Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30k-ból jó lenne megoldani

2.Használt szóba jöhet?
Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Aula Assault / Cserélem, mert nem tetszik, hogy:
- a switch-ek fix színű megvilágítással bírnak
- ANSI
- baromi hangos
- gyakran duplán érzékel billentyűlenyomásokat, szövegek gépelésénél sok a pontatlanság
Ez utóbbi miatt vissza is vinném gariba, de sajnos pár hete sikerült széjjel vernem (...ezt a billentyűzetet is, a war thunder stresszes játék ugye... :DDD :B )
A fém váz (igazábol csak a felső része fém) ugyan megmentette a billentyűzetet a teljes megsemmisüléstől, de a "hosszú í" már egyáltalán nem működik. Meg úgy az egészet pillanatragasztó és tape tartja össze.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
játék (league of legends, war thunder, overwatch), munka, programozás tanulás, szövegszerkesztés, chatelés, kommenthuszárkodás

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
mecha, valami halkabb típusú switch-el. konkrét tapasztalatom nincs ezekkel, a jelenlegibe sem tudom mit tettek a kínaiak, csak sejtem, hogy kéket. Olvasmányok alapján a barna lehet jó nekem, mert ott is van leütés visszajelzés, de nem annyira hangos.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
egyelőre még csak tapogatózok, de ilyeneket néztem:
Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown
Redragon K556 RGB Brown Switch Gaming

biztos vagyok benne, hogy ezeknél tudtok jobbat ajánlani. de az összefoglalóban ajánlott típusok többsége már nincs forgalomban

7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO magyar, ha egy mód van rá

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
100%-os méret kell, ha vannak rajta extra multimedia gombok az sem baj

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
full RGB
vezetékes
ha leütök egy billentyűt, azt érzékelje 1 leütésnek, ne 0-nak, 1-nek vagy 2-nek, éppen milyen kedve van, szóval nem a legalja kínai switchek kellenek.
nem lenne baj, ha valami erősebb anyagból készülne, de legalábbis a kihajtható lábak legyenek masszívak (az törik el leghamarabb ;] )
makrózni nem szoktam dolgokat, így programozhatóság nem kritérium, de később a szoftver programozásnál még hasznos lehet az ilyesmi, ezt nem tudom.

A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#69852) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#69851) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown
Redragon K556 RGB Brown Switch Gaming
biztos vagyok benne, hogy ezeknél tudtok jobbat ajánlani. de az összefoglalóban ajánlott típusok többsége már nincs forgalomban"

Lehet jobbat ajánlani, de nem ebből a keretből. Amit találtál, az nagyjából jól belövi a lehetőségeket. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69853) steewcv65 válasza [Prolixus] (#69852) üzenetére


steewcv65
őstag

Lehet jobbat, de nem magyarba.Ebben az arban az rn billem a legjobb ar/ertek aranyban.Nos nem azert mert nekem is ilyen van.....Most felvittek az arat sajnos..de ez 33-35e ft kornyeken szokott lenni. iso de kiosztasban.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69854) Throme válasza 3.Aragorn (#69851) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon kezdő mecha bill júzer vagyok, CK550-530 irányból. Mindkettő barna kapcsolós.
Ezek nem annyira halk billentyűzetek, o-ringgel mérsékeltem a hangjukon.
Amivel nem tudtam mit kezdeni az a fémes pengés.

Keychron K8-cal tettem egy végső próbát, ami a 30k limitedből kilóg ugyan de nem bántam meg. Piros kapcsolókra váltva és a korábbi kupakok (velük együtt az o-ringgel) felhasználásával (hogy legyen ékezetes karakterrel is kupakom) teljesen elégedett vagyok (oké a gyengébb világítás az egytelen hátrány számomra). Kb 37k huf volt szállítással együtt.
Van belőle barna kapcsolós is, ha "kattanósabb" érzet lenne a lényeg.
Ha nem kell a HS kapcsoló, még lehet ezen az összegen is faragni.

Szóval, szerintem érdemes lenne egy picit emelned a limiten, ha tudsz.

#69847steewcv65
Én is így láttam, hogy ha már van mit, akkor használja fel, mint egy kis upgrade

[ Szerkesztve ]

(#69855) Tsebacsi válasza Throme (#69854) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már kicsit bánom akkor, hogy nem red kapcsolókkal kértem a Keychronomat...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69856) plehoczky


plehoczky
tag

Mechanikus Numpad-et tudtok ajánlani?
Előny, ha programozható, Bluetooth vagy wireless.

Motospeed K24

Ez akár jó is lenne, de sajnos itthon csak blue switch-el lehet kapni, ráadásul ennek a típusnak a K23-mal szemben a kábele sem kivehető.

A Keychron Q0 jól néz ki, de azért a 79 USD Early Bird ár nekem "kicsit" sok érte.

(#69857) steewcv65 válasza Tsebacsi (#69855) üzenetére


steewcv65
őstag

Nalam csak a silent kapcsolok johetnek szoba, 🤣 asszony meggyilkol, de en se szeretem, a hangos dolgokat. :R

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69858) proci985 válasza plehoczky (#69856) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Varmilo VA21 szeria erre 50 euro korul megy es az ahogy nezem pontosan azt tudja, amit akarsz.

Microsoftnak van wireless, de az a kiepites alapjan egesz biztos scissor switches ahogy nezem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69859) Mephike válasza Tsebacsi (#69855) üzenetére


Mephike
senior tag

Akkor mire vársz? :)
Rendelsz a Keychron oldaláról 3 csomag Gateron G pro Red kapcsolót (az van a gyári K szériában), majd kicseréled őket. A barna switcheket meg eladod. Ha normális árat mondasz rá, még lehet át is veszem őket...

(#69860) Tsebacsi válasza Mephike (#69859) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ajaj kísérted a sorsom :D Átgondolom Oké?! :R

Jólvan én vagyok a fsz... Hát ez piros... => Keychron K4 vezeték nélküli mechanikus billentyűzet - Gateron Red (Hot-swappable) × 1
Bocsáss meg a hülyeségemért. :B
Szinte ugyanolyan hangosnak tűnik gumiharangokkal mint a CK550...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69861) Throme válasza Tsebacsi (#69860) üzenetére


Throme
veterán

Piros kapcsolós Keychron "gumiharangokkal" (gondolom ez lesz az o-gyűrű) majdnem CK550 (ami jó eséllyel barna kapcsolós) zajban?
Nálam érezhetően/hallhatóan halkabb a K8.
Meg is lepődtem.

Nem lehet hogy a "gumiharang " túl lágy és így is koppan a kupak a plate-en?

#69859Mephike
Én azt hittem "sima" pirosak. Szóval ez pro.... nofene.... jól hangzik!

(#69862) Tsebacsi válasza Throme (#69861) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, visszatéréskor peng, ahogy szoktátok mondani ha jól sejtem. Főleg a backspace :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69863) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#69852) üzenetére


3.Aragorn
addikt

[Prolixus] Ha picit följebb megyünk, mi lenne az a típus amire gondolsz? (szomorú, hogy pár éve 30k-ért még a középkategória volt most meg kb ez a belépőszint)
steewcv65 Mi ez a típus amit mondasz? ez?
Őszintén szólva a magyar a megszokás miatt kell. Ha a windows beállítása szerint magyarnak érzékeli az angol bill.-t, csak a keycap-eken nem az a felirat, az még megszokható, az ékezetes betűket nagyjából tudom hol vannak, az egyéb speciális karakterekkel lenne gond, ha azok is máshol vannak, pl: = ; @ ! stb.
De sokan használnak angol bill-t, és ők is magyarul írogatnak, nem? Mi a titka ennek? Nem ástam bele magam eddig a különböző nyelvű billentyűzetek használatának praktikáiba.

Nem minden vándorút céltalan...

(#69864) dqdb válasza Throme (#69861) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én azt hittem "sima" pirosak.
Gateronból 7-8-féle "sima" piros kapcsoló létezik.

Szóval ez pro.... nofene.... jól hangzik!
A Pro nem amiatt jobb, mint a sima, mert Pro néven árulják. És Pro is legalább kétféle van már. Ha barnát váltana, akkor piros helyett az 5 lábú sárgát ajánlanám innen a hasonló erősségű rúgó miatt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69865) Horvi válasza 3.Aragorn (#69863) üzenetére


Horvi
őstag

Igazából nincs titka a dolognak. Az ANSI kiosztáson is elő lehet hozni a magyar karaktereket. Dedikált gombja csak az í betűnek nincsen. Ezt kell elővarázsolni az AltGr+j kombinációval(vagy AltGr+i ha nagy betűt szeretnél). Pár nap használat után simán rááll az ember ujja.
Mondom ezt úgy hogy jelenleg egy ISO kiosztású laptopról gépelek de még így is a "í" betűt a kombinációval írom holott van dedikált gombja de az annyira nem esik nekem kézre hogy szörnyű. :DD

A speciális karakterek kicsit trükkösebbek de azokat is meg lehet szokni egy idő után. De általában ha azok kellenek akkor úgy sem gépelek magyar szöveget szóval úgy csinálom, hogy egyszerűen a kiosztást átrakom us-re az oprendszerben.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#69866) 3.Aragorn válasza Throme (#69854) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A Keychron K8-on nincs numpad, ezért kiesik.
"Van belőle barna kapcsolós is, ha "kattanósabb" érzet lenne a lényeg"
Őszintén szólva nem tudom, soha nem próbáltam a különböző kapcsolókat, csak YT videókból van némi fogalmam, mi lehet a különbség.
A HS kapcsoló az jó?
"érdemes lenne egy picit emelned a limiten, ha tudsz."
Elvileg nincs akadálya, csak annyi, hogy nálam eddig gyorsan "koptak" ezek a beviteli eszközök. :DDD
Lehet, hogyha veszek egy drágábbat, arra jobban vigyázok, de lehet hogy 1 év múlva az is megreccsen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#69867) Throme válasza dqdb (#69864) üzenetére


Throme
veterán

Oké, akkor megint nem tudom milyen van benne, egy dolog tuti, hogy a színe piros :B

#698663.Aragorn
Hopp, az 550ből leeshetett volna, hogy nem TKL-t keresel, akkor sorry!
Ja, ezeket a taktilis, meg linear meg clicky...stb én is yt videókból láttam.
A barna is bejött, de a halksága és kényelme miatt most a piros a favorit.... aztán persze kismillió színű van, csak pislogok, mikor itt a srácok beszélgetnek róluk.

HS kapcsolóval előrébb vagy, ha váltani akarsz, vagy ki akarsz próbálni más típusú kapcsolókat, anélkül, hogy forrasztgatnál, vagy egész billentyűzeteket cserélgetnél.
Azt hittem, majd váltok a gyári pirosról valami csendesebbre, de nincs rá szükség, nagyon elégedett vagyok a gyárival...de ki tudja, hegyszer elkap a gépszíj és keresem majd a tökéletes kapcsolót....

[ Szerkesztve ]

(#69868) dqdb válasza 3.Aragorn (#69866) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én még emelnék egy kicsit a kereten, hogy beleférjen ez. A dührohamot követő begipszelt kézzel töltött időszak alkalmas lehet átgondolni a dolgokat és rátalálni más stresszlevezetési módszerre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69869) Tsebacsi válasza dqdb (#69868) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A legtöbb gémer-streamer tart erre ilyen közelharc bábukat, felugranak a székből és azokat püfölik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#69870) steewcv65 válasza 3.Aragorn (#69863) üzenetére


steewcv65
őstag

Igen arra ,de nekem nemet es az kb u.a mint a magyar

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69871) steewcv65 válasza 3.Aragorn (#69863) üzenetére


steewcv65
őstag

Minden karakter pozicioja ott lesz mint ahol a magyaron is lenne

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69872) Molydeus válasza Tsebacsi (#69869) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez is megfelelhet a célra. :D [link]

M.

(#69873) F34R válasza dqdb (#69868) üzenetére


F34R
nagyúr

whooaa ez jol nez ki, de attol tartok ez sem indestructible :D persze aki annyira konnyen felhuzhato, az ne jatszon PC jatekokkal.

(#69874) dqdb válasza F34R (#69873) üzenetére


dqdb
nagyúr

Persze, ezen is el bele lehet törni a stemet a kupakokba, a nyák sérülésére már kisebb az esély a merev acél plate és a rugalmas plate-rögzítés miatt, az előbbi nem engedi túlságosan meghajlani, az utóbbi az energia egy részét ki tudja mozogni. Maga a ház CNC-zett alumínium 5-6 mm-es oldalfalakkal, szóval abban nehéz kárt tenni kézzel rácsapva, ellenben rossz szögben rácsapva kárt tehet a kézben ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69875) F34R válasza dqdb (#69874) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat igen, a switchekben es a kupakokban szerintem is elobb lehet kart tenni mint magaban a hazban vagy a plateben. az ilyen karate csapkodok meg jol eltorik a kezuket rajta :D

(#69876) plehoczky válasza proci985 (#69858) üzenetére


plehoczky
tag

A microsoftnak jók a hardverei, most is használok egy sculpt desktopot. Ha lenne hasonló BT eszközük, azonnal megvenném. Ennek viszon sajnos egy hardcode-olt usb vevője van, ha tönkremegy, kuka az egész készlet.
Az új numpad BT ez jó lenne, viszont lapos, így nem nagyon illeszkedne a keychronhoz, egy hasonló "fapados" numpad van már itthon.
A varmilo-t meg nem is értem, lassan már az usb-c is tíz éves lesz, miért van ezeken még miniusb, ami viszont már több, mint 20 éves csatlakozó?
De azért köszi a tippeket.

(#69877) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Gyerekek mi az a HS kapcsoló? hot-swap board akarna az lenni? :DDD

#698633 .Aragorn

Hát, ha magyart akarsz mindenképpen, akkor igazából majdnem duplázni kellene a keretet, egy Ducky vagy Varmilo megvétele érdekében. A Keychron jó alap, de külön kupakszettet kell rendelni hozzá, és azért elég kopogós szerintem. A speciális karakterekhez meg annyit, hogy ALT+SHIFT-tel tudsz váltani nyelvet gyorsan, és akkor lelesni, hogy "eredetileg" hol lenne a billentyűzeten.

#69864 dqdb

Amúgy a Keychron K2-ben amit nemrég vettem elvileg Gateron Pro kapcsoló volt (a barna), de én ebben nem sok "pro" dolgot éreztem. Van benne valami kenés, olajszerű, de a hát alsó-felső része között volt olajos, maga a stem kb csontszáraz volt. EZ a 3 lábas verzió. SZóval ez teljesen olyan érzésre mint egy közönséges nem pro barna.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69878) Throme válasza [Prolixus] (#69877) üzenetére


Throme
veterán

"hot-swap"

Bocs, ha nem szakmai. :B

(#69879) Molydeus válasza [Prolixus] (#69877) üzenetére


Molydeus
senior tag

Pont erre akartam rákérdezni.
Eddig úgy gondoltam, hogy a Gateron Red/Yellow Pro-k és a Keychron-okba gyárilag szerelt Gateron G Pro-k mintha nem ugyanazok a kapcsolók lennének. Tévedek?
Kenve van mindkettő, de ahogy írtad, utóbbi feltehetőleg más módszerrel. Azt tippelném, hogy a Keychron vagy külön gyártatja ezeket vagy saját maga keni utólag.
Mintha valaki írt volna arról is, hogy a dobozból kivett keychron plate olajos volt a kapcsolók körül is. A külön vásárolt Red Pro-k nálam nem eresztenek. A Yellow Pro sem, de abból csak egyet kaptam ajándékba, szóval az nem egy nagy merítés. :)

M.

(#69880) steewcv65 válasza Molydeus (#69879) üzenetére


steewcv65
őstag

Mindent gyartatnak es nem ok csinaljak.Bergyartassal megy az egesz..

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69881) Molydeus válasza steewcv65 (#69880) üzenetére


Molydeus
senior tag

OK, de vajon a két switch ugyanaz, vagy van különbség?
Pl. én egyértelműen jobbnak érzem a Red Pro-t a sima Red-hez képest. Prolixus pedig nem tapasztalt lényegi különbséget a G Pro Brown és a sima Brown között. Ennek részben lehet oka, hogy a talán a lineárisoknál könnyebb érzékelni a kenés előnyeit, de szétszedve a Red Pro-t én nem ezt az olajos akármit láttam.

Ne értsetek félre, abszolút megértem, hogy miért ilyen népszerűek a Keychron-ok. Ha egyszer elcsábulok egy magas profilos, nem merev build-re, akkor számításba fogom venni az aktuális Q-kat. Csak szeretném tisztán látni ezt kapcsoló a kérdést. mert egy kicsit megtévesztőnek látom a helyzetet.

M.

(#69882) [Prolixus] válasza Throme (#69878) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én értem mire gondoltál, de ha a kolléga rákeres neten arra, hogy HS kapcsoló vagy switch, furcsállni fogja hogy semmit nem talál rá...szóval ezért érdemes korrekt kifejezéseket használni legalább. :)

#69879 Molydeus

Passz, de tényleg több kapcsolót is nyitottam, és érdemben nem voltak kenve. Ott volt olajos, ahol nem számít. :D A plate-en amúgy nekem is volt 1-2 kapcsoló körül olajfolt, de közel sem olyan durván mint a képen amit itt linkeltek. Persze ki tudja, lehet én kaptam valami rossz sarzsból, de teljese alap Gateronoknak érződtek.

#69880 steewcv65

Hogy érted, hogy bérgyártással? A Gateron kapcsolókkal szerelt billentyűzetet nyilván nem a Keychron saját maga gyártja...hanem a Gateron.

Itt akkor lehetne bármiféle bérgyártás jellegű dologról beszélni, ha a Keychronnak külön csinál kapcsolót Gateron, nem pedig csak levesznek valamit a polcról, ami bárkinek eladnak amúgy ha van vevő rá. (vagy ha a Gateron is kiszervezei a gyártást valami 3rd party-nak, de ezt már tényleg senki nem tudja szerintem)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69883) [Prolixus] válasza Molydeus (#69881) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jajó, hát mondjuk az én véleményemet ne vedd készpénznek. Nem az objektív, megcáfolhatatlan igazságot szónoklom. :D Majd holnap természetes fényben megpróbálok lőni róluk pár közelit, nemtom mennyire látszódik majd a kenés hiánya.

Érzésre meg lehet csak én nem vagyok elég érzékeny, de a tudottan alap barnákkal összehasonlítva én semmit nem éreztem. Na mondjuk annyi, hogy csak switch testerben hasonlítottam össze, billentyűzetben nem.

Azt mondjuk hozzáteszem, hogy ebbe a nevesítettbe K2-be kent Bobák kerültek, míg a Q1-ben kenetlen Bobák szolgálnak, és ezért elég durván érződik a különbség. SZóval jó kenést azt észre veszem azért. :)

Ebből a műveletből több felismerést is tettem egyébként: K2 még minden földi jóval (szivacs, plate alá filc, switch pad, tape mod) felpimpelve is hangosabb és dobozosabb hangú volt, mint a Q1, utóbbi más dimenzió. Szóval amit itt a tapasztaltabb kollégák mondanak, hogy silent switch az nem minden, a konstrukció legalább olyan fontos, az tényleg igaz. Viszont a kenés után majdnem olyan halkak a K2-es Bobák mint amik a Q1ben vannak...és előbbin sokkal jobb érzés gépelni. Szóval nagy szopás ez a kenegetés, de megéri. 10 kapcsoló per nap és szűk 2 hét alatt kész is :D

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#69884) 3.Aragorn válasza dqdb (#69868) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elkövettem azt a hibát, hogy elkezdtem nézelődni a customizálható bill.-ek témájában.
Keychron, Glorious... ez itt a nyúl ürege.
Mert ha lenne egy 100%-os ISO base, amibe hotswap switcheket tennénk, majd magyar keycapek, esetleg o-ring zsírozás. Elég átláthatatlan mindkét gyártó oldala, vagy eleve nincs is nekik amit én keresek? Kiégtem. :))
Eleve, a switchekben van a led, vagy azt a base tudja?

Nem minden vándorút céltalan...

(#69885) Molydeus válasza [Prolixus] (#69883) üzenetére


Molydeus
senior tag

Persze, nyilván szubjektív tapasztalat. :) De azért azt gondolom, hogy csak felismerünk egy quick-and-dirty megoldást. Aminek amúgy simán megvan a helye és azt gondolom, hogy az igény is megvan rá, ha az ár/érték tényező rendben van. Szerintem itt amúgy mindenképpen így van, csak a konkrét elnevezéseket érzem megtévesztőnek. És nem a "próság" az érdekes, csak, hogy ne keverjük őket. Már ha nem arról van szó, hogy én nézek be valamit. :) A tévedés jogát fenntartom.

Osztom ezt a következtetést, nem véletlenül ajánlanak ezt vagy azt a hozzáértők. A magam részéről csak azzal egészíteném ki, hogy az is fontos, hogy az ember a saját igényeit, céljait jól lője be. Pár köztes (és akár költséges) lépcsőfokot ki lehet hagyni, ha valaki odafigyel a jóindulatú tanácsokra.

M.

(#69886) Molydeus válasza 3.Aragorn (#69884) üzenetére


Molydeus
senior tag

A forrasztott bill.-eknél lehetséges olyan 2 vagy 4 lábas LED-eket alkalmazni, ami a kapcsolóba van ültetve, de a lábait ennek is a PCB-re forrasztják (nyomtatott áramkör, ha megvannak a kifejezések, akkor elnézést). A Cooler Master pl. ilyet alkalmaz a CK 530/550v1-ekben, ha rákeresel.
Hot-swap-nál szinte biztos, hogy a LED-ek közvetlenül a PCB-re kerülnek a kapcsoló alá (ez az SMD LED).

Az o-ring teljesen opcionális és ha hot-swap-os megoldásban gondolkodsz, akkor nagy valószínűséggel felesleges lépés ha a cél a halkítás. A silent kapcsolók ugyanazt tudják, csak általában jobb gépelési érzettel és nem csak a leütésnél keltett zajt csillapítják, mint az o-ring, hanem azt is, amikor visszatér a billentyű.

100% ISO-ja van a Glorious-nak, ami egy nagyon alap, merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók). Kompromisszumokkal valamennyire halkítható, de nem lesz olyan, mint egy rugalmas felfüggesztésű és magas profilos bill., cserébe nem kifejezetten drága.
Amennyire láttam a Keychronnak jelenleg nincs 100%-os ISO-ja.

Sajnos a magyar feliratozású kupak készlet igazi unikornis vadászat, ha egyszerre szeretnél jó minőségű (pl. kellően vastag, ami mélyebb hangot ad), tartós (nem kopik vagy fényesedik) és esztétikailag is megfelelő feliratozású (a feliratok jól vannak pozicionálva, nem billegnek a karakterek, tetszetős a betűtípus, stb.). Ha ehhez hozzáveszed azt, hogy a LED világítson is át rajta, akkor az eredmény üres halmaz.
Itt az a kérdés, hogy el tudod-e engedni első körben az átvilágítást, mert akkor lesz néhány magyar lehetőséged (nem sok), második körben pedig a magyar feliratozást, mert angol, német, nordik, stb. feliratozású ISO készletből legalább van választék.

M.

[ Szerkesztve ]

(#69887) 3.Aragorn válasza Molydeus (#69886) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi az infót,

hát a Glorious-nak ott van a The Glorious GMMK - ISO (Barebones) full size + valamilyen switch + hun iso keycap. Gondolom erre gondolsz.

Ezt a "merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók). vs rugalmas felfüggesztésű és magas profilos bill." részt nem teljesen értettem. Ami nekem most van, Aula Assault, az melyikbe tartozik?
A fenti GMMK miért nem jó? mert hangos? vagy miben tudna többet mondjuk a GMMK pro?

Amennyire láttam a Keychronnak jelenleg nincs 100%-os ISO-ja.
Ezt megerősítette a gyártó is, viszont, írták, hogy idén terveznek kijönni a K10 ISO layout verzióval. :K
Magyar kupak készlete van a Keychronnak is, pl ez Azt nem tudom hogy ez mennyiben kompatibilis a 100%-os kiosztású majdani K10-zel. Illetve ez átvilágítós-e.

Nem minden vándorút céltalan...

(#69888) totron válasza 3.Aragorn (#69863) üzenetére


totron
addikt

De sokan használnak angol bill-t, és ők is magyarul írogatnak, nem?
Nem. Torlódik a gy, ty, sz, zs, az a fajta ujjbalett senkinek nem kell. Visszirányban már bevettebb, működőbb: én is qwertz-vel angolozom. Speciálisabb tevékenységekre, ahol a spekcókarakter minden második szavad és szükséges, hogy módosítóbillentyű nélkül, könnyen és gyorsan tudd bevinni, ott indokolt az átváltás. Megszokás kérdése is, ha eleget pötyögsz, rögzül, hogy mi hol. Átjutni a tű fokán egy vizuális listával is lehet, megkönnyítendő a bevésődést (ugyanez Mac-billkombinációk tanulása esetén). Kitűzöd az asztalra vagy fizikai postiten a monitor szélére, ahogy tetszik. De olyan ez, mint az öntöttvas: legelsősorban is használni kell a cumót és meg is vagy.

(#69889) Warpig


Warpig
aktív tag

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20k körül
2.Használt szóba jöhet? akár
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Gigabyte Aivia k8100, elszállt az iksz betű.. nem várnám meg míg vmelyik fontos betű is oda lesz.
4.Mire használnád a billentyűzetet? netezés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) passz. elvoltam az előzővel is
6.Van konkrét modell ami tetszik? jó lenne razer
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar kiosztásút szeretnék
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) elfér a numpad, jöhet
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) csuklótámasz és legyen vezetékes

Köszönöm!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#69890) Mephike válasza [Prolixus] (#69882) üzenetére


Mephike
senior tag

Teljesen igazad van. A Q széria köszönhetően a felépítésének ég és föld a K szériához képest. Legalábbis a Q2 engem rendesen lesokkolt, használatkor a minőségével. Mind a kettőt Gateron G Pro Reddel próbáltam, sőt ugyanazzal a 100 switchel, szóval még nem is az volt, hogy másik szállítmány vagy évjárat, vagy bármi.
Nálam nagyon minimális olaj volt anno a platen.
Pár redes switchet szétszedve nálam a stem részen volt anyag, viszont a switch hűzon tényleg nem ott volt a cucc, ahol kenni szokták.

(#69891) steewcv65 válasza [Prolixus] (#69882) üzenetére


steewcv65
őstag

"Azt tippelném, hogy a Keychron vagy külön gyártatja ezeket vagy saját maga keni utólag."

Ez volt a kérdés, erre pedig olvastad a valaszom. :))
Szoval te is jol irtad es en is :R

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#69892) dqdb válasza Molydeus (#69879) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eddig úgy gondoltam, hogy a Gateron Red/Yellow Pro-k és a Keychron-okba gyárilag szerelt Gateron G Pro-k mintha nem ugyanazok a kapcsolók lennének. Tévedek?
Úgy tudom, hogy ugyanazok, de erre nem mernék megesküdni, és már régóta szeretném tudni én is erre a kérdésre a választ, ezért megkérdeztem egy kapcsológyűjtőt, majd megírom a válaszát.

Eleve ugyanazon néven belül a 3 lábú clear top és az 5 lábú milky top változatok eléggé eltérnek, szóval kétféle kapcsoló fut ugyanazon a név alatt. Ezért linkelem mindig a Smoother Store-t és emlegetem az 5 lábút onnan, amikor ajánlom ezt a típust, azt tapasztalat alapján nem kell kenni, mert simán jár, és megemlítem mindig, hogy egyedül a rugó az, amit érdemes lehet kezelni. A kapcsoló simaságának jelentős részét a ház alsó része adja, és ha ott eltér az öntőforma, akkor a végeredmény is el fog térni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69893) dqdb válasza 3.Aragorn (#69884) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keychron, Glorious... ez itt a nyúl ürege.
Ez csak a kapudrog, mármint a Q sorozat, az üreg az arrébb van ;]

A Glorioustól sem a GMMK Pro, sem a GMMK nem számít jó választásnak a Keychron jelenlegi/közeljövőben megjelenő kínálata mellett, és egyes méretekben vannak más jó ajánlatok is a piacon.

Mert ha lenne egy 100%-os ISO base, amibe hotswap switcheket tennénk, majd magyar keycapek, esetleg o-ring zsírozás.
GMMK-ból van ilyen, kerüld el, Ducky One 3-ból lesz jó drágán, Keychronból a K10 és a C2 lenne ilyen, de abból nincsen ISO és a Q6 lesz hamarosan, de az ISO-ra ki tudja, hogy mennyit kell majd pluszban várni. Épített vonalon a 100%-os méret ritkaságszámba ment eddig érdeklődés hiányában, ennek szerintem is jó lenne megváltoznia.

Az O-ring csak kényszermegoldás, ami megfelelő alappal elkerülhető.

Eleve, a switchekben van a led, vagy azt a base tudja?
MX stílusú kapcsolóban sosem volt LED. Korábban átfűzték rajta a LED-et, ezért van a kapcsoló egyik felén egy téglalap alakú lyuk, az utóbbi időben (és hotswap esetében mindig) SMD LED kerül a kapcsoló alá, amihez áttetsző alsó és felső házas kapcsolót párosítanak. Ez más műanyagot jelent (tipikusan PC a régi idők jól megszokott nylonja helyett), ami ridegebb (szétszedéskor óvatosabban kell bánni vele) és hangra is rosszabb (magasabb frekvenciás hang a nylom mélye helyett). Másik fontos dolog a LED-del kapcsolatban, hogy mivel eredetileg a lock billentyűk állapotának jelzésére találták ki, ezért a kapcsoló alsó felére került hivatalosan (délre néző kapcsoló), ezt a gamer billentyűzetekben megfordították, hogy a felül lévő feliratot világítsák meg (északra néző kapcsoló). Az északra néző kapcsolókkal az a probléma, hogy az épített vonalon legnépszerűbb profillal (Cherry profil, ami nem keverendő össze sem a gyártóval, sem a kapcsolóval) az egyik sorban összeakad, így ha enthusiastt kategóriában délre néző kapcsolók vannak akkor is, ha van világítás, szóval világítós kupakkal sem a feliratot világítják meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69894) dqdb válasza 3.Aragorn (#69887) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami nekem most van, Aula Assault, az melyikbe tartozik?
A "merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók" kategóriába, és
lényegében a GMMK-val ugyanott lennél, csak hotswap lenne, így kapcsolót tudnál benne cserélni, ha az a cél, de azonos kapcsolókkal billentyűzetként nem lenne előrelépés.

Magyar kupak készlete van a Keychronnak is, pl ez Azt nem tudom hogy ez mennyiben kompatibilis a 100%-os kiosztású majdani K10-zel. Illetve ez átvilágítós-e.
Semennyire és nem világítós. Ahol a dyesub szó szerepel, azon csak annyira megy át a fény, amennyire a tömör műanyagon át tud menni, azaz kis mértékben, ha világos a kupak.

Ha csak a clicky kapcsolóktól szeretnél megszabadulni a lehető legolcsóbban, akkor valamilyen Redragon barnával, ha olcsóbban szeretnél előrelépni, akkor várd meg a K10-ből az ISO változatot, ha drágábban, akkor a Q6-ból.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69895) nyunyu válasza 3.Aragorn (#69887) üzenetére


nyunyu
félisten

hát a Glorious-nak ott van a The Glorious GMMK - ISO (Barebones) full size + valamilyen switch + hun iso keycap. Gondolom erre gondolsz.

Nem biztos, hogy a GMMK ISO barebone+magyar addonos KPR kupakszettre gondolt egészen, mint hot swap képes, floating dizájnos, RGB billzetretkeség vizsgálóval felszerelt, sok szopás után hangtompított billzet randa kupakokkal, de azért mutatom:

Tökéletesen látszik, hogy be van kapcsolva a Caps Lock, meg a billzet festés hiányos fózolt élén megcsillanó fények sem vakítanak.

KPR kupakszett sajátossága a szemnek nem kellemes alap+szürke mod színén kívül a túl vastag+túlsütés miatt életlen feliratozása.

F5-F6 alatti socketem túl laza, két ujjbegy közé csippentve a kupakot, kijön vele együtt az Outemu kapcsoló is.

Floating dizájn + RGB in action, tökéletesen kiemeli a retkesség mértékét.

Bocs, nem emlékszem, hogyan kell hotkeyjel váltani az egyszínű meg az RGB effektek között, nálam fixen fekete a default:
Fn+Le Le Le Le Le Le Le Le Le Le Le, amíg kétszeri Fn+Esc lenyomására sem látsz semmit.
Utána billzet kihúz-bedugra (Vagy melós laptop eldobja a KVM switchet eseményre :W) sem játszik snakeet. :DDD

Most, hogy "kigyönyörködtem" bennük, viszem is mosogatni a napi használatban lévő botanical szettemet, aztán lehet, hogy az alapos plate takarítás után belepróbálom a billzetbe a Gateron Silent Brownokat, mert kezd elegem lenni az Outemu Silent Greyek nagyon taktilis huplija után hülyén nyekkenő vastag hangtompítójából.
Viszont amennyire emlékszem, Gateron (S) Brownokkal mindig a puha rugó volt a bajom, ránézek, és már bottom-outol, alsó hangtompítójuk meg csak mutatóban van. (sebaj, minden kupakomon ott az 1.5mm o-ring)
Meg a Cherry specnél vékonyabb stemjük miatt sokkal lazábban állnak rajtuk a kupakok, hajlamosak lerepülni róluk.

(Grr, szortírozhatom szét a KPRt, hogy melyik kupak melyik zacskóba tartozik. (ANSI alap, mod, modpro (Enter+bal Shift), numpad, magyar számok+ékezetek...))

Ha egyszer eléggé felb@szom az agyamat, akkor veszek egy Cherry G80-3000N-t MX Silent Reddel...
Annak talán csak a PCB mounted stabjait kell kezelni, nem kell órákat szopni a filccel béleléssel, hogy ne csörögjön az egész billzet, és csendben legyen.
Botanical kupakszettel akár még billzet formája is lehet, ha kikapcsolom a vakuljparaszt módot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69896) 3.Aragorn válasza dqdb (#69893) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A Glorious nem jó, kerülendő? Itt a srácok eléggé földicsérik, meg úgy ránézésre kultúráltnak is tűnik. A Keychron miben tud többet?
Mik a "más ajánlatok"?

A Keychron-nál maradva, miben lesz jobb a Q6, mint a K10?

Nem minden vándorút céltalan...

(#69897) copass válasza 3.Aragorn (#69896) üzenetére


copass
veterán

első kézműves billentyűzetük, túl sok tapasztalatuk nincs ezen a téren (zsírzást ajánlom megnézni...).
stabikat gyárilag túlkenték...ez úgy elég sokat elmond szerintem.
keychron gyárilag kent switch, stabik nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#69898) 3.Aragorn válasza dqdb (#69894) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Semennyire és nem világítós.

Ezt közben a gyártó e-mailben megcáfolta, szerintük föl lehet őket tenni. (annyi, hogy a numpad rész nincs meg ebben a keycap szettben.) De amúgy miért ne lehetne? A switch teteje ez a kereszt alakú szabvány nem? Elvileg bárhonnan vehetnék keycapet, az is rámenne.

Az, hogy nem megy át rajta a fény, az világos. Illetve nem, pont ez a baj, hogy nem világít, de mind1 :DD

Ha csak a clicky kapcsolóktól szeretnél megszabadulni a lehető legolcsóbban, akkor valamilyen Redragon barnával, ha olcsóbban szeretnél előrelépni, akkor várd meg a K10-ből az ISO változatot, ha drágábban, akkor a Q6-ból.
A clicky kapcsolókkal még nem lenne nagy baj, ha rendesen működnének. A "Keychatter"-től szeretnék megszabadulni, ez a legidegesítőbb probléma, ill. hogy sérült a jelenlegi bill. Nem használhatatlan, csak zavaról, hogy a hosszú "í"-t ALT+0237-el tudom csak leírni.

De őszintén szólva megtetszett ez a custom műfaj, most ebben gondolkodom, olvasgatok.

copass: Ez igaz, azon a lube mennyiségen én is megakadtam.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#69899) dqdb válasza 3.Aragorn (#69898) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt közben a gyártó e-mailben megcáfolta, szerintük föl lehet őket tenni.
Fel, és ilyen szép lesz a végeredmény. Megfelelő méretű jobb Shift nincsen a készletben, ahogyan a jobb oldali Ctrl és Alt is kisebb lesz, valamint az Fn és Menu felirata is rossz lesz. Plusz az általad is említett numpad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#69900) micafighter válasza micafighter (#69849) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezek az owlstabok elsőre egész jónak tűnnek, szerintem van olyan jó mint a zeal, es ehhez adnak bandaid modhoz szükséges tapaszt is, illetve egy wire alá helyezhető wire stabilizátort (nem tudom még mennyi gyakorlati haszna lesz). Szereztem közben stabilizátor testert, úgyhogy jobban össze tudom majd hasonlítani őket a Durock v2vel is.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.