Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#44000) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mert nem talaljak a spec karaktereket.

off: szerintem is rossz kifogas...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44002) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#44001) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem nehezebb megtalálni imho, mint a lakás, iroda, öltöző, sufni stb kulcsokból a megfelelőt :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44003) Beretvás válasza Domonkos (#44001) üzenetére


Beretvás
addikt

Na ez az, de aki "lvl 1" ahogy fentebb írták annak meg minek a spec karakter? :U

(#44004) Mr.Csizmás válasza Beretvás (#44003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem a @, #, $, € ne legyen mágia előállítani. (idecibálnám, hogy más latin ékezetes nyelveken is írok szavakat, pl. csehül Ů, š, német ä, ß, stb. :D)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44005) chopin42 válasza Beretvás (#44003) üzenetére


chopin42
őstag

Az igazság az, hogy mióta váltottam uk iso-ra (Fnatic rush), azóta teljesen megszoktam, nem zavar a felirat. Ellenben egyes spéci karaktereket időnként keresnem kell, valamint az ő betű néha nincs meg elsőre :D
egyébként többnyire két ujjal gépelek, de majd egyszer remélhetőleg megtanulok 10 ujjal írni...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44006) Ringman válasza Mr.Csizmás (#44004) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne feletkezzünk el a roppant fontos ł és Ł jelről, amire aztán marha nagy szükség van.

ha spec karakterekről van szó akkor szerintem a blank is jobb, mint a külföldi layout, főleg hogy pl. 1 karakterrel van eltolva a zárójel

a × viszont hasznos ha valami tartalmat akarunk előállítani, akkor ne x legyen már a szorzatjel.

(#44007) Mr.Csizmás válasza Ringman (#44006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd megkapjuk hogy sznobok vagyunk, mint a kávétopic :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44008) chopin42 válasza Ringman (#44006) üzenetére


chopin42
őstag

Ami azt illeti, a zárójel mondjuk pont rohadtul zavar...még most is figyelnem kell, és "akarattal" kell a jó irányt beírni.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44009) Ringman válasza Mr.Csizmás (#44007) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nem akar valaki egy vagyont költeni igényes magyar kupakra - a kevésbé minőségi és súlyosbító körülményként OEM az 25$, szóval nem vészes már annyira - akkor jobban jár egy dsa szettel aminek a numpadkaraktereit rárakja 0-9-ig, így a shift+algr layer nem fog bekavarni. a "-" és "." is mehet a numpadról. maradtak az ékezetes karakterek és a ",". ezekre mehet a blank. ezzel jól ellehet lenni szerintem

pl én is megcseréltem a számokat hogy a "0" legyen az egyes mellett.

(#44008) chopin42
cseréld meg őket, a számok gondolom rutinból mennek már

[ Szerkesztve ]

(#44010) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#44007) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem epp az a sznobsag, amikor valaki csak magyar feliratozasu billentyuzeten hajlando gepelni? :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44011) nyunyu válasza chopin42 (#44008) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami azt illeti, a zárójel mondjuk pont rohadtul zavar...még most is figyelnem kell, és "akarattal" kell a jó irányt beírni.

Nem vagy elég mazochista.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44012) mohitook


mohitook
tag

Sziasztok,
Mit ajánlatok 10 ezer környékén alapvetően játékhoz és kényelmes gépeléshez?
Mechanikus bill. kizárva mivel túl hangos lenne, illetve alapvetően laptop billentyuzethez vagyok szokva ami annyit tesz hogy jobban preferálom az alacsony gombokat kis benyomási mélységgel.
Plusz a hattervilagitas elvárás.
Jó ajánlat esetén az ár 20ig elmozdulhat de túl sokat nem akarok rá költeni..

Válaszokat elore köszönöm

(#44013) anorche1


anorche1
őstag

Ha mar kupakok. A genesis thor billentyuzetemre tudnek venni olyan kukapot, ami nincs semmilyen felirat? A daskeyboardnak van ilyen billentyuzete, hogy nincs a gombokon semmi, es en nagyon tetszik :D

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#44014) Domonkos válasza nyunyu (#44011) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez pontosan hany billentyuzetbol is van osszekannibalizalva?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44015) nyunyu válasza anorche1 (#44013) üzenetére


nyunyu
félisten

A genesis thor billentyuzetemre tudnek venni olyan kukapot, ami nincs semmilyen felirat?

Forma? Szín? Anyag?

Ahogy nézem félig ANSI, félig ISO a billzeted, így mindenképpen olyan szett kell, ami mindkettőt tudja.

Hmm, már csak 23$ a blank NPKC ISO addonnal?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44016) dqdb válasza anorche1 (#44013) üzenetére


dqdb
nagyúr

Persze, könnyen lehet találni hozzá jó minőségű kupakot az AliExpressen, elég a blank keycap kifejezést beírni, aztán hajrá. Már csak a profil kérdéses, most 99%, hogy OEM profilos kupakjaid vannak, Cherry, DSA és XDA akad még értelmes áron (azért emeltem ki az DSA-t, mert az volt az első találat általam ismert márkára, ezért betettem, de a lendület itt el is fogyott :DDD).

A blank kupakkészlet jó dolog, ha vakon gépelsz. Azonban ha nem tudod használni mindkét kezedet, akkor egy átok, mert semmi vizuális segítséged nem lesz az egy kezes gépelésben. Szóval ha tervezed a eltörni a kezedet, akkor tartsd meg a mostani kupakkészletet is :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44017) nyunyu válasza Domonkos (#44014) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyelőre 3, de a 9009 kupakok lassan mennek vissza a helyükre, amint ráveszem magamat, hogy összerakjam az öreglányt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44018) nyunyu válasza dqdb (#44016) üzenetére


nyunyu
félisten

2 hétig küzdöttem a blank kupakszettel a 75%-on, de aztán feladtam, mert esélytelen volt rajta begépelni a jelszavamat, meg a melós VPNhez szükséges SMS kódot.
Feliratos kupakszett sokat segített, de a kényelemhez az is kellett, hogy numpadosra cseréltem a billzetet. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44019) mohitook válasza mohitook (#44012) üzenetére


mohitook
tag

Amit nem említettem hogy a magyar kiosztásúakat keresem mert ahhoz szoktam.

(#44020) anorche1 válasza dqdb (#44016) üzenetére


anorche1
őstag


Exek tuti oem -ek?

Ja igen, es hosszu shiftes, nagy enteres bill. Erre hogy kell rakeresnem?

Vakon irok, nem lesz gond. Az f es j helyen sokat segitene a kis kitapinthato jeloles, de sztem anelkul is megvagyok.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#44021) Ringman válasza anorche1 (#44020) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen. [link]

szerk:
[link2]

a blank kupakokon is be van vonalkázva az f és a j, ill. van amin mélyített a kupak - pl dsa vagy egyes cherry profilok - pl gmk gyártásban

[ Szerkesztve ]

(#44022) Beretvás válasza mohitook (#44019) üzenetére


Beretvás
addikt

Szólj ha megtaláltad nekünk is..:D Nem mechanikus ,lapos ,világítós ,magyar és még kényelmes is? Ebből pl nem meha és világítós hozható de kényelmes ugyan nem lesz,talán még magyar is lehet de akkor meg valószínű nem lapos.. Laposból amúgy a cougar k200 volt de eléggé selejt minőség.

(#44023) chopin42 válasza nyunyu (#44011) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm...jól néz ki :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44024) sutyesz96


sutyesz96
őstag

A4Tech billentyűzetekből tényleg nincs egyiknél sem dedikált “í” betű a “Z” mellett balra? Vagy csak szimplán original gyártói képet tölt fel minden viszonteladó?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#44025) sNk77


sNk77
aktív tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?

Nem tudom, lesz amennyi lesz. Ha nagyon drága akkor későbbi vásárlás lesz.

2.Használt szóba jöhet?

Igen, legalább olcsóbb.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Razer Blackwidow 2014, mert néha beragad az E betű és gépeli magától folyamatosan, annak ellenére, hogy nem nyomom és a space fémes csilingelő hanggal kényezteti a füleimet.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus, taktilis legyen. A mostani billentyűzetben Razer Green van, minimum ennyire legyen taktilis, imádom, ha ennek van mércéje egyáltalán. Volt egy MX speeddel szerelt és nagyon nem szerettem, soha nem tudtam játék közben, hogy mikortól kezdi el érzékelni a leütött karaktert. Nagyon vissza fogott játékban, sokszor újra lekellett ütnöm vagy éppen véletlen gépeltem, nyomtam le.

6.Van konkrét modell ami tetszik?

Roccat Vulcan, Suora FX és Razer Ornata Chroma.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
A mostanit megszoktam, szóval ANSI. Kacsacsőröket nem tudok írni (vagyis egyet), csak ha átváltom a HU-ról US-re, most nem jut eszembe melyiket nem lehet vele gépelni, nem otthonról írok.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Mint a mostani, a bal oldali gomb oszlop nem kell.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

RGB, de ez is elég, hogy zölden világít a mostani, valamilyen színben világítson igen. Két kacsacsőrt lehessen gépelni, valamit olvastam az összefoglalóban, hogy programozható a dolog, ebben kérném a segítségeteket, hogy, hogyan lehet. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#44026) makoss válasza Mr.Csizmás (#43980) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Erről vannak tapasztalatok? Rapoo K2600
magyar kiosztású érdekel! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44027) Ringman válasza sNk77 (#44025) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kacsacsőröket nem tudok írni (vagyis egyet), csak ha átváltom a HU-ról US-re, most nem jut eszembe melyiket nem lehet vele gépelni, nem otthonról írok.

altgr + y, altgr + m

---
fnatic gear streak
masterkeys pro L rgb - de lehet ebből csak iso kapható itthon
corsair K70 rgb

vagy aliexpressről valami de azokat passzolom

használt: amazon.de warehouse deals.

[ Szerkesztve ]

(#44028) nyunyu válasza sNk77 (#44025) üzenetére


nyunyu
félisten

ANSI HU

Pontosvessző két oldalán van a két kacsacsőr.

(jobb kacsacsőr egybeesik az US/UK kiosztásokon pont fölé rajzolt >-tal, csak nem Shifttel, hanem AltGr-rel ütöd. bal kacsacsőr eggyel balrább van, mint a US/UK-on.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44029) mohitook válasza Beretvás (#44022) üzenetére


mohitook
tag

Tehát azt mondod nincs ilyen roviden?
Kellen vennem egy ertelmesebbet ami mondjuk kibír legalább 1 évet, utana valószínűleg veszek egy ertelmesebbet de adddit szeretnék találni rgy használhatot...
Max 20 ezer, halk (az már elég ha a mecha csattogas nincs), legyen bill. világítás... És ha lehet legyen magyar... Ennyi lenne az igény, szerintem teljesíthető :)

(#44030) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok Genius KB G235 billentyűzetet cserélném le.
1.Mekkora összeget szánsz rá?
Minél kevesebbet, 10K alatt

2.Használt szóba jöhet?
Ha érdemes használtat, akkor igen

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius KB-G235

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék, netezés

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Minél halkabb legyen és lehessen érezni a kapcsolási pontot is.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad, hangerő gombok

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Vezetékes, RGB (olyan jól szabályozható legyen, mint a rival 300-as egeremnél). Caps-, num-, scroll-lock ledek lehetőleg narancssárga vagy RGB legyen.

(#44031) kelna91 válasza Mr.Csizmás (#44000) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem tudom, hogy miért akar "mindenki". Én azért, mert utálok angol billentyűzeten gépelni magyar szöveget. Eleve nem tudom megjegyezni, hogy hol vannak a különleges, félévente egyszer használt kiegészítő jelek: ߤ×÷¸¨˝´. És hiába tudom, hol vannak az ékezetes karakterek, zavar, hogy mást látok. Ez van, hegedülni sem tudok. Magyar billentyűzeten tanultam gépelni, és nem is akarok átszokni másmilyenre. Ha megszereztem egy tudást, nem akarok újratanulni egy teljesen egyenértékű tudást.

És ha már kiadok egy valag pénzt valamire, akkor ne egy félmegoldást kapjak.

(#44032) Beretvás válasza kelna91 (#44031) üzenetére


Beretvás
addikt

Az nem megszerzett tudás , hogy nézed mit nyomsz le.. :( :DDD

(#44033) sNk77 válasza Ringman (#44027) üzenetére


sNk77
aktív tag

Megnézem őket, köszi. Ezek kék kapcsolóval vannak szerelve vagy figyelnem kell még rá, hogy melyiket típuson belül ha taktilist szeretnék?

#44028 Nekem az altgr+m nem működik, már végig próbáltam minden kombinációt régen, lehet másra van bindelve véletlenül vagy unbindelve erről? Hol tudom beállítani?

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#44034) Domonkos válasza Beretvás (#44032) üzenetére


Domonkos
Ármester

lol :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44035) Ringman válasza kelna91 (#44031) üzenetére


Ringman
nagyúr

van pár megoldás

1. cm masterkeys pro + magyarító szett - de ez kifutóban van
2. gyárilag magyar layouttal rendelkező billentyűzetek - pl tesoro, ozone strike *, régebben volt még cherry g80-3850 mx reddel
- nem a legjobb ár/érték arányú billentyűzetek - értsd - ugyanennyiért van jobb alternatíva
- switcheknél meg van kötve a kezed - de ez az 1. pontra is igaz
3. bármi + olcsó aliexpress kupakszett - világítás nincs; 25$ - fehér esetén nem hátrány
4. drága minőségi kupakszett - világítás nincs - ez nem hátrány szerintem, mert világos a kupak és fekete a felirat rajta
5. varmilo - ez sem lesz olcsó - 80€ + szállítás, meg a typeface szerintem gyenge eresztés szerintem. ezt lehet billentyűzettel együtt is venni - fullsize 170-180€-tól indul

3-4. pontot kettőt linkeltem is feljebb [link]

3-5. pont esetén billentyűzetet külön kell hozzá venni, ha nem elégszel meg az olcsó clickyvel, akkor min. 80-100$ / itthon 80-100€ között lesz egy ISO billentyűzet - ami vagy barbone vagy a kupakok mennek tartalékba

ez maga a lehetőségek tárháza a pár évvel ezelőtti helyzethez képest

---
szóljatok ha valamit kihagytam

szerk:
lehet hogy az új varmilo normálisan fog kinézni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#44036) makoss válasza makoss (#44026) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44037) Ringman válasza sNk77 (#44033) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam pl a macrium reflect és a stickies is lefoglalta magának.

(win 10 alatt) ha elindítod a képernyő-billentyűzetet, akkor az altgr-t nyomva látszania kellene annak, mi hol van.

(#44038) dqdb válasza Ringman (#44035) üzenetére


dqdb
nagyúr

Masterkeys Lite L Combo, mint belépő minőségű világítós kupakkészlet

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44039) Ringman válasza dqdb (#44038) üzenetére


Ringman
nagyúr

végülis igen, most hogy írtad, néztem hogy 13,3k - és ajándék egérrel.
csak az sem látszik fény nélkül.

(#44040) dugo_ válasza makoss (#44036) üzenetére


dugo_
veterán

Aki a billentyűzetnyomkodásban eljut arra a szintre, hogy a napja nagy részét szaktopikban fórumozással tölti, az nem használ wireless perifériát, így erről nem fogsz sok tapasztalatot találni itt.

Nézd végig az árukeresős/bolti véleményeket.

(#44041) kelna91 válasza Ringman (#44035) üzenetére


kelna91
senior tag

Kösz. Az 1. lesz szerintem. Azt jól értem, hogy az 5. verzió sem világítós?

(#44042) kelna91 válasza dqdb (#44038) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez is jó, köszi!

(#44043) Ringman válasza kelna91 (#44041) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem, az is dyesub.

minden magyar világítós kupakszett mártogatós

(#44044) sNk77 válasza Ringman (#44037) üzenetére


sNk77
aktív tag

Pedig ott vannak, passz. Vettem már egy magyar bill.-t, hogy tudjak kacsát írni.. :DDD

nádpálca

(#44045) Santi22


Santi22
aktív tag

Üdv!

Billentyűzetet keresek, a kritériumok: magyar kiosztás, kétsoros enter, billentyűzet világítás (nem csak a billek körül, hanem a betün át), standard profil (értsd nem slim).
Nos mechára nincs pénzem, membránosban pedig egy néhány órás utánajárás után arra a következetésre jutottam az aktuális hazai piacot átnézve, hogy a uRage CyberBoard a kategória királya.

A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy van-e olyan, ami üti a uRage CyberBoard-ot a fenti kritériumokat figyelembevéve vagy innentől feljebb már télleg csak a mechanikus billek vannak?

[ Szerkesztve ]

(#44046) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hm, lehet be kéne indítanom az amazon WH deal importot aprón, hogy ne szenvedtessünk a membránosoktól :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44047) Domonkos válasza Santi22 (#44045) üzenetére


Domonkos
Ármester

A cyberboard-ot azert nezd meg eloben is, mert az ilyen olcsobb billentyuzetekre nem jellemzo, hogy nagyon szep lenne a megvilagitasuk.
En az urage illuminated-et probaltam anno, arrol egesz jo velemennyel vagyok.

Amugy meg itt is a magyar kiosztas oli meg az egeszet. Kicsivel dragabban mar egesz jo belepo mechakat lehet kapni; hat meg hasznaltan...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44048) mayday00 válasza Santi22 (#44045) üzenetére


mayday00
őstag

CyberBoard nagyon jó billentyűzet 🙂 Nekem is ilyen van. Tökéletesen működik. Nincs semmi baja. Teljesen fém az eleje. Masszív, jól ös
szerakott. Ebben az ár kategóriában jobbat nem találsz az biztos. 🙂 Megvilágítása is tökéletes. Állíthatóak a színek, fényerő. Sötétben tökéletesen láthatóak a gombok. Gombok egyesével kivehetőek, takaríthatóak.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44049) Santi22


Santi22
aktív tag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek.
Igazából nem vagyok fényorgia mániás, hanem egyszerűen csak szeretném látni a betűket sötétben, valószínűleg az egyszínű fehér megvilágítást fogom használni, nincs semmi extra igényem, de láttam pár olyan cuccot, amik billentyűk körüli fénnyel operáltak, na azok pl erre nekem nem jók, pont a lényeget nem világítják meg. Szóval itt nem az erős meg fancy világítás a fontos nekem, hanem, hogy lássam a billentyűket este.

(#44050) mayday00 válasza Santi22 (#44049) üzenetére


mayday00
őstag

Ennél nem mellette világít a led, hanem maga a gomb világít.🙂 tökéletesen láthatóak a gombok. 🙂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.