Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) Synthwave válasza fuximaxi (#87997) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fogalmam sincs, egyelőre csak annyit foglalkoztam vele, hogy a Hazai Pálya írásának szünetében beledobtam kapcsolókat, meg rá a kupakokat, bedugtam, és elindítottam a VIA-t. Cikkírás közben akartam kipróbálni, de mivel nem tudtam felbindolni egy Backspace-t sem, visszaraktam a Q8-at, hogy haladjak a munkával.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88002) dqdb válasza Synthwave (#87992) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Q9 Plus támogatása még nem került be a VIA-ba, kézzel kell a JSON fájlt betölteni.

Get the Q9 Plus keymap working on VIA
Since the VIA code for the Q9 Plus version is still awaiting approval from Github, it is not yet automatically recognized. Please download the keymap JSON file below, open VIA, turn on "Show Design tab" on "Settings" tab, and drag the JSON file into the “Design” tab on VIA to get the Q9 Plus keymap working on VIA.

Download Q9 Plus ANSI (US) keymap JSON file

Itt olvashatsz a JSON sideloadingról.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88003) micafighter válasza micafighter (#87928) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ja igen rendeltem még egy ilyet is, állítólag polírozott a stem, meglátjuk :DDD


Mindenesetre kíváncsi vagyok min mehetett ez a doboz keresztül az amerikai futárnál hogy a drótok kimozdultak a helyükről. Legalábbis pl a Gateron hasonló dobozával rendesen meg kell küzdeni, hogy kiszedd a drótokat :DDD

(#88004) t256 válasza micafighter (#87922) üzenetére


t256
őstag

Ez egyébként micsoda? Unix60?

Lassan lövök képeket a 3D nyomtatóval készített HHKB hàzba költöztetett Waffling60-ról.
Sajnos mindig van valami, ami akadályoz abban, hogy elkészüljek vele. A plate-be nem tud beakadni normálisan a space stabilizátora. A plate amúgy 3 rèszből áll, tehát nem az igazi.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#88005) dqdb válasza t256 (#88004) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 3D nyomtatott plate tipikusan nem szokott működni a gyakorlatban, azt érdemes vágatni, és csak magát a házat nyomtatni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88006) [Prolixus] válasza gbors (#87998) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha monitorhoz jó a HDMI és nem kell displayport, szerencsére vannak jó KVM-ek arra a célra ami neked kell, relatíve olcsón. nyunyu linkelte a bevált Ugreen modelleket. De igen, ez is "csak" 2 gép közötti váltásra nyújt megoldást.

Szerintem amúgy a vevőket bedugod KVM-be aztán már csak a gépváltó gombot elvezeted az asztal alatt/felragasztod asztal aljára még mindig egy elég clean megoldás, és akkor tényleg nincs macera a kábelekkel. Persze teljesen kábelmentes permanens megoldás nincs, mert néha tölteni kell a vasakat.

#87996 nyunyu

Csak egy kérdésem van: Mijaza a Mekkmester? :D

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88007) Synthwave válasza dqdb (#88002) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem Plus, sima Q9.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88008) PROTRON válasza [Prolixus] (#88006) üzenetére


PROTRON
addikt

" Persze teljesen kábelmentes permanens megoldás nincs, mert néha tölteni kell a vasakat."
Aztán meg majd jön valaki hogy "dehát LTT megcsinálta a Logi vezeték nélkül tölthető egér+billentyűzuetével, hogy magába az asztalba marták bele alulról a wireless chargert és az átütött a fa asztallapon és így felülről nézve nem láts....

Uhh bakker ez a valaki én vagyok, hát ezt elszúrtam.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#88009) nyunyu válasza [Prolixus] (#88006) üzenetére


nyunyu
félisten

Mekkmester alatt az MX Master 1-et szoktam érteni.

Volt belőle két kőszínűm, meg egy amazonos fekete (ami fekete 1 házas, de 2S elektronikás)
(Még mindig lusta voltam lecserélni a mostani melós amazont a második Ninjutso One X-mre :()

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88010) nyunyu válasza [Prolixus] (#88006) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk az Ugreen 8k-s KVMnek van egy olyan hülyesége, hogy az fizikailag leválasztja az USB eszközöket a gépváltáskor, így nem lehet azonnal ész nélkül gépelni, mert az Akko billzetem először megpróbál visszacsatlakozni a vevőjére. (Y gomb LEDje villog zölden, amíg keresi a vevőjét)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88011) [Prolixus] válasza nyunyu (#88009) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jaaaa....hát azoktól a neutroncsillagokat meghazudtoló dögöktől nehéz is szabadulni, tömegvonzás túl erős :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88012) nyunyu válasza nyunyu (#88009) üzenetére


nyunyu
félisten

Mínusztech egér csoportképről csak a vibrátoros iFeel MouseMan (amit az MX700-re cseréltem 2002-ben), meg az anyámnál otthon felejtett második gépem MouseWheel-je (amit az MX500 váltott 2003-ban), meg a Cordless Desktop Comfortomhoz mellékelt sötétszürke Cordless MouseMan Optical hiányzik.

Ja, meg egyszer kaptam gariban egy Performance MX-et is, de attól egy hét alatt agyfaszt kaptam az MX Revolutionok után, úgyhogy adtam is el a 'csába.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88013) Synthwave válasza [Prolixus] (#88011) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak szupermasszív fekete lyuk felé kell terelni (a kedves főtervező pirospozsgás popsija :DDD), és a gond letudva.

--------------------------------------------------------------------------

(#88012) nyunyu Egyik rusnyább, mint a másik. :DDD Szegény MX500-nak nem valami felemelő a társasága, de egy külső-belső ultrahangos mosást ő is elbírna.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88014) gbors válasza nyunyu (#87999) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, úgy fest, köszi a linket!

#88006 [Prolixus]: legfeljebb sorbakötök egy KM-et meg egy KVM-et, és máris megy a 3 gép :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#88015) nyunyu válasza Synthwave (#88013) üzenetére


nyunyu
félisten

4k-s desktopon sokra nem mennék a 20+ éves MX500-zal.
Pláne, hogy dedikált driver hiányában 800 helyett csak 400dpi-n kezeli a win10 :W

Mindegy, mínusztechet, mint gyártót már bő 1-2 éve próbálom hanyagolni minden téren, csak szimplán lusta voltam a melós egeret lecserélni a bontatlan utódjára, amihez fogalmam sincs, hova tettem a bele szánt Huano Silent kapcsolókat+halk enkódereket. (még májusban jöttek meg Aliról. :W )

Jut eszembe, először az itthoni Ninjutsot kéne rendberaknom, mert idegesít a gyári enkóder nyikorgása, meg a kapcsolócsere óra nem értintkezik az akkuja, és kénytelen vagyok madzaggal használni, ami persze mindenbe beleakad az egéralátét környéki kuplerájban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88016) Synthwave válasza nyunyu (#88015) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Pláne, hogy dedikált driver hiányában 800 helyett csak 400dpi-n kezeli a win10"

Nem is baj az, a 800 interpolált volt. De ettől még megtakaríthatnád, főleg, hogy ereklye kategória; az enyém sem úszik a zsiráfkaksimogyoróban. ;]


Keychron M6 nem jött be?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88017) nyunyu válasza Synthwave (#88016) üzenetére


nyunyu
félisten

Keychron M6-ot ki akartam próbálni, de mivel adóoptimalizálási céllal számla kéne róla, és még senki sem forgalmazza itthon, így ez idénre marad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88018) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, úgy néz ki, hogy az online VIA úgy-ahogy megy, de pl. a customokat vagy a specialokat nem engedi átrakni másra, és akkor is az eredeti funkciójukat aktiválja, ha az adott gombról törlök mindent. wtf...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88019) grizlisandor válasza dqdb (#87989) üzenetére


grizlisandor
addikt

Silent-lineáris gyárilag kent vonalon.

Keygem-et néztem, de ez mind hotswapnak tűnik.

(#88020) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
fémházas, gasket mount Varmilo, ami kipipálja a legrosszabb trendeket, azaz 68%-os kiosztás, a legrosszabb screwless megvalósítás, amikor a csavarok feléd néznek (igaz, legalább feketék, hogy ne csillogjanak a szemedbe állandóan), 1,2 mm-es meme cut nyák de csak 3 pines kapcsolókat fogad, meme cut plate, ezek miatt teletömve szivaccsal és tipikus szivacshanggal, plate mount stabilizátorok, reverse dyesub kupakok, abból is a legrosszabb változat, amikor az összes kupakot fehér alapból állítják elő akkor is reverse dyesub segítségével, ha nem kellene, mert a gyártó lusta kikeverni az alapszíneket

az tetszik benne, hogy nem seamless és mertek kéttónusú házat gyártani

Mephike: jogos.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88021) dqdb válasza grizlisandor (#88019) üzenetére


dqdb
nagyúr

Wut? A nyák lehet hotswap, a kapcsolónak mindegy, hogy dugod vagy forrasztod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88022) Mephike válasza dqdb (#88020) üzenetére


Mephike
senior tag

A nyákot nézve szerintem az fogadja az 5 pines kapcsolókat is. De a 68%-os kiosztás tényleg nagyon bután néz ki. A feliratok láthatósága nálam így a videó alapján eléggé necces.

(#88023) dqdb válasza Synthwave (#88018) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tolj egy EEPROM törlést, az sokszor segít, ha VIA-nál parajelenséget tapasztal az ember, azaz
1. húzd ki a gépből
2. a bal felső billentyűt lenyomva tartva dugd vissza
3. várj 1 másodpercet és húzd ki megint
4. dugd vissza megint

Ennek hatására törlődik a beállított kiosztásod, szóval mindent újra be kell állítani, és ha működik, akkor érdemes lehet lementeni VIA-ban.

Desktop VIA-ból a legfrissebb változatot használod, ami a 3.0.0?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88024) dqdb válasza grizlisandor (#88019) üzenetére


dqdb
nagyúr

De hogy válaszoljak is: én ezt venném, szerintem gyári állapotában is jó (amivel micafighter nem értett egyet, mindegyikünk eddig kézben tartva próbálta, én most hétvégén fogom billentyűzetbe tenni), vagy ha még ennél is olcsóbban szeretném megúszni, akkor ezt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88025) steewcv65


steewcv65
őstag

Keychron billemen van arra valamilyen mod, hogy 1-1 gombot mas szinure tudjak allitani?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#88026) dqdb válasza steewcv65 (#88025) üzenetére


dqdb
nagyúr

K és C sorozat: nincsen

K Pro, V, Q és az összes többi sorozat: VIA-ban nincsen rá lehetőség, csak effekteket tudsz beállítani, QMK-ban saját kóddal igen

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88027) micafighter válasza grizlisandor (#88019) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én jelenlegi felhozatalból silent lineáris kapcsolót Keychrontol vennék, van saját márkás silent kapcsolójuk jó áron, ami linkelve lett, azt személy szerint még nem próbáltam, de mivel Silent kapcsolók általában mindenhol drágábbak szoktak lenni, így arra tippelnék, hogy legalábbis ár-értékben biztos jó lesz a Keychron. Lehet még náluk kapni Gateron Silent kapcsolókat, azok nagyon jók a gyári rúgót leszámítva (de az szinte az összes kapcsolóban gyatra). Nálam nem reszeltek a Gateron silentek, de ha olyat fognál ki, pár hét használat után elmúlik.

Ami még említésre méltó az az Outemu Silent Peach v2, páran itt arra esküsznek, én még nem próbáltam de rendeltem belőle egy garnitúrát, majd írok milyen a többihez képest.

Illetve ami még említésre méltó az a linkelt Haimu X Geon Silent red kapcsoló, azt még nem próbáltam ki billentyűzetben, de kézben fogva engem eddig nem nyűgözött le egyenlőre. Majd ha billentyűzetbe kerül írok róla, hogy változtatott -e a véleményemen.

Az összes többi kapcsoló a Silent lineáris vonalon vagy rosszabb valamilyen szempontból vagy túlárazott és semmivel nem tud többet.

Ha varmiloba menne, meg kell majd nézni a gyári PCB támogatja -e az 5 pines kapcsolókat, nem mindegyik OEM PCB támogatja. Ha nem támogatja az se gond, akkor vagy 3 pines kapcsolókat kell nézni, vagy az 5 pinesről egyszerűen levágod a 2 műanyag lábát.

Mit értesz amúgy az alatt, hogy hotswapnak tűnnek a kapcsolók? Ilyen szempontból nincs különbség mechanikus kapcsolók között, hogy van, amelyik forrasztós, van, amelyik hotswap. Mindegyik jó egyaránt forrasztós és hotswap PCB-be is, ha megvan az alján a két réz láb. Ha nincs meg a két réz láb, akkor az nem mechanikus hanem optikai vagy hall effekt kapcsoló, azt tényleg nem tudod beforrasztani, de azok nem is működnek a sima mechanikus kapcsolókhoz tervezett PCB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#88028) fuximaxi válasza steewcv65 (#88025) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Igen, van.

Megelőlegeztem, hogy a Q3 billentyűzettel rendelkezel ami a leírásban is van.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88029) dqdb válasza fuximaxi (#88028) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gombonként egyesével állítható színű világítás nincsen VIA-ban. Világítási effekteket tudsz beállítani és azok színét konfigurálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88030) fuximaxi válasza dqdb (#88029) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Mert rossz linket csatoltam. Erre gondoltam, ahol pont az van leírva amit te is írtál.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88031) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Az elmúlt pár napban folyamatosan jöttek a Keychron Max billentyűzetek, de véletlen sem jön olyan amire én várnék. Nincs valakinek valami insider infója, hogy mikor jöhet egy normál profilú 80% vagy 100% billentyűzet Max változatban (Q3, Q6, K10, K8 esetleg V6)?

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88032) [Prolixus] válasza dqdb (#88021) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerintem arra gondolt hogy 3 vagy 5 pines a kapcsoló. De igen, ez nagyjából lényegtelen ha forrasztani akar az ember, max az 5pineseknél le kell csípkedni a műanyag pineket aztán annyi.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88033) Mephike válasza fuximaxi (#88031) üzenetére


Mephike
senior tag

Itt van a következő pár hétre a tervezett megjelenések ;)
Keychron K1 Max when?
2024. január 4. 15:00 19 órája
Keychron Q3 Max when?
2024. január 9. 15:00 4 nap múlva
Keychron K5 Max when?
2024. január 16. 15:00 11 nap múlva

(#88034) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy olcsó Genius KB-G235 billenytűzetet használok, amivel alapvetően nincs bajom, mert semmi extra felhasználásom nincs, de szeretnék valamilyen jobb minőségű csendes billentyűzetet vásárolni.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
20.000 Ft-ra gondoltam, de ha a best-buy több, akkor fizetek érte többet.
2.Használt szóba jöhet?

Inkább újat vennék.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Genius KB-G235 Gaming billentyűzet USB /31310460121/ - megtartanám ezt is, alapvetően az esti/késői órákban van szükség a csendesítettre mindenképpen.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Munka (AutoCad,Revit), gaming (FPS - Warzone, PUG) és suli miatt sűrűn vagyok gépnél az esti órákban is, amikor a családtagok már fekszenek/alszanak, emiatt szeretnék egy jónak mondható csendes billentyűzetet és mellé csendes egeret használni.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Ebben vakon vagyok, nincs preferenciám, olyat szeretnék ami a halkság mellett minőségre jónak mondható.
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Erről jókat olvastam, és ránézésre is tetszik: Logitech MK295
Ez egérrel együtt van, nem tudom hogy az milyen, ha a billentyű jó és ajánlott, de az egér nem, akkor veszek külön egeret hozzá, mert abból is csendeset szeretnék.
Tetszenek az akció (így hívják?) gombok, amikkel hangerőt és egyéb dolgokat lehet gyorsan állítani, ilyen van a mostanin is és ezen a Logitech-en is ahogy nézem.
De ha van jobb ajánlat akkor lehet más is.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Numpadot mindenképp szeretnék és az akciógombokat és kurzotblokkot.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Nincs extra igény.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#88035) Dr. Akula válasza Ozsi009 (#88034) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Logitech MK295 >> ez gumidómos, erre bármelyik alsópolcos billentyűzet megteszi. Akár ez is. Mechanikusra viszont kevés lesz a lóvé. Nagyon.

(#88036) fuximaxi válasza Mephike (#88033) üzenetére


fuximaxi
senior tag

:R A Q3 Max már mozgatja a fantáziámat, nem tudom mennyire hiányozna a numerikus rész. Laptopon is elvagyok nélkülde, de azért szeretem ha van.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88037) Molydeus válasza dqdb (#88020) üzenetére


Molydeus
senior tag

Trend lett a 68%-ból?
Nekem amúgy ez az egyetlen olyan pontja, ami tetszik, bár nekem az Ikki68 és a Miya Pro is tetszik.

M.

(#88038) Molydeus válasza micafighter (#88027) üzenetére


Molydeus
senior tag

Haimu X Geon Silent red
Nálam is arra várnak, hogy billencsbe kerüljenek, csak előbb még rugót kellene cserélni bennük.
Azt remélem, hogy hasonló élmény lesz, mint a KS-3x47 Pro volt, ami kézben nem tetszett annyira, de bill.-ben meg szuper.

M.

(#88039) [Prolixus] válasza Molydeus (#88038) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Wait...Geon féle kapcsolóban rugót akarsz scerélni? Hát nem Geon rugó van ezekben? :Y

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88040) dqdb válasza [Prolixus] (#88039) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, Geonnak nincsen 20 mm-es rugója. Ezt a kapcsolót a Haimu gyártja a Geon által kért módosításokkal.

Szerintem az átlagnál kicsit jobb a rugó benne, nekem gyári állapotban is tetszik annyira, hogy ne akarjam cserélni azonnal, de én imádom a hosszú rugós kapcsolókat, míg ha jól rémlik, akkor Molydeus nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88041) dqdb válasza fuximaxi (#88036) üzenetére


dqdb
nagyúr

A külön numpad is opció lehet, ráadásul azt félre lehet tenni, ha nincsen rá szükség, vagy bal oldalon is lehet használni.

A Q6 Max és V6 Max csak idő kérdése, szerintem 1-2 hónapon belül itt lesznek, az ISO változat megjelenése már más kérdés, arra lehet, hogy tényleg sokat kell várni (még egyetlen Max változatból sem jött ki ISO kiosztás, pedig az elsők már jó pár hete piacra kerültek).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88042) fuximaxi válasza dqdb (#88041) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Az ANSI az annyira nem zavar, sőt legalább Kinder mikulás (double-shot) keycap is akad rá bőven :) A külön numpaddal az a bajom, hogy akkor két vacakot kell csatlakoztatni. 3 eszközzel használnám, ebből kettőhöz előny lenne a numpad, és akkor variálhatok. Ezért kényelmesebb lenne egyben aztán meglátom, ha kijött jövőhéten. Lehet megrendelem aztán ha nem jön be akkor meg eladom.

Minden esetre annyit azért írtam a keychronnak, hogy 24\Q1-ben várható-e, hátha megszánnak egy igen\nem válasszal. :DD

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88043) [Prolixus] válasza dqdb (#88040) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ehh, na király. A sárga silent tactile változat pont ezért volt vonzó igazából, hogy azt feltételeztem Geon rugó van benne ami tuti jó, nem kell kenni vagy cserélni sem stb. De akkor tulképp mi ebben a kapcoslóban a Geon? Milyne módosításokról beszélünk? Maga a csendesítős megoldás nem újdongás, a WS silent kapcsolói is ezt a műanyag fülecskét használják.

Amúgy a CK-tól rendelt kapcsolókról azóta sincs semmi hír, november végi rendelés. Karácsony előtt írt a support, hogy beszéltek DHL-lel, hamarosan utjűra indítják a csomagot...hát azóta sem történt semmi, a tracking infó ugyanúgy nem frissül, csak annyit mutat hogy a csomagot létrehozták a rendszerben. Úgyhogy én erre kérke egy refundot szépen, az én olvasatomban ez a csomag elveszett.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#88044) deakmark


deakmark
csendes tag

Sziasztok,
Új billentyüzet után néznék mivel a jelenlegi (CK550) elkezdet nyüglödni és nincs kedvem forasztgatni.

1.
Mekkora összeget szánsz rá? 35.000 Ft a felső határ amit most megtudok engedni.
2.Használt szóba jöhet? Igen, bár csak abba az esetben ha az is hot swapes
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Jelenleg egy Cooler Master CK550 V1, mivel több kapcsoloja is már hibás.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Fele munka, fele játék (Moba és MMO a gyakoribb)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Jelenleg a Keychron K4-el szemezek.
7.Milyen kiosztást szeretnél? Lehetöség szerint ISO, de ha nagoyn nincs más akkor ANSI is szóba jöhet.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Igazából a 75% tól egészen a 100% ig szóba jöhet.
9.Extra igények: Az egyetlen ami ilyen téren nekem szükséges az a kapcsolo csere meg az hogy válalható legyen a késeletetése a bill. nek

Ott kezdtem el akadájba ütközni amikor olvastam hogy a K4-nek a késleltetése álitolag elég inkonzistens. Viszont maga a kialakitása a billentyüzetnek tetszik és az ára is benne van a limitben még. Ha tudtok hasonlo árfekvésben más opciokat azokat is meghalgatóm.
Jelenleg Gateron Brown switcheket használok.
A válaszokat előre is köszönöm :)

(#88045) fuximaxi válasza deakmark (#88044) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Esetleg valamelyik Varmilo bár szerintem ott a hot swap az többe kerülne ennél de ez?, vagy a Keychron V széria?

Illetve mi van ha valaki más forrasztgatja és nem te?

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88046) Molydeus válasza dqdb (#88040) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, így van, nekem nem jött be a nagyobb kezdeti erő.

#88039 [Prolixus]
Elsőre nekem is elég "érdekes" ötletnek tűnt. Miután felkerült a candykeys-re is, sokáig gondolkodtam rajta, mert nem akartam megint egy Oil King jellegű kört. Az is hasznos volt több szempontból is (Ink, hosszabb rugó, nagyobb rugóerők, másféle kenés, stb.), de a vége az lett, hogy szuper az a switch, csak nem nekem.
Ez a hangtompítási módszer eléggé érdekelt, plusz teljesen nylon, gyárilag kent, szóval, ha jó a hangja, sima a járása és csak a rugót kellene cserélném benne, akkor összességében előrébb lennék Silent téren, mint a Boba-val, pláne a KS-3X+Silent hibriddel, amiket még kenni is kell, bár utóbbinak a hangja nagy kedvencem, szóval azt kellene megközelíteni.
Aztán amikor szóba került, dqdb írta, hogy nem Geoné a rugó, utána már könnyebb szívvel vágtam bele. Van itthon biztosan jó TX-em (15mm/60g), de rendeltem hozzá egy füst alatt könnyebb Geon rugókat is (14mm/55g), hogy a nekem kényelmes tartomány alsó végét is teszteljem kicsit.

Viszont ha bejön, akkor a következő adag már a deltától fog jönni.

szerk.: Jut eszembe, felkerült a radaromra egy új, teljesen POM Gateron (smoothie?). Ezzel kapcsolatban van valami infó, tapasztalat, akár másodkézből, mert nem nagyon láttam vele még YT tetszetet sem.

M.

[ Szerkesztve ]

(#88047) dqdb válasza Ozsi009 (#88034) üzenetére


dqdb
nagyúr

A halk billentyűzet mindig nehéz dolog, mert gépelés közben nagy erővel ütsz műanyagot, aminek hatására műanyag-műanyag és/vagy műanyag-fém felületek súrlódnak egymáson és csapódnak egymásnak. Ha pedig a keret eléggé limites, akkor még nehezebb.

A laptopokban tipikusan használt ollós billentyűzet alapvetően halk lesz, azonban ebből a választék nem túl nagy. Van a Cherry Strean, mint "az" olcsó választék. Ezt itt a topikban még senki sem próbálta, csak az elődjét, játékra valószínűleg kevésbé lesz jó a 2KRO felépítése és játékhoz nem optimalizált mátrixa miatt (a WASD környékén előfordulhat olyan kombináció, amit nem szeret). Felfelé a következő lépés a Logitech MX Keys, a most szuperakciós Microsoft Sculpt Ergo és még egy Dell is, aminek nem ugrik be a típusjelzése (talán ez).

Mechanikus vonalon egyszerű a helyzet: semmi sem fér bele a keretbe. Itt halkított kapcsoló és olyan körítés kell köré, ami halk működést tesz lehetővé, az átlag gamer mechanikus ennek teljesen az ellentéte.

A legolcsóbb készen kapható és tényleg halk mechanikus billentyűzet az ez és innen, itt a tipikus gamer külső alatt nagyon nem tipikus belső van, ami a halkított kapcsolókkal együtt egy tényleg halk billentyűzetet eredményez (a francia AZERTY kupakok ellenben okozhatnak "kellemes" perceket, ha nem gépelsz vakon).

Mechanikus vonalon a másik lehetőség az egy Redragon Kumara, Mitra vagy Vara vásárlása és utólag pimpelése halkra. Árban ez sem fér bele a keretbe, és az egy bekezdéssel feljebb ajánlott 3000N-nél sem lesz olcsóbb és kicsit hangosabb lesz, cserébe magyar feliratos kupakjaid lesznek. Ha emellett döntenél, akkor a topikban hosszú irodalma van.

Membrános vonalon, mint az általad találd MK295, nehéz bármit is ajánlani, mert nem ismerjük a választékot és mert amíg egy ollós vagy egy mechanikus hangszintje konstans marad az idők folyamán, addig egy halkan induló membrános idővel egyre hangosabb lesz, ahogyan a membrán keményedik, és emiatt erősebben kell ütnöd, valamint a műanyag-műanyag felületek is kopnak lenyomáskor, és idővel a kupakok egyre jobbak lötyögni fognak, zörgésbe megy át. Azt, hogy ez mennyi idő múlva történik meg, senki sem tudja megmondani, ha az MK270-re böktél volna rá, akkor fél évet mondtunk volna, az MK295-öt illetően passz, remélhetőleg annál a Logitech nem spórolt ennyire.

Én a fentiekből a Sculpt-Cherry G80-3000N párosból választanék egyet. Az utóbbi garantáltan jó játékra, az előbbiről pedig majd egy tulajdonos nyilatkozik, ilyen akad a topikot gyakran látogatók között.

Egeret illetően a társtopikban kérdezz rá fogásstílust és tenyérméretet megadva.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#88048) Mephike válasza deakmark (#88044) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha a K4-et választod, akkor javasolt vezetékes módban játszani. A Bluetooth munkára viszont megfelelő.

(#88049) t256


t256
őstag

60%-os billentyűzethez keresek hordtáskát. Merre érdemes keresgélnem? Aliexpress?
Mivel mindenféle brandingtől mentes a billentyűzet nem tudom a gyártó oldaláról megrendelni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#88050) Molydeus válasza t256 (#88049) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az olcsó alis filc táskák eléggé bolyhosodnak hátizsákban már néhány hónap alatt.
Ha olyan bill.-ről van szó, amit jobban féltenél, akkor szerintem megéri valami bélelt táskát nézni.
Nem nagyon vagyok otthon a témában, de ezek jöttek szembe mostanában: [link] , [link]

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.