Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) elite.cs11 válasza t256 (#80997) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Keychron.com-ra nem jön rá semmi extra költség. amit a kosár végén látsz, annyit kell fizess. és itt van általában 1, de max 2 hét alatt

(#81002) t256 válasza elite.cs11 (#81001) üzenetére


t256
őstag

Köszi! Akkor 20 dollárban megáll a szállítás és nem lesz vám.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#81003) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Windows gépeket használok már egy ideje. Teljesen elengedtem a MAC vonalat, viszont egy valami hiányzi. Az az Apple Magic Keyboard. Van valakinek esetleg azzal tapasztalata, hogy a Magic Keyboard mennyire használható jól Windows 11-el?

Köszönöm szépen!

(#81004) Molydeus válasza 1 among many (#80967) üzenetére


Molydeus
senior tag

A Duckyval két gond van. Többen is jeleztek minőségi problémákat velük kapcsolatban, volt, akinek a csere bill. is hibás volt. A másik, hogy ha magyar felirattal szeretnéd, akkor az festett lézerezett és emiatt idővel fényesedő majd kopó ABS kupakokkal szerelik. A német és az angol ezzel szemben doubleshot (ami szintén fényesedig idővel, de a feliratot nem bukod legalább.) Előnye a forrasztás nélkül cserélhető kapcsolók és, hogy gyárilag jár hozzá hangtompító szivacs.
A Varmilo ezzel szemben jó minőségű, magyar feliratos dye-sub PBT kupakokkal jön, ami nem fényesedik, nem kopik, cserébe nem világít át rajta a LED, csak a kupak körül ad egy kis hangulatfényt és maguk a kapcsolók forrasztva vannak. Ha a Varmilo nem lenne elég halk számodra, akkor sokkal nehezebb halkítani rajta. Összességében viszont az itthon kapható készre szerelt billentyűzetek egyik legjobbja.
Mindkettőnél érdemes még azzal számolni, hogy a mostani új Cherry MX kapcsolóknak kell egy kis idő, mire bekopnak, addig enyhén reszelős lesz a járásuk.

M.

(#81005) Seep válasza dzsampi (#81003) üzenetére


Seep
senior tag

Szervusz. A Touchid nem fog menni. De minden funkció munkára bírható ezzel a softverrel. Vagy a fizetős magic utilities-szel.

(#81006) [Prolixus] válasza Molydeus (#81004) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mindkettőnél érdemes még azzal számolni, hogy a mostani új Cherry MX kapcsolóknak kell egy kis idő, mire bekopnak, addig enyhén reszelős lesz a járásuk.

Ilyeneket én nem emelnék ki, csak elriasztod vele az embereket. :D Kezdő user úgysem fogja ezt észervenni hogy picit reszel, nincsen összehasonlítási alapja hogy milyen egy igazán smooth kapcsoló.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81007) Molydeus válasza [Prolixus] (#81006) üzenetére


Molydeus
senior tag

Gondoltam is rá, de ha meg nem írjuk, megveszi az illető 70+rugóért és megüti az ingerküszöböt, akkor szerintem jogosan jönne, hogy bakker hát ezt miért nem mondtátok.

M.

(#81008) Veron válasza dqdb (#80987) üzenetére


Veron
őstag

köszi, írtam is neked pm-et ez ügyben.
értem, nálam ez a hang a zavaró. ugyanez a switch, ugyanez a cap a másik billben nem csattog. kizárásos alapon a stabnak van kritikán aluli hangja.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#81009) dqdb válasza Molydeus (#81007) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érdemes ehhez hozzátenni, hogy minél vékonyabb a kupak, annál jobban érezni a reszelést, szóval a világítós magyar kupakokkal sokkal erősebb lesz az érzés az elején, mint a némettel vagy angollal. Szerencsére ~2 hét után már sokat fog javulni a helyzet, hamar lekopik a nagyja, 2-3 hónap után pedig már csak tényleg az fogja érezni, hogy nem az igazi, aki tudja, milyen simán is járhat egy kapcsoló.

enyhén reszelős lesz a járásuk
Én úgy fogalmaznék, hogy az első két hétben nagyon-nagyon reszelősen járnak majd, eredeti rugóval főleg. A polikarbonát házas RGB változat egy kicsit jobb ezen a téren, mint a fekete nylon házas eredeti, de amíg az utóbbinál legalább megkapod a Cherry kellemesen mély tónusú hangját a bekoptatás jutalmaként, addig az RGB-nél még azt sem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81010) lezso6 válasza elite.cs11 (#81001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A keychron szállítása tényleg gyors. 15-25 napot írnak, de nemrég jött email a DPD-től hogy ma kora délután hozzák. Ez a yuntrack tracking info (április 9-én reggel rendeltem):

2023-04-18 07:04:18 out for delivery
2023-04-18 07:02:50 inbound
2023-04-18 00:46:11 hub scan
2023-04-18 00:41:11 pick-up
2023-04-17 19:03:02 Custom clearance completed----HU,Budapest,HU
2023-04-16 15:20:00 Arrived at AIRPORT of Destination
2023-04-16 07:19:00 Departed from AIRPORT of Origin
2023-04-14 18:56:07 Arrive at international airport to abroad----China
2023-04-14 10:56:06 Departed Facility In processing center----dongguan
2023-04-13 04:10:48 Departed Facility in dongguan----dongguan
2023-04-12 03:04:38 Arrived at Sort Facility dongguan----dongguan
2023-04-10 11:55:03 Shipment information received

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81011) Seep válasza Seep (#80806) üzenetére


Seep
senior tag

Eddig birtam, szetszedtem es beleraktam a plusz hangtompito szivacsot es a silent red kapcsolokat. :DDD . Mar csak a stabilizatorokat kell megoldani, mert kicsit lotyognek. Meg a nagy billentyuk konganak kicsit.

(#81012) Mclovin válasza Molydeus (#81004) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ducky 3 nem sikerült jól. Nálam volt egy Ducky one 3 mini, space 'chattering' lett...kicseréltem a switchet, jó lett. Viszont tele van a reddit hasonló problémákkal. Valakinél firmware update és switch csere sem oldja meg és a support meg szarik az egészre. Nekem 3. ticketre válaszoltak valami sablon faszságot, pedig videót is küldtem nekik a hibáról.

(#81013) -Skylake- válasza elite.cs11 (#80990) üzenetére


-Skylake-
addikt

igen ipon kicsit vicces :) tehat hogy mindenkinek tiszta legyen : ez NEM egy barbone a linken hanem CSAK a rez plate :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#81014) Ereshkigal válasza Seep (#81011) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Először én is betettem az alsó szivacsot, viszont nekem sokat elvett a flexből, így kiszedtem. Hangban nem hallok különbséget, mondjuk a Silent Peachek szinte némák.

(#81015) elite.cs11 válasza -Skylake- (#81013) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ja, baszki :D

Remes az ipon amugy igen

(#81016) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv.

Barátnőmnek szeretnék venni billentyűzetet a laptopjához, mert asztalhoz fog kerülni, monitorral a laptop. Eddig ugye a beépítettet használta, mezei olcsó asus laptopban. Igény volna a sok írásra, de a hangorkán miatt 2 blue switches billentyűzet nem hiszem hogy kéne (nekem már van, és hát nem halk ez sem), inkább red, vagy brown. Az olcsó billentyűzetek, mint a whiteshark meg a noxo és ez a kategória mennyire javallott? Meg ezek mindegyike egyszínű RGB, tehát nem változtatható?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#81017) Seep válasza Ereshkigal (#81014) üzenetére


Seep
senior tag

A gyari szivacsot benne hagytad? csinaltal valami stab modot?

(#81018) dqdb


dqdb
nagyúr

[link] [link]
99 eurós GMK az MKEU-nál

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81019) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Keychron K2 Pro alumíniumkerete tényleg FEKETE:

Kép alapján szélesebbnek tűnik a sima K2 (ezen a saját sapkáim vannak), de ugye nem az, csak a döntöttség miatt látszik így, tök ugyanakkora mindkettő. Súlyban a Pro az nehezebb, ennyi.

Az előkent Keychron brown kapcsolók nagyon ott vannak, habár én nem értek hozzá, csak a sima Cherry MX Brown emlékeimhez képest jobbnak tűnik, gondolom a kenés miatt. Az OSA profil is jó dolog, nem is néz ki rosszul, viszont extra csúszós, legalábbis a PBT-hez képest most így érzem. Hangra elég jó mély, kíváncsi leszek, hogy a kék kapcsolóimmal mennyire fogom elrontani. :D

Egyébként meg furcsa szaga van. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81020) 0xmilan válasza lezso6 (#81019) üzenetére


0xmilan
addikt

>viszont extra csúszós, legalábbis a PBT-hez képest most így érzem

Gondolom ez is csak idezojeles "PBT", mint a tobbi double-shotoknal hasznalt keverek.

(#81021) Dr. Akula válasza lezso6 (#81019) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek szagolgatod? :D

Aksiról mit bír a valóságban, tesztelted? Sajnos a ráírt adat semmit nem mond, Anne Pro 2-vel reggel már nem lehetett leállítani azt a filmet, amibe este bealudtam.

(#81022) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nincs véletlen valakinek felesleges switch film-je, amit eladna? (egy készlet 75%-os bill.-re)

(#81023) dqdb


dqdb
nagyúr

QK100
Azt nem értem, hogy miért nem képesek egy hagyományos 100%-os kiosztást hozni custom vonalon, miért kell mindig kell valamit feltalálni ismét és rosszabb megoldással helyettesíteni. A 100%-os kiosztásnak pont az az értelme, hogy ott van a mindenki által végtelenségig ismert hatos cluster a kurzorok felett, de nem, nekik valami keverni kellett, és az új buzzwordot, azaz az OLED kijelzőt beleerőltetni (mintha 2019 lenne, amikor menő volt). Nem ez az első 100%-osnak nevezett custom, amit nem 100%-os kiosztással rontanak el.

A kiosztás szerintem pocsék lett, nav cluster kuka, és az egész billentyűzet ronda, várjuk a Zoom versenyzőjét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81024) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok!

Egy ideje pár hónapja olvasgatok, követem a topicot.

Az ajánlott táblázatot megnéztem, elég rég frissült, illetve ott nem találtam olyan terméket ami minden paraméternek megfelel.
Ahogy nézem kicsit custom mod irányba ment el a topic, az nekem már igen csak next lvl, illetve az érdeklődési körömön kívül van. :R

Szeretnék vásárolni egy billentyűzetet. A kérdés létezik-e ilyen... Vagy a végén nekem is úgy kell összrakni? :))

1.Mekkora összeget szánsz rá? Jó kérdés, érdekelne létezik-e ilyen termék, pénz nem számít. (nem szeretnék kizárni semmit az anyagiak végett, legfeljebb szánok rá többet)
2.Használt szóba jöhet? Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Új gép lesz új billentyűzet (a jelenlegi egy olcsóbb Cougar, de régebben voltegy Roccat Ryos, azt szerettem, ezért most is mechanikusat szeretnék).
4.Mire használnád a billentyűzetet? Elsősorban fps játék, de relatíve sokat írkálok, így magyar kiosztást szeretnék(ez lesz az egyik buktató szerintem).
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mehanikus, de ha lehet halkabb rövidebb "úttal"
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nem találtam meg az igazit.
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Teljes méretű, numerikus résszel.
9.Extra igények: RGB világításosat szeretnék és csuklótámaszt.


Szinte biztos vagyok benne, hogy valamiből engednem kell...
Ha a fenti paraméterekkel nincs ajánlott termék, akkor az alábbi dolgokat tudom nélkülözni:

Numerikus rész, csuklótámasz, rgb.

Minnél több dolog a csomagban marad annál jobb.

Előre is köszönöm szépen! :R

Zsolt

(#81025) lezso6 válasza Helmoras (#81024) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A magyar keycapek megoldhatók, én két opciót látok:

1. Varmilo billentyűzet, ez alapból kapható magyarban, de asszem nem tud RGB-t

2. Veszel magyar kupakokat külön, pl a Keychron gyárt ilyet, de ugye extra költség.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81026) lezso6 válasza Dr. Akula (#81021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kellett közel hajolni hozzá, hanem kibontottam és rögtön megcsapta az orrom. :DDD

Akkut nem teszteltem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81027) lezso6 válasza lezso6 (#81019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy ideje tapasztalatszerzés gyanánt használom most a Keychron saját barna switcheit. Hát basszus, ez most nagyon tetszik. Az eredeti csúszós keycapek se rosszak ám. Mintha felhőn gépelnék (most már értem miről beszéltek a többiek), pedig ez taktilis kapcsoló, de halk, könnyebb nyomni ugye, mert eddig a Gateron blue-t használtam. FRANCBA. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81028) lezso6 válasza 0xmilan (#81020) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, elvileg ABS+PBT blend a PBTfans WOB, mert doubleshot. De erre van valamilyen bizonyíték? Csak aceton próbával lehetne? Valamelyik nem használt kupakot végülis feláldozhatnám a szent tudományos kísérlet oltárán. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81029) 0xmilan válasza lezso6 (#81028) üzenetére


0xmilan
addikt

Asszem dqdb irja mindig, hogy a double-shot PBT sosem 100% PBT, mert azt nem lehet ugy onteni vagy nem mukodik az ABS-hez gyartott moldokkal. De en nem ertek hozza, csak megismeteltem, mint egy papagaj. :)

(#81030) lezso6 válasza 0xmilan (#81029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen ő szokta. Arra lennék kíváncsi, hogy ő (vagy bárki) látott-e erre bizonyítékot, vagy egyszerűen ez egy általános igazság, s egyelőre arra nincs bizonyíték, hogy valódi PBT, így ABS blendként kezeljük inkább óvatosságból. Lásd Nyunyu esetét, aki megszívta a kamu PBT-vel, mert elkezdett fényesedni.

A Keychron Brown switchek meg még mindig baromi jók, a fene egye meg, most el vagyok bizonytalanodva, hogy mit melyiket tartsam meg. :O Hamar elkurvultam. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81031) Ereshkigal válasza Seep (#81017) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Azt benne.
Egyelőre nem, egész tűrhető a hangjuk.

(#81032) Helmoras válasza lezso6 (#81025) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi! Az említett Varmilo billentyűzetről esetleg tudsz küldeni egy linket? :R

(#81033) lezso6 válasza Helmoras (#81032) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pl ITT vannak, de elérhető máshol is, árukeresőn. Nem olcsók, de állítólag jó minőségűek, egyetlen baj velük, hogy nem cserélhetők a kapcsolók forrasztás nélkül. De én is csak nemrég kezdtem bele komolyabban a témába, szóval várd meg a többieket. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81034) dqdb válasza lezso6 (#81030) üzenetére


dqdb
nagyúr

ez egy általános igazság, s egyelőre arra nincs bizonyíték, hogy valódi PBT, így ABS blendként kezeljük inkább óvatosságból
Ez a helyzet. Annyiszor hazudtak már, hogy az ellenkezőjét kell feltételezni. Például a KAT doubleshot PBT esetében hosszú köröket futottam, hogy mi az igazság, aztán végül az egyik vendornak sikerült kiszednie, hogy PBT blend. Persze amikor átállították a dyesub PBT készletek egy részét doublshot PBT-re, akkor erről hallgattak.

Itt van egy videó, ahol Matt3o (aki a GMK-val dolgozik egy új profilon) megúsztatott acetonban ABS és PBT blendet. Látszik, hogy az utóbbit kevésbé dolgozta meg a fürdő, de így is megdolgozta.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81035) elite.cs11 válasza dqdb (#81023) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Ihh ez valoban nagyon felrement, pedig a korabbi boardok designja nagyon ott volt szerintem. Erdekes..

(#81036) ATI válasza -FreaK- (#81022) üzenetére


ATI
senior tag

Nekem szerintem van. Van fekete és átlátszó is. Alis rendelés, nem biztos, hogy csúcs minőség :)

(#81037) lezso6 válasza dqdb (#81034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értem, köszi.

Igen, ezt a videót ismerem, innen jött az acetonos ötlet. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81038) lezso6 válasza lezso6 (#81026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, asszem tudom minek a szagát érzem. A gyári lube-nak. Az elmúlt pár órában folyamatosan kézmosás-kényszerem volt, de nem értettem miért. Most, hogy kicseréltem a keycapeket rajta (switch maradt :P), látom hogy foltos a billentyűzet alukerete, szóval ez olaj lesz. Ez normális? Ugye Keychron K2 Pro, közvetlenül tőlük vettem.

Lehet a Keychron valójban orosz. Hisz a billentyűzet zsíroz téged. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81039) dqdb válasza lezso6 (#81037) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hasonló általános igazság jelenleg, hogy míg a dyesub PBT jó dolog, addig a reverse dyesub PBT nem jó dolog és kerülendő, ha nem muszáj, mert eddig még kivétel nélkül senkinek sem sikerült megugornia a szintet. Aztán ha valakinek sikerül egyszer, akkor majd változik ez arra, hogy kerülendő, kivéve XYZ gyártót, mert az övé jó.

Persze van több reverse dyesub készletem is, mert bár látom, de együtt tudok élni a hibákkal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81040) dqdb válasza lezso6 (#81038) üzenetére


dqdb
nagyúr

látom hogy foltos a billentyűzet alukerete, szóval ez olaj lesz. Ez normális?
Ötletünk sincsen, hogy mit művel a Keychron bizonyos esetekben kenés címszóval :DDD Nem normális, de másoknál is előfordult ilyen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81041) lezso6 válasza dqdb (#81040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet valami nagyon finom olajpárába "mártják", jobb ötletem nincs. Aztán valahogy a billentyűzet több részére is lecsapódik, nem csak a kapcsoló kap belőle. :DDD De hiába próbálom letörölni, semmi nem látszik a zsepin. Pedig érződik, hogy extra csúszós az alukeret. :D

De saját Keychron K Pro Brown kapcsolójuk nekem nagyon bejön, attól tartok inkább ez marad, s eddig tartott a blue korszakom. :)) Bár azért az is számított, hogy a Gateron G Pro Blue-nál nagyobb a wobble, a Keychronnál relatíve alig van, sokkal stabilabb.

A K2 Pro gyári stabjai is sokkal jobbak amúgy, zajról nem is beszélve, a kék switchet belepróbáltam, s az is kicsit halkabb lett tőle, de ott vettem észre hogy mennyire nagy wobble a Gateronnál a Keychron kapcsolókhoz képest. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#81042) Mephike válasza lezso6 (#81038) üzenetére


Mephike
senior tag

A K4-em anno nekem is ilyen volt. Viszont a K8 Pro rendben volt. Ötletem sincs, hogy mikor, mitől és melyik billentyűzetüknél van ez.

(#81043) Seep válasza lezso6 (#81038) üzenetére


Seep
senior tag

Q1Pro-ban levo red pro vagy a szinten keychronos red silent szinten nem olajos. A bill kerete sem .

(#81044) Dr. Akula válasza lezso6 (#81028) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A double shotot ugye azért hívják úgy, mert 2 rétegből rakják össze, az egyik az átlátszóság miatt van, átengedni a LED fényét, gyanítom ez az ABS, de ez ugye csak a megvilágított betűk körvonalában jut el a felszínig. A billentyű nagy része meg a ráolvasztott PBT, leginkább ezt tapicskolod. Persze a közepén levő világító betűket se tudod kikerülni. Nem erre gondolt nyunyu?

(De ez inkább a #81030-ra ment volna, nemtom miért erre klikkeltem.)

[ Szerkesztve ]

(#81045) [Prolixus] válasza dqdb (#81023) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a Meletrix discordra posztolt "hivatalos" leak alapján ilyen lesz a Zoom98:
Hasonló idiótaság.

Kár amúgy a QK100-ért, a méret em érdekel ugyan, de szerintem is érthetetlen hogy miért kellenek ezek az "újítások". Hozzá nem nagyon ad, csak elvesz. Pedig a side profile meg az alja nagyon szép lesz a QK100-nak is. Kár érte.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81046) dqdb válasza Dr. Akula (#81044) üzenetére


dqdb
nagyúr

gyanítom ez az ABS
Tipikusan POM.

A billentyű nagy része meg a ráolvasztott PBT
PBT blend, azaz PBT-ABS keverék, ami ABS-hez közelebbi tulajdonságokkal bír, de az ABS-nél jobb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81047) [Prolixus] válasza lezso6 (#81041) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ne kérdezd. :DDD Nekem a sima K2 plate-je is egyik-másik kapcsoló körül tocsogott az olajban, pedig abban nem is Pro kaposló volt hanem sima barna elvileg. A gyári kenésük az biztos hogy egy olajos anyag inkább.

#81044 Dr. Akula

A double-shot a két rétegre vonatkozik, de a betűket alkotó rétegnek nem kell átlátszónak lennie, ez az átlátszóság csak újkori hülyeség az RGB miatt.
Ezen a képen jól látszik, hogy mi a 2 réteg:

Más: Nekem meg ezt újta be a szél az ajtón :)

Rohadt király ez az MT3 profil. Egy dolog a para, hogy ez a Camillo ABS-ből van, vajon mennyire fog sárgulni idővel?

Amúgy az alis MG klón Aiefi szett vs az MT3 Camillo vastagsága, "szoknyahossza" egymás mellett. Azért van különbség.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81048) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#81047) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ja az összehasonlítós képen a "H" kupakok a két szettből vannak side-by-side

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#81049) dqdb válasza [Prolixus] (#81045) üzenetére


dqdb
nagyúr

A korábban megszellőztetett Zoom 109-at beszántották és abból lett ez, vagy ez egy másik billentyűzet?

a side profile ... nagyon szép lesz
OTD Koala 2012 előttről, a Koala oldalprofil az ívvel ma már klasszikus designelemnek számít. És egyetértek azzal, hogy nagyon jól néz ki, a Zoomon is jól fog.

a méret em érdekel ugyan, de szerintem is érthetetlen hogy miért kellenek ezek az "újítások"
Ez az, amit én sem értek. Én úgy érzem, hogy a célpiacuknak jobban tekinthető átlagfelhasználó, aki valami szebbre-jobbra vágyik középpontba helyezése helyett most a keménymagra hallgattak, akik az utóbbi években szinte az összes 100%-os projektet eltérítették (legyen southpaw és társaival, mint a Hex.6C), pedig elég lett volna a Q6-ra nézni.

Egy dolog a para, hogy ez a Camillo ABS-ből van, vajon mennyire fog sárgulni idővel?
A sárguláshoz nagyon sok idő kell. És mire eléri azt az állapotot, szerintem nem fog érdekelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#81050) Dr. Akula válasza [Prolixus] (#81047) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"nem kell átlátszónak lennie, ez az átlátszóság csak újkori hülyeség az RGB miatt"

Ez igaz. Mondjuk én csak szemléltetni akartam hogy jön össze a keveredés, tehát hogy nem összekeverjük mint a tojássárgát a fehérjével. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.