Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) copass válasza [Prolixus] (#69646) üzenetére


copass
veterán

megnéztem kíváncsiságból mennyiért vettem a német nyelvű cherry mx board 3.0-át cherry mx blue-val 2016-ban: 25K ! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69652) Gomez86 válasza micafighter (#69650) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszi a választ, de nem szeretnék KVM switchet csak ha nem találunk itt jobb megoldást. Ha KVM switchlesz akkor átmegyek abba a topicba is hogy melyik az ami a legkevesebb input lagot generál és még ki tudom fizetni :DDD

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#69653) F34R válasza dqdb (#69640) üzenetére


F34R
nagyúr

Ohhh, ebbol meg 1dl is sok nem meg egy liter. (mennyisegre).. Arban meg szerintem eleg elborult a Krytox.

(#69654) mrviceguy válasza Gomez86 (#69648) üzenetére


mrviceguy
tag

Én ilyen konstellációban használom a Keychron K4/K6-omat, az asztalira kábellel, a mac-re pedig blútússzal kapcsolom; van rajta mac-win kiosztás közti átkapcsológomb is, és tud mindent is (hotswapp, világítás, kompakt hordozhatóság). ISO UK kiosztás, hogy a magyar kommunikáció és az angol kódolás között seamless legyen az átmenet.
E: [link]
Szerintem ár/érték arányban a keychron K szériánál nincs jobb most a piacon. Persze ha ínyenc vagy, akkor azért ez a belépő szint.

(#69655) micafighter válasza F34R (#69653) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én úgy vettem észre a Krytox nagykernel sem olcsóbb, max ha nagyon nagy mennyiségben veszed, de ehhez a hobbihoz ugye nem kell sok. Sajnos ez ennyibe kerül. Mondjuk egy 14g-s tubus rengeteg kapcsolóhoz elég, ha úgy nézed, akkor annyira nem is drága.

(#69656) plehoczky


plehoczky
tag


Ilyesmi billentyűzetet (split, 75-80%, iso, backlight) látott már valaki barátságosabb áron?

(#69657) Gomez86 válasza mrviceguy (#69654) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszönöm, ezért az információért jöttem. :R
Esetleg tudjátok hogy ki tudom-e próbálni valahol ezeket a Gateron kapcsolókat?

Illetve azt mondod hogy ez a belépő szint. Csak érdekesség képpen - ilyen tudással (ami a lenti kritériumoknak megfelel) mi van feljebb?

Köszönöm

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#69658) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Cooler Master Masterkeys M PRO vs Cooler Master CK530 V2

Néztem utóbbiról videókat. Ma mondtam le a CK530-at. Az a helyzet, ha legalább olyan jó lett volna mint a Masterkeys M PRO még úgyis megvettem volna, hogy az 5 éves billentyűzet megjavult :D

Két dolog szólt mellette csupán, az egyik a gyárilag mellékelt csuklótámasz, a másik meg hogy nem csak fehéren világít.

Ami ellene szólt: gyengébb minőségű switch, TKL, de ebből fakadóan nekem inkább a Masterkeys M Pro kiosztása vált megszokottá. Illetve 17 éve, hogy folyamatosan angol kiosztású billentyűzetet használok :) Ár érték arányban pedig, ha figyelembe vesszük az árfolyamváltozásokat is, akkor olcsóbb mint a Masterkeys M Pro.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69659) copass válasza GoodSpeed (#69658) üzenetére


copass
veterán

gyári csuklótámasz nem előny, ipari hulladék a nagyrésze.
egy jó csuklótámasz ~7k környékéről indul.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69660) Throme válasza GoodSpeed (#69658) üzenetére


Throme
veterán

A CK530 csuklótámasza nem jött be annyira. Nem rossz de nem elég puha számomra és a mélysége nekem kicsit nagyobb, mint jó lenne.

Genius G-WP 100 használok, ami 3k huf alatt már elérhető. Puha, kényelmes.
Itt is használ ilyet még

(#69661) Horvi válasza copass (#69659) üzenetére


Horvi
őstag

Tudnál ajánlani valami jobbfélét? Valószínű kelleni fog ha kész lesz a billentyűzetem. Az igazság az, hogy még sosem volt ilyen csuklótámaszom így nem tudom mi merre hány méter ebben a témában.

Hello darkness, my old friend...

(#69662) Mephike válasza Horvi (#69661) üzenetére


Mephike
senior tag

Nálam ez van, nekem is itt ajánlották, bejött. Kényelmes, bírja a strapát.
Ha a kemény/szilárd anyagot részesíted előnybe, ott van a Keychron megoldása, de szinte mindegyik gyártónak van.

(#69663) F34R válasza GoodSpeed (#69658) üzenetére


F34R
nagyúr

En tenyleg megneznem a Keychronokat, nem jarsz veluk rosszul.

(#69664) Mephike válasza F34R (#69663) üzenetére


Mephike
senior tag

:K
Szerintem is azt a billentyűzetet keresi, csak nem tud róla.

(#69665) Enton


Enton
addikt

Keychron q3 + magyar sapi:

Természetes fényben a bill:

Mintha lámpafénynél(Led) lenne egy kis lilás árnyalata de ez lehet már csak az én szememnek ilyen, bizonyos szögekből.

Dpd hozta, itthon senki, így futár első hívás után szomszédokat célozta meg majd a következő híváskor egy közeli csomaglerakóba vitte ahol meló után át is tudtam venni.
Még 04 14-én jött az email a feladásról, többletköltség nem volt.

Első körben csak gyorsan összedobtam, mindenféle szétszedés nélkül és ahogy várná az ember működik is rendesen:


Kupakok állnak csálén backspace enter "y", meg kb sok másik is, pedig egyfajta kapcsolót használtam most, nem mixet(majd megnézem a továbbiakban másik billen is hogy kupak vagy kapcsoló probléma -e). De ez gépelés közben nem igen jön ki főleg ha oda sem néz a ember.

Kupakok minimálisan érdesek, minimális textúrával, de jó tapintásúak, meglepően vastag kupakok:

Egy nagy shiftet még rakhattak volna hozzá igazán de végül is a hozzájáró kis 1.75u shift is használható max a stab-ot kell eltüntetni a kupak alól.

Egyedül 5 kupak az ami a TKL-nél nem méret azonos, vagy jó sorba való, de ezt leszámítva is TKL-re még alkalmas lehet. Ha ezen át tudunk lendülni, ha már kell az ékezetes betű, árban sem vészes. Tartósságról meg hát ki tudja, idővel ki derül meddig bírja.

Jut eszembe sikerült valakinek kék nem gombos verziót rendelni? Én kb 28 perccel a email után kattintottam(előre megnyitott weboldalt hiába frissítettem, a mail-ből megnyitottra lett rendelhető csak) de szürke gombos meg a kék gomb nélküli már szürke/nem rendelhető volt/lett.

Knob kellemesen jár sem nem túl gyenge sem nem túl ragaszkodós típus. Nyomáspont is jó visszajelzésű és se nem túl gyenge se nem túl könnyen beesős.

Eddig még nem igen tudok belekötni, jó a hangja jó a gépelési élmény, eddig tetszik.

Majd holnaptól itthon leszek hétfő estig, akkor lesz még több időm tüzetesebben szétkapni és megvizsgálgatni, de így out of box is teljesen jó, ennyi pénzért kb best buy.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#69666) [Prolixus] válasza Enton (#69665) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ahh, nagyon baró lehet ez a kék ház. :Y Nekem sajnos fekete lett a Q1, nem bírtam várni amíg a kékből is beraktáraznak. Mondjuk nekem is van ez a kupakszett, és élőben másmilyen kék szerintem mint ahogy itt a képeden látszódik, világosabb (bár nyilván attól is függ milyen monitoron nézi az ember).

Ami nekem még megütötte a szememet a kupakszett kapcsán, hogy mennyire fehér.

Knobless Q3-ból picivel kevesebb volt mint a knob változatból, és áltlánosságban kék színből volt a legkevesebb, szóval nem csoda hogy kifogytak. Össz 190db kék ISO Q3-ról beszélünk, knob+non-knob együtt.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69667) F34R válasza Enton (#69665) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg baron nez ki a billencs. :D Milyen switchel uzemelteted?

(#69668) copass válasza Horvi (#69661) üzenetére


copass
veterán

Kingston HyperX HX-WR-t mondtam volna, de nem igazán találtam itthon.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69669) Horvi válasza Mephike (#69662) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megnézem, bár ahogy látom nem nagyon kapni. A Keychroné viszont egész pofás kár, hogy nem lehet őket megtapogatni.

Hello darkness, my old friend...

(#69670) Enton válasza F34R (#69667) üzenetére


Enton
addikt

Jelenleg ilyen banánok vannak benne: [link]
Minimális rugóhang van de már egy vastagabb deskmat vagy a dobozában lévő "szivacs" is kb elnyeli azt is, de majd a hétvégén lesz rá időm kenegetek egy kicsit.

#69666 [Prolixus] :

A fehérre számítottam, az elég feltűnő a képen is, engem viszont a kék fakósága vágott meg jobban de alapvetően nem csúnya. Ami még furcsa az a plusz kék f9, erre nem tudok rájönni hogy mi miatt lehet. K2-őkön látni a képeken de nekem valahogy oda sem tűnik indokoltnak.
Portugál iso meg alapból plusz 9 gombbal több, de ez gondolom valami nyelvi dolog lehet de akkor is.

Egy kicsit akkor is nehéz elhinni, hogy a 90db sima 28 perc alatt elment, s a gombos 100db-nak meg kellett jó fél nap de nem néztem pontosan csak másnap akkor már nem volt az se. Érdekes, roppant érdekes.
Pedig pont kitaláltam jó lesz a sima nem gombos és erre pont az nem volt csak, meg szürke gombos. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#69671) F34R válasza Enton (#69670) üzenetére


F34R
nagyúr

Errol a bananrol sem hallotam meg :D most latom hogy tactile is raadasul.

(#69672) Molydeus válasza Enton (#69670) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szép billencs és a magyar kupak készlet is az. :)

Szerintem azért kék az F9, mert nem az F-ek szimmetriájára lőnek, hanem a média funkciókra és azoknál az F9 még ez előző 4-eshez tartozik.

M.

[ Szerkesztve ]

(#69673) Horvi


Horvi
őstag

A hétvégén a kezem közé kaparintom végre a Q3-at(fekete barebone knob nélkül). Ha valakit érdekel dobok fel róla képeket meg pár gondolatot(mint lelkes amatőr :DD ).

Hello darkness, my old friend...

(#69674) Mephike válasza Horvi (#69673) üzenetére


Mephike
senior tag

Csak nyugodtan, minden vélemény/kép érdekel engem/minket. ;)

(#69675) 4nick8


4nick8
őstag

Q2 <3

(#69676) [Prolixus] válasza Horvi (#69673) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Majd ne lepődj meg, hogy milyen dögnehéz. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69677) F34R válasza 4nick8 (#69675) üzenetére


F34R
nagyúr

Gratula, ez is szep peldany. Mondjuk egyeni preferencia nalam a kek nem jon be annyira.

(#69678) dqdb


dqdb
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mikor mer a Keychron a mainstream piacon elképzelhetetlen, a custom piacon pedig a fekete-ezüst-fehér-navy négyes mellett meglehetősen gyakori színek irányában is elmenni (lila, borvörös, türkíz). Ha egyáltalán el mernek menni ebbe az irányba is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69679) 4nick8 válasza dqdb (#69678) üzenetére


4nick8
őstag

Ilyenekre gondolsz?

(#69680) dqdb válasza 4nick8 (#69679) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kupakokra gondoltam, hanem a billentyűzet házára.

A színes kupakkészletekről jut eszembe, ha valaki ttikon susogós melegítőre vágyik kupakkészlet formájában, akkor hamarosan teljesülni fog a vágya :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69681) Csandi válasza dqdb (#69680) üzenetére


Csandi
őstag

Ú na ez nagyon tetszik :D Keychron Q1-et gondolom nem fedi le teljesen

[ Szerkesztve ]

(#69682) Mephike


Mephike
senior tag

Eközben itt is Q2 dolgozik. :)

(#69683) dqdb válasza Csandi (#69681) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyedül R3 Home nincsen benne, mert az R3 Home-R4 End a Keychron saját hülyesége találmánya.

Az alapkészlet 60% és felett minden numpad nélküli nem ortolineáris kiosztást lefed lényegében, beleértve az Alice-szerűeket is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69684) Csandi válasza dqdb (#69683) üzenetére


Csandi
őstag

Perpill azt se tudom melyik a Home és melyik az End mert felirat helyett mintás keycap van rajtuk és egyiket se használom :DDD

(#69685) F34R válasza dqdb (#69680) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat ez nagyon funky... ismerosnek nagyon tetszene, mert o a zoldert is odavan.

(#69686) 4nick8 válasza dqdb (#69680) üzenetére


4nick8
őstag

Ilyenekre gondolsz? Ezek itthon nem lennének túl népszerűek.

(#69687) gaben88


gaben88
őstag

Nagyon lassan, de megjott a szivacs es a “takaro” a K4-hez Alirol. Mindennel nagyon elegedett vagyok! :-) Nyilvan a szivacs a kepen nem latszik, de egy picit tompit a hangon es hip, hop be lehetett szerelni.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#69688) nyunyu válasza nyunyu (#69178) üzenetére


nyunyu
félisten

Posta új csúcsot futott a félreárazott kupakszettemmel.

Tegnap elengedték vámról, este itthon se csomag, se értesítés, pötyögöm be trackingba az azonosítót, erre azt írják, sikeresen kézbesítve Kispest 1 Posta :Y

Apró bökkenő, hogy én a Budapest 13-hoz tartozom, szóval még a kerületet sem sikerült megtalálniuk a térképen... :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69689) Mephike válasza gaben88 (#69687) üzenetére


Mephike
senior tag

Adsz linket a szivacshoz és a takaróhoz, csak mert kíváncsi lettem. Köszi! :R

(#69690) Mephike válasza nyunyu (#69688) üzenetére


Mephike
senior tag

Posta én így szeretlek! :DDD

(#69691) gaben88 válasza Mephike (#69689) üzenetére


gaben88
őstag

Persze!
szivacs: [link]
takaro/vedo: [link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#69692) Horvi válasza Mephike (#69674) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben akkor majd lövök pár képet róla. Meg majd ha eljön az építés ideje. Már csak a kapcsolókat kell megvennem.

#69676 [Prolixus] Igen sejtem, hogy nem lesz pehelysúlyú :DD

Hello darkness, my old friend...

(#69693) gaben88 válasza gaben88 (#69691) üzenetére


gaben88
őstag

Nem lett jó a link telóról, így akkor még 1x:
szivacs (80-as): [link]
takaró/védő (96-os): [link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#69694) plehoczky


plehoczky
tag

Megrendeltem egy Keychron K8-at és hozzá Glorious magyar kupakot.
Jól értettem, hogy érdemes a kupak alá kis kenőanyagot tenni, hogy kicsit könnyebben rámenjen vagy lejöjjön?
Magyar webshopból honnan érdemes hozzá o-ringet rendelni?
Én laikusként azt gondolnám, hogy a csendesítéshez a puhább lenne a jobb, de a gloriousból pl. elsőre csak a 70A-t találtam meg, a mi a keményebb változat

[ Szerkesztve ]

(#69695) Alan[HUN] válasza nyunyu (#69688) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Érezd magad szerencsésnek, nekem Szeged 1 :DD Holnap indítom a disputeot aztán felhívom a Postát, hogy ez így mi :W (Budapest nyugati postára kellett volna jönnie amúgy ;] )

(#69696) proci985 válasza 4nick8 (#69686) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ducky nordicbol van ilyen boven, es ott a haz sincs osszenyomva

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69697) [Prolixus] válasza plehoczky (#69694) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Jól értettem, hogy érdemes a kupak alá kis kenőanyagot tenni, hogy kicsit könnyebben rámenjen vagy lejöjjön?"

Dehogyis. Ilyet szerintem senki nem írt, könnyen lehet hogy a kapcsolók kenésével kevered. Ahhoz szét kell szedni a kapcsolót, és a belső részeit megkenni. Ha nem hot-swap K8-at rendeltél, akkor ez csak forrasztgatás mellett lehetséges.

"Én laikusként azt gondolnám, hogy a csendesítéshez a puhább lenne a jobb, de a gloriousból pl. elsőre csak a 70A-t találtam meg, a mi a keményebb változat"

Ez viszont így van, puhább o-ring csendesebbé teszi a bottom-outot, cserébe jobban mushy érzés lesz lenyomni a kapcsolót. A felengedés utáni zajt viszont nem csökkenti az o-ring. Magyar helyről én nem láttam olyat, hogy az o-ring keménységét is megkülönböztetnék, leszámítva a Glorious féle o-ring csomagot, aranyáron.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69698) dqdb válasza [Prolixus] (#69697) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magyar helyről én nem láttam olyat, hogy az o-ring keménységét is megkülönböztetnék, leszámítva a Glorious féle o-ring csomagot, aranyáron.
Külföldi helyen is csak egyszer. Ez amiatt is van, hogy az eladók sem tudják, hogy mit árulnak, és a vevő sem tudják, hogy pontosan mit keresnek (aki pedig tudja, hogy mi a Shore A skála, az jellemzően annyira beleásta már magát a témába, hogy nem O-gyűrűvel oldja meg a dolgokat).

Ahol tudják, hogy mit adnak el és a vevők tudják, hogy mit keresnek, mint például Geon tadpole-ja a módosított top mount megoldásához van nagyméretű O-gyűrű a gummy O-ring mounthoz, ahol a gumigyűrű a nyák és a plate között a külső kapcsolókon feszül, ott van információ és tipikusan 50A és 80A között választék is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69699) dqdb válasza [Prolixus] (#69676) üzenetére


dqdb
nagyúr

2 kiló rendben van egy teljesen alumíniumból készült TKL-nél, ahol nincsen a designból eredő súlynövelő tényező (túlméretezett keret, nagy gépelési szög vagy súly), a Keychron nem próbált meg csalni az anyagmennyiséggel/falvastagsággal, egy ilyen billentyűzeteknek ennyit kell nyomnia a mérlegen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69700) Mephike


Mephike
senior tag

A nálam lévő Q2 tesztelése után visszaszívnám a múltkori kommentemet Q széria ára miatt.
Sőt magamban ezek után eldöntöttem, hogy biztosan lesz Q5-öm ha egyszer kiadják. Félelmetes mennyit számít a full alumínium ház, a jobb stabok, a habszivacs, gasket, stb. Szóval igen, nagyon egyben van ez a termék. Egy abszolút profi biztos mond pár dolgot, hogy miben lehetett volna még jobb ez a billentyűzet, de nálam ez most nagyon bejött.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.