Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) nuke7 válasza dqdb (#70049) üzenetére


nuke7
veterán

azt értem, hogy mindenfélét lehet rá programozni, de ha jól értem, akkor is kell egy harmadik gomb, ha a 4-est először f4-é konvertálod és utána nyomsz mellé egy alt-ot... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70052) Jorus válasza nuke7 (#70051) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bármit konfigolhatsz, ne a hagyományos Fn funkciókra gondolj - lehet az, hogy 4-es gomb két rövid lenyomása legyen az Alt+F4, vagy az Alt+4 legyen az Alt+F4, esetleg hosszan nyomva tartva a 4-est legyen az Alt+F4, ami neked kényelmes.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70053) dqdb válasza nuke7 (#70051) üzenetére


dqdb
nagyúr

Így is le kell nyomni egy plusz billentyűt lenyomni a minimális szükségeshez (egy) képest, hiszen legtöbbünk billentyűzetén nincsen olyan dedikált billentyű, hogy AltF4. Kettő és három között pedig közel nulla különbség van, nálam ez Alt+Caps+4 lenyomását ugyanúgy jelenti bal kézzel, ahogyan az Alt+F4-et is nyomnám, és ahogyan kifejtettem korábban itt a topikban, TKL-en is sokszor így nyomom le, mert kisebb kézmozgást igényel, mint nyújtózni az F4-ért.

Ha a kötelező ANSI-t hozod fel a Q8 kiosztása ellen, akkor az jogos, az Alice-klónok hátránya, hogy az ISO-t vagy eleve nem támogatják, vagy a jobb kéznél teszik tönkre a P billentyű környékét emiatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70054) nuke7 válasza dqdb (#70053) üzenetére


nuke7
veterán

lehet, hogy velem van a gond, de én nem érem el egy kézzel kényelmesen az alt+caps+4 -et... XD
kettő és három között pont 50% különbség van, ami szerintem rohadt sok, és ez lehet a különbség aközött, hogy kényelmes-e lenyomni egy kombinációt vagy nem...

a kötelező ANSI-t nem is néztem :DDD

na, jó, mégegy billentyűzet amit nem veszek meg :D

#70052 Jorus : ja, mondjuk azt el tudom képzelni, hogy fn+4+4 legyen az alt+f4... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70055) Jorus válasza nuke7 (#70054) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bonyolíthatod, ha úgy jobban kézre áll, de ahogy írtam, felteheted egy billentyűre is, nem kell semmilyen kombó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70056) Domonkos válasza nuke7 (#70054) üzenetére


Domonkos
Ármester

>egy kézzel
Eloszor en is hagytam a leggyakoribb kombokat egykezesnek, de ahogy alakitgattam a sajat kiosztasomat ugy jottem ra, hogy ket kezzel egy-egy billentyut sokkal konnyebb megtalalni, mint egy kezzel kettot. Foleg ha azokat sorrendben - es nem akkordkent - kell utni. Egy ideje nincs semmi egykezes kombinaciom. - bar valo igaz, hogy nagyon egeret sem hasznalok...

>kényelmes-e lenyomni egy kombinációt vagy nem...
Szinten sajat tapasztalat/velemeny, de kombinaciot sokkal nehezebb nyomni, mint akkordot. Ha nem zavar (vagy nem fontos), hogy kes(het)nek a leuteseid, akkor mindenkepp ajanlom, hogy akkordozz! Ha nem, akkor maradnak a kombok, de abbol is csak a ketkezesek.
A ketkezes komboknal eggyel rosszabb, az egykezes, az egykezesnel pedig a dedikalt billentyuk. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70057) VirsLee


VirsLee
őstag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni:

1.Mekkora összeget szánsz rá? - max. 30k
2.Használt szóba jöhet?
- Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
- Egy régi igénytelen alsó polcos sz@r van most
4.Mire használnád a billentyűzetet?
- Általános felhasználás / casual gaming (stratégiai játékok valamint Diablo és társai) / esetenként fejlesztés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
- Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?
- Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél?
- Magyar, windows-hoz fogom használni, mac kompatibilitás nem fontos
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
- FN sor és kurzorblokk kell, numpad nem fontos, de nem is zavaró, szóval mindegy
9.Extra igények
- Nem tudnék ilyet megemlíteni, talán csak annyit, hogy ha nem vezetékes, akkor ne kelljen gyakran tölteni. Néhány hetet bírjon ki egy töltéssel.

Köszönöm :R

(#70058) 7 válasza Domonkos (#70056) üzenetére


7
addikt

Nekem annyi hozzáfűznivalóm van, hogy ha esetleg nem olyan gyakran használt kombóról beszélünk, akkor nem nagy tragédia elvenni a home rowról a kezedet azoknál az alkalmaknál, amikor erre szükség van.

Nekem pl. van kombóm egy olyan makróhoz, ami lenyom egy nyitó- és zárójelet, utána pedig egy balrát, hogy közöttük legyen a kurzor. Ehhez hármas kombóm van a home position felett (gyakorlatilag a "WER"-t kell lenyomnom 20 ms alatt, azaz gyakorlatilag egyszerre, sorrend mindegy -- ez könnyen kivitelezhető egyetlen mozdulattal). Ez egykezesként szuperül működik, és nem kavar be a normál workflowba sem.

Amúgy azt is érdemes megfontolni, hogy hogyan használja az ember a billentyűzetet. Nekem vannak olyan kombóim is, amikor egy ujjal nyomok le két vagy három gombot egyszerre, vagy akár nem is az ujjammal, hanem a tenyerem élével. Ezek új kapukat tudnak megnyitni (pl. Corne-nál a thumb clusterben két gombot lenyomni a hüvelykemmel, a legszélső oszlop összes gombját egyszerre lenyomni a kisujjam ráfektetésével, vagy az alsó sarokban levő gombokat lenyomni a tenyerem élével)

[ Szerkesztve ]

(#70059) copass válasza 7 (#70058) üzenetére


copass
veterán

"lenyom egy nyitó- és zárójelet, utána pedig egy balrát, hogy közöttük legyen a kurzor"
Sublime Text ezt alapból tudja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70060) dqdb válasza copass (#70059) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a példa szerintem inkább a lehetőségekről szólt.

Hmm, jó tudni, hogy layerhez (vagy egyéb logikához) is lehet kötni az aktiválást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70061) nuke7 válasza copass (#70059) üzenetére


nuke7
veterán

VSC-ban is, ha lenyomok egy zárójelet, akkor utána rakja a párját és a kurzor a kettő között van :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#70062) UX


UX
junior tag

Sziasztok!
A vezeték nélküli billentyűzetek mennyire ajánlottak napi 5-6 óra használatra?

(#70063) VirsLee válasza UX (#70062) üzenetére


VirsLee
őstag

Típusa válogatja. Az enyém 3-4 hétig bírja egy feltöltéssel, azon dolgozok nap közben és soha nem kapcsolom ki.

(#70064) UX válasza VirsLee (#70063) üzenetére


UX
junior tag

Tapasztalható adatátviteli késés?
"Típusa válogatja"
Az árukeresőn van rádiófrekvenciás, bluetoothos, usb
Melyik az ajánlott?

(#70065) 3.Aragorn válasza Enton (#69665) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Üdv, eltelt egy pár hét, mik a tapasztalatok a Q3-mal?
Az eltérő sapi méretet hogy oldottad meg? Gyártóval beszéltél már erről?
Mire való a knob és az a 3 gomb az INS fölött?
Modoltál-e valamit a boardon, vagy out of box használod?

szerk: a kék+fehér kupakszettből a kék kupakok a képeken nagyon fakónak látszanak, ezt a fotó teszi, vagy a valóságban is ilyenek?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70066) F34R


F34R
nagyúr

Csak most vettem eszre, lehet jelentkezni gepelesi versenyre.
Nyeremeny egy Q2-es Keychron. :K [link]

(#70067) gaben88 válasza 3.Aragorn (#69977) üzenetére


gaben88
őstag

Alis rendeles volt, linkeltem is mar, keres ra a hsz-em kozott itt a topikban megtalalod.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#70068) dqdb válasza 3.Aragorn (#70065) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mire való a knob és az a 3 gomb az INS fölött?
Arra, amire beállítod. A kiosztás VIA-ban is eléggé jól konfigurálható, azaz bármelyik billentyűre bármilyen billentyűkód bekonfigurálható és több Fn layered van, egy szinttel alatta QMK-ban pedig még annál is több lehetőséged van.

Az encoder három virtuális billentyűként jelentkezik, külön tudod a jobbra tekerés, balra tekerés és lenyomás hatására küldött billentyűkódokat konfigurálni layerenként.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70069) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#70065) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Knob alapjáraton hangerő fel/le + mute, de VIA miatt bármire be tudod állítani.

Gyártóval hiába beszél a kupakok kapcsán, amit vett szett az sosem hirdette magáról hogy teljesen lefed egy TKL billentyűzetet mint a Q3.

Fakóság: Szerintem az ő képe nem adja vissza a színét, bár a billentyűzet háza egészen biztosan más árnyalatú kék. Nekem pl ilyen:

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70070) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#70069) üzenetére


3.Aragorn
addikt

dqdb: VIA-t nem ismerem, gondolom ez valami független key configurator. Merthogy a Keychronnak nincs szoftvere. Mind1, ezzel ráérek foglalkozni akkor ha ilyet veszek tényleg. Inkább az érdekelt volna hogy alapértelmezetten mit csinál az a 3 gomb. (a Knobot megválaszolták lentebb)

[Prolixus]: Gyártóval hiába beszél a kupakok kapcsán, amit vett szett az sosem hirdette magáról hogy teljesen lefed egy TKL billentyűzetet mint a Q3.
Tudom hogy nem ehhez való, pont azért kell velük beszélni, hogy azt az 5 gombot ki tudják-e szedni valamelyik keycap szettjükből megfelelő méretben/színben, vagy legalább méretben. Ha nem bontanak meg készletet miattam, akkor meg melyik kupakszettet rendeljem, ami méretben/színben passzol. Én meg fogom ezt levelezni velük, csak gondoltam ha a srác már megtette, akkor nem futok köröket. (bár ez a komment tovább tartott mint a gyártót megkérdezni) Legrosszabb esetben azt mondják, hogy nem.

Fakóság: Igen, ezen a fotón már jobban mutat. :K

OFF: Ezt "<" a szimbólumot milyen kombóval tudom begépelni, ha nem működik a billentyűzetemen az "í"?

Nem minden vándorút céltalan...

(#70071) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#70070) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Közben megvan :B

Nem minden vándorút céltalan...

(#70072) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#70070) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hálisten, hogy nincs saját szoftverük! Nincs egy újabb bloatware amit fel kell rakni a gépre...

A VIA a QMK-ra épülő grafikus kezelőfelület, kb. az összes teljesen konfigurálható custom billentyűzet ezt használja. [link] Ebben a mai modern custom világban úgymond ez az "ipari sztenderd". És tényleg tök jó, egyszerű, teljesen szabadon konfigurálható a VIA/QMK képes billentyűzet.

"Tudom hogy nem ehhez való, pont azért kell velük beszélni, hogy azt az 5 gombot ki tudják-e szedni valamelyik keycap szettjükből megfelelő méretben/színben, vagy legalább méretben."

Azigen. :D Már bocs de ha én lennék a bolt, akkor pont erre mondanám, hogy te nagyon el vagy tájolva. Mégis miért bontanának meg egy szettet a te kedvedért? Vagy bárkiért? Vedd meg a teljes szetteket, aztán kombináld a kettőt...

Úgymond így jártunk, hogy magyarból csak 75%-os szettjük van, így is kész csoda, hogy egyáltalán van magyar szettjük. Valszeg több nem is lesz.

A mit mivel kombinálj kérdésre meg nagyon egyszerű a válasz: látod, hogy melyik szettben mi van és az alapján mi hiányzik. PL. [link] + [link] Kijön egy magyar TKL billentyűzetre való szett. Hogy neked ez megér e 80$-t az meg már rád van bízva.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70073) dqdb válasza [Prolixus] (#70072) üzenetére


dqdb
nagyúr

VIA-t/Vialt sem kell telepíteni, elég egy WebUSB-t tudó böngésző, mint a Chrome és ez az oldal.

Ezeken a felületeken keresztül csak a QMK teljes tudásának olyan 20-25%-a érhető el, a többihez forráskódot kell hegeszteni, mint hogyan a VIA előtti időkben kellett, bár ez a 20-25% az emberek 99%-ának bőven elegendő, szóval a VIA/Vial/Remap hatalmas kényelmi előrelépésnek nevezhető.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70074) [Prolixus] válasza dqdb (#70073) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Írtam én valahol hogy telepíteni kell? Pont ez az egyik előnye, hogy nemhogy bloatware-t nem kell telepíteni, de semmit nem kell telepíteni. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70075) VirsLee válasza UX (#70064) üzenetére


VirsLee
őstag

Csak fejlesztésre használom, ott nem tapasztaltam. Első és egyetlen wireless billentyűzetem, bluetooth, nem tudom összehasonlítani a többivel.

(#70076) UX válasza VirsLee (#70075) üzenetére


UX
junior tag

Értem, köszönöm.
Már youtube videókból informálódom. Ez a topik nagyon el van maradva mindenféle téren.

(#70077) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#70072) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, megnézem majd a viát
Amúgy azt honnan lehet tudni, hogy via képes-e a bill.?

Mégis miért bontanának meg egy szettet a te kedvedért?
Valószínűleg meg nem bontanak, de nagyon sok kínai gyártóval beszéltem már, a többségük nagyon jó fej és rugalmasan próbál hozzáállni a vásárlóhoz. Nem dobnak hátast egy ilyen kérdésre, még ha nem is teljesítik. (Főleg ha otthagyok kb 200$-t náluk.) De simán el tudom képzelni, hogy leszalad a Lee a gyártósorra és lekap pár sapit a futószalagról, és bedobja a csomagomba. Vagy az is lehet hogy pont vannak megmaradt kupakok elfekvőben. Bármi lehet.
Nekem nem fáj megkérdezni, max nemet mond. :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#70078) Mephike válasza UX (#70076) üzenetére


Mephike
senior tag

"Ez a topik nagyon el van maradva mindenféle téren."
Kérlek ezt fejtsd már ki, mert érdekelne.

(#70079) dqdb válasza 3.Aragorn (#70077) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amúgy azt honnan lehet tudni, hogy via képes-e a bill.?
Szerepel a feature-ök felsorolásában a kompatibilitás. Ha QMK-t támogatja az adott billentyűzet, akkor a VIA kompatibilitást hozzá némi olvasást követően bárki össze tudja dobni, ha a billentyűzet gyártója/tervezője nem tette meg (de manapság mindenki megteszi).

A jelenlegi verzió által támogatottakat ebben a listában találod, azonban mivel magát a VIA-t eléggé ritkán frissítik, így sokszor külön tölthető le a VIA-képes firmware (ha nem azzal szállították a billentyűzetet) és a JSON hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70080) Mephike válasza dqdb (#70079) üzenetére


Mephike
senior tag

Még annyit tennék a történethez, hogy érdemes a VIA indítása előtt kihúzni a billentyűzetet, majd utána berántani a JSON-t és utána bedugni a billentyűzetet. Nekem legalábbis csak így ismerte fel a billentyűzetet. Ha folyamatosan be volt dugva az eszköz, nem akarta megtalálni.

(#70081) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#70077) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát én drukkolok. :)

#70076 UX

Nem a vezetékmentes billentyűzetek a topic fő profilja, és itt youtuberekkel ellentétben senki nem kap pénzt azért, hogy billentyűzetekkel foglalkozzon. Ha máshol megmondják neked hogy mennyi az üzemidő vagy milyen a lag, akkor tessék örülni neki hogy valahol kaptál választ a kérdésedre, nem itt fröcsögni...

#70080 Mephike

Nekem is hasonló a tapasztalat, de nem teljesen: A VIA magától nem ismerte fel a Q1-et bármit is csináltam, de ha betöltöttem a JSON fájlt (Keychron oldaláról lehet letölteni) utána már működött minden. A billentyűzet kibe-dugása semmi hatással nem volt a dologra

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70082) UX válasza Mephike (#70078) üzenetére


UX
junior tag

Ha nagyon akarod kifejtem, de nem leszek kíméletes. :DDD
Megszoktam a ph-n hogy ragaszkodnak hozzá a topikgazdák, a segítők, hogy olvasd el az összefoglalót.

Oké, az összefoglalóban részletesen leírják hogyan kérdezhetsz. :D
- Használt szóba jöhet? Ez a kérdés mi a francnak kell ide? Egyrészt, kinek kell másnak a retkes billentyűzete, másrészt a "topikban hirdetni nem lehet"
- Miért cseréled le? Újabb fontos kérdés..
- Milyen típusú billt szeretnél? Mondjuk ha már beraknak ide egy ilyen kérdést, amire szeretnék ha válaszolsz, illene kifejteni részletesen a típusokat.
Sokféle szempont szerint lehet kategorizalni a billentyűzeteket, ez itt mégsem történt meg. Kiosztást is lehetne képpel illusztrálni, ehelyett van egy leírás Ansi vs. ISO...
Köszi, egy laikusnak ez falrahányt borsó, míg utána nem néz.
Angol nyelvű linkek egy magyar nyelvű topikban. Még véletlenül sem vette a fáradságot egyikük sem hogy keressen egy magyar nyelvű leírast és kiollózza hogy ha megszűnik a link, akkor is felvilágosítást kapj.
Nem működő magyar nyelvű linkek..
Lehetne taglalni az ergonómiát, a magas, közepes, lapos előnyeit, hátrányait.
Vezetéknélküliségről nulla informació...

Azt gondoltam többen vannak itt olyan helyzetben mint én hogy szeretnének igényes, vezetéknélküli munkakörnyezetet teremteni, kompromisszumok nélkül.
Néha egy kis játék, és még több munka, mindezt alacsony késleltetéssel.
Beírod a youtube-ra hogy best wireless keyboard, mindjart jön az első videó, mely munkára és játékra keres alacsony késleltetésű, hosszú üzemidejű billentyűzetet.
Ráadasul mac minire váltok windowsról, ez sem lesz egyszerű. Ebben a helyzetben is nagyon sokan vannak, ezt is ki lehetne tárgyalni az összefoglalóban. Sajnos nekem az apple billentyűzetgombjai túl laposak, nem felel meg. És talán az új már nem is numerikus, passzolom.

Úgy látom ez a topik nem az én korosztályomnak szól, ez a csicsás gombok, a fénybe öltöztetett billentyűzetek topikja.
Úgy érzem magam mint ha valami tuningműhelybe toppantam volna.

Röviden ennyi. :DDD
Lehet tanulni belőle vagy lehet utálni mert fikazom a topikot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70083) Mephike válasza [Prolixus] (#70081) üzenetére


Mephike
senior tag

Sajnos nálam volt vele gond. Mármint a Q2 ISO esetén. A megoldást is valamelyik reddit leírásban találtam. Ha be volt dugva a billentyűzet a VIA nem találta meg, próbálkozhattam a JSON-nel nem ment. Ha kihúztam, és az előbb leírt módszerrel csináltam működött.
Tudom, hihetetlen, de kb 1 órám eltelt vele míg rájöttem a megoldásra.

(#70084) UX válasza [Prolixus] (#70081) üzenetére


UX
junior tag

Így igaz, csak halkan jegyeztem meg hogy 70 ezer hozzászólással a hátatok mögött észre sem vette senki hogy megálltatok a fejlődésben.
Szívesen.
és viszlát! ;)

(#70085) Mephike válasza UX (#70082) üzenetére


Mephike
senior tag

Egy terméket akarsz vásárolni, és szeretnél jó eredményt kapni. Szeretnél a pénzedért a lehető legjobb dologhoz hozzájutni. Ehhez hozzátartozik, hogy leírod, hogy mit szeretnél, milyen elvárásaid vannak. A kérdések azért vannak, hogy nagyjából tudják az emberek, hogy mit szeretnél. Ha neked nem mond semmit egy szó, pl ISO, akkor megírod, hogy nem tudod mi az és leírják neked.
A Youtube videók jók, de ott például nem biztos, hogy megkapod a választ arra a kérdésre, hogy mi az az ISO, hogy kell-e az neked, stb. Arról nem beszélve, hogy nem biztos, hogy ami a Youtubernek jó, az neked is az lesz.
De most már tudjuk, hogy új és vezetékmentes billentyűzetet szeretnél és nem kedveled a Low Profile-t. Ha még megírnál pár dolgot, tudnának/tudnánk segíteni. Pl, hogy mennyit áldoznál rá, csak melóra kell-e, stb. Próbáld meg, hidd el, fognak segíteni.

"Úgy látom ez a topik nem az én korosztályomnak szól, ez a csicsás gombok, a fénybe öltöztetett billentyűzetek topikja. "
Ha ez igaz lenne, akkor csak és kizárólag gamer billentyűzeteket javasolnánk itt.

(#70086) nuke7 válasza 3.Aragorn (#70077) üzenetére


nuke7
veterán

én is ilyen szettet rendeltem a keychron-tól, csak nem magyart... xD
a kupakok jó vastagok ( a legvastagabbak amiket eddig láttam, de ha jól értem, nem double shot, hanem festett ) és elég jó a kontraszt, plusz jó hangjuk is van, ha nem raksz alá o-ringet :D ... de én a shine-thru felé mentem inkább - kicsit vékonyabbak de double shot, és most van rajta gumi gyűrű, és alig van hangja a billentyűzetnek, csakhát így egy kicsit redragon-os... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#70087) nuke7 válasza UX (#70082) üzenetére


nuke7
veterán

"Egyrészt, kinek kell másnak a retkes billentyűzete..."
- én eddig minden informatikai cuccomat használtan vettem, köztük a billentyűzetet is - első kivétel a keychron-om, de ezt is használtan vettem volna, ha nem home office-hoz kell és árultak volna olyat használtan amit kerestem :D

"Lehet tanulni belőle vagy lehet utálni mert fikazom a topikot. :DDD"
- lehet, hogy te azt gondolod, hogy ez egy szolgáltatás, amit emberek nyújtanak neked, tehát tartoznak valamivel feléd..? :F
lehet, hogy más korosztály vagyunk, de ez egy úgynevezett tematikus fórum ahol emberek beszélgetnek egy adott témáról - ez a téma épp az ebben a tematikus fórumban, hogy "milyen billentyűzetet vegyek".
Ha esetleg nem tudod, hogy hogy működnek a fórumok, egy gyors google keresés biztos segít, találtam neked egy magyar linket ;) :
https://hu.wikipedia.org/wiki/Internetes_f%C3%B3rum

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70088) UX válasza Mephike (#70085) üzenetére


UX
junior tag

Az első és legfontosabb kérdést feltettem, mielőtt itt belementem volna abba hogy olyan kérdésekre válaszoljak, amire csak akkor tudok válaszolni, ha már kapok valamiféle infót.
Nem az a legfontosabb mennyibe kerül és hogy mechanikus vagy sem, miért adom el, használt stb...
...ebbe nem is tudom addig beleásni magam amíg ki nem derül létezik-e egyáltalán értelmes wireless billentyűzet, vagy még mindig csak az a fos kapható amiből van itt a fiókomban is.

Választ nem kaptam. A kutya nem szólt hozzám.
1 hét elteltével máshogy tettem fel a kérdést.
Rövidebben. :DDD Ez ilyenkor egy bevált módszer.

Az hogy a youtubernek mi a jó, nem tudhatom, de sokszor kaptam már a ph-n is rossz ajánlást, úgyhogy ez mindenhol benne van a topikban.
A lényeg hogy ők eljutottak arra a szintre hogy foglalkoznak vele.
Prolixus fórumtárs kifejtette hogy örüljek hogy lyuk van a fenekemen, és tipli van.
Nekem az a véleményem, ha már ennyire a szívén viseli a topik sorsát és 270 hozzászólást hozzátett, azt az kevés időt ráfordíthatta volna az összefoglalóra, a hozzá közel álló témában. Ha a giccses billentyűzetek a fétise akkor azt, ha a mechanikus működés érdekli akkor azt is összefoglalhatja.
Azt írja, nem a wireless billek a fő profilja a topiknak. Hát akkor mi? :DDD
Mert hogy egyik kategoria sincs rendesen kidolgozva, az tuti fix.

(#70089) Throme válasza UX (#70088) üzenetére


Throme
veterán

Hamar visszajöttél a "viszlát" után.... :(((

"Ez a topik nagyon el van maradva mindenféle téren."
Ezek után az összefoglaló 9 egyszerű kérdését se érted.... hááát oké.
... és még egy vezeték nélküli bill-t nem tudsz kiválasztani...egyszerű felhasználásra.... oké

"Ez ilyenkor egy bevált módszer."
bölcs vagy 15 napos reggel

nem vagy te troll?

(#70090) [Prolixus] válasza UX (#70084) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ja mert a wireless az mindenképpen fejlődés, még akkor is ha sokaknak semmire sem kell, és nem ez a téma az ami érdekli billentyűzetek kapcsán... :W

Az összefoglaló valóban ezer éve nem volt frissítve, de ki írja elő, hogy egy topicgazdának ingyér és bérmentve kötelessége minden részletekre kiterjedő és always up-to-date összefoglalót fenntartani a topichoz? Senki. Akkor te milyen jogon várod el úgymond?

Amit itt felmutatsz az a tipikus entitled, elkényeztetett attitűd, mint aki hozzászokott ahhoz hogy ingyér kiszolgálja valaki jófejségből meg önzetlenségből, aztán ha van egy topic ahol nincs minden kérdésére kiterjedő válasz, vagy az összefoglaló nem dedós szinten lett megírva, urambocsá nem friss, akkor már húzod a szádat. És a 21. században zavar hogy angol linkek vannak? Really? :U Lehet nem az a jó hozzáállás, hogy elégedetlenkedsz, hogy nem vette valaki a fáradtságot magyar leírás keresésére (mi van ha nincs? vagy nem olyan jó mint az angol?), hanem inkább te veszed a fáradtságot hogy megtanulj annyira angolul, hogy egy angol leírás ne zavarjon...

Használt szóba jöhet? Ez a kérdés mi a francnak kell ide? Egyrészt, kinek kell másnak a retkes billentyűzete, másrészt a "topikban hirdetni nem lehet"

Mert pl. vannak billentyűzetek amit már nem lehet kapni, de ez nem olyan hogy elavult lesz mint egy mobiltelefon 3 év alatt, szóval pl. ha valaki ollós billentyűzetet akar 2022-ben, akkor kb csak használt piacon tud nézegetni. Szóval ennek az embernek nagyon is releváns, hogy hajlandó-e használtat venni vagy sem. Csak egy példa.

- Miért cseréled le? Újabb fontos kérdés..

Igen? Azért akarod lecserélni mert egy billentyű nem érzékel, de ez lehet könnyen javítható, szóval ha szereted az adott bill-t kiderül hogy nem is kell cserélni? Vagy azért akarod lecserélni, mert géppuskatempóban gépelsz de sok a melléütés azzal amit használsz? Akkor lehet a kupakszett nem neked való, vagy a kapcsoló túl nagy rugóerővel jár, vagy túl kevéssel pont stb. Csak 2 példa, hogy miért lehet ez fontos kérdés. És még ezer féle másik válasz lehet, ami miatt érdemes lehet leírni.

Úgy látom ez a topik nem az én korosztályomnak szól, ez a csicsás gombok, a fénybe öltöztetett billentyűzetek topikja.
Úgy érzem magam mint ha valami tuningműhelybe toppantam volna.

Ez pont egymással ellentétes dolog, de mindegy.

Szerintem neked kellene tanulni egy kis szerénységet inkább, mert senkinek nem kötelessége kiszolgálni a te igényeidet, főleg nem ingyen. Ha tudunk segíteni akkor jó, örülni kell neki, ha nem akkor meg nem, ez van.Van itt pár hozzáértő ember, és nagyon értékes hozzászólások is születnek, de nem ez a "mindent tudunk minden billentyűzetről" topic.

Ha nem kapsz választ a kérdésedre az 3 okból lehet: 1) nem tudjuk a választ 2) tudjuk de mindneki ugyanezt kérdezi és fárasztó leírni 100-adjára, mert hát nagy fáradtság visszakeresni a topicban 3) lehet van aki tudja a választ, de éppen nem a topicot olvass és nem a te bajoddal foglalkozik.

De igazad van, ki kellene írni az összefoglalóba, hogy "ne legyél követelőző, és ne gondold hogy mindenki a te pópódat akarja kinyalni."

Nekem meg azt kellene megtanulni, hogy az ilyen trollokra nem ugrok ki a bokorból...

Nekem amúgy van Keychron K2. Bluetooth-os billentyűzet. Kompetitív játékra nem használtam, de sima windows használat mellett nincs lag. Fogalmam sincs mennyit bír az akksi, mert laptoppal használom, de néha rádugom egy kábelre ami tölti (arra amivel normál esetben az asztali PC-mhez kapcsolódik egy vezetékes bill). Előtte volt Redragon Vishnu, az dedikált jeladós, de ugyanez volt a helyzet vele használat terén. Namost ha én elírom ezt a tapasztalatot, akkor okosabb lettél volna? Nem.

De mindegy is.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70091) UX válasza nuke7 (#70087) üzenetére


UX
junior tag

Csak akkor amíg nincs egy épkézláb összefoglaló, addig nem kellene kiírni hogy Olvasd el! és így kérdezz.
Mert az embernek az az érzete támad ha eltelik 1 hét hogy biztos rosszul kérdezett.
Viszont ha így összerakod azt amit az előzőekben leírtam, semmi értelme olyan kérdésekre válaszolni, ami egyáltalán nem szempont.
Egyetlen egy szempontom volt. Vagyis kettő, csak azután lehet továbblépni.
Vagy a kedves fórumtárs 1 hete is elárulhatta volna hogy nem ez a "topik fő profilja". :DDD
Szóval ismét azt mondom, tanulni is lehet abból amit leírtam, és ha így fogod fel, már lehet hogy nem lesz annyira fájdalmas.

(#70092) nuke7 válasza UX (#70091) üzenetére


nuke7
veterán

Érdekes ember vagy, mert miután elolvastad az összefoglalót, még azután sem sikerült úgy kérdezned, ahogy ott írják és aztán csodálkoztál, hogy nem kaptál megfelelő választ - de nyilván már ezért is az összefoglaló a hibás... :))
ember... :N
azt ismered, hogy a sok idióta mind forgalommal szembe megy az autópályán..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70093) UX válasza [Prolixus] (#70090) üzenetére


UX
junior tag

"Az összefoglaló valóban ezer éve nem volt frissítve, de ki írja elő, hogy egy topicgazdának ingyér és bérmentve kötelessége minden részletekre kiterjedő és always up-to-date összefoglalót fenntartani a topichoz? "

Annak a híve vagyok, hogy valamit vagy jól csinálj, vagy sehogy.

Throme
Voltam már Addikt is vagy mi a szösz, de ez a rangosdi sohasem érdekelt, feleslegesnek tartom ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#70094) 3.Aragorn válasza nuke7 (#70092) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Annyiban igaza van UX-nak, hogy van pár nem működő link az összefoglalóban, meg az ajánlott bill. lista elég elavult már. Persze nem munkahely ez senkinek, hogy updatelje, ha meg kérdez valaki, annak válaszolnak. Mi itt a baj?

Nem minden vándorút céltalan...

(#70095) [Prolixus] válasza UX (#70091) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Figyelj, szerintem ha fizetsz itt egy versenyképes óradíjat, sokan szívesen belerakják a munkát egy frissebb, jobb, bővebb összefoglaló elkészítésébe. Ugyanúgy, ha fizetsz egy óradíjat szívesen válaszol valaki a kérdéseidre, belerakva a kutatómunkát, ha magától nem tudja a választ.

Szerintem ezt nyugodtan meg lehet tanulni, neked, hogy ha egy szolgáltatást akarsz, akkor azért fizetni kell.

Azt is meg lehet tanulni, hogy az önzetlen segítség meg nem feltétlenül jár, nem alapjog, és senkinek nem tehetsz szemrehányást mert éppen a te kicsi problémáiddal senki nem foglalkozott, vagy azért mert más problémája jobban érdekelte (mert pl. érdekesebb kérdés számára, hogy milyen egy XY kapcsoló, mintsem hogy mennyi egy vezetékmentes bill-en a lag), vagy simán csak azért mert nem tudja a választ a kérdésedre.

#70094 3.Aragorn

Jah, egyetértek, tényleg nagyon elavult már az összefoglaló, ezt én is meg akartam már kérdezni, hogy nem-e akarjuk frissíteni? De utána rájöttem, hogy ha az lett volna a válasz, hogy persze, legyél te is topicgazda és szánd rá az időt hogy gatyába rázod, akkor arra az lett volna a válaszom, hogy jójó, azért én sem akarnék túl sok időt fektetni bele, úgyhogy inkább kösz, de kösz nem. :) Szóval jah, lehetne jobb, de simán megértem azt is, ha a topicgazdák nem tudnak időt szánni rá. Valami kontribúciót vállalnék, de aki csinált már hasonlót az tudja, hogy mennyi idő jól megírni egy ilyet, és főleg, állandóan frissítgetni karban tartani...

Anniy mondjuk igaz, hogy lenne olyan amit csak egyszer kellene megcsinálni. Pl. a gyakori kérdésre, hogy "20k körül milyen mechanikust vegyek?" Lehetne ez egy FAQ-ba belerakva, válaszként megadva meg hogy kb mindegy, mert nagyjából ugyanazon minőség az összes.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70096) 3.Aragorn válasza nuke7 (#70086) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, én is úgy látom, hogy Dye-Sub PBT, azaz beleszublimálják a festéket. [Ez a különbség] Azért ez se fog lekopni egyhamar, nem olyan mintha csak simán ráprintelnének a műanyagra.
Milyen shine-thru kupakot használsz? Milyen irányba néznek a ledjeid? Látszik a betű rendesen?

Nem minden vándorút céltalan...

(#70097) UX válasza [Prolixus] (#70095) üzenetére


UX
junior tag

Elismerem, kissé túltoltam, mert próbáltam kifejteni miben fejlődhetne még ez a topik. Mármint az összefoglaló. És igazad van abban is hogy, nem várhatok el önzetlen segítséget sem.
Összemostam a kettőt, a fórumozóknak nincs miért szemrehányást tenni.
Csak nem szeretem ha valami ennyire össze van csapva, miközben sok más hardveres összefoglaló sokkal összeszedettebb.
És bevállalom azt is hogy én legyek a rossz fiú, :DDD ha a dolgok ezzel jobb irányba fordulnak.

[ Szerkesztve ]

(#70098) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#70096) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az átvilágítós PBT az mindig double-shot lesz, amiben az átlátszó rész valójában nem is PBT, csak a kupak többi része az. A Keychron szettek meg valóban dyesub módszerrel készülnek.

Magyar double-shot kupakszett, átvilágítós vagy sem, nem nagyon létezik egyébként, úgyhogy ha valaki ebbe az irányba mozdul el mindenképpen le kell mondania a magyar kupakokról.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70099) nuke7 válasza 3.Aragorn (#70096) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem nagyon jól látszik, itt linkeltem a topikban, hogy csak az első 1-2 fokozaton tudom használni a ledeket, utána már kicsit vakít... xD
aliról rendeltem, ~40-50$ között volt ha jól emlékszem

https://youtube.com/user/nuke7

(#70100) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#70095) üzenetére


3.Aragorn
addikt

[Prolixus]: Igen, nagy meló, az biztos, de bekezdésenként ha beemelünk ezt azt, akkor már nem annyira tragikus.
"20k körül milyen mechanikust vegyek?"
A legócskább kínai klónokat kapod ennyiért, vállalhatatlan minőségű, gyakran hibázó switch-ekkel, papírvékony, gyorsan kopó, színre-fújt keycap-ekkel, bazári műanyag házakkal. Ha tartalmaznak is fém részeket ezek a házak, az többnyire csak egy sorjás alu fedlap, Igazi RGB kevés példányban van.
Mindenképpen kerülendő, ha ennyire nincs pénz, akkor vegyél 10 alatti membránosat, kb ugyanannyit ér, csak az legalább megfelelően működik. ;]

(#70098) világos

#70099) nuke7 Kulturáltan néz ki. Más színű megvilágítást próbáltál? Kevés dolog van ami a ciánkéknél jobban vakít... :DD
Bár én egyelőre még magyarban gondolkodok. Ha lesz egy normális hotswap ISO alapom, akkor már tudok variálni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.