Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Brett001 válasza jkrisztian (#35997) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nyilván arra gondolt Nyunyu, hogy minden nézőpont kérdése. A teszt, meg a gyártó is azt emeli ki, hogy ez a bill egyesíti a mecha meg membrános előnyös tulajdonságait. De bizony sokan úgy vélik, hogy a hátrányos tulajdonságait egyesíti, ugyanis sokan azért nem vesznek mechát, még ha anyagi keretük meg is volna rá, mert annyira zavarja őket vagy a környezetüket a hangja, hogy inkább lemondanak a tartósságról meg a gépelési érzetről. A mások meg még ha esetleg zavarja is őket a mecha hang (bár inkább imádják ;) ) ezt felülírja a nagyszerű gépelési érzet és a tartósság. Nos ez ilyen mecha/membrán öszvérek hangosabbak, mint a sima membránosok és ez már sokaknak zavaró viszont a mecha kedvelőknek sem jók (még ha örülnének is valamivel csendesebb megoldásnak), mert a gépelési érzet ua. az a "takony" érzet, mint a sima membránosnál. :)
Ha neked tetszik használd egészséggel, jó játékot vele :R , de az igazi billentyűzet kedvelők kerülik ezeket az öszvér megoldásokat, még ha Razer is (nem mellesleg manapság már nem csillog olyan szépen a Razer név, mint néhány évvel ezelőtt)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#36002) nyunyu


nyunyu
félisten

Alapvetően csak annyi a baj a Razer Ornatával, hogy hasonló konstrukciójú RGB világítású billzetet feleennyiért is lehet kapni a CMtől.

Vagy az árából kijön egy monokróm világítású valódi mecha is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36003) jkrisztian válasza Brett001 (#36001) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Ezt az érvet teljesen elfogadom és köszönöm, hogy leírtad. Tudtam, hogy valami ilyesmi miatt jött az a hozzászólás, amit még mindig nem tudok hova tenni. Bementem a boltba, egész jó volt a választék, többet is kipróbáltam megnyomkodtam, nagyon megtetszett. Volt rá pénzem amiért megdolgoztam. Nem azért vettem meg mert, hogy "jaj ez ilyen-olyan membramecha csillivilli snob megoldás vagy mert mindegy csak drága legyen", hanem azért mert nagyon tetszett. Még a fórumra is szívesebben gépelek mint azelőtt a batár, fos Steelseries Apexemmel amit úgy bekúrtam az ágy alá, hogy csak úgy koppant.
Nem hinném, hogy valami olyasmit írtam vagy tettem volna ami miatt megérdemelnék egy megkövezős emot. :DDD

(#36004) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ezekről vélemény?
Logitech
G213 (58 euro)
G413 (99 euro)
G610 (95 euro)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36005) oneal1 válasza jkrisztian (#35954) üzenetére


oneal1
senior tag

szia!

nekem logitech g810-em van, a kapcsolók ugyan azok a g910-en, nekem nagyon tetszik, pár hete használom, biztos marad addig amig ki nem dől az asztalról :)

(#36006) Highground válasza nyunyu (#35970) üzenetére


Highground
aktív tag

?
Nem tudom mire gondolsz, de mellélőttél :) Nem az áruházakban kiírt dolgokra gondoltam. Hanem erre meg pl. erre.
Bár megmondom őszintén sosem voltam ezeknek a rögtön csuklóból le"konteo"-zzam meg "összeesküvéselmélet"-ezzem a dolgokat híve. Én személy szerint pl. sosem vettem szempontnak az általad leírt "hány darab van" vagy "hányan nézik" dolgot. Inkább szoktam olvasni kritikákat és ha már adatnál tartunk, akkor az eladott példányok száma sokkal jobban érdekel. Ezek a konteo-k általában saját dugájukba is szépen bele tudnak ám dőlni néha. Ezáltal legalább annyira szánalmasak mintha tényleg igaz volna. Ezeket a logikákat továbbvezetve, semmivel sem kölcsönöznek hitelesebb alapot a dolognak mint maga a feltételezés, hogy kamu az egész. imho
De ismétlem: Aki ezekre a talán igaz, talán nem "adatokra" bízza magát, az ide szerintem be sem jön kérdezősködni. :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#36007) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Mechanikus billentyűzetet keresek munkára, 20-30 ezer forint környékén.
Elvárások: Kényelmes klasszikus elosztás (ne legyen "törés" a billentyűzetben), a csuklótámasz (ha van) levehető legyen, a billentyűzet magyar kiosztású legyen, numpad nem hátrány.
Nem kell hogy vezetnék nélküli legyen, nem kell háttérvilágítás, nem kellenek macro gombok.

Mit tudnátok ajánlani?

Köszi!

(#36008) prősti


prősti
csendes tag

szeptembertől sharkoon low profile tkl (kailh kék/piros gombok, kék backlight, német layout) 70 eur listaár

Kár a logoért, de szerintem így se tűnik rossz vételnek.

[ Szerkesztve ]

(#36009) Ringman


Ringman
nagyúr

hmm, 155$-ért kurzorgombos 60%-os bill, kupakkal együtt elgondolkodtató - főleg hogy van gateron clear opció is.

más: iso dyesub 49$

(#36010) fps8 válasza fps8 (#35962) üzenetére


fps8
senior tag

A kérdés még továbbra is aktuális... Valaki esetleg? :U

"War... war never changes"

(#36011) Crabface válasza Ringman (#36009) üzenetére


Crabface
senior tag

Az a kupakszett be is került a kosaramba egyelőre...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#36012) Skullwipe válasza Ringman (#36009) üzenetére


Skullwipe
senior tag

(#36013) Vanir válasza prősti (#36008) üzenetére


Vanir
veterán

Valszeg ez lesz a befutom, koszi a linket! :)

(#36014) Ringman válasza Skullwipe (#36012) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem annyiért jó választás, akinek nem kell a felirat - szerintem néha zavaróbb is lehet a külföldi layout, mint a blank - pl a számsort shift rétegénél rossz helyen van a () és a = / karakter.

(#36015) szkukalek


szkukalek
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a mechanikus billentyűről?
[link]

Valakinek esetleg van ilyen? Valami tapasztalat?
MX Blue kapcsolókkal vásárolnék ilyet. Számomra csak a kék kapcsolós jöhet számításba :D

(#36016) Domonkos válasza szkukalek (#36015) üzenetére


Domonkos
Ármester

Penge. Ajanlott. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#36017) fps8 válasza fps8 (#35962) üzenetére


fps8
senior tag

Úgy látom, hogy annyira "nem gamer" témájú a kérdésem, hogy itt hiába várok releváns válaszra. Hát jó, akkor utánanézek valahogy máshogy. :B

"War... war never changes"

(#36018) dugo_ válasza fps8 (#36017) üzenetére


dugo_
veterán

Alapvetően HTPC felhasználáson kívül senki nem bohóckodik wireless perifériával, ezért nincs is sok tapasztalat ezen a téren... Nem kell emiatt duzzogva elmenni.

MM-ban, vagy hasonló nagyáruházban végig kell tapogatni a kínálatot és szimpátia alapján választani.

(#36019) fps8 válasza dugo_ (#36018) üzenetére


fps8
senior tag

Sajna utóbbi javaslatra nem igen van lehetőségem, mert UK-ben élek. Itt meg nemigen kapni magyar kiosztású billentyűzetet. Persze tapogatásra az angol verzió is nyilván ugyan az, de nem feltétlen találok olyat a boltban, amit keresek. Nekem inkább egy ipari cucc kell, mintsem valami, ami samsung, és szépen csillog :D

"War... war never changes"

(#36020) Skullwipe válasza Ringman (#36014) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Igen nem sakkos a színezés (ami szerintem is jól néz ki, és van is értelme, ugye ezt hívjátok amikor a módosítók, az f soron váltakozva, a nav, és numpad funkció kupakok más színűek), meg ami szerintem az igazán zavaró, hogy nincs semmilyen bump az f,j-n, vagy legalább sülyesztett lenne, ami legalább segítene vaktában megtalálni hol is kell lenni, de biztos vagyok benne hogy megszokás kérdése amúgy az egész. Nekem a képek nem árulják el, hogy pontosan milyen vastag is az a fal vastagság, de 2mm-et azért biztos hogy közelebb áll, mint 1,5-hez.
A másik meg nem is értem miért nem lehet ilyen üresre a világ összes feliratozásával együtt kapni sapkát, ahogy azt a jó öreg IBM is csinálta, és ugye mindegy milyen modell attól még a kupakok csereberélhetők lennének, plusz nyernénk vele még több réteget.

[ Szerkesztve ]

(#36021) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Azt akartam már kérdezni, hogy mi értelme a TKL billentyűzeteknek? Mert én nem tudnám elképzelni, hogy ne legyen numpad, teljesen idegen tőlem, hogy a számokat a felső soron üssem be.

(#36022) emvy válasza Hauptmann (#36021) üzenetére


emvy
nagyúr

Kozelebb van a kezed az egerhez. Ergo ha ki kell nyulni jobbra, akkor nem 40 centis utat jar be a kezed, hanem 25-ot, vagy ilyesmi.

while (!sleep) sheep++;

(#36023) Vanir válasza Hauptmann (#36021) üzenetére


Vanir
veterán

Kis helyre jobb, főleg, ha az egérnek nagy hely kell.
Amúgy több olyan megoldást szeretnék látni a piacon, mint a CM Masterkeys Pro M.

(#36024) Ringman válasza Vanir (#36023) üzenetére


Ringman
nagyúr

leopold fc980m vagy cherry g80-1800, ott a kurzorblokk is belefért. (előbbi kb 1 cm-rel szélesebb, mint a CM)

vagy 300$ felett vannak kisszériás billentyűzetek is (esetleg aliról/taobaoról beszerezhető olcsóbban)

(#36025) Ringman válasza fps8 (#36017) üzenetére


Ringman
nagyúr

thinkpad bluetooth keyboard?

szerk:
vagy anne pro gateron reddel, de a mecha billentyűzetek halkságát/hangosságát mindenki másképp éli meg.

[ Szerkesztve ]

(#36026) Vanir válasza Ringman (#36024) üzenetére


Vanir
veterán

Az a Leopold elég jól néz ki, mentettem, köszi. :)

(#36027) fps8 válasza Ringman (#36025) üzenetére


fps8
senior tag

WOW, na ez már valami! Létezik ilyen? :DDD Az egyetlen bajom vele, hogy anno volt egy x1-esem. Azt végül azért adtam el, mert túl zörgős-lötyögős volt a bill. Elképzelhető, hogy azóta ezt már javították.
Mindenképp utána olvasok a thinkpad-nek. Köszönöm a tanácsot!

Mecha kizárva :D ollós mechanizmus a bejövős. :K

"War... war never changes"

(#36028) emvy válasza fps8 (#36027) üzenetére


emvy
nagyúr

A friss X1 billentyűzete tökéletes.

while (!sleep) sheep++;

(#36029) fps8 válasza emvy (#36028) üzenetére


fps8
senior tag

Valahogy le kéne tesztelnem... csak ki kéne találni, hogy itt Angliában hol van olyan hely, ahol lehet tapogatni... :U

"War... war never changes"

(#36030) dugo_ válasza Hauptmann (#36021) üzenetére


dugo_
veterán

Életemben nem ütöttem még be egyetlen számot sem a numpadon. :D Még teljes billentyűzeten sem használom.

(#36031) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Logitech G szériából van esetleg ajánlott típus? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36032) nyunyu válasza Skullwipe (#36020) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha tényleg Gateron/ePBT az a blank kupakszett, akkor van benne két mélyített+bütykös gomb az F/J-nek, meg egy bütykös a num5-nek.

Nem tudom, megvan-e még valahol az a képem, amikor az MXB2-vel szívtam az akkor még blank Gateron kupakokkal, aztán nem vettem észre, hogy nem egyforma a három bütykös gomb, aztán a num5 kupakja került az F-re.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36033) Skullwipe válasza nyunyu (#36032) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Á, nem kell feltétlen meg keresned (persze én szívesen látnám), csak oda kellett volna figyelnem a visszajelzésekre (bár a süllyedésest nem mutatta senki, de nagyon elégedettek vele):


[ Szerkesztve ]

(#36034) dqdb válasza Skullwipe (#36020) üzenetére


dqdb
nagyúr


Ezen a képen látszik a legjobban, hogy az F és J billentyűkön mélyebb az ív és van bütyök is (ez utóbbi több képen is látható).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36035) Skullwipe válasza Ringman (#36009) üzenetére


Skullwipe
senior tag

(#36036) nyunyu válasza nyunyu (#36032) üzenetére


nyunyu
félisten

Felülről lefelé:
- NPKC blank
- Cherry
- Gateron/ePBT ISO dyesub
- Gateron/ePBT blank

Nem tudom, hogy a legalsó, vakító hófehér Gateron létezik-e még, mert valamit variáltak a kínálatukkal.
De lehet, hogy a harmadik, nyers PBT színű ghost white szűnt meg.

Alis linken szereplő sakktábla szerintem a felső, tejfehér kupakokat tartalmazza.

(Képen kb. pont nem látszik, de az NPKC szett 3 mélyített+bütykös kupakot tartalmaz)

(Közben rájöttem, mit hiányolok a játékszerre vett kupakokon a kontrasztos és tűéles feliratozáson kívül: nagyon le van kerekítve a kupakok teteje, nem érezni annyira határozottan a kupakok élét.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36037) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Olyantól lenne kérdésem, aki már rendelt billentyűzetet a massdrop.com -ról.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire szokták betartani az oldalon kiírt szállítási határidőt?
A csomagot DHL eCommerce szállítja ki, a kapott nyomkövetői oldalon látom, hogy a termék már az országban van viszont az utolsó bejegyzés az az, hogy "ARRIVED AT CUSTOMS". Az most OK, hogy a vámnál van viszont ott meddig fognak még ülni rajta? Eddig semmi értesítést nem kaptam viszont már aug 4-én megérkezett a rendelésem a vámra. Van valami lehetőségem ilyenkor, hogy minél hamarabb megkapjam a rendelésem?

Segítségeteket előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#36038) Crabface válasza Ra's al Ghul (#36037) üzenetére


Crabface
senior tag

Vámon eltölthet pár órát vagy három hetet is...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#36039) Ringman válasza Skullwipe (#36035) üzenetére


Ringman
nagyúr

Inverz dyesub?

(#36040) szkukalek


szkukalek
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tud olyan oldalt ami megbízható akár saját tapasztalat alapján akár más által ahol érdemes lehet venni a billentyűmhöz színes keycap szettet?
A legfontosabb hogy német kiosztásúak legyenek :R
Sajnos amiket találtam azok US kiosztásúak, azok meg ugye nem passzolnak...
Nem tudom vajon itthon lehetséges volna valahol vásárolni keycap szettet?

(#36041) nyunyu válasza szkukalek (#36040) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen billzetre?

Amiről tudok, hogy lehet egyedit gyártatni:
- Max Keyboards (saját Max szettemet már láttátok párszor)
- WASDKeyboards (Melyikőtök posztolta /r/mk-ra a Mac HU kiosztású V2-ot?)
De ezek ár/értékben, minőségben nem túl jó vételek.

Előregyártott német szettek:
- Alin lehet találni noname német kupakokat
- Ducky
- Vortex, de az egyre gyengébb minőség, meg nem színes
- Tai-Hao
- GMK *

*: Hétvégén kérdeztem tőlük, mennyi lenne egy klasszikus Cherry dizájnú UK vagy DE szett nem szabvány billzetekkel kompatibilis extra gombokkal (rövid jobb Shift, 1U Ctrl/Alt/Win/Fn), de még nem kaptam választ.
Remélem kijön németből postázva 100€ alatt, vagy ez nagyon naiv elképzelés? :DDD

Magyar kiosztás árára nem mertem rákérdezni. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36042) szkukalek válasza nyunyu (#36041) üzenetére


szkukalek
csendes tag

Előregyártott és egy Ducky One TKL PBT Gaming billentyűre kellene német kiosztással :D

(#36043) nyunyu válasza szkukalek (#36042) üzenetére


nyunyu
félisten

Ducky 2-3 éve leszokott a színes PBT szettekről, már az eldugott finn meg svéd webshopokból is kifogytak. :(

Német forgalmazójuknál csak háttérvilágítós billzetre való fekete van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36044) dqdb válasza nyunyu (#36041) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bilid van? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36045) nyunyu válasza dqdb (#36044) üzenetére


nyunyu
félisten

Még nincs. :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36046) szkukalek


szkukalek
csendes tag

Másfajta keycaps nem lenne kompatibilis rá?
(bocsássátok meg tudatlanságom)

Nyilván a Ducky bill.-re a legjobb lenne a saját márkája, de ha nincs, akkor másfajta alternatíva ami passzol is rá? :U

(#36047) nyunyu válasza szkukalek (#36046) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindegyik fent említett jó a szabvány alsó soros, ISO kiosztású billzetedre, max a háttérvilágítás nem fog átvilágítani rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36048) szkukalek válasza nyunyu (#36047) üzenetére


szkukalek
csendes tag

Azért az nem lenne túl jó ha nem világítana.
Magyarán hagyjam a francba az egészet?! :U :W

(#36049) dobragab


dobragab
addikt

Ismertek olyan helyesiras-ellenorzot, ami elsodlegesen ekezetekkel egesziti ki a szoveget? Angol billzeten ekezet nelkul nagysagrendekkel gyorsaban irok, de egy Logout cikket ekezet nelkul megjelentetni nem kene :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#36050) nyunyu válasza dobragab (#36049) üzenetére


nyunyu
félisten

Regen en is hanyagoltam az ekezeteket, mondvan anelkul 2x gyorsabban gepelek.

Aztán tavaly áprilisban valaki beszólt érte itt a topikban, hogy mit ugatok a tökéletes ISO HU kiosztású billzetekről, ha még ékezeteket sem vagyok képes rajta használni, úgyhogy akkor felfújtam a pofámat, aztán azóta ékezetesen írok.
Kb. 1 hónap után már nem volt különbség sebességben. :DDD

Mondjuk akkor már ~8-9 éve magyar kiosztást használtam melóhelyeken, csak ékezet nélkül.
Abból mondjuk az első 1-2 év tényleg nyögvenyelős volt 15 évnyi ANSI US után.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.