Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) dqdb válasza nyunyu (#70649) üzenetére


dqdb
nagyúr

Más kérdés, hogy a modern "gamer" billzetekben acél plate van, ami pluszban felerősíti a precíziós fúró helyett légkalapács hangú Outemu Bluet.
Clicky kapcsolós billentyűzetnél nagyon fontos a hangszín, ha kellemes a fülnek, akkor a hangosabb kapcsolót is sokkal kellemesebbnek találhatja az ember. Ha MX, akkor egyértelműen Kailh Box, de ha még "szebb" clicky hangot szeretnél akkor el kell engedni az MX vonalat.

K10-ből csak ANSI kivitelt látok a weblapjukon
Igazad van, rosszul rémlett, hogy ebből is kijöttek már ISO változattal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70652) 0xmilan válasza dqdb (#70650) üzenetére


0xmilan
addikt

A touch typing amugy elvileg csak annyit jelent magyarul, hogy vakon gepeles. Nem tartalmazza magaban a lenyomas milyenseget.

(#70653) dqdb válasza 0xmilan (#70652) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, tudom, de itt a topikban a nem bottom outolva gépelésre szoktuk használni. Az okát ne kérdezd, amikor idekerültem, már akkor is így volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70654) Domonkos válasza 0xmilan (#70652) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk nem csoda, hisz az eredeti kifejezes megjelenese utan meg ugy ~70 evig csak mechanikus, nem elektromos irogepek voltak elerhetoek.

De ha a billentyuzeted lehetoseget ad arra, hogy ne kelljen tovig nyomnod a billentyut az erzekeleshez, akkor nem tudok jo indokot, hogy miert ne tanulj meg touch typeolni - vagy hivjuk akarhogy is...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70655) nuke7 válasza Domonkos (#70654) üzenetére


nuke7
veterán

talán azért nem annyira zavaró ez a touch-typing dolog, mert a vakon gépelés kb. alap elvárás ahhoz, hogy tudj úgy írni, hogy nem bottom-out-olsz... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#70656) Horvi válasza dqdb (#70636) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a részletes leírást. Ez azért így elég durva elsőre. Azt hittem valami viszonylag egyszerű módszer lesz aztán mégsem :DD
Lehet inkább megszokom ezt a caps lock dolgot :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70657) Domonkos válasza nuke7 (#70655) üzenetére


Domonkos
Ármester

Persze.
Mondjuk a mecha billencsek legnagyobb elonye tenyleg gepeles kozben jon csak ki. Foleg, ha tudsz vakon/helyesen gepelni es foleg akkor, ha legalabb valamennyire megy a touch typing is. ~szerintem

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70658) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tudtok EU forrást, ahonnan lehetne venni épeszű postaköltséggel színes Model M keycapeket? 3 single unit piros és 3 single unit kék kellene.
Unicomptól baromi drágán érne ide.

(#70659) Jorus válasza Domonkos (#70657) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Jadekkal nagyon könnyű belejönni a touch typingba, amióta ezt használom, már csak a módosító billeket nyomom végig, persze clickyvel könnyebb is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70660) Endru88! válasza nyunyu (#70648) üzenetére


Endru88!
újonc

Akkor esetleg várjak, hátha kijönnek ISO kiosztással ebből is, vagy maradjon a 96%-os az After Hours-ról?

(#70661) Domonkos válasza Endru88! (#70660) üzenetére


Domonkos
Ármester

>>70518 :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70662) Mephike válasza Endru88! (#70660) üzenetére


Mephike
senior tag

Nekem nem volt gond a 96%-ra átállni, de ez egyénfüggő.
Az viszont biztos, hogy ha az After Hourstól rendelsz, akkor a garid gyorsan lesz intézve. Elég csak pár hsz.-el visszaolvasnod.

(#70663) 0xmilan válasza Domonkos (#70654) üzenetére


0xmilan
addikt

> De ha a billentyuzeted lehetoseget ad arra, hogy ne kelljen tovig nyomnod a billentyut az erzekeleshez, akkor nem tudok jo indokot, hogy miert ne tanulj meg touch typeolni

Egyelore az az indokom kifogasom, hogy a mostani Gateron G Pro Red-jeimet tul konnyu bottom out-olni :D (45gf-en erzekel es csak 10 grammal tobb a bottom out), szoval nagyon gyengednek kell lenni vele, de ha figyelek ra, akkor nagyjabol megy. Es tok jo erzes.
Szivesen kiprobalnam Yellow vagy a Black switchekkel is (50 es 60 gf).

#70661
Itt arra bologatsz igenloen, hogy varjon az ISO-ra, mikozben a linkelt hsz-ben az ANSI mellett ervelsz? Vagy mit nem ertek? :D

(#70664) Mr K válasza nuke7 (#70655) üzenetére


Mr K
senior tag

Ezzel részben vitatkoznék: emlékeim szerint az IBM model F (vagy M?) billentyűzeten is bottom out nélkül gépeltem, pedig akkor még nem ment vakon. Nagyon kellemes érzés volt amúgy, már amennyire évtizedek távlatából vissza tudok emlékezni. Mondjuk az más típusú mechanikus kapcsoló volt, szóval lehet, hogy nem teljesen releváns, amit írok...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70665) 0xmilan válasza dqdb (#70636) üzenetére


0xmilan
addikt

Nagyon koszi ezt a ket hsz-t, segitett elindulni.
Annyival egeszitenem ki, hogy kell egy "git switch keychron-q3", mert a main branch-en nincs ott a Q3 mappaja.
Illetve kellett egy "make git-submodule", mert az egyik git submodule outdated volt es emiatt nem ment a qmk compile.
Remelem azert, hogy a kozeljovoben mergelik upstream-be.

A VIA-nak nem olvastam utana rendesen, amit letoltottam app, fel se ismerte a billzetet, de ennek meg utananezek. Ha sima default-os keymap van flashelve, akkor azt nem tudom VIA-val konfiguralni? Azt lehet tudni, hogy gyarilag milyen keymap van rajta?

Viszont siman keymap.c-ben eleg intuitiv volt pl. felcserelni a KC_CAPS-et es a KC_ESC-et.

> szóval két rétegre vagy limitálva.
Igen, ezen csodalkoztam. Azt hittem, hogy 'vegtelen' sok lesz, de legalabbis tobb, mint 2.

> Ha kell a négy réteg, akkor a saját kiosztásod mappájában lévő rules.mk fájlba tedd be ezt a sort: DIP_SWITCH_ENABLE = no
Ezt valoszinuleg ki fogom kapcsolni, ha kifogyok a helybol 2 retegen. Ezert is vettem a Q3-t Q1/Q2 helyett. Kicsit nagyobb a mozgaster, ha kellenenek az extra billentyuk.

> Mivel a Mac használja a 0-1 layereket, így ezeket alaposan módosítanod kell majd, hogy Windows/Linux alatt jól működjön.
A maces kiosztason hasznalom Windows alatt is, igy legalabb a CMD es a Win ugyanott van.

Na es akkor Caps Lock vilagitas:
Rajottem, hogy nem ugyanaz kikapcsolni a hattervilagitast, mint levenni nullara. :D
Mert utobbi esetben a caps lock meg vilagit, habar csak a q3.c-ben szamolt 'b' erteken, ami nullara levett hattervilagitasnal csak 1 fokkal van a nulla felett es alig lathato.
Eleg volt atirni a harom 'b' erteket fixen max. fenyerore, ahogy #70625-ban tippeltem.
Igy sokkal jobban lathato, foleg a nem-attetszo kupakok mellett.
Before - after kepek. (fix expozicio, mindketto 1s, ISO-3200)

(#70666) 0xmilan válasza Mr K (#70664) üzenetére


0xmilan
addikt

Egyetertek. Ket kulon kerdes, hogy lenezel-e es hogy lenyomod-e teljesen. Ezek tetszoleges kombinacioja elofordulhat.

(#70667) totron válasza Mr K (#70664) üzenetére


totron
addikt

Nem taktilis volt mindkettő? Úgy könnyű. Érdekes a párhuzam a vakon gépelés képességével, részben még értem is, van benne egy kis lost in translation klasszikus is. Ez a pirossal való, semmibe gépelés meg modellfüggő is, hogy mennyire bejövős, jobb esetben nem karcos hatással van ellenpontozva a taktil hiánya. A fekete megoldja az out elhagyását (a rugóerő és az érzékelési pont együttese is egyfajta bottom).

(#70668) Kasya


Kasya
nagyúr

Jol emlekszem, hogy a fém keycapeket az ellenségeiteknek sem ajánlottátok?
Azon kivul hogy drága (318+€), uganyugy kopik és hideg érzetű?

[ Szerkesztve ]

(#70669) dqdb válasza Horvi (#70656) üzenetére


dqdb
nagyúr

Innen töltsd le a legfrissebb firmware-t, és tedd fel, hátha azóta javították. Ha nem, akkor szóljál, és lefordítom a legutolsó firmware-t a Github oldalukról. Ha abban sem jó, mert túl kicsi a +8 fényerő, akkor szólj megint, és beletúrok a kódba.

Mivel a VIA tudása számomra kevés, így mindig van nálam működőképes QMK fordítókörnyezet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70670) copass válasza Kasya (#70668) üzenetére


copass
veterán

fém hideg, nem fog kopni az tuti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70671) dqdb válasza 0xmilan (#70665) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annyival egeszitenem ki, hogy kell egy "git switch keychron-q3", mert a main branch-en nincs ott a Q3 mappaja.
Igen, erre én is azonnal rájöttem, amikor nekiálltam lehúzni tőlük a dolgokat, hogy ne böngészőben kelljen nézegetni. És ha már így van, akkor inkább a mainline-ba tolnám bele az ő branchüket a jövőre tekintettel.

Remelem azert, hogy a kozeljovoben mergelik upstream-be.
Biztosan fogják, ott van a PR függőben, csak módosítani kell rajta a beküldőnek.

A VIA-nak nem olvastam utana rendesen, amit letoltottam app, fel se ismerte a billzetet, de ennek meg utananezek. Ha sima default-os keymap van flashelve, akkor azt nem tudom VIA-val konfiguralni? Azt lehet tudni, hogy gyarilag milyen keymap van rajta?
A VIA-ban idiótán van megoldva az, hogy bele van fordítva a telepítőbe az összes támogatott billentyűzet, így ha egy új jön szembe, akkor nem támogatja azt automatikusan (és nézd meg, mióta nem volt új VIA verzió kiadva, pedig tele van a Github repójuk az új billentyűzetek támogatásával). Ilyenkor a Design fülön be kell tallózni a VIA JSON-t (ami nem ugyanaz, mint a QMK configuratorhoz gyártott JSON), azt itt találod az oldal végefelé), és ezt minden programindításkor meg kell tenned, mert ... Ha nem látszik a Design fül, akkor be kell kapcsolni a Settings fülön.

TL;DR: használj Vialt, ami egy mozdulattal le tudja húzni az összes VIA JSON-t Githubról).

Viszont siman keymap.c-ben eleg intuitiv volt pl. felcserelni a KC_CAPS-et es a KC_ESC-et.
Én jobban szeretem QMK-ban hegeszteni a keymapet, számomra sokkal jobban átlátható (és amúgy is kifutnék a 4 layerből a saját QMK dolgok nélkül is).

Na es akkor Caps Lock vilagitas:
Akkor megoldottad, király!

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70672) dqdb válasza Kasya (#70668) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem fog kopni, mert anodizált, nem festett.

Azonban ahogy írtad is, meglehetősen drágán mérik: 600 euró felett van egy 100% + ISO + spacebar kit, azaz ha jó kompatibilitást akarsz, annyiért pedig már billentyűzetet kapni a custom kínálat legfelsőbb szegmenséből is. A mostanában szállításra kerülő Aluvia sem volt olcsó, de ez ahhoz képest is drágább (bár még olcsóbb, mint Zeal marha vastagon fogó ceruzája).

Nem gépeltem még alumínium keycapen, de érintésre nem érzem hidegnek az alumínium billentyűzeteimet még télen sem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70673) dqdb válasza Domonkos (#70654) üzenetére


dqdb
nagyúr

A split ortho gondolata is bőven megelőzte az elektromos írógépeket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70674) Horvi válasza dqdb (#70669) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megpróbálom délután hátha összejön a dolog.

Vagy esetleg 0xmilan megoldása is érdekes lehet, legalább is képek alapján teljesen jól világít :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70675) Mr K válasza totron (#70667) üzenetére


Mr K
senior tag

Ezekben elvileg buckling spring típusú kapcsolók voltak, azaz a billentyűút egy bizonyos pontján a rugó "átbillent" és és nekilökte az érintkezőt az aljzatnak, és ilyenkor kattant egy hangosat, azaz a kattanás magát az érintkezést jelezte, avagy kattanás után nem volt értelme tovább nyomni a billentyűt. Szóval nem kellett "leütni" a billentyűt, elég volt finoman félig megnyomni, és ettől olyan "lebegős" érzés volt rajta gépelni. Az érzés hiányzik, a kattogás nem. :) (A mostani billentyűzetem szinte néma, de annyira taktilis, hogy nem lehet nem bottom outolni, gyakorlatilag minden lenyomásnál berezonálnak az ujjaim... :D [Bocs, nem vagyok billentyűzet guru, nem tudom szakszerűen megfogalmazni.])

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#70676) Endru88!


Endru88!
újonc

Maradt a brown switch-es K4 az After Hours-ról. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)

(#70677) Kasya válasza dqdb (#70672) üzenetére


Kasya
nagyúr

Copass & dqdb: :R .

A késeimből indultam ki. Azon az anodizált részek azért általában egy éven belül kopásnak indulnak. Gondoltam ez keycap esetén erőteljesebb lehet.

Úgy érzem, nekem most ezt az árat nem éri meg a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#70678) copass válasza Kasya (#70677) üzenetére


copass
veterán

duplán anodizálják, legalábbis az van írva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70679) Mephike


Mephike
senior tag

A Keychron oldalán lévő keycap szettek mindegyike kint van már egy ideje és én vagyok lemaradva? A Grey, White, and Blue fantázianevűt már láttam eddig is, de a többi számomra új.

[ Szerkesztve ]

(#70680) 0xmilan válasza Mephike (#70679) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem ujak. Amikor a "Grey, White, and Blue"-t vettem, akkor atgorgettem az osszeset es ez a harom double-shot PBT full set nem remlik.
Accessories > Keycaps alatt is azt irja, hogy [New].

Tetszik a ket Mint-es, de csak a szemem kivanja, felhasznalni mar nem nagyon tudnam. :D

(#70681) dqdb


dqdb
nagyúr

Elérhető a Q0.

És még elérhető 1-2 napig az OGRN, hogy a custom világ két véglete (azaz olcsón jót és a design az elsődleges, a költség másodlagos) egy hozzászólásban szerepeljen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70682) 0xmilan válasza dqdb (#70681) üzenetére


0xmilan
addikt

Osszinten szolva meg design szempontbol is a Q0-t valasztanam inkabb. Letisztultabb, nem tul csicsas; meg hat illik a tobbi Q szeries billzet melle.

És ha már így van, akkor inkább a mainline-ba tolnám bele az ő branchüket a jövőre tekintettel.
Ez jo otlet. GitHub-on tudnanak protected brancheket adni a vendoroknak, amire csak ok tudnak pusholni.

(és amúgy is kifutnék a 4 layerből a saját QMK dolgok nélkül is).
Hogyan van konfiguralva ennyi layered? Ha szabad ilyet kerdezni.
Van valami community portal, ahol megosztanak nepszeru QMK retegeket adott billzethez?

#70674 Horvi
Oszinten szolva, ha nappal van es nem pont felulrol nezed, hanem szekbol, hatradolve, akkor igy max fenyerovel se tul szembetuno, hogy vilagit valami a kupak alatt.
Nincs mit tenni, furj lyukat a caps lock kupakjara. :D

(#70683) Throme válasza Mephike (#70679) üzenetére


Throme
veterán

Nem mintha sűrűn látogatnám az oldalt, de nekem is újdonságként hat a másik 3.
... és még csak nem is szebbek a fehér-szürke-kék verziónál :N

(#70684) nyunyu válasza Mephike (#70679) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem úgy rémlik, hogy április végén, amikor a grey-white-bluet rendeltem már kint voltak.
Legalábbis a Mintre határozottan emlékszem, de az a szűrőmön a nem elég kontrasztos alfa háttér+feliraton bukott el.
(Meg amúgy is van egy zöld feliratos EnjoyPBT Forgive szettem.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70685) dqdb válasza 0xmilan (#70682) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez jo otlet. GitHub-on tudnanak protected brancheket adni a vendoroknak, amire csak ok tudnak pusholni.
Szinte biztos, hogy ilyet nem akarnak, eléggé szorosan fogjál a gyeplőt, hogy mi mehet be és mi nem. Három havonta van nagyobb feature merge a fő branchbe, ilyenkor sokszor hozzá kell nyúlni egyes billentyűzetek egyedi kódjához, mert időről időre eltörnek dolgokat a közös rész fejlesztésekor.

Van valami community portal, ahol megosztanak nepszeru QMK retegeket adott billzethez?
Githubnak hívják, és ott van a rengeteg QMK fork saját kiosztásokkal bővítve :D Amúgy nagyon sokan szinte semmit sem állítanak, mert egyszerűen nem használják a hiányzó gombokat.

Hogyan van konfiguralva ennyi layered?
60% TKL
Általában így, aztán persze a keymap.c eltér adott billentyűzet sajátosságai miatt. Mint látható, szeretem a redundanciát, hogy bal és jobb kézzel is el tudjak érni billentyűket, emellett TKL-en is sokszor a réteget használom megszokásból (F-sorra szinte mindig, de néha másra is).

Osszinten szolva meg design szempontbol is a Q0-t valasztanam inkabb. Letisztultabb, nem tul csicsas; meg hat illik a tobbi Q szeries billzet melle.
Nem egy tucatdesign és nem mindenkinek szól: az OGR és OGRN designját az értékeli igazán, akinek a klasszikus Cherry G80 sorozat és annak designnyelve bejön, de ők nagyon.

A "csicsás" szerintem arrébb van, a kínai belpiacra szánt designok között akad már eléggé bazári darab, és a nyugaton is nevet szerzett Matrix Lab billentyűzeteinek túlnyomó része is nehezen emészthető.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70686) nyunyu válasza nyunyu (#70684) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem úgy rémlik, hogy április végén, amikor a grey-white-bluet rendeltem már kint voltak.

Május 23, holnap hozza a futár.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70687) 0xmilan válasza nyunyu (#70686) üzenetére


0xmilan
addikt

Egy napon rendeltuk, nekem ma delelott hozta a DPD. Nem tudom meg, hogy mit csinalok vele, mert bejon a Q3 gyari OSA profilja, de lehet, hogy egy Cherry-vel kevesebbszer utnek felre.
A napokban vettem csak eszre, hogy a felfele nyilon is van egy olyan jeloles, mint az F/J-n, amivel meg soha nem talalkoztam. TKL-nel ennek szerintem semmi ertelme, mert eleg egyszeru megtalalni a nyilakat. :D

(#70688) Mephike válasza nyunyu (#70686) üzenetére


Mephike
senior tag

Na majd akkor tölts majd fel pár képet, mert megnézném majd. Köszönöm előre is! ;)

(#70689) yorgashx válasza dqdb (#70681) üzenetére


yorgashx
tag

Meg is rendeltem. (Azért extrém, hogy ide majd 100 euró, kis híján a helyi váltójuk által 40000 forint lesz az a 60 euró...)

(#70690) nyunyu válasza Mephike (#70688) üzenetére


nyunyu
félisten

Throme már mutatta az övét

Mondjuk annyit mindenképpen bele tudok kötni a fullos Keychron kupakszettbe, hogy amerikai Cherry dizájnnyelvű kupakokon nagyon tájidegen a német szorzás és osztásjel a numpadon, nem is tudom, melyik tervező (Matt3o?) hozta divatba ezt a modot pár éve.
Nyilván ha lenne benne rendes num* és num/ a készletben, akkor nem zavarna.

De ez nyilván a szőrszálhasogatás kategória.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70691) Horvi válasza 0xmilan (#70682) üzenetére


Horvi
őstag

Azt inkább kihagynám, sajnálnám a kupakot :DD De azért köszi az ötletet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70692) dqdb válasza Horvi (#70691) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Pedig "szép" az :DDD

Mappeld át Fn-re, és máris nem kell oda LED állapotot kijelezni :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70693) Horvi válasza dqdb (#70692) üzenetére


Horvi
őstag

Hát a szépség szubjektív dolog. De ez objektíve ronda :DD

A mappelésnél mire gondolsz? Hogy az Fn legyen a caps lock?

Hello darkness, my old friend...

(#70694) totron válasza dqdb (#70692) üzenetére


totron
addikt

Új helyen az USB-C töltőaljzat.

(#70695) dqdb válasza Horvi (#70693) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én nem rondának nevezném, hanem vállalhatatlanul igénytelennek.

A mappelésnél mire gondolsz?
Túl jó helyen van a Caps Lock, hogy egyetlen, ritkán használt funkció számára foglalja le az ember, míg Fn-ként nagyon jól kézre esik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70696) Horvi válasza dqdb (#70695) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh köszi így már érthető.
Na igen a vállalhatatlan teljesen jó szó rá :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70697) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!Foglalkozik valaki mechanikus billentyűzet javítással?
Igazság szerint én nem értek hozzá,azért gondoltam,hátha tud valaki segíteni.Egy kapcsolót kellene kiforrasztani

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#70698) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Keychron K4 V2 első impressziók

(K4J3-as modell, ISO UK kiosztás, Gateron G Pro Brown Switch, Hotswap, RGB, alumínium keretes kivitel)

A Cooler Master Quickfire TK-t (ISO UK, Cherry MX Brown) melóra használom főleg, így kellett valami a saját gép mellé, ami hasonló méretben (1800/96%), cserélhető mechanikus kapcsolókkal és keycapekkel, háttérvilágítással (elég ha fehéret tud), opcionálisan wireless móddal rendelkezik és relatíve könnyen beszerezhető anélkül, hogy a belső szerveim bármelyikét eladásra kellene kínálni.

A gyors piackutatást követően a Keychron megoldása lett a befutó, pontosan annyit tud, mint amennyit vártam tőle, az első benyomásaim a következők:

Pro
- 96% kiosztás (ISO és ANSI opciókkal, relatíve elérhető áron)
- Gateron G Pro Brown Switch (konzisztens visszajelzés, relatíve csendes is, de a házban elhelyezett szivaccsal lehet még ezen javítani)
- Hotswap
- USB-C csatlakozó
- Wireless mód (Bluetooth 5.1)
- Windows-Mac kompatibilis mód
- fejlesztett ergonómia V1-hez képest
- használható kiegészítők (keycap és switch eltávolító eszközök)
- esztétikus és praktikus
- konzisztensen kialakított háttérvilágítás

Kontra
- vékony anyagú, festett ABS keycapek (ezt hosszú távon érdemes lesz egy tisztességes fényáteresztő double-shot PBT szettre cserélni)
- vaskos billentyűzet ház (csuklótámasz ajánlott hozzá)
- a wireless módot tekintve a 2.4Ghz-es dongle és alacsonyabb késleltetés jobb megoldás lett volna
- nagyobb fényerejű háttérvilágítást el tudtam volna képzelni

[ Szerkesztve ]

(#70699) Throme válasza PR0JECTNR56 (#70698) üzenetére


Throme
veterán

Nálam már a K8 bt akadt a pc-be dugott dongle usb-s kékfoggal, mikor az erősítőn keresztül akartam zenét hallgatni gépezés közben....
szóval jah, egy usb-s vezetéknélküli csatlakozó nem lett volna rossz...

A világítás fényerejét szerintem se találták el. Tegnap párom a nappaliban dolgozott és odaadtam neki a CM CK530-at.
Hát az stadion a Keychronhoz képest. Meg is mutattam neki, hogy hol tud fényerőt csökkenteni, ha már kiégette a retináját a CK530 :DDD
Most már csak ilyen hangulat derengés t ad a K8 világítása, mert rákerült az új Keychron kupakszett (CK550 és K8 mixet váltotta).

#70690nyunyu
Azt hittem valami más billentyűzethez vetted a Keychron kupakszettet, azt megnézném én is, ha így lenne... ha K8-hoz akkor már láttam olyat :) habár van benne még némi variálási lehetőség.

(#70700) nyunyu


nyunyu
félisten

Napi agyfasz:

Ami a német Num/, Num*-os szőrszálhasogatást illeti, tudom folytatni:
- nincs csöcsös Num5
- R1 \ (ISO Shift melletti) csak mod színű van (alfa színű \-ből csak R2 (Enter hasa), és R4 (osztott BackSpace) van.)

Ami viszont abszolut fail:
- 6U szóközön se az 1800 stabok helyét, se a kapcsolót nem találták el.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.