Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) dqdb válasza totron (#69943) üzenetére


dqdb
nagyúr

A cikkcakkosról hol a space?
Split spacebar van rajta, a két hüvelykujjra eső "Shift" valójában space. Így néz ki az alapértelmezett kiosztás, amit persze úgy definiálsz felül, ahogyan szeretnél. Itt akad a kiosztásból kinyomtatható változat, hogy monitor helyett az ujjaid alatt is ki lehet "próbálni" a kiosztást.

Az előző hozzászólásomban szereplő fotó a jó példa arra, hogy miért kell megvenni a spacebar kitet, ha kupakokat vesz az ember és nincsen Alice támogatás az alapkészletben. Addig jól elvan vele, amíg nem jön szembe egy más billentyűzet, és jön a trükközés, mint a nem használt 2.75u jobb Shift és egy második 2.25u Shift kerül a space-re kupakként, a jobb oldali 1.25u Shift helyére pedig egy Ctrl kerül, mert az ISO készletet sem vette meg.

Bizonyos ujjak, ujjizületek jobban való fáradása, alkari fájdalom, ilyenekre gondolok.
Ha már fáj, akkor régen rossz. Minél inkább hajlamos valaki RSI-re, annál inkább érdemes elmozdulni a trackball/vertikális egér és ergonomikusabb billentyűzet irányába. Ez utóbbiba az MS Natural féle V forma 12 fokos szöggel a könnyű belépő, ezt követi a staggered split tentinggel, aztán az egyre kevesebb kézmozgást és egyre több réteget használó columnar staggered kiosztások.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69952) proci985 válasza totron (#69943) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

natural ergonomic nagyon jo.

en evekig hasznaltam. egyetlen baja, hogy a 4000 varians kb 2-3 evet bir, aztan vagy szetesik, vagy a PCB adja meg magat. ez ennyi. a natural sculpt talan egy fokkal jobb.

viszont szuperkenyelmes a kezeidnek. ujjra nekem a mechak kenyelmesebbek, de en cherry mx red (/speed) variansokat hasznalok daily drivernek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69953) copass válasza nyunyu (#69948) üzenetére


copass
veterán

nekem is most írtak minden hülyeséget a trackingbe, aztán jött email hogy fáradja be a postára! :D
csajtól kérdezem hogy félórája kaptam, remélem nem hiába jöttem...azt mondja ő írta és nem! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69954) Throme válasza dqdb (#69935) üzenetére


Throme
veterán

#69929Enton

ja ja, ezt benéztem, nem plate-en koppan a kupak :B

(#69955) plehoczky válasza totron (#69932) üzenetére


plehoczky
tag

Nem biztos, hogy értem a kérdéseidet.
A sculpt-on természetesen van ins.
A billentyűzet nem nagyon emelkedik, épp csak annyira, hogy kicsit kényelmesebb szögben álljon a kezünk rajta, vannak ennél sokkal meredekebb vagy meredekebbre állítható keyboardok. A döntésnél sokkal többet segít az, hogy a billentyűzet a klasszikus ms ergo kiosztásához hasonlóan osztott.
A billentyűzeten hasznos a csuklótámasz, viszont gépelés közben pedig nem pihentetjük rajta a kezünk.
A középső gombok (T,G,H,N) ugyan nagyobbak, de ennek szerintem csak esztétikai szerepe van, gépelni lehet rajtuk a szabvány ujjtartással.

(#69956) 0xmilan


0xmilan
addikt

Kecskeméti Kormányablak redditrol. Es a kommentek kozt megtalalhato a billzet review-ja is. :D

(#69957) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nézelődtem Keycap ügyben és hát tényleg nem egyszerű találni, már csak ISO szetteket sem. Ami pedig hun...
Ha valakinek vannak jó forrásai, ISO-hun keycapokhoz, azt értékelném! :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#69958) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#69957) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ismertek pontosan az opciók.

olcsó átvilágítós - Glorious szett
double-shot - nem létezik
dyesub pbt: kp republic szett, Keychron féle max 75%-os billre való szettek (3 féle) és ennyi. Varmilo billentyűzeteken van még magyar dysub PBT, régen külön is megvehető volt, most már sajnos azt sem lehet.

Olcsó átvilágítós kapcsán persze opció még, ha donornak veszel valami billentyűzetet apróról.

Ezek a lehetőségek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69959) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#69958) üzenetére


3.Aragorn
addikt

pfff. :F
Hát az tényleg nem sok.
Linkeket tudsz ezekhez konkrétan, mert az oldalaikon sehogy se találom. (a Keychron-t, glorious-t leszámítva)

Kb marad a home átfestés? Azzal mennyire lehet igényes végeredményt létrehozni?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#69960) 4nick8 válasza 3.Aragorn (#69959) üzenetére


4nick8
őstag

(#69961) dqdb válasza [Prolixus] (#69958) üzenetére


dqdb
nagyúr

további dyesub lehetőségek:
+ várakozás KAT Napoleonic extráira
+ magyar kiosztású AEKII keresése és felújítása vagy a kupakkészlete köré épített billentyűzetben felhasználása, mint például Borsdorf

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69962) dqdb válasza 3.Aragorn (#69959) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kb marad a home átfestés? Azzal mennyire lehet igényes végeredményt létrehozni?
A home átfestés home dyesubot jelent, ami nem kopik le és nem lehetetlen, a KPrepublic készlet szintjét simán hozni lehet. Megfelelő nyomtató, megfelelő hőforrás, rengeteg kísérletezés a hőmérséklet, idő és igazítás eltalálására, YouTube-on akad pár videó róla.

Sőt, akár doubleshot kupak is készíthető kellő elhivatottsággal házilagosan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69963) copass válasza 0xmilan (#69956) üzenetére


copass
veterán

látássérülteknek billentyűzet...van egy bővített változata is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69964) nyunyu válasza 3.Aragorn (#69957) üzenetére


nyunyu
félisten

Még mindig várom az önjelölt világmegváltókat, akik 10k-ért gyártanának nekem magyar doubleshotot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69965) dqdb válasza nyunyu (#69964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Dollárban sem lenne elég ennyi, hogy gyártásba kerüljön. GMK-nál eleve 150 darab a legkisebb megcélozható MOQ alapszínekből, SP DCS-nél 100 darab is elérhető, de ilyen mennyiség mellett az ár lenne sokkal magasabb és ők az egyedi öntőformákat is drágábban mérik. A többi gyártó pedig komplett kupakkészletekhez való öntőformákkal operál, így azoknál még drágább lenne elérni ezt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69966) nyunyu válasza dqdb (#69965) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudom, csak ironizálni próbáltam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69967) dqdb válasza nyunyu (#69966) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudom, csak gondoltam, hogy részletesebben kifejtem azoknak a hátteret, akik nem tudják, hogy ironizálsz.

És lemaradt a végéről, hogy de hát ez miért ABS, én PBT-ben akarom :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69968) nyunyu válasza dqdb (#69967) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem mindig kell komolyan venni, ha nem teszem ki a fogatlan szmájlit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69969) Warpig


Warpig
aktív tag

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20k körül
2.Használt szóba jöhet? akár
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Gigabyte Aivia k8100, elszállt az iksz betű.. nem várnám meg míg vmelyik fontos betű is oda lesz.
4.Mire használnád a billentyűzetet? netezés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) passz. elvoltam az előzővel is
6.Van konkrét modell ami tetszik? jó lenne razer (ahogy látom nincs HUN kiosztású náluk)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar kiosztásút szeretnék
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) elfér a numpad, jöhet
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) csuklótámasz és legyen vezetékes
Köszönöm!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#69970) 3.Aragorn válasza nyunyu (#69964) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Épp akartam írni, hogy ugyan, nem lehet olyan bonyolult doubleshot kupakot gyártani, van valamennyi mold ktsg, de ha azon túl tudunk lendülni, akkor sima ügy.
Aztán megnéztem a dqdb által linkelt videót. :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#69971) copass válasza 3.Aragorn (#69970) üzenetére


copass
veterán

nem nagy "dolog", csak kell egy ilyen gép hozzá! :D
vagyis sok! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69972) 3.Aragorn válasza dqdb (#69962) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Doubleshot helyett az nem lenne járható út, hogy fogunk singleshot blank pbt kupakokat, valami jó vastag anyagból, és fölülről belevéssük a betűket, majd ezeket a véseteket öntjük ki friss pbt-vel?

copass: Világos, pár milliót bele kell ölni, de utána tudjuk itthon teríteni a kupakokat.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#69973) copass válasza 3.Aragorn (#69972) üzenetére


copass
veterán

pár 10 millió...alsóhangon. mert a fröccsöntő gép egy dolog (1-2 misi körül kifoghatsz egy használtat), de ahhoz még kell egy pár gép még hozzá.
aztán a szerszámok, anyag,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69974) nyunyu válasza 3.Aragorn (#69972) üzenetére


nyunyu
félisten

Világos, pár milliót bele kell ölni, de utána tudjuk itthon teríteni a kupakokat.

Kontextus kedvéért pár szám.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69975) 3.Aragorn válasza copass (#69973) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az igaz, akkor a héten még nem jegyzem be a céget.

Nem minden vándorút céltalan...

(#69976) gaben88 válasza steewcv65 (#69756) üzenetére


gaben88
őstag

Bocsi, hogy csak most válaszolok... :-) Keychron K4-en. CM és Aliról rendelt pudding keycapekkel raktam össze. Akarok még rajta variálni, csak már amúgy megszoktam. :DDD
[link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#69977) 3.Aragorn válasza gaben88 (#69976) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jó az a porvédő, ami rajta van, az is Keychron-éktól van?

Nem minden vándorút céltalan...

(#69978) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#69977) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Keychronnak nincs ilyenje, asszem ali-s rendelés volt neki.

Amúgy a korábbi kérdésedre: Hát ha a Glorious meg a Keychron féle szettekhez van link, akkor már csak a kprepublic hiányzik. Ezek kellenek hozzá: Innen a base, modifier és mod pro kit. + numpad of course ha az is kell. Magyar specifikus kupakok meg innen.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69979) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#69978) üzenetére


3.Aragorn
addikt

köszi! :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#69980) Mephike válasza 3.Aragorn (#69977) üzenetére


Mephike
senior tag

Saját véleményem az, hogy mindegy milyen porvédő, de kell valami ezekre a billentyűzetekre. Na meg időnként illik szétkapni őket és kitakarítani.
Én elmentem a szabóhoz, kiválasztottam egy puha de nem bolyhosodó anyagot (ő javasolta, hogy milyen anyagot válasszak, amikor elmondtam, hogy mire kell), egy jó színnel. Majd csináltattam egy zsákot (kb. mint egy tornazsákot képzeld el, csak igényesebb anyag és kialakítás jellemzi), ami olyan hosszú, hogy túllóg a billentyűzeten és még az egeret is le tudom takarni. A zsák száját össze tudom fogni, ha netán vinném a billentyűzetet ez még valamelyest meg is védi. Heti egy-két alkalommal kirázom, és tökéletesen ellátja a feladatát.

(#69981) 3.Aragorn válasza Mephike (#69980) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én egy sima konyharuhát szoktam rádobni, ha el nem felejtem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#69982) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Sziasztok.

Körülbelül 1,5 hónapja vettem egy Spirit of Gamer K900 billentyűzetet, szeretem eddig/szokom. Előtte nem volt mechanikus billentyűzetem, így vannak bennem még kérdések. Amit nem tudok megszokni és feltűnt már FPS játékok közben (pl. Doom 2016), hogy néha annyira érzékenyek a WASD gombok, hogy szó szerint becrashel a játékom, volt már emiatt glitchem is és emiatt death. Ezt úgy kell érteni, hogy észrevettem hogy csak picit van az ujjam például A vagy D billentyűn, emiatt az irányításom kezelhetetlenné vált, és mire észbekapok (főleg egy reflexjátéknál), akkor már késő. Tehát valahogy nem áll rá az ujjam.

Előtte úgy voltam majd megszokom, de nem igazán sikerült. Nem lehet valahol az érzékenységén állítani, módosítani? Próbáltam neten utánanézni, de nem igazán sikerült eddig semmit találni.

Előre is köszönöm segítégeteket, lehet hogy szokatlan a kérdés. :U

u wanted, i got it \o/

(#69983) nyunyu válasza WATERDACA (#69982) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha valaki megfejti az SOG weblapja alapján, hogy mennyi a kapcsolási távolsága a billzetben lévő optikai kapcsolóknak, az vendégem egy sörre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69984) Vekko


Vekko
aktív tag

Sziasztok,

Van esetleg valakinek itt Razer BlackWidow V3 Pro-ja?
Arra lennék kíváncsi, ha be van dugva a bill kábele (folyamatosan) asztali PC-be, mellette át tudok-e váltani BT kapcsolatra (notebook)?

[ Szerkesztve ]

(#69985) Mephike válasza Vekko (#69984) üzenetére


Mephike
senior tag

A logika azt kívánja, hogy a billentyűzet oldalán lévő kapcsolóval határozhatod, meg, hogy milyen üzemmódban működjön a billentyűzeted (vezetékes/vezeték nélküli), nem pedig a kábel bedugásával vagy kihúzásával. Bár aztán a mai világban már bármi megtörténhet :)

(#69986) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget. Omen sequencer bill-hez keresnék gyári keycap-t. De jó lenne gyárinak kinéző is, de sajnos sehol nem találok. Tudnátok segíteni ebben ?

(#69987) dqdb válasza Nazrym (#69986) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha gyári kell, akkor legegyszerűbb megkeresni a HP supportot, hogy árusítják-e külön (az adatlapján nem szerepel a kupakkészlet cikkszáma, szóval valószínűleg nem).

A Corsair kupakkészlete a space kivételével kompatibilis, a space jó kérdés, mert egyetlen review-ban sem veszik le a kupakot, hogy kiderüljön, hogyan van felfogatva, bal oldalra makrókat nem kapsz, numoad feletti gombokat nem kapsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69988) plehoczky válasza Mephike (#69985) üzenetére


plehoczky
tag

A Redragon Vishnu ebben teljesen fapados: ha bedugod a kábelt, vezetékes, ha nem, akkor a rádiós vevőt használja.

Viszont most akciós, 24eFt alatt van az ára kék vagy barna kapcsolóval a piros betűs boltban.

(#69989) Nazrym válasza dqdb (#69987) üzenetére


Nazrym
tag

csak WASD gombok kellenek, köszi a választ

(#69990) copass válasza Nazrym (#69986) üzenetére


copass
veterán

supportnak írsz egy levelet, beleírod a típust szériaszámot és megkérdezed hogy tudnak-e küldeni neked keycapet ami "széttört".
egy emailt megér.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69991) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Kicsit be van csipődve nálam a Keychron magyar kupak szettje, TKL billentyűzetre felrakva. Korábban mondtátok, hogy pár gomb nincs meg a K2, Q1, Q2-es szettből, pl a jobb SHIFT, Home, End, pgUp, PgDn.
A retro magyar szett:
Igen ám, de van a Keychron-éknak egy másik szettje, amiben megvannak ezek a gombok a retro szetthez:


Igaz, meg kellene venni mindkét szettet (2x40 USD, plusz posta), hogy meglegyen a teljes TKL magyar szett.

Elvileg mindkét szett ugyanolyan:
Specs
Material: PBT
Thickness: 1.4mm
Legend: Dye-sublimated, backlight does not shine through
Stem: MX style
Profile: OEM

Szerintetek működhetne ez a kombó?

(#69992) 4nick8 válasza ATI (#69991) üzenetére


4nick8
őstag

(#69993) WATERDACA válasza nyunyu (#69983) üzenetére


WATERDACA
őstag

És ha ezt tudjuk, mivel leszünk előrébb?

u wanted, i got it \o/

(#69994) plehoczky válasza Nazrym (#69989) üzenetére


plehoczky
tag

Ha csak WASD kell, abból pár dollárért ezerféle kapható ali-n, ebay-en.

(#69995) plehoczky válasza 4nick8 (#69992) üzenetére


plehoczky
tag

Biztos magyar?
Az oldal szerint Kiosztás: ISO-UK

(#69996) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Ismertek olyan feületet , ahol cherry billeket lehet vásárolni ?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69997) Jorus válasza WATERDACA (#69993) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ennél az értéknél nagyobb kapcsolási távolságú kapcsolót érdemes venned.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#69998) ATI válasza 4nick8 (#69992) üzenetére


ATI
senior tag

Szia!

Köszi.
Biztos, hogy magyar? Az oldalon UK-ISO van.
Illetve ez kevés TKL-re.

(#69999) [Prolixus] válasza ATI (#69998) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Csak a boltot reklámozza, nem a kérdésedre válaszolt. :)

Hát ha hajlandó vagy 2x40$-t fizetni, akkor hajrá, működni működne a dolog, adott gyártón belül gondolom, hogy OEM profil ugyanazt jelenti két különböző szett esetén is, így ránézésre meg tényleg azonos a szín+font a kupakokon.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70000) WATERDACA válasza Jorus (#69997) üzenetére


WATERDACA
őstag

Ezt le tudnád fordítani magyarra? Teljesen laikus vagyok ebben a témában :)

u wanted, i got it \o/

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.