Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Mr K válasza viperabácsi (#64994) üzenetére


Mr K
senior tag

"kicsit hiányzik a numpad"
A legbosszantóbb az, hogy egy ocsó, pár ezer forintos, kommersz helytakarékos billentyűzeten (pl. Genius i200) megvan mind a 102 billentyű (Fn segítségével), egy drága és profinak számítón meg nincs (én a Keychron-ban csalódtam ezen a téren.) És egyszerűen nem értem az okát. (Oké, el akarják adni a külön numerikus keypad-jükat is. De pl. pont a Keychron-nak nincs is olyanja...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65002) meri válasza 4nick8 (#64411) üzenetére


meri
aktív tag

Ez a Pulsar PCMK felénk is felbukkant, ISO-ban, 75 € körüli áron. Nem top kategória, de nekem tetszik. Ha nem sikerül olcsón egy használt hot swap-et szereznem, akkor lehet, hogy ez lesz a "próbapadom" (video) és mehet bele a box white ill. az MX Clear... közben beesett hozzám egy silver speed-es HyperX próbára, és azt kell, hogy mondjam, annyira nem is rossz, legalábbis a régebben kipróbált Silent Red-hez képest nem sokkal többször ütök mellé, de még mindig nem vágyok lineárisra :)

uff

(#65003) nyunyu válasza meri (#65002) üzenetére


nyunyu
félisten

75$ a GMMK ISO barebone listaára.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65004) meri válasza nyunyu (#65003) üzenetére


meri
aktív tag

Igen, azaz 75 Eur körül. Az ismert, ez meg egyelőre noname... hát, azt mondják, bátraké a szerencse!

uff

(#65005) copass válasza viperabácsi (#64994) üzenetére


copass
veterán

ezzel én is így voltam, de vettem egy külön numpadot...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65006) nyunyu válasza copass (#65005) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy sikerült 90% pontossággal felrakni a kupakokat a TKLre???

Múltkor az ócókínai összelegózásán 2 kupakot tévedtem, pedig annak német a kiosztása.

Másik ami nagyon b*ssza az OCDmet az, hogy a numpadon nagyon nem sikerült egyenletesen a dyesub.
Na meg az, hogy a home, ins felirat Univers 55, többi mod felirat meg Univers 57-et használ :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65007) meri válasza nyunyu (#65006) üzenetére


meri
aktív tag

Hinnye, a QA valóban szabadnapos volt...

uff

(#65008) nuke7 válasza copass (#65005) üzenetére


nuke7
veterán

fúh, ez typo nekem is nagyon fárasztja a szemem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#65009) copass válasza nuke7 (#65008) üzenetére


copass
veterán

szép színes a többit leszarom, amúgy se nézegetem.
nyunyu: közelítek a magyarkiosztáshoz, hiába nem nézem. de zavar ha nem nullával indítok.
az eredeti MiTo XDA Canvas meg egy vagyon, nemhogy 50€ lefeded az összes kiosztást...
https://massdrop-s3.imgix.net/product-images/massdrop-x-mito-canvas-xda-custom-keycap-set/FP/hgeiR8iPT7ODNvDCGFeD_community.jpg?auto=format&fm=jpg&fit=crop&w=1080&bg=f0f0f0&dpr=1&q=70

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65010) copass válasza copass (#65009) üzenetére


copass
veterán

50€ ennyit kapsz...mito-ból az alphas-t kapod meg ennyiért, tehát csak betű + ennyiért a fsor,shift,stb...
amíg nem mondták a typot, észre se vettem...
https://ae01.alicdn.com/kf/H0a8e2caf757b4df3be3566cd0d661338Q.jpg

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65011) viperabácsi válasza nuke7 (#64997) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem számokkal dolgozom , a lapok nagyításánál szoktam leginkább használni a + , - jeleket , de rájöttem CTRL + egérgörgő ugyan azt érem el.
Ezt a numpadot néztem , még hasonlít is a Kumara kinézetére.
Motospeed K24

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#65012) Csandi válasza Mr K (#65001) üzenetére


Csandi
őstag

Van numpaddal ellátott billje is a Keychronnak. És azért nem teszik rá sok billre, mert akinek nem kell (pl. én) az ne vegyen fölöslegesen nagy billt, a kicsi helytakarékosabb.

(#65013) nyunyu


nyunyu
félisten

Én csak azon csodálkozom, hogy miért nem terjedtek el jobban az 1800 jellegű kiosztások:

Alig másfél gombbal szélesebb csak, mint a TKL, de minden gombja megvan.

Más kérdés, hogy egy eredeti 1800 sosem volt alkalmas játékra az erősen 2KRO elektronikája miatt.
Maiakat viszont ócógagyi kupakokkal, meg minősíthetetlen kapcsolókkal szerelik. :(
Plusz kupakot sem egyszerű szerezni rájuk, aszimmetrikus 6U szóköz nem rulz, meg a Num-/+ páros sem triviális.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65014) dqdb válasza nyunyu (#65013) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az eredeti 1800-ba 40-50 euróért tudsz venni többféle, QMK-t is támogató NKRO nyákot. Azt hirtelenjében nem tudom, hogy akad-e olyan, ami a támogatja a szimmetrikus 6u alsó sort.

Számomra a teljes 1800 kiosztás marha nagy hátránya az 1u távolságra lévő F-sor. Vagy legyen közelebb, mint egy compact 1800 esetében, vagy ne legyen és kerüljön rétegre, mint mini 1800 esetében, de ne kelljen nyújtózni érte.

Az 1800 mini már más kategória, az egy 40%-os vadhajtás :DDD

A kupakokat találni 1800-as kiosztásokra bár nehezebb, mint egy 105 gombosra, de nem túl nagy kihívás szerintem, 6u stabilizátordrótot sokkal nagyobb (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65015) ribizly válasza nyunyu (#65013) üzenetére


ribizly
veterán

A CM a Masterkeys M-el megpróbálta ezt a világot, de nem volt elég sikeres (saját tapasztalatból részben azért, mert sose abban az állásban volt, amiben kellett volna éppen: numpad/cursor).
Azok a modellek, amelyek az általad említett típushoz hasonló formában jelentek meg szerintem túl lehettek árazva a TKL-re meg jobban ráharaptak. Gondolom a TKL/60%-os amúgyis jobban fekszik a gyártóknak a kevesebb kapcsoló, kevesebb felhasznált anyag, kisebb doboz (többet lehet belőle egybe szállítani) ám mégis magasabb ár okán. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65016) PROTRON válasza ribizly (#65015) üzenetére


PROTRON
addikt

A Masterkeys M a talált fotók alapján nem értette meg a feladat kiírás gyökerét:
A fenti 1800-on egyidőben elérhető a kurzor és a numerikus billentyűzet. A Masterkeys m megse próbálta ezt elérni, tehát nem az 1800 jellegű kiosztással van a baj hanem amikor megpróbálták olcsósítani.
Gondoljunk bele: excellnél pont az a fontos hogy egyszerre tudjál lépkedni és számokat bepötyögni. a masterkeys koncepciója tényleg rossz vicc ilyen téren, TV-zéshez, böngészőhöz még pont megfelel de oda nyilván mást használ az ember, de munkára nem ez a cél.
Ezért használok razer tartarust, a 4 irányún van a kurzur, a billeken meg a numpad, plusz "FN" jelleggel vannak a cad-ezéshez szükséges funkciógombok (vonal, kör, lekerekítés...etc).
De irodába jó lenne egy olyan bill mint az 1800 + mellé egy numerikus pad...de 29k-ért boltból nem fogom megvenni...

Kérdés: DIY kategóriában nem lehet valahonnan összehozni? :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#65017) ribizly válasza PROTRON (#65016) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen jól mondod: pont a használhatóságát veszítette el.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65018) nyunyu válasza PROTRON (#65016) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdés: DIY kategóriában nem lehet valahonnan összehozni? :D

96% kitek (xd96, tofu 96) valami hasonlót takarnak, kiegészítve azzal, amit dqdb írt, miszerint az F sor közvetlenül a számok fölött van, nem 1U távolságra.

Valaki régebben épített egy magyar 96%-ot itt a topikban, nem emlékszem, melyik kitet használta.

Ennek viszont egy baja van: nagyon hiányzik a perem a kurzorok körül, Enter mellől, könnyebb mellényomni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65019) PROTRON válasza nyunyu (#65018) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet.
Nekem most egy 65%-os billem van, azon ugyanígy össze van zsúfolva, csak akkor ütök félre amikor már napok óta a gamepadot használva nem kellett a billzet kurzorjához érni, ha épp ezt használom akkor hamar megszokom.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#65020) Mr K válasza Csandi (#65012) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem az volt az állítás, hogy nincs numpados (100%-os) billentyűzete a Keychron-nak, hanem hogy nincs külön megvásárolható numpad (20%-os), amit pl. egy 75%-os billentyűzet mellé odatehetnék bal oldalra. Vagy nekem az is jó lenne, ha egyben van csak ne jobb oldalon legyen, mert végtelen messzeségbe kerül a hanyattegér.

(Amúgy talán már 10 éve 75%-os billentyűzeteket használtam (mint a K3), és nagyon kényelmes, mert minden "közel" van, alig kell mozgatni a jobb kezet. A numpad nem hiányzott, mert Fn gombokkal megvolt (pl. kódot beírni, nagyítani, vagy Total Commander-ben csoportos kijelölést csinálni.) Most kényszerből vettem egy K780-at, ami sok szempontból nem tetszik, pl. sokkal többet kell "hadonászni" (már a kurzor mozgató billentyűk is "messze" vannak, hát még az egér.) Az ideális kiosztás szerintem Freestyle 2-é, csak a két részre bontás nekem felesleges nyűg. Meg hát az ára...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65021) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogy szakadna az ég a Postára.

Rendeltem Aliról 2 csomag o-ringet, ÁFÁval együtt 4.12$-ért, erre a nyüves Posta küld egy SMSt, miszerint vámolták.

Belépek, nézem fizetendő 0 vám, 0 áfa, 399 vámkezelési díj, ha online fizetek 3 napon belül, különben 799. :Y

Persze a kártyám adatai megadása után meg nem jön be az OTP simple appjuk, 404.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65022) Kasya válasza nyunyu (#65021) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos nem vagy egyedül. Engem is jól megszivattak.

(#65023) nuke7 válasza nyunyu (#65021) üzenetére


nuke7
veterán

de vám nem csak bizonyos értékhatár felett van..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#65024) copass válasza nuke7 (#65023) üzenetére


copass
veterán

"A 2021. július 1-jétől hatályba lépő szabályozás leglényegesebb eleme, hogy a 22 euró érték alatti küldemények import áfamentessége megszűnik, egyúttal a 10 euró alatti áfaösszegek beszedése kötelezővé válik. "

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65025) Alan[HUN] válasza nuke7 (#65023) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Illetve a vám és az áfa két külön dolog, vám 150 eur alatt és bizonyos országok esetén továbbra sincs, áfa viszont kötelező, ezt a nagyobb online oldalak (pl. ali) már a vételnél beszedik. A vámkezelés valójában az áfára is vonatkozik, ha peched van, akkor lehet úgy járni, mint nyunyu, hogy mindent rendesen csináltál, de a kezelési költséget levonják... :(((

(#65026) nuke7 válasza copass (#65024) üzenetére


nuke7
veterán

és ebben hol van szó a vámról..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#65027) viperabácsi válasza copass (#65005) üzenetére


viperabácsi
addikt

Tudsz egy linket a numpadodhoz ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#65028) copass válasza viperabácsi (#65027) üzenetére


copass
veterán

Satan pad kit, nem programozható.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65029) viperabácsi válasza copass (#65028) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi ! Ahogy nézem az árát marad a Motospeed K24
KB ugyan azt tudja 8k -ért

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#65030) copass válasza viperabácsi (#65029) üzenetére


copass
veterán

a kész mindig olcsóbb.
a satan-t te pakolod össze olyan switchel amilyennel te akarod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65031) dqdb válasza copass (#65030) üzenetére


dqdb
nagyúr

És arra még kupak is kell.

DIY létére nem túl rugalmas: zárt firmware és fix layout.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65032) ribizly válasza dqdb (#65031) üzenetére


ribizly
veterán

De legalább drága. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#65033) meri válasza meri (#65002) üzenetére


meri
aktív tag

Még mindig a Pulsar-ról: ha jól látom, akkor ebbe jók a PCB mounted kapcsolók is, illetve van egy piros hangtompító lap a nyák és a plate között - ezek mindenképpen pozitívumok a GMMK-hoz képest (miután átolvastam temérdek GMMK-s hozzászólást).

uff

(#65034) copass válasza dqdb (#65031) üzenetére


copass
veterán

nah igen. de a custom még drágább.
a felső 3 gomb miatt felesleges a custom firmware. számomra.
mondjuk dropon még húzósabb volt az ára, pedig tökugyanaz...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65035) Csandi


Csandi
őstag

Lassan itt a Q1 :C

(#65036) dqdb válasza copass (#65034) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kapcsolókkal és kupakokkal együtt ~70 dollárra jön ki a vége, és ha már kit, akkor ennyiért szerintem alap lenne az olyan feature-ök támogatása (mivel a firmware-en kívül semmibe se kerülnek), mint a + billentyű kettéosztása, ha szükség van egyenlőségjelre, a 0 kettéosztása 0-ra és 00-ra, balkezes használathoz optimalizálva a műveleti jelek bal oldalra helyezése, valamint ezek tetszőleges kombinációja. Ja, és persze a 4×5-ös macropad.
[link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#65037) copass válasza dqdb (#65036) üzenetére


copass
veterán

igény kérdése. én az alapot vettem kapcsolók nélkül. funkcióját ellátja.
szélső backspace miatt vettem, motospeeden ritka szar helyre került...
egyenlőségjelet nem használok, fn-re meg nincs szükségem egy numpadhoz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65038) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Létezik olyan billentyűzet ami vezetékes és vezeték nélküli is egyben, tehát működjön wireless vagy usb módban is?

köszi :R

(#65039) Mr K válasza FireLord (#65038) üzenetére


Mr K
senior tag

Keychron-ok ilyenek pl.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65040) FireLord válasza Mr K (#65039) üzenetére


FireLord
aktív tag

Uhh. Köszi. Esetleg barátibb árkategóriában? Max 20k körül.

(#65041) copass


copass
veterán

ez bizony igaz! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#65042) Kasya válasza copass (#65041) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezért használok silent lineart, hogy ilyenre még véletlenül se kelljen gondolnom :D

(#65043) Mr K válasza FireLord (#65040) üzenetére


Mr K
senior tag

Olyat nem tudnék mondani, de ettől még létezhet, mert annyira nem mozgok otthonosan a témában.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65044) Kasya válasza FireLord (#65040) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos a "kinai" se lesz olcsóbb.

Esetleg ez innen... ha jól tudom, Bangoodról beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#65045) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, laptop "mellé" szeretnék billentyűzetet (monitorra lesz rákötve otthon, de a munka jellege miatt (felmérések) cipelni is kellene.
1.Mekkora összeget szánsz rá? max 25eter.
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech K120 amit nagyon szeretek, de nem szeretnék annyi kábelt az asztalon.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munka: gépész-tervezőprogram.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Aminek a klaviatúrája kb ugyanaz mint a K120 (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
6.Van konkrét modell ami tetszik? -
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Numpad kellene. (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
9.Extra igények: Vezeték nélküli (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Előre is köszi a segítséget.

Sabee

(#65046) nyunyu válasza Tepsifüles (#65045) üzenetére


nyunyu
félisten

Ilyen igények mellett az MK270 a triviális válasz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65047) Kasya


Kasya
nagyúr

Alakul a kis Ikki. Ma megjött a badge is. Még szeretném a badge vonalait fehérrel kihúzni, illetve a W jelet alatta kicserélni egyedire.

(#65048) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Olcsó, vezeték nélküli, új, mini billentyűzetet keresek TV Box-hoz és (linux) laptophoz, amin magyar ékezetet is tudnék írni.
Tudnátok ajánlani 10k-ig?

(#65049) nuke7


nuke7
veterán

Ez normális? :F
Kicseréltem az egyik switchet a kumaraban mert nagyon hangos volt a rugó-nyilván azok közül amiket adtak hozzá dehát létezik hogy mást adtak mint ami eredetileg benne van???

https://youtube.com/user/nuke7

(#65050) nuke7 válasza nuke7 (#65049) üzenetére


nuke7
veterán

közben megoldottam... még erősebben kellett benyomni a switchet, és így már a helyére került a keycap is... :K

az első switch cserémet sikeresnek ítélem meg :D

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.