Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) nyunyu válasza Ringman (#32998) üzenetére


nyunyu
félisten

a kupakvastagsághoz majd nyunyu fűz kommentárt :)

Ehhez nem kell túl sok kommentár: még az 50$-os kínai karácsonyfákon is komolyabb van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33002) znb válasza Ringman (#32998) üzenetére


znb
tag

Ringman, Domonkos, nyunyu:

igen, standard cherry stabilizer van ez alatt is, ugyanúgy néz ki mint a Ringman által linkelt példány, csak jóval messzebb vannak a szélső pöckök. Köszönöm a tippeket, ha visszaküldöm mindenképp megpróbálom a külön csuklótámaszt, de még kicsit próbálgatom mennyire zavar / tudom-e hekkelni esetleg o-ringgel vagy valami tömítéssel. Simán lehet hogy így is van olyan hangos mint a Brown, csak nem hallom, mert annyival halkabbak a kis billentyűk.

(#33003) Domonkos válasza znb (#33002) üzenetére


Domonkos
Ármester

o-ring, romer-g nem baratok. Nem fogod tudni hova felrakni oket, hogy akarmit is erjenek. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33004) znb válasza Domonkos (#33003) üzenetére


znb
tag

Úgy értem oda a kis + formájú pöckökre, mert azok zörögnek attól, hogy van egy játékuk a "házban" amiben mozognak. Vagy rosszul gondolom, és alul van a zörgés a fém merevítő pálcánál? Mikor kicsit megmozgattam és felhúztam ezt a + pöcköt az adta ezt a hangot. Talán ha ráhúzom az o-ringet akkor kicsit tompítja ezt a lötyögést?

(#33005) nyunyu válasza znb (#33002) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg megprobálhatod valami fecskendőből kinyomható kenőzsírral kezelni a műanyag pöckeit, hátha attól halkabb lesz.
Vagy vattával kitömni a stab pöcke, meg a háza közti rést.

De szerintem a fém plate aljának nekicsapódó csupasz fémdrót hangján ezek nem fognak segíteni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33006) znb válasza nyunyu (#33005) üzenetére


znb
tag

Köszönöm, ha hazaérek kipróbálom az O-ringet meg a vattás manővert, és jelzek hogy segített-e valamit, a többiek okulására, and for great justice. A zsírozáshoz max hőpasztám van, azt meg még nem tolnám bele amíg nem biztos hogy megtartom, gondolom az Amazon nem imádja az ilyen szintű macerálást. De ha a szavaidból jól vettem ki, a Tesorot egy sokkal minőségibb billentyűzetnek tartod ugye? Mentségemre szolgáljon hogy csak azért rendeltem meg mert 199 helyett 90 euró volt... Le kell már szoknom az impulse buy-okról.

(#33007) Revesz válasza nyunyu (#33005) üzenetére


Revesz
aktív tag

Nem fecskendő kell hanem nagyon vékony ecset.
Én ebayről vettem direkt stabokhoz használható zsírt(vagy mit xD) és sokkal jobb lett.
Nem a drót csapódik a plate-hez hanem ahogy belemegy a stabba a drót vége ott egy picit laza és szép kis műanyagos csörgést okoz.

Amúgy a costar számomra 100x jobb mint a cherry stab mert nincs holtjátéka.

Znb: én értelmét nem látom a vattázásnak mert gyorsan a nyáklapon fog kikötni. A zsír se mindegy, hogy milyen, de ha pesti vagy akkor majd tudok adni egy kicsit az enyémből.
Majd dobok egy linket priviben arról a cuccról ami nekem van.

[ Szerkesztve ]

(#33008) znb válasza Revesz (#33007) üzenetére


znb
tag

Akkor zéró értelme van szöszölnöm a fentebb felsorolt ötleteimmel?

(#33009) nyunyu válasza znb (#33006) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem feltétlenül tartom minőségibbnek a Tesoro Durandalt, csak azon nincs olyan sok felesleges csingilingi, meg bullshitmeteremet kiakasztó feature, ami a béka segge alá húzza a G910 ár/teljesítmény mutatóját.

Jóval PC-bben fogalmazva: marketinges rizsával optimalizálják Logitech árbevételét, nem a műszaki tartalommal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33010) znb válasza nyunyu (#33009) üzenetére


znb
tag

Jogos, köszönöm! Tényleg azt várnám egy ennyire (itthoni ára 55-57k) drága billentyűzettől hogy tetőtől talpig prémium, de azért nagyon nem. A hangerőszabályzó jó feature lenne, de az is borzasztó olcsó és lötyögős / kopogós, Hama uRage szérián is húznám rá a szám, nem hogy itt.

(#33011) Ringman


Ringman
nagyúr

kíváncsi vagyok, hogy mit kaphat az ember, ha 11,5$-ért vesz TKL kupakszettet

(#33012) Ispy


Ispy
veterán

Komolyan mondom, nem tudom kivárni a duckyt, még több, mint egy hónap.

CM Masterkey Pro M vs. Ducky One?

A CM kapható és 12k-val olcsóbb is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33013) Ispy válasza Ispy (#33012) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy még játszhat egy Das Keyboard Prime 13, 52k-ért...

Szóval ez a kérdés:

CM Masterkey Pro M vs. Ducky One vs. Das Keyboard Prime 13?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33014) Domonkos válasza Ispy (#33013) üzenetére


Domonkos
Ármester

Miert csak ezek jonnek szoba? Mik a kriteriumok? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#33015) Ispy válasza Domonkos (#33014) üzenetére


Ispy
veterán

Magyarországi beszerzés ÁFÁ-s számla, brown switch, ha ledes, akkor sima fehér, TK, UK vagy DE layout (vagy HU :DDD ).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33016) Ringman válasza Ispy (#33015) üzenetére


Ringman
nagyúr

eu-n belüli - gyak. áfamentes vásárlás - nem játszik? lehet úgy nagyobb a választék

(#33017) #41133696 válasza haxiboy (#32991) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként ez az én billentyűzetemnél is így van, igaz is:

(#33018) Ispy válasza Ringman (#33016) üzenetére


Ispy
veterán

De, érdekelhet. Csak mit értesz áfa mentes alatt?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33019) Ringman válasza Ispy (#33018) üzenetére


Ringman
nagyúr

közösségen belüli értékesítés/beszerzés esetén általános esetben nem kell áfát fizetni, ha mind2 cégnek van közösségi adószáma (és nem ugyanazon tagországbeli)

nagyon leegyszerűsítve ha rendelsz egy külföldi cégtől egy terméket, akkor áfamentes számlát kapsz. (és másképp kell majd lekönyvelni, de az már egy másik kérdés)

pl - hogy billentyűzetnél maradjunk:
lap alján

Do I have to pay VAT?
All EU customers will need to pay VAT, if you are an EU business outside of the UK and you have a valid VAT number, you should be able to order without VAT, when ordering enter your VAT number with your address details.

nem leegyszerűsítve meg kérdezd meg a könyvelőtöket :)

(#33020) Ispy válasza Ringman (#33019) üzenetére


Ispy
veterán

Így van, kell közzösségi adószám, az meg nincsen.

Szóval milyen más jó vétel van, ami ajánlott ebben az árban (50k)?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33021) Ringman válasza Ispy (#33020) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább megvenném 33k-ért a masterkeys pro L-t, mint hogy a das-ért 50k-t adjak ki
[link]

+ még megveheted hozzá a magyarító kupakszettet is, ami már szerepelt a topikban.

maga a közösségi adószám ingyen igényelhető egyébként, egyszerű ányk-s nyomtatvány beküldésével

[ Szerkesztve ]

(#33022) Ispy válasza Ringman (#33021) üzenetére


Ispy
veterán

Mi a különbség az L és az M között? Nem kellett messzire menni a válaszért.

A HU kupak jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33023) nyunyu válasza Ringman (#33019) üzenetére


nyunyu
félisten

közösségen belüli értékesítés/beszerzés esetén általános esetben nem kell áfát fizetni, ha mind2 cégnek van közösségi adószáma (és nem ugyanazon tagországbeli)

Valahol fizetned kell áfát.

Alapértelmezetten az EUn belüli eladó országában, de ha az neked kedvezőbb, akkor kérheted, hogy áfa nélkül számlázzon, aztán itthon fizeted a 27%-ot.
Utobbi esethez kell az EUs adószám.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33024) Ispy válasza Ispy (#33022) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor Masterkeys M lesz, az kompaktabb méretben. Az ára is kedvezőbb, mint a duckynak, és az elődje is cm volt, akkor maradok márkán belül...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33025) Ringman válasza nyunyu (#33023) üzenetére


Ringman
nagyúr

ok, akkor fogalmazzunk úgy, hogy nem egyből kell kifizetni az áfát.

---
más:
G80-1800 numpad feletti részéhez milyen sorba tartozó kupakok kellenek?

(#33026) nyunyu válasza Ringman (#33025) üzenetére


nyunyu
félisten

Felső soros kupakok vannak ott (Cherry jelöléssel E, más gyártóknál R1 vagy R4)

Tehát egy rendes kupakszetthez képest a Del/End/PgDn dőlése nem stimmel, mert azok hagyományos billzeten egy sorral lejjebb vannak.

Rövid Num0, rövid jobb Shift, na meg az elmaradhatatlan Cherry Caps Lock még elő szokott fordulni a nagyobb kitekben, de az egyedi Num-, Num+ nem nagyon.
Meg a 6 szóköze sem szabványos, nem középen van alatta a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33027) Ringman válasza nyunyu (#33026) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem, hogy azon se fogok kupakot cserélni (alapból német nyelvű, szerintem a win-es verzión lézerezett abs kupak van), vagy csak blank szettre. (vagy DSA-ra, de annyit meg nem fogok költeni rá, meg nem tudom, hogy az uniform kupak mennyire jönne be)

lépcsős caps, cherry space, 1,75u shift, 1u nulla és 1u mod gombok sem egyszerűsítik a helyzetet :)

van még ez a dsa kínai szett 56$-ért, de ez is blank:

szerk - közben látom te is írtad ezeket, míg én ezt a hsz-t gépeltem

[ Szerkesztve ]

(#33028) Entaro válasza nyunyu (#33023) üzenetére


Entaro
tag

Ha anyagot/tárgyi eszközt vesz a cég, akkor fizeti az áfá ját, amikor a készített terméket eladja. Tehát ha megveszek mondjuk egy billentyűt a cégnek, és a programozó használja, akkor fizetem meg az áfát, amikor az általa létrehozott programot eladom.

[ Szerkesztve ]

(#33029) Pxs


Pxs
aktív tag

MX Red megszokásához van valakinek tippe? :)

Csuklótámasz nélküli bill (Steelseries Apex M500) + az MX Red bizonytalan érzete gépeléskor = hülyét kapok lassan. :D Fordítói munkához vettem, de többet gépelek rajta félre, mint a membránoson, illetve a ThinkPad-em ollómechanikás billentyűzetén.

Ugyanitt keresnék o-ring szettet, illetve 1-4 db MX kompatibilis keycap-et + keycap pullert, a keycap-ek lehetnek kicsit érdesek is (vakon gépelésnél jobb eligazodáshoz kell).

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#33030) Ispy válasza Pxs (#33029) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem van. Eladod. ;] Én sem bírtam megszokni, szerencsére amazon visszavette 1 hét után, így olcsón megúsztam a dolgot. Ajánlom, hogy brown-ra váltsál. A blue 1 évig volt meg, nem szerettem rajta gépelni, annyira kattogós volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33031) ilyen_85 válasza Ispy (#33012) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Miért kell várnod a Ducky One-ra?

Én kb 1 hete vettem, felhívtam a Merlin-t, megkérdeztem mikor lesz, azt mondták kb egy hét, 5 nap múlva már nálam volt.

Bocs, egy picit lejjebb olvastam és már látom, a brown switch miatt kell várnod. Nos barnára valóban azt mondták, hogy az csak aprilis eleje környékén lesz.

Egy fehér ledes, mx blue kapcsolós változatot vettem. Ez az első kék kapcsolós billentyűzetem, de nagyon tetszik.

A CM Quick Fire Ultimate-hez képest viszont én nem tapasztaltam rettenetes minőségi ugrást, egy két ponton még rosszabb is mint a CM, azt terveztem, hogy írok majd egy összehasonlítást a kettőről. Főleg, hogy még a CM is nálam van.

(#33017) GoodSpeed

Kb. két hete teljesen azt érzem ami a képen is szerepel, a Ducky után biztos, hogy egy TKL lesz a következő

[ Szerkesztve ]

(#33032) Ispy válasza ilyen_85 (#33031) üzenetére


Ispy
veterán

Az az április eleje az április vége, május eleje. :P

De most már nem kell várnom, berendeltem a cm-et, jobban is tetszik a rövidebb változat, van numpad, de nem olyan bazi nagy, mint a normál TK.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33033) ilyen_85 válasza Ispy (#33032) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Az első mechanikus billentyűzetem egy Quick Fire TK volt, ez az Pro M-re eléggé hasonlit. Ha mac-en működött volna a gomb amivel a nyilak és a numpad között tudsz váltani, akkor nem adtam volna el.

Tényleg jó, hogy ha kell akkor van numpad egyébként pedig TKL. Ha megjön az M majd írsz róla? :) Esetleg nincs lehetőséged rádugni egy imac-re és megnézni, hogy működik-e a numpad / nyil váltó gomb?

Először Pro L-t akartam venni, de sokan irták, hogy gagyi a minősége a gomboknak, ezért lett most Ducky. De úgy érzem ez sem marad nálam sokáig :( Legalább már arra rájöttem, hogy valami mx blue-s, TKL billentyűzet kéne, vagy egy Pro M, ha működik a numpad váltó.

(#33034) Tybe3e válasza Tybe3e (#32815) üzenetére


Tybe3e
tag

Erre valaki esetleg tud tanácsolni valamit? :R

(#33035) Ispy válasza ilyen_85 (#33033) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Quickfire rapid volt az első CM (barna), de nem bírtam rávenni a KVM switchet, hogy működjön vele, így ment vissza, a második CM Quickfire XT volt, de kék kapcsolóval, azzal meg én nem tudtam megbarátkozni. Közben volt még egy Corsair K65, de ott 2 hiba is volt, red kapcsoló és TKL, az pár napig volt csak vendég :DDD

Ha kicsit visszaolvasol, akkor pár napja a fórumtárs is M-et vett, igaz US kiosztás. Itt is van.

Macen nem tudom tesztelni, mert nincsen semmilyen almás cuccom, de CM Hungary-nak írhatsz egy privátot, hátha ő tud rá válaszolni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33036) nyunyu válasza ilyen_85 (#33033) üzenetére


nyunyu
félisten

Macra nem lenne jobb egy Matias Tactile Pro Mac?

Itt egy kiveséző videó a PCs tesójáról.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33037) felyx


felyx
csendes tag

Sziasztok!

Mechanikus billentyűzetet szeretnék venni, elsősorban munkára (programozás), de néha szoktam játszani is. Magyar kiosztás mindenképpen fontos lenne nekem, árban pedig 20-40e Ft ami érdekelne. Megmondom őszintén inkább a 20e Ft körüli kategória érdekelne, ha egyáltalán van annyiért használható magyar kiosztású mechanikus billentyűzet. Numpad is kellene hogy legyen rajta, ennyi pénzért backlight se ártana illetve normális csuklótámasz jó lenne vagy ha nincs akkor egyáltalán ne legyen a csuklónál semmi, hogy ne zavarjon (bal kezes vagyok így a furcsa csuklótámaszok zavarhatnak), macrok annyira nem fontosak. Az sem lenne hátrány ha Cherry MX Brown kapcsolóval lenne ellátva. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#33038) nyunyu


nyunyu
félisten

Ebben a keretben nem nagy választék lesz barna kapcsolós világítós magyar billzetből, talán a Tesoro Durandal Ultimate fog 35-40 alá beférni, ha 1-2 hónap múlva megint lehet kapni.

Max nem teszed rá a csuklótámaszát, bár korábban többen panaszkodtak, hogy anélkül kényelmetlenül magas a billzet.

20-ért még világítás nélkülit sem fogsz kapni.

Esetleg CM MK Pro L, ha lehetne már kapni a magyar kupakos UK verziót.
De boltokban csak az amerikai verziót látni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33039) Ringman válasza nyunyu (#33026) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez mondjunk elég jól néz ki, de ennyiért nem veszek kupakot [link]

szerk:
(#33038) nyunyu

UK CM masterkeys pro L-t linkeltem a 33021-ben, kb. 33k-ért lehet kapni, így 40k alatt ki lehet jönni, ha valaki magyar háttérvilágítással rendelkező mechát akar cherry switchekkel

[ Szerkesztve ]

(#33040) nyunyu válasza Ringman (#33039) üzenetére


nyunyu
félisten

Ölni tudnék egy magyar Olivetti szettért. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33041) Burt1793 válasza Ringman (#33039) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez a billentyűzet nem szép szerintem, semmi stílus. :(

(#33042) Ispy válasza Burt1793 (#33041) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem egy gémer az biztos, de nekem pont ez tetszik benne, semmi csicsa.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33043) Burt1793 válasza Ispy (#33042) üzenetére


Burt1793
veterán

Das Keyboard 4 sem gamer, semmi csicsa, de szép, vagyis nekem ez tetszik, már egy éve nézegettem, kicsit drága volt ahhoz, hogy rögtön meg merjem venni. A kupakokat pedig lecserélem majd 2-3 év múlva. :) Remélem nem öntök rá semmit. :D
Most felraktam a Battlefield 1-et, a GTA 5 megjelenés óta fent van, ma kipróbálom milyen játszani ezen (Blue switch-es).

[ Szerkesztve ]

(#33044) Ispy válasza Burt1793 (#33043) üzenetére


Ispy
veterán

Jó, hát nem mindenki milliomos, hogy das-t vegyen ;]

Mondjuk én is megvettem volna, ha semmi értelmes árban alatta, de szerencsére én nem vagyok olyan finnyás, így spóroltam 20k, ebből kijöhet majd a magyarítás is.

Én wotoztam blue-n elég sokat, nem volt vele különösebb gondom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33045) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

CM Masterkey Pro S és Ducky one TKL RGB között vacillálok de kellene egy kis segítség mert nem tudok dönteni. :)

A CM mellett szól a letölthető szoftver és az hogy magyar gombok is kaphatóak lesznek hozzá. A Ducky viszont képek alapján kicsit minőségibbnek tűnik, Doubleshot kupakok vannak rajta és a kábelvezetés is jobban meg van oldva.

Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33046) felyx válasza nyunyu (#33038) üzenetére


felyx
csendes tag

20k nem elvárás csak reménykedés volt, 30-40k között is jó nekem, azért is neveztem meg ezt az értékhatárt.

Ezeket találtam eddig (magyar kiosztással):

- COUGAR GAMING Attack X3 MX Red
- ROCCAT Ryos MK Glow
- TESORO Lobera Spectrum
- ASUS Strix Tactic Pro

A Tesoro nem játszik, mert reviewkban panaszkodtak rá. Mást esetleg tudtok ajánlani vagy nagyjából csak ezek az elérhetőek magyar kiosztásban 40k értékhatárig?

(#33047) Burt1793 válasza Ispy (#33044) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem a finnyásság miatt, de ha már kiadok érte 30 ezret, akkor legyen több, de olyan, amire örömmel nézek. :) Magyarítani meg nem kell ezt, a feliratok úgyis csak csúnyák.

(#33048) Ispy válasza Burt1793 (#33047) üzenetére


Ispy
veterán

Csak mondom: 50.000 adtál érte :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33049) Burt1793 válasza Ispy (#33048) üzenetére


Burt1793
veterán

Sajnos jóval többet, drága a szállítás Németországból, bezzeg Kínából minden kis szart ingyen szállítanak... :D

(#33050) Ispy válasza Burt1793 (#33049) üzenetére


Ispy
veterán

Miért? Nálunk is lehet kapni, merlinéknél is kapni szerintem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.