Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) Horvi válasza Molydeus (#70600) üzenetére


Horvi
őstag

Most én vagyok a vak vagy itt a linken csak zsírok vannak :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70602) dqdb válasza Horvi (#70601) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 105 olaj állagú (rugóra bag lubinggal a legjobb), a 205 zsír állagú, a 205g00 a legpuhább (folyós krém állagú), a 205g0 a középút, a 205g2 a legsűrűbb (darabos krém állagú). Ez utóbbi jó stabilizátordrótra (és ha tudod jól használni, akkor bármire), a többi kapcsolóra, stabilizátorra (drót kivételével) és rugóra (ecsetes kenés) jó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70603) Horvi válasza dqdb (#70602) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ezek nagyjából megvoltak, én úgy értettem, hogy Molydeus az aliról rendelt ragasztóval/tapasszal csinálta a Band-aid modot és gondoltam megkérdezem honnan meg milyet rendelt.
Utána küldte a linket de azon csak kenőanyagokat láttam.

Hello darkness, my old friend...

(#70604) micafighter válasza Molydeus (#70600) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kenőanyag kapcsán én ódzkodtam az alis rendeléstől, mert nem olcsó cucc és ki tudja mit fognak küldeni. Bár egy épített billentyűzet árához képest nem nagy kiadás persze a kenőanyag. Szerintem ez is az a kategória mint a pendrive vagy memória kártya, ebayrol vagy alirol csak akkor venném ha van egy "bejáratott", megbízható eladó, akitől már itt is sokan vettek. Kenőanyagot amúgy keygemen meg mykeyboardon is árulnak, hasonló árban, EU-n belülről, kb 1 hét alatt ide is ér.

[ Szerkesztve ]

(#70605) micafighter válasza Horvi (#70603) üzenetére


micafighter
nagyúr

[link]

Ilyen van több féle kivitelben. Ez itt egész konkrétan olyan papiron van, hogy ahogy ezeket a bandaid modhoz kivágott részeket leszeded róla, maradnak rajta vékony csíkok, amik tökéletesek a Holee modhoz (5 perc körül van a videóban holee modos rész): [link]


Tehát ha veszel egy ilyen cuccot, ez jó a bandaid és a holee modhoz is.

Ha már stabilizátorok a téma, nekem az Owlstab v2 nagyon bejött, bandaid modhoz adnak hozzá ilyen stickert, más modra nincs is szükség egyébként. Mykeyboardrol beszerezhető, szerintem van olyan jó, mint a Zeal stabilizátor (van az is), annál pedig jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#70606) Alan[HUN] válasza micafighter (#70605) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Owlstabbal az a baj, hogy ha véletlenül viszont nem egyenes a drót, akkor az egyedi anyag miatt esélyed sincs kiegyensúlyozni. Szóval ha jó, akkor nagyon jó, viszont ha nincs szerencséd, akkor kb. így jártál.

(#70607) Molydeus válasza micafighter (#70605) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ok, így már értem. :D
A tapasz nekem innen jött:

[link]

#70604 micafighter
Abszolút érthető. Nálam annyi történt, hogy a kínai lezárás alatt összegyűlt pár rendelni valóm és végül próbaképpen bedobtam melléjük a kenőanyagot is.

M.

(#70608) Horvi válasza Molydeus (#70607) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi, megnéztem. Akkor ha jól látom ez alapból a stabok alá van és a hátramaradt ragasztóból vágtad magadnak a stabra a band-aidet.

Hello darkness, my old friend...

(#70609) Molydeus válasza Horvi (#70608) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen a holee-hoz a csíkokat az elválasztó sávokból vágtam ki, ahogy fentebb micafighter fotóján látszik.

M.

(#70610) Horvi válasza Molydeus (#70609) üzenetére


Horvi
őstag

És a band-aidet is ebből az anyagból faragtad ki? Nem túl sok egyszerre a két mod? Nem szorul nagyon a stab drót?

Hello darkness, my old friend...

(#70611) Molydeus válasza Horvi (#70610) üzenetére


Molydeus
senior tag

Lehet, hogy keverem az elnevezéseket?
Én így értem:
A bandaid a stabok alá megy a PCB-re, maguk a lehízható "H" formák a lapról.
A holee mod meg egy csík, amit abba lyukba kell beragasztani a stab stemjében, amibe a drót megy, hogy szűkítse a teret.

Szóljatok, ha nem jól értem! :)

M.

(#70612) Horvi válasza Molydeus (#70611) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor lehet itt beszélünk el egymás mellett, vagy én sem fogalmaztam elég pontosan. Ezt a vidit néztem a témában.
Amit band-aid modnak hívtam az félig jó megnevezés mert végül is band-aid-el tekeri be a drót végét amit ő bar-end wrappingnek/band-aid wrapnek hív.

Hello darkness, my old friend...

(#70613) Molydeus válasza Horvi (#70612) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ok, tényleg félreértettük egymást. :)
Nem, ilyet nem csináltam, vagy holee vagy tekerés szerintem is, különben nem fog működni a stab.
A holee-nál éppen azért jó a maradék csík, mert beleillik szélességre a stembe.

M.

(#70614) micafighter válasza Horvi (#70612) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a drót végét is betekered, meg a stembe is raksz holee modot, az biztos sok lesz a Durock v2, Everglide v2, Zeal, Owlstab stabilizátorokba. Durock meg Everglide esetén elég max az egyik, a Zeal és az Owlstab esetén nincs egyikre se szükség szerintem. A bandaid mod-nak egyébként azt szokták hívni, amikor a PCB és a stabilizátor háza közé raksz anyagot, amit küldtem arra a H forma ki van vágva. A drót végére tekerősnek nem tudom van-e hivatalos neve :DDD

Alan[HUN]: nem tudom ez mennyire gyakori probléma, illetve hogy van-e valami technika az Owlstab drót egyenesítésére törés nélkül. Azt olvastam egyébként valahol, hogy az Owlstabnál nem kéne gondnak lenni a drót egyenességével, a miértre nem emlékszem. A gyári honlapon ilyeneket írnak hogy shape-memory alloy, lehet ha ferde is kicsit, használat közben kiegyenesedik? Mindenesetre adnak hozzá pici szivacsot a drót alá amit más stabilizátornál nem láttam még, elvileg csökkenti a rattle-t. A drótot mereviti, lehet ez is segít. Nekem most QK65 és Bakenekoban is Owlstab van és nagyon elégedett vagyok mindegyik stabilizált billentyűvel :)

[ Szerkesztve ]

(#70615) Horvi válasza micafighter (#70614) üzenetére


Horvi
őstag

Jaja akkor azt jól gondoltam, hogy a kettő együtt már elég sok. Hát akkor bar-end-wrap vagy mi a neve, legalábbis a videó alapján :DD
Akkor majd megpróbálom külön a Holee modot hátha azt össze tudom majd hozni rendesen.

Hello darkness, my old friend...

(#70616) Alan[HUN] válasza micafighter (#70614) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hát, ha 20% ilyen, az már kellemetlen :DDD És pont ez a gond, hogy nincs ilyen technika, plusz a memory-allow csak annyit jelent, hogy ha valamilyen formát felvesz, azt megtartja, de ha ez nem pont egyenes, akkor így jártál, előbb törik sajnos. Ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne, csak én személy szerint lehet inkább egy Gateron v2 mellett tenném le a voksom :)

(#70617) Horvi


Horvi
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Q3-nál VIA-n keresztül megoldható, hogy ha be van kapcsolva a capslock akkor világítson alatta a led? Vagy van rá valami módszer? Ha nincs az sem igazán gond, együtt tudok élni a dologgal :D

Hello darkness, my old friend...

(#70618) dqdb válasza Horvi (#70617) üzenetére


dqdb
nagyúr

A QMK forrásuk alapján elvileg így kellene működnie. Próbáld meg, hogy VIA-ban állítgatni a világítási módokat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70619) Horvi válasza dqdb (#70618) üzenetére


Horvi
őstag

Hát nem akarja az igazat egyelőre. Próbáltam keresni neten is amit találtam ott azt írták, hogy Fn + CapsLock + p-t kell nyomni 3-6 secig és akkor jó lesz de nem nyert :(

Hello darkness, my old friend...

(#70620) 3.Aragorn válasza ATI (#70545) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem hiszem, hogy tehetnek rá még1x vámot itthon, ha jól tudom, ezt a gyártó rendezi a csomagföladáskor.
Ha te is, mint kereskedő rendelnél tőlük, az más kérdés lenne. (De javítsatok ki ha nem így van)

:Y Faszán néz ki, nekem is erre az összeállításra fáj a fogam, de lehet, hogy most már kivárom a Q6-ot.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70621) Mephike válasza 3.Aragorn (#70620) üzenetére


Mephike
senior tag

Q5 nem jobb? Vagy feltétlenül kell teljes méret?

(#70622) luks


luks
kezdő

A minap kiegészítettem a Varmilo VA88M Charcoal MX Brown billentyűzetemet egy ugyanilyen Moonlight MX Silent Red-el. Ezt is az After Hours-nál vásároltam. Az első billentyűzettel probléma volt. Írtam nekik egy e-mail-t, órákon belül válaszoltak. Magam sem hittem el, de a csere darabot előre elküldték, online fizetés vagy utánvét beszedése nélkül. Tehát másnap jött a futár az új billentyűzettel és a régit egy füsttel elvitte (a csomagok sem függtek egymástól). Egyik futárt sem nekem kellett szerveznem. Hatalmas respect, hogy 2022-ben ilyen formában old meg problémát egy cég.

A problémás billentyűzet ellenére is nagyon örülök, hogy végül ezt is náluk szereztem be. Hangsúlyozom, hogy nem ajánlottak fel semmit és nem is kaptam tőlük semmit. Ez pedig nem reklám, hanem a véleményem volt.

Pár szót a billentyűzetről is. :) Ezzel a kapcsolóval nem én fogom használni, tehát csak kipróbáltam, de szerintem nem tudnék MX Silent Red-el gépelni. Mintha nehezebb lenne, az ujjaim begörcsölnek, vagy nem is tudom hogyan magyarázzam el. Pedig a specs szerint könnyebb lenyomni és az út is rövidebb. No mindegy, a tulajdonos szereti (gépel, nem játszik) és engem sem zavar vele.

[ Szerkesztve ]

(#70623) Throme


Throme
veterán

Minap megérkezett keychron kupakszett a helyére került.
Nekem tetszik.
A delete, end, pgdn gombokkal variáltam egy kicsit (van belőlük vagy 3 fajta).

Tapintásra is jobb. Hangja is jobb, mint az előzőnek.
Monitor lámpa mellett sem csillog a felülete és jól olvashatók a kupak feliratok.

Már csak a világítást kell eldöntenem, hogy kell, vagy sem, mert funkciója így már nincs.

(#70624) 0xmilan válasza dqdb (#70618) üzenetére


0xmilan
addikt

Horvi szerintem azt szeretne, hogy akkor is vilagitson a CapsLock, ha amugy ki van kapcsolva az RGB.
Jelenleg ugy mukodik, hogy atvalt feherre, ha be van kapcsolva a vilagitas.

#    ifdef RGB_MATRIX_MAXIMUM_BRIGHTNESS
#        undef CAPS_LOCK_MAX_BRIGHTNESS
#        define CAPS_LOCK_MAX_BRIGHTNESS RGB_MATRIX_MAXIMUM_BRIGHTNESS
#    endif

Ezt a 4 sort kellene kivenni szerintem, mert felulcsapja a capslock fenyerejet az RGB fenyerejevel. Igy ha minden mas key nullan van, akkor a capslock se fog vilagitani.

(#70625) 0xmilan


0xmilan
addikt

Vagy a 'b' ertekadasos ifeket lehet torolni es a vegen ehelyett:
rgb_matrix_set_color(CAPS_LOCK_LED_INDEX, b, b, b);  // white, with the adjusted brightness

Csak siman
rgb_matrix_set_color(CAPS_LOCK_LED_INDEX, 255, 255, 255);  // white, with max brightness

Hogy minden beallitastol fuggetlenul max fenyerovel, feheren vilagitson.
Nem szoktam C-ben programozni, de ez igy elvileg mukodne.

(#70626) Molydeus válasza Throme (#70623) üzenetére


Molydeus
senior tag

Klassz, mintha csak az Arctic-et látnám fekete feliratozással és a nem kék Space. :)
A feliratok is szép élesek. Jó minőségű készlet nagyon jó áron.

M.

(#70627) Horvi válasza 0xmilan (#70624) üzenetére


Horvi
őstag

Igen ez lenne a cél mint a régebbi billeken, hogyha benyomom a caps lockot/num lockot/scroll lockot akkor világítson alatta a led akkor is ha ki van kapcsolva az RGB.

Hmm akkor ezt így kb hekkelni kellene ha jól értem?

Hello darkness, my old friend...

(#70628) Ispy


Ispy
veterán

Rég jártam erre, de most kitakarítottam a munka billt, varmilo va88, 3,5 éves, azt hiszem még megtartom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#70629) 0xmilan válasza Horvi (#70627) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem ez az elso QMK billzetem, szoval egyelore fogalmam sincs, hogy pontosan hogy mukodnek a dolgok. Meg odaig se jutottam el, hogy a capslockot meg az Esc-et felcsereljem. :D
A readme ezt irja:
Make example for this keyboard (after setting up your build environment):
make keychron/q3/rev_0120:default
Flashing example for this keyboard:
make keychron/q3/rev_0120:default:flash

Szoval gondolom ezek a parancsok kellenek, hogy ujraforditsd a modositott q3.c file-al es flasheld a billzetre. De dqdb majd ugyis megmondja, hogy mi merre.

Ispy
Jol birjak a keycapek igy 3.5 ev utan! PBT double-shot, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#70630) Ispy válasza 0xmilan (#70629) üzenetére


Ispy
veterán

Pbt az biztos, double shotra nem emlékszem, de lehet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#70631) dqdb válasza 0xmilan (#70629) üzenetére


dqdb
nagyúr

Majd később erre járok :) Röviden annyit, hogy kell egy működőképest QMK fordítókörnyezet, aztán lehet ügyködni.

A Varmilókon dyesub PBT kupakok vannak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70632) Horvi válasza 0xmilan (#70629) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem már sikerült pár gombot felcserélnem, de elsőre úgy felcseréltem őket, hogy eltűnt az Fn váltó és valamiért piros háttér világításon ragadtak a ledek :DD
Köszi, átnyálazom majd a readme-t is.
Nekem is, ráadásul a programozás nem az erősségem :DD
De majd azért megpróbálom, persze csak kellő óvatossággal.

#70631 dqdb Várunk mint a Messiást :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70633) Throme válasza Molydeus (#70626) üzenetére


Throme
veterán

Az Artic tervben volt egy másik szettel egyetemben, csak valaki bedobta ezt a fórumra és inkább erre voksoltam.
Valóban árban is jobb.

A backspace kupak helyett nézegettem a csomagban lévő - de más kiosztású billentyűzetekhez passzoló - space kupakokat.
Egyrészt a rendes space-en sincs felirat, másrészt a bal oldalon is fehér az R4 sor kivezetése és így kvázi lenne egy szimmetria. Nem találtam megfelelő, hiszen nem oda tervezték

A normál space színén is gondolkodtam, mert ugye 3 lehetőség is rendelkezésre áll, de a fehér mellett döntöttem.

Ahogy korábban írtad azt hiszem a GMMK kapcsán, hogy a különböző karakterek helyének megszokása a nehéz, hát jah. Azért emlékszem nagyjából mi hol volt és az ékezetes betűket is eltalálom olyan 80%osan :B .

A karakteres kupakok kaptak o-ringet, a funkció és módosítók nem (kivéve a backspace, enter, hosszú shift, ezek nagyon kopogtak).

hát most van öröm, kinézetre, minőségben történt előrelépés.

(#70634) nyunyu válasza Throme (#70633) üzenetére


nyunyu
félisten

Szettben lévő 2 pár F és J között mi a különbség?

Egyik Cherry stílusú mélyített, másik csak bütykös?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70635) dqdb válasza 0xmilan (#70629) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az itt leírtak alapján telepíteni kell a QMK-t. Ha Windows alatt vagy és nincsen rutinod, akkor legegyszerűbb az általuk nyújtott MSYS alapokat használni, ez főleg akkor jön ki kényelemben, ha frissül a QMK build környezete. Én WSL alatt üzemeltem be, mert nem akartam egy másik Linux emulációs megoldást telepíteni, azt pedig már szépen belaktam, de ott trükközni kell, hogy menjen a parancssorból flash-elés.

Az első lépés egyértelmű, a második szintén. A harmadik lépésnél két lehetőséged van:
1. nem akarsz saját Github accountot a módosításaid tárolására, ekkor a qmk setup keychron/qmk_firmware parancsot kell kiadni, mert a mainline QMK még nem tartalmazza a Q3 fájljait (ha ez a PR bemegy, akkor már elég lesz a qmk setup és kell "némi" git merge)
2. akarsz saját Github accountot, létrehozod, ott forkolod a Keychron QMK változatát, majd qmk setup <github felhasználóneved>/qmk_firmware (ha bemegy a fenti PR, akkor nem kevés meló lesz áttérni a mainline QMK-ra, de megoldható)

A Keychron egyszerre hülyén és hülyebiztosan oldotta meg a négyféle Q3 változat firmware-jét (ANSI/ISO F12/knob): négy külön firmware van a qmk_firmware/keyboards/keychron/q3 mappában, így QMK oldalról macerás, míg VIA oldalról elronthatatlan, mert a felhasználónak nem kell a layoutot konfigurálni.

rev_0120: ANSI F12
rev_0120_hg: mint az előző ANSI F12 egy plusz réteggel játékra optimalizált bal kezes kiosztással
rev_0121: ANSI knob
rev_0122: ISO F12
rev_0123: ISO knob

Mindegyik kiosztáshoz két keymap áll rendelkezésre a keymaps mappa alatt: default, ami az alapértelmezett kiosztást tartalmazza és via, ami az előző VIA támogatással bővített változata. Készíts arról a mappáról másolatot a saját neveddel, amelyiket használni szeretnéd. Ezután firmware fordításához a következő parancsot kel kiadni:

qmk compile -kb keychron/q3/rev_01<kiosztás> -km <neved>

A lefordított firmware-t az itt leírtaknak megfelelően tudod a billentyűzetre feltenni, ha nem akarsz két lépésben fordítani és flash-elni, akkor compile helyett flash kell a fenti parancsba, aminek hatására a QMK build környezet lefordítja és fel is teszi a firmware-t a billentyűzetre:

qmk flash -kb keychron/q3/rev_01<kiosztás> -km <neved>

Firmware hegesztésekor érdemes két billentyűzetet rákötni a gépre: azt, aminek a firmware-jét módosítod és azt, amit használsz eközben. A billentyűzetet a flash-eléshez bootloader módba kell tenni, erre két megoldás van:
1. kihúzod, és a bal felső sarokban lévő billentyűt, ami tipikusan az Esc, lenyomva tartva dugod vissza (a linkelt leírás több lehetőséget ír le, de azok kivezetésre kerültek, már csak a Bootmagic Lite van támogatva QMK-ban)
2. még VIA-ban a RESET funkciót rákötöd az egyik rétegen valamelyik billentyűre, és lenyomod (én ezt a megoldást ajánlom, mert nem kell a kábellel bajlódni, csak arra ügyelj, ha saját kiosztást készítesz VIA nélkül, akkor ne felejtsd le ott sem a mappelést)

Ha ezekkel megvagy, akkor jöhet az érdemi munka és konfigurálás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70636) dqdb


dqdb
nagyúr

Akár VIA-t használsz, akár direktben QMK-t konfigurálsz, ezt és ezt mindenképpen érdemes elolvasni a layerek működéséről (a vége mindkettőnek már C kódba hajlik, az a VIA-hoz nem kell, de az eleje igen), valamint ezt végiggörgetni, hogy milyen billentyűkódok léteznek. Van két speciális nevű kód, ami ISO esetében előjön gyakran, ez a NUHS, azaz non-US hash, ami magyar kiosztáson a Ű-t jelenti és a NUBS, azaz non-US baskslash, ami ISO billentyűzeteken az extra billentyűt jelenti, így magyar kiosztáson az Í-t.

VIA alatt alapértelmezetten 4 layer van, ez a VIA extra helyigénye miatt van bekorlátozva ennyire, de a legtöbb embernek elég, szóval nem probléma általában, de ... a Keychron a K-sorozatból megszokott Windows/Mac kapcsolót, hogy annak állásától függően 0-1 vagy 2-3 rétegeket használja, szóval két rétegre vagy limitálva. Ha kell a négy réteg, akkor a saját kiosztásod mappájában lévő rules.mk fájlba tedd be ezt a sort:

DIP_SWITCH_ENABLE = no

Mivel a Mac használja a 0-1 layereket, így ezeket alaposan módosítanod kell majd, hogy Windows/Linux alatt jól működjön. Ha négy réteg sem elég, akkor az már VIA-val kombinálva mélyebb víz, ha kell, akkor kifejtem.

És akkor eljutottunk oda, ami az eredeti probléma volt: Caps Lock kezelése. Ilyet még sosem csináltam RGB háttérvilágítást használó billentyűzeten, ami teljesen eltér attól, amikor dedikált LED-ek vannak erre, ehhez végig kell néznem a QMK dokumentációját és a Keychron implementációját, előkotorni egy RGB háttérvilágítású nyákot tesztelgetésre, aztán majd jelentkezem ma vagy holnap, hogy mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70637) Throme válasza nyunyu (#70634) üzenetére


Throme
veterán

Igen. Íveltebb a felülete és nincs rajta pozícionáló borda.
Nem tudom miért jó. Ha valakinek nem kell a "bütyök", akkor kap egy más geometriájú sima gombot.

(#70638) nyunyu válasza Throme (#70637) üzenetére


nyunyu
félisten


Már hiányoltam ezt a modern kupakszettjeimről.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70639) dqdb válasza 0xmilan (#70625) üzenetére


dqdb
nagyúr

Végignéztem a kódot, és határozottan lenne értelme, amit javasolsz (vagy a kódba beletúrással vagy a keymap mellé tett config.h-ban a #define RGB_MATRIX_VAL_STEP 255 sorral. Jelenleg az aktuális RGB világossághoz képest kicsit (= 8 lépéssel) világosabb fehéret állít be a Caps Lockra, ami lehet, hogy kevés, ha nem áttetsző kupak van a billentyűn.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70640) Endru88!


Endru88!
újonc

Sziasztok!

Még mindig új billentyűzet vásárlásán gondolkodom, elengedtem a Varmilot, nekem sajnos az túl drága. Egyébként egy 3.5 éves, magyar kiosztású Spirit of Gamer gumimembrános a végletekig agyonhasznált billentyűzetet nyúzok, napi kb. 12 óra gépeléssel, ezért szeretnék valami komolyabbat, mindenképp olyat, amin van Numpad.
Ez lenne az első mechanikus billentyűzetem.

Most ezt nézegetem: https://afterhours.hu/products/keychron-k4-vezetek-nelkuli-mechanikus-billentyuzet?_pos=1&_sid=e6b16ef2e&_ss=r&variant=39563444158561

Kérdéseim: (bocsánat, ha túl amatőr lesz :D ) Használhatom-e állandóan kábellel is, nem lesz "baja"? Mennyire gond, hogy bár vakon gépelek, de szeretem, ha vannak ékezetes billentyűim is, ott, ahol azokat eddig megszoktam, nehéz hozzászokni? A brown switchek jók gépeléshez? Ha esetleg néha játszani támadna kedvem, ahhoz is megfelelő ez a billencs?

Edit: Még annyi, hogy nincs a gépemben USB-C, de gondolom nem baj, ha átalakítóval oldom ezt meg.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#70641) 0xmilan válasza Endru88! (#70640) üzenetére


0xmilan
addikt

Lehet hasznalni csak vezetes modban is.
Az ekezetes billentyuid ugyanott lesznek, ahol megszoktad, csak UK feliratokkal.
Gepeleshez a kek switch a legjobb, jatekhoz meg a piros. A barna ilyen ket szek kozott a foldre megoldas. :D jk
De igen, jatekra is jo, mert vezetekes modban 1000Hz-es polling rate-je van.

Nem kell semmilyen atalakito. Ott van a linkeden is:
Kábel: USB-A to USB Type-C

[ Szerkesztve ]

(#70642) nuke7 válasza 0xmilan (#70641) üzenetére


nuke7
veterán

#70640Endru88!: játékhoz és gépeléshez szerintem a barna a legjobb... a kék kegyetlen hangos, nem is értem, hogy hogy lehet azzal normálisan gépelni, mindig elveszi a figyelmem... a pirosat meg állandóan bottom-outolni kell :U (ami rövid switch útnál talán annyira nem zavaró, de egy standard billentyűnél szerintem az)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70643) dqdb válasza nuke7 (#70642) üzenetére


dqdb
nagyúr

a pirosat meg állandóan bottom-outolni kell :U
Miért kell bottom outolni a pirosat? Ugyanúgy 2 mm-nél kapcsol a 4 mm-es teljes út mellett, mint egy barna.

Endru88: a 96%-os kiosztást gondold végig, mert mind a kurozorok, mind az Enter bármiféle elválasztás nélkül vannak körbevéve a többi billentyűvel. Ha ez nálad működik, akkor jó választás lesz az a billentyűzet, ha nem, akkor a Keychron K10 teljes méretű hagyományos kiosztással, de azt közvetlenül tőlük kell megrendelni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70644) Throme válasza Endru88! (#70640) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is akksis a billentyűzet és nem használom kábelről, csak amíg feltölt.
Ha nem vagy élvonalbeli esportoló, akkor nem hiszem, hogy hátrányát látod a vezeték nélküliségnek, sőt inkább előnyét.

A tartozék kábel usb-c vége az a billentyűzetbe megy és a normál (usb-a) megy a számítógépbe, usb hub-ba, vagy direktbe a töltőbe (ez utóbbi esetében persze nincs vezetékes billentyűzet használat, csak töltés)

A méreteket is nézd meg. Elképzelhető a K4 magasabb lesz, mint a meglévő billentyűzeted.
Ilyenkor sincs vész, csak kell egy csuklótámasz.

Ja, és ha megvetted, akkor kerüld el ezt a fórumot, különben elkezdesz billentyűzetekkel, kapcsolókkal, kupakokkal foglalkozni.... :)

(#70645) Endru88! válasza dqdb (#70643) üzenetére


Endru88!
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek! :R Erre nem is nagyon gondoltam, inkább a biztosra fogok menni, és szerintem marad a teljes méretű. Ha tőlük közvetlen rendelem, sem lehet gond a garanciával vagy ilyesmivel, ugye? Ha ne adja isten valamiért vissza kell küldeni.

(#70646) 0xmilan válasza dqdb (#70643) üzenetére


0xmilan
addikt

Miért kell bottom outolni a pirosat? Ugyanúgy 2 mm-nél kapcsol a 4 mm-es teljes út mellett, mint egy barna.
Gondolom ugy erti, hogy mivel nincs semmi visszajelzes, ezert kenytelen vagy lenyomni teljesen, hogy biztosra menj.

(#70647) nuke7 válasza 0xmilan (#70646) üzenetére


nuke7
veterán

Igen :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#70648) nyunyu válasza dqdb (#70643) üzenetére


nyunyu
félisten

K10-ből csak ANSI kivitelt látok a weblapjukon, így nem lesz dedikált Í, illetve az Enter is csík, fölötte az Ű helyével.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70649) nyunyu válasza nuke7 (#70642) üzenetére


nyunyu
félisten

átékhoz és gépeléshez szerintem a barna a legjobb... a kék kegyetlen hangos, nem is értem, hogy hogy lehet azzal normálisan gépelni, mindig elveszi a figyelmem...

Amikor a zsibvásárban találtam a Cherry G80-1000HFD-t, fel sem tűnt, hogy MX Blue van benne, annyira halkan ketyegett.
(Aztán lecseréltem a kapcsolók stemjét Gateron Brownra, mert a barna kapcsolókat jobban kedvelem)

Más kérdés, hogy a modern "gamer" billzetekben acél plate van, ami pluszban felerősíti a precíziós fúró helyett légkalapács hangú Outemu Bluet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70650) dqdb válasza 0xmilan (#70646) üzenetére


dqdb
nagyúr

Értettem én, hogy így érti, csak nyilvánvaló hülyeséget írt.

Az emberek töredékének megy a touchtyping, szóval a taktilis és clicky kapcsolókat is tövig nyomja a többség, hiába érzed ott, hogy nem kell tovább nyomni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.