Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) nuke7 válasza Raz3r (#70349) üzenetére


nuke7
veterán

SPC -ről nem hallottam rosszakat, de engem a hideg kiráz a lineáris kapcsolóktól... :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#70352) Molydeus válasza Raz3r (#70349) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igaz nem Thor, de van alap Gateron Red-del szerelt bill.-em kifejezetten játékra. Szerintem erre a célra teljesen rendben van, könnyű, gyors kapcsoló.

M.

(#70353) 3.Aragorn válasza Throme (#70345) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Oké, nicns TKL-re magyar. Ez tény, ez van.
De van rá esély, hogy ez a közeljövőben változzon.

Nem minden vándorút céltalan...

(#70354) Tamarel válasza nuke7 (#70347) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hol lehet ilyet megnézni, kipróbálni?

Nem bántásból mondom: szakmai ez a fórum, csak pont a gyakorlati / praktikus információk hiányoznak.
Nyilván unalmas nektek a lapos-csendes-szigetes-világítós vs retro-nagy-hangos téma, de az összefoglalóban sincs adat, 4-5 óra turkálás után se lettem sokkal közelebb a megoldáshoz. Vakon meg ugyan ki akarna vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#70355) Domonkos válasza Tamarel (#70354) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pedig a legjobb tanacs a lapos, szigetes es laptop-szeru billentyuzetekhez az tenyleg az, hogy "Ne!". :U

Ha nem epp arra kell, hogy naponta legyen hurcibalva a laptoptaskaban/hatizsakban, akkor csak siman egy rossz valasztas.
Tul sok info nincs, nem lesz itt roluk, mert nem igazan kedveltek - foleg ebben a topikban.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70356) Tamarel válasza Domonkos (#70355) üzenetére


Tamarel
senior tag

Keychron low profile optikai barna / banana volt az eredeti kérdés.

Közben kaptam privátban több infót, amit köszönök szépen.
A mechanikus vagy optikai és a barna vagy banana még nem dőlt el.

Nagy eséllyel direkt gyártói rendelés lesz, idehaza sehol nem láttam a keresett variációt.

(#70357) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Q3-hoz közben felkerültek a különböző plate variánsok (réz, PC, FR4), ANSI illetve ISO változatban is, ha valakit érdekelne. [link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70358) dqdb válasza [Prolixus] (#70357) üzenetére


dqdb
nagyúr

Határozottan jó áron adják, az pedig külön pozitívum, hogy külön ANSI és ISO variáns van (ahogyan illik), mert ezek az Enter környékén jobban tartanak, mint a nagy L alakú kivágásos univerzális.

Tamarel: kár, hogy az a valaki csak privátban és nem publikus osztotta meg a tapasztalatait, hiszen olvassa a fórumot, ha neked reagált, így azt is látja, hogy low profile vonalon kevés a tapasztalat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70359) [Prolixus] válasza dqdb (#70358) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jaja, a Keychron lehet nem innoválja szét az iparágat és a mások által kitaposott utat és trendeket követve ugyan, de határozottan korrekt dolgokat dobnak piacra, korrekt áron. Üde színfolt valahol a kicsi custom groupbuy világ és a nagy tömeggyártók között félúton.

Szerintem ha ezeket a Q billentyűzeteket megcsinálnák wireless változatban vagy low profile változatban is (mondjuk a 65%-os Q2-őt, egy TKL Q3 elég fura lenne nyilván), akkor kb a legtöbb "átlag" usernek az lehetne az endgame billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70360) Domonkos válasza [Prolixus] (#70359) üzenetére


Domonkos
Ármester

Wireless, low profile -> az atlag usernek "endgame".

Ok. A wireless - foleg ha az opcionalis - akkor latom, hogy ad az egeszhez erteket.
Viszont a low profilesag.. haaat.. :/
Hosszu tavon kenyelmetlen, konnyu vele melle utni, keves hozza a cseredarab, stb. Konkretan ez miert jo? Miert lett ez az altalanos igeny?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70361) dqdb válasza Domonkos (#70360) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miert lett ez az altalanos igeny?
öööööööööööööööö mert az emberek jelentős része laptopot használ már egy évtizede, egeret még köt rá, de billentyűzetet már nem, és így a lapos, rövid úton járó billentyűzetekhez szokott, amit nem akar elengedni?

Szerintem egyáltalán nincsen baj azzal, ha valakinek low profile cucc kell, a baj inkább a piaci elérhetőséggel van pótalkatrészek terén. Bár igaz, a legtöbb emberben a mechanikus billentyűzetek is az elektronikai termékeknél megszokott elromlott-már régi-kidobom kalapba kerül, miközben ha nem sétált be az ember a vendor lock-in csapdájába, akkor a billentyűzet az egy házilagosan is javítható dolog.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70362) Domonkos válasza dqdb (#70361) üzenetére


Domonkos
Ármester

>lapos, rövid úton járó billentyűzetekhez szokott, amit nem akar elengedni

Ez rendben is lenne, ha nem lenne egy pontosan(?) ilyen parameterekkel megaldott billentyuzet egybeepitve azzal a geppel, amihez szokott.
Akkor a kerdes az az, hogy miert akar ugyanolyat, ha mar van egy? :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70363) [Prolixus] válasza Domonkos (#70362) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Azért azt te is belátod, hogy amint rákötsz egy külső monitort arra a laptopra, akkor elég fura úgy gépelni, hogy előtted van a laptop az íróasztalon, de közben meg a nagy monitort nézed.

Másrészt sok laptop billentyűzeten túl kicsik a kupakok, de valakinek simán tetszhet az a gépelési élmény, csak valami fizikailag nagyobb kupakos változatban szeretné megtalálni.

Én sem csipázom különösen a laptop billentyűzeteket, meg a low profile dolgokat, de látod hogy van rá igény, akár érthetetlen nekünk, akár nem. A papírvékony laptopok is menők, de azon túl hogy könnyűek, semmi praktikus előnnyel nem járnak csak hátránnyal (szar hűtés, kevés port stb). Könnyű laptopot viszont nagyobb térfogatú gépházba is lehetne csinálni, szóval az egész nem indokolt. Mégis ezekre van kereslet, még az üzleti szférában is.

"Hosszu tavon kenyelmetlen, konnyu vele melle utni, keves hozza a cseredarab, stb. Konkretan ez miert jo? Miert lett ez az altalanos igeny?"

A kényelmetlen szerintem relatív és szubjektív, az hogy nem praktikus a keycapek, cserealkatrészek stb hiánya miatt, az viszont tény. Ugyanakkor a a melléütéses dolog is akkor igaz nagyon, ha vakon gépelsz, ha amúgyis nézed a billentyűzetet akkor szerintem kevesebbet ad a pontossághoz egy tisztességes sculpted keycap szett. Meg sokan simán csak ezt szokták meg, szóval valamilyen szinten érthető, hogy ha asztali PC-hez keresnek billentyűzetet is valami hasonlóban gondolkoznak.

Ami szerintem inkább érthetetlen, hogy az ollós külső billentyűzetek amik a legközelebb állnak a laptop "élményhez" teljesen kihaltak mára gyakorlatilag. Azok sem praktikusak, mert tisztítani őket iszonyat fos dolog, de pl egy Cougar 200K-n szerintem tök király volt gépelni.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70364) Horvi válasza [Prolixus] (#70357) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ezt már vártam. Lesz miből válogatni ha az acél plate nem jön be.

Hello darkness, my old friend...

(#70365) Tamarel válasza dqdb (#70358) üzenetére


Tamarel
senior tag

Majd kiírom egyben a nyomozás eredményét.

Nagyon régen láttam egy Tesoro Gram XS-t élőben, most keresek Logitech G815öt és bármilyen Keychron-t megtapasztalásra.
Nagy eséllyel gyártótól rendelés lesz.

Domonkos:
Az igény oldalra egyszerű válaszolni: laptop mellé a monitor hozza el. Nálam jelenleg 2 laptop + 1 monitor, amiből értelemszerűen a monitor van középen.

[ Szerkesztve ]

(#70366) HardRic válasza [Prolixus] (#70363) üzenetére


HardRic
addikt

Az hogy ki mit tart kényelmesnek és mivel gépel pontosan az teljesen relatív. Ez a srác aki 200WPM felett gépel és versenyekre jár, habár szereti a mechanikus billentyűzeteket, a laptopján gépel a leggyorsabban. Valószínűleg pont a rövid travel miatt.

(#70367) [Prolixus] válasza HardRic (#70366) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem mintha nem pont ezt mondtam volna, hogy a kényelmetlenség relatív és szubjektív. :DDD

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#70368) Domonkos válasza HardRic (#70366) üzenetére


Domonkos
Ármester

De nem is allitottuk, hogy a kenyelmes billentyuzeteken lehet a leggyorsabban gepelni. Altalaban nem. En is egy csomo sebesseget bealdozok, hogy redukaljam a kez-/ujjmozgast. Es ez egy kituno trade-off, mert hosszu tavon jobb. Foleg ugy, hogy szerintem a mostani setup-ommal sem maradok el nagyon a mindenkori sebessegrekordjaimtol.

A kenyelem szubjektiv, persze. De ezeket akkor is piszoknehez igazolni:
- row stagger
- low profile
- chiclet ; hogy a tobbit ne is emlitsem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#70369) HardRic válasza [Prolixus] (#70367) üzenetére


HardRic
addikt

Ja nem ellentmondani akartam, csak hozzáfűzni egy példát. Nem voltam egyértelmű.

(#70370) HardRic válasza Domonkos (#70368) üzenetére


HardRic
addikt

A row staggert akkor kellett volna elfelejteni, amikor bejöttek az első billentyűzetek. Igy is úgy is különbözik egy billentyűzeten való gépelés az írógéptől. Az “ismerősség” okán teljes baromság volt megtartani. Felfoghatatlan számomra, hogy a mai napig ez a standard.

(#70371) F34R válasza HardRic (#70366) üzenetére


F34R
nagyúr

Van az a srac aki brittle bone betegsegben szenved.. az osszes csontja torott a karjan, az is 200 folott daral notebook billentyuzeten. minden esetre deformalt az uja annyira hogy kenyelmesen gepeljen :DDD

(#70372) b3ci


b3ci
csendes tag

Tudnátok ajánlani szervízt/valakit, aki foglalkozik mechanikus billentyűzet kapcsoló cserével?
Előny, ha debreceni.

(#70373) Champipi


Champipi
senior tag

Logitech MX Mechanical-nak örülünk? Jó lesz ez?

[ Szerkesztve ]

(#70374) dqdb válasza Champipi (#70373) üzenetére


dqdb
nagyúr

Feleannyiért lehetne örülni, kétharmadáért jó áron lenne, de 60 és 70 ezerért vicc. Magyar változatot várni ugyan lehet, csak nem érdemes, de úgysem lesz belőle.

Hihetetlen, hogy a Logitech a vezetéknélküli technológiájával évek óta nem akar egy jó mechanikus billentyűzetet készíteni, pedig minden adott lenne náluk.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70375) nyunyu válasza Champipi (#70373) üzenetére


nyunyu
félisten

180€ a full size?

Jááj, ez már bolt vevős, így a meglévő mekkmesterrel nem mehet egy vevőről, mekkmester 3 business-ért meg nincs kedvem +85€t fizetni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70376) Jorus válasza HardRic (#70370) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én elő szoktam venni a Varmilot 1-2 hetente pár órára, hogy ne szokjak el teljesen a hagyományos billentyűzetektől, és érdekes módon a gépelés még nem is olyan vészes rajta, de a játék, az - számomra - nagyon kényelmetlen, pár perc után rendesen elfáradnak az ujjaim a WASD felett abban a görbe pózban, hiába forgatom bármerre a billentyűzetet, azt már szentem nem fogom többet kényelmesnek érezni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70377) Tamarel válasza Tamarel (#70365) üzenetére


Tamarel
senior tag

Media Marktban végignéztem az összes billentyűzetet.

Kapcsolók:
- kék: érzésre a legjobb, csak zajos
- piros: furcsa az nulla visszajelzés
- barna: elviselhető, bár mintha dupla kattanása lett volna, elég magasan volt a holtpontja —> a banana-t nem értem

Kialakításra:
- mechanikus: mind hagyományos, teljesen szokatlan a hatalmas gomb és a hosszú lenyomás, többet kell dolgozni kézzel (pedig anno sokáig elkerültem a laptopra váltást) + a zörgő/billegő (leharcolt?) billentyűsök gépelési érzete egy borzalom
- lapos: mind gumiharangos és a felének a kialakítása kényelmetlen, talán az ewent volt a legfeszesebb mind közül

Logitech volt több is, nem volt nagy szám egyik sem.
Optikaiságot nem sikerült beazonosítani egyiknél sem.

Low profilhoz nem kerültem közelebb. Valamikor az Alzában megpróbálom megnézni a Keychron-t. Leginkább miután beérkezik a K3 optical és a K5, július 7én… vagy amint jön elérhetőségi értesítés.

[ Szerkesztve ]

(#70378) Mephike válasza Tamarel (#70377) üzenetére


Mephike
senior tag

Még a Pixelt tudom ajánlani, hogy nézz be ha szeretett fővárosunkban laksz ;)

(#70379) Mephike válasza Champipi (#70373) üzenetére


Mephike
senior tag

Van egér náluk, amit jónak tartok. Viszont nem fogok most este úgy lefeküdni, hogy ez a billentyűzet kell nekem tőlük.

(#70380) Dronor válasza HardRic (#70323) üzenetére


Dronor
újonc

- "Ti milyen 65%-os, ANSI, tactile, PBT, hotswap billentyűzetet vennétek 40-50k-ból?"
- "KPrepublic BM65."

Megnéztem, köszönöm szépen az ajánlást! PCB mounted stab lehetőség és QMK VIA support nagy plusz pont, azonban nem tudom, hogyan tudnék egy buildet kihozni vele 50-ből, ugyanis maga a KIT 30k. 20k-ért milyen switchet és keycapeket vennél/vennétek hozzá, hogy ne szálljon el az ára?
(aliexpressen nézegettem keycapeket, de nem tudom, hogy mi a gagyi az olcsóbbak közül, illetve a tactile switchek közül is csak valami olcsó brown-ra futná szerintem)

- További szép napot!

(#70381) dqdb válasza Tamarel (#70377) üzenetére


dqdb
nagyúr

Optikaiságot nem sikerült beazonosítani egyiknél sem.
Taktilis és clicky kapcsolónál nem fogsz érezni nagy különbséget. Lineárisnál jön ki az optikai és mágneses kapcsolók előnye, hogy nincsen bennük fémes kontaktus, ami extra súrlódást okoz. A legsimábban járó kontaktusos kapcsoló sem jár olyan simán, mint egy optikai/mágneses, és a legtöbb kész billentyűzetben megtalálható lineáris kapcsoló reszelősen vagy nagyon reszelősen jár.

a zörgő/billegő (leharcolt?) billentyűsök gépelési érzete egy borzalom
Az olcsóbb kategória túlnyomó többsége zörög-peng, és drágábbak között sem ritka, ez nem a leharcoltság miatt van, hanem abba az árba ez fér bele vagy gyártói igénytelenség, mert így is el tudják adni. A gépelési érzet egyén- és kapcsolófüggő, valamint magán a billentyűzeten szinte több múlik, mint a kapcsolón. Próbálgatni kell, hogy neked mi jön be.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70382) dqdb válasza Dronor (#70380) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kupakban ez alá árban nem tudsz menni úgy, hogy minőséget is kapjál, és kapcsolók terén 30 dollárcentes Gateron Brown alá nem érdemes menni, szóval erre a kettőre kell ~75 dollár, ami már a keret felett van.

50e nem igazán elég építésre még úgy sem, hogy minden téren kompromisszumot kötsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70383) Dronor válasza dqdb (#70382) üzenetére


Dronor
újonc

Pedig reménykedtem, hogy meg lehet oldani valahogy, csak én keresgélek mindent rossz helyen... Na mindegy akkor. :D

Prebuildek közül szerintem a legjobb választás ilyen árban az AKKO 3068B, ami 45k, és az AKKO CS Jelly Purple switch nem lehet rosszabb, mint egy brown. (viszont a Black & Pink ASA PBT keycapekre már most keresek vevőt, mert az nem az esetem :D)

Ui.: Ha valakinek van jobb prebuild tippje (budget: 50k), az ne tartsa magában. Köszi!

- További szép napot!

(#70384) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Ezen a bejelentésen meglepődtem. Tudtam az MTNU profilról (SP3 néven indult és nagyon jónak tűnik), és arról is, hogy egy PBT és egy ABS gyártókkal is tárgyal, de sosem gondoltam volna, hogy a GMK lesz a gyártó, akik nyitnak egy új profil felé.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70385) 0xmilan válasza dqdb (#70381) üzenetére


0xmilan
addikt

> A legsimábban járó kontaktusos kapcsoló sem jár olyan simán, mint egy optikai/mágneses, és a legtöbb kész billentyűzetben megtalálható lineáris kapcsoló reszelősen vagy nagyon reszelősen jár.

Ezt tudom, hogy mondtad mar korabban is, de most kicsit megijedtem, hogy vajon milyen lesz a Gateron G Pro Red a Q3-ban.
A GK61-emben Gateron Optical Silver van es az tenyleg nagyon szmusz es erre apellalva rendteltem Red-del a Q3-t, hogy inkabb az a feeling legyen, mint a Das-omban levo MX Brown fele, pszeudo-taktilis "scratchy red".

(#70386) HardRic válasza Dronor (#70380) üzenetére


HardRic
addikt

Keycapből millió van, érdemes order szám szerint rendezgetni, vásárlói review-kat nézegetni. Fogsz előbb-utóbb találni olyan szettet amibe beleszerelmesedsz.

Switchből a Gateron Cap Milky Yellow-t tudom ajánlani ha szereted a lineárisokat. Sokkal drágább switcheket szégyenít meg a hangja és a simasága. KPrepublic is árulja, én itt vettem: [link]
De ha még olcsóbb kell, akkor a sima mezei Gateron Yellow-ról is jók általánosságban a vélemények.

(#70387) ATI


ATI
senior tag

Én Gateron yellow pro switch-eket vettem innen ("yellowpro 3pin"-eket egész pontosan), azokat meg én ajánlom. Igaz, ezek 3pin-esek, de talán ez nem nagy gond.

Az érkező Q3-mamhoz Gateron milky yellow pro-kat rendeltem, remélem nem lőttem félre. Tényleg, ez valóban az? :)

Illetve időközben beleugrottam egy sima Keychron K8-ba is. Épp switch-eket és keycap-et keresek hozzá. Ezt bevinném melóba, csak kérdés, milyen halk lineáris switch-et rakjak bele.
Árban jó lenne a gateron yelow-hoz közelit találni.

[ Szerkesztve ]

(#70388) dqdb válasza ATI (#70387) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az érkező Q3-mamhoz Gateron milky yellow pro-kat rendeltem, remélem nem lőttem félre. Tényleg, ez valóban az? :)
Igen, ha az 5 pineset rendelted, akkor ez az.

milyen halk lineáris switch-et rakjak bele
Valószínűleg Outemuban lesz a legolcsóbb halkított lineáris (majd megmondják a többiek, mi a neve), és utána jön a drágaság, mert ahogyan nézem már a Gateron Silent Yellow is durva áron megy, 40-45 dollárcent rémlik darabjára a közelmúltból, nem közel 70 (és ha már ilyen drága, akkor a simaság miatt kifizetném Durock Silent Linear felárát dehogy, az is rengeteget drágult, mi van itt?).

HardRic: a Cap V2-ről tényleg jókat hallani a V1 negatív kritikái után. A V2-be is nem szabványos méretű a rugó kell?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70389) Molydeus válasza ATI (#70387) üzenetére


Molydeus
senior tag

+0xmilan
A Milky top Gateron Yellow Pro és Red Pro nagyon simán jár, nem reszel, nem kell aggódnotok miattuk, hacsak nem valami kifejezetten felső kategóriás polírozott kapcsolóhoz vagytok szokva. Szerintem még a hangjuk is jobb egy kicsit, mint a PC tetejű verzióknak.

Néztem, a szokásos YMDK-s wholesale-es Gateron Silent Redeknek is feljebb ment az ára jócskán [link]
de valamivel olcsóbb, mint a Silent Yellow fentebb.

Ez már nem olyan sima, mint a Pro-k, de nekem még mindig messze jobb, mint egy Brown.
Plusz ezt is lehet kenni, viszont úgy már érdemes belekalkulálni a switch filmet is.

M.

[ Szerkesztve ]

(#70390) Tamarel válasza Mephike (#70378) üzenetére


Tamarel
senior tag

A Pixelben csak 2 low profile-t látok: corsair k60 és k70, bár a képek alapján egyik se igazán az. Tény, hogy keychron van, a minőségét meg lehet nézni.

dqdb:
Ha egy árban van, akkor szól bármi a mechanikus mellett?

(#70391) dqdb válasza Tamarel (#70390) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy általánosan a mechanikusok mellett lényegében minden, hiszen a membránosok egy része is szépen tud zörögni, egy konkrét típus ellen már lehetnek és sokszor vannak is ellenérvek.

A low profile téma a legnehezebb, ollós alig akad ma már a piacon (MX Keys jó lehet neked), a low profile-nak titulált mechanikusok egy része nem low profile (ha Cherry MX Low Profile a kapcsoló, akkor ott a low profile kifejezés a kicsit alacsonyabb szinonimája), a Tesoro Gram XS-ben lévő Kailh Choc tényleg eléggé alacsony, de arra kupakot nem igazán találni, ha valami baja lesz (és a tapasztalatok alapján lehet, mert a két vékony pöckös rögzítés sérülékeny), a low profile Keychronok nagy előnye, hogy azok is alacsonyak (Kailh Choc V2-t koppintó Gateron vagy optikai)., a Keychron külön kupakokat és kapcsolókat is árul, így megoldott az alkatrészellátás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70392) ATI válasza dqdb (#70388) üzenetére


ATI
senior tag

Igen, ha az 5 pineset rendelted, akkor ez az.
Köszönöm a megerősítést! :)

(#70393) Tamarel válasza dqdb (#70391) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem voltam egyértelmű: szól bármi a mechanikus mellet, ha az optikai ugyanannyiba kerül?

Taktilis és clicky kapcsolónál nem fogsz érezni nagy különbséget. Lineárisnál jön ki az optikai és mágneses kapcsolók előnye, hogy nincsen bennük fémes kontaktus, ami extra súrlódást okoz. A legsimábban járó kontaktusos kapcsoló sem jár olyan simán, mint egy optikai/mágneses, és a legtöbb kész billentyűzetben megtalálható lineáris kapcsoló reszelősen vagy nagyon reszelősen jár.

(#70394) dqdb válasza Tamarel (#70393) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az optikai is mechanikus nálam :) Hagyományos kapcsolónál a kapcsoló oldja meg magát az érzékelést, a nyák pofonegyszerű, a kapcsolót másik MX kompatibilisre cserélheted. Contactless (optikai, mágneses) kapcsoló esetében a nyákon van az érzékelő elektronikai, ami bonyolultabb, maga a kapcsoló csak egy fénynyalábot szakít meg (optikai) vagy a kapcsolóban lévő mágnes generál mágneses teret (mágneses), itt magát a kapcsolót csak adott gyártó hasonló típusára lehet cserélni, ha fizikai problémája van. Itt a pótalkatrész problémás szokott lenni általában, de nem a Keychronnál, mert ők külön is árusítanak kapcsolókat.

Én jelen esetben az optikai mellett döntenék ha lineáris lenne a cél, mert az előnye (simaság) bőven ellensúlyozza a hátrányát (bonyolultabb nyák, ami házilag nem javítható). Ha taktilis vagy clicky, akkor megnyomogatnám ezekből mindkét változatot, hogy milyen érzésre, és azután döntenék, vagy vakon inkább a hagyományosat választanám

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#70395) Tamarel válasza dqdb (#70394) üzenetére


Tamarel
senior tag

Köszi.
Ez alapján, fenntarthatóság / javíthatóság szempontjából nem annyira egyértelmű a helyzet. Barnából akkor mechanical, mert forrasztani még mindig könnyebb, mint bűvészkedni a komponensekkel kis helyen.

K1, K3 és K5 esetében:
- Low Profile Gateron Mechanical
- Low Profile Keychron Optical (Hot-Swappable)

K1SE (így értelmet nyert a létezése) és K7 esetén:
+ Low Profile Gateron Mechanical (Hot-Swappable)

(#70396) ATI válasza Tamarel (#70393) üzenetére


ATI
senior tag

Amennyiben az ANSI kiosztás nem akadály, egy patront megérne a Nuphy air75, amit lehet moddolni is, vagy van belőle 60%-os is.

Még egy air75 review.

[ Szerkesztve ]

(#70397) Tamarel válasza ATI (#70396) üzenetére


Tamarel
senior tag

Érdekes, hasznos dolgokat mond.
Innen indulok: ANSI, US, fehér háttérvilágítás, 80% vagy 100%. Talán 75% + backup Ewent EW3265.

[ Szerkesztve ]

(#70398) ATI válasza dqdb (#70388) üzenetére


ATI
senior tag

Valószínűleg Outemuban lesz a legolcsóbb halkított lineáris (majd megmondják a többiek, mi a neve)
Amennyiben nem lesz szimpi az outemu, akkor valószínűleg maradok valamilyen gateron yellow-nál, mert ár/érték arányban nem találtam még jobbat.

Az hülyeség, hogy fekete alsó házú verziójúhoz ragaszkodnék? :) Egyszerűen csak a szín miatt. Fekete billentyűzetbe menne és jobban mutatna benne egy fekete switch (legalább az alsó része), mint yellow pro és a milky yellow pro bézs színű alfele.

Ahogy ülök a billentyűzet előtt ott virítanak a bézs switch-ek a billentyűzet alsó során és kicsit zavar :D

Nyilván nem a szín a switch legfontosabb tulajdonsága, de ezt is mérlegelem.

(#70399) HardRic válasza dqdb (#70388) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, Cap V2 Goldenbe és abba is amit linkeltem nagyobb keresztmetszetű rugó kell sajnos. Meg is jártam vele, mert ki akartam próbálni sokkal erősebb rugókkal aztán nem volt jó bele.

(#70400) dqdb válasza ATI (#70398) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az hülyeség, hogy fekete alsó házú verziójúhoz ragaszkodnék?
Nem, mert egy kapcsoló annál simábban jár, minél jobb az alsó része, és a Pro sorozat előtti Gateronoknál a fekete alsó részes öntőforma volt a legjobb.

Igen, mert az alsó rész a plate alatt van, így egy vékony keretnél több nem látszik belőle még floating design mellett sem.

Ahogy ülök a billentyűzet előtt ott virítanak a bézs switch-ek a billentyűzet alsó során és kicsit zavar :D
Tetszett volna nem floating design billentyűzetet venni :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.