. Pláne, hogy ÁFA-s számlával kéne beszerezni, és max 40-ért.

Sorolom akkor a paramétereket:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
5 000 - 40 000 Ft között
2.Használt szóba jöhet?
Nem, ráadásul céges számlára kéne.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech K120. De szeretne valamit ami egy kicsit taktilisabb, és jobb vele gépelni.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás, kis Dota 2
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Reálisan gumiharangos, illetve ollókapcsolós billentyűzet érdekelne, mert itthon újonnan nem nagyon lehet 40 alatt halk mechát beszerezni...
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Eddig a Corsair K55 amit kinéztem neki, de nem tudom, hogy ott is 1-2 év múlva a membrán elkopik-e.
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Numpad kell, nyílgombok talán lespórolhatóak (ld. Cooler Master Quick Fire TK)
9.Extra igények
Talán vezetéknélküli, de nem fontos. Illetve az, hogy strapabíró legyen, ne legyenek távol egymástól a billentyűk és ne legyen túl hosszú a billentyűk járása. Elrendezést tekintve a lapos billentyűkhöz van szokva.

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#40022) Blasku válasza Blasku (#40021) üzenetére


Blasku
tag

Ja, félreértések elkerülése végett: ÁFA-s számla miatt a 40-es limit nettóra értendő. ;)

Szerk.: közben jelzett, hogy neki jó ha közelebb vannak a billentyűk egymáshoz, mert nem olyan nagy a keze.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#40023) Spazzz válasza Spazzz (#39958) üzenetére


Spazzz
tag

Cougar 450K vagy Asus Cerberus cseppalloak ha minden igaz ezekrol velemeny?

(#40024) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!
MODECOM Volcano Lanparty RGB-t használ valaki? Mennyire lehet tartós, illetve milyenek a kupakjai, mennyire kopnak rajta a felíratok?

(#40025) Ringman válasza Blasku (#40021) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha eu-n belüli beszerzés is játszik, akkor fnatic rush silent, 90€ - bruttó. [link]
vagy keyboardco.com angol cég - mx silent, matias quiet click vagy matias quiet linear switchcsel szereltek.
ezek már drágábbak, de a 40-50k-ba beleférnek vsz.

de ebből egyik sem lowprofile, az a sharkoon purewriter - kailh reddel de az meg vsz hangosabb lesz a fentieknél.

(#40026) mzso


mzso
veterán

Helló!
Tudni valamit az i szériás Genius Slimstar-okról? Már nem forgalmazzák őket?

Ilyet akartam venni mert korábban az i220-assal jó tapasztalataim voltak (a jóval drágább Cherry Stream 3.0 meg egy év gyűrődést sem bír ki), viszont i222-t meg i250-et sem látok már sehol az árukeresőn.

Kíváncsiságból, az összefoglalóban említett Lenovo Preferred hol, milyen néven kapható?
Árukeresőn nem látok ilyet. Webkeresővel meg csak Preferred Pro-t meg ilyeneket dob ki.

[ Szerkesztve ]

(#40027) Blasku válasza Ringman (#40025) üzenetére


Blasku
tag

Köszi szépen! :R
Utánanézünk mindegyiknek :).

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#40028) KillBorn válasza Spazzz (#40023) üzenetére


KillBorn
senior tag

Alig több mint 1 éve van meg, elégedetten használom! Főleg játékra, előtte olcsó billjeim voltak, fogyóeszközök voltak :) Mechanikusat nem próbáltam (pedig ott is van ami tettszik) de a 30+ ezres billek nem az én világom. Zselés csuklótámaszt használok hozzá, magas billentyűzet, így kényelmesek a felső sorban lévő gombok is. Nem kopnak a billek, masszív, jól össze van rakva (1kg), 3 színben világít, szoftver is megfelelő.

szerk.: 20k alatt alig van értelmes bill.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#40029) vlevi


vlevi
nagyúr

De szépen villog (inkább vibrál) ennek a nemtudom milyen billentyűzetnek a háttérvilágítása!
[link]
Azt hiszem, pár perc után b***nám ki a zablakon!

Mindegyik háttérvilágítás ilyen, vagy van itt is PWM mentes, mint a monitoroknál?

[ Szerkesztve ]

(#40030) pengwin válasza vlevi (#40029) üzenetére


pengwin
addikt

Itt nem nagyon fogsz PWM menteset találni.
Még ha az is egy adott model, akkor is csak próba során derül ki a többségükről.
Egyébként maximum fényerőn lehet nem villogna, és ha egy tesztben úgy szerepel, akkor nem derül ki a viedóból.

Üdv, pengwin

(#40031) pengwin válasza Mr.Csizmás (#40014) üzenetére


pengwin
addikt

Kaptam 5 db extra kék Outemu kapcsolót a billentyűzetemhez. Csak így szabadon egymás mellett kattintgatva a kéket és a lilát az volt az első reakcióm, hogy Jesszusom de hangos a kék! :D

Majd am este kicserélem őket, és letesztelem.
Viszont valószínüleg a Scroll Lock-ot kéken kell hagyjam, mert a lilákból csak egy ANSI billentyűzetnyi van.

Üdv, pengwin

(#40032) vlevi válasza pengwin (#40030) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondoltam...
Még egy indok a világítás ELLEN.

Közben, találtam valamit, amihez nyunyunak biztos lesz egy-két szava :
iKBC KD104 MX Silent Mechanical Keyboard - Unboxing & Review

(#40033) PixAlan válasza vlevi (#40032) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Most lehet velem van a baj de egyik világítós billentyűzetemen sem éreztem eddig, hogy vibrálna a világítás. Illetve nem, mert az egyiken ha "breathing"-re volt állítva lassú intenzitással lehetett látni ahogy fokozatosan változik a fényerő, de ennyi.

(#40034) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A Gateron switch-ekkel, hogy kell "kalkulálni, vagyis abból a blue, hasonló mint a cherry blue, vagy abból már inkább black kell akkor?

Véleményem szubjektív...

(#40035) dqdb válasza PixAlan (#40033) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem látod, hogy vibrál, mert annál gyorsabban villog, így "csak" a szemedet fárasztja.

pengwin: Egyébként maximum fényerőn lehet nem villogna, és ha egy tesztben úgy szerepel, akkor nem derül ki a viedóból.
Ha egyszínű a háttérvilágítás, akkor könnyen megoldható, hogy ne villogjon maximális fényerőn, ha billentyűnként állítható, akkor villogni fog, csak a villogás frekvenciája a kérdéses. Ha ez kellően magas, és a sok tízezer Hz-es tartományban van, akkor nem probléma, hiába villog. Akkor van probléma, ha ez alacsony, a Masterkeys Pro esetében 150 Hz, ami szinte már a CRT kategória.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40036) Ringman válasza hackeeeee (#40034) üzenetére


Ringman
nagyúr

a clear/white kivételével ugyanaz mindegyik, tehát azonosak:
black
blue
brown
red
green

gateron yellow az kb a cherry nature white lehet - nem a clear!
cherry mx clear - taktilis, gateron clear 35g lineáris

de nézz körül itt: [link]

(#40037) Ringman


Ringman
nagyúr

dsa és cherry profil space között mennyi különbség van?
nézem most ezt a blank kupakszettet, ami a space kivételével még a choc minihez is jó lenne.

(#40038) hackeeeee válasza Ringman (#40036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Glorious-ból lehet rendelek egy TKL-t, aztán meglátjuk mit tud. :)

Véleményem szubjektív...

(#40039) Acheron válasza vlevi (#40029) üzenetére


Acheron
őstag

A valóságban ezt a villogást nem látod, pontosabban az emberi szem egyenesen rátekintve nem látja A kamera erősen el tudja túlozni ezt a jelenséget, lévén, hogy ő is egy képfrissítési frekvenciával készíti a felvételeket, ami interferálhat (ha láttál már CRT monitorról készült videofelvételt, ott is úgy tűnik mintha villogna és csíkok futnának rajta, ebből a valóságban semmit nem érzékelsz) Hosszú távon fárasztó lehet a szem számára, ha a frissítési frekvencia viszonylag alacsony és a fényerő magas. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a billentyűzet háttérvilágítás az ördögtől való :) Gép előtt ülve a monitor fénykibocsájtási mutatói sokkal többet nyomnak a latban, tekintve, hogy folyamatosan ezt nézed - ehhez képest a billentyűzet fénykisugárzása / szem fárasztó hatása elhanyagolható.

(#40040) Acheron válasza djg (#39782) üzenetére


Acheron
őstag

Most, hogy lassan két hete megvan a Masterkeys Pro M, mi a véleményed róla? Mennyire sikerült megbarátkozni a brown kapcsolókkal? Thx, ha megosztod a tapasztalataid.

(#40041) pengwin


pengwin
addikt

Na, ma este kicseréltem az Outemuimat, kékről lilára.
Egy lila hibás volt (rövidebb volt az egyik lába), így két kéket benne kellett hagynom a billentyűzetben, ezek a Num és Scroll Lock alá kerültek.

Észrevételek, Outemu Box Blue vs Purple 62g:

- a purple sokkal könnyebben jár, észrevehetően kevesebb erő kell a lenyomáshoz
- a lila taktilis visszajelzése elég gyenge, viszont a hang is sokkal barátibb lett, ez már simán vállalható lesz a minigarzonban (vagy open office-ban)
- mivel nincs klikk, így a billentyűzet háza is lényegesen kevesebb hangot visszhangzik.
- kék után még szokni kell, néha duplázok és néha nem sikerül eléggé lenyomni a gombokat.

Mindent egybevetve szerintem megszokható, de nem mondanám egyértelműen, hogy jobb, mint a kék.
Ha majd lesz saját irodám, akkor mennek vissaz a kékek ebbe a billentyűzetbe. De az is lehet, hogy beviszem jelenlegi összeállításában a munkahelyemre, hazulra meg építek majd egy hullámot, Kailh Navy Bluekkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40042) Acheron válasza Acheron (#40040) üzenetére


Acheron
őstag

Még egy kérdés (bárkihez, aki próbálta már): Jobban használhtó az M, mint az L hagyományos elrendezése?
Eddig teljes billentyűzethez voltam szokva, de mivel FPS -t a nyilakkal irányítom (zavar az eltolt W a WASD kombinációban), az M numerikus billentyűzetbe épített nyilai szimpatikusak, ha a körülötte lévő többi gombot is fel tudom programozni a különböző funkciókra. Viszont az Iponnál most nincs nagy különbség a kettő között árban, és az L mégis csak egy full billentyűzet, nem kell kapcsolgatni a numerikus billentyű funkciói között.
Sokat vaciláltam, milyen típus legyen, de nagy valószínűséggel a CM lesz a befutó, az ár és a magyarítható billentyűzet sokat nyom a latban. Most már csak a kettő közül választok egyet, jövő hétre berendelem. S nem játszik, kell a numpad.

[ Szerkesztve ]

(#40043) hackeeeee válasza hackeeeee (#40038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondoltam leadom a rendelésem... Erre, tegnap még ~13$-os szállítási költség a mai napon már 26$.. Mondom akkor elmentek oda, ahová tudtok.. Értem Én, hogy hétvége van.. De akkor is..

Véleményem szubjektív...

(#40044) hackeeeee válasza hackeeeee (#40043) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, asszem rájöttem, hogy csak a TKL-t szállítják 13$-ért.

Véleményem szubjektív...

(#40045) PixAlan válasza hackeeeee (#40044) üzenetére


PixAlan
aktív tag

amerikából akarod rendelni? Mert akkor nagyon drága lesz mire ideér. Ha nem fontos a full rgb team wolf zhoque 30 eu amazonról, ronda a háttérvilágítás de amúgy aszem ugyan az a beszállító.

(#40046) hackeeeee válasza PixAlan (#40045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akiket kérdeztem, és akik rendeltek, nekik nem volt vámolva, szal nem tudom.

Hát, lehetőség szerint kéne háttérvilágítás. Néztem a Ducky-t, de ~50k-t nem szánok erre.

Legalább fehér legyen, ha nem rgb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40047) Spazzz válasza KillBorn (#40028) üzenetére


Spazzz
tag

Aham melyikre ertetted ezeket ?:D Gondolom nem az Asusra,mert az csak 2 szinen tud vilagitani.

(#40048) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Találtam egy ilyet:

Ozone Strike Battle Spectra RGB CherryMX Brown Black HU

Ez mit tud ennyiért? Annyiból meglenne mint a Glorious.. Persze lehet, hogy akkor skippelném a brown switch-et, viszont rédekes, h itthoni billek közül nem nagyon van más.

Viszont ez lehet, hogy csak ideiglenes megoldás lenne..

Véleményem szubjektív...

(#40049) nyunyu


nyunyu
félisten

Legendás Cherry QC:

[SP]Biztos részeg volt a feliratozó gépsor. :O [/SP]

Egyelőre ő van kiszemelve sakktáblásítás+rugó és stem csere+o-ring után melóhelyen otthagyható billzetnek.
Ja, meg kenés sem ártana, hogy ne nyikorogjanak a rugók, stabok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40050) Solymi81 válasza Solymi81 (#39786) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Megjött a Corsair K70, Cherry MX Red, ISO UK kiosztás.
Mivel nekem ez az első ilyen billentyűzetem, így elég fura, de megpróbálok hozzászokni.
Az tény, hogy sokkal hangosabb mint egy membrános, de ez valszeg csak a kapcsolónak illetve a fém alapnak tudható be, mert a legtöbb zaj, akkor keletkezik ha leér az aljára,illetve a felengedésnél.
Puha gépelésnél viszont szerintem nem hangosabb, de az meg nem megy ezzel a kapcsolóval.

Most azon gondolkozom, hogy beszerzek egy barna kapcsolósat vagy veszek gumigyűrűt hozzá, hogy picit tompítsam illetve legyen valamiféle visszajelzés. Habár pont a sima, egyenletes út miatt vettem a redet.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.