Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) dqdb válasza andronymus (#70147) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt azért egy komoly 11ms-es késést beírnak neki és érdekel a ti álláspontotok.
A Q1-en QMK firmware fut, itt találsz egy hosszabb cikket a QMK input delay-ről. A K2-n nem QMK fut, annak a késleltetésére a Q1-ből nem lehet következtetni.

4-5 éve összedobott valaki egy hosszabb listát az akkor népszerű billentyűzetek késleltetéséről (háttérinfót nem mellékelt), és 40-80 ms közötti értékek jöttek ki, ahol (erre határozottan emlékszem) egy vezetékes Apple billentyűzet nyert, míg a gamer billentyűzetek 60-70 ms környékén voltak.

Kb beleszerettem ezekbe a compact 65%-ba.
A Q1 és a K2 is 75%-os. A Q2 és a K6 65%-os.

érdemesebb gondolom ISO-t venni, mert könnyebb rá keycap-et venni rá igaz?
Nem igaz, ANSI-ra mindig is könnyebb kupakot venni, ás ma is bőven akad készlet ISO támogatás nélkül. Ezzel együtt az is igaz, hogy manapság azért már nem olyan nagy probléma az ISO, mint 4-5 éve volt, akad bőven olcsóbb készlet ISO támogatással.

Glorius GMK PRO-t néztme ki de azért kicsit túl árazotnak érzem
Abszolút értelemben véve nincsen túlárazva, a konkurenseket is hasonló áron adják, de relatív értelemben egy Q1 jobb nála gyári állapotban, de az alakítható.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70152) [Prolixus] válasza andronymus (#70147) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Most őszintén, te láttál már olyat, hogy egy vezetékes billentyűzeten olyan sok volt a késleltetés, hogy játékra alkalmatlanná teszi? Egy vezetékesnél ez sosem kérdés. Semmit nem fog érezni hogy 11ms vagy 5 ms...

Nem érdemes bedőlni a marketingnek.

ISO keycap szettből kevesebb van mint ANSI-ból. Úgyhogy pont fordítva, ha valakinek nem kell az ISO kiosztás, mindig érdemes ANSI-t venni inkább. Max eladásnál lehet ez szempont, hogy ISO-ra valszeg több lesz a vevő, itthon legalábbis.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70153) nyunyu válasza [Prolixus] (#70150) üzenetére


nyunyu
félisten

Utoljára akkor volt kontroller a kezemben, amikor a városi könyvtárunkban lehetett tolni a Super Mariot SNESen.

Ja nem, pár évvel később haver Gravis Gamepadjével kipróbáltam a FIFA 96-ot.

(Billzet+egérre a 97-es Guru táborban szoktam rá, mert állandóan lemostak Quake multiban az egerészők.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70154) copass válasza nyunyu (#70149) üzenetére


copass
veterán

akkor ajánlom a DS3-at, az "könnyű" a DS1-hez képest. van egy logikája, rá kell érezni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70155) Throme válasza andronymus (#70147) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ezt a 11ms értéket valamely "gémer" topikban is érdemes feltenni, hogy sok vagy kevés, mert ugye ott van még az egér és a monitor is, ami befolyásolja a reakcióidőd, valamint a pc-d is, hogy mit tud kipréselni magából.

#70146nyunyu
Ezért használok kontrollert pc-n is.
Egyedül a célzásban van hátrány, de ezt se a billentyűzettel csinálod, hanem az egérrel.
Szerintem, ahol a WASD és Space gombokon felül mást is kell használni ott szívás a billentyűzet, ha csak nem vagy masszív esportoló

[ Szerkesztve ]

(#70156) nyunyu válasza Throme (#70155) üzenetére


nyunyu
félisten

Mutatóujjam a D-n, középső a W-n, gyűrűs az A-n.

Majd hirtelen nyúljak ki a G-ért, vagy le az Y-ért???
Vagy melyik ujjammal nyomjam a Q vagy E-t?

Ez állandóan kizökkentett az ERben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70157) Throme válasza nyunyu (#70156) üzenetére


Throme
veterán

próbáld ki a kontrollert... kényelmesebb fogás, nem kell keresni a gombokat, komfortosabb elhelyezkedés a görnyedés helyett, rövidebb reakcióidő..... nehézksebb célzás, már ha abban a játékban kell lőni pontosan egyáltalán.

(#70158) andronymus válasza dqdb (#70151) üzenetére


andronymus
tag

Mea culpa, nem figyeltem telejsen oda miközbe írtam.

#70151dqdb
Köszönöm az olvasmányt, átfutom! De egy garis klavinál nem biztos megmernék lépni egy ilyet. Ilyen szinten nem vagyok tisztába ezekkel és van egy olyan érzésem itt kihagyok egy ; -t gyorsan tégla lesz a klavi :D

#70152[Prolixus]
Igazából engem is meglepett ez a dolog. Ezért is kérdeztem meg, hogy ez, így mennyire marketing maszlag rthingsen.
Nem vagyok pro player ezért se érzem azért nagyon kulcs pontnak ezt a dolgot, de ha már ember kiad ennyi pénz akkor igyekszik a legjobb ár érték arányt meglelni.

#70155Throme
Köszönöm rá kérdezek.
SZVSZ egy kompetitív játékba biztosan fontos.
Pláne úgy, hogy CORSAIR K70 TKL 1.2 ms írnak.

Köszönöm a válaszokat!

(#70159) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech MK295 billentyűzetről?
Irodai felhasználásra jó?

(#70160) copass válasza Throme (#70157) üzenetére


copass
veterán

görnyedést nem értem, semmi köze a kettőnek egymáshoz! :D
a folyamatos markolástól nekem begörcsölt a kezem és a hüvelykujjamat is kegyetlenül terhelte már 1 óra után. főleg a folyamatos nézelődés és mozgás korrigálása...
lineráis switches billentyűzet után, egy gumidómos akármit nyomkodni katasztrófális volt számomra.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70161) dqdb válasza andronymus (#70158) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy QMK firmware-rel szerelt billentyűzet szoftverfrissítéssel történő téglásításához tehetség kell, annyire hülyebiztos a rendszer. A Keychron eleve annak tudatában adja el a QMK-t használó billentyűzeteit, hogy azon a felhasználók firmware-t cserélhetnek, ezenkívül a bootloader nélküli állapot is orvosolható.

Ahogyan a cikk és a hivatalos dokumentáció is említi, a QMK alapértelmezetten konzervatív prellmentesítést alkalmaz, azaz csak azután küldi ki a billentyű lenyomásáról az eseményt, ha az stabil állapotba került, ez MX típusú kapcsolóknál 5 ms-t jelent, azaz ekkora késleltetés mindig van ezzel a megoldással. Azonban ha egy agresszívabb algoritmust választ ki az ember, ami a lenyomásról azonnal generálja az eseményt, akkor ez az 5 ms késleltetés megspórolható. Szintén sokat javít a késleltetésen, ha kiiktatod a firmware-ben a háttérvilágítást, így az MCU-nak nem kell felesleges köröket futnia az idő felében.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70162) Throme válasza copass (#70160) üzenetére


Throme
veterán

kontrolleren nem gépelsz, ez a gumidómos nyomkodás csak kifogás :K :P
Egyébként többnyire az iránykarokat meg a ravaszt használod, egyik se gumidómos és csak mellékesen a gombokat. Mondom én hogy kifogás ;)

Bill + egér asztalon van többnyire. Ott kell ücsörögni fölötte/előtte, mellette, mögötte..stb
Kontrollerrel akár fekve is játszhatsz ;) , vagy fotelben elnyúlva...stb.
Konzolon még vezeték sem kell.

#70158andronymus
Nem tudom mennyire komoly szinten nyomod ezt a kompetitív kategóriát mert az 1,2 ms-hoz képest soknak tűnhet az 11ms , de pl a monitorod 2xx Hz feletti (de legalább 144/160Hz)? és ehhez a PC-d tolja a 2xx fps-t (legalább 144/160 fps)? Mert nem csak a reakcióidőd a fontos, hanem a pontos célzás is. Szóval lehetsz gyors, de ha pontatlan vagy, akkor az megint nem jó
Egered késleltetése jobb, mint 11ms?
Ezért gondolom, hogy rendszer szinten kell nézni ezt az esetet.

Na de várjunk, most nézem az árakat a CORSAIR K70 TKL olcsóbbnak tűnik a Q1-nél és jobb a késleltetés. Akkor gyakorlatilag meg is találtad amit keresel :)

(#70163) copass válasza Throme (#70162) üzenetére


copass
veterán

"még vezeték sem kell" disconnect error?...ravaszokban van egyedül switch, a többi gumidóm...
gondold már egy kicsit végig: a mozgást és a nézést a két hüvelykújjadra terheled. mutató/középső a ravaszokon és közben a gyűrűs,kisújjaddal a tenyeredhez szorítva kapaszkodsz a kontrollerbe.
ezzel szemben a billentyűzet és egér fixen az asztalon van, nem kell görnyedni felette.
kényelmesen hátradőlsz a székedben és játszol. nem kap görcsöt a kezed, mert nem kell tartanod a cuccot. ezért sokkal pontasabb leszel. ugyanakkora baromságnak tartom a kontrollereket mint a vertikális egereket.
arról nem is beszélve hogy egy valag segítséget be tudsz állítani ha kontrollerrel játszol, az meg milyen már hogy hasra lőssz és fejlövés lesz belőle! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70164) andronymus válasza Throme (#70162) üzenetére


andronymus
tag

Közel se tolom olyan magas szinten és nem is az a legfontosabb, hogy úúúúristen 0,1 ms a késés.

Pusztán csak ilyen összegért igyekszem legjobbat választani.

K70 azért nem opció mert nem tetszik.
Olyat keresek aminél 65% vagy tkl, de inkább az előbbi és switchek nem lógnak ki és minőség.
És fontos lenne MO-n vásárolható termék azért ha még se jönne be annyira :D

Kérdésedre válaszolva
monitor 165hz
gép150 fps
egér g502 igaz ő se mai darab :D azt is szeretném cserélni de annak 10 ms a késése.

(#70165) nuke7 válasza Jorus (#70140) üzenetére


nuke7
veterán

Mi az a monitor lámpa.. ? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#70166) nyunyu válasza andronymus (#70164) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdésedre válaszolva
monitor 165hz
gép150 fps
egér g502 igaz ő se mai darab :D azt is szeretném cserélni de annak 10 ms a késése.

Mennyi a pinged a szerverre? 100ms?
Nincs több kérdésem.

Amíg nem használsz kékfogat, addig szerintem túllihegitek az inputlag kérdéskört.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70167) andronymus válasza nyunyu (#70166) üzenetére


andronymus
tag

most megnéztem 54ms :) de persze azért tudjuk, hogy sok mindentől függ.

De inkább az érdekelt, hogy tudtok e javasolni ilyen stílusú klavit ami szerintetek jobb vagy ez is ugyan úgy megfelel a céljaimnak? + persze az is kérdés rtings mennyire valós adatokat közöl.
Én csak teszteket olvasok személyes tapasztalatom nincs teljesen új vizeken evezek.

"Amíg nem használsz kékfogat, addig szerintem túllihegitek az inputlag kérdéskört."
Lehet tök igazad van ezért kérdzek tőletek :) jobban képben vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#70168) [Prolixus] válasza andronymus (#70167) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha valós adatokat közöl, akkor bőven elég az amit a billentyűzet tud. Semmit nem fogsz észrevenni ebből, szvsz szerintem is nagyon túl van lihegve a téma.

Vezetékmentesnél szinte sosem baj az input lag. Vezeték nélkülinél esetleg.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70169) 3.Aragorn válasza andronymus (#70167) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Amúgy ha valakit érdekel, itt vannak mért imput lag értékek, különböző billentyűzeteknél:[link]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70170) Jorus válasza nuke7 (#70165) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt mutatják miért/mire jó.

Nálam ilyenek vannak fent: BenQ ScreenBar LED monitorlámpa. Nekem határozottan kevésbé fárad a szemem, amióta ezek vannak a monitorokon. Itt egy review róluk.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70171) nyunyu válasza 3.Aragorn (#70169) üzenetére


nyunyu
félisten

Az mondjuk durva, hogy a mínusztech junifájingja gyorsabb, mint a vezetékes Model M :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70172) Molydeus válasza 3.Aragorn (#70169) üzenetére


Molydeus
senior tag

6.7 a GMMK? Na bakker, erre sem foghatom a bénázást... :D

Kontroller témában copass nézeteit osztom. Baromi fárasztó két ujjal tartani az egészet, ami ráadásul fejnehéz az aksitól, szóval folyamatosan lebillenne.
Amióta a játékokat "kiszerveztem" a ControlPadra, már se tologatnom nem kell a bill.-t, se az eltolt sorok sem terhelik az ujjízületeim.
A béna kiosztást meg nem is értem, az első dolgom átírni a saját profilomra. Mostanra ott tartok, hogy a kurzorblokk szerű mozgásirányokat is lecseréltem "WQSD"-re, mert azt vettem észre, hogy hátrafelé mozgásnál az egész kézfejem mozog, mintha összeakarnám csukni a tenyerem, ha pedig a Q-nak megfelelő billentyűn van alaphelyzetben a gyűrűsujjam, akkor ugyanennél csak a mutató ujjam mozog.

M.

(#70173) Molydeus válasza Jorus (#70170) üzenetére


Molydeus
senior tag

Tetszik. Praktikus és felszabadítana egy asztali lámpa helyet az asztalon.
Viszonylag gyakran kell a monitor felett átnéznem vagy átnyúlnom. Mennyire stabil ez a rögzítés, ha szemből vagy felülről meglökném véletlenül?

Előre is köszi!
M.

(#70174) 3.Aragorn válasza nyunyu (#70171) üzenetére


3.Aragorn
addikt

nyunyu: Hogy melyik? :D (tényleg nem tudom, melyikeket mondod, becenevekből nem értek)

Molydeus: 6.7 a GMMK? Na bakker, erre sem foghatom a bénázást... :D

Dehogynem, lehet lag, ping, latency, csapattársak, időjárás, havibaj, bármi ;]

Itt amúgy fölmerült bennem, hogy mennyit jelent a switch a lagnál, pl. egy CHERRY MX SPEED SILVER, vagy valamelyik nagy gamer márka optikai switch-e., és mennyi az a lag amit magán a pcb-n szedsz össze.

Jorus: Hát nem tudom, én egy webkamerát sem tűrök meg a monitoron, még ha nem is lóg bele fizikailag, baromi zavaró hogy ott van. Ez meg még oda is világít? Minek? Ezt így ha fizetnének se használnám... ;]
Szórt fény kell a szobába, +esetleg világító keycapek, ha annyira kell azt látni.
Még ha a monitor alatt lenne, akkor látnám értelmét.

Akkor már inkább vennék egy Infrared Keyboard Hand Warmer-t, az oda is világít ahova kell meg a kezedet is melegíti.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70175) Jorus válasza Molydeus (#70173) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elég stabilan odacsípteti magát, de függ attól is, hogy mekkora felületen tud elöl támaszkodni, tehát milyen a monitor kávája. Amikor állítgattam, még csúsztatni sem nagyon lehetett, így szerintem kellően stabil. Nálam mondjuk 49-es monitorra vannak feltéve, afölött ha akarnék se nagyon tudnék átnyúlni, szóval véletlen lelökést még nem szimuláltam. :D

3.Aragorn: a monitorlámpa nem a billentyűzet megvilágítása miatt lett természetesen, hanem, mert a szemem sokkal kevésbé fárad így a napi 12-14 óra gép előtt üléstől, mint amikor mindenféle szórt fények voltak a munkaterület körül. Próbáltam asztali lámpát, spotokat, monitor mögötti LED-eket, szal kb. mindent, amit erre a problémára javasolnak, és ez az első, ami bevált.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70176) 3.Aragorn válasza Jorus (#70175) üzenetére


3.Aragorn
addikt

értem

Nem minden vándorút céltalan...

(#70177) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ajánlások között olvastam a Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown és Redragon K556 RGB Brown Switch Gaming billentyűzeteket. Látom, hogy vannak magyar kiosztással. Ezek ISO-k?
Előre is köszönöm a választ.

(#70178) [Prolixus] válasza Gabonetta (#70177) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A magyar nyelvűek ISO-k, igen.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70179) 4nick8


4nick8
őstag

Ez eléggé rgb?

(#70180) dqdb válasza 4nick8 (#70179) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, hol vannak az átlátszó kupakok és kapcsolók?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70181) [Prolixus] válasza dqdb (#70180) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Knob sem átlátszó. Gyenge.

;]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70182) nuke7 válasza Jorus (#70170) üzenetére


nuke7
veterán

áhhh, hát ez rohadt drága...
de... én két lámpával a monitor mögötti fehér falat világítom meg... a monitort - ami amúgy is ad fényt - minek akarnám megvilágítani..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#70183) [Prolixus] válasza nuke7 (#70182) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem a monitort világítod meg, a linkelt "tesztben" (bár inkább csak egy beszámoló) pont elmondja, hogy attól félt a monitorra fog menni a fény és tükröződik majd, de úgy van megkonstruálva (állítólag) a fényforrás, hogy a képernyőre magára pont nem megy, így nincs visszatükröződés.

Azt mondjuk én sem látom be, hogy szemfáradás szempontjából miért lenne ez bármiben jobb mint egy asztali lámpa (mármint miért lenne hatékonyabb annak megelőzésében)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70184) Jorus válasza nuke7 (#70182) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem a monitort világítod meg, hanem az előtte levő munkaterületet, ami így nincs sötétben, ezáltal kisebb a kontraszt a monitor fénye és a környezete között. A monitor mögötti fal megvilágítása teljesen jó megoldás, nálam is úgy volt, amig kicsi, 32-es, 34-es monitorjaim voltak, de így most a 49"-es plusz 34"-es felállásban hiába világítom meg a falat a monitorok mögött, az onnan visszajutó fény nincs a látómezőmben.

[Prolixus]: egy számodra megfelelő színhőmérsékletű és megfelelően beállított asztali lámpa semmivel sem rosszabb megoldás ugyanerre a célra, csak nálam nem igazán férne el sehol. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70185) 4nick8 válasza [Prolixus] (#70181) üzenetére


4nick8
őstag

ezek a double shot, pbt ASA keycap-ek ilyenek :(

(#70186) nuke7 válasza Jorus (#70184) üzenetére


nuke7
veterán

:R Érthető, köszi. ( erre nincs akkor szükségem )

https://youtube.com/user/nuke7

(#70187) 3.Aragorn válasza Jorus (#70184) üzenetére


3.Aragorn
addikt

49"-es plusz 34"-es :Y
Szívesen látnék képeket és technikai adatokat arról a setuptól.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70188) Jorus válasza 3.Aragorn (#70187) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ebben a postban tettem be képet, a monitorok típusai pedig az adatlapomon olvashatók, de parancsolj: Samsung QH49R és LG 34WK95U-W

Bocs többiektől az OFF-ért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70189) 3.Aragorn válasza Jorus (#70188) üzenetére


3.Aragorn
addikt

durva, nem kispályázol :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#70190) nuke7 válasza 3.Aragorn (#70189) üzenetére


nuke7
veterán

Mondjuk én sose értettem a 4K monitort :DDD
játszani nehéz rajta, fejleszteni meg kicsik lesznek a betűk (meg minden) aztán ha nagyítom, akkor annyi fér majd rá mint a fullhd/1440p-re :U a 37:9 1080p pont elég nekem :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70191) Csandi válasza nuke7 (#70190) üzenetére


Csandi
őstag

49 colon már nem olyan kicsik a dolgok rajta :)

(#70192) proci985 válasza nuke7 (#70190) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

43-49"@4K az kb jo, csak ugy meg az ulopozicio macera.

nekem 3x32@1440p lett a megoldas, miutan eleg sokat kellett commandlineoznom egy idoben es konkretan kifolyt a szemem. igaz neha az egyik monitort lekapcsolom ha epp nem kell, mert egyebkent megterhelo ha nem kell a folyamathoz epp akkor.

nagyitas tenyleg rakfene szokott lenni, meg amikor pl a voros alahuzas nem latszik a "nightmode"ban levo IDEn.

btw, bill nekem diszvilagitani van. ha kimelni akarod a szemed, akkor jobb jobb a diszvilagitas. dolgozoszoba nalam nappali fenyben uszik, 5 color hue lampaval (mert azok eleg erosek). covid HO alatt visszatero komment volt, hogy nalam tenyleg nappali feny volt, telen is, amikor itt par orat van csak vilagos.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70193) dqdb válasza nuke7 (#70190) üzenetére


dqdb
nagyúr

fejleszteni meg kicsik lesznek a betűk (meg minden) aztán ha nagyítom, akkor annyi fér majd rá mint a fullhd/1440p-re :U
Arról a lényeges apróságról feledkezel meg, hogy szövegeknél sokkal finomabbak lesznek a részletek a nagyobb felbontás miatt, így hiába lesz fizikailag ugyanakkora a szöveg a kijelzőn, az olvashatósága sokat fog javulni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70194) nuke7 válasza dqdb (#70193) üzenetére


nuke7
veterán

Nincs bajom az olvashatosaggal :N
egy 4K laptop monitort használtam kicsit több ideig 250-300%-on és nem volt olvashatóbb mint a felette levő fullhd :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#70195) prolad válasza nuke7 (#70190) üzenetére


prolad
őstag

Nagyobb monitorokhoz kell a 4k. Pl az előző monitorom 55 hüvelykes volt, ahhoz statikus tartalomnál már kevés is volt, oda már elférnének a 6/8k panelek (csak ugye azt már mivel hajtod).
1440p felső határa olyan 32 hüvelyk körül volt, ott még élvezhető képet adott, de már majdnem határeset. Viszont teljesen jó a széles 34-49-es monitorokhoz, de csak mert azoknak a magassága pont megegyezik egy normál 27-es monitorral, a szélességgel pedig arányosan nő a felbontás.

(#70196) Csandi válasza prolad (#70195) üzenetére


Csandi
őstag

:K :K

(#70197) copass válasza Jorus (#70140) üzenetére


copass
veterán

fogadjunk nincs macskád! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70198) Gabonetta válasza [Prolixus] (#70178) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm!

(#70199) 3.Aragorn válasza [Prolixus] (#70081) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Visszaírtak Keychron-ék, custom ordert nem tudnak most felvenni, viszont ahogy írják: "We will try to release more add-on items for Q3 of ANSI and ISO layouts later this month if things go well."
Reméljük így hamarosan lesz rendes TKL ISO-HU keycap szett.

+Közeledik a Q5 és Q6 release is :K

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#70200) [Prolixus] válasza 3.Aragorn (#70199) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez eléggé sanszos hogy a plate-re vonatkozik, legalábbis májusra volt betervezve korábban a Q3 specifikus plate release.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.